GRAS - karte

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#76 Re: GRAS - karte

Post by Hemera »

Dnevna ti dođe ko i ta vremenska i važi na svim linijama sem ekspres i sezonske i entitetske..tako daaaaa :-) :-)
u zoni A...

Image

Uploaded with ImageShack.us
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#77 Re: GRAS - karte

Post by nera18 »

pa kosta 5,3
a ova 1,8
ova bi trebala bit isplativa kad obavljas puno sitnih obaveza po gradu, bez dugih cekanja, sto je nemoguce :D
samo_ovaj_put
Posts: 1001
Joined: 16/10/2009 15:33

#78 Re: GRAS - karte

Post by samo_ovaj_put »

dokad vazi ova grasova godisnja studentska karta i da li je mogu kupiti samo redovni studenti?
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#79 Re: GRAS - karte

Post by minjonja »

samo_ovaj_put wrote:dokad vazi ova grasova godisnja studentska karta i da li je mogu kupiti samo redovni studenti?
do kraja godine. samo redovni.
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#80 Re: GRAS - karte

Post by nera18 »

i hajd nek neko opise proceduru kako se dolazi do nje
je bas detaljno pogledaju index i provjere da li je u pitanju redovan student?
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#81 Re: GRAS - karte

Post by minjonja »

nera18 wrote:i hajd nek neko opise proceduru kako se dolazi do nje
je bas detaljno pogledaju index i provjere da li je u pitanju redovan student?
pa moras im donjet potvrdu od fakulteta da si redovna.
User avatar
Joey Tribbiani
Posts: 1248
Joined: 01/08/2008 16:28
Location: Stadion Grbavica

#82 Re: GRAS - karte

Post by Joey Tribbiani »

moras imat potrvdu fax-a da si redovan student i kopiranu prvu stranicu index-a koliko se sjecam
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#83 Re: GRAS - karte

Post by nera18 »

ma na faxu mogu zamoliti da mi daju takvu potvrdu uvijek...
al index ne mogu ispraviti nikako :)))
thepatriot
Posts: 506
Joined: 31/01/2009 22:19

#84 Re: GRAS - karte

Post by thepatriot »

Ma ljudi ba što će vam karte, ne kupujte ih samo će tramvaji biti još prljaviji.
Za skoro 20 godina samo sam jednom kupio kartu u tramvaju, i to nakon što su me okružila četvorica revaca,a vozač zaustavio tramvaj, pa rekoh hajde da ostala raja ne ispašta zbog mene 8-)
Za lijekova im trebalo...
User avatar
silent_BoB
Posts: 553
Joined: 20/03/2010 13:58

#85 Re: GRAS - karte

Post by silent_BoB »

ne kupujem ni ja kartu,al bi red bio :evil:
a sad s druge strane da malko bolja i sigurnija vozila pustaju u promet...svako malo neki cirkus sa tramvajem...sreca do sad nisam bio ni u jednom :D
romulirem
Posts: 96
Joined: 07/09/2010 18:39
Location: negdje na zapadu

#86 Re: GRAS - karte

Post by romulirem »

Posto zivim u Becu zadnjih 10 godina situacija sa tim kartama je ovakva.Jedna karta je 1.80 eura,vazi za citavo podrucje Beca,sa njom se mozes vozati 1 sat ,al samo u jednom pravcu (kako su to skontali pojma neam), i mozes presjedati koliko hoces puta.Eh sada postoji razlika izmedju SA i W,ovde citav grad mozes proci za 45 min i sto je najvaznije sve je cisto,od podzemne do tramvaja.Auto ti ne treba jer vise izgubis vremena snjim nego s prevozom.Eh da ovde ako te uhvati kontrola,a zestoke su hinje sve se nekako maskiraju kontas penzioner,a samo cujes guten tag farschein kontrole, nalicu mjesta ako imas love platis 26 eura,a ako ne dadnu ti uplatnicu za 3 dana 71 eur.Eh sada ako ne platis salju te inkasu itd,htio ne htio moras . :-D
Barcafan
Posts: 207
Joined: 22/05/2008 06:36
Location: The Matrix

#87 Re: GRAS - karte

Post by Barcafan »

Je li istina da redovni studenti mogu kupiti godišnje karte (nešto oko 30 KM) u Centrotransu i da se sa tim kartama mogu voziti i u Centrotransovim i u GRASovim vozilima?
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#88 Re: GRAS - karte

Post by nera18 »

informacija od mene
vanredni studenti mogu dobiti karte po 33 KM mjesecno...pa et, usteda je kako god u odnosu na radnicki kupon
User avatar
zlaataan
Posts: 892
Joined: 31/05/2009 22:19
Location: Macondo

#89 Re: GRAS - karte

Post by zlaataan »

Barcafan wrote:Je li istina da redovni studenti mogu kupiti godišnje karte (nešto oko 30 KM) u Centrotransu i da se sa tim kartama mogu voziti i u Centrotransovim i u GRASovim vozilima?
Ako se ne varam, mislim da je godišnja za redovne studente 50 KM.
Barcafan
Posts: 207
Joined: 22/05/2008 06:36
Location: The Matrix

#90 Re: GRAS - karte

Post by Barcafan »

zlaataan wrote:
Barcafan wrote:Je li istina da redovni studenti mogu kupiti godišnje karte (nešto oko 30 KM) u Centrotransu i da se sa tim kartama mogu voziti i u Centrotransovim i u GRASovim vozilima?
Ako se ne varam, mislim da je godišnja za redovne studente 50 KM.
Da ali to je izgleda tako kad je uzimas kod GRASA a kod Centrotransa 33 KM a Centrotransova vazi i za vozila grasa i Centrotransa. Moze li neko ovo da potvrdi???
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#91 Re: GRAS - karte

Post by perfect_guy »

Barcafan wrote:
zlaataan wrote:
Barcafan wrote:Je li istina da redovni studenti mogu kupiti godišnje karte (nešto oko 30 KM) u Centrotransu i da se sa tim kartama mogu voziti i u Centrotransovim i u GRASovim vozilima?
Ako se ne varam, mislim da je godišnja za redovne studente 50 KM.
Da ali to je izgleda tako kad je uzimas kod GRASA a kod Centrotransa 33 KM a Centrotransova vazi i za vozila grasa i Centrotransa. Moze li neko ovo da potvrdi???
Centrotransova ne vrijedi u grasu, bilo je dosta slučajeva da su grasovci naplatili kazne studentima s tom kartom
*mima*

#92 Re: GRAS - karte

Post by *mima* »

Barcafan wrote:Je li istina da redovni studenti mogu kupiti godišnje karte (nešto oko 30 KM) u Centrotransu i da se sa tim kartama mogu voziti i u Centrotransovim i u GRASovim vozilima?



Vazi i za taxi.
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#93 Re: GRAS - karte

Post by minjonja »

perfect_guy wrote: Centrotransova ne vrijedi u grasu, bilo je dosta slučajeva da su grasovci naplatili kazne studentima s tom kartom
nisu samo kazne naplacivali, nego i otimali centrine godisnje :roll:
Barcafan
Posts: 207
Joined: 22/05/2008 06:36
Location: The Matrix

#94 Re: GRAS - karte

Post by Barcafan »

minjonja wrote:
perfect_guy wrote: Centrotransova ne vrijedi u grasu, bilo je dosta slučajeva da su grasovci naplatili kazne studentima s tom kartom
nisu samo kazne naplacivali, nego i otimali centrine godisnje :roll:
Da ali jučer sam čitao saopštenje iz centrotransa u kojem se kaže kako te karte važe i za GRASova sredstva prevoza.
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#95 Re: GRAS - karte

Post by perfect_guy »

Barcafan wrote:
minjonja wrote:
perfect_guy wrote: Centrotransova ne vrijedi u grasu, bilo je dosta slučajeva da su grasovci naplatili kazne studentima s tom kartom
nisu samo kazne naplacivali, nego i otimali centrine godisnje :roll:
Da ali jučer sam čitao saopštenje iz centrotransa u kojem se kaže kako te karte važe i za GRASova sredstva prevoza.
praksa je bar dosad pokazala drugačije
samo_ovaj_put
Posts: 1001
Joined: 16/10/2009 15:33

#96 Re: GRAS - karte

Post by samo_ovaj_put »

Barcafan wrote:
minjonja wrote:
perfect_guy wrote: Centrotransova ne vrijedi u grasu, bilo je dosta slučajeva da su grasovci naplatili kazne studentima s tom kartom
nisu samo kazne naplacivali, nego i otimali centrine godisnje :roll:
Da ali jučer sam čitao saopštenje iz centrotransa u kojem se kaže kako te karte važe i za GRASova sredstva prevoza.
nije mi logicno
isto kao da sa godisnjom za zeljin jug ides na utakmice sarajeva na kosevu
User avatar
mayab
Posts: 27173
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#97 Re: GRAS - karte

Post by mayab »

Posto na Grasovoj strani ne nadjoh nista, eto da pitam ovde:
Kakva je situacija sa djecom, do koliko godina se voze besplatno, i ima li kakva djecija jednokratna karta ili i djeca placaju kao odrasli kad predju te neke godine????

Hvala!
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#98 Re: GRAS - karte

Post by Hemera »

Do šest godina džabe preko je karta 0,50KM koliko se ja sjećam,dječija karta ima-
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#99 Re: GRAS - karte

Post by minjonja »

djecija je bila pola marke onda kad je za odralse bila 1,2. vjerovatno je i djecija poskupila na marku.
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#100 Re: GRAS - karte

Post by Hemera »

autobuska,minibuska i trolejbuska je 0,50 a za tramvaj ne znam sigurno je toliko
Post Reply