Grijanje na Inverter klima uredjaje [Procitati prvi post]

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
vanjki
Posts: 1794
Joined: 26/10/2006 17:37

#7901 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by vanjki »

Imam jedno pitanje vezano za Gree klimu model GWH12AAB-K3NN1A gdje pise heating capacity 3400 W. Međutim kada na daljinskom stavim 30 stepeni i dalje izlazi hladan zrak a vidim da se jedinica ne okreče. Da l ije moguće grijati sa ovom klimom?
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#7902 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by bilic »

vanjki wrote:Imam jedno pitanje vezano za Gree klimu model GWH12AAB-K3NN1A gdje pise heating capacity 3400 W. Međutim kada na daljinskom stavim 30 stepeni i dalje izlazi hladan zrak a vidim da se jedinica ne okreče. Da l ije moguće grijati sa ovom klimom?
Prvo na daljinskom idi na MOD rada
Prebaci na HEATING ( GRIJANJE ) pojačaj na 27.. 8 c
sačekaj koji minut i proradit če ...
vanjki
Posts: 1794
Joined: 26/10/2006 17:37

#7903 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by vanjki »

bilic wrote:
vanjki wrote:Imam jedno pitanje vezano za Gree klimu model GWH12AAB-K3NN1A gdje pise heating capacity 3400 W. Međutim kada na daljinskom stavim 30 stepeni i dalje izlazi hladan zrak a vidim da se jedinica ne okreče. Da l ije moguće grijati sa ovom klimom?
Prvo na daljinskom idi na MOD rada
Prebaci na HEATING ( GRIJANJE ) pojačaj na 27.. 8 c
sačekaj koji minut i proradit če ...

hvala ti!
radiostar
Posts: 2262
Joined: 15/03/2007 12:39

#7904 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by radiostar »

je li neko ugradjivao olimpia splendid nexya invertere? djeluju mi jako povoljne sa pristojnim karakteristikama, a i lijepo su dizajnirane
Nera_22
Posts: 334
Joined: 14/09/2006 12:48

#7905 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by Nera_22 »

Kraj grijanja nema jos na vidiku a mjesec juni. Ovo ce biti najskuplja sezona grijanja odavno.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#7906 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by zlo zlo »

ja se hladila sinoc :lol:
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#7907 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by boshniak »

Treba li nekome kupon od 70KM za ekupi za klimu iznad 699KM i 100KM za klimu iznad 1000KM, vrijedi do 11.06 do 23h
syd2o2
Posts: 47
Joined: 18/06/2013 10:43

#7908 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by syd2o2 »

Treba taj od 100 ako moze :)
mehkoca
Posts: 308
Joined: 27/04/2007 09:04

#7909 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by mehkoca »

Eh, ja mislim da je, konačno, sezona grijanja završena :D Prije 7 dana se grijalo, a jučer se hladilo :shock:

Kada se sve sabere, ova sezona grijanja iznosi (gornja granica): 390,00 KM :-) od kraja septembra se počelo grijati do Bajrama :D

Kada skontaš, samo 3 mjeseca se ne grijemo :lol:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#7910 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by zlo zlo »

jesi li zadovoljan s grijanjem?? :mrgreen: rovac je zbrisao...da ja ne najebem :lol: :lol:
mehkoca
Posts: 308
Joined: 27/04/2007 09:04

#7911 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by mehkoca »

zlo zlo wrote:jesi li zadovoljan s grijanjem?? :mrgreen: rovac je zbrisao...da ja ne najebem :lol: :lol:
Ma šta zadovoljan :lol:

Za tebe više plodova tora :D
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#7912 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by zlo zlo »

mehkoca wrote:
zlo zlo wrote:jesi li zadovoljan s grijanjem?? :mrgreen: rovac je zbrisao...da ja ne najebem :lol: :lol:
Ma šta zadovoljan :lol:

Za tebe više plodova tora :D
:mrgreen:
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#7913 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by boshniak »

syd2o2 wrote:Treba taj od 100 ako moze :)
Poslao sam kupon u privatnu por. , nisam odmah vidio jer moj post nije bio citiran pa mi nije dosla obavijest :-D
User avatar
madesa
Posts: 4217
Joined: 26/07/2013 02:37

#7914 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by madesa »

mehkoca wrote:Eh, ja mislim da je, konačno, sezona grijanja završena :D Prije 7 dana se grijalo, a jučer se hladilo :shock:

Kada se sve sabere, ova sezona grijanja iznosi (gornja granica): 390,00 KM :-) od kraja septembra se počelo grijati do Bajrama :D

Kada skontaš, samo 3 mjeseca se ne grijemo :lol:
izvini,cime se grijes i koliko kvadrata
mehkoca
Posts: 308
Joined: 27/04/2007 09:04

#7915 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by mehkoca »

madesa wrote:
mehkoca wrote:Eh, ja mislim da je, konačno, sezona grijanja završena :D Prije 7 dana se grijalo, a jučer se hladilo :shock:

Kada se sve sabere, ova sezona grijanja iznosi (gornja granica): 390,00 KM :-) od kraja septembra se počelo grijati do Bajrama :D

Kada skontaš, samo 3 mjeseca se ne grijemo :lol:
izvini,cime se grijes i koliko kvadrata
Kuća je u pitanju, 9x8,5 m, prizemlje + sprat, fasada 10 cm...
4 Mitsubishi invertera...
DarthCain
Posts: 3
Joined: 07/07/2015 14:54

#7916 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by DarthCain »

Znate li ko prodaje i ugrađuje Mitsubishi klime u Mostaru?
Anno Domini
Posts: 209
Joined: 19/05/2019 17:01

#7917 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by Anno Domini »

DarthCain wrote:Znate li ko prodaje i ugrađuje Mitsubishi klime u Mostaru?
erkond

https://erkond.ba/

Luk/kolonija/rodoč

https://www.luk.ba/

Đani pezić

http://www.klima-centar.com/

Džigi

http://www.frigoleric.ba/

Edo Peco

http://www.termmos-fujitsu.com/
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#7918 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by drug_profi »

Izgleda da je lakse bilo nabrojati ko ne prodaje. :mrgreen:
User avatar
anchor85
Posts: 4201
Joined: 23/01/2014 13:47

#7919 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by anchor85 »

Pozdrav ljudi, potreban mi je jedan savjet. Naime, raspored prostorija u stanu nije baš idealan i trebala bih da mi neko dođe kući i pogleda, te preporuči koji inverter da uzmem i da odradi ugradnju. Imate neku preporuku? Sarajevo je u pitanju. A uzela bih neki inverter srednje vrijednosti (a mislim da bi trebao biti jači). Hvala :)
mehkoca
Posts: 308
Joined: 27/04/2007 09:04

#7920 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by mehkoca »

anchor85 wrote:Pozdrav ljudi, potreban mi je jedan savjet. Naime, raspored prostorija u stanu nije baš idealan i trebala bih da mi neko dođe kući i pogleda, te preporuči koji inverter da uzmem i da odradi ugradnju. Imate neku preporuku? Sarajevo je u pitanju. A uzela bih neki inverter srednje vrijednosti (a mislim da bi trebao biti jači). Hvala :)
Ja sam svoje klime uzeo u LUK-u, njihovi serviseri ugradili (oni koji rade za njih), ja prezadovoljan :D
Uglavnom, kada sam otišao prvi put u LUK, dočekao me inžinjer mašinstva i objasnio neke stvari, tako da od mene imaju preporuku
(a sve je ovo krenulo na nagovor - savjete g-đe zloće :D i onog što je pobjegao za Dojčland :lol: , naravno tu je i @nera drug :thumbup: )
User avatar
anchor85
Posts: 4201
Joined: 23/01/2014 13:47

#7921 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by anchor85 »

mehkoca wrote:
anchor85 wrote:Pozdrav ljudi, potreban mi je jedan savjet. Naime, raspored prostorija u stanu nije baš idealan i trebala bih da mi neko dođe kući i pogleda, te preporuči koji inverter da uzmem i da odradi ugradnju. Imate neku preporuku? Sarajevo je u pitanju. A uzela bih neki inverter srednje vrijednosti (a mislim da bi trebao biti jači). Hvala :)
Ja sam svoje klime uzeo u LUK-u, njihovi serviseri ugradili (oni koji rade za njih), ja prezadovoljan :D
Uglavnom, kada sam otišao prvi put u LUK, dočekao me inžinjer mašinstva i objasnio neke stvari, tako da od mene imaju preporuku
(a sve je ovo krenulo na nagovor - savjete g-đe zloće :D i onog što je pobjegao za Dojčland :lol: , naravno tu je i @nera drug :thumbup: )
Hvala puno, tako sam i uradila. Ove sedmice će sve biti završeno.
_zavrzlama
Posts: 25
Joined: 06/03/2013 19:13

#7922 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by _zavrzlama »

Imam neodumice u vezi sa par Mitsubishi i Fujitsu modela.

Cilj je u skorijem periodu ugraditi klimu sa dobrim performansama za grijanje, FH model bih uzeo bez razmišljanja, ali ga je sad nemoguće naći. Ko je jamio jamio.

Dakle, trenutno dostupni modeli sa cijenama
LN35 - 2300,
12LTCA - 1950,
12KGTA - 1850.
Znam da će biti sigurno akcija do početka zimske sezone ali u ovom trenutku ne mogu naći jeftinije a previše mi je čekati preko ljeta za ugradnju klime :)

Neodlučan sam zbog 3 stavke, pa bih volio da iskusniji forumaši prokomentarišu.
wifi - LN35 je dosta skuplji od konkurencije, ali ima integrisan wifi modul dok za Fujitsu modele nisam našao alternativu jeftiniju od 150KM. Ako bih dokupio taj dodatak, ostale prednosti LN serije bi vjerovatno prevagnule na Mitsubishi pa me zanima koliko je stvarno koristan taj wifi modul, ima li konkretne uštede i koliko često koristite aplikciju?
buka - da li je Fujitsu toliko glasan da može smetati, koliko je vama bitna ta stavka za izbor klime? Ugrađujem u stanu, zgrada je dakle u pitanju.
rashladni medij - direktno od montera čujem da je novi plin problematičan i za montere i proizvođače, svi nešto negoduju. Kontam opet dugoročna je kupovina, R32 je više future proof, možda za nekoliko godina veći problem bude servisiranje R410 klima.

Također prema euroventu primjećujem da novije klime sa R32, uglavnom imaju bolji COP na +2 i +7 sto im izvlači bolju godišnju potrošnju i SCOP naspram efikasnosti starijih klima u području -7 i niže. Naravno ne znači da je u pitanju R32, pa ako ko ima dobar prijedlog novijih klima koje dobro rade u minusima, bujrum predložite. U ovom trenutku sam najbliži LTCA modelu zbog dobrih minusa, ali vaga je baš nedostatak wifi modula i stari plin.
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#7923 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by bilic »

_zavrzlama wrote:Imam neodumice u vezi sa par Mitsubishi i Fujitsu modela.

Cilj je u skorijem periodu ugraditi klimu sa dobrim performansama za grijanje, FH model bih uzeo bez razmišljanja, ali ga je sad nemoguće naći. Ko je jamio jamio.

Dakle, trenutno dostupni modeli sa cijenama
LN35 - 2300,
12LTCA - 1950,
12KGTA - 1850.
Znam da će biti sigurno akcija do početka zimske sezone ali u ovom trenutku ne mogu naći jeftinije a previše mi je čekati preko ljeta za ugradnju klime :)

Neodlučan sam zbog 3 stavke, pa bih volio da iskusniji forumaši prokomentarišu.
wifi - LN35 je dosta skuplji od konkurencije, ali ima integrisan wifi modul dok za Fujitsu modele nisam našao alternativu jeftiniju od 150KM. Ako bih dokupio taj dodatak, ostale prednosti LN serije bi vjerovatno prevagnule na Mitsubishi pa me zanima koliko je stvarno koristan taj wifi modul, ima li konkretne uštede i koliko često koristite aplikciju?
buka - da li je Fujitsu toliko glasan da može smetati, koliko je vama bitna ta stavka za izbor klime? Ugrađujem u stanu, zgrada je dakle u pitanju.
rashladni medij - direktno od montera čujem da je novi plin problematičan i za montere i proizvođače, svi nešto negoduju. Kontam opet dugoročna je kupovina, R32 je više future proof, možda za nekoliko godina veći problem bude servisiranje R410 klima.

Također prema euroventu primjećujem da novije klime sa R32, uglavnom imaju bolji COP na +2 i +7 sto im izvlači bolju godišnju potrošnju i SCOP naspram efikasnosti starijih klima u području -7 i niže. Naravno ne znači da je u pitanju R32, pa ako ko ima dobar prijedlog novijih klima koje dobro rade u minusima, bujrum predložite. U ovom trenutku sam najbliži LTCA modelu zbog dobrih minusa, ali vaga je baš nedostatak wifi modula i stari plin.
A sto Daikin ne pogledas.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#7924 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by zlo zlo »

ja se grijem/hladim na fujitsu i nemam blage o kakvoj buki pričaš, a spavam redovno pod klimom.
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#7925 Re: grijanje na struju , da ili ne....?

Post by rovac13 »

Buka fujitsua hoce na minusima.Ja sam stavljao video nekad,uporedo daikin i fujitsu,na -15 fujitsu puno vise galami iako nije opterecen previse.

Na nula i vise nema buke ni kod fujitsu.

Ako nisi picajzla,moji roditelji su totalno prezadovoljni sa daikin ftx50gv.Kostala oko 1500 KM ogromna klima,idealna za veci prostor.Nije ljepotica unutarnja,ali wifi dodatak kosta simbolicno,cini mi se oko 40 KM ako to bas nekom treba.Velika klima,ima.snage,a ne pravi buku ni u minusima.

Ja ju samo nebi stavio u mali prostor zato sto joj minimum snage nije toliko nizak.
Post Reply