Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post Reply
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#3351 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Kataklinger »

hatemondays wrote: 26/05/2020 00:25
Kataklinger wrote: 26/05/2020 00:10
Tromblon wrote: 25/05/2020 22:40

Dobro sve, ali odakle si ti pa si totalno neupućen?
Mislio sam na to da sam totalno neupucen u desavanja 1-2 maja i 6 mjeseci poslije. Kakogod bio sam dovoljno mlad da nisam ni upamtio rat. Zar je bitno odakle sam, taman da sam s Grbavice postojala bi mogucnost da ne znam o ovome nista. Pozdrav.
Drug imas temu citaj pa ce ti se reci necu ponavljati sta sam vec davno pisao na temi, sad pokusavamo rastabiriti je li se mogla uzeti Grbvaica aprila 92 ili ne.
Takodje jos jedna od nepozeljnih stvari na temi od 150 stranica, kad ti neko napise "imas temu pa citaj...."
Zar nije bolje da se znacajne/bitne stvari ponove s vremena na vrijeme, pa da se recimo narednih mjesec/dva u slucaju da se spomenu, moze napisati "pisalo se o tome nedavno, vrati se 20ak stranica unazad" nego "citaj temu...".Uostalom zar je tesko ponoviti jedan post :/
User avatar
hatemondays
Posts: 1195
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#3352 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by hatemondays »

@Kataklinger
Da te iskreno pitam da li bi da si prosao kroz pakao Grbavice sad sjedio ponavljao svakom zainteresovanom pojedincu, da li znas da svaki put kad spomene neko te dogadjaje dusa i ostalo boli, to su stvari koje tebi i onima koji nisu prozivjeli to ne bi niko od nas prezivjelih pozelio.
Anyway sto kazu uzelo mi je puno vremena prije nego sto sam poceo pisati ovdje, nije lako probudti stare deamons a ovaj forum nije top lista zelja zato i postoji ako si zaista zainteresovan krenes od stranice broj 1 i lagano a jok ti bi sad evo evo sad ce hatemondays svaki put cisto iz dosade i zajebancije pisati o ruznim stvarima ( malo morbidno zar ne). Raja koja je ovdje na ovom podforumu vec godinama uglavnom zna o cemu pricamo dakle moj savjet jos jednom ako ti se cita krenes od broja 1 i eto historije na dlanu (ima dosta suplje ali ima i dosta zaista korisnih informacija).
Izvini ako sam te uvrijedio ali nadam se da razumijes stare rane su uvijek rane i bole...
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#3353 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Emiremir33 »

hatemondays wrote: 26/05/2020 00:46
PM72 wrote: 25/05/2020 15:51 Ovo što uvaženi kolega Tromblon piše :thumbup: ima smisla i sve stoji ali...ove ešalone,uvezanost i logistiku nismo imali ni 1996 kad je rat stao a kamoli 1995,92-nećemo ni pominjati.

Tvrdim ,jer sam tu bio 3,5 mjeseca,da se Grbavica mogla uzeti do kraja maja i polovine juna 1992.Kažem uzeti ali bi je bilo teško očuvati.Mogli smo Batkove kokošare iz Šopinga rastjerat vrlo brzo i izvući bar dio stanovništva koje je prepušteno bez IJEDNOG pokušaja da im se pomogne.

Ništa mi nije strašnije zvučalo od krikova nekog našeg jadnika,polovinom maja,u gluho doba noći.Negdje iz pravca šopinga-vjerovatno su ga tukli ili klali.Svi smo škripali zubima od muke i bijesa,jedan naš saborac (imao je muda do poda) digao nam je uzbunu i skoro smo svi krenuli put Grbavice.Vjerujte mi,da smo tamo ušli i uhvatili kojeg-zubima bi ih kidali.Onda su nam došli iz komande,smirivali nas,obećavali da ce zvati specijalce u ispomoc pa da upadnemo do jutra.Bilo nas je 30 spremnih...

Neko ce reci,sta je 30 ljudi.Nista.Ali bi sigurno upali do šopinga i napravili dar-mar.Sigurno bi bilo žrtava među nama jer bi uletjeli ko ovce ali ni oni ne bi ostali svi na broju...

Imali smo srce i volju...
O tome ja pišem jer se ova operacija ne bi planirala u kancelarijama niti bi mahaluše po stanovima i kućama stigle razvit taktiku.

Pustili smo Grbavicu bez ispaljenog metka pa vi tumačite koliko hoćete.
Apsolutno se slazem april je bio najzreliji, kasnije je je vec bilo puno teze. Isto tako da se ne lazemo potrosili smo ogromne snage da napadamo Poljine bez ikakvog strateskog ucinka. Sa moralne tacke uzimanje Grbavice ili Ilidze na pocetku rata bio bio nevjerovatan boost za nase jedinice. Njima Grbavica nista nije znacila osim da se izivljavaju na stanovnistvu koje je ostalo i ogroman pljackaski plijen zbog kojeg su likovi kao Batko bili odlicni (naravno takvi likovi nisu truhli po transeama na planinama). Oni nisu voljeli urbanu borbu jer tu se ginulo sad pa sad, uostalom pogledajmo gdje su sve cetnicke jedinice vodile urbanu borbu od Slovenije do Kosova duze od mjesec dana, Vukovar par mjeseci i Sarajevo i to je to. Ostalo je bilo livada, chuka ukopaj se, artiljerija iza djale ako zagusti ukljuci tenkove i poselami ko uspita, ako zagusti ko u Hrvatskoj i Krajini 95 hvataj se noge. Recimo u crvena zgrada Beogradskoj ulici (milsim da je moj profesor Hot sa elektrotehnike zivio u njoj) koja je bila pola nama pola njima, nemozes koristit tenk ili artiljeriju ko zna koliko je ljudi poginulo na tom malom prostoru i sa nase i njihove strane.Maj vec je bilo kasno ali april je bio nije se znao ciji je u cijoj i uz malo pametnije lidere moglo se dosta uraditi, moral je bio visok raja nabrijana puno vise nego 95 u junu.
Da nisi bio u 10 brdskoj,u jurisnom.odredu?Davno sam ovu temu procitao,pitam posto je slicno pisanje sa jednim drugim nickom bilo na pocetku i sredini teme
User avatar
hatemondays
Posts: 1195
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#3354 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by hatemondays »

Emiremir33 wrote: 26/05/2020 09:33
hatemondays wrote: 26/05/2020 00:46
PM72 wrote: 25/05/2020 15:51 Ovo što uvaženi kolega Tromblon piše :thumbup: ima smisla i sve stoji ali...ove ešalone,uvezanost i logistiku nismo imali ni 1996 kad je rat stao a kamoli 1995,92-nećemo ni pominjati.

Tvrdim ,jer sam tu bio 3,5 mjeseca,da se Grbavica mogla uzeti do kraja maja i polovine juna 1992.Kažem uzeti ali bi je bilo teško očuvati.Mogli smo Batkove kokošare iz Šopinga rastjerat vrlo brzo i izvući bar dio stanovništva koje je prepušteno bez IJEDNOG pokušaja da im se pomogne.

Ništa mi nije strašnije zvučalo od krikova nekog našeg jadnika,polovinom maja,u gluho doba noći.Negdje iz pravca šopinga-vjerovatno su ga tukli ili klali.Svi smo škripali zubima od muke i bijesa,jedan naš saborac (imao je muda do poda) digao nam je uzbunu i skoro smo svi krenuli put Grbavice.Vjerujte mi,da smo tamo ušli i uhvatili kojeg-zubima bi ih kidali.Onda su nam došli iz komande,smirivali nas,obećavali da ce zvati specijalce u ispomoc pa da upadnemo do jutra.Bilo nas je 30 spremnih...

Neko ce reci,sta je 30 ljudi.Nista.Ali bi sigurno upali do šopinga i napravili dar-mar.Sigurno bi bilo žrtava među nama jer bi uletjeli ko ovce ali ni oni ne bi ostali svi na broju...

Imali smo srce i volju...
O tome ja pišem jer se ova operacija ne bi planirala u kancelarijama niti bi mahaluše po stanovima i kućama stigle razvit taktiku.

Pustili smo Grbavicu bez ispaljenog metka pa vi tumačite koliko hoćete.
Apsolutno se slazem april je bio najzreliji, kasnije je je vec bilo puno teze. Isto tako da se ne lazemo potrosili smo ogromne snage da napadamo Poljine bez ikakvog strateskog ucinka. Sa moralne tacke uzimanje Grbavice ili Ilidze na pocetku rata bio bio nevjerovatan boost za nase jedinice. Njima Grbavica nista nije znacila osim da se izivljavaju na stanovnistvu koje je ostalo i ogroman pljackaski plijen zbog kojeg su likovi kao Batko bili odlicni (naravno takvi likovi nisu truhli po transeama na planinama). Oni nisu voljeli urbanu borbu jer tu se ginulo sad pa sad, uostalom pogledajmo gdje su sve cetnicke jedinice vodile urbanu borbu od Slovenije do Kosova duze od mjesec dana, Vukovar par mjeseci i Sarajevo i to je to. Ostalo je bilo livada, chuka ukopaj se, artiljerija iza djale ako zagusti ukljuci tenkove i poselami ko uspita, ako zagusti ko u Hrvatskoj i Krajini 95 hvataj se noge. Recimo u crvena zgrada Beogradskoj ulici (milsim da je moj profesor Hot sa elektrotehnike zivio u njoj) koja je bila pola nama pola njima, nemozes koristit tenk ili artiljeriju ko zna koliko je ljudi poginulo na tom malom prostoru i sa nase i njihove strane.Maj vec je bilo kasno ali april je bio nije se znao ciji je u cijoj i uz malo pametnije lidere moglo se dosta uraditi, moral je bio visok raja nabrijana puno vise nego 95 u junu.
Da nisi bio u 10 brdskoj,u jurisnom.odredu?Davno sam ovu temu procitao,pitam posto je slicno pisanje sa jednim drugim nickom bilo na pocetku i sredini teme
Ma jok bio sam kod Ramiza Cele od pocetka novembra 92 I zavrsio u istoj jedinici kraj rata 105. Brdska. Nick nisam mijenjao a i ne vudim razlog zasto bi.
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#3355 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Emiremir33 »

hatemondays wrote: 26/05/2020 11:38
Emiremir33 wrote: 26/05/2020 09:33
hatemondays wrote: 26/05/2020 00:46
Apsolutno se slazem april je bio najzreliji, kasnije je je vec bilo puno teze. Isto tako da se ne lazemo potrosili smo ogromne snage da napadamo Poljine bez ikakvog strateskog ucinka. Sa moralne tacke uzimanje Grbavice ili Ilidze na pocetku rata bio bio nevjerovatan boost za nase jedinice. Njima Grbavica nista nije znacila osim da se izivljavaju na stanovnistvu koje je ostalo i ogroman pljackaski plijen zbog kojeg su likovi kao Batko bili odlicni (naravno takvi likovi nisu truhli po transeama na planinama). Oni nisu voljeli urbanu borbu jer tu se ginulo sad pa sad, uostalom pogledajmo gdje su sve cetnicke jedinice vodile urbanu borbu od Slovenije do Kosova duze od mjesec dana, Vukovar par mjeseci i Sarajevo i to je to. Ostalo je bilo livada, chuka ukopaj se, artiljerija iza djale ako zagusti ukljuci tenkove i poselami ko uspita, ako zagusti ko u Hrvatskoj i Krajini 95 hvataj se noge. Recimo u crvena zgrada Beogradskoj ulici (milsim da je moj profesor Hot sa elektrotehnike zivio u njoj) koja je bila pola nama pola njima, nemozes koristit tenk ili artiljeriju ko zna koliko je ljudi poginulo na tom malom prostoru i sa nase i njihove strane.Maj vec je bilo kasno ali april je bio nije se znao ciji je u cijoj i uz malo pametnije lidere moglo se dosta uraditi, moral .je bio visok raja nabrijana puno vise nego 95 u junu.
Da nisi bio u 10 brdskoj,u jurisnom.odredu?Davno sam ovu temu procitao,pitam posto je slicno pisanje sa jednim drugim nickom bilo na pocetku i sredini teme
Ma jok bio sam kod Ramiza Cele od pocetka novembra 92 I zavrsio u istoj jedinici kraj rata 105. Brdska. Nick nisam mijenjao a i ne vudim razlog zasto bi.
Moja greska.Covjek je detaljno opisivao borbe na Debelom brdu,bas i borbe u crvenoj zgradi...
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#3356 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Kataklinger »

hatemondays wrote: 26/05/2020 03:34 @Kataklinger
Da te iskreno pitam da li bi da si prosao kroz pakao Grbavice sad sjedio ponavljao svakom zainteresovanom pojedincu, da li znas da svaki put kad spomene neko te dogadjaje dusa i ostalo boli, to su stvari koje tebi i onima koji nisu prozivjeli to ne bi niko od nas prezivjelih pozelio.
Anyway sto kazu uzelo mi je puno vremena prije nego sto sam poceo pisati ovdje, nije lako probudti stare deamons a ovaj forum nije top lista zelja zato i postoji ako si zaista zainteresovan krenes od stranice broj 1 i lagano a jok ti bi sad evo evo sad ce hatemondays svaki put cisto iz dosade i zajebancije pisati o ruznim stvarima ( malo morbidno zar ne). Raja koja je ovdje na ovom podforumu vec godinama uglavnom zna o cemu pricamo dakle moj savjet jos jednom ako ti se cita krenes od broja 1 i eto historije na dlanu (ima dosta suplje ali ima i dosta zaista korisnih informacija).
Izvini ako sam te uvrijedio ali nadam se da razumijes stare rane su uvijek rane i bole...
Druze sve ok, u pravu si s tim 100%, nisam uzeo u obzir da ne pisu svi s lakocom neke stvari. Imam i ja u zivotu desavanja o kojima bi rijetki mogli pisati a kamoli pricati uzivo ali sam ja to nekako svario i otvrdnuo pa mogu kakogod. Pa sam izgubio osjecaj za druge. Na temi Snajperisti u Sarajevu je bilo slicnih komentara kao moj, tipa "hajde da ponovimo s vremena na vrijeme neke stvari, cisto da se ne zatrpaju" pa sam isao u tom smjeru. Kakogod, nisi duzan da napises ni slovo. Zivio.
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#3357 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Nekako s proljeća »

I ja preporučujem čitanje teme unazad ako se već određeni događaj ili zanimanje obradilo, a naročito ako je to apsolvirano. Druga je stvar ako je ostalo nedorečeno nešto u vezi xy događaja, tipa ko je ubio Berislava Latića Rikija i suprugu mu, sredinom 1992. a možda je i jesen bila.
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#3358 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by pirpa »

Je li sigurno da je to bilo 92 god.. ili se meni malo pomiješalo..


Nego, najvjerovatnije da su se žrtva i ubica poznavali.

Koliko se sjećam nije bilo nasilnog ulaska u stan, a djevojka je tu noć preživjela, er ubica nije ni znao da je u stanu, tek sutradan se vratio i ubio nju...
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#3359 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Emiremir33 »

pirpa wrote: 26/05/2020 19:28 Je li sigurno da je to bilo 92 god.. ili se meni malo pomiješalo..


Nego, najvjerovatnije da su se žrtva i ubica poznavali.

Koliko se sjećam nije bilo nasilnog ulaska u stan, a djevojka je tu noć preživjela, er ubica nije ni znao da je u stanu, tek se sutradan vratio i ubio i nju...
On je sa Cengic Vile ,ubio ih oboje u stanu isti dan
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#3360 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by pirpa »

Najvjerovatnije da si u pravu. Meni se nešto pomiješalo, bio sam čak uvjeren da se taj događaj desio krajem 93, Ili početkom 94 god, ..zato i pitah @NSP za godinu. :bih:
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#3361 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Emiremir33 »

pirpa wrote: 26/05/2020 19:40 Najvjerovatnije da si u pravu. Meni se nešto pomiješalo, bio sam čak uvjeren da se taj događaj desio krajem 93, Ili početkom 94 god, ..zato i pitah @NSP za godinu. :bih:
1992 mescini ljeto da je bilo....
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#3362 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by zateznistub »

Emiremir33 wrote: 26/05/2020 19:34
pirpa wrote: 26/05/2020 19:28 Je li sigurno da je to bilo 92 god.. ili se meni malo pomiješalo..


Nego, najvjerovatnije da su se žrtva i ubica poznavali.

Koliko se sjećam nije bilo nasilnog ulaska u stan, a djevojka je tu noć preživjela, er ubica nije ni znao da je u stanu, tek se sutradan vratio i ubio i nju...
On je sa Cengic Vile ,ubio ih oboje u stanu isti dan
Ubijeni su u dva stana.

Oooca mi je cak malo kasnije ako se dobro sjećam.
Osumnjićen je onaj Mario kako li, ali znajući ga nije bio u stanju leptiru krilo otkinuti.jesen je bila
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#3363 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Nekako s proljeća »

pirpa wrote: 26/05/2020 19:28 Je li sigurno da je to bilo 92 god.. ili se meni malo pomiješalo..


Nego, najvjerovatnije da su se žrtva i ubica poznavali.

Koliko se sjećam nije bilo nasilnog ulaska u stan, a djevojka je tu noć preživjela, er ubica nije ni znao da je u stanu, tek sutradan se vratio i ubio nju...
Naravno da se ubica M... poznavao sa Rikijem, bio je u njegovoj jedinici. Nakon obavljenog zadatka se prebacio na Grbavicu. Je l' tako @bilic
Last edited by Nekako s proljeća on 26/05/2020 19:50, edited 2 times in total.
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#3364 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Emiremir33 »

zateznistub wrote: 26/05/2020 19:41
Emiremir33 wrote: 26/05/2020 19:34
pirpa wrote: 26/05/2020 19:28 Je li sigurno da je to bilo 92 god.. ili se meni malo pomiješalo..


Nego, najvjerovatnije da su se žrtva i ubica poznavali.

Koliko se sjećam nije bilo nasilnog ulaska u stan, a djevojka je tu noć preživjela, er ubica nije ni znao da je u stanu, tek se sutradan vratio i ubio i nju...
On je sa Cengic Vile ,ubio ih oboje u stanu isti dan
Ubijeni su u dva stana.

Oooca mi je cak malo kasnije ako se dobro sjećam.
Osumnjićen je onaj Mario kako li, ali znajući ga nije bio u stanju leptiru krilo otkinuti.jesen je bila
Sjecam se da smo iz Oslobodjenja to saznali.Jeli on bio u Jukinoj jedinici ili ..?
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#3365 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by zateznistub »

Emiremir33 wrote: 26/05/2020 19:45

Sjecam se da smo iz Oslobodjenja to saznali.Jeli on bio u Jukinoj jedinici ili ..?
A jasta je.
Jedna mala anegdota sa njim:
Vraćao se iz grada i kod Otoke spuca u one ježeve. Izađe I izreseta auto ko biva napali ga. Vrati se u bazu i raja oko auta gledaju u čudu vas auto izresetano a njemu ni dlaka ne fali. Kaže jednom koji se čudio : ooooca mi ti meni ne vjeruješ. Sve popadalo od sege
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#3366 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Emiremir33 »

zateznistub wrote: 26/05/2020 19:49
Emiremir33 wrote: 26/05/2020 19:45

Sjecam se da smo iz Oslobodjenja to saznali.Jeli on bio u Jukinoj jedinici ili ..?
A jasta je.
Jedna mala anegdota sa njim:
Vraćao se iz grada i kod Otoke spuca u one ježeve. Izađe I izreseta auto ko biva napali ga. Vrati se u bazu i raja oko auta gledaju u čudu vas auto izresetano a njemu ni dlaka ne fali. Kaže jednom koji se čudio : ooooca mi ti meni ne vjeruješ. Sve popadalo od sege
Baza mu je bila u onoj osnovnoj skoli na C.Vili
PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#3367 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by PM72 »

Nekako s proljeća wrote: 26/05/2020 19:43
pirpa wrote: 26/05/2020 19:28 Je li sigurno da je to bilo 92 god.. ili se meni malo pomiješalo..


Nego, najvjerovatnije da su se žrtva i ubica poznavali.

Koliko se sjećam nije bilo nasilnog ulaska u stan, a djevojka je tu noć preživjela, er ubica nije ni znao da je u stanu, tek sutradan se vratio i ubio nju...
Naravno da se ubica M... poznavao sa Rikijem, bio je u njegovoj jedinici. Nakon obavljenog zadatka se prebacio na Grbavicu. Je l' tako @bilic
Ubica M . nije bio ni srbin ni hrvat.I nije imao "zadatak" nego je bila lova u pitanju.Prebacio se na Grbavicu i nestao.
Tromblon
Posts: 2104
Joined: 18/01/2015 19:37

#3368 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Tromblon »

Mislim da je bio početak marta 1994. godine i to zbog para. Spominjana je navodna seksualna relacija svo troje umješanih i neko zlato i novci koji su nestali. Čuo sam da je ubica preko Kiseljaka završio u Njemačkoj.
PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#3369 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by PM72 »

Tromblon wrote: 26/05/2020 19:55 Mislim da je bio početak marta 1994. godine i to zbog para. Spominjana je navodna seksualna relacija svo troje umješanih i neko zlato i novci koji su nestali. Čuo sam da je ubica preko Kiseljaka završio u Njemačkoj.
U pitanju je jedan obični slunto (čeh po porijeklu).Novci su u pitanju i završio je na Grbavici a imao je brata na Trebevicu.Uglavnom,taj M je nestao a brat mu je sad u Češkoj.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#3370 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by zateznistub »

Emiremir33 wrote: 26/05/2020 19:53
zateznistub wrote: 26/05/2020 19:49
Emiremir33 wrote: 26/05/2020 19:45

Sjecam se da smo iz Oslobodjenja to saznali.Jeli on bio u Jukinoj jedinici ili ..?
A jasta je.
Jedna mala anegdota sa njim:
Vraćao se iz grada i kod Otoke spuca u one ježeve. Izađe I izreseta auto ko biva napali ga. Vrati se u bazu i raja oko auta gledaju u čudu vas auto izresetano a njemu ni dlaka ne fali. Kaže jednom koji se čudio : ooooca mi ti meni ne vjeruješ. Sve popadalo od sege
Baza mu je bila u onoj osnovnoj skoli na C.Vili
Tek poslije. To je bio u školi, on je bio u vrtiću preko puta
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#3371 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by zateznistub »

PM72 wrote: 26/05/2020 19:55

Naravno da se ubica M... poznavao sa Rikijem, bio je u njegovoj jedinici. Nakon obavljenog zadatka se prebacio na Grbavicu. Je l' tako @bilic

Ubica M . nije bio ni srbin ni hrvat.I nije imao "zadatak" nego je bila lova u pitanju.Prebacio se na Grbavicu i nestao.
Ma kakav on i ubica...
PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#3372 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by PM72 »

zateznistub wrote: 26/05/2020 20:01
PM72 wrote: 26/05/2020 19:55

Naravno da se ubica M... poznavao sa Rikijem, bio je u njegovoj jedinici. Nakon obavljenog zadatka se prebacio na Grbavicu. Je l' tako @bilic

Ubica M . nije bio ni srbin ni hrvat.I nije imao "zadatak" nego je bila lova u pitanju.Prebacio se na Grbavicu i nestao.
Ma kakav on i ubica...
Prezime na K. Otac mu radio sa mojim u istoj firmi.Bio sam prisutan kad ga je moj stari,poslije rata,pitao za sina a ovaj mu reče - nemoj me više nikad pitati za njega. I nije.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#3373 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by zateznistub »

PM72 wrote: 26/05/2020 20:06
zateznistub wrote: 26/05/2020 20:01
PM72 wrote: 26/05/2020 19:55

Naravno da se ubica M... poznavao sa Rikijem, bio je u njegovoj jedinici. Nakon obavljenog zadatka se prebacio na Grbavicu. Je l' tako @bilic

Ubica M . nije bio ni srbin ni hrvat.I nije imao "zadatak" nego je bila lova u pitanju.Prebacio se na Grbavicu i nestao.
Ma kakav on i ubica...
Prezime na K. Otac mu radio sa mojim u istoj firmi.Bio sam prisutan kad ga je moj stari,poslije rata,pitao za sina a ovaj mu reče - nemoj me više nikad pitati za njega. I nije.
Ma znao sam ga dobro. Sjećam se kad su ga Rambovci prebili. Jest da je po' Otoke došlo....
Last edited by zateznistub on 26/05/2020 20:12, edited 1 time in total.
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#3374 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Nekako s proljeća »

Onda ga je teletabis neki ubio slučajNO i prebjegao na Grbavicu, od oca pravoslavca i majke katolkinje. Zarobljen u području Strojrada vjerovatno 1994. zbog drugih nezakonitih radnji, nešto je i odležao u sarajevskim zatvorima.
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#3375 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Emiremir33 »

zateznistub wrote: 26/05/2020 20:09
PM72 wrote: 26/05/2020 20:06
zateznistub wrote: 26/05/2020 20:01
Ma kakav on i ubica...
Prezime na K. Otac mu radio sa mojim u istoj firmi.Bio sam prisutan kad ga je moj stari,poslije rata,pitao za sina a ovaj mu reče - nemoj me više nikad pitati za njega. I nije.
Ma znao sam ga dobro. Sjećam se kad su ga Rambo ci prebili. Jest da je po' Otoke došlo....
Rambovce je Edo Omerovic vodio
Post Reply