GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Dialer
Posts: 928
Joined: 06/05/2010 09:42

#1251 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Dialer »

To ti pricam jos jedan od problema pod tepihom dok se tepih ne pomjeri pa ne izadju baje, mravi itd.
primarijus1
Posts: 15
Joined: 13/09/2011 12:31

#1252 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by primarijus1 »

Better Man wrote:
mahalas505 wrote:
kvazili wrote:Dobro cujes pasa moj a evo svima koji su pljuvali po GRAS-u UPRAVO NA FTV MINISTAR LULIC je priznao da su za ovakvu reakciju uposlenika GRAS-a krivci oni u VLADI KANTONA -jer ih je novinar bas pricepio :D
Pa naravno da je kriva vlada. Samo neki ovdje misle da su najveci krivci radnici. Da je uprava GRAS-a izabrana po strucnoj, a ne po politickoj liniji, bila bi sasvim druga prica. Niti je problem monopol, niti skupe karte, problem je menadzment kompanije i onaj koga bira.
Ima odgovornosti Vlade, ali prije svega odgovoran je menadzment firme, pa i jednim djelom sami uposlenici. Monopol jeste takodje jedan od glavnih problema, jer da nema monopola, tj. da Gras ima konkurenciju nikad se ovakve stvari ne bi desavale i Gras bi bio na zdravim nogama ili bi propao. Ne bi mogli ucjenjivati. Vlada je napravila gresku sto nije u ovoj situaciji dala npr. Centrotransu da moze voziti na svim Grasovim linijama i da mogu koristiti sva njihova stajalista i na taj nacin da se stvori zdrava konkurencija, pa nek bolji pobjedi.

Molim nekoga da mi objasni šta znači : 'i da mogu koristiti sva njihova stajališta' .
Čija su to stajališta, GRASOVA ili građana Sarajeva?
User avatar
drndalo
Posts: 22799
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1253 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by drndalo »

Stajalista su naravno gradska, a ne GRASova, i GRAS je gradski, a ne samo njihov...

Ja sam uvijek bio za prava radnika, i u svemu bi ih podrzao, ALI... GOSPODO GRASovci, dok ne pometete pred vlastitim vratima, nemate pravo traziti od mene i ostalih da vam mi to pometemo !

Gdje ste bili dok je Bimo i ostali Bimici, a i vi uzimali lopatom ? Ma sta lopatom, bagerom ??? Onda je bilo dobro, jer je i vama davao ? Zasto tada nije Sindikat i Radnistvo poduzelo nesto da zastiti unistavanje imovine SVIJU NAS !!!??? Ma *ebo to, dala nam je EU 200 novih autobusa, pusti levate, dace nam opet dogodine... Zasto je kod vas prosjecan rok trajanja poklonjenog novog MAN autobusa duplo manji od trajanja mog polovnog automobila ? Jel' toliko ne znate odrzavat, ili je trebalo nekome prodati motore i mjenjace iz rashodovanih "povoljno"...? Iako ste mozda samo radnici, ako ste znali, a niste prijavili, saucesnici ste u kradji... Mogli ste bar novinarima prodati pricu...

Elem, imate pravo na strajk, i visegodisnji sto se mene tice, ali postoji minimum stvari koje morate ispuniti za to. Ovaj put ih niste ispunili... Morate to najaviti, da se ljudi, grad, drzava mogu spremiti bar djelimicno na to... A ne da u ponoc jos nema strajka za sutra, a ujutro ga ima, kad su svi posli na posao, u skolu, fakultet, ljekaru... Zabili ste si autogol veci nego sto KRO RAD, OOUR "Lopata" zabije svake zime kada ih prvi snijeg iznenadi u januaru, kao da su Komunalna firma u Melburnu...

Nije to lak posao koji ljudi u vozilima i garazama rade, ali niste jedini, ima i tezih poslova, nije u redu da svi ispastaju zbog vas... U raspravi izmedju vas i kantona je prije ovoga sigurno bilo vise ljudi na vasoj strani, nego sto ih je sada... Moj uzak krug prijatelja i poznanika su mahom ljudi koji nisu "gazde" i koji su uvijek imali socijalnu solidarnost. U strajk uvijek i sa svima... E nakon ovih par dana, ni jedno vam vise ne bi dalo nista, jer niste zasluzili...
Last edited by drndalo on 29/09/2011 09:08, edited 1 time in total.
homar
Posts: 1485
Joined: 16/06/2008 17:07

#1254 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by homar »

Po informacijama koje čitam na portalima, gradski saobraćaj (tramvaj, trolebus, autobu i minibus) od jutros funkcioniše. Evo cijelo jutro na koševskom brdu se nije pojavio niti jedan autobus br.16b, što znači dezinformiše se javnost. Ono u stvari i prije štrajka, ova linija je smatrana od strane Uprave Grasa da mogu kako hoće, na liniji je bilo jedno ili nijedno vozilo.
Ja sam skeptik za funkcionisanje Grasa. U Grasu možeš dati plate u prosjeku 2.000 KM, možeš obnoviti kompletan vozni park, ali mentalitet ljudi koji rade u Grasu ne možeš promijeniti TO JE GLAVNI PROBLEM. Ustvari može se promijeniti na slijedeći način:
- Smijeniti kompletak menadžment Grasa,
- Na čelo firme dovesti ljude koji su naučili da žive od svoga rada, ja bih ponudio mjesto direktora nekom od menadžera iz Centrotransa,
- Izvršiti neovisnu reviziju personala u Grasu, napraviti novu sistematizaciju, odvojiti sve vrste transporta kao zasebne firme i napraviti novu sistematizaciju,
- Otpustiti višak radnika,
- Radnike koji ostanu u firmi, posebno vozače poslati na kurs prevaspitanja i kulturnog ponašanja,
- Zakonom definisati način finansiranja Grasa, u principu da žive od prodaje karata putnicima,
- Uvesti novi način ULASKA U VOZILA JAVNOG PRIJEVOZA I STRIKTNO GA SE PRIDRŽAVATI. Za početak dok se "rulja" ne nauči redu, na stajališta postaviti inspektore, koji će zabraniti ulazak na srednja i zadnja vrata. Siguran sam da bi se na ovaj način prodaja karata udvostručula.
- Za početak bi tužilaštvo trebalo izvršiti istragu kriminala i korupcije u ovoj firmi i oduzeti nelegalno stečenu imovinu.
Nisam siguran da će Novi ministar saobraćaja imati znanja, petlje i hrabrosti da bilo šta učini.

OVA TEMA ĆE BITI AKTUELNA PONOVO ZA NEKOLIKO MJESECI, NA ŽALOST GRAĐANA.
User avatar
drndalo
Posts: 22799
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1255 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by drndalo »

Pored promjene ovih koji nece i ne znaju u vrhu firme, siroko radnistvo bi se moralo smanjiti na potreban nivo... Kako ? Tesko... Mozda bi najpostenije bilo da svi moraju konkurisati na radna mjesta opet, pa da svi moraju da se potrude da "upadnu"... Naravno ovaj put bez koverata...

Joj, sinoc sam na TV SA gledao onog, sta li je, Ministra...? Pa covjek ne moze ni jednu cistu recenicu da sastavi bez, uuuuu, aaaaaaa, ovaj, onaj, dakle, mmmmmmmmm, .... :? Mozda bi trebao pricati prosto-prosirenim recenicama, ili prostim, ako mu vec slozene i ne idu bas... :x
sarajevo63
Posts: 1357
Joined: 28/02/2008 13:02

#1256 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by sarajevo63 »

Vlada KS je potpuno odgovorna za sve, GRAS je prouzročio materijalne troškove ljudima koji imaju kupone, ljudi su kasnili na posao, zaustavljena je nastava u školama (što li će nam obrazovanje uopšte?)....ministar jednog ministarstva nema veze sa ministrom drugog ministarstva, 1 kuća (KS) sa 12 krovova (ministarstava).
Hoće ponoviće se sve isto, samo je pitanje kada.
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#1257 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by cappy_tempo »

ja opet ne kontam kako vlada moze biti kriva za njihove plate i strajk? vlada na racun grasa uplati 100KM (bubam) i onda direktor grasa na racune radnika prosljedi platu,a ako im isplati platu MORA platiti i doprinose i kako je moguce da nemaju zdravstveno,a zadnjih pola godine imaju redovnu platu (rekao neki njihov soson)? a jedna tajna, poreska im ovjerava platu,a doprinose nista (info od jedne radnice iz grasa. valjda soson naso sosona pa varaju malo). dodje novinar i pita radnika grasa ko je kriv,koja vlada je kriva,koji direktor i on samo odgovara da ne zna pa sta onda koji klinac strajkuje ako ne zna ko je kriv i razlog strajka. i svi udarili na SDP i jesam glaso sam za njih jer mi je preko glave nacionalizma,vjere i slicno al otkako su prosli izbori svi udarili na SDP i na sve nacine se koci sve zivo sto ima veze sa njima,a dok je SDA i SBIH bili na vlasti sutilo se i radilo. ovo meni sve vuce na stranacko prepucavanje ili otimanje za vlast,a SDP u nekim situacijama upao ni kriv ni duzan,a neke su sami usrali sto jest jest :D

kako god ja strajkujem dok mi vlada ne ispuni uvjete koje ne znam ali kartu ne dam jer strajkujem
User avatar
Filter
Posts: 8025
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#1258 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Filter »

homar wrote:Po informacijama koje čitam na portalima, gradski saobraćaj (tramvaj, trolebus, autobu i minibus) od jutros funkcioniše. Evo cijelo jutro na koševskom brdu se nije pojavio niti jedan autobus br.16b, što znači dezinformiše se javnost. Ono u stvari i prije štrajka, ova linija je smatrana od strane Uprave Grasa da mogu kako hoće, na liniji je bilo jedno ili nijedno vozilo.
Ja sam skeptik za funkcionisanje Grasa. U Grasu možeš dati plate u prosjeku 2.000 KM, možeš obnoviti kompletan vozni park, ali mentalitet ljudi koji rade u Grasu ne možeš promijeniti TO JE GLAVNI PROBLEM.
drug, j**e se njima i za tebe i za mene. oni su svoje dobili. odmarali dva dana, klepili lovu, ostala ista uprava, isti radnici, isti visak, isti manjak, obrazac ponasanja poslovanja i sve to lijepo ozakonili
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#1259 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by wewa »

Cholina_Lokica wrote:Jel' sutra svi bojotuju kupovinu karata?
ja je jutros nisam kupila. 12 godina radim i uredno kupujem kartu, i navece u 11, i za 2 stanice, ali je jutros nisam kupila. a bome je atmosfera u troli bila zloslutna, da je reva i pokusao uci bilo bi svega...
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#1260 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by suncica24 »

Energični leptir wrote:
Da, kod privatnika. Ko radi po samoposlugama, prodavnicama, pekarama, automehanicarskim radnjama, autopraonicama? Jesu ti ljudi idioti sto rade tamo? Posteno? Sto ih se handri po cijeli dan, kad su fino mogli krug trolom pa u hlad za milju i kusur.
Ne oni nisu idioti. Ne pokšavaj u nedostatku argumenata spočitati sugovorniku nešto što nije rekao. To se zove demagogija! I ti ljudi također treba da štrajkuju, baš kao i radnici Gras-a! Ali kad bi se sutra radnici u pekarama digli jer zarađuju 400 km, kao i oni u Klasu sa bijednim primanjima, zbog kojih se pod kraj mjeseca ruše od gladi, malograđani kao ti bi također počeli kokodakati da im djeca nemaju hljeba za jesti i da budu sretni što zarađuju 300 KM, jer je i školovanim doktorima plata 1000 KM, a koliko su oni školovaniji od pekara. Ovo "krug trolom pa u hlad" je toliko odvratno i omalovažavajuće za radnike gradskog prevoza da ne mogu da se virutalno ne ispovraćam po tvom građanluku! Eto, neka im smanje platu na 300 km, pa da ti budeš sretna jer su robovi dobili što su zaslužili.

Ili, eno u Pokopu i Bakijama treba grobara.
Zašto se ne prijaviš?
I Radu je nedavno falilo ljudi. Ili to nije "in" kao raditi u GRASu?
Eto ti se prekvalifikuj!
A dalje, i biro je za ljude.
I konc logori su bili za ljude.
osebno za lezihljebovice koji su na to isto mjesto dosli korupcijom.
Ti si lično upoznala sve radnike Grasa i utvrdila da se radi o lezihljebovićima? Imaš neki dosje o njima? Je li lezihljebović danas baš svako ko kupi radno mjesto? Ili ga, pak, kupuje da bi imao od čega živjeti!

Dok na birou ima ljudi koji jedva cekaju da nadju bilo kakav posao i za manje novce.
Aha... tu smo dakle, treba biti sretan rob! Ne se boriti da imaš prava dostojna čovjeka, nego se voditi starim malograđanskim kukumavčenjem "dobro je, kako bi moglo biti"! Pogledajte vi pokvareni i pohlepni gadovi koji radite za 1000 KM ove poštene radnike koji rintaju za 300 i na njih se ugledajte!
Mozes mislit i doktori, koji su se skolovali sest i vise godina (sa stazom i specijalizacijom), i nastavnici, asistenti, profesori (4, 6 ili 10 god skole), inzenjeri (pet godina) rade ZA MANJE!
Koji idioti, sto su se uopste skolovali kad su mogli vozati autobus za istu platu!
Mada, ono vjerovatno uopste ne placaju rezije, kiriju i hranu, pa je njima lako
Ako i zanemarimo da su bolnice carstva korupcije u kojima ljudi umiru od izlječivih bolesti jer nemaju za mito, činjenica da neko radi za manje, ne znači da baš svako mora pristati da radi za manje, nego bi svi trebali tražiti VIŠE! Na kraju krajeva, ne mogu svi ljudi biti inžinjeri, doktori i profesori, kao ni vozači, ali su sva ta zanimanja potrebna i neophodna i ni jedno se ne smije zanemarivati!!! Ali ne, koga briga za te robove, tu gamad koji mogu biti sretni da ih gospodična poput tebe ne pljune ili ne šutne! Jasno je meni iz kojeg oblika društvene devijacije dolazi tvoja paralogika, ali to je i dalje ne čini tačnom i nimalo manje odvratnom.
I treba da ljudi ruke gledajuci kako je uopste dosao gdje je dosao.
Zapravo, treba da svaki dan stanovnicima ovog grada koji finansiraju njegovu guzicu ljubi i istu.
Zastrašujuće! Dakle ti ljudi nisu stanovnici ovoga grada, oni ne plaćaju porez i nemaju djecu koju školuju i nemaju pravo na penziju i besplatno zdravstvo! Nemam šta reći nego sram te bilo! Ali malograđani su u tolikoj mjeri otuđeni da im je sram kategorija strana koliko i bilo kakvo razumjevanje za stanje drugog čovjeka.
Da pokusas ovo rijesiti na Wall Street-u?
Obama? Merkel? Mozda i Putin moze pomoci.
Da ti pokušaš savladati osnove ekonomije?
Nego, je li ti to kazes da, radi mira u gradu bi trebali finansirati i one iz KPD Zenica, Centralnog zatvora, Saje, Zije, Cele... i ine? Da ih zaposlimo u GRASu i tako rijesimo problem kriminaliteta?
To glupo podmetanje i demagogiju ovdje nije izrekao niko osim tebe, što je tipično za malograđane kad ostanu bez argumenata i svijesti o samima sebi kao utjelovljenjima dobrote i uzvišenosti, pa počnu histerisati i vrijeđati!
Jer po ovom svako svaka borba protiv korupcije u ovoj zemlji je uzaludna. Ili cak i nepozeljna.
Korupcija nije sama sebi uzrok, već je u većini slučajeva krik očajnika za preživljavanjem! Drugim riječima nisu u istom položaju radnik koji daje mito da se zaposli i onaj koji ta mito traži i na tome se bogati. Nisu isti podmitljivi doktor i pacijent koji ga podmićuje da bi on ili neko njemu drag preživio! Ako postoji korupcija u vrhu svjetske ekonomije, ako postoji u bankama, ako postoji u vrhu sve i jedne države na svijetu, zbog čega se čuditi jer je neki jado platio za radno mjesto? Interesantno da se "pravednici" poput tebe nikada u tolikoj mjeri neće ostrviti na krupne korupcionaše, nego će svoju hoju i frustracije iskaljivati na ljudima koje smatra "nižom rasom".

Ovo je u istom domenu kao i prethodno. No comment!
No comment su samo tvoje bestidne laži!
Isto kao sto se solidarisu sa studentima i penzionerima koji imaju povoljnije karte, pa ovi traze da im se ta privilegija ukine kako bi se finansirao njihov regres.
To nisu tražili RADNICI nego korupcionaška uprava koja je danas TUŽILA te iste radnike zbog "nezakonitog" štrajka, a u dosluhu s vladom! Istom Vladom koja je povećala cijenu studentskih karata, istom vladom koja Gras želi raskomadati i rasprodati, a radnike otpustiti! Problem nesolidarnosti kada su u pitanju štrajkovi važi i za Gras! No njihov štraj je pokazao šta je sila koju imaju radnici! Sljedeći put će biti još efikasnije ma kako "građanske" kukavice poput tebe kukale!
Na sve mogu reci: bujrum, pa u GRAS.
Solidarisi se.

Ah da, zaboravila sam, ti si onaj sto je jucer bio pred vratima iste kompanije pruzajuci podrsku strajkacima.
Zar nisi ono rekao da ces ti dati jos jedno 300-400KM od svoje plate, halal, jer su ljudi ljudi i zasluzili su da budu dobro placeni.
A do tad ces hljeb kupovati po visoj cijeni, kad dodjes doktoru odmah ostavi kovertu (to se podrazumjeva), a umjesto guze u toploj kancelariji ces lopatu u ruke pa na polje, da pomognes u izgradnji jednakog drustva i socijalne drzave.
Aha!
Sic! Mani me se tvoje demagogije i licemjerja, svega ti.
Last edited by suncica24 on 29/09/2011 10:03, edited 2 times in total.
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#1261 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Ma.Le.Na »

..ono sto sam "naucila" za svagda iz ovog strajka je da SA taksi vise nikada nece vidjet moje guze...a ako uvedu alternativu grasu nece ni on..

u svoj frtutmi i kolapsu oni prijete blokadom raskrsnica..

i do sad ih nisam gotivila i izbjegavala kad god sam mogla...od sad..nikad vise SA taxi
Energični leptir
Posts: 665
Joined: 19/03/2008 14:57

#1262 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Energični leptir »

Na sve mogu reci: bujrum, pa u GRAS.
Solidarisi se.
Na sve mogu reći: nemaš šta da kažeš, kao i ostali realisti što im je pohvalno da neko ko robuje za 600 KM nije štrajkovao, niti na to pomišlja, jer je "lojalan" građanin i "fina raja", a kritikuje se neko ko ima nešto malo više (također ispod minimuma potrebnog za život dostojan čovjeka), ali se bori za očuvanje i poboljšanje svojih prava i ne da se za*ebavati i ponižavati! Ja sam se već solidarisao, a ti i drugi "realisti" ste se već odavno solidarisali sa košmarom u kojem živite, u kojem vam je jedino oružje kuknjava, zapomaganje i forum!
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#1263 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by suncica24 »

Energični leptir wrote:
Na sve mogu reci: bujrum, pa u GRAS.
Solidarisi se.
Na sve mogu reći: nemaš šta da kažeš, kao i ostali realisti što im je pohvalno da neko ko robuje za 600 KM nije štrajkovao, niti na to pomišlja, jer je "lojalan" građanin i "fina raja", a kritikuje se neko ko ima nešto malo više (također ispod minimuma potrebnog za život dostojan čovjeka), ali se bori za očuvanje i poboljšanje svojih prava i ne da se za*ebavati i ponižavati! Ja sam se već solidarisao, a ti i drugi "realisti" ste se već odavno solidarisali sa košmarom u kojem živite, u kojem vam je jedino oružje kuknjava, zapomaganje i forum!
Da, vidim, svakodnevno si na ulici, trazeci svoja prava i ravnopravnost drugih.
Ili se solidarisanje zove kancelarija, poneki tekstic (za pare) i sastanak na toplom Jedinstvene organizacije za socializam idemokratiju.

Prc milojko!
Energični leptir
Posts: 665
Joined: 19/03/2008 14:57

#1264 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Energični leptir »

Zar nisi ono rekao da ces ti dati jos jedno 300-400KM od svoje plate, halal, jer su ljudi ljudi i zasluzili su da budu dobro placeni.
Vidim gospodična da si se potpuno pogubila i pričaš nepovezano. Ali šta očekivati od paralogike koja krivi ljudi koji se bore za poboljšanje svoga statusa!
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#1265 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by tataćusak »

Ma.Le.Na wrote:..ono sto sam "naucila" za svagda iz ovog strajka je da SA taksi vise nikada nece vidjet moje guze...a ako uvedu alternativu grasu nece ni on..

u svoj frtutmi i kolapsu oni prijete blokadom raskrsnica..

i do sad ih nisam gotivila i izbjegavala kad god sam mogla...od sad..nikad vise SA taxi
Neznam samo odakle njima pravo da blokiraju raskrsnice. Evo poziva i za ostale firme čim kasni plata dva dana hajmo na skenderiju da nedamo ostalim ljudima proći.
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#1266 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by suncica24 »

A za kraj price: ako je ovo sve od strane vlade, tj. ako ne usljede rezovi, preispitivanja poslovanja, detaljna analiza i promjene u radu GRASa, treba da i sama vlada zavrsi kao GRAS - raspadom sistema.
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1267 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by alica.k »

suncica24 wrote:A za kraj price: ako je ovo sve od strane vlade, tj. ako ne usljede rezovi, preispitivanja poslovanja, detaljna analiza i promjene u radu GRASa, treba da i sama vlada zavrsi kao GRAS - raspadom sistema.
ja se samo pitam STA JOS treba da se desi pa da ljudi izadju na ulice.
drzava nam je cirkus, od najmanjih do najvecih stvari.
Akibh
Posts: 1978
Joined: 06/07/2009 12:27

#1268 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Akibh »

Energični leptir wrote:
Na sve mogu reci: bujrum, pa u GRAS.
Solidarisi se.
Na sve mogu reći: nemaš šta da kažeš, kao i ostali realisti što im je pohvalno da neko ko robuje za 600 KM nije štrajkovao, niti na to pomišlja, jer je "lojalan" građanin i "fina raja", a kritikuje se neko ko ima nešto malo više (također ispod minimuma potrebnog za život dostojan čovjeka), ali se bori za očuvanje i poboljšanje svojih prava i ne da se za*ebavati i ponižavati! Ja sam se već solidarisao, a ti i drugi "realisti" ste se već odavno solidarisali sa košmarom u kojem živite, u kojem vam je jedino oružje kuknjava, zapomaganje i forum!
Pa jest, malo je 1300 KM plate, regres bi mogo biti cesci, topli obrok bi isto mogo biti veci, restoran u GRASU-u jeftiniji, naknada za prevoz veca,...
Radnici GRAS-a su ponizeni, nek se bore i dalje
User avatar
Korisnicko ime
Posts: 826
Joined: 20/01/2006 16:38
Location: Sarajevo

#1269 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Korisnicko ime »

Ma.Le.Na wrote:..ono sto sam "naucila" za svagda iz ovog strajka je da SA taksi vise nikada nece vidjet moje guze...a ako uvedu alternativu grasu nece ni on..

u svoj frtutmi i kolapsu oni prijete blokadom raskrsnica..

i do sad ih nisam gotivila i izbjegavala kad god sam mogla...od sad..nikad vise SA taxi
:thumbup:
Energični leptir
Posts: 665
Joined: 19/03/2008 14:57

#1270 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Energični leptir »

Da, vidim, svakodnevno si na ulici, trazeci svoja prava i ravnopravnost drugih.
Ili se solidarisanje zove kancelarija, poneki tekstic (za pare) i sastanak na toplom Jedinstvene organizacije za socializam idemokratiju.
Kakva serija podmuklosti i pokvarenosti, ali hajde da odgovorim. Da tačno je da radim u kancelariji. Je li to neki zločin raditi u istoj? Solidarisanje se vrši na više načina, pa tako i pisanjem,a li i svim drugim načinima koje ti ovdje ne moram nabrajati, jer nisi osoba kojoj bih bilo šta referisao. Dakle neko je kriv što ima posao za koji dobija platu? Ok, evo priznajem tu krivicu, radim posao da bih primio platu i neću se radi malograđanskih i sokačarskih predodžbi o tome šta znači solidarnost, sastajati u hladnom i na -40 ispod mosta. Tvoj argument je: vidi licemjera, ima stan, ne smrzava se, a nešto se buni! Što ne useli još 50 ljudi u njega pa se tek onda ne buni! Dakle strahota! A za ovo prozivanje zaslužuješ i ban!
Pa jest, malo je 1300 KM plate, regres bi mogo biti cesci, topli obrok bi isto mogo biti veci, restoran u GRASU-u jeftiniji, naknada za prevoz veca,...
Radnici GRAS-a su ponizeni, nek se bore i dalje
1300 KM je minimalna mjesečna suma za život dostojan čovjeka. To znam, jer za puno manje od toga radim tri posla i to, zamisli, radim ih za pare, umjesto da budem skroman i primim paket pašteta i zatim proklinjem neke radnike koji su se drznuli štrajkovati.
Last edited by Energični leptir on 29/09/2011 10:20, edited 1 time in total.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#1271 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by fixer »

Energični leptir wrote:
Da, vidim, svakodnevno si na ulici, trazeci svoja prava i ravnopravnost drugih.
Ili se solidarisanje zove kancelarija, poneki tekstic (za pare) i sastanak na toplom Jedinstvene organizacije za socializam idemokratiju.
Kakva serija podmuklosti i pokvarenosti, ali hajde da odgovorim. Da tačno je da radim u kancelariji. Je li to neki zločin raditi u istoj? Solidarisanje se vrši na više načina, pa tako i pisanjem,a li i svim drugim načinima koje ti ovdje ne moram nabrajati, jer nisi osoba kojoj bih bilo šta referisao. Dakle neko je kriv što radi za pare? Ok, evo priznajem tu krivicu, radim za pare i neću se radi malograđanskih i sokačarskih predodžbi o tome šta znači solidarnost, sastajati u hladnom i na -40 ispod mosta. Tvoj argument je: vidi licemjera, ima stan, ne smrzava se, a nešto se buni! Što ne useli još 50 ljudi u njega pa se tek onda ne buni! Dakle strahota! A za ovo prozivanje zaslužuješ i ban!
Neka idu da rade za pare kod privatnika. I kod njih se radi za isto. Samo sto se tamo te pare zarade, a ovdje izmuzu.
Last edited by fixer on 29/09/2011 10:23, edited 1 time in total.
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#1272 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by suncica24 »

Energični leptir wrote:
Da, vidim, svakodnevno si na ulici, trazeci svoja prava i ravnopravnost drugih.
Ili se solidarisanje zove kancelarija, poneki tekstic (za pare) i sastanak na toplom Jedinstvene organizacije za socializam idemokratiju.
Kakva serija podmuklosti i pokvarenosti, ali hajde da odgovorim. Da tačno je da radim u kancelariji. Je li to neki zločin raditi u istoj? Solidarisanje se vrši na više načina, pa tako i pisanjem,a li i svim drugim načinima koje ti ovdje ne moram nabrajati, jer nisi osoba kojoj bih bilo šta referisao. Dakle neko je kriv što radi za pare? Ok, evo priznajem tu krivicu, radim za pare i neću se radi malograđanskih i sokačarskih predodžbi o tome šta znači solidarnost, sastajati u hladnom i na -40 ispod mosta. Tvoj argument je: vidi licemjera, ima stan, ne smrzava se, a nešto se buni! Što ne useli još 50 ljudi u njega pa se tek onda ne buni! Dakle strahota! A za ovo prozivanje zaslužuješ i ban!
Ima jos jedna domaca: Lako je tudjim ..... gloginje mlatit.

Iliti, cek, da te citiram:
Ili, eno u Pokopu i Bakijama treba grobara.

Zašto se ne prijaviš?


I Radu je nedavno falilo ljudi. Ili to nije "in" kao raditi u GRASu?


Eto ti se prekvalifikuj!
Toliko o malogradjanstini...
Energični leptir
Posts: 665
Joined: 19/03/2008 14:57

#1273 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Energični leptir »

Neka idu da rade za pare kod privatnika. I kod njih se radi za isto. Samo sto se tamo te pare zarade. a ovdje izmuzu.
Aha, tu smo! Neka odu kod nekog poštenog gazde, np. nekog granapdžije ili "kontroverznog biznismena" da rade kao kasirke za 350 KM, da kod nekog poštenog privatnog građevinara tucaju kamen za svotu koju ne smijem ni napisati da bi na prvi prigovor dobili odgovor "ako nećeš ti, ima ko doće", ili možda da u nekoj autopraonici "pošteno" slome vrat radeći od 6 ujutro do 8 naveče za fantastičnih 500 KM, ili da negdje robuju kao konobari za jednaku svotu? A misliš li te "realisto" da je lako voziti autobus, kombi, tramvaj, trolejbus, da je to nekakva zajebancija, da je to neki strašno lagan posao, pogotovo u noćnim satima? Zastrašujući oblik nedostatka minimuma empatije!
User avatar
Filter
Posts: 8025
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#1274 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Filter »

[quote="Energični leptir"
Vidim gospodična da si se potpuno pogubila i pričaš nepovezano. Ali šta očekivati od paralogike koja krivi ljudi koji se bore za poboljšanje svoga statusa![/quote]

hmm krasno je to drug, ali ne preko mojih ledja i ne preko mojih para i ne za uslugu koju ne obavljaju
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#1275 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by madner »

tataćusak wrote:
Ma.Le.Na wrote:..ono sto sam "naucila" za svagda iz ovog strajka je da SA taksi vise nikada nece vidjet moje guze...a ako uvedu alternativu grasu nece ni on..

u svoj frtutmi i kolapsu oni prijete blokadom raskrsnica..

i do sad ih nisam gotivila i izbjegavala kad god sam mogla...od sad..nikad vise SA taxi
Neznam samo odakle njima pravo da blokiraju raskrsnice. Evo poziva i za ostale firme čim kasni plata dva dana hajmo na skenderiju da nedamo ostalim ljudima proći.
Pa sta mislis sto su odustali nakon razgovora sa MUPom? :D
Post Reply