GRAS - karte

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
smoki_choko
Posts: 4962
Joined: 13/07/2010 22:43
Location: 1,618

#1476 Re: GRAS - karte

Post by smoki_choko »

zar je tebi vazno ko njima moze garantovati, ako si sad redovan studnet i nisi jos diplomirao. ne znam u cemu bi bio problem da ti izdaju potvrdu da si redovan student. ti si u vrijeme izdavanja bio student. a hoces li biti za mjesec, dva, pet to je problem grasa. a sljedece godine ako ne budes studnet nego zavrsis fax neces je moci in izvaditi jer je polugodisnja karta
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25822
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#1477 Re: GRAS - karte

Post by BHF_Manijak »

Znaci ostaje stoja?! Od mene vozdra do pojeftinjenja! :wink:
User avatar
smoki_choko
Posts: 4962
Joined: 13/07/2010 22:43
Location: 1,618

#1478 Re: GRAS - karte

Post by smoki_choko »

BHF_Manijak wrote:Znaci ostaje stoja?! Od mene vozdra do pojeftinjenja! :wink:
znaci nikad
sarajev_o
Posts: 525
Joined: 22/03/2011 23:20

#1479 Re: GRAS - karte

Post by sarajev_o »

cuj sto km hahahaahaaahaa
jojsmijesne firme
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25822
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#1480 Re: GRAS - karte

Post by BHF_Manijak »

smoki_choko wrote:
BHF_Manijak wrote:Znaci ostaje stoja?! Od mene vozdra do pojeftinjenja! :wink:
znaci nikad
Pa to samo mozes u GRAS-u dozivjeti i rpezivjeti, da ti prvo za GODINU naplate 50KM a onda nekoliko mjeseci nakon toga za POLA GODINE ti uzmu STOJU! :roll: :zzzz: Koji debilizam, opet se ponavljam, siguran sam da nece im niko uzeti tu kartu kome nije prijeka potreba! Hvala Bogu pa nisam vezan za pocetne stanice, tako da od mene im je - vozdra!
User avatar
Lady Saray
Posts: 1237
Joined: 13/05/2005 13:53
Location: Sarajevo

#1481 Re: GRAS - karte

Post by Lady Saray »

smoki_choko wrote:ko nece, i zasto je ne bi izdao
kolektivni godisnji odmor
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#1482 Re: GRAS - karte

Post by because_of_you »

Uvijek gledajte na svijetlu stranu :D Ove vrijede do 21.7., taman dok prođu ispiti 8-)
User avatar
smoki_choko
Posts: 4962
Joined: 13/07/2010 22:43
Location: 1,618

#1483 Re: GRAS - karte

Post by smoki_choko »

Lady Saray wrote:
smoki_choko wrote:ko nece, i zasto je ne bi izdao
kolektivni godisnji odmor
kod mene studentska radi 365 dana u godini
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#1484 Re: GRAS - karte

Post by Eborg »

because_of_you wrote:Uvijek gledajte na svijetlu stranu :D Ove vrijede do 21.7., taman dok prođu ispiti 8-)
One od 8,5 KM, što su trajale do 16.06., pa zar nisu bile produžene samo do 30.06.?
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#1485 Re: GRAS - karte

Post by because_of_you »

Eborg wrote:
because_of_you wrote:Uvijek gledajte na svijetlu stranu :D Ove vrijede do 21.7., taman dok prođu ispiti 8-)
One od 8,5 KM, što su trajale do 16.06., pa zar nisu bile produžene samo do 30.06.?

Sad su nam dali još lufta :D
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#1486 Re: GRAS - karte

Post by Eborg »

Nisam znao, hvala! :thumbup: Nadam se da je samo provjerena informacija, da ne počnu zapisivati podatke kada pokažem karticu. :D
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#1487 Re: GRAS - karte

Post by because_of_you »

"Kantonalno javno komunalno preduzeće (KJKP) Gradski saobraćaj d.o.o. Sarajevo saopćilo je da pravo na subvencioniranje troškova prevoza u javnom gradskom i prigradskom saobraćaju ostvaruju redovni i redovno samofinansirajući studenti upisani na visokoškolskim ustanovama Univerziteta u Sarajevu u školskoj 2010./2011. godini.

Za redovne studente koji koriste pravo prevoza u javnom gradskom i prigradskom saobraćaju izdavaće se polugodišnja prevozna karta koja važi za period juli - decembar 2011. godine i ima istu cijenu bez obzira na to kada je kupljena.
Polugodišnja karta za jednu zonu košta 96 KM, za dvije zone 138 KM, za tri zone 147 KM i za četiri zone 179 KM.
Za izdavanje polugodišnje karte za prevoz studenti su obavezni dostaviti: potvrdu o statusu redovnog studenta izdatu od visokoškolske ustanove u kojoj je redovan student upisan u tom statusu, popunjen obrazac "Prijave za subvenciju prevoza redovnih studenata u javnom gradskom i prigradskom saobraćaju" koji mogu preuzeti na web stranici Vlade Kantona Sarajevo (KS), index na uvid i jednu sliku.
Studenti koji se prvi put upisiju na visokoškolsku ustanovu u KS karte za javni gradski prevoz moći će kupiti sa početkom školske godine.
Prodaja polugodišnjih studentskih karata će početi danas na prodajnom mjestu Ćumurija i vršiće se od 7.00 do 15.00 sati.
Prodaja ovih vrsta karata na prodajnim mjestima: Otoka, Ilidža i Dobrinja počeće u ponedjeljak, 11. jula i vršiće se od 7.00 do 15.00 sati. Prevozne karte preuzimaće lično studenti.
Postojeće studenske karte za prevoz važiće do 21. jula 2011. godine, navodi se u saopćenju."



:D
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#1488 Re: GRAS - karte

Post by Eborg »

Tnx! :thumbup:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25822
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#1489 Re: GRAS - karte

Post by BHF_Manijak »

because_of_you wrote:Uvijek gledajte na svijetlu stranu :D Ove vrijede do 21.7., taman dok prođu ispiti 8-)
Lahko mi je za tebe, ti ode svojoj kuci, sta je sa nama koji smo odavde?! :mrgreen: :skoljka:
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#1490 Re: GRAS - karte

Post by because_of_you »

BHF_Manijak wrote:
because_of_you wrote:Uvijek gledajte na svijetlu stranu :D Ove vrijede do 21.7., taman dok prođu ispiti 8-)
Lahko mi je za tebe, ti ode svojoj kuci, sta je sa nama koji smo odavde?! :mrgreen: :skoljka:

Vi izlazite na kraj sa svojim gradskim prijevozom kako znate i umijete :oops: :mrgreen: :skoljka:
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#1491 Re: GRAS - karte

Post by mrtva kokoš »

ne moze to tako pokupite svoje prnje a nas ostavite u ovom jadu i cemeru, necemo se toga igrati... :oops: :mrgreen:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25822
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#1492 Re: GRAS - karte

Post by BHF_Manijak »

Splinter wrote:ne moze to tako pokupite svoje prnje a nas ostavite u ovom jadu i cemeru, necemo se toga igrati... :oops: :mrgreen:
Jest jest Splinteru, reci joj! :mrgreen:

Ne fakat salu na stranu, posto nisam u toku svih ovih desavanje, sem da je u konacnici karta 96KM, da li je ista ekipa se borila i za one karte od 50KM za godinu dana i sada ove polugodisnje od 96KM, posto vidim neku raspravu na facebooku kao da su to razlicite studenstke organizacije radile! Ako su razlicite, onda da porucim ovim drugim sto na "izborise" polugodisnje, kanite se corava posla zivi bili! :mrgreen:
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#1493 Re: GRAS - karte

Post by mrtva kokoš »

nisu ista 100%, jer znam da su onda oni "legalni" prestavnici optuzivali ove nelegalne predstavnike kako su te karte
njihova ideja a kako su tu ideju ovi nelegalni predstavnici prigrabili i prikazali kao svoju...
u biti bilo je na protestima i ovih legalaca no medjutim da su se oni pitali od karti ne bi bilo nista, jer kako su politicari podmitljivi, predstavnici studenata su isti takvi, tako da nemojmo nikad bolje stanje ocekivati, samo moze biti gore :mrgreen: a evo sami mozemo vidjeti legaliste kakav su dogovor postigli, i u biti nije to sto su oni glupi ili sta vec, vec iz razloga sto je vrh te hijerarhije na neki nacin negdje dobar, a kako su oni negdje dobri, pristali su i na cijenu karata koja je ponudjena od strane vlasti...
User avatar
FreeSol
Posts: 768
Joined: 13/06/2011 10:16
Location: +43° 49' 31.31", +18° 20' 6.00"

#1494 Re: GRAS - karte

Post by FreeSol »

BHF_Manijak wrote:
Splinter wrote:ne moze to tako pokupite svoje prnje a nas ostavite u ovom jadu i cemeru, necemo se toga igrati... :oops: :mrgreen:
Jest jest Splinteru, reci joj! :mrgreen:

Ne fakat salu na stranu, posto nisam u toku svih ovih desavanje, sem da je u konacnici karta 96KM, da li je ista ekipa se borila i za one karte od 50KM za godinu dana i sada ove polugodisnje od 96KM, posto vidim neku raspravu na facebooku kao da su to razlicite studenstke organizacije radile! Ako su razlicite, onda da porucim ovim drugim sto na "izborise" polugodisnje, kanite se corava posla zivi bili! :mrgreen:
Prosla ekipa koja se borila za karte (od 50KM) su bili par studenata sa saobracajnog fakulteta (da ih ne imenujem), i jos neki. Uglavnom nisu bili ovi s politickih i ekonomije. Sve neke politicke nauke folovi, a ne znaju ni oni sto su otisli pred ministra, ljudi ih izlevatili, i sad kad im neko kaze na facebook-u da su samo problem napravili, oni se vade na to da nisu studenti zainteresovani i slicne nebuloze. Ja nisam vidio ni jedan transparent, obavjestenje, bilo sta, da se pozovu studenti sa svih fakulteta da izadju na proteste. Ja saam bih 50 svojih kolega natjerao da izadju da je bilo sta takvo pokrenuto.
Problem im da priznaju da su pogrijesili pa sad samo jedni s drugih krivicu prebacuju.
Uglavnom, kupio kartu sad ili u septembru isto dodje, opet ce poceti prepucavanja i guzve na stanicama s revizorima. :)
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#1495 Re: GRAS - karte

Post by mrtva kokoš »

nisu oni njih izlevatili oni su nas izlevatili :-)
User avatar
FreeSol
Posts: 768
Joined: 13/06/2011 10:16
Location: +43° 49' 31.31", +18° 20' 6.00"

#1496 Re: GRAS - karte

Post by FreeSol »

Splinter wrote:nisu oni njih izlevatili oni su nas izlevatili :-)
To naravno, samo je i njima ministar prosuo suplju pricu, ali eto kako je, tako je. Sad ovi sto ih brane doci ce ovdje i reci "sto vi niste isli". Smijem se kladiti da 90% nije pojma imalo ni kad ce neki pregovori biti, ni bilo sta vezano za ovu sad situaciju njihove "borbe".
AS_sa
Posts: 1079
Joined: 31/08/2010 09:18

#1497 Re: GRAS - karte

Post by AS_sa »

pa i prije 20 dana su izbacili iste cijene, pa produzili ... sta sad opet glume ... :x
blago vama koji koristite 1 zonu, ja moram istrest 138 KM ... :lol:
FRIKSEY
Posts: 16
Joined: 11/01/2008 14:07

#1498 Re: GRAS - karte

Post by FRIKSEY »

Moze li mi neko objasniti ove zone?
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#1499 Re: GRAS - karte

Post by mrtva kokoš »

pa imas cini mi se 3 zone
zona A ti je sva prevozna sredstva do ilidze, zona b cini mi se tamo do hadzica, ilijasa ili nesto malo dalje od tih mjesta i zona C ne znam ni sam, daleko negdje :mrgreen:
Post Reply