GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
sarajevo63
Posts: 1357
Joined: 28/02/2008 13:02

#677 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by sarajevo63 »

Žalosno je ovo pusto Sarajevo. Nije zbog utakmice.
kennann
Posts: 47
Joined: 12/06/2011 13:33

#678 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by kennann »

Narode trebamo i mi izaci na ulice da pokazemo nezadovoljstvo prema Grasu................Hocemo konkurenciju, necemo monopol.........GRAS TREBA PRIVATIZIRATI !!!
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#679 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by suncica24 »

Casna Titova pionirska :D ako GRAS nastavi sa strajkom, a Sa-taxi blokira ulice sutra, vidjet cete me pred prvom blokadom od centra prema dole :D tacno u 5 do 12h sa cvijetom u kosi kako hodam preko postavljenih vozila i strajkaca (buduci da nemam ni tenk, a ni bibi da ih pregazim).
Ko zeli u setnju samnom (ili voznju, za ove s tenkovima i bibijima), bujrum.

Pa dokle vise!!!
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#680 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by StupskaBitanga »

Gras nema podršku javnosti dok se odluke vlade čekaju
Svoi očekujemo da Vlada konačno ovo preduzeće odvede u stečaj jer je to neminovno
User avatar
grunt
Posts: 2067
Joined: 17/01/2008 23:41
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.
Contact:

#681 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by grunt »

manjeg teksta a vise lazi odavno nisam vidio :lol:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#682 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by StupskaBitanga »

žiku ovi Sandža što se solidarišu
SBBBiH: Građani Sarajeva ne smiju biti taoci nesposobne vladajuće koalicije

Potreban hitan angažman na rješavanju nagomilanih problema u „GRAS-u“

Kantonalni odbor Saveza za bolju budućnost BiH Sarajevo oštro osuđuje aktuelnu vlast Sarajevskog kantona, koja je svoju nebrigu za svakodnevne probleme građana još jednom pokazala na primjeru Javnog preduzeća „GRAS“.

Kako navode, od Vlade KS, a posebno resornog ministra Harisa Lulića, traže da se hitno angažiraju na rješavanju nagomilanih problema u „GRAS-u“, te da se ne odnose ignorantski prema zahtjevima Sindikata ovog javnog preduzeća.

- Mišljenja smo da građani Sarajeva ne smiju biti taoci nesposobne vladajuće koalicije, koja nije u stanju da riješi na adekvatan način pitanje javnog gradskog prijevoza u glavnom gradu BiH, stoji u saopštenju.
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#683 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Ma.Le.Na »

cek....dakle sutra ne rade ni taksisti ni grasovci?
sta je sa centrotransom??
JAO JAO
Posts: 55
Joined: 05/02/2010 15:35

#684 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by JAO JAO »

Taksiste pendrekom rastjerati, u Grasu fino otpustiti viskove radnika a mudraci sto strajkaju fino bivsem direktoru na Kovacice neko odu :D
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#685 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by stochar »

Radnici GRAS-a su taoci nesposobnih uprava od proteklih nekoliko godina. niko ne spominje Bimu koji je nfirmu zavio u crno racunima na kojima je saraf kostao 200 maraka, metla 250 i kojekakvim nenormalnim troskovima koje je pokrivao Kanton.

gdje je otpuznica? lik ima privatni fakultet, sheta sa onom kapicom, i umjesto kazne dobio je nagradu, za sta je nekoga debelo podmazao! u medjuvremenu, radnicima nisu uplaceni doprinosi od 2008.

ovi sad sto pljuju po radnicima GRAS-a kako bi odbranili trenutnu vlast koja je takodjer doprinijela blokadama, podsjecaju me na Taju i njegovo proglasavanje svih nas koji smo protestovali 'ruljom'.

mnogo ste isti!
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#686 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Ma.Le.Na »

ovi mediji su prespori :x
pa niko nista ne pise
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#687 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by strong69 »



Nosim vaznu poruku za Vladu :mrgreen: Radi se o GRAS-u i Sa Taxiju
homar
Posts: 1485
Joined: 16/06/2008 17:07

#688 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by homar »

Definitivno je jasno da Gras, ovakav kakav je, ne može opstati. To ako nije nekome jasno, to je njegova stvar, ali stanje posljednjih nekoliko godina, a pogtovo posljednja tri mjeseca govori o tome.

Čekam poteze Vlade KS, kako stvari stoje predstoji nam vruća jesen, ne samo zbog Grasa, neko inače.

Šta ovi taxisti sada love u mutnom, koji q..ac oni traže, pa danas su zaradili za cijeli mjesec da ne rade. Ako sarajevo taxi blokira ulice, treba ih bojkotovati, neka i oni propadnu, ništa nisu bolji od Grasa, to je jedna banda nekulturna.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#689 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by madner »

stochar wrote:Radnici GRAS-a su taoci nesposobnih uprava od proteklih nekoliko godina. niko ne spominje Bimu koji je nfirmu zavio u crno racunima na kojima je saraf kostao 200 maraka, metla 250 i kojekakvim nenormalnim troskovima koje je pokrivao Kanton.

gdje je otpuznica? lik ima privatni fakultet, sheta sa onom kapicom, i umjesto kazne dobio je nagradu, za sta je nekoga debelo podmazao! u medjuvremenu, radnicima nisu uplaceni doprinosi od 2008.

ovi sad sto pljuju po radnicima GRAS-a kako bi odbranili trenutnu vlast koja je takodjer doprinijela blokadama, podsjecaju me na Taju i njegovo proglasavanje svih nas koji smo protestovali 'ruljom'.

mnogo ste isti!
Dakle svi su krivi osim samih uposlenika GRASa. Jer neko je njih tjerao da naprave takvu financijsku konstrukciju koja se zasniva na tome da dobiju razliku para od kantona. I sasvim je logicno da smiju ucijenjivati grad.
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#690 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Better Man »

bakirj wrote:ZATO U BANJALUCI IMATE 5 KOMPANIJA KOJI VRSE GRADSKI PRIJEVOZ I NEMA POMISLI ZA ŠTRAJK!...
a građani nisu htjeli podržati centrotrans...ovako smo sami došli ..iskreno, žao mi je starih i iznemoglih ljudi...
RJESENJE JE DA SE DA ODMAH JAVNI POZIV ZA GRADSKI SAOBRACAJ SVIM KOMPANIJAMA i da se isti urgentno odobri..onda bi gras razmislio..donekle ih razumijem jer su vladini ali i nisu ..čudna neka formula... :?:
Centrotransu treba dati dozvole da voze na svim Grasovim linijama i koje bolji nek opstane, a ko ne nek propadne! Samo konkurencija moze spustiti na zemlju mafiju iz Grasa! Ako Sarajevo taxi krene u blokadu treba ih odmah sve pohapsit i oduzeti im licence za taksiranje!
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#691 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by cappy_tempo »

i meni maloprije nadodje da kazem da sam u strajku kad budu tazili kartu. Ocemo mi strajkovati zato sto je hljeb pojeftinio? ah da,sjetim im se blizih osoba i prvi put cu podrzati muriju ako ubiju boga u njima.
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#692 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Better Man »

stochar wrote:Radnici GRAS-a su taoci nesposobnih uprava od proteklih nekoliko godina. niko ne spominje Bimu koji je nfirmu zavio u crno racunima na kojima je saraf kostao 200 maraka, metla 250 i kojekakvim nenormalnim troskovima koje je pokrivao Kanton.

gdje je otpuznica? lik ima privatni fakultet, sheta sa onom kapicom, i umjesto kazne dobio je nagradu, za sta je nekoga debelo podmazao! u medjuvremenu, radnicima nisu uplaceni doprinosi od 2008.

ovi sad sto pljuju po radnicima GRAS-a kako bi odbranili trenutnu vlast koja je takodjer doprinijela blokadama, podsjecaju me na Taju i njegovo proglasavanje svih nas koji smo protestovali 'ruljom'.

mnogo ste isti!
Radnici Grasa su taoci samih sebe i svojih nerealnih zahtjeva i trosenja vise novca od novca kojeg zarade i ttalno nerentabilnog koristenja buseva.
sarajevo63
Posts: 1357
Joined: 28/02/2008 13:02

#693 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by sarajevo63 »

Better Man wrote:
bakirj wrote:ZATO U BANJALUCI IMATE 5 KOMPANIJA KOJI VRSE GRADSKI PRIJEVOZ I NEMA POMISLI ZA ŠTRAJK!...
a građani nisu htjeli podržati centrotrans...ovako smo sami došli ..iskreno, žao mi je starih i iznemoglih ljudi...
RJESENJE JE DA SE DA ODMAH JAVNI POZIV ZA GRADSKI SAOBRACAJ SVIM KOMPANIJAMA i da se isti urgentno odobri..onda bi gras razmislio..donekle ih razumijem jer su vladini ali i nisu ..čudna neka formula... :?:
Centrotransu treba dati dozvole da voze na svim Grasovim linijama i koje bolji nek opstane, a ko ne nek propadne! Samo konkurencija moze spustiti na zemlju mafiju iz Grasa! Ako Sarajevo taxi krene u blokadu treba ih odmah sve pohapsit i oduzeti im licence za taksiranje!
Samo konkurencija! Ko ima pravo da mi sutra ne da na posao? Gdje nam je otac grada? Nije njegova nadležnost?
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#694 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by stochar »

Better Man wrote:
stochar wrote:Radnici GRAS-a su taoci nesposobnih uprava od proteklih nekoliko godina. niko ne spominje Bimu koji je nfirmu zavio u crno racunima na kojima je saraf kostao 200 maraka, metla 250 i kojekakvim nenormalnim troskovima koje je pokrivao Kanton.

gdje je otpuznica? lik ima privatni fakultet, sheta sa onom kapicom, i umjesto kazne dobio je nagradu, za sta je nekoga debelo podmazao! u medjuvremenu, radnicima nisu uplaceni doprinosi od 2008.

ovi sad sto pljuju po radnicima GRAS-a kako bi odbranili trenutnu vlast koja je takodjer doprinijela blokadama, podsjecaju me na Taju i njegovo proglasavanje svih nas koji smo protestovali 'ruljom'.

mnogo ste isti!
Radnici Grasa su taoci samih sebe i svojih nerealnih zahtjeva i trosenja vise novca od novca kojeg zarade i ttalno nerentabilnog koristenja buseva.
ma, sto b' rek'o Tajo: Rulja!
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#695 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by madner »

Mozes li nam objasniti zasto bi mi, gradjani ovog kantona, svake godine uplacivali razliku izmedju prihoda i rashoda bilo kojoj firmi? Ono, koje je to gradsko i demokratsko pravo da poslujes lose?
sarajevo63
Posts: 1357
Joined: 28/02/2008 13:02

#696 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by sarajevo63 »

stochar wrote:
Better Man wrote:
stochar wrote:Radnici GRAS-a su taoci nesposobnih uprava od proteklih nekoliko godina. niko ne spominje Bimu koji je nfirmu zavio u crno racunima na kojima je saraf kostao 200 maraka, metla 250 i kojekakvim nenormalnim troskovima koje je pokrivao Kanton.

gdje je otpuznica? lik ima privatni fakultet, sheta sa onom kapicom, i umjesto kazne dobio je nagradu, za sta je nekoga debelo podmazao! u medjuvremenu, radnicima nisu uplaceni doprinosi od 2008.

ovi sad sto pljuju po radnicima GRAS-a kako bi odbranili trenutnu vlast koja je takodjer doprinijela blokadama, podsjecaju me na Taju i njegovo proglasavanje svih nas koji smo protestovali 'ruljom'.

mnogo ste isti!
Radnici Grasa su taoci samih sebe i svojih nerealnih zahtjeva i trosenja vise novca od novca kojeg zarade i ttalno nerentabilnog koristenja buseva.
Uz štovanje: kako svako malo izađe tender za rezervne dijelove GRAS-ovih vozila? A pitanje nema veze sa trenutnom vlasti... Ne vidjeh oglase za prijem radnika. GRAS mi se gadi.Dokle više? Iako od forumanja nema ništa. Da voze 7 dana bez putnika ne bi bili silni kakvi jesu. Štrajk na štrajk.
Al odje će se sve zaboraviti za 5 dana. To je problem. Svijest.
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#697 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by stochar »

madner wrote:Mozes li nam objasniti zasto bi mi, gradjani ovog kantona, svake godine uplacivali razliku izmedju prihoda i rashoda bilo kojoj firmi? Ono, koje je to gradsko i demokratsko pravo da poslujes lose?
imaju odgovorni za to, da sad Bimi oduzmu ukradenu imovinu, sve bi se to namirilo. pored toga, bas smo vidjeli da je Vladi stalo da rijesi probleme GRAS-a... uglavnom, ja sam i dalje rulja...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#698 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Alfons Kauders »

a moze li iko ovdje objasniti koji su zapravo njihovi zahtjevi i sta je zapravo toliki problem?

to sto im (mos mislit) jos nije placen avgust?

i to sto nisu osigurani tri i kusur godine?

ako je to dovoljno za ucjene i terorisanje cijelog grada, trebamo se malo zabrinuti... jer u zemlji ima nekoliko stotina hiljada ljudi kojima se duguje puno vise, puno duze... pa se zapitati sta ce to njih sutra sprijeciti da npr blokiraju stupsu petlju, autoput, mostarsko, ili lasvansku petlju...
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#699 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by stochar »

Alfons Kauders wrote:a moze li iko ovdje objasniti koji su zapravo njihovi zahtjevi i sta je zapravo toliki problem?

to sto im (mos mislit) jos nije placen avgust?

i to sto nisu osigurani tri i kusur godine?

ako je to dovoljno za ucjene i terorisanje cijelog grada, trebamo se malo zabrinuti... jer u zemlji ima nekoliko stotina hiljada ljudi kojima se duguje puno vise, puno duze... pa se zapitati sta ce to njih sutra sprijeciti da npr blokiraju stupsu petlju, autoput, mostarsko, ili lasvansku petlju...
da su bog d'o svi izasli i blokirali, do sada bi se nesto rijesilo. radnici GRAS-a, bez obzira koliko se i ja slagao s tim da ih ima i viska, i da im je uprava grozna (a znamo ko je imenuje), izasli su da se bore za golu egzistenciju, i vi ih pljujete, umjesto da se solidarisemo. jadno, prejadno. sutra kad vi i vaser firme dodjete na red, nemojte se zaliti... Dosta!
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#700 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by udrch »

Da nije bilo štrajka ne bi saznali da ovoliko ljudi štede na gorivu..ja sam zaboravio koliko je auta bilo u opticaju prije recesije i poskupljenja goriva..
Post Reply