Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65335
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4501 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by _BataZiv_0809 »

PM72 wrote: 10/08/2023 07:43
_BataZiv_0809 wrote: 10/08/2023 07:20 @hatemondays samo pisi brate :bih:

Dobro bi bilo da probas knjigu objaviti, neka ostane zapisano :thumbup:

Jedva cekam da to postavis na forum :sax:
:thumbup:

Svoje postove sam pobrisao radi Sarajmena/Nekako s proljeća.Išao mi je na živce jer znam ko je i šta je pa mi nije mogao provoditi neke svoje marifetluke kao moderator.
Inače,tip je od prvog dana bio u borbi,ima muda do poda,kako prije tako i u ratu.Sad je došao tobe :-D
Njegov ratni staz-kapa dole i svo postovanje ovog svijeta, kao i tebi :bih:

Njegov forumski/moderatorski staz-teska fula, ubijao je svaku temu. Vjerujem nehoticno i iz dobre namjere, ali put u pakao je poplocan dobrim namjerama.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12052
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#4502 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by dr_Evil »

_BataZiv_0809 wrote: 10/08/2023 07:47

Njegov ratni staz-kapa dole i svo postovanje ovog svijeta, kao i tebi :bih:

Njegov forumski/moderatorski staz-teska fula, ubijao je svaku temu. Vjerujem nehoticno i iz dobre namjere, ali put u pakao je poplocan dobrim namjerama.
Sta bi sa njim, nisam ga odavno nigdje upratio
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65335
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4503 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by _BataZiv_0809 »

Veze nemam
PM72
Posts: 17537
Joined: 30/04/2012 16:54

#4504 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by PM72 »

dr_Evil wrote: 10/08/2023 07:56
_BataZiv_0809 wrote: 10/08/2023 07:47

Njegov ratni staz-kapa dole i svo postovanje ovog svijeta, kao i tebi :bih:

Njegov forumski/moderatorski staz-teska fula, ubijao je svaku temu. Vjerujem nehoticno i iz dobre namjere, ali put u pakao je poplocan dobrim namjerama.
Sta bi sa njim, nisam ga odavno nigdje upratio
Došo tobe...bradica itd...
User avatar
dr_Evil
Posts: 12052
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#4505 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by dr_Evil »

PM72 wrote: 10/08/2023 08:20
dr_Evil wrote: 10/08/2023 07:56

Sta bi sa njim, nisam ga odavno nigdje upratio
Došo tobe...bradica itd...
Neka mashAllah :D
User avatar
hatemondays
Posts: 1192
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#4506 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by hatemondays »

PM72 wrote: 10/08/2023 07:43
_BataZiv_0809 wrote: 10/08/2023 07:20 @hatemondays samo pisi brate :bih:

Dobro bi bilo da probas knjigu objaviti, neka ostane zapisano :thumbup:

Jedva cekam da to postavis na forum :sax:
:thumbup:

Svoje postove sam pobrisao radi Sarajmena/Nekako s proljeća.Išao mi je na živce jer znam ko je i šta je pa mi nije mogao provoditi neke svoje marifetluke kao moderator.
Inače,tip je od prvog dana bio u borbi,ima muda do poda,kako prije tako i u ratu.Sad je došao tobe :-D
@pm treba pisati , nestace nas jednog dana a sve nas je manje i manje.
@bata faktografija je tu, pokusavam da dodam emocije ili jednostavno receno sta mi se vrtilo u glavi u svakom od tih momenta. Za ovu fotografiju sto spomenuh vjeruj da me je to najvise potreslo onako neki stranac te tajno slika a ti na ivici zivota boga molis da prezivis a u isto vrijeme boga molis da ti prekrati muke. Sam u pustoj ulici kojom si prosao milion puta a tako stranom u tim trenucima. Kao da te neko teleportirao na neko drugo mjesto. Kad mi je pokazao foto sram me obuzeo na sto sam licio i koji ocajni pogled prema njemu. To je bio vjerovatno najocajniji dio tih 6 mjeseci, otac i Zuti pobjegli na nasu stranu sa mrtvim cetnicima na komionu kod 11.plavih a ja ostao sam sa majkom i sestrom na Grbavici. Totalno pogubljen ali eto iscupalo se na kraju.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65335
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4507 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by _BataZiv_0809 »

hatemondays wrote: 10/08/2023 12:15
@bata faktografija je tu, pokusavam da dodam emocije ili jednostavno receno sta mi se vrtilo u glavi u svakom od tih momenta. Za ovu fotografiju sto spomenuh vjeruj da me je to najvise potreslo onako neki stranac te tajno slika a ti na ivici zivota boga molis da prezivis a u isto vrijeme boga molis da ti prekrati muke. Sam u pustoj ulici kojom si prosao milion puta a tako stranom u tim trenucima. Kao da te neko teleportirao na neko drugo mjesto. Kad mi je pokazao foto sram me obuzeo na sto sam licio i koji ocajni pogled prema njemu. To je bio vjerovatno najocajniji dio tih 6 mjeseci, otac i Zuti pobjegli na nasu stranu sa mrtvim cetnicima na komionu kod 11.plavih a ja ostao sam sa majkom i sestrom na Grbavici. Totalno pogubljen ali eto iscupalo se na kraju.
Uh najezio sam se
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14266
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#4508 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by DaysleepeR »

hatemondays wrote: 10/08/2023 06:12
_BataZiv_0809 wrote: 03/08/2023 12:23 Pregurah ovu temu do 140te stranice po cetvrti put, ovaj put malo i na preskok. Fotografija postavljenih na vrhuncu snage, tamo 2012., 2013. i 2014. skoro nikako da nema :(

Sarajmen se obrisao, valjda kad smo provalili da pise sa dva akaunta. Ali ostao mu je tu i tamo neki komentar kad ga je neko citirao. Doduse njegove i postove sa drugog akaunta sam i preskakao, jer azda nesto "okruglo pa na cose", puno teksta malo price, nikad konkretno nista nisi mogao saznat sta on o svemu misli i kako tumaci. Ali za ratni doprinos vjecno hvala i palac gore.

PM72 je pobrisao svoje postove sa pocetka, ali su neki ostali kroz citiranje.

Ali O'Zoneov dnevnik je ostao i to je najvrijednije sto ova tema ima.
Da ne obecavam previse, vec par godina pisem dnevnik o mojih 6 mjeseci provedenih na Grbavici, ima puno toga. Nazalost nema se vremena ali ako me smrt ne rastavi od foruma , bice postavljeno evo prvo ovdje. Trazim jednu fotografiju gdje me je jedan Amer uslikao mislim negdje oko 15.oktobra na krivini uz ulici prema Vracama gdje su bile postavljenje snajperske plahte , tu nas snajper derao kad krenu uz brdo. Taj Amer me nasao u busu kod PTT inzinjeringa kad smo razmjenjeni i pokazao mi fotografiju mene kako sam u po bijela dana cucim i popravljam te plahte da bi ih ponovo zakacio da pokriju vidik nasim snajperistima. Uglavnom tu sam ja sa svojim izgubljenim pogledom u njegovu kameru i to sasvim slucajno sam pogledao da vidim ko viri iz kuce. Mislim taj foto vrijedi vise od milion rijeci, kopam i nogama i rukama da je nadjem ja sa 55 kila, uplasen do smrti, sam na ulici nadrealno. Nazalost u cijeloj toj frci oko razmjene nisam uspio da sacuvam njegovu karticu koju mi je dao a htio je da napravi intervju sa mnom nakon prelaska na slobodnu teritoriju. Jos koja godina pa cu u penziju i onda cu to ostaviti u amanet eto ovdje posto mislim da je ova tema ipak jedna od najvrijednijih stvari ne samo na ovom forumu. Ako nadjem foto ide na naslovnu a unutra ko nebude imao jak stomak nek ne cita. I da jos uvijek imam osjecaj stida, nazalost, kada sam vidio u kom stanju sam bio tada, mrtav a ziv.
Javi se na profil Sniper Alley Photo, ili na facebooku ili na twitteru, Džemil je u kontaktu sa skoro svim fotografima koji su slikali u ratu u Sarajevu, ako je on ne može naći niko neće.

Takođe pregledaj galerije koje su na stranici, možda se nađeš.

https://sniperalley.photo/
trocadero
Posts: 2418
Joined: 14/03/2013 13:57

#4509 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by trocadero »

_BataZiv_0809 wrote: 03/08/2023 12:23

Sarajmen se obrisao, valjda kad smo provalili da pise sa dva akaunta. Ali ostao mu je tu i tamo neki komentar kad ga je neko citirao. Doduse njegove i postove sa drugog akaunta sam i preskakao, jer azda nesto "okruglo pa na cose", puno teksta malo price, nikad konkretno nista nisi mogao saznat sta on o svemu misli i kako tumaci. Ali za ratni doprinos vjecno hvala i palac gore.

Nema me ...red bi bio da i ja pozdravim Sarajmena staru kajlu i zahvalim mu se na korektnom razgovoraniju i ponekom normalnom prepucavanju al bez ijedne grke.
Sajo jaraniko , nema veze što su ti obrisali sve postove, hebo to... završi knjigu i da si nam živ i zdrav.
A Miljacka i dalje teče li teče.... :-D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65335
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4510 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by _BataZiv_0809 »

trocadero wrote: 18/08/2023 13:34
_BataZiv_0809 wrote: 03/08/2023 12:23

Sarajmen se obrisao, valjda kad smo provalili da pise sa dva akaunta. Ali ostao mu je tu i tamo neki komentar kad ga je neko citirao. Doduse njegove i postove sa drugog akaunta sam i preskakao, jer azda nesto "okruglo pa na cose", puno teksta malo price, nikad konkretno nista nisi mogao saznat sta on o svemu misli i kako tumaci. Ali za ratni doprinos vjecno hvala i palac gore.

Nema me ...red bi bio da i ja pozdravim Sarajmena staru kajlu i zahvalim mu se na korektnom razgovoraniju i ponekom normalnom prepucavanju al bez ijedne grke.
Sajo jaraniko , nema veze što su ti obrisali sve postove, hebo to... završi knjigu i da si nam živ i zdrav.
A Miljacka i dalje teče li teče.... :-D
Sta ima troka? Dobro, zdravo?
trocadero
Posts: 2418
Joined: 14/03/2013 13:57

#4511 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by trocadero »

Dobro , dobro...hvala na pitanju. Dura se, da je bolje ne bi valjalo.
Kod tebe? Plaćaju li ti šta ovdje ili još volontiraš? :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65335
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4512 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by _BataZiv_0809 »

2 somica lira po orgaz...po banu batice :D
trocadero
Posts: 2418
Joined: 14/03/2013 13:57

#4513 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by trocadero »

Ako, ako ... zauvar je. :D
Grunt-SA
Posts: 88
Joined: 26/04/2021 03:54

#4514 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Grunt-SA »

trocadero wrote: 18/08/2023 14:21 Ako, ako ... zauvar je. :D
Sta su govorili na tvojoj strani u vezi rata da bi se mogao izbjeci da smo glasali da ostanemo u Velikoj Srbiji?Mozes li nam objasniti malo vise o tome?
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#4515 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by agent_zero »

I šta bi sa Mišom Ćukom?

Znao sam za prelijetanja s jedne na drugu stranu i obratno, ali sve je to bila sitna riba (linijaši/civili), ali ovo je prvi put da čujem za nekog komandira VP, i to još Ćelinog havera. :roll:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#4516 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by dječak sa šibicama »

Nemoj se iznenaditi ako je do kraja rata dolazio u Sarajevo, da se trgovalo i prelazilo preko "bratstva i jedinstva" nije nikakva tajna, ako se o tome ne prica ne znaci da se nije dogodilo. Komsija je kao policajac "ratovao" odnosno cuvao strazu na mostu, cijeli rat pusio niski Klasik, a on je sitni strazar. Preko mosta se prelazilo tamicima, i prevozilo ovo i ono.

O tome niko nece da prica.
PM72
Posts: 17537
Joined: 30/04/2012 16:54

#4517 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by PM72 »

dječak sa šibicama wrote: 31/08/2023 12:48 Nemoj se iznenaditi ako je do kraja rata dolazio u Sarajevo, da se trgovalo i prelazilo preko "bratstva i jedinstva" nije nikakva tajna, ako se o tome ne prica ne znaci da se nije dogodilo. Komsija je kao policajac "ratovao" odnosno cuvao strazu na mostu, cijeli rat pusio niski Klasik, a on je sitni strazar. Preko mosta se prelazilo tamicima, i prevozilo ovo i ono.

O tome niko nece da prica.
Ako pišeš o mostu "Bratstvo i jedinstvo" nije tačno da se moglo preći vozilom.Samo pješke.
DebelinJoe
Posts: 1566
Joined: 03/03/2021 20:06

#4518 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by DebelinJoe »

https://www.klix.ba/lifestyle/gastro/pr ... /231020128

Da li je slastičarna Jadranka radila za vrijeme rata?
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#4519 Re: Grbavica, Vraca i Kovačići pod okupacijom...

Post by Bosanac sa dna kace »

Juče, 11.02.2024. u Lukavici je u porodičnoj kući samoubistvo izvršila Stojanka Šarović, supruga Mirka Šarovića.
Koja je njezina uloga bila u ratu?
Šta je on sve tačno radio?
Naime, kolko sam čuo tokom rata su bili na Grbavici.
Post Reply