Grom i Pakao sa politčke na ekonomsku uniju

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply

Ima ju li ovi starno veze sa našim političarima

Poll ended at 09/11/2006 14:15

DA, to su sigurno oni
2
67%
NE, čista koincidencija
0
No votes
Ne znam
1
33%

Total votes: 3

Apos

Grom i Pakao sa politčke na ekonomsku uniju

Post by Apos » 10/10/2006 15:15

Nešto mi govori da znam u kom pravcu će se formirati buduće postizborne koalicije.
Ovih dana me kontaktirao novinar čija su specijalnost afere političara. Po njegovim informacijama određeni advokatski biro iz Linza(grad na sjeveru Austriana Danube-u) je dobio zahtjev da ponudi cijenu za registraciju jednog GmbH i sve prateće radnje. Firma se treba bavit export-importom telekomunikacijske i računalne opreme. Polog baznog kapitala, ako sam to dobro preveo(ekonomski termini nisu baš moja specijalnost)je 100,000€.
6 osnivača je iz BiH i 1 iz Croatie.
Pomenuti advokat je posao odbio zbog političkog rizika budući da se neka prezimena podudaraju sa prezimenima aktualnih BiH političara.
Lagumdžija(žena), Zaimović, Bečić(Sarajevo), Tihić (Visoko)???(onaj glavati je iz posavine), Mizdral(Tuzla) i Pašković (Tomislavgrad).
Iz Cro. je neki Hodžić (Rijeka).

zlatan01

Post by zlatan01 » 13/10/2006 09:44

Kako se zove zena Lagumdzija? kako se zove Tihic? Tihici su inace porijeklom iz uzica a u XiX vijeku dolaze u Bosnu i to u Bijeljinu, B. Samac i Vlasenicu tako da me bas zanima Tihic iz Visokog. Vjerovatno je izbjeglica iz Vlasenice. Dakle mene zanima jesu li ovi gorepomenuti zaista u vezi sa politicarima ili je sve rekla-kazala kao i vecina priloga na ovo uvazenom forumu?!

_BosanaC

Post by _BosanaC » 13/10/2006 09:49

Lagumdžijina žena se zove Amina.

A ne vidim kakve trenutno veze ima registracija firme s pologom od 100.000 eura sa trenutnom politickom situacijom u BiH?

A i interesantno je da na imenik.telecom.ba ne postoji nikakav Mizdral u Tuzli niti neki Tihic u Visokom :?

zlatan01

Post by zlatan01 » 13/10/2006 11:28

Apos navodi samo prezime i u zagradi zena. Ja ne vidim da gore stoji Amina. Za tihica u Visokom sam bio nesiguran od pocetka. Nekako brate premalo cinjenica a previse nagadjanja...

Apos

Post by Apos » 13/10/2006 12:16

Na žalost kraj prezimena su stajali h ili f(herr ili frau). Mjesta koja su navedena su data kao prebivalište.
Za Zlatka sam pretpostavio da je registrovao na ženu.
Za Klempu sam načuo da preko brata(navodno ima i brata-klempo II) koji je nešto kupio u Visokom.
Ovi ostali su mi stvarno nepoznati, mada je advokat spomenuo Zaimovića i Hodžića kao "rizične".

Apos

Post by Apos » 13/10/2006 12:18

A možda je samo koincidencija.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 13/10/2006 12:24

Apos wrote:Na žalost kraj prezimena su stajali h ili f(herr ili frau). Mjesta koja su navedena su data kao prebivalište.
Za Klempu sam načuo da preko brata(navodno ima i brata-klempo II) koji je nešto kupio u Visokom.
Ovi ostali su mi stvarno nepoznati, mada je advokat spomenuo Zaimovića i Hodžića kao "rizične".

Ono za Telekom sam naveo zato što isti ne dopušta priključak ni na jednu od mreža ukoliko to ne radiš unutar kantona u kojem ti je mjesto prijave boravka, a tražilica BHTelekoma traži po pozivnim oblastima koje su kreirane po kantonima.

Apos

Post by Apos » 13/10/2006 12:28

_BosanaC wrote:
Apos wrote:Na žalost kraj prezimena su stajali h ili f(herr ili frau). Mjesta koja su navedena su data kao prebivalište.

Ono za Telekom sam naveo zato što isti ne dopušta priključak ni na jednu od mreža ukoliko to ne radiš unutar kantona u kojem ti je mjesto prijave boravka, a tražilica BHTelekoma traži po pozivnim oblastima koje su kreirane po kantonima.

haris ubleha

Post by haris ubleha » 13/10/2006 14:49

Apos wrote:A možda je samo koincidencija.

Ako ovo nisu dovoljni razlozi da Tihic i Lagumdzija daju ostavke, ja stvarno ne znam sta se treba jos desiti... 8-) To sto se medju osnivacima firme pominje zena prezimena Lagumdzija samo pokazuje koliko je Zlaja kompromitovao ideju socijaldemokratije... 8)

Apos

Post by Apos » 13/10/2006 14:52

haris ubleha wrote:
Apos wrote:A možda je samo koincidencija.

Ako ovo nisu dovoljni razlozi da Tihic i Lagumdzija daju ostavke, ja stvarno ne znam sta se treba jos desiti... 8-) To sto se medju osnivacima firme pominje zena prezimena Lagumdzija samo pokazuje koliko je Zlaja kompromitovao ideju socijaldemokratije... 8)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Socijaldemokratija na Balkanu.
Malo sam slab iz latinskog.
Ima li ko da prevede?

Post Reply