Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
Edin H.
Posts: 46899
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#901 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by Edin H. »

AmiĐa_Idriz wrote:Komično mi je ono kad on nešto sluša šta mu govore, sluša sluša pa onda ode gledati :-)

Jarane il nek ti oni odma kažu ili idi odma gledati šta se preseravate.
I jos rastjeruje i usutkuje igrace.

Ja da sam sudija, okrenuo bi se i prema publici i naredio potpunu tisinu ili nema odluke, moram da se fokusiram. :oops:

I tako drkas jedno pet minuta kao Ali G sa onom himnom na stadionu u Americi. :D
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#902 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by cyprus »

Rekapitulacija ove grupe...

Ispade zanimljivije i izjednačenije nego što se očekivalo... Ja sam se istina usudio prognozirati prolaz Irana, jer mi je djelovalo da ova generacija ima nešto što prethodne nisu imale... I bijah pravo blizu... Mislim da su podbacila dvojica njihovih najboljih igrača (Azmoun i Jahanbakhsh), i da ih je to koštalo da budu još konkretniji... Maroko je bio još nesretniji... Ali eto, mislim da je bitno i to što se nisu obrukali ni jedni, ni drugi... O Španiji i Portugalu ne bih puno, jer će se o njima pričati u narednim rundama... Nadam se ne dugo :oops:
Mark Tven
Posts: 467
Joined: 25/08/2017 17:57

#903 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by Mark Tven »

Maroko ostavio vrlo pozitivan utisak. Obično zanemarim te kamilje države, ali ovo je bila ekipa koja je u sve tri tekme ili bila bolja ili ravnopravna sa protivnicima. Jedan bod na kontu ne ide uz sveukupni utisak. Al i to je ta čuvena gorskoslatka strana fudbala.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21490
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#904 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by MarlboroGold »

Šteta za Maroko. Bili su bolji od Irana i Portugala i izgubiše, još 2 puta vodili protiv Španije... fakat su nesretno ispali.
User avatar
pizarro
Posts: 4193
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#905 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by pizarro »

Bosanski_kralj wrote:Al je Karlos Kejroz posložio Irance, svaka mu čast. :thumbup:

Je li ono on spustio Sušiću izjavom nako utakmice Iran - BiH 2014. godine?
o cemu se radi?
User avatar
fakat
Posts: 1954
Joined: 21/06/2008 04:03
Location: suburbia

#906 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by fakat »

Edin H. wrote:Ovako se to radi ako znas i hoces da pobijedis.

Niko ga nikada nije slozio u zadnjoj minuti ko "Radanovic" .... samo sto to nije bio SP.
User avatar
Edin H.
Posts: 46899
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#907 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by Edin H. »

fakat wrote:
Niko ga nikada nije slozio u zadnjoj minuti ko "Radanovic" .... samo sto to nije bio SP.
I nije bilo protiv uvijek velike Spanije.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9205
Joined: 31/03/2007 00:07

#908 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by Bosanski_kralj »

pizarro wrote:
Bosanski_kralj wrote:Al je Karlos Kejroz posložio Irance, svaka mu čast. :thumbup:

Je li ono on spustio Sušiću izjavom nako utakmice Iran - BiH 2014. godine?
o cemu se radi?
Ako se ne varam Sušič optužio Iran da igraju previše defanzivno, a ovaj uzvratio da on vodi Bosnu i Hercegovinu koja ima takve igrače sigurno se ne bi branio i sigurno bi prošli grupu. Pokušavam naći na googlu tu izjavu, ali ne ide.
User avatar
turbofolk
Posts: 3136
Joined: 13/05/2014 09:37

#909 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by turbofolk »

Nastavak sage " VAR ne vrijedi protiv velikih" očekujem sutra u duelu Argentine i Nigerije
User avatar
Edin H.
Posts: 46899
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#910 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by Edin H. »

Bosanski_kralj wrote:
pizarro wrote:
Bosanski_kralj wrote:Al je Karlos Kejroz posložio Irance, svaka mu čast. :thumbup:

Je li ono on spustio Sušiću izjavom nako utakmice Iran - BiH 2014. godine?
o cemu se radi?
Ako se ne varam Sušič optužio Iran da igraju previše defanzivno, a ovaj uzvratio da on vodi Bosnu i Hercegovinu koja ima takve igrače sigurno se ne bi branio i sigurno bi prošli grupu. Pokušavam naći na googlu tu izjavu, ali ne ide.
“We can hold our heads up now when we return,” Safet Susic said of his players. “We wanted to leave a good impression, it is just sad that we feel we could have offered more with a little more luck and a little less injustice. We created the best chances but I was surprised by the way Iran played. They needed a win but maybe playing for a draw is a hard habit to break.”

Carlos Queiroz, who confirmed this would be his last game as Iran coach, was not having any of that. “It is easy for him to say when he has players from Roma and Manchester City,” he said. “It was never realistic to imagine Iran in the second round. We were exhausted after the game against Argentina.”

https://www.theguardian.com/football/20 ... tch-report
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#911 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by Romanista 101% »

fakat wrote:
Edin H. wrote:Ovako se to radi ako znas i hoces da pobijedis.


to su bila vremena kada su Spanci bili u rangu Cehoslovacke :D
ja71
Posts: 5390
Joined: 31/03/2006 14:45

#912 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by ja71 »

Image

Image

Image
User avatar
1941.
Posts: 435
Joined: 12/04/2008 17:05

#913 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by 1941. »

MarlboroGold wrote:Šteta za Maroko. Bili su bolji od Irana i Portugala i izgubiše, još 2 puta vodili protiv Španije... fakat su nesretno ispali.
Na neki nacin im se ponovila ‘98., premda su tada bili jos bolji, simpaticniji i jos nesretnije ispali jer su cini mi se Brazil i Norveska, najvjerovatnije po nekakvom presutnom dogovoru, odigrali nerijeseno u 3. kolu.
User avatar
Logovan
Posts: 94165
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#914 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by Logovan »

Kakva grupa, kakvi rezultati u ovoj grupi. :-) Ko bi rekao da će i Iran i Maroko izvući remi protiv favorita. :-) Španci ispadaju smiješni. Prošlu utakmicu jedva pobijediše Iran, a sad im Maroko utrpao dva gola, još na kraju oni ganjali remi. Zamalo Iranci da zabiju gol na kraju. Bili bi prvi u grupi da su pobijedili. A eto i Ronaldo se upisao u listu fudbalera koji su fulili penal. Penal prvenstvo, promašaji sa kreča na sve strane. :oops:
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#915 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by cyprus »

1941. wrote:
MarlboroGold wrote:Šteta za Maroko. Bili su bolji od Irana i Portugala i izgubiše, još 2 puta vodili protiv Španije... fakat su nesretno ispali.
Na neki nacin im se ponovila ‘98., premda su tada bili jos bolji, simpaticniji i jos nesretnije ispali jer su cini mi se Brazil i Norveska, najvjerovatnije po nekakvom presutnom dogovoru, odigrali nerijeseno u 3. kolu.
Meščini da je Brazil tada pustio Norveškoj da pobijedi :oops:

Mustafa Hadži :D
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9205
Joined: 31/03/2007 00:07

#916 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by Bosanski_kralj »

Edin H. wrote: “We can hold our heads up now when we return,” Safet Susic said of his players. “We wanted to leave a good impression, it is just sad that we feel we could have offered more with a little more luck and a little less injustice. We created the best chances but I was surprised by the way Iran played. They needed a win but maybe playing for a draw is a hard habit to break.”

Carlos Queiroz, who confirmed this would be his last game as Iran coach, was not having any of that. “It is easy for him to say when he has players from Roma and Manchester City,” he said. “It was never realistic to imagine Iran in the second round. We were exhausted after the game against Argentina.”

https://www.theguardian.com/football/20 ... tch-report
Eh baš to.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#917 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by It_is_a_Leclerc »

Mislim da je generalno ocjena da je Ronaldo zaslužio crveni karton. I to je prva velika greška nakon uvođenja VAR-a.

Iran je strašno napredovao. Od reprezentacije kojoj Roberto Carlos iz Ze-Do kantona, Avdija Vršajević, pravi rusvaj u odbrani do ekipe koja ima evropskog prvaka u knock-downu. Eto šta malo stručnog rada i nešto ulaganja uradi od ekipe. :thumbup:
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#918 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by Muhamed Đakmić »

Mustafa Hadži, moje prvo Svjetsko prvenstvo :D

Maroko baš tužno ispade, na osnovu selektivne primjene pravila.
User avatar
1941.
Posts: 435
Joined: 12/04/2008 17:05

#919 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by 1941. »

cyprus wrote:
1941. wrote:
MarlboroGold wrote:Šteta za Maroko. Bili su bolji od Irana i Portugala i izgubiše, još 2 puta vodili protiv Španije... fakat su nesretno ispali.
Na neki nacin im se ponovila ‘98., premda su tada bili jos bolji, simpaticniji i jos nesretnije ispali jer su cini mi se Brazil i Norveska, najvjerovatnije po nekakvom presutnom dogovoru, odigrali nerijeseno u 3. kolu.
Meščini da je Brazil tada pustio Norveškoj da pobijedi :oops:

Mustafa Hadži :D
Da, u pravu si...jos gori crnjak.

Hadzi je rasturao :thumbup:
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#920 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by cyprus »

Image

:D

PS Btw, ne znadoh da je u sadašnjem stručnom timu reprezentacije Maroka, kao i da je karijeru završio igrajući u luksemburškoj ligi :D
Last edited by cyprus on 25/06/2018 23:28, edited 1 time in total.
User avatar
Logovan
Posts: 94165
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#921 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by Logovan »

It_is_a_Leclerc wrote:Mislim da je generalno ocjena da je Ronaldo zaslužio crveni karton. I to je prva velika greška nakon uvođenja VAR-a.

Iran je strašno napredovao. Od reprezentacije kojoj Roberto Carlos iz Ze-Do kantona, Avdija Vršajević, pravi rusvaj u odbrani do ekipe koja ima evropskog prvaka u knock-downu. Eto šta malo stručnog rada i nešto ulaganja uradi od ekipe. :thumbup:
Meni je ono bilo za žutog, za crvenog mi je prestrogo. Više ga je okrznuo sa rukom, nego što ga je udario.
User avatar
p206
Posts: 7944
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#922 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by p206 »

U ovoj grupi Iran je najbolje odigrao, ubjedljivo.. Ali nemaju kvalitet, izvukli su više od maksimuma
Španija mlitavo pogotovo Ramos i Šakirin, rupe u odbrani
Maroko lijepo za oko, ali naivbo.. Portugal firgoši :oops:
User avatar
studeni76
Posts: 5380
Joined: 03/06/2009 14:12

#923 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by studeni76 »

Logovan wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Mislim da je generalno ocjena da je Ronaldo zaslužio crveni karton. I to je prva velika greška nakon uvođenja VAR-a.

Iran je strašno napredovao. Od reprezentacije kojoj Roberto Carlos iz Ze-Do kantona, Avdija Vršajević, pravi rusvaj u odbrani do ekipe koja ima evropskog prvaka u knock-downu. Eto šta malo stručnog rada i nešto ulaganja uradi od ekipe. :thumbup:
Meni je ono bilo za žutog, za crvenog mi je prestrogo. Više ga je okrznuo sa rukom, nego što ga je udario.
Namjera se pika, to što ga nije pogodio nebi trebalo uticat na karton. E to bi trebalo važiti za male ekipe i igrače, za zvijezde vrijede druga pravila :roll:
Zastozato
Posts: 996
Joined: 27/09/2014 23:18

#924 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by Zastozato »

Meni ono nije ni za zutog. Ako je uveden VAR, koji mi se inace jako svidja, kamo srece da je bio na proslom svjetskom, ne mora znaciti da fudbal treba postati balet. Inace ne simpatisem nesto Ronalda, ali ja ondje ne vidim nikakve namjere. Moraju se igraci nekad pogurati.
Isto tako onaj penal za Iran je bio cist ko suza. Ruka u neprirodnom polozaju, samo sto sudija nikad ne bi ono svirao da nije bilo VARa, iako je bio nekoliko metara udaljen. Morao je vidjeti ruku. Veliki plus za VAR koji moze biti mrzak samo onima koji bi da sudija odredjuje pobjednika.
omar little
Posts: 16351
Joined: 14/03/2008 21:14

#925 Re: Grupa B - Portugal, Španija, Maroko, Iran

Post by omar little »

Bosanski_kralj wrote:
pizarro wrote:
Bosanski_kralj wrote:Al je Karlos Kejroz posložio Irance, svaka mu čast. :thumbup:

Je li ono on spustio Sušiću izjavom nako utakmice Iran - BiH 2014. godine?
o cemu se radi?
Ako se ne varam Sušič optužio Iran da igraju previše defanzivno, a ovaj uzvratio da on vodi Bosnu i Hercegovinu koja ima takve igrače sigurno se ne bi branio i sigurno bi prošli grupu. Pokušavam naći na googlu tu izjavu, ali ne ide.
jeste. da ja imam igrace iz poznatih klubova epl i bundesloge i ja bi igrao ofanzivnije. tako nesto. nije. grupu spominjao samo ofanzivnost.
Locked