Groznica, znojenje, iznenadna slabost ...

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
srecnik
Posts: 10
Joined: 02/06/2009 13:09

#1 Groznica, znojenje, iznenadna slabost ...

Post by srecnik »

Postovani,

Imam 38 godina, muski pol, i vec trecu godinu se borim s necim nepoznatim. Imam svaki dan groznicu u vidu neopravdanog osjecaja hladnoce, iznenadni osjecaj slabosti (posebno nakon mirovanja), znojenje (nocno i dnevno nakon napora), umor. Bol u sakam, osjecaj nateklih prstiju. Ovi simptomi su mi prisutni svakodnevno u posljednjih 3 godine.

Svi moguci nalazi uredni, osim poviseneog holesterola i triglicerida, secer je dobar ali je prisutna inzulinska rezistencija. Takodje od ranije imam gilberov sindrom usljed cega su mi poviseno bilirubini.

Isao sam svim mogucim doktorima vadio brojne i skupe nalaze ali dijagnoza jos nije uspostavljena. Mnogi mi doktori ne vjeruju i govore da sam sve umislio. A ljudi groznica na +38 ili cak u finskoj sauni nikako ne moze biti psiha.

Izgubio sam volju da vise idem doktoru, ali stanje se ne smiruje i ja ne mogu vise da.podnesem. Posao ne smije da trpi a ni porodicni zivot.

Da li neko ima savjet sta dalje da radim?

Lijep pozdrav svima i svako dobro
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2 Re: Groznica, znojenje, iznenadna slabost ...

Post by bitanga_sa_otesa »

popij brufen i proci ce
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#3 Re: Groznica, znojenje, iznenadna slabost ...

Post by Naslovnica »

srecnik wrote: 04/08/2022 21:38 Postovani,

Imam 38 godina, muski pol, i vec trecu godinu se borim s necim nepoznatim. Imam svaki dan groznicu u vidu neopravdanog osjecaja hladnoce, iznenadni osjecaj slabosti (posebno nakon mirovanja), znojenje (nocno i dnevno nakon napora), umor. Bol u sakam, osjecaj nateklih prstiju. Ovi simptomi su mi prisutni svakodnevno u posljednjih 3 godine.

Svi moguci nalazi uredni, osim poviseneog holesterola i triglicerida, secer je dobar ali je prisutna inzulinska rezistencija. Takodje od ranije imam gilberov sindrom usljed cega su mi poviseno bilirubini.

Isao sam svim mogucim doktorima vadio brojne i skupe nalaze ali dijagnoza jos nije uspostavljena. Mnogi mi doktori ne vjeruju i govore da sam sve umislio. A ljudi groznica na +38 ili cak u finskoj sauni nikako ne moze biti psiha.

Izgubio sam volju da vise idem doktoru, ali stanje se ne smiruje i ja ne mogu vise da.podnesem. Posao ne smije da trpi a ni porodicni zivot.

Da li neko ima savjet sta dalje da radim?

Lijep pozdrav svima i svako dobro
Probaj da se javiš dr. Saidi Fišeković.
Vrlo lako može biti da dolazi "iz glave".
Znam iz prve ruke.
Seroxat Tito.
srecnik
Posts: 10
Joined: 02/06/2009 13:09

#4 Re: Groznica, znojenje, iznenadna slabost ...

Post by srecnik »

Ne pomaze nista od tih i slicnih tableta :(
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5638
Joined: 04/08/2020 19:22

#5 Re: Groznica, znojenje, iznenadna slabost ...

Post by -Chesterfield- »

srecnik wrote: 04/08/2022 21:48 Ne pomaze nista od tih i slicnih tableta :(
Bolovi + temperatura + mozak

Image
srecnik
Posts: 10
Joined: 02/06/2009 13:09

#6 Re: Groznica, znojenje, iznenadna slabost ...

Post by srecnik »

Ovu tabletu mi je propisao jedan doktor, ali nisam je smio popiti kad sam vidio sastav iste
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#7 Re: Groznica, znojenje, iznenadna slabost ...

Post by Naslovnica »

srecnik wrote: 04/08/2022 21:48 Ne pomaze nista od tih i slicnih tableta :(
Probao sve, pod ljekarskim nadzorom, i ne pomaže?
Ili si drmno apaurin i skonto da ne pomažu bobe?
Ono, pokušavam biti dobronamjeran i dati savjet iz prve ruke.
Provjeri Fišekovićku, što se mene tiče apsolutna preporuka.
srecnik
Posts: 10
Joined: 02/06/2009 13:09

#8 Re: Groznica, znojenje, iznenadna slabost ...

Post by srecnik »

Naslovnica wrote: 04/08/2022 22:02
srecnik wrote: 04/08/2022 21:48 Ne pomaze nista od tih i slicnih tableta :(
Probao sve, pod ljekarskim nadzorom, i ne pomaže?
Ili si drmno apaurin i skonto da ne pomažu bobe?
Ono, pokušavam biti dobronamjeran i dati savjet iz prve ruke.
Provjeri Fišekovićku, što se mene tiče apsolutna preporuka.
Da, od 15.03.2020. godine pokusavam uspostaviti dijagnozu, u međuvremenu operisao i krajnike ali nista. Malo je bolje u odnosu na pocetak, ali i dalje su simptomi tu. Pio sam tablete koje su mi doktori preporucivali i nije pomagalo (samo nisam ovaj teracit sto je neko stavio sliku, jer sam vidio da tu ima tramadol). Pio i razne biljne preparate ali nista. Kad me uhvati groznica i slabost, ni jedan tableta ne pomaze.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5638
Joined: 04/08/2020 19:22

#9 Re: Groznica, znojenje, iznenadna slabost ...

Post by -Chesterfield- »

srecnik wrote: 04/08/2022 22:02 Ovu tabletu mi je propisao jedan doktor, ali nisam je smio popiti kad sam vidio sastav iste
Narkomani znaju taj tramadol zloupotrebljavati. Meni je čovjek dao jednu tabletu protiv bolova. Ništa nije djelovalo na mene - kao da sam popio samo vodu.
Možda treba piti par dana da bi bilo nekog učinka?
Da sam na tvom mjestu probao bih - ako ništa drugo ne pomaže.
User avatar
P.Starck
Posts: 1149
Joined: 14/07/2010 22:46

#10 Re: Groznica, znojenje, iznenadna slabost ...

Post by P.Starck »

Nađi mlađu ženku, popij koju makar sam, idi na koncert kakav, hodaj svaki dan ne vozi auto, kad dođeš s posla ne lezi pred tv, kupi pilu ručnu i reži drvo, farbaj, manje jedi...uglavnom puno više adrenalina i dopamina, mišljenja s donjom glavom i bit ćeš novi čovjek.
srecnik
Posts: 10
Joined: 02/06/2009 13:09

#11 Re: Groznica, znojenje, iznenadna slabost ...

Post by srecnik »

P.Starck wrote: 04/08/2022 22:12 Nađi mlađu ženku, popij koju makar sam, idi na koncert kakav, hodaj svaki dan ne vozi auto, kad dođeš s posla ne lezi pred tv, kupi pilu ručnu i reži drvo, farbaj, manje jedi...uglavnom puno više adrenalina i dopamina, mišljenja s donjom glavom i bit ćeš novi čovjek.
Fizicka aktivnost mi jedino pomaze. Ali jedva izdrzim na poslu, i onda kad dodjem kuci jedino rjesenje je leci pored TV-a. U posljednjih 6 mjeseci ne idem vise doktorima, i pojacao sam fizicke aktivnosti i bolje je, ali je "bolest" i dalje tu prisutna svakodnevno.
User avatar
P.Starck
Posts: 1149
Joined: 14/07/2010 22:46

#12 Re: Groznica, znojenje, iznenadna slabost ...

Post by P.Starck »

srecnik wrote: 04/08/2022 22:18
P.Starck wrote: 04/08/2022 22:12 Nađi mlađu ženku, popij koju makar sam, idi na koncert kakav, hodaj svaki dan ne vozi auto, kad dođeš s posla ne lezi pred tv, kupi pilu ručnu i reži drvo, farbaj, manje jedi...uglavnom puno više adrenalina i dopamina, mišljenja s donjom glavom i bit ćeš novi čovjek.
Fizicka aktivnost mi jedino pomaze. Ali jedva izdrzim na poslu, i onda kad dodjem kuci jedino rjesenje je leci pored TV-a. U posljednjih 6 mjeseci ne idem vise doktorima, i pojacao sam fizicke aktivnosti i bolje je, ali je "bolest" i dalje tu prisutna svakodnevno.
Najiskreniji savjet da ti dam je da manje misliš o svemu. Ti si zdrav. Nemoj sebi tražiti bolesti. Kad ti srce lupa i treseš se jer si se napregao fizički, nećeš umrijeti. Samo si predugo neaktivan. Moraš maksimalno pojačati fizičku aktivnost ali i društvenu. Svaki dan. I kad si najumorniji. Kad si najdepresivniji. Kad ti si nikako ne da. Ustani. Idi peri auto. Nađi svaki dan neku aktivnost. Manje interneta. Moraš aktivistima i to najviše fizičkim ali i kontaktima s drugim ljudima totalno promijeniti životne navike. Znači dig se i znoji se. Još ako tome dodaš alkohola i žensko društvo, svijet je tvoj.
Inače ovakve savjete naplaćujem :D
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#13 Re: Groznica, znojenje, iznenadna slabost ...

Post by n+1 »

Kad imaš problema s psihom, ubjeđuju te kako ti nije ništa. Kad imaš problema s tijelom, ubjeđuju te da je problem u glavi. :D
zposao
Posts: 2585
Joined: 22/03/2019 09:27

#14 Re: Groznica, znojenje, iznenadna slabost ...

Post by zposao »

n+1 wrote: 04/08/2022 22:34 Kad imaš problema s psihom, ubjeđuju te kako ti nije ništa. Kad imaš problema s tijelom, ubjeđuju te da je problem u glavi. :D
+1
A najčešće ima veze i jedno i drugo.
Kad te boli nešto duže vrijeme pa taman da je zanoktica čovjek nije dobar ni psihički. A isto tako kad nisi dobar psihički iz nekog razloga poremeti se i san i probava pa krene sto drugih bola. To je za mene nerazdvojivo.
Nekad fakat nemam pojma boli li stomak od psihickog stresa i anksioznosti ili je obrnuto da si psihički nikakav zbog fizičke tegobe.

Jedno samo znam, zdrav čovjek ima stotine želja a bolestan samo jednu.
zposao
Posts: 2585
Joined: 22/03/2019 09:27

#15 Re: Groznica, znojenje, iznenadna slabost ...

Post by zposao »

srecnik wrote: 04/08/2022 21:38 Postovani,

Imam 38 godina, muski pol, i vec trecu godinu se borim s necim nepoznatim. Imam svaki dan groznicu u vidu neopravdanog osjecaja hladnoce, iznenadni osjecaj slabosti (posebno nakon mirovanja), znojenje (nocno i dnevno nakon napora), umor. Bol u sakam, osjecaj nateklih prstiju. Ovi simptomi su mi prisutni svakodnevno u posljednjih 3 godine.

Svi moguci nalazi uredni, osim poviseneog holesterola i triglicerida, secer je dobar ali je prisutna inzulinska rezistencija. Takodje od ranije imam gilberov sindrom usljed cega su mi poviseno bilirubini.

Isao sam svim mogucim doktorima vadio brojne i skupe nalaze ali dijagnoza jos nije uspostavljena. Mnogi mi doktori ne vjeruju i govore da sam sve umislio. A ljudi groznica na +38 ili cak u finskoj sauni nikako ne moze biti psiha.

Izgubio sam volju da vise idem doktoru, ali stanje se ne smiruje i ja ne mogu vise da.podnesem. Posao ne smije da trpi a ni porodicni zivot.

Da li neko ima savjet sta dalje da radim?

Lijep pozdrav svima i svako dobro
Da ti nije to posljedica nekog covida?
Imam radnog kolegu koji se žali na opću slabost i nemoć otkako je prebolio malo zeznutiji covid. Njemu su doktori dijagnosticirali "produženi covid".
Na slično se žali kao i ti samo što nema visoku temperaturu nego kaže da mu se svako malo javi 37+ , opća nemoć, znojenje, zadihanost, malaksalost...
Mada za razliku od tebe njemu su i vrijednosti u nalazima poremećene i jako dugo već ima antitijela povišena.
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#16 Re: Groznica, znojenje, iznenadna slabost ...

Post by pinkman »

Da nije kakva posljedica COVID-a? Testiraj se na Lajmsku bolest, HIV, itd.
Brus Lee
Posts: 853
Joined: 01/10/2010 19:35

#17 Re: Groznica, znojenje, iznenadna slabost ...

Post by Brus Lee »

Moguce da su ti te tegobe uzrokovane Gilbertovim sindr.
"Najčešći simptomi su: bol pod desnim rebarnim lukom, muka, gađenje, povraćanje, gubitak apetita, nadimanje, proliv ili zatvor. Javljaju se i psihički i vegetativni simptomi: depresija, razdražljivost, nervoza, nesposobnost koncentracije pažnje, strah, preuveličavanje subjektivnih tegoba, glavobolja, znojenje, lupanje srca i nesanica. Ikterus je ređe kožni, najčešće sluzokožni. Ponekad se registruje hepatosplenomegalija (uvećane jetre i slezina)."
Brus Lee
Posts: 853
Joined: 01/10/2010 19:35

#18 Re: Groznica, znojenje, iznenadna slabost ...

Post by Brus Lee »

I sto rece Pinkman, uradi antitijela na covid-19. Mozda si imao koronu i na lajmsku bolest ako si imao ubod krpelja unazad par godina
zokach
Posts: 21
Joined: 06/08/2022 21:33

#19 Re: Groznica, znojenje, iznenadna slabost ...

Post by zokach »

srecnik wrote: 04/08/2022 21:38 Postovani,

Imam 38 godina, muski pol, i vec trecu godinu se borim s necim nepoznatim. Imam svaki dan groznicu u vidu neopravdanog osjecaja hladnoce, iznenadni osjecaj slabosti (posebno nakon mirovanja), znojenje (nocno i dnevno nakon napora), umor. Bol u sakam, osjecaj nateklih prstiju. Ovi simptomi su mi prisutni svakodnevno u posljednjih 3 godine.

Svi moguci nalazi uredni, osim poviseneog holesterola i triglicerida, secer je dobar ali je prisutna inzulinska rezistencija. Takodje od ranije imam gilberov sindrom usljed cega su mi poviseno bilirubini.

Isao sam svim mogucim doktorima vadio brojne i skupe nalaze ali dijagnoza jos nije uspostavljena. Mnogi mi doktori ne vjeruju i govore da sam sve umislio. A ljudi groznica na +38 ili cak u finskoj sauni nikako ne moze biti psiha.

Izgubio sam volju da vise idem doktoru, ali stanje se ne smiruje i ja ne mogu vise da.podnesem. Posao ne smije da trpi a ni porodicni zivot.

Da li neko ima savjet sta dalje da radim?

Lijep pozdrav svima i svako dobro
Jesi li mozda dozivio neku tjelesnu povredu tokom zivota?Ugrađivao kakve implantate i isao zubaru malo prije se to pocelo desavati?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#20 Re: Groznica, znojenje, iznenadna slabost ...

Post by Sanjarko »

n+1 wrote: 04/08/2022 22:34 Kad imaš problema s psihom, ubjeđuju te kako ti nije ništa. Kad imaš problema s tijelom, ubjeđuju te da je problem u glavi. :D
+1 i jedno, i drugo, idu zajedno, kormorbiditeti, napisao covjek da ima Gilberov sindrom, i neko dao da moze biti ovo navedeno posljedica toga, mene vode kao fizicki zdravog sa sizofrenijom, a ja nisam ni fizicki zdrav, malo, malo tlak zeza, nevidim na jedno oko skoro nikako, imam ocne musice velike kao amebe da gledam, bolesna mi jetra bila, pa se oporavila itd

nek ti je sa srecom @srecnik da zalijecis ovo, a ako mognes i izlijecis

+1 @zposao
Post Reply