Gras all about

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#76 Re: Gras all about

Post by perfect_guy »

ladacoko wrote:sta bi sa studentskom kartom jel se moze uzeti ova nova od 96 km
da, krenulo je izdavanje
User avatar
Eleonora
Posts: 1318
Joined: 06/04/2008 14:05

#77 Re: Gras all about

Post by Eleonora »

sheilak wrote:Ma, to sa revizorima je najmanji problem.

Meni je gore-a ovo sam na slicnim temama ponovila 1000 puta-kada propustaju voznje (pa se vozila cekaju i po 40 min!!!, a kada i dodju nekad, onda su po pravilu tako puna da se vrata jedva mogu zatvoriti-ovo se zna cesto desiti u komercijali i to za vrijeme spice), ili kada im se pokvare vozila, pa moras na pola puta izaci. Kartu si platio, ali svjedeno moras kupiti novu.

U biti se svodi na to da GRAS nije pouzdana firma, dakle obavlja posao za koji su angazirani neodgovorno. Za javasluk nisu sankcionirani, osim negodovanja putnika, a oni su na to oguglali. Puno efikasnije bi bilo kada bi se recimo novcano kaznjavali za nepostivanje voznog reda, za kasnjenja i za nesretno propustanje voznje, sve do otpustanja. Ipak moram reci da je vecina vozaca ok (iako su neki teski primitivci), ali pretpostavljam da moraju slusati nadredjene kada se radi o neregularnosti voznji jer ne vjerujem da iko od njih odluci na svoju ruku ne voziti ili kasniti.

Sva eventualna objasnjenja ili pravdanje zaposlenih u GRAS-u mene ne interesiraju. Ja im placam kartu i zelim pouzdan i redovan prijevoz do odredista. Meni je smijesno da mi treba skoro sat vremena od kuce do posla. :-) Prosle godine na primjer trebalo mi je 5 sati od BL do Sarajeva, a u Sarajevu 1 sat do stana (cekanje busa, pun bus, cekanje drugog dodatnih 30 min). Ja mislim da to nije normalno, ali mozda GRAS ima neke druge kriterije normalnog. Mozda je njima stvarno normalno da ljudi lipisu u neklimatiziranim prepunim vozilima koja sporadicno dolaze, da ljudi kasne na posao/fakultet i dobijaju opomene, da placaju duple karte kad se vozilo-odjednom i uvijek na istom mjestu-pokvari, da sumanut vozac GRAS-a ne staje na stanici, gdje ga putnici cekaju, jer kasni, etc.

Ali, nema svrhe svadjati se sa vozacima i revizorima-iako i oni snose veeeelik dio krivice za stanje u GRAS-u jer napokon to je njihova firma i najprije bi se oni trebali pobuniti protiv katastrofalnog stanja tamo. Ovo je ozbiljan problem za gradjane, a i za sam grad Sarajevo koji se treba radikalno rijesiti.
Joooooj i mene ovo tako nerviraaaaa.... :-) :-) :-) :-)
Ma sve me nervira vezano za ebeni Gras!!! :x
Pizdim svaki dan zbog njih! :x

Napatis se ko kreten dok dodjes kuci il odes na posao. Pogotovo sad ljeto. Umres u onom prevozu, ili na stanici stojeci ko idiot. Uglavnom, stojeci, jer stoka razvali klupe.

Pu nam grada.
User avatar
Urban B.
Posts: 1133
Joined: 25/07/2010 19:24

#78 Re: Gras all about

Post by Urban B. »

ko ovih dana udje u onaj "novi" tramvaj(bijeli,uski) prije ce zavrsiti u hitnoj nego tamo gdje je krenuo!ono sranje je hermeticki zatvoreno,nema prozora a oni ga i dalje pustaju da vozi,samo jedan banalan primjer koliki mozgovi rade u tom preduzecu!
User avatar
Adriatic
Posts: 3395
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#79 Re: Gras all about

Post by Adriatic »

Ma sve to i nekako ali gubitak im je samo u prošloj godini cca 20 miliona???????????
Naših para.
A njihov dugogodišnji direktor ima kuću od nekoliko miliona.
Voze nas u tramvajima starim sto godina.
A prosjek plata iznad hiljadu KM.
User avatar
Truba
Posts: 81779
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#80 Re: Gras all about

Post by Truba »

ma goni ih... još imaju love za nove revizore
mislim da je naplata karata s tim novim revizorima mnogo manja od rashoda za njihve plate...

ponavljam... toliko firmi grca u dugovima a u državnom su vlasništvu ali mi ne znamo ništa o tome jer je gras "najbitnija firma" :roll: :roll: :roll:
djes_ba
Posts: 665
Joined: 25/08/2009 17:22

#81 Re: Gras all about

Post by djes_ba »

preuzeto iz jednih dnevnih novina
sta reci :thumbup: :thumbup: :thumbup:
jojjjjjjjjjj
Image
User avatar
Truba
Posts: 81779
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#82 Re: Gras all about

Post by Truba »

lijepo 8) 8) 8)


a vidim skoro svi djeluju u gubitku
:lol: :lol: :lol:
sarajev_o
Posts: 525
Joined: 22/03/2011 23:20

#83 Re: Gras all about

Post by sarajev_o »

da su u Japanu glave bi letile samo kazem
User avatar
olensoner
Posts: 1151
Joined: 24/01/2008 19:34

#84 Re: Gras all about

Post by olensoner »

:shock: Vidi sto su na pijaci dobre plate :D
User avatar
Eleonora
Posts: 1318
Joined: 06/04/2008 14:05

#85 Re: Gras all about

Post by Eleonora »

Urban B. wrote:ko ovih dana udje u onaj "novi" tramvaj(bijeli,uski) prije ce zavrsiti u hitnoj nego tamo gdje je krenuo!ono sranje je hermeticki zatvoreno,nema prozora a oni ga i dalje pustaju da vozi,samo jedan banalan primjer koliki mozgovi rade u tom preduzecu!
Ojjj da... :skoljka: Bas sam danas bila u ovom tramvaju...

Jao uzasa braćo milaaaaaa :shock: :-) :-) :-) :-)
User avatar
Urban B.
Posts: 1133
Joined: 25/07/2010 19:24

#86 Re: Gras all about

Post by Urban B. »

Eleonora wrote:
Urban B. wrote:ko ovih dana udje u onaj "novi" tramvaj(bijeli,uski) prije ce zavrsiti u hitnoj nego tamo gdje je krenuo!ono sranje je hermeticki zatvoreno,nema prozora a oni ga i dalje pustaju da vozi,samo jedan banalan primjer koliki mozgovi rade u tom preduzecu!
Ojjj da... :skoljka: Bas sam danas bila u ovom tramvaju...

Jao uzasa braćo milaaaaaa :shock: :-) :-) :-) :-)

usao i ja,zaboravio kakvog je stanja i izasao nakon dvije stanice,nisam mogao izdrzati :D
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#87 Re: Gras all about

Post by kokuz_sa »

dobro rekose na ovoj temi na pocetku..imamo najgori narod tj konzumente GRAS-a

sad im i tramvaju smetaju jer nemaju puno prozora
,a smetaju i cijene karti, pa smeta sto sto svako malo udje reva,sto je guzva..

da mi je smao znat gdje ste prije zivjeli pa dosli u Sarajevo da se vozate tramvajima..

da ne ocekujete mozda tramvaje kabriolete..a kad udjes u njih da vas docekaju sexy hostese sa bijelim rukavicama i ponude vam limunadu da se osvjezite ili mozda da vas obrisu peskirom po licu ako ste se previse oznojili..
da mozda necete masazna sjedista u tramvajima,klimu da vam nariktaju..
da necete Play Station da imaju da igrate dok ne dodje vasa stanica..mozda i da mozete memorisat dokle ste dosli pa da nastavite kad s ebudete vracali a bude isti tramvaj..mozda bi moli tramvaji da imaju i tepih pa na ulazu da vam daju papuce da ne isprljate ga kojim slucajem pa da mozete na pod pokriven tepihom i da spustite i tezak ruksak ili torbu..
mozda da se i penzionerima zabrani da se vozaju tramvajem..pa u tramvaje da ulaze od jedno 15-50god raja..jer oni do 15god mozda ce zaplakat pa ce vas omesti u ugodnoj voznji..a penzioneri njima je najbolje kuci da ne mrdaju nigdje..


da se zna..iz dna duse mrzim GRAS. al sto ima raje kompleksasa koji koriste GRAS to je cudo bozije..
sve vam smeta..
User avatar
Urban B.
Posts: 1133
Joined: 25/07/2010 19:24

#88 Re: Gras all about

Post by Urban B. »

kokuz_sa wrote:dobro rekose na ovoj temi na pocetku..imamo najgori narod tj konzumente GRAS-a

sad im i tramvaju smetaju jer nemaju puno prozora
,a smetaju i cijene karti, pa smeta sto sto svako malo udje reva,sto je guzva..

da mi je smao znat gdje ste prije zivjeli pa dosli u Sarajevo da se vozate tramvajima..

da ne ocekujete mozda tramvaje kabriolete..a kad udjes u njih da vas docekaju sexy hostese sa bijelim rukavicama i ponude vam limunadu da se osvjezite ili mozda da vas obrisu peskirom po licu ako ste se previse oznojili..
da mozda necete masazna sjedista u tramvajima,klimu da vam nariktaju..



da se zna..iz dna duse mrzim GRAS. al sto ima raje kompleksasa koji koriste GRAS to je cudo bozije..
sve vam smeta..

ovo bas provala zestoka,sad si nas ismijao sve,gdje onaj smajli sto se crveni :?
ne znam na sta si ti navikao al ako tramvaj nema prozore onda je to tebi normalno?halo ba :D
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#89 Re: Gras all about

Post by because_of_you »

Ma ja, normala je za glavni grad da se voziš na ulazu u vozilo, da čekaš da prođe 5 tramvaja čak i da dobiješ to mjesto na ulazu, normala je da svako malo izlete iz šina, ili im otkažu kočnice na busevima, normala je da na Stupu zaustave tramvaj na 15 minuta zbog jednoga koji nema kartu, normala je da se svađaju i prostače njihovi uposlenici, normala je da nijedno vozilo nema klimu, te da im ljeti radi grijanje, a zimi ne, itd. itbl. :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz:
User avatar
Eleonora
Posts: 1318
Joined: 06/04/2008 14:05

#90 Re: Gras all about

Post by Eleonora »

kokuz_sa wrote:dobro rekose na ovoj temi na pocetku..imamo najgori narod tj konzumente GRAS-a

sad im i tramvaju smetaju jer nemaju puno prozora
,a smetaju i cijene karti, pa smeta sto sto svako malo udje reva,sto je guzva..

da mi je smao znat gdje ste prije zivjeli pa dosli u Sarajevo da se vozate tramvajima..

da ne ocekujete mozda tramvaje kabriolete..a kad udjes u njih da vas docekaju sexy hostese sa bijelim rukavicama i ponude vam limunadu da se osvjezite ili mozda da vas obrisu peskirom po licu ako ste se previse oznojili..
da mozda necete masazna sjedista u tramvajima,klimu da vam nariktaju..
da necete Play Station da imaju da igrate dok ne dodje vasa stanica..mozda i da mozete memorisat dokle ste dosli pa da nastavite kad s ebudete vracali a bude isti tramvaj..mozda bi moli tramvaji da imaju i tepih pa na ulazu da vam daju papuce da ne isprljate ga kojim slucajem pa da mozete na pod pokriven tepihom i da spustite i tezak ruksak ili torbu..
mozda da se i penzionerima zabrani da se vozaju tramvajem..pa u tramvaje da ulaze od jedno 15-50god raja..jer oni do 15god mozda ce zaplakat pa ce vas omesti u ugodnoj voznji..a penzioneri njima je najbolje kuci da ne mrdaju nigdje..


da se zna..iz dna duse mrzim GRAS. al sto ima raje kompleksasa koji koriste GRAS to je cudo bozije..
sve vam smeta..
Ti ocito imas auto, i nije ti posao u pm., a zivis npr. na Dobrinji.
User avatar
so_beautiful
Posts: 12
Joined: 10/06/2006 14:43

#91 Re: Gras all about

Post by so_beautiful »

naravno da to nije normalno. ali, osim pješačenja, i taksija (za one koji imaju para), nemamo drugu opciju.
da samo ovaj narod hoće treba ih bojkotovati, ali s obzirom kakav je to se nikada neće desiti.
sama činjenica da su jedini gradski prevoz, daje im za pravo da rade ovo što rade.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#92 Re: Gras all about

Post by kokuz_sa »

Eleonora wrote:
kokuz_sa wrote:dobro rekose na ovoj temi na pocetku..imamo najgori narod tj konzumente GRAS-a

sad im i tramvaju smetaju jer nemaju puno prozora
,a smetaju i cijene karti, pa smeta sto sto svako malo udje reva,sto je guzva..

da mi je smao znat gdje ste prije zivjeli pa dosli u Sarajevo da se vozate tramvajima..

da ne ocekujete mozda tramvaje kabriolete..a kad udjes u njih da vas docekaju sexy hostese sa bijelim rukavicama i ponude vam limunadu da se osvjezite ili mozda da vas obrisu peskirom po licu ako ste se previse oznojili..
da mozda necete masazna sjedista u tramvajima,klimu da vam nariktaju..
da necete Play Station da imaju da igrate dok ne dodje vasa stanica..mozda i da mozete memorisat dokle ste dosli pa da nastavite kad s ebudete vracali a bude isti tramvaj..mozda bi moli tramvaji da imaju i tepih pa na ulazu da vam daju papuce da ne isprljate ga kojim slucajem pa da mozete na pod pokriven tepihom i da spustite i tezak ruksak ili torbu..
mozda da se i penzionerima zabrani da se vozaju tramvajem..pa u tramvaje da ulaze od jedno 15-50god raja..jer oni do 15god mozda ce zaplakat pa ce vas omesti u ugodnoj voznji..a penzioneri njima je najbolje kuci da ne mrdaju nigdje..


da se zna..iz dna duse mrzim GRAS. al sto ima raje kompleksasa koji koriste GRAS to je cudo bozije..
sve vam smeta..
Ti ocito imas auto, i nije ti posao u pm., a zivis npr. na Dobrinji.
alipasino je,nemam ni vozacku a kamol auto i ne kupujem karte
a svaki dan na posao dok dodjem valja mi 3 prevoza preci i pocetnu tramvaja..
pa sada skontaj koja je frka svaki dan pjesaciti 1 stanicu tramvajsku i 1 autobusku da ne bi morao uzimat kartu na pocetnoj :)
Last edited by kokuz_sa on 13/07/2011 17:46, edited 1 time in total.
Irvinovo stado
Posts: 293
Joined: 04/06/2011 10:55
Location: In the land of the Free

#93 Re: Gras all about

Post by Irvinovo stado »

Normalno da smetaju cijene karata... Pa u jednom Amsterdamu dnevna karta izadje djabaluke u odnosu na ovo... A standard, ovo-ono da ne pricam...
Meni tramvaji nisu losi, osim onih krpenih podmetaca koji se ne peru. Koji biser moras biti da takvo nesto drzis u gradskom saobracaju...
User avatar
Urban B.
Posts: 1133
Joined: 25/07/2010 19:24

#94 Re: Gras all about

Post by Urban B. »

Irvinovo stado wrote:Normalno da smetaju cijene karata... Pa u jednom Amsterdamu dnevna karta izadje djabaluke u odnosu na ovo... A standard, ovo-ono da ne pricam...
Meni tramvaji nisu losi, osim onih krpenih podmetaca koji se ne peru. Koji biser moras biti da takvo nesto drzis u gradskom saobracaju...

London,Amsterdam,ajmo dalje :D :bih:
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#95 Re: Gras all about

Post by sheilak »

kokuz_sa wrote:dobro rekose na ovoj temi na pocetku..imamo najgori narod tj konzumente GRAS-a

sad im i tramvaju smetaju jer nemaju puno prozora
,a smetaju i cijene karti, pa smeta sto sto svako malo udje reva,sto je guzva..

da mi je smao znat gdje ste prije zivjeli pa dosli u Sarajevo da se vozate tramvajima..

da ne ocekujete mozda tramvaje kabriolete..a kad udjes u njih da vas docekaju sexy hostese sa bijelim rukavicama i ponude vam limunadu da se osvjezite ili mozda da vas obrisu peskirom po licu ako ste se previse oznojili..
da mozda necete masazna sjedista u tramvajima,klimu da vam nariktaju..
da necete Play Station da imaju da igrate dok ne dodje vasa stanica..mozda i da mozete memorisat dokle ste dosli pa da nastavite kad s ebudete vracali a bude isti tramvaj..mozda bi moli tramvaji da imaju i tepih pa na ulazu da vam daju papuce da ne isprljate ga kojim slucajem pa da mozete na pod pokriven tepihom i da spustite i tezak ruksak ili torbu..
mozda da se i penzionerima zabrani da se vozaju tramvajem..pa u tramvaje da ulaze od jedno 15-50god raja..jer oni do 15god mozda ce zaplakat pa ce vas omesti u ugodnoj voznji..a penzioneri njima je najbolje kuci da ne mrdaju nigdje..


da se zna..iz dna duse mrzim GRAS. al sto ima raje kompleksasa koji koriste GRAS to je cudo bozije..
sve vam smeta..
Meni smeta da se gusim i onesvjescujem u skoro hermeticki zatvorenim vozilima, a smeta mi i guzva do koje dolazi zbog javasluka. Ali po tebi, ne smijem nista reci? Kao da je za vecinu Bosanaca klimatizirano vozilo, koje redovno i pouzdano vozi jos uvijek luksuz, pa je shodno tome, onaj ko se buni kad nema zraka ili kad u glavnom gradu na prijevoz ceka i po 40 min., razmazeni malodgradjanin!

Sto se tice karata-nikad nisam ni dovodila u pitanje potrebu kupovine karte, ali me ljuti GRAS-ov odnos prema putnicima koji kartu placaju, kao i odnos usluga-cijena.
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#96 Re: Gras all about

Post by minjonja »

dokad vozi komercijala?
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#97 Re: Gras all about

Post by perfect_guy »

minjonja wrote:dokad vozi komercijala?
u 11 zadnja s Dobrinje
Manager19sa
Posts: 193
Joined: 26/08/2007 12:43
Location: Sarajevo

#98 Re: Gras all about

Post by Manager19sa »

minjonja wrote:dokad vozi komercijala?
Jos jedna, po meni nenormalna poslovna odluka GRAS-a :-)

Prije je petkom i subotom zadnja komercijala iz grada bila u 01:30 ili 02:30,cijena karte bila poslije 00:00 2.60 KM, sto nije puno u odnosu na taxi, ko ide recimo od grada do dobrinje. Kako se GRAS zakacio sa Centrotransom nema vise komercijale poslije 12 , sad zadnja komercijala u pola 12 iz grada :x
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#99 Re: Gras all about

Post by minjonja »

Manager19sa wrote:
minjonja wrote:dokad vozi komercijala?
Jos jedna, po meni nenormalna poslovna odluka GRAS-a :-)

Prije je petkom i subotom zadnja komercijala iz grada bila u 01:30 ili 02:30,cijena karte bila poslije 00:00 2.60 KM, sto nije puno u odnosu na taxi, ko ide recimo od grada do dobrinje. Kako se GRAS zakacio sa Centrotransom nema vise komercijale poslije 12 , sad zadnja komercijala u pola 12 iz grada :x
van pameti je da prije ponoci prestaje gradski prevoz. jbt ja moram kuci krenut vec u 23 i onda trci da ne zakasnis na trolu, da ne spominjem one sto zive u b. potoku i van prve zone. trebali bi bar do 2 raditi trole i tramvaji, eto bar nek po jedno kruzi kroz grad, ovako damo vise za taxi nego na sam izlazak.
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#100 Re: Gras all about

Post by Edin H. »

perfect_guy wrote:
minjonja wrote:dokad vozi komercijala?
u 11 zadnja s Dobrinje
Uvjeren sam da ce nase gradske vlasti rijesti ovaj problem poput gradonacelnika Londona, pa citavu noc furaju autobusi na sve strane :oops:
Post Reply