GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Logovan
Posts: 94417
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#23601 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Logovan »

Tvrtko II Kotromanić wrote: 17/02/2024 21:10
Hajlac wrote: 17/02/2024 15:20 E fino se POSEREM na glavni grad drzave koji ostane poluparalisan svaki put kad "policija" podilazi propalitetu nakljukanom speedom, hormonima i s neodoljivim porivom da naprave neko "sranje", s kojim je ista ta "policija" naravno uvezana (dileri, naruceno reketarenje/zastrasivanje/provale itd.. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Nemaju kad se okupit' oko trolejbuske ceste duz pisljivih 1km na Grbavici i zastititi JAVNI saobracaj - valja u kladionicu i na meso kakvo.
:bih:
Cirka 8 hiljada ljudi, tvojih sugrađana, omladine, starijih, žena, djece su ti propaliteti?
Aferim :run:
Ja sam se odavno prestao obazirati na ovakve postove. :D Čuj propaliteti. Propaliteti su manjina.
User avatar
Logovan
Posts: 94417
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#23602 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Logovan »

BadBoy wrote: 18/02/2024 17:12 Vi navijači garant pjenite kad oni trkači zatvore grad. Ovdje svak samo sebe gleda :lol:
Zamisli kako je meni, em sam navijač, em trkač, kritika prema meni milion
User avatar
thekupus
Posts: 6813
Joined: 25/06/2011 22:38

#23603 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by thekupus »

Logovan wrote: 18/02/2024 22:16
BadBoy wrote: 18/02/2024 17:12 Vi navijači garant pjenite kad oni trkači zatvore grad. Ovdje svak samo sebe gleda :lol:
Zamisli kako je meni, em sam navijač, em trkač, kritika prema meni milion
Još samo kaži da si gej, ako smiješ
User avatar
Logovan
Posts: 94417
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#23604 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Logovan »

thekupus wrote: 18/02/2024 22:20 Još samo kaži da si gej, ako smiješ
:lol: :lol: Još kad kupim biciklo :izet:
BadBoy
Posts: 8093
Joined: 01/11/2005 21:55

#23605 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by BadBoy »

Logovan wrote: 18/02/2024 22:16
BadBoy wrote: 18/02/2024 17:12 Vi navijači garant pjenite kad oni trkači zatvore grad. Ovdje svak samo sebe gleda :lol:
Zamisli kako je meni, em sam navijač, em trkač, kritika prema meni milion
:lol:

Ti si zlo najveće
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#23606 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Haris.ba »

Hajlac wrote: 18/02/2024 16:37
Haris.ba wrote: 18/02/2024 10:58 Nije blokirana samo trola. Blokira se i auto saobracaj. Ogroman broj ljudi ulazi i izlazi sa stadiona. A nema nekog platoa da prihvati taj narod, kao sto ima ispred Skenderije, Zetre, Koseva....

Mozda bi se mogla i pustiti samo trola da saobraca. Zabrani se automobilima, pusti trola.
Ma evo sve i da je TOLIKO losa famozna "sigurnosna procjena" za datu jucerasnju utakmicu bila (a ovdje nas fanatici uvjeravaju da su generalno navijaci med & mlijeko), zasto nesposobni GRAS jednostavno privremeno tj. to pola dana dok traje okupljanje tih "porodicnih sugradjana" ne preusmjeri sve ove nove trolejbuse koji imaju ugradjene baterije na ovakvu rutu gdje su svega dvije stanice modifikovane tj. izmjestene na glavnu tramvajsku saobracajnicu:

I mene zanima. I ja sam o tome pisao prosli put kad je bila blokada saobracaja.
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#23607 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Hajlac »

Haris.ba wrote: 18/02/2024 23:40 I mene zanima. I ja sam o tome pisao prosli put kad je bila blokada saobracaja.
Pa eto izgleda da smo kupili trolejbuse s dodatnim baterijama kako bismo "ustadili" na racunima za struju :-)

https://forum.klix.ba/gras-se-raspada-a-vlada-ni-mukajet-t90669s23575.html#p19258009

Sve u svemu - DILETANTI upravljaju procesima i nasom imovinom.
NediM17
Posts: 21695
Joined: 05/11/2009 11:49

#23608 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by NediM17 »

Previše zahmetli, mor'o bi vozač dvaput izaći iz trolejbusa. :mrgreen:
User avatar
vjeshalica
Posts: 17271
Joined: 31/03/2019 14:56

#23609 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by vjeshalica »

Haris.ba wrote: 18/02/2024 23:40
Hajlac wrote: 18/02/2024 16:37
Haris.ba wrote: 18/02/2024 10:58 Nije blokirana samo trola. Blokira se i auto saobracaj. Ogroman broj ljudi ulazi i izlazi sa stadiona. A nema nekog platoa da prihvati taj narod, kao sto ima ispred Skenderije, Zetre, Koseva....

Mozda bi se mogla i pustiti samo trola da saobraca. Zabrani se automobilima, pusti trola.
Ma evo sve i da je TOLIKO losa famozna "sigurnosna procjena" za datu jucerasnju utakmicu bila (a ovdje nas fanatici uvjeravaju da su generalno navijaci med & mlijeko), zasto nesposobni GRAS jednostavno privremeno tj. to pola dana dok traje okupljanje tih "porodicnih sugradjana" ne preusmjeri sve ove nove trolejbuse koji imaju ugradjene baterije na ovakvu rutu gdje su svega dvije stanice modifikovane tj. izmjestene na glavnu tramvajsku saobracajnicu:

I mene zanima. I ja sam o tome pisao prosli put kad je bila blokada saobracaja.
Zbog cega bi preusmjeravao trolejbuse na glavnu trasu po onoj mapi sto su nacrtali kad tamo imas drugu soluciju?
Treba trolejbus da vozi 2 stanice paralelno sa tramvajem?
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#23610 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Haris.ba »

vjeshalica wrote: 19/02/2024 10:06 Zbog cega bi preusmjeravao trolejbuse na glavnu trasu po onoj mapi sto su nacrtali kad tamo imas drugu soluciju?
Treba trolejbus da vozi 2 stanice paralelno sa tramvajem?
Pa da vozi. Krece npr. sa Dobrinje i zaobidje stadion, i vraca se na trasu.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17271
Joined: 31/03/2019 14:56

#23611 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by vjeshalica »

Haris.ba wrote: 19/02/2024 10:20
vjeshalica wrote: 19/02/2024 10:06 Zbog cega bi preusmjeravao trolejbuse na glavnu trasu po onoj mapi sto su nacrtali kad tamo imas drugu soluciju?
Treba trolejbus da vozi 2 stanice paralelno sa tramvajem?
Pa da vozi. Krece npr. sa Dobrinje i zaobidje stadion, i vraca se na trasu.
Stoce zaobilaziti 2 stanice kad ima tramvaj i autobus?
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#23612 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Haris.ba »

vjeshalica wrote: 19/02/2024 10:21
Haris.ba wrote: 19/02/2024 10:20
vjeshalica wrote: 19/02/2024 10:06 Zbog cega bi preusmjeravao trolejbuse na glavnu trasu po onoj mapi sto su nacrtali kad tamo imas drugu soluciju?
Treba trolejbus da vozi 2 stanice paralelno sa tramvajem?
Pa da vozi. Krece npr. sa Dobrinje i zaobidje stadion, i vraca se na trasu.
Stoce zaobilaziti 2 stanice kad ima tramvaj i autobus?
Pa valjda nije poenta u dvije stanice, poenta je da postoji trola sa Dobrinje. Ili ja dobro ne kontam da se citava trasa gasi kada je blokirano ispred stadiona?

Sta nekome npr, sa Svrakinog znaci sto ima tramvaj i bus na glavnoj gradskoj?
User avatar
vjeshalica
Posts: 17271
Joined: 31/03/2019 14:56

#23613 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by vjeshalica »

Haris.ba wrote: 19/02/2024 10:23
vjeshalica wrote: 19/02/2024 10:21
Haris.ba wrote: 19/02/2024 10:20

Pa da vozi. Krece npr. sa Dobrinje i zaobidje stadion, i vraca se na trasu.
Stoce zaobilaziti 2 stanice kad ima tramvaj i autobus?
Pa valjda nije poenta u dvije stanice, poenta je da postoji trola sa Dobrinje. Ili ja dobro ne kontam da se citava trasa gasi kada je blokirano ispred stadiona?

Sta nekome npr, sa Svrakinog znaci sto ima tramvaj i bus na glavnoj gradskoj?
Linija 108
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#23614 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Hajlac »

NediM17 wrote: 19/02/2024 10:02 Previše zahmetli, mor'o bi vozač dvaput izaći iz trolejbusa. :mrgreen:
A jel to klocevi nisu uz baterije ujedno dokupili i daljinski sistem spustanja i uklapanja trola iz vozaceve kabine koje proizvodjac ima?
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#23615 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Hajlac »

vjeshalica wrote: 19/02/2024 10:06
Haris.ba wrote: 18/02/2024 23:40
Hajlac wrote: 18/02/2024 16:37
Ma evo sve i da je TOLIKO losa famozna "sigurnosna procjena" za datu jucerasnju utakmicu bila (a ovdje nas fanatici uvjeravaju da su generalno navijaci med & mlijeko), zasto nesposobni GRAS jednostavno privremeno tj. to pola dana dok traje okupljanje tih "porodicnih sugradjana" ne preusmjeri sve ove nove trolejbuse koji imaju ugradjene baterije na ovakvu rutu gdje su svega dvije stanice modifikovane tj. izmjestene na glavnu tramvajsku saobracajnicu:
I mene zanima. I ja sam o tome pisao prosli put kad je bila blokada saobracaja.
Zbog cega bi preusmjeravao trolejbuse na glavnu trasu po onoj mapi sto su nacrtali kad tamo imas drugu soluciju?
Treba trolejbus da vozi 2 stanice paralelno sa tramvajem?
Nekima izgleda fakat treba CRTATI :twisted:

Zamisli situaciju da se nadjes npr. na Kovacicima s punim ruksakom/kesama (ili uopste starija osoba!) i trebas recimo do C faze/Mojmilo brda/Svrakinog/Anexa/Hrasnog brda. Cekas pola sata a nema ni taxija dostupnog niti trola radi.

Po vama pametnjakovicima galantnima, sugradjanin u takvoj situaciji treba natrag pjesaciti od Kovacica sve do M. Dvora ili do Tehnicke skole na tramvaj, pa onda se penjati pjeske uzbrdo od tramvajske do tih silnih naselja? Ili na Otoci opet presjedati i cekati trolu koja ce kruziti natrag prema gradu nekoliko stanica prije nego finalno covjek dodje do svoje destinacije u jednom od nabrojanih naselja?

Mora da bi vam se u mozgovima desio neki visokonaponski kurslus da ovo uradite:

Image

Sto je jos gore, na ovu prikazanu rutu nadovezuje se jos jedna ruta koju ISTO TAKO GALANTNO UKINETE ne obezbjedjujuci alternativu - za gradjane koji zive na juznoj brdovitoj strani grada a trebaju doci do ili vratiti se sa Ciglana, Jezera, Koseva, KCUS-a...

ZA KOJI QRAC SMO ONDA KUPILI SKUPLJE TROLEJBUSE S UGRADJENIM BATERIJAMA i 20km DOMETOM, JE LI UHLJEBI LIJENI???
I zasto, a ko da gledam da je tako, nije odmah uz baterije uzet i sistem daljinskog otkacivanja i kacenja trola na visokonaponsku mrezu da putnici ne cekaju po pet minuta dok vozac rucno to odradi rizikujuci da ga neki automobil udari na cesti uz prosirenje?
Last edited by Hajlac on 19/02/2024 11:55, edited 1 time in total.
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#23616 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by liaar »

u svom tom scenariju koji si zamislio, ti fali malo rezonovanja.

Šta da na Grbavici padne drvo na cestu, satima se ne skloni, trola ne može proći. Desi se udes na nekom uskom dijelu, trola ne može proći, trola ne radi.
Eto i da prođeš Grbavicu, sudare se u kružnom i blokiraju ulaz, a već se dešavalo, opet trola ne radi jer ne može proći, u svim tim situacijama ta tvoja baba sa kesama je u istom sranju kao i kad se zaustavi saobraćaj zbog utakmice.
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#23617 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Hajlac »

liaar wrote: 19/02/2024 11:54 u svom tom scenariju koji si zamislio, ti fali malo rezonovanja.

Šta da na Grbavici padne drvo na cestu, satima se ne skloni, trola ne može proći. Desi se udes na nekom uskom dijelu, trola ne može proći, trola ne radi.
Eto i da prođeš Grbavicu, sudare se u kružnom i blokiraju ulaz, a već se dešavalo, opet trola ne radi jer ne može proći, u svim tim situacijama ta tvoja baba sa kesama je u istom sranju kao i kad se zaustavi saobraćaj zbog utakmice.
ŠBB KBB :wink:

S baterijama ovi novi trolejbusi mogu zaobici (u duzini jedne do dvije stanice gdje je problem) bilo kakvo blokiranje saobracaja ;-)
Imaju sistem razglasa/mikrofona i vozac jednostavno NAJAVI putnicima da na sljedecoj xy stanici NEMA STAJANJA zbog tog i tog razloga, i zaobidje izlaskom na susjednu paralelnu tj. alternativnu saobracajnicu, duz koje naravno ne treba stajati (npr. uz tramvaj).
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#23618 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by liaar »

Pa eto, onda ti nije adresa grad/mup/ko god je blokirao Grbavicu, nego GRAS i da pitaš tamo zašto se ne koristi autonomija i vožnja na bateriju da se obiđe taj zastoj
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#23619 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Hajlac »

liaar wrote: 19/02/2024 12:50 Pa eto, onda ti nije adresa grad/mup/ko god je blokirao Grbavicu, nego GRAS i da pitaš tamo zašto se ne koristi autonomija i vožnja na bateriju da se obiđe taj zastoj
A ovo je tema o problemima Eskima s Centralnim grijanjem u ledenim nastambama :?:
:-) :-)

A posto vam nije dugo trebalo da pocnete prebacivati odgovornost ko ping pong lopticu s jednih na druge, malo podsjecanje da IZMJENE JAVNOG GRADSKOG SAOBRACAJA PLANIRA I DONOSI MINISTARSTVO SAOBRACAJA (dakle NE GRAS!), kao i upravo u slucaju prekjucerasnjeg ukidanja najduzih/glavnih trolejbuskih linija na pola dana :wink:
GRAS-ovo je u toj prici samo da upozna Ministarstvo o TEHNICKIM mogucnostima alternativnih pravaca/nacina prevoza u toku trajanja odredjenog 'poremecaja' na nekoj dionici. Tehnicki su ITEKAKO mogli i morali upotrebom baterija u novim trolejbusima zaobici stanicu na Grbavici kod stadiona i nastaviti pruzati neophodni javni prevoz gradjanima na potezu Dobrinja - Trga Austrije i Dobrinja - Jezero bukvalno pola grada (po sirini) neuvezano JGS-om.

Da ne pricam da mora postati NAJNORMALNIJE da se GRAS dinamicno prilagodjava trenutnim nepredvidjenim dan-za-dan situacijama poput vecih sudara (cije vjestacenje traje SATIMA zbog nesposobnog Sudstva & Policije) i slicnih situacija - prilagodjavanjem putanje trolejbusa kako ne bi gradjani trpili i bacali tesko zaradjeni novac na taxi.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17271
Joined: 31/03/2019 14:56

#23620 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by vjeshalica »

liaar wrote: 19/02/2024 11:54 u svom tom scenariju koji si zamislio, ti fali malo rezonovanja.

Šta da na Grbavici padne drvo na cestu, satima se ne skloni, trola ne može proći. Desi se udes na nekom uskom dijelu, trola ne može proći, trola ne radi.
Eto i da prođeš Grbavicu, sudare se u kružnom i blokiraju ulaz, a već se dešavalo, opet trola ne radi jer ne može proći, u svim tim situacijama ta tvoja baba sa kesama je u istom sranju kao i kad se zaustavi saobraćaj zbog utakmice.
Uvijek ima neka baba sa kesama kad je utakmica,protesti itd.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17271
Joined: 31/03/2019 14:56

#23621 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by vjeshalica »

Hajlac wrote: 19/02/2024 13:24
Da ne pricam da mora postati NAJNORMALNIJE da se GRAS dinamicno prilagodjava trenutnim nepredvidjenim dan-za-dan situacijama poput vecih sudara (cije vjestacenje traje SATIMA zbog nesposobnog Sudstva & Policije) i slicnih situacija - prilagodjavanjem putanje trolejbusa kako ne bi gradjani trpili i bacali tesko zaradjeni novac na taxi.
Interes vjestacenja je veci od nekoga ko nema preca posla nego da hoda sa cekerima ili nizasta.
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#23622 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Hajlac »

Dvije rijeci: Ucmali Balkan :evil:
A mozemo dodati i: bahatost budzetskih osiljenih pijavica
:bih:
User avatar
vjeshalica
Posts: 17271
Joined: 31/03/2019 14:56

#23623 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by vjeshalica »

Svugdje je to tako, nije samo na Balkanu, s tom razlikom da tamo ne vide problem u tome, a ovdje za sve vide kas im je guzica u pitanju. Dotad nista.
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#23624 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Hajlac »

vjeshalica wrote: 19/02/2024 14:29 Svugdje je to tako, nije samo na Balkanu, s tom razlikom da tamo ne vide problem u tome, a ovdje za sve vide kas im je guzica u pitanju. Dotad nista.
NE! Nije to svuda tako - u zapadnoevropskim zemljama ODMAH se npr. usljed protesta ili nesrece organizuju alternativni sto nacini sto pravci kretanja javnog gradskog saobracaja.

Samo da vam je zadrzati zabokrecinu netaknutom, jer u suprotnom sva nesposobnost, ljenost, aljkavost i nipodastavajuce-mizantropska bahatost izadju na vidjelo :twisted:
User avatar
vjeshalica
Posts: 17271
Joined: 31/03/2019 14:56

#23625 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by vjeshalica »

Ima alternativa u skladu sa obimom pruzaoca usluge. Kraj price.
Post Reply