GRE test

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
beautifullshinyb.
Posts: 99
Joined: 26/08/2009 23:47

#26 Re: GRE test

Post by beautifullshinyb. »

je li neko polagao GRE subject:biochemistry, cell and molecular biology?

ili bar neki slican subject? :-) :)
User avatar
Angelina84
Posts: 215
Joined: 13/07/2009 00:03

#27 Re: GRE test

Post by Angelina84 »

swirl wrote:
Angelina84 wrote:
swirl wrote:Nazoves SUS, oni tamo imaju biblioteku, i pozajmljuju knjige za vjezbanje SAT, GRE i ibTOEFL. Cak imaju i pripremne knjige za GMAT i LSAT. Bitno ih je samo unaprijed nazvati, i rezervisati sebi knjigu, jer je navala. Takodjer, mislim da od slijedece godine nece biti GRE testiranja, provjeri jos jednom.
na mba stranici nemaju uopste Sarajevo kao centar testiranja za GMAT. Jesi siguran da imaju pripremne materijale za GMAT s obzirom da ga ne orgniziraju :-?
Jesam, sigurna sam 100%, nazovi i rezervisi 200 070. Skoro niko ne uzima knjige za GMAT, jer rijetko ko od nasih studenata polaze taj test. Imaju i knjige za pripremu i za polaganje LSAT. Taj test mozes polagati u Zagrebu http://www.iro.hr/hr/standardizirani-testovi/gmat/

da, hvala, nasla sam sve informacije vezane za GMAT, nabavila sam i knjige, pozelite mi srecu ;)
User avatar
Angelina84
Posts: 215
Joined: 13/07/2009 00:03

#28 Re: GRE test

Post by Angelina84 »

swirl wrote:
Angelina84 wrote:
swirl wrote:Nazoves SUS, oni tamo imaju biblioteku, i pozajmljuju knjige za vjezbanje SAT, GRE i ibTOEFL. Cak imaju i pripremne knjige za GMAT i LSAT. Bitno ih je samo unaprijed nazvati, i rezervisati sebi knjigu, jer je navala. Takodjer, mislim da od slijedece godine nece biti GRE testiranja, provjeri jos jednom.
na mba stranici nemaju uopste Sarajevo kao centar testiranja za GMAT. Jesi siguran da imaju pripremne materijale za GMAT s obzirom da ga ne orgniziraju :-?
Jesam, sigurna sam 100%, nazovi i rezervisi 200 070. Skoro niko ne uzima knjige za GMAT, jer rijetko ko od nasih studenata polaze taj test. Imaju i knjige za pripremu i za polaganje LSAT. Taj test mozes polagati u Zagrebu http://www.iro.hr/hr/standardizirani-testovi/gmat/

Pa šta ću rezervisat na 200 070 ako ne mogu GMAT :?
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#29 Re: GRE test

Post by swirl »

Pa knjige za GMAT, koje oni imaju u svojoj biblioteci, ali test se polaze u Zagrebu, kontas?
User avatar
Angelina84
Posts: 215
Joined: 13/07/2009 00:03

#30 Re: GRE test

Post by Angelina84 »

swirl wrote:Pa knjige za GMAT, koje oni imaju u svojoj biblioteci, ali test se polaze u Zagrebu, kontas?

ma dzaba ti knjige u biblioteci kad ih mogu zadrzat samo dvije sedmice a moram se bas posvetit...Isprintala sam sa neta onaj official guide, i jos neke, valjda ce bit dovoljno...

AKo neko ima nekih savjeta, bujrum
User avatar
anjusha
Posts: 1783
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#31 Re: GRE test

Post by anjusha »

a da uzmes knjigu i kopiras je? :-) ako ti je vec toliko to vazno... ima jeftinih kopirnica...
User avatar
Angelina84
Posts: 215
Joined: 13/07/2009 00:03

#32 Re: GRE test

Post by Angelina84 »

anjusha wrote:a da uzmes knjigu i kopiras je? :-) ako ti je vec toliko to vazno... ima jeftinih kopirnica...

Pa kao što rekoh, službeni vodič i još tri knjige sam isprinatala sa interneta i uvezala. sada zasad ću to učit, kad pređem to, malo ću provježbat ove online testove da vidim u koja sam doba, gdje sam slaba i da to još utvrdim.


Mislim na ove koji također spremaju gmat, ako su naišli na neke dobre materijale da mi jave. Dvije-tri glave moraju saznat više nego jedna
User avatar
malosutra81
Posts: 504
Joined: 17/02/2008 10:44

#33 Re: GRE test

Post by malosutra81 »

jel ima neko da je danas izlazio na GRE general u Sarajevu? da nam kaze kako je bilo:)
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#34 Re: GRE test

Post by swirl »

malosutra81 wrote:jel ima neko da je danas izlazio na GRE general u Sarajevu? da nam kaze kako je bilo:)
Ja sam polagala GRE test. U principu je bitno da uzmes knjigu za spremanje tog testa, jer je sve u toj knjizi u detalje objasnjeno. Imas dva eseja da napises, i ostalo su pitanja sa a, b, c, d odgovorima. Ako se dobro ne pripremis, nemoj ni izlaziti na test, osim ako zelis da vidis kako test izgleda, pa da ga dva, ili vise puta polazes.
User avatar
malosutra81
Posts: 504
Joined: 17/02/2008 10:44

#35 Re: GRE test

Post by malosutra81 »

swirl wrote:
malosutra81 wrote:jel ima neko da je danas izlazio na GRE general u Sarajevu? da nam kaze kako je bilo:)
Ja sam polagala GRE test. U principu je bitno da uzmes knjigu za spremanje tog testa, jer je sve u toj knjizi u detalje objasnjeno. Imas dva eseja da napises, i ostalo su pitanja sa a, b, c, d odgovorima. Ako se dobro ne pripremis, nemoj ni izlaziti na test, osim ako zelis da vidis kako test izgleda, pa da ga dva, ili vise puta polazes.
ono sto mene brine je dio s matematikom :cry: imam knjige, cak jednu posebnu za vjezbanje matematickih zadataka, i toga me nekako najvise hastra :cry: a nemam namjeru izlaziti vise puta...
eee.
Posts: 2
Joined: 24/04/2013 18:50

#36 Re: GRE test

Post by eee. »

Moze li neko da mi podijeli iskustvo vezano za gre ? hvala unaprijed
User avatar
PlayItCoolowski
Posts: 235
Joined: 05/08/2013 17:31

#37 Re: GRE test

Post by PlayItCoolowski »

Polagao sam GRE prije par godina. Najlaksi mi je bio Quantitative Reasoning, ali ostalo, horor. Mora baš dugo da se sprema... Totalno sam krahirao kada sam u American Corneru uzeo neki blok akademskih riječi koje se često ponavljaju u GRE testu. Od nekih 1000, znao sam dvije, a engleski mi je jako dobar (nekih 110 na TOEFL-u). Uzmi zvanične knjige za pripremu. Bez ikakve namjere da te plašim, nije baš lagano. Samo raspitaj se šta ti traži fakultet. Meni je fakultet u US tražio Quantitative Reasoning iznad 167, i to sam uspio. Tu već nije do znanja engleskog, već znanja matematike. Bilo je nekih "interesantnih" zadataka iz vjerovatnoće i statistike. Ostalo mi nisu tražili inače ne bih imao šanse.
Post Reply