GRAS - karte

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#26 Re: GRAS - karte

Post by iceman2010 »

Vremenske su zakon. Ja sam imao potrebu da cesto idem sa Dobrinje u Sokolovic Koloniju. Stanujem u C5 pa nemogu koristiti autobus koji vozi za Nedzarice. Zato sjednem na trolu, izadjem kod Fahdove, prosetam do tramvaja, do Ilidze tramvajem, pa onda busom do Sokovic Kolonije. 3 prevoza. Sa vremenskom kartom to je jedna. Do sada su bile tri. A treba se i vratiti.

Ja sam se nekad "svercov'o" po troli i tramvaju. Sada sam skupio koju godinu vise pa mi ofirno, a i rijetko koristim javni prevoz jer sam konacno kupio neku vozilicu. Uglavnom dok sam se vozao bez karte, dolazi revizor do covjeka ispred mene, skontam jaran mu, smijeh, prica, ne trazi mu kartu. Kada sam mu ja rekao da nemam pita me: "Hoces jos kafu da ti donesem". Jednom mi jedan uhvatio pametovati kao kakvi ste vi studenti, kakva ce drzava biti ako se vi sada ovako ponasata a sutra cete voditi istu itd. Ja ni jednom ni drugom nisam dao povoda za ovako nesto. Sada otkud nekome pravo da se ovako ponasa prema putnicima? Ako ja nemam kartu, ti postuj proceduri i obracaj mi se sa gospodine. Ja sam radio kod privatnika. Meni je korisnik usluga koje nudi ta firma mogao da kaze sta hoce (napominjem da ja ovima nisam dao nikakav povod) a ja nisam smio da mu odgovorim. Morao sam se smjeskati i progutati svaku uvredu jer je to u interesu firme.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#27 Re: GRAS - karte

Post by Admir_1984 »

Kazes da vremenska karta vazi pored tramvaja i u troli i busu?? :-)
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#28 Re: GRAS - karte

Post by iceman2010 »

Admir_1984 wrote:Kazes da vremenska karta vazi pored tramvaja i u troli i busu?? :-)
Ne znam. Dok nisam procitao ovde nisam ni znao da ima. Mada sada kada nesto razmislih sjetih se da nema onih ponistaca u troli i busu :?
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#29 Re: GRAS - karte

Post by Admir_1984 »

iceman2010 wrote:
Admir_1984 wrote:Kazes da vremenska karta vazi pored tramvaja i u troli i busu?? :-)
Ne znam. Dok nisam procitao ovde nisam ni znao da ima. Mada sada kada nesto razmislih sjetih se da nema onih ponistaca u troli i busu :?
Ma nema sanse ba, ta ti samo vazi za tramvaj
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#30 Re: GRAS - karte

Post by Hemera »

Netačno,važi na svim prevoznim sredstvima vremenska karta.
zlotscha
Posts: 356
Joined: 06/08/2007 21:25

#31 Re: GRAS - karte

Post by zlotscha »

Hemera wrote:Netačno,važi na svim prevoznim sredstvima vremenska karta.
jesi li ti probao/la?
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#32 Re: GRAS - karte

Post by Admir_1984 »

Hemera wrote:Netačno,važi na svim prevoznim sredstvima vremenska karta.
Sto se onda ta karta ne moze kupiti u busu??
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#33 Re: GRAS - karte

Post by high_volume »

komi wrote:pošto mi je život iluzija u ovoj zemlji
naravno da se vozim besplatno
Pa je li te sramota da se voziš besplatno, a da, pri tom, puniš stranice foruma kritizirajući i GRAS i sve slično?
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#34 Re: GRAS - karte

Post by Hemera »

Admir_1984 wrote:
Hemera wrote:Netačno,važi na svim prevoznim sredstvima vremenska karta.
Sto se onda ta karta ne moze kupiti u busu??
U busu se prodaju samo relacijske karte.
Vremenske na šalterima gdje se prodaju kuponi i onim trafikama koje gras drži.

edt
Last edited by Hemera on 09/08/2010 16:04, edited 1 time in total.
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#35 Re: GRAS - karte

Post by Hemera »

zlotscha wrote:
Hemera wrote:Netačno,važi na svim prevoznim sredstvima vremenska karta.
jesi li ti probao/la?

A ti ne probavaš,pa kupi pa ćeš vidjeti nema nikvih doirnih tačaka sa običnom relacijskom koju nacjepljuje vozač.
zlotscha
Posts: 356
Joined: 06/08/2007 21:25

#36 Re: GRAS - karte

Post by zlotscha »

Hemera wrote:
Admir_1984 wrote:
Hemera wrote:Netačno,važi na svim prevoznim sredstvima vremenska karta.
Sto se onda ta karta ne moze kupiti u busu??
U busu se prodaju samo relacijske karte.
Vremenske na šalterima gdje se prodaju kuponi.
koja je to diskriminacija ljudi koji nemaju srece da zive blizu "saltera gdje se kupuju kuponi", koja, ko zna koja u nizu, grasovska glupost... ako vec postoji ta sr.nje karta neka bude dostupna svima!
zlotscha
Posts: 356
Joined: 06/08/2007 21:25

#37 Re: GRAS - karte

Post by zlotscha »

Hemera wrote:
zlotscha wrote:
Hemera wrote:Netačno,važi na svim prevoznim sredstvima vremenska karta.
jesi li ti probao/la?

A ti ne probavaš,pa kupi pa ćeš vidjeti nema nikvih doirnih tačaka sa običnom relacijskom koju nacjepljuje vozač.
pitam se zasto moram platiti kartu za bus pa za tramvaj, a kad se vracam ne moram za bus... pametno bas... sta si ti spija grasovski tzv. dizac morala, moralista?
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#38 Re: GRAS - karte

Post by Hemera »

zlotscha wrote:
koja je to diskriminacija ljudi koji nemaju srece da zive blizu "saltera gdje se kupuju kuponi", koja, ko zna koja u nizu, grasovska glupost... ako vec postoji ta sr.nje karta neka bude dostupna svima![/quote]

Jah zaboravila sam reći da ne važe na međuentitetskim,expres i sezonskim linijama.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#39 Re: GRAS - karte

Post by Admir_1984 »

Pa kakve mi koristi do te karte, kada moram promijeniti 1-2 prevoza do mjesta gdje mogu kupit tu kartu :-) :-)
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#40 Re: GRAS - karte

Post by Hemera »

zlotscha wrote:
pitam se zasto moram platiti kartu za bus pa za tramvaj, a kad se vracam ne moram za bus... pametno bas... sta si ti spija grasovski tzv. dizac morala, moralista?
Koji ti je problem?
Fino sam ti odgovorila za karte ti se nešto lično unosiš.
Uostalom ima CTS pa neka on obezbjedi vremenske karte.
I ja nemam nikakve veze sa grasom.Tako da te insinuacija ne mora da tangira.
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#41 Re: GRAS - karte

Post by Hemera »

Admir_1984 wrote:Pa kakve mi koristi do te karte, kada moram promijeniti 1-2 prevoza do mjesta gdje mogu kupit tu kartu :-) :-)
Pa otiđi i pitaj na šalteru za dodatne nejsnoće,ja ti kažem da vrijedi na svim prevozima osim gore navedenih.
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9909
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#42 Re: GRAS - karte

Post by bordo gandalf »

Vremenske karte nisu lose mada ne bi bilo lose da regulisu na drugi nacin, cesto idem dvije stanice od stupa na ilidzu i zadrzavam se duze od jednog sata tako da mi ta vremenska nije od koristi, nekako moraju regulisati cijene karata...
zlotscha
Posts: 356
Joined: 06/08/2007 21:25

#43 Re: GRAS - karte

Post by zlotscha »

Hemera wrote:
zlotscha wrote:
pitam se zasto moram platiti kartu za bus pa za tramvaj, a kad se vracam ne moram za bus... pametno bas... sta si ti spija grasovski tzv. dizac morala, moralista?
Koji ti je problem?
Fino sam ti odgovorila za karte ti se nešto lično unosiš.
Uostalom ima CTS pa neka on obezbjedi vremenske karte.
I ja nemam nikakve veze sa grasom.Tako da te insinuacija ne mora da tangira.
samo provjeravam ... :(
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#44 Re: GRAS - karte

Post by Hemera »

don_emir wrote:Vremenske karte nisu lose mada ne bi bilo lose da regulisu na drugi nacin, cesto idem dvije stanice od stupa na ilidzu i zadrzavam se duze od jednog sata tako da mi ta vremenska nije od koristi, nekako moraju regulisati cijene karata...
Znamo da je problem naplate i cijene karata.
Vremenske karte svugdje postoje,ali usput njihov problem što ne informišu narod.
Trebalo bi se odrediti koliko dana,sati ili čega već da se ima kupiti,pa ko eventualno dolazi dan dva u Sarajevo da može uzeti.
zlotscha
Posts: 356
Joined: 06/08/2007 21:25

#45 Re: GRAS - karte

Post by zlotscha »

Hemera wrote:
don_emir wrote:Vremenske karte nisu lose mada ne bi bilo lose da regulisu na drugi nacin, cesto idem dvije stanice od stupa na ilidzu i zadrzavam se duze od jednog sata tako da mi ta vremenska nije od koristi, nekako moraju regulisati cijene karata...
Znamo da je problem naplate i cijene karata.
Vremenske karte svugdje postoje,ali usput njihov problem što ne informišu narod.
Trebalo bi se odrediti koliko dana,sati ili čega već da se ima kupiti,pa ko eventualno dolazi dan dva u Sarajevo da može uzeti.
istina, ljudi jos uvijek ne znaju ni za vremenske karte, mogu mislit kako je to biti stranac...
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#46 Re: GRAS - karte

Post by Jara »

Prvi put saznah da postoji vremenska karta. Pošto je?
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#47 Re: GRAS - karte

Post by Admir_1984 »

Jara wrote:Prvi put saznah da postoji vremenska karta. Pošto je?
Isto i kao ona obicna :-) Na trafici ti jednom da obicnu, a jednom vremensku :-)
User avatar
Urban B.
Posts: 1133
Joined: 25/07/2010 19:24

#48 Re: GRAS - karte

Post by Urban B. »

Hemera wrote:
don_emir wrote:Vremenske karte nisu lose mada ne bi bilo lose da regulisu na drugi nacin, cesto idem dvije stanice od stupa na ilidzu i zadrzavam se duze od jednog sata tako da mi ta vremenska nije od koristi, nekako moraju regulisati cijene karata...
Znamo da je problem naplate i cijene karata.
Vremenske karte svugdje postoje,ali usput njihov problem što ne informišu narod.
Trebalo bi se odrediti koliko dana,sati ili čega već da se ima kupiti,pa ko eventualno dolazi dan dva u Sarajevo da može uzeti.

a da ti bas nemas nikakve veze sa grasom,sasvim slucajno si od jucer tu i branis ih odmah!!
pa hajd mi ti reci zasto bi ja kupio tu kartu?tramvaji neuslovni(trole/busevi ne znam,jer se njima ne vozim),revizori i vozaci su posebna prica,veci skup primitivizma na jednom mjestu nisam vidio!!i sta da placam?
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#49 Re: GRAS - karte

Post by BSn »

Qler wrote:
BSn wrote:te vremenske, po onome sto sam ja cuo - nisam ih nikada rabio, su cista glupost. kao od trenutka ponistavanja tece 60 minuta, pa se ti vozio, ili ne.
dakle, oni tebi prodaju 60 minuta tvog vremena, a ne 60 minuta voznje. :-)

medjutim, kako kod nas nema ozbiljnih sluzbi za zastitu potrosaca, mogu raditi sto zele...
Sto su glupost, pa neki dan su svi na GRAS sto nema te karte. Meni je extra to. Kupis kartu, odes zavrsis sto treba, i vratis ste. Neces kupiti kartu, ponistiti je i onda izaci iz tramvaja i pjeske, pa da ti dzaba tece vrijeme. Ovakou tih sat vremena mozes tri puta izlaziti i ulaziti, a po starom bi morao tri karte kupiti. Dajte odlucite se kako hocete da rade. Ja sam za te vremenske karte, puno su praktcnije. Kada sam bio u Pragu, tamo je jedna karta za sve vidove gradskog prevoza i vremenska je. Pa ti kupis kartu od 1h, udjes u tramvaj, iz tramvaja u bus, pa u metro, sve sa jednom kartom i sve u taj sat vremena. To mi je najbolja kombinacija.

vremense karte se ponistavaju na ulazu i izlazu iz vozila, sto znaci da ti mozes tu kartu koristiti kol'ko god hoces dok ne ispucas 60 min., a ne 60 minuta od prvog ponistavanja karte, al' more kod nas sve - kad raja nije ni navikla da moze biti bolje.

maraska wrote:
pametolog wrote:
BSn wrote:te vremenske, po onome sto sam ja cuo - nisam ih nikada rabio, su cista glupost. kao od trenutka ponistavanja tece 60 minuta, pa se ti vozio, ili ne.
dakle, oni tebi prodaju 60 minuta tvog vremena, a ne 60 minuta voznje. :-)

medjutim, kako kod nas nema ozbiljnih sluzbi za zastitu potrosaca, mogu raditi sto zele...
ne treba onda kupovat ni mjesecne. Prodaju ti mjesec tvog vremena a ne mjesec voznje. Ili mozda da ne izlazis iz tramvaja mjesec dana.
:thumbup:

joj pametolog, kako si ti meni simpatican. ne, treba uvesti onako kako je i normalno i kako ime karti kaze.


zna se ko uzima mjesecne, ko vremenske ili jednu voznju, deset voznji itd. i za koje potrebe.
ti to il' ne znas, ili neces da znas.
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#50 Re: GRAS - karte

Post by Jara »

vremense karte se ponistavaju na ulazu i izlazu iz vozila, sto znaci da ti mozes tu kartu koristiti kol'ko god hoces dok ne ispucas 60 min., a ne 60 minuta od prvog ponistavanja karteal' more kod nas sve - kad raja nije ni navikla da moze biti bolje.
Koja je svrha? :-) Što jednostavno kad može...
Post Reply