GRAS - karte

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
fatality
Posts: 2153
Joined: 24/02/2008 14:11

#51 Re: GRAS - karte

Post by fatality »

Ady88 wrote:
Kraljica_Suza wrote:
Admir_1984 wrote:znaci i da me zapisao nishta od toga ne bi bilo?? :? :-)
Nista ne bi bilo. :)
Samo se ti tjesi :D pa nisu ni oni levati da daba zapisuju, to ti ide nesto kao kazne za saobracajni prekrsaj, neces moci izvaditi dokumenta dok ne platis kaznu :thumbup: tako sam ja cuo pa ti sad vidi :) . Uglavnom ne treba im davati licnu ni svoje podatke, neki ce te pustiti a neki ce te peglati pa cak zvati policiju (dosad vidio 3 puta da dode policija na stanicu i onda moras platiti) :run:
nakon onog supljaka da postoje neke piramide u visokom, ovo je daleko najveci
ja ne znam ko je ovo provalio i beze me nasikirao :D, ja npr. imam gomilu prekrsajnih kazni (cifra je povelika, i naravno nista to ne mislim platiti jer mi nema logike da ja koji nisam upalio svjetla (preko dana) platim 50KM, a i onaj koji vozi 50km/h brze nego sto je dozvoljeno isto toliko )
uglavnom ja tako prosle godine krenuo da vadim pasos i prpa me uhvatila jer zivim vani, pa da me ne budu sad peglali zbog tih kazni a pasos mi treba. Elem niko nista spomenuo nije :-D
kao sto rekoh, to je supljak pravi, moze biti da ti ne daju vozacku u slucaju da ti je uzmu dok ne izmiris te dugove, no sve ostale dokumente mozes bez problema izvaditi
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#52 Re: GRAS - karte

Post by 1946 »

BSn wrote:vremense karte se ponistavaju na ulazu i izlazu iz vozila, sto znaci da ti mozes tu kartu koristiti kol'ko god hoces dok ne ispucas 60 min., a ne 60 minuta od prvog ponistavanja karte, al' more kod nas sve - kad raja nije ni navikla da moze biti bolje.
A šta ako zaglaviš u tramvaju u gužvi negdje (udes, peto, deseto) i istekne ti taj sat :) ? Kupiš novu il'?
User avatar
pametolog
Posts: 2065
Joined: 16/09/2009 17:48
Location: Tamo gdje se uspjeh, rad, znanje i trud ne prasta

#53 Re: GRAS - karte

Post by pametolog »

Mos mislit, ja kupio vremensku kartu od sat vremena bas kad se pomjerao sat ljeto/zima, i propade mi sve za minut.
zlotscha
Posts: 356
Joined: 06/08/2007 21:25

#54 Re: GRAS - karte

Post by zlotscha »

pametolog wrote:Mos mislit, ja kupio vremensku kartu od sat vremena bas kad se pomjerao sat ljeto/zima, i propade mi sve za minut.
zato kad bude prelazak zima/ljeto bice dva sata po cijeni jednog :)
vozi li danas centro
User avatar
Obuca9
Posts: 9631
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#55 Re: GRAS - karte

Post by Obuca9 »

Admir_1984 wrote:Danas se vracamo sa Skakavca i znamo da ima bus sa Nahoreva u 17:30, mi pozurili, stigli u 17:29 i kazu oni momci iz one prodavnice otishao prije 2min :-) :-)

I kako da covjek voli i postuje ovu firmu??

A sljedeci bus u 19:00
Pomjeri sat da brza deset minuta i stići ćeš na vakat :D

P.S.
Možda ti fakat nije valjao sat, možda nije do njih :)
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#56 Re: GRAS - karte

Post by Admir_1984 »

hz__semir wrote:
Admir_1984 wrote:Danas se vracamo sa Skakavca i znamo da ima bus sa Nahoreva u 17:30, mi pozurili, stigli u 17:29 i kazu oni momci iz one prodavnice otishao prije 2min :-) :-)

I kako da covjek voli i postuje ovu firmu??

A sljedeci bus u 19:00
Pomjeri sat da brza deset minuta i stići ćeš na vakat :D

P.S.
Možda ti fakat nije valjao sat, možda nije do njih :)
Kod moje drugarice isto 17:29, a i kod momka ispred prodavnice isto 17:29. Voze tu relaciju svako sat ipo i onda jos krenu ranije, a do Sutjeske mu treba 20min. Znaci nema nikakvog razloga da krene ranije, cak sto vishe treba biti obrazli pa sacekati 5min pa krenuti kasnije.
User avatar
Felidae
Posts: 695
Joined: 02/08/2010 09:41

#57 Re: GRAS - karte

Post by Felidae »

joj,majko moja mila, kupite falsfikovanu, ko' ja i eto... :-)
erx
Posts: 107
Joined: 06/08/2007 17:27

#58 Re: GRAS - karte

Post by erx »

Preduzeće GRAS zvanično je u promet pustilo novi sistem namijenjen za kontrolu naplate karata za gradski prijevoz uz video nadzor, koji je postavljen na tramvajskom stajalištu na Ilidži, javlja Fena.

Direktor GRAS-a Hasan Bašić kazao je novinarima da se radi o prvom u nizu takvih sistema koji imaju za cilj povećanje naplate ali i sprječavanje konftikta između putnika i revizora.

Terminal obuhvata ulaz za pojedinačne, mjesečne karte, te rampu za osobe s invaliditetom, a ispravnost karte kontrolira elektronski sistem.

Do početka naredne školske godine probno će na rampama stajati djelatnici GRAS-a, koji će nadzirati sistem kontrole karata, te putnicima olakšavati taj proces.

Bašić kaže da je ovo prvi terminal takve vrste u Sarajevu, a do kraja godine trebalo bi da budu postavljeni i na drugim najfrekvantinijm tramvajskim stajalištima poput Skenderije, Otoke, Čengić Vile, Nedžarića... On se nada da će u narednoj budžetskoj godini tim projektom biti obuhvaćena i sva ostala tramvajska stajališta u KS.

Prema podacima GRAS-a, oko 85 posto putnika javnog gradskog saobraćaja, posebno tramvajskog, ne plaća karte. Direktor Bašić se nada da će se zaživljavanjem tog projekta i povećanjem nivoa naplate karata za gradski javni prijevoz steći uvjeti za obnavljanje voznog parka GRAS-a i nabavku novih i najsavremenijih vozila poput onih u zemljama regiona, a putnici dobiti priliku za udobniju vožnju.

Vrijednost projekta je oko 30 hiljada KM, a u okviru njega GRAS je na postojeću infrastrukturu dodao nadstrešnice i rampe. Vlada KS finansira i realizira video nadzor tramvajskih stajališta.
radiosarajevo.ba
User avatar
Obuca9
Posts: 9631
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#59 Re: GRAS - karte

Post by Obuca9 »

Admir_1984 wrote:
hz__semir wrote:
Admir_1984 wrote:Danas se vracamo sa Skakavca i znamo da ima bus sa Nahoreva u 17:30, mi pozurili, stigli u 17:29 i kazu oni momci iz one prodavnice otishao prije 2min :-) :-)

I kako da covjek voli i postuje ovu firmu??

A sljedeci bus u 19:00
Pomjeri sat da brza deset minuta i stići ćeš na vakat :D

P.S.
Možda ti fakat nije valjao sat, možda nije do njih :)
Kod moje drugarice isto 17:29, a i kod momka ispred prodavnice isto 17:29. Voze tu relaciju svako sat ipo i onda jos krenu ranije, a do Sutjeske mu treba 20min. Znaci nema nikakvog razloga da krene ranije, cak sto vishe treba biti obrazli pa sacekati 5min pa krenuti kasnije.
Zajebajem te bolan SUMS-e šta se pališ odmah :D

Takav ti je GRAS, s njima nikad ne znaš na čemu si, nekad krene pet minuta ranije, nekad deset minuta kasnije, a nekad se vozač malo zabuni pa preskoči jednu ili dvije vožnje. Ništa neobično...
Utokkha
Posts: 778
Joined: 20/05/2008 14:52

#60 Re: GRAS - karte

Post by Utokkha »

meni su najveći kraljevi vozači trola, kad ga zaustavi na stanici i ode u prodavnicu.
pamtim jednog po mirisu bureka u zagušljivoj troli koji se pretvori na ljetnim vrućinama u smrad.
onda sam se sto puta zapitao za šta im služe one stanice po vozilima, kada ih i ne koriste. desi se da jedan tramvaj iskoči i na njega ostali nakače umjesto da koordiniraju stvari preko stanica.

ovo pišem u prilog semirovog komentara
User avatar
pametolog
Posts: 2065
Joined: 16/09/2009 17:48
Location: Tamo gdje se uspjeh, rad, znanje i trud ne prasta

#61 Re: GRAS - karte

Post by pametolog »

ZET pred kolapsom, nema više povlaštenih karata?
Zagreb, 12.08.2010., 09:48 | I.D.
Zbog zaduženosti ZET-a, morat će se početi naplaćivati karte učenicima i studentima

Navodno je gradonačelnik Zagreba Milan Bandić već dobio pismo u kojemu mu je na neki način dano do znanja da ukoliko se nešto ne promjeni, doći će do gašenja javnog prijevoza.

Naime, ZET ostaje bez 95 milijuna kuna subvencija i sve je zaduženiji, piše Večernji list. Do sada je stabilnost cijena karte jamčio Grad Zagreb, ali ZET-u za redovno poslovanje nedostaje mjesečno 25 milijuna kuna. Osim toga, smanjene su mu subvencije od 95 milijuna kuna mjesečni, pa se deficit penje na 44 milijuna kuna, piše list.

Stoga bi se od rujna o prijedlozima tima za spas ZET-a trebalo raspravljati u Gradskoj skupštini. 'Narušena je likvidnost podružnice. Očito je da je poslovanje ugroženo i jasno je da se na takav način više neće moći opstati', rekao je izvor u Holdingu. Potraživanja ZET-a od Grada do kraja godine mogla bi se popeti i od 900 milijuna kuna.

Bandić je rebalansom proračuna, budući da mu to dopuštaju ovlasti iako rebalans nije prošao u Skupštini, odlučio o ukidanju subvencija, piše Večernji. 'ZET ne radi besplatno. Prema tome, ako više nema novca za subvencije, onda ćemo morati naplaćivati prijevoz i đacima i studentima', rekao je Dubravko Baričević.

izvor: www.dnevnik.hr
User avatar
zlaataan
Posts: 892
Joined: 31/05/2009 22:19
Location: Macondo

#62 Re: GRAS - karte

Post by zlaataan »

Vremenska karta je potrebna, samo sa više intervala i da vrijedi za sva vozila GRAS-a :thumbup:
metronom
Posts: 539
Joined: 13/06/2010 11:20

#63 Re: GRAS - karte

Post by metronom »

Potrebna je karta uz koju ce nam pri svakom ulasku u vozilo gradskog prevoza platiti 2 KM i zahvaliti se sto smo ih pocastili svojim prisustvom. :D
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#64 Re: GRAS - karte

Post by Jara »

zlaataan wrote:Vremenska karta je potrebna, samo sa više intervala i da vrijedi za sva vozila GRAS-a :thumbup:
Aaa, ja mislila važi za sva vozila.
Danas se vozila "komercijalom" i većinu puta bila jedini putnik! Nije mi se dalo čekati Centrotrans.
User avatar
zlaataan
Posts: 892
Joined: 31/05/2009 22:19
Location: Macondo

#65 Re: GRAS - karte

Post by zlaataan »

Jara wrote:
zlaataan wrote:Vremenska karta je potrebna, samo sa više intervala i da vrijedi za sva vozila GRAS-a :thumbup:
Aaa, ja mislila važi za sva vozila.
Danas se vozila "komercijalom" i većinu puta bila jedini putnik! Nije mi se dalo čekati Centrotrans.
Ma kakvi, samo za tramvaje, jer u njima imaju oni poništivači magnetnih karata. Tek kad se uvedu i u trolejbuse, autobuse i kombije, onda bi mogli pričati o vremenskim kartama za sva vozila GRAS-a.
User avatar
cute poison
Posts: 405
Joined: 04/06/2009 11:18
Location: Sarajevo - RWY

#66 Re: GRAS - karte

Post by cute poison »

erx wrote:
Preduzeće GRAS zvanično je u promet pustilo novi sistem namijenjen za kontrolu naplate karata za gradski prijevoz uz video nadzor, koji je postavljen na tramvajskom stajalištu na Ilidži, javlja Fena.

Direktor GRAS-a Hasan Bašić kazao je novinarima da se radi o prvom u nizu takvih sistema koji imaju za cilj povećanje naplate ali i sprječavanje konftikta između putnika i revizora.

Terminal obuhvata ulaz za pojedinačne, mjesečne karte, te rampu za osobe s invaliditetom, a ispravnost karte kontrolira elektronski sistem.

Do početka naredne školske godine probno će na rampama stajati djelatnici GRAS-a, koji će nadzirati sistem kontrole karata, te putnicima olakšavati taj proces.

Bašić kaže da je ovo prvi terminal takve vrste u Sarajevu, a do kraja godine trebalo bi da budu postavljeni i na drugim najfrekvantinijm tramvajskim stajalištima poput Skenderije, Otoke, Čengić Vile, Nedžarića... On se nada da će u narednoj budžetskoj godini tim projektom biti obuhvaćena i sva ostala tramvajska stajališta u KS.

Prema podacima GRAS-a, oko 85 posto putnika javnog gradskog saobraćaja, posebno tramvajskog, ne plaća karte. Direktor Bašić se nada da će se zaživljavanjem tog projekta i povećanjem nivoa naplate karata za gradski javni prijevoz steći uvjeti za obnavljanje voznog parka GRAS-a i nabavku novih i najsavremenijih vozila poput onih u zemljama regiona, a putnici dobiti priliku za udobniju vožnju.

Vrijednost projekta je oko 30 hiljada KM, a u okviru njega GRAS je na postojeću infrastrukturu dodao nadstrešnice i rampe. Vlada KS finansira i realizira video nadzor tramvajskih stajališta.
--- NO LINKS ---
Ma glupost klasicna, mozes dasku "peticu" staviti ispod onog cuda sto ocitava kartu, ionako reva otvara ulaze. Ono samo postavili da raja misle da se ne moze uci bez karte.
User avatar
Lady Saray
Posts: 1237
Joined: 13/05/2005 13:53
Location: Sarajevo

#67 Re: GRAS - karte

Post by Lady Saray »

ma obicno uv svjetlo da vide jel karta/kupon original + reva s daljinskim
User avatar
Zana.
Posts: 47
Joined: 06/11/2009 14:05

#68 Re: GRAS - karte

Post by Zana. »

Mislim da sad imaju nešto bitnije da skeniraju :razz:

Žestok sudar tramvaja u Sarajevu, povrijeđena maloljetna osoba
Do sudara došlo u trenutku dok je jedno od vozila stajalo na semaforu • Na oba vozila pričinjena ogromna materijalna šteta

Iz PU Novo Sarajevo rečeno nam je da je do sudara došlo u trenutku dok je jedno od vozila stajalo na semaforu.

- Iz još neutvrđenih razloga tramvaj broj 6 koji se kretao iz pravca Ilidže prema Skenderiji, zabio se u drugi tramvaj koji je u tom trenutku stajao na semaforu. Uzroci koji su doveli do nezgode još nisu poznati, kazali su nam iz PU.

Također, rečeno nam je i da je ovom prilikom jedno maloljetno lice zadobilo lakše povrede te da je nakon hospitalizacije otpušteno kući.

Iz KCUS-u smo dobili odgovor da povrijeđeni nije zbrinut kod njih.

Na oba vozila pričinjena je ogromna materijalna šteta. Iz "GRAS-a" su nam rekli kako još uvijek ne mogu reći šta je uzrokovalo ovu nezgodu.

- Vozila su prevezena u krug "GRAS-a" i komisija će ispitati uzroke. Tada ćemo znati više o tome šta je dovelo do nezgode, kazali su iz ovog preduzeća.
User avatar
silent_BoB
Posts: 553
Joined: 20/03/2010 13:58

#69 Re: GRAS - karte

Post by silent_BoB »



sjecali seko ovoga...uzas..ne znam bil palkao il se smijao :-)

u svakom slucaju ...kupovinom karata kod grasa ste automatski osigurani...tipa ovakva nesreca il da nazovem svakodnevnica sarajevskog gradskog prevoza
mislim da bi trebali davati zivotna osiguranja kad se vozimo u neispravnim vozilima
Adi_vp
Posts: 477
Joined: 31/07/2009 18:11
Location: Hrasno

#70 Re: GRAS - karte

Post by Adi_vp »

Sve dok cijena karte bude ovakva kakva jest bez obzira na udaljenost za mene ce i dalje biti nepoznanica kako izgleda ta hartija :D
User avatar
Tranquilizer
Posts: 1865
Joined: 04/06/2010 10:34
Contact:

#71 Re: GRAS - karte

Post by Tranquilizer »

Pa ja mislim da je ok da ima i opcija te vremenske karte, pa ko voli nek izvoli :lol: :lol: :lol:
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#72 Re: GRAS - karte

Post by A_I_ »

silent_BoB wrote:

sjecali seko ovoga...uzas..ne znam bil palkao il se smijao :-)

u svakom slucaju ...kupovinom karata kod grasa ste automatski osigurani...tipa ovakva nesreca il da nazovem svakodnevnica sarajevskog gradskog prevoza
mislim da bi trebali davati zivotna osiguranja kad se vozimo u neispravnim vozilima
Tek sad vidim da su i jadni konji bili naprijed - niko ne spomenu kako su oni prosli :roll:
Cibra
Posts: 193
Joined: 15/09/2009 21:28

#73 Re: GRAS - karte

Post by Cibra »

Zana. wrote:Mislim da sad imaju nešto bitnije da skeniraju :razz:

Žestok sudar tramvaja u Sarajevu, povrijeđena maloljetna osoba
Do sudara došlo u trenutku dok je jedno od vozila stajalo na semaforu • Na oba vozila pričinjena ogromna materijalna šteta

Iz PU Novo Sarajevo rečeno nam je da je do sudara došlo u trenutku dok je jedno od vozila stajalo na semaforu.

.

Image
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#74 Re: GRAS - karte

Post by nera18 »

ja se nacitah ziva i ne shvatih
prvo, jel se kupuje na terminalima il ih ima na svakoj trafici
jel vazi od trenutka kupovanja
il sat vremena od ponistavanja
il se stvarno ponistava pri ulazu i izlazu i evidentira minutazu...
jel vazi i za bus, trolu...?
puno razlicitih informacija i na kraju nista :D
User avatar
kkbosna_90
Posts: 147
Joined: 20/05/2008 01:23
Location: Sarajevo

#75 Re: GRAS - karte

Post by kkbosna_90 »

nera18 wrote:ja se nacitah ziva i ne shvatih
prvo, jel se kupuje na terminalima il ih ima na svakoj trafici
jel vazi od trenutka kupovanja
il sat vremena od ponistavanja
il se stvarno ponistava pri ulazu i izlazu i evidentira minutazu...
jel vazi i za bus, trolu...?
puno razlicitih informacija i na kraju nista :D
vazi sat vremena od ponistavanja, samo za tramvaj ;-)
Post Reply