Greta Thunberg

Post Reply
melac
Posts: 1588
Joined: 25/08/2008 19:33

#576 Re: Greta Thunberg

Post by melac »

MorningStar wrote: 17/12/2019 14:38
Sanjarko wrote: 17/12/2019 14:35
omar little wrote: 17/12/2019 13:44 a, sta je to bilo sa tim putovanjem? nisam pratila svijet ovih dana.
Prigovaraju joj sto se voza prvom klasom u vozu. A sto se Tramp i co vozaju sa avionima itd., nikom nista. To je normala.
Trump se ne kreveji ukrali ste nam buducnost.Senzacionalizam - neka ide u kinu,indiju i afriku pa neka im objasni da trebaju da zaustave industrijalizaciju i tako.Postavio sam ti gore izvore zagadjenja i pogledaj jos koji povecavaju emisije.

Bas je otkrila toplu vodu a to je da imamo ogroman problem sa klimatskim promjenama i emisijama staklenickih plinova - nego rjesenja plan nesto ..
On ide u UN, ide na samit UN i klimi, dakle tamo gdje su sve drzave prisutne, pa tako i ove tvoje opaske nemaju smisla, barem ja to tako vidim. Dakle nije isla pred zgradu vlade u Njemackoj, Francuskoj. Vec pred UN.
melac
Posts: 1588
Joined: 25/08/2008 19:33

#577 Re: Greta Thunberg

Post by melac »

DzordzHodzic wrote: 17/12/2019 16:49 Interesantno kako su veliki proizvodjaci i industrije ubijedile malog covjeka da je odgovoran za svo sranje dok njihove fabrike i tankeri za jedan dan zagade koliko obican covjek za 600 godina, ova podjela greta vs ne-greta ide im u prilog.
A ko je tebe ubijedio da postoje veliki i mali ljudi?
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#578 Re: Greta Thunberg

Post by Hank Paldum »

Zmaj_od_Panonije wrote: 17/12/2019 16:43
SmokingMan wrote: 17/12/2019 16:21 Greta je uveliko preskočila časove istorije eksplotisanja država trećeg svijeta od strane kolonijalnih sila. Šta ćemo sa afričkom sirotinjom, stradaloj tokom drugog vala industrijalizacije, čiji veći dio stanovništva i danas dan crpi vodu iz dubokih bunara, a za koje je i neka jeftina kineska česma misaona imenica. Bogati imaju para za egzibicionizam, a afrička sirotinja i dalje mašta da iz štavljene kože uskoči u pristojnu pamučnu odjeću...
Jedna zanimljiva stvar koju skoro svi kritičari Grete Thunberg ponavljaju je to kako je ona iz "bogate" porodice i kako je ona iz "bogate" zemlje, kako ignoriše probleme trećeg svijeta itd itd.

Prije svega, logika vam nije jača strana, a drugo niste pragmatični već dosta lični i emotivni (ko neke žene jbt).

Ako vam je toliko stalo do tih afričkih plemena, zašto vi ne odete podići proteste ispred ambasade Francuske i Velike Britanije i zašto ih ne napadnete na medijima i ne pokrenete neki štrajk? Zašto to očekujete od tinejdžerke iz Švedske koja veze nema sa Afrikom niti afričkim plemenima? Je li to ona bolja od vas pa se u nju pouzdate za tu borbu? Ili ipak nemate onu mušku stvar u gaćama pa se pouzdate u curicu da vam rješava te probleme? Nejasni ste mi skroz!

Druga stvar je ta što joj nalazite dlaku u jajetu kako bi je diskreditovali, jer kao eto nije dijete savršeno, ima zlonamjerne roditelje koji je eksploatišu, pa pitanje za vas je: Gdje su vaši roditelji? Je li se bore za bilo šta osim za stranačko uhljebljavanje svoje "savršene" djece?
Da ti ponovim posto nisi skonto ili nisi pročitao. Kada kažem "stariji" ne mislim njene roditelke nego velike igrače
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#579 Re: Greta Thunberg

Post by MorningStar »

Zmaj_od_Panonije wrote: 17/12/2019 16:36
MorningStar wrote: 17/12/2019 11:27 Provalila se sad malo u njemackoj - slikala se kao nije bilo mjesta u vozu na podu sjedi - pa joj tweet njemacke zeljeznice poslale “kako ti se svidila usluga u prvoj klasi” :D

Malo zaboravila te carbon footprinte i tako :D
Pa dobro, ako se već rugaš što je jednom sjela na voz, koliko si ti kao osoba "srezao" carbon footprint? Tek kada budeš imao manji uticaj na okolinu onda bi imao pravo da joj takve stvari spočitavaš.
Ja sam svjestan da glumatanje takvo nema efekta , kao i taj carbon footprint - problem je ako se tamo moze nazvati sto se nerazvijene zemlje i one u procesu industrijalizacije naglo razvijaju/industrijalizuju tj. ono sto se u evropi i americi desavalo prije 50-60-70+ godina. Sad kinez oce auto oce i meso da jede da ima autoputeve etc etc etc kao i indijac kao i afrikanac - i idu najbrzim putem do toga , a greta vesla atlantikom.


Dajte koristenje djece kao maskote je glupost epskih proporcija. Al dobro za ove populizam i tako..
User avatar
Zmaj_od_Panonije
Posts: 128
Joined: 16/12/2019 18:05
Location: Planeta Zemlja

#580 Re: Greta Thunberg

Post by Zmaj_od_Panonije »

MorningStar wrote: 17/12/2019 18:12
Zmaj_od_Panonije wrote: 17/12/2019 16:36
MorningStar wrote: 17/12/2019 11:27 Provalila se sad malo u njemackoj - slikala se kao nije bilo mjesta u vozu na podu sjedi - pa joj tweet njemacke zeljeznice poslale “kako ti se svidila usluga u prvoj klasi” :D

Malo zaboravila te carbon footprinte i tako :D
Pa dobro, ako se već rugaš što je jednom sjela na voz, koliko si ti kao osoba "srezao" carbon footprint? Tek kada budeš imao manji uticaj na okolinu onda bi imao pravo da joj takve stvari spočitavaš.
Ja sam svjestan da glumatanje takvo nema efekta , kao i taj carbon footprint - problem je ako se tamo moze nazvati sto se nerazvijene zemlje i one u procesu industrijalizacije naglo razvijaju/industrijalizuju tj. ono sto se u evropi i americi desavalo prije 50-60-70+ godina. Sad kinez oce auto oce i meso da jede da ima autoputeve etc etc etc kao i indijac kao i afrikanac - i idu najbrzim putem do toga , a greta vesla atlantikom.


Dajte koristenje djece kao maskote je glupost epskih proporcija. Al dobro za ove populizam i tako..
Prihvatam da je tebi to glupost. Ali ako si pošten onda ćeš i ti prihvatiti da postoji bukvalno na milione ljudi koji njenu poruku smatraju dovoljno dobrom da izlaze na ulice gdje god se pojavi, u milionskim brojevima.

Način na koji ona nastupa možda jeste preuveličan, ali je i dalje srž problema u tome da mi kao ljudska rasa uništavamo planetu mnogo brže nego što se planeta može obnoviti. Ili da se bolje izrazim, planeta neće nestati, ali će nestati života na njoj, u ovom obliku u kojem trenutno postoji.

Izumrli su dinosaurusi, pa došli sisari. Sad je eto valjda došao red na sisare da počinu izumirati, i to sopstvenom krivicom. Dinosauruse je sredio asteroid i vulkanska aktivnost, nas će izgleda uništiti mazohizam i ignorantski stil života.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#581 Re: Greta Thunberg

Post by MorningStar »

Znamo , znamo sve to nije trebala greta da to kaze kada je vec 99% naucne zajednice te cinjenice iznosilo vec 10+ godina. Ali poenta je kako zaustaviti - idi reci kinezu,kongolezaninu ili nekome drugom batali bolji zivot moramo paziti planetu.
User avatar
DzordzHodzic
Posts: 1647
Joined: 09/11/2018 11:52

#582 Re: Greta Thunberg

Post by DzordzHodzic »

melac wrote: 17/12/2019 18:07
DzordzHodzic wrote: 17/12/2019 16:49 Interesantno kako su veliki proizvodjaci i industrije ubijedile malog covjeka da je odgovoran za svo sranje dok njihove fabrike i tankeri za jedan dan zagade koliko obican covjek za 600 godina, ova podjela greta vs ne-greta ide im u prilog.
A ko je tebe ubijedio da postoje veliki i mali ljudi?
Pojedinac vs velike industrije, to sam htio reci
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#583 Re: Greta Thunberg

Post by MorningStar »

DzordzHodzic wrote: 17/12/2019 19:46
melac wrote: 17/12/2019 18:07
DzordzHodzic wrote: 17/12/2019 16:49 Interesantno kako su veliki proizvodjaci i industrije ubijedile malog covjeka da je odgovoran za svo sranje dok njihove fabrike i tankeri za jedan dan zagade koliko obican covjek za 600 godina, ova podjela greta vs ne-greta ide im u prilog.
A ko je tebe ubijedio da postoje veliki i mali ljudi?
Pojedinac vs velike industrije, to sam htio reci
Ko konzumira produkte tih fabrika i tankera ? Dali bi te fabrike i tankeri truckali da nema potraznje i potrebe za istim ?
User avatar
DzordzHodzic
Posts: 1647
Joined: 09/11/2018 11:52

#584 Re: Greta Thunberg

Post by DzordzHodzic »

MorningStar wrote: 17/12/2019 19:47
Ko konzumira produkte tih fabrika i tankera ? Dali bi te fabrike i tankeri truckali da nema potraznje i potrebe za istim ?
Industrija pokusava da spinuje narativ u smislu da je pojedinac taj koji je glavni uzrok problema, o tome se radi
Post Reply