GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40324
Joined: 29/06/2011 23:39

#1401 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by dječak sa šibicama »

Haha ko im je ono predstavnik sindikata? lopina najobicnija.

Jos na dnevnik dospio. Kakvi danas sve jasu na funkcijama, samo nastavak tradicije.

A Bimo umjsto u zatvor, privatlukom i dionicama se bavi.

Meni je u svemu ovome najogavniji narod, koji ili je glup ko kurac, ili slijep kod ociju.
User avatar
dadasapic
Posts: 29
Joined: 26/08/2010 21:50

#1402 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by dadasapic »

dječak sa šibicama wrote: Meni je u svemu ovome najogavniji narod, koji ili je glup ko kurac, ili slijep kod ociju.
kad sve saberes+++++i jedno i drugo. :lol:
Romanija
Posts: 2001
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: All over the UK

#1403 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Romanija »

Uh...57 stranica!!! Prvo Vlada ovdje ne moze nista uraditi, jer sve 'prijeratno' je ili propalo ili zivotari, pa sto bi to GRAS bio neka iznimka? U gradu nije ostalo ni jedne prijeratne firme ili kompanije a ocekuje se od GRASA da bude funkcionalan. Tu nije do stranke na vlasti vec do mentalnog sklopa i onih sto rade u GRAS-u i onih stoga koriste. Sve se svodi na koliko para toliko i muzike, a para nema......
A teoretski vlada kantona bi trebala prvo donijeti odluku sta je to GRAS i koja mu je funkcija u gradu i kantonu; zatim bi trebali angazovati neovisnu kompaniju koja bi obavila proracun koliki su prihodi i rashodi u odredjenom ciklusu tako zamisljene kompanije; onda bi na osnovu svih tih podataka trebali uraditi ono sto jedino i znaju - usvojiti 'izmjene i dopune' sta je to GRAS za njih i koja mu je funkcija u gradu i kantonu; ona onda bi trebala raspisati konkurs za direktora i rukovodstvo koji bi dali najbolji plan i program kako bi takva kompanija bila organizovana i kako bi se takav GRAS finansirao i prezivljavao iz mjeseca u mjesec;itd, itd........Realno, da daju boljim studentima zavrsne godine ekonomije ili managment kurseva, kao projekat, sta dalje sa GRAS-om, dalo bi vise rezultata.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#1404 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 22/03/2016 17:48, edited 2 times in total.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#1405 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Control panel »

valterbranisarajevo wrote: „U naredna dva dana nikome neću prodati kartu, jer želim da ljudi nadoknade ono što su izgubili kad smo štrajkovali. Kada uđe revizor, ja ću mu reći da ne traži kartu“, kazao je Silajdžić, prenosi Avaz.
Moronu ko ce nadoknaditi gubitak od nenaplacenih karata za dva dana strajka i za dva dana za koje neces naplacivati. hioces li ti nadoknaditi.
hebote koja je ovo sila. cuj on ce reci da ne trazi kartu. pa ko si bolan?
Johnny_x
Posts: 1357
Joined: 23/10/2010 16:21

#1406 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Johnny_x »

Krivi su svi.
Vlada koja je postavila upravu, kriva je jer je postavila nesposobnu upravu koja bi osigurala bolje poslovanje firme, bez gubitaka.
Uprava je kriva jer je zaposlila visak radnika preko rodbinskih veza i slicno, kriva je jer ne kontrolise te iste radnike pa se desava da radnic gume, gorivo i ostali repro materijal potreban za firmu, tali za male pare.
Krivi su oni radnici koji kradu od svoje firme, unistavaju je i stvaraju gubitak firme, koji prelaze preko rupa ne paze na vozila, lose se obhode sa gradjanima, red voznje nije tacan itd.
Sta je potrebno, poslati jednog diktatora u firmu koji ce odmah otupustit jedno 20-30 viska + 20-30 onih koji kradu pa ce se vidjeti ko ce se usuditi vise krasti.
Dalje, radnicima poslati "undecover" kontrole jednog gospodina koji ce pratiti njegovu voznju i fino to pratit, ako kasni namjerno(izadje da kupi sebi burek, sreo svog ortaka iz vrtica pa se sa njim isprica) prvi put ga kazniti sa 100 km po plati, tako 3 puta onda noga, prvi put kad bi ga kaznili proculo bi se to po firmi da postoji neko ko ih prati.
Ako voznja od tacke A do tacke B ima zaradu 1000 km, 500 km neka kosta ta voznja(gorivo, dnevnica vozaca + ostali doprinosi), ostaje jos 500 km. 100 km ostavi za popravku tok vozila, pokvarit ce se nekad sigurno, 100 km da popunis deficit u drugim voznjama(neces uvijek zaraditi 1000 km), 150 km za platu uprave, mehanicara i slicnih, 100 km za nova ulaganja, 50 km za otplacivanje kredita firme. Jednostavna matematika.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8487
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#1407 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by kokuz_sa »

djes_ba wrote:neko sranje izmedju malog i velikog parka
izgleda vozac grasa slomio nekom momku ruku
sam sam prosao i cujem raja komentarise nekom letvom ga opalio
dvije patrole i hitna
sta je grasovci stigo regres ili ste jos mahmurni ??????
aaaa

ovo je bilo ono..daj kartu..
nedam ja strajkujem..i onva vozac poludio
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#1408 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by cappy_tempo »

ma ovo je sdp sigurno kriv.
User avatar
grunt
Posts: 2067
Joined: 17/01/2008 23:41
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.
Contact:

#1409 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by grunt »

zar nisu grasovci u ova dva dana strajka,osim sto su lokali,mogli malo ocistiti vozila ili mozda privrnuti po koji saraf da se ljudi ne strovaljuju sa stolica
User avatar
kukuruz_kokicar
Posts: 423
Joined: 29/09/2008 16:48

#1410 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by kukuruz_kokicar »

O'zone wrote:Od jutros samo dva puta kombi otišao prema Širokači koliko sam ja uspio upratiti
Toliko o opravdanju nerada i gubicima zbog padinskih linija. U centru centra kasne i nemaju dovoljno vozila. Kakva Širokača i Reljevo. Banda neradnička. Da im se dukatima karta plaća malo bi im bilo za pokrasti.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#1411 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Control panel »

poceli su i da tuku putnike :x
User avatar
Mikado
Posts: 1413
Joined: 17/05/2007 11:48
Location: Sarajevo
Contact:

#1412 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Mikado »

Dialer wrote:
cappy_tempo wrote:znaci ako gras dobije regres mi cemo moci ljekove kupiti,a ako ne bude regresa onda belaj? auuu evo sav sam se isprepado.

dialer ne radi tebi brat nego radis ti i jesam li i ja guzonjin sin jer mi stari drzi firmu koja jedva sastavlja kraj sa krajem zbog tvojih najdrazih politicara,a koji nisu clan SDP-a? SDP je "tek" dosao na vlast,a 20 godina su jahali SDA i SBIH ali nema to veze, SDP je za sve kriv. eh dobro mi rece to jer sad cu otici u kod zlatka i reci da je ovo katastrofa jer nas 20 godina SDP krade.
SDP krade u novom grad od kako je Damir na vlasti tamo, sad su se preselili na visi nivo. I direktni su krivci za rasulo, pa evo godinu dana imaju vlast nikad gore nije bilo u Sarajevu.
Ja za ovu vlast nisam glasao, ali obzirom kakvo su stanje naslijedili, ne krivim ih nimalo za sadašnju situaciju.

Problem sa GRAS-om je samo jedan od naslijedjenih. Nerad od formiranja Kantona pa do danas je glavni uzrok, a o rezultatima tog nerada i gubitcima koje je donio moglo bi se pricat godinama. Nemamo privredu (imali smo ranije), nemamo industriju (a bio je Energoinvest, pa Famos itd...), nemamo izgradjenu cestovnu infrastrukturu (kraj izgradnje sarajevske zaobilaznice se ne nazire, kao ni sjeverne longitudinale, ni 12. transferzale, dok pocetak izgradnje sjevernog gradskog autoputa, juzne longitudinale i prve transferzale nemoze ni Nostardamus predvidjet) i zbog toga nam se desava saobracajni kolaps skoro svaki dan, nemamo adekvatnu turisticku politiku, nisu rjesena ni pitanja zastite prirodnih dobrara, nelegalna gradnja, astronomska stopa nezaposlenosti sa VSS-om, tolerancija korupcije i sive ekonomije, o katastrofalnom obrazovnom sistemu da i nepricamo, visok stepen brutalnosti, visoka stopa teskih krivinih djela, katastrofalan odnos prema sportu itd, itd ...
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#1413 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by O'zone »

Mikado wrote:
Dialer wrote:
cappy_tempo wrote:znaci ako gras dobije regres mi cemo moci ljekove kupiti,a ako ne bude regresa onda belaj? auuu evo sav sam se isprepado.

dialer ne radi tebi brat nego radis ti i jesam li i ja guzonjin sin jer mi stari drzi firmu koja jedva sastavlja kraj sa krajem zbog tvojih najdrazih politicara,a koji nisu clan SDP-a? SDP je "tek" dosao na vlast,a 20 godina su jahali SDA i SBIH ali nema to veze, SDP je za sve kriv. eh dobro mi rece to jer sad cu otici u kod zlatka i reci da je ovo katastrofa jer nas 20 godina SDP krade.
SDP krade u novom grad od kako je Damir na vlasti tamo, sad su se preselili na visi nivo. I direktni su krivci za rasulo, pa evo godinu dana imaju vlast nikad gore nije bilo u Sarajevu.
Ja za ovu vlast nisam glasao, ali obzirom kakvo su stanje naslijedili, ne krivim ih nimalo za sadašnju situaciju.

Problem sa GRAS-om je samo jedan od naslijedjenih. Nerad od formiranja Kantona pa do danas je glavni uzrok, a o rezultatima tog nerada i gubitcima koje je donio moglo bi se pricat godinama. Nemamo privredu (imali smo ranije), nemamo industriju (a bio je Energoinvest, pa Famos itd...), nemamo izgradjenu cestovnu infrastrukturu (kraj izgradnje sarajevske zaobilaznice se ne nazire, kao ni sjeverne longitudinale, ni 12. transferzale, dok pocetak izgradnje sjevernog gradskog autoputa, juzne longitudinale i prve transferzale nemoze ni Nostardamus predvidjet) i zbog toga nam se desava saobracajni kolaps skoro svaki dan, nemamo adekvatnu turisticku politiku, nisu rjesena ni pitanja zastite prirodnih dobrara, nelegalna gradnja, astronomska stopa nezaposlenosti sa VSS-om, tolerancija korupcije i sive ekonomije, o katastrofalnom obrazovnom sistemu da i nepricamo, visok stepen brutalnosti, visoka stopa teskih krivinih djela, katastrofalan odnos prema sportu itd, itd ...
UH! Šta ti sve navede još nam samo triper fali :roll: :skoljka:
User avatar
stetoskop
Posts: 1356
Joined: 21/06/2010 18:12
Location: Pokraj Sarajeva
Grijem se na: Fujitsu 12llce
Vozim: Wartburg 353 karavan

#1414 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by stetoskop »

Da nam je bolja vlast i grasovci bi bili bolji,

Kakva država takav i Gras.
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#1415 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by mahalas505 »

O'zone wrote:
Mikado wrote:Problem sa GRAS-om je samo jedan od naslijedjenih. Nerad od formiranja Kantona pa do danas je glavni uzrok, a o rezultatima tog nerada i gubitcima koje je donio moglo bi se pricat godinama. Nemamo privredu (imali smo ranije), nemamo industriju (a bio je Energoinvest, pa Famos itd...), nemamo izgradjenu cestovnu infrastrukturu (kraj izgradnje sarajevske zaobilaznice se ne nazire, kao ni sjeverne longitudinale, ni 12. transferzale, dok pocetak izgradnje sjevernog gradskog autoputa, juzne longitudinale i prve transferzale nemoze ni Nostardamus predvidjet) i zbog toga nam se desava saobracajni kolaps skoro svaki dan, nemamo adekvatnu turisticku politiku, nisu rjesena ni pitanja zastite prirodnih dobrara, nelegalna gradnja, astronomska stopa nezaposlenosti sa VSS-om, tolerancija korupcije i sive ekonomije, o katastrofalnom obrazovnom sistemu da i nepricamo, visok stepen brutalnosti, visoka stopa teskih krivinih djela, katastrofalan odnos prema sportu itd, itd ...
UH! Šta ti sve navede još nam samo triper fali :roll: :skoljka:
Sve sto je gore @Mikado naveo je GOLA ISTINA, i sve to stoji, a sto to narod ne vidi :dance: , to je druga prica.
stetoskop wrote:Da nam je bolja vlast i grasovci bi bili bolji,

Kakva država takav i Gras.
Naravno, a sto je takva drzava fino opisano gore.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#1416 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by O'zone »

stetoskop wrote:Da nam je bolja vlast i grasovci bi bili bolji,

Kakva država takav i Gras.
Kakav narod takva vlast
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#1417 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by neo7 »

Ovaj gras je stvarno :shock: ...sta od njih neces doziviti :shock:

Inace, sinoc ulazimo u trolu, kad vozac i revizor "Dobro vece omladino, bujrum, bujrum" :shock: Ja se sjebo...

Jos na izlazu cujem govori nekom momku "Prijatno".
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#1418 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by suspect_zero »

neo7 wrote:Ovaj gras je stvarno :shock: ...sta od njih neces doziviti :shock:

Inace, sinoc ulazimo u trolu, kad vozac i revizor "Dobro vece omladino, bujrum, bujrum" :shock: Ja se sjebo...

Jos na izlazu cujem govori nekom momku "Prijatno".

Lafo sarkastični :-)
veleno
Posts: 752
Joined: 19/09/2009 19:05

#1419 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by veleno »


:D
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#1420 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by neo7 »

Sa moje strane nije sarkazam, a mislim da nije ni sa njihove jer su na jos dvije stanice isto tako reagovali :) Kasnije je bilo vise naroda pa su samo odgovorili ako bi ko rekao dobro vece. I mene je iznenadilo..
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#1421 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by The 51st State »

Familija Krstic je za ove Qatar airways. format c:, uz puni referendumski konsenzus na nivou kantona, jedino rjesenje.
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#1422 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by valterbranisarajevo »

Pokrenuli su lavinu koja će ih odnijeti. Mnogi ljudi nisu znali kakve su ovi sve privilegije imali. Pretpostavljam da će se uskoro javiit policajci, vatrogasci, hitna pomoć, nastavnici, ljekari... i tražiti da i oni imaju npr topli obrok 12 KM ili naknadu za prevoz u novcu od 70 KM. Pošto kanton nema para za to moraće ga Grasovcima smanjiti na 8 KM i ukinuti im prevoz...Izrezali su granu na kojoj sjede i bojim se da će žestoko "ljosnuti" na zemlju....Zaiskali ste eto vam ga... :lol:

SAMOSTALNI SINDIKAT OSNOVNOG OBRAZOVANJA I ODGOJA BiH: Želimo da se naknada za prijevoz isplaćuje u novcu!

Četvrtak | 29.09.2011.

Kantonalni odbor Samostalnog sindikata osnovnog obrazovanja i odgoja BiH uputio je pismo premijeru Kantona Sarajevo Fikretu Musiću i ministru obrazovanja i nauke KS-a Emiru Suljagiću u kojem zahtijeva da Vlada KS-a donese odluku da se naknada za prijevoz sa posla i na posao uposlenika u osnovnom obrazovanju isplaćuje u novcu ili da se onim uposlenicima koji žele obezbijedi kupon javnog gradskog prijevoza

- Nećemo više dopuštati da se nefunkcionisanje javnih preduzeća, u ovom slučaju GRAS-a, prelama preko leđa uposlenika u osnovnom obrazovanju. Nećemo subvencionirati tehnološki višak i plate uposlenika GRAS-a, koje su čak i do 30 posto veće nego u osnovnom obrazovanju Kantona Sarajevo, stoji u pismu.

Sindikat podsjeća da su uposlenici u osnovnom obrazovanju prisiljeni da iz svojih džepova "podupiru" sivu ekonomiju na način da kupone javnog gradskog prijevoza prodaju po ulicama Sarajeva, dajući negativan primjer učenicima i urušavajući svoj dignitet i autoritet pred onima koje odgajaju i obrazuju.

- U slučaju da naš opravdani zahtjev ne bude uvažen poduzet ćemo sve mjere sindikalne borbe s ciljem zaštite ekonomsko-socijalnog statusa našeg članstva, navedeno je u pismu.

(FENA/dg)
User avatar
inSighT
Posts: 425
Joined: 15/10/2008 20:50
Vozim: na guranje

#1423 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by inSighT »

Joj kad se sjetim ovoga:



Sve je postao, osim respektabilan! :-x
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#1424 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by ultima_palabra »

valterbranisarajevo wrote:Pokrenuli su lavinu koja će ih odnijeti. Mnogi ljudi nisu znali kakve su ovi sve privilegije imali. Pretpostavljam da će se uskoro javiit policajci, vatrogasci, hitna pomoć, nastavnici, ljekari... i tražiti da i oni imaju npr topli obrok 12 KM ili naknadu za prevoz u novcu od 70 KM. Pošto kanton nema para za to moraće ga Grasovcima smanjiti na 8 KM i ukinuti im prevoz...Izrezali su granu na kojoj sjede i bojim se da će žestoko "ljosnuti" na zemlju....Zaiskali ste eto vam ga... :lol:

SAMOSTALNI SINDIKAT OSNOVNOG OBRAZOVANJA I ODGOJA BiH: Želimo da se naknada za prijevoz isplaćuje u novcu!

Četvrtak | 29.09.2011.

Kantonalni odbor Samostalnog sindikata osnovnog obrazovanja i odgoja BiH uputio je pismo premijeru Kantona Sarajevo Fikretu Musiću i ministru obrazovanja i nauke KS-a Emiru Suljagiću u kojem zahtijeva da Vlada KS-a donese odluku da se naknada za prijevoz sa posla i na posao uposlenika u osnovnom obrazovanju isplaćuje u novcu ili da se onim uposlenicima koji žele obezbijedi kupon javnog gradskog prijevoza

- Nećemo više dopuštati da se nefunkcionisanje javnih preduzeća, u ovom slučaju GRAS-a, prelama preko leđa uposlenika u osnovnom obrazovanju. Nećemo subvencionirati tehnološki višak i plate uposlenika GRAS-a, koje su čak i do 30 posto veće nego u osnovnom obrazovanju Kantona Sarajevo, stoji u pismu.

Sindikat podsjeća da su uposlenici u osnovnom obrazovanju prisiljeni da iz svojih džepova "podupiru" sivu ekonomiju na način da kupone javnog gradskog prijevoza prodaju po ulicama Sarajeva, dajući negativan primjer učenicima i urušavajući svoj dignitet i autoritet pred onima koje odgajaju i obrazuju.

- U slučaju da naš opravdani zahtjev ne bude uvažen poduzet ćemo sve mjere sindikalne borbe s ciljem zaštite ekonomsko-socijalnog statusa našeg članstva, navedeno je u pismu.

(FENA/dg)
Očekivano... sad su okrenuli ljude protiv sebe. Da su protestvovali pred vladom, ili smanjili obim saobraćaja ali ipak zadržali određen nivo potreban za minimalno funkcionisanje grada, dosta raje bi se solidarisalo sa njima.

Ovako su sami sebi iskopali rupu, imaće sve više napada na vozače i revizore, otvorenog animoziteta kod ljudi... a to će valjda dati snage i vlasti da im ukine nezaslužene privilegije. Dugoročno neinteligentan potez Grasovaca, produkt hojratskog mentaliteta većine njih...
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#1425 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Gospoda Ministarka »

valterbranisarajevo wrote:Pokrenuli su lavinu koja će ih odnijeti. Mnogi ljudi nisu znali kakve su ovi sve privilegije imali. Pretpostavljam da će se uskoro javiit policajci, vatrogasci, hitna pomoć, nastavnici, ljekari... i tražiti da i oni imaju npr topli obrok 12 KM ili naknadu za prevoz u novcu od 70 KM. Pošto kanton nema para za to moraće ga Grasovcima smanjiti na 8 KM i ukinuti im prevoz...Izrezali su granu na kojoj sjede i bojim se da će žestoko "ljosnuti" na zemlju....Zaiskali ste eto vam ga...
Zna se da Vlada treba da sreze plate Vodovodu, BHGAS-u, i RAD-u, evo izgleda i GRAS-u.
Post Reply