Greta Thunberg

Post Reply
User avatar
SmokingMan
Posts: 18980
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#476 Re: Greta Thunberg

Post by SmokingMan »

stakasa wrote:
SmokingMan wrote:Da li je iko čuo za ime Boyan Slat?I koliko je njegov aktivizam u medijima širom svijeta zastupljen naspram gretinih teatralnih nastupa?
Bogami ko da ga Greta opstruira
Ne opstruira,nego joj se samo daje previše pažnje,a osim kmečanja nije ponudila nikakva konkretna ekonomska i znanstvena riješenja...
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#477 Re: Greta Thunberg

Post by SaraFina »

broj dva wrote:Fantasticno kako neki "odrasli" misle da ako argument dolazi iz usta djeteta samim tim ne vazi.

Greta je 100 % u pravu u svojim tvrdnjama i u ime sledecih generacija i moje djece zelim joj sve najbolje.

Problem s Gretom nije što ona govori istinu/laže. Nego zato što su njeni roditelji dozvolili da bude "lutka na koncima".
Da se sad fokusira na avione ili autobuse, sa istim bi žarom pričala o tim temama. Ili bilo kojoj drugoj nametnutoj . Naravno u skladu sa svojim mogućnostima i onim što zna. (sugerisali joj oni kojima vjeruje/uvjerili je i nametnuli joj razmišljanje)
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#478 Re: Greta Thunberg

Post by stakasa »

SmokingMan wrote:
stakasa wrote:
SmokingMan wrote:Da li je iko čuo za ime Boyan Slat?I koliko je njegov aktivizam u medijima širom svijeta zastupljen naspram gretinih teatralnih nastupa?
Bogami ko da ga Greta opstruira
Ne opstruira,nego joj se samo daje previše pažnje,a osim kmečanja nije ponudila nikakva konkretna ekonomska i znanstvena riješenja...
Mislim da je kmecanje neprimjeren izraz a i da kmeci kao sto kazes, jos niko nije skrenuo fokus na ova pitanja kao ona.
P.S.
Ko ocekuje od sesnestogodisnjakinje da ponudi ekonomska i znanstvena rjesenja? Rjesenja su ponudili znanstvenici i ekonomisti. Ona skrece paznju na ovo o cemu naucnici vec imaju konsenzus
User avatar
zubi
Posts: 5201
Joined: 16/07/2009 00:27

#479 Re: Greta Thunberg

Post by zubi »

broj dva wrote:Fantasticno kako neki "odrasli" misle da ako argument dolazi iz usta djeteta samim tim ne vazi.

Greta je 100 % u pravu u svojim tvrdnjama i u ime sledecih generacija i moje djece zelim joj sve najbolje.
:thumbup:
User avatar
zubi
Posts: 5201
Joined: 16/07/2009 00:27

#480 Re: Greta Thunberg

Post by zubi »

SmokingMan wrote:
stakasa wrote:
SmokingMan wrote:Da li je iko čuo za ime Boyan Slat?I koliko je njegov aktivizam u medijima širom svijeta zastupljen naspram gretinih teatralnih nastupa?
Bogami ko da ga Greta opstruira
Ne opstruira,nego joj se samo daje previše pažnje,a osim kmečanja nije ponudila nikakva konkretna ekonomska i znanstvena riješenja...
:lol: :lol: :lol: Sram je bilo bas... nista nije novo skontala, samo prica o stvarima koje svi znamo i ignorisemo, nadajuci se najboljem...
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#481 Re: Greta Thunberg

Post by SaraFina »

:-)

Fazon je što Gretini istupi nisu proizvod njenog "osviještenog razmišljanja". Nego tuđeg nametnutog joj zbog poremećaja.
broj dva
Posts: 4619
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#482 Re: Greta Thunberg

Post by broj dva »

SaraFina wrote:
broj dva wrote:Fantasticno kako neki "odrasli" misle da ako argument dolazi iz usta djeteta samim tim ne vazi.

Greta je 100 % u pravu u svojim tvrdnjama i u ime sledecih generacija i moje djece zelim joj sve najbolje.

Problem s Gretom nije što ona govori istinu/laže. Nego zato što su njeni roditelji dozvolili da bude "lutka na koncima".
Da se sad fokusira na avione ili autobuse, sa istim bi žarom pričala o tim temama. Ili bilo kojoj drugoj nametnutoj . Naravno u skladu sa svojim mogućnostima i onim što zna. (sugerisali joj oni kojima vjeruje/uvjerili je i nametnuli joj razmišljanje)
A ti znas, mimo ikakve sumnje, da je neko, vjerovatno njeni roditelji, Greti nametnuo temu i natjerao/izmanipulisao je na ovakve postupke ?
Jesi li citala ikada ikakve intervjue sa njom gdje opisujue kako je sve ovo krenulo ?
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#483 Re: Greta Thunberg

Post by stakasa »

SaraFina wrote::-)

Fazon je što Gretini istupi nisu proizvod njenog "osviještenog razmišljanja". Nego tuđeg nametnutog joj zbog poremećaja.
:D
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#484 Re: Greta Thunberg

Post by SaraFina »

broj dva wrote:
SaraFina wrote:
broj dva wrote:Fantasticno kako neki "odrasli" misle da ako argument dolazi iz usta djeteta samim tim ne vazi.

Greta je 100 % u pravu u svojim tvrdnjama i u ime sledecih generacija i moje djece zelim joj sve najbolje.

Problem s Gretom nije što ona govori istinu/laže. Nego zato što su njeni roditelji dozvolili da bude "lutka na koncima".
Da se sad fokusira na avione ili autobuse, sa istim bi žarom pričala o tim temama. Ili bilo kojoj drugoj nametnutoj . Naravno u skladu sa svojim mogućnostima i onim što zna. (sugerisali joj oni kojima vjeruje/uvjerili je i nametnuli joj razmišljanje)
A ti znas, mimo ikakve sumnje, da je neko, vjerovatno njeni roditelji, Greti nametnuo temu i natjerao/izmanipulisao je na ovakve postupke ?
Jesi li citala ikada ikakve intervjue sa njom gdje opisujue kako je sve ovo krenulo ?

Objasnila sam to na predhodnoj stranici. A ti progooglaj.
Aspergerov sindrom je poremećaj u razvoju, čija je glavna odlika   nesposobnost razumijevanja kako funkcionisati u društvu 



Greta je očigledno površno informirana, te blago rečeno govoreći sposobna, pričati isključivo o jednoj temi. A to je i jedna od od karakteristika Aspergerov sindroma. Sve dok je neko bude ispitivao o temi na koju je fokusirana ona će davati opširne odgovore shodno svojim mogućnostima i razumijevanju... Da je novinari pitaju bilo šta drugo ili da joj se upute pitanja van konteksta njenog interesovanja njeni odgovori bi se sveli na kratko "Da" ili "Ne"...A možda čak i u potpunosti izostali.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18980
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#485 Re: Greta Thunberg

Post by SmokingMan »

stakasa wrote:
SmokingMan wrote: Mislim da je kmecanje neprimjeren izraz a i da kmeci kao sto kazes, jos niko nije skrenuo fokus na ova pitanja kao ona.
P.S.
Ko ocekuje od sesnestogodisnjakinje da ponudi ekonomska i znanstvena rjesenja? Rjesenja su ponudili znanstvenici i ekonomisti. Ona skrece paznju na ovo o cemu naucnici vec imaju konsenzus
Isprazno ponavljanje istih fraza koje u ušima polu-načitanog svijeta zvuče kao riječi koje je prije par decenija unazad izgovorio M.L.King (kamo sreće da ljudi znaju danas težinu njegovih riječi),u prvi plan postavljanje sebe kao žrtvu "globalne zavjere",veoma sebično,kao da je svijet kriv zbog njezinog sindroma,ima i nas sa psihološkim poremećajiam pa ne krivimo druge kako su nam anamo oni masoni tobože ukrali našu budućnost,život.Greta nema ništa da ponudi osim očaja jedne šesnaestogodišnjakinje sa nestabilnim emocijalnim stanjem.Kako bi bilo lijepo da ponudi neki inovativno riješenje pa da se sa pravom može reći da bi je istorija po nečemu mogla upamititi.Aktivizam znači dijelovanje a ne samo riječ.Doduše,ono što Greta zagovara je mnogo veće od njezinih mogućnosti,ali iz principijelonsti i poštovanju prema nauci bilo bi dobro da se vrati svome školovanju.I ko kaže da maloljetnici ne mogu biti inovativni i ponuditi neko riješenje,kao što je svojevrmeno učinio i Philo Farnsworth,i to sa svojih 14.godina...

Kako bi bilo bezobrazno da izađem među svijet nespreman sa idejom kako kvatno tuneliranje nije moguće i da je to "masonska stvar" kojom žele izvitoperiti klasičnu fiziku...
broj dva
Posts: 4619
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#486 Re: Greta Thunberg

Post by broj dva »

Dakle na racun generalnog viki opisa medicinskog stanja ?
Ali Saro nisi ti Gretin doktor. Da li imas neke provjerene i konkretne informacije o njenoj funkcionalnosti ili generalises ?
Gledao sam je uzivo, slusao sam je uzivo i razumio sam je na njenom maternjem. Djete je inteligentno, sposobno izraziti se i sposobno razmisljati i stajati iza vlastitih misljena. To sto ti mislis da je ona previse poremecena/bolesna da bi se mogla baviti aktivizmom jednostavno nije utemeljeno u Greti nego u opisu njene bolesti.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18980
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#487 Re: Greta Thunberg

Post by SmokingMan »

Niko nije ni napomenuo da određena osoba koja ima neki poremećaj (a imam ga i ja) nije sposobna da se bavi nekim konkretnim stvarima,već je stvar percepcije i njene nezrelost da se na razuman način nosi sa jednom ovako ozbiljnom tematikom.Meni je njen zadnji nastup bio poprilično smiješan time što je više ličio na izvedbu neke drame "na daskama koje život znače" nego na ozbiljno bavljenje problematikom.Greta se oslanja na druge,a manje na sebe i svoj skriveni potencijal,drugi se opet oslanjaju na njen "specifičan slučaj pristupanja tematici" a manje na stvarno riješavanje problematike.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#488 Re: Greta Thunberg

Post by SaraFina »

broj dva wrote:Dakle na racun generalnog viki opisa medicinskog stanja ?
Ali Saro nisi ti Gretin doktor. Da li imas neke provjerene i konkretne informacije o njenoj funkcionalnosti ili generalises ?
Gledao sam je uzivo, slusao sam je uzivo i razumio sam je na njenom maternjem. Djete je inteligentno, sposobno izraziti se i sposobno razmisljati i stajati iza vlastitih misljena. To sto ti mislis da je ona previse poremecena/bolesna da bi se mogla baviti aktivizmom jednostavno nije utemeljeno u Greti nego u opisu njene bolesti.

Psiholog sam po zanimanju. Dovoljno za uvažavanje mog mišljenja?

Dolazila nam je djevojčica prije 12 mjeseci, iz doma za nezbrinutu djecu, mlađa od Grete. Tačnije 7 godina stara. Isti poremećaj..Nismo dopirali do nje...A pokušavali smo na sve načine... Interesovala se o maketama brodova. (Kako nije imala roditelje jer joj mama poginula, a Tata odbio preuzeti skrbništvo... niko nam nije ni pomenuo od čega bi počeli s njom raditi) Nego su nam dali uopćeno informacije...Na razgovorima nije bila pričljiva, dok je stariji kolega nije uzeo pod svoj nazdor. Slučajnost opet...
U njegovoj radnoj sobi je bio brod u boci (poklon njegove sestre s odmora).
Djevojčica se preporodila kad vidjela taj suvenjir. Postala je življa i zainteresovana. Sve nas je zaprepastila znanjem. Ali isključivo o jednoj temi.
Dakle, kad bi pokušali promijeniti i nešto drugo početi.... postavljala bi distancu...
Nakon 2 mjeseca tek otkrila je odakle joj znanje i da je s mamom često slagala makete, crtala i igrale su se tako.

Naravno nije bila konstrktor broda i onih kompliciranih maketa niti je imala nivo tog znanja, ali je znala sklapati dijelove većih i jednostavnih. I pričati o tome naširoko. Za dijete od 7 godina impresivno.
Last edited by SaraFina on 09/10/2019 10:23, edited 2 times in total.
broj dva
Posts: 4619
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#489 Re: Greta Thunberg

Post by broj dva »

SmokingMan wrote:Niko nije ni napomenuo da određena osoba koja ima neki poremećaj (a imam ga i ja) nije sposobna da se bavi nekim konkretnim stvarima,već je stvar percepcije i njene nezrelost da se na razuman način nosi sa jednom ovako ozbiljnom tematikom.Meni je njen zadnji nastup bio poprilično smiješan time što je više ličio na izvedbu neke drame "na daskama koje život znače" nego na ozbiljno bavljenje problematikom.Greta se oslanja na druge,a manje na sebe i svoj skriveni potencijal,drugi se opet oslanjaju na njen "specifičan slučaj pristupanja tematici" a manje na stvarno riješavanje problematike.
Ja mislim da je ona zadovolja skretanjem paznje na problem. A rjesiti ga sama ne moze, za takvo sta trebamo se svi angazovati. I zato Greta ovako nastupa, ne bi li odrasle magarce poput mene (i one koji su zaista u stanju uraditi nesto po pitanju klime, a to su politicari i korporacije) navela da nesto uradimo prije nego postane prekasno.
broj dva
Posts: 4619
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#490 Re: Greta Thunberg

Post by broj dva »

SaraFina wrote:
broj dva wrote:Dakle na racun generalnog viki opisa medicinskog stanja ?
Ali Saro nisi ti Gretin doktor. Da li imas neke provjerene i konkretne informacije o njenoj funkcionalnosti ili generalises ?
Gledao sam je uzivo, slusao sam je uzivo i razumio sam je na njenom maternjem. Djete je inteligentno, sposobno izraziti se i sposobno razmisljati i stajati iza vlastitih misljena. To sto ti mislis da je ona previse poremecena/bolesna da bi se mogla baviti aktivizmom jednostavno nije utemeljeno u Greti nego u opisu njene bolesti.

Psiholog sam po zanimanju. Dovoljno za uvažavanje mog mišljenja?

Dolazila nam je djevojčica prije 12 mjeseci, iz doma za nezbrinutu djecu, mlađa od Grete. Tačnije 7 godina stara. Isti poremećaj..Nismo dopirali do nje...A pokušavali smo na sve načine... Interesovala se o maketama brodova. (Kako nije imala roditelje jer joj mama potonula, a Tata odbio preuzeti skrbništvo... niko nam nije ni pomenuo od čega bi počeli s njom raditi) Nego su nam dali uopćeno informacije...Na razgovorima nije bila pričljiva, dok je stariji kolega nije uzeo pod svoj nazdor. Slučajnost opet...
U njegovoj radnoj sobi je bio brod u boci (poklon njegove sestre s odmora).
Djevojčica se preporodila kad vidjela taj suvenjir. Postala je življa i zainteresovana. Sve nas je zaprepastila znanjem. Ali isključivo o jednoj temi.
Dakle, kad bi pokušali promijeniti i nešto drugo početi.... postavljala bi distancu...
Nakon 2 mjeseca tek otkrila je odakle joj znanje i da je s mamom često slagala makete, crtala i igrale su se tako.
Izvini ali nije. Ne zato sto sumnjam u tvoje kvalifikacije ili znanje, niposto. Nego zato sto pricas generalno o sindromu a ne o jednoj konkretnoj osobi i tome kako je Greta pogodjena svojom bolescu. Ti mozda znas sve sto treba o tom poremecaju ali ne znas nista o njenom konkretnom mentalnom stanju.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#491 Re: Greta Thunberg

Post by SaraFina »

Ok. :wink:
User avatar
zubi
Posts: 5201
Joined: 16/07/2009 00:27

#492 Re: Greta Thunberg

Post by zubi »

broj dva wrote: Ja mislim da je ona zadovolja skretanjem paznje na problem. A rjesiti ga sama ne moze, za takvo sta trebamo se svi angazovati. I zato Greta ovako nastupa, ne bi li odrasle magarce poput mene (i one koji su zaista u stanju uraditi nesto po pitanju klime, a to su politicari i korporacije) navela da nesto uradimo prije nego postane prekasno.
Da! Fakat mi nije jasno zasto je to tako tesko za razumjeti??

Fokus se bacio na nju (vidi joj glave), otkud ona kao dijete smije o tome da prica, je li i ko ju je izmanupulisao... o svemu samo ne o sustini :-)
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#493 Re: Greta Thunberg

Post by stakasa »

broj dva wrote:
SaraFina wrote:
broj dva wrote:Dakle na racun generalnog viki opisa medicinskog stanja ?
Ali Saro nisi ti Gretin doktor. Da li imas neke provjerene i konkretne informacije o njenoj funkcionalnosti ili generalises ?
Gledao sam je uzivo, slusao sam je uzivo i razumio sam je na njenom maternjem. Djete je inteligentno, sposobno izraziti se i sposobno razmisljati i stajati iza vlastitih misljena. To sto ti mislis da je ona previse poremecena/bolesna da bi se mogla baviti aktivizmom jednostavno nije utemeljeno u Greti nego u opisu njene bolesti.

Psiholog sam po zanimanju. Dovoljno za uvažavanje mog mišljenja?

Dolazila nam je djevojčica prije 12 mjeseci, iz doma za nezbrinutu djecu, mlađa od Grete. Tačnije 7 godina stara. Isti poremećaj..Nismo dopirali do nje...A pokušavali smo na sve načine... Interesovala se o maketama brodova. (Kako nije imala roditelje jer joj mama potonula, a Tata odbio preuzeti skrbništvo... niko nam nije ni pomenuo od čega bi počeli s njom raditi) Nego su nam dali uopćeno informacije...Na razgovorima nije bila pričljiva, dok je stariji kolega nije uzeo pod svoj nazdor. Slučajnost opet...
U njegovoj radnoj sobi je bio brod u boci (poklon njegove sestre s odmora).
Djevojčica se preporodila kad vidjela taj suvenjir. Postala je življa i zainteresovana. Sve nas je zaprepastila znanjem. Ali isključivo o jednoj temi.
Dakle, kad bi pokušali promijeniti i nešto drugo početi.... postavljala bi distancu...
Nakon 2 mjeseca tek otkrila je odakle joj znanje i da je s mamom često slagala makete, crtala i igrale su se tako.
Izvini ali nije. Ne zato sto sumnjam u tvoje kvalifikacije ili znanje, niposto. Nego zato sto pricas generalno o sindromu a ne o jednoj konkretnoj osobi i tome kako je Greta pogodjena svojom bolescu. Ti mozda znas sve sto treba o tom poremecaju ali ne znas nista o njenom konkretnom mentalnom stanju.
Na Gretu se je samo naslonila. A poenta je - vidi mene znam o sindromima.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#494 Re: Greta Thunberg

Post by SaraFina »

zubi wrote:
broj dva wrote: Ja mislim da je ona zadovolja skretanjem paznje na problem. A rjesiti ga sama ne moze, za takvo sta trebamo se svi angazovati. I zato Greta ovako nastupa, ne bi li odrasle magarce poput mene (i one koji su zaista u stanju uraditi nesto po pitanju klime, a to su politicari i korporacije) navela da nesto uradimo prije nego postane prekasno.
Da! Fakat mi nije jasno zasto je to tako tesko za razumjeti??

Fokus se bacio na nju (vidi joj glave), otkud ona kao dijete smije o tome da prica, je li i ko ju je izmanupulisao... o svemu samo ne o sustini :-)

Pa na suštinu su upućivale mnogo poznatije (glumci, pjevači itd) da ne govorimo o naučnicima. I to je sve poznato.

Ja prvenstveno imam strah kako će se na Gretu odraziti sve ovo kad interesovanje javnosti splasne i njena pojava ne bude izazivala pažnju.
Njen svijet će se raspasti u paramparčad. Ne zato što joj godi slava. Nego bukvalno zato jer ima dojam da konačno prihvaćena. A to joj nije uspjevalo u školi ni nigdje do sada.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#495 Re: Greta Thunberg

Post by SaraFina »

Greta je djevojčica koja zbog svog sindroma mora učiti socijalne vještine za razliku od druge djece.

Poremećaj koji ona ima nije neko " trenutno stanje" poput puberteta u razvoju djeteta.

Nego je stalan i ona s njim mora naučiti živjeti. Da ne bi postala izopćena iz društva.

Roditelji su tu debelo zakazali ispisujući je iz škole. Debelo. Sad ova privremena slava koja njoj daje osjećaj 'prihvaćenosti' u društvu nije nikako dobra za njen razvoj odnosno za pokušaje stvaranja socijalnih vještina i uklapanja.
omar little
Posts: 16373
Joined: 14/03/2008 21:14

#496 Re: Greta Thunberg

Post by omar little »

psiholozi bi valjda trebali znati da je dijagnoziranje pacijenta i raspravljanje o njegovom zdravstvenom stanju na nevidjeno sarlatanstvo i eticki klizak teren. ostatak je najobicnija mahalastina.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#497 Re: Greta Thunberg

Post by SaraFina »

omar little wrote:psiholozi bi valjda trebali znati da je dijagnoziranje pacijenta i raspravljanje o njegovom zdravstvenom stanju na nevidjeno sarlatanstvo i eticki klizak teren. ostatak je najobicnija mahalastina.

U pravu si. No ovdje se ne radi o dijagnoziranju i raspravi o dijagnoziranju pacijenta na neviđeno. Kod Grete je dijagnoza utvrđena, po izjavi njenih roditelja. Čak to mediji "obrađuju" u stilu "šteta je što se sva djeca ne rađaju sa A. S "...Pa sam samo pravila usporedbe iz iskustva i pisala o mogućim posljedicama. Tako da to ne može biti ni M od mahalštinje.
Last edited by SaraFina on 09/10/2019 16:00, edited 1 time in total.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#498 Re: Greta Thunberg

Post by SaraFina »

JohnnyS wrote:
SaraFina wrote:Ja sam u prvom upisu na ovoj temi objasnila šta mislim po tom pitanju. Opširno. Da ne presipam iz šupljeg u prazno.
Meni osobno problem s ovom djevojčicom i njenom eksponiranošću... je u iskorištavanje Aspergerovog sindroma i njegovih karakteristika.
Čitam neki dan tekst na Indexu, ispade AS cool, sve ga face imale, maltene bih ga sebi poželio... Zanima me da netko autoru teksta (i svima koji govore kako ovo jadno dijete nema zbog toga realan problem u životu) kaže dabogda ti dijete imalo Aspergera što bi na to odgovorio?
Hvala ili jebo ti pas mater?

Što kad jednog dana mediji nađu novi temu, što kad Greti poremete rutinu, tko će onda ostati skupljati ostatke uništenog djeteta? I zbog čega, hoće li to Kina manje zagađivati planet zbog Grete? Hoće li se Trump predomisliti jer ga je ona prozvala? Više je štete ona uradila svojim nastupima da se točno zapita čovjek je li false flag u pitanju. A sve preko leđa bolesna djeteta.

Evo kolega se također složio sa mnom, tako da ne možemo valjda nas dvoje prodavati mahalštinju... I koji bi bio cilj nam?
omar little
Posts: 16373
Joined: 14/03/2008 21:14

#499 Re: Greta Thunberg

Post by omar little »

na daljinu raspravljati o njenom zdravstevnu stanju i potencijalnim posljedicama po isto je deplasirano i nije eticki. pa i da vas je dvadeset i dvoje.
Zoya
Posts: 23185
Joined: 09/06/2008 14:54

#500 Re: Greta Thunberg

Post by Zoya »

Neko ju je predložio za Nobelovu nagradu :facepalm:
Post Reply