Gras all about

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#4151 Re: Gras all about

Post by Matijevic_Vlado »

Alo Tesla nahvatal se sta glavato i glupo? Nema te danas.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#4152 Re: Gras all about

Post by Tesla Edison »

Matijevic_Vlado wrote:Alo Tesla nahvatal se sta glavato i glupo? Nema te danas.
Štelujem lamelu. Moraju busevi redovno voziti po legalnom redu vožnje. Ne zamaram se glupostima, grafitom, štopkama, gumama i sl., imam ozbiljnog posla. U Grasu se svi bave ozbiljnim stvarima kako bi putnici bili zadovoljni i sretni kao i do sada.
Becky7
Posts: 844
Joined: 25/11/2017 16:31

#4153 Re: Gras all about

Post by Becky7 »

betametazon wrote:
Becky7 wrote:
betametazon wrote:Sta je sa grasom ova dva dana, haman pa busevi nikako ne idu, barem ovamo gdje sam ja (bare)? :roll:
Ja idem tim busem na posao ujutro i nema ga vec dba dana sto kazes.. Kaze vozac ne zna kad ce proraditi...
O komsija :D znaci nece ga ni sutra biti? Yebem li im pleme...a kartu su znali uredno naplatit :-x
Danas popodne radile, valjda ih ponovo bude sutra
trolejbus1921
Posts: 186
Joined: 07/01/2019 21:56

#4154 Re: Gras all about

Post by trolejbus1921 »

Ja sam prekjucer isao do Bara sa 16-kom
Danas radila vidio bus na liniji.
User avatar
perfect_guy
Posts: 6502
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#4155 Re: Gras all about

Post by perfect_guy »

TESLA_EDISON wrote:
Matijevic_Vlado wrote:Alo Tesla nahvatal se sta glavato i glupo? Nema te danas.
Štelujem lamelu. Moraju busevi redovno voziti po legalnom redu vožnje. Ne zamaram se glupostima, grafitom, štopkama, gumama i sl., imam ozbiljnog posla. U Grasu se svi bave ozbiljnim stvarima kako bi putnici bili zadovoljni i sretni kao i do sada.
ako će biti kao i do sada, nakupiće se iskustava za diskusiju ovdje
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#4156 Re: Gras all about

Post by Tesla Edison »

trolejbus1921 wrote:Ja sam prekjucer isao do Bara sa 16-kom
Danas radila vidio bus na liniji.
Naravno da radi nego mora se malo pljucnuti pa makar i kad je fake objava kao što je ta.
Becky7
Posts: 844
Joined: 25/11/2017 16:31

#4157 Re: Gras all about

Post by Becky7 »

TESLA_EDISON wrote:
trolejbus1921 wrote:Ja sam prekjucer isao do Bara sa 16-kom
Danas radila vidio bus na liniji.
Naravno da radi nego mora se malo pljucnuti pa makar i kad je fake objava kao što je ta.
Sto bi bila fake objava, ako svaki dan idem na posao i kuci valjda znam radi li :)
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#4158 Re: Gras all about

Post by Tesla Edison »

Gras obavlja prijevoz na toj liniji i ako Gras kaže da radi, onda radi. Valjda Gras zna najbolje majka mu stara, on tu i vrši prijevoz.

To si ti nešta fulio. Ako ne vjeruješ meni, pozovi autobuskog dispečera i reći će ti da linija ispravno radi po REDU vožnje koje je odobrilo Ministartvo saobraćaja Kantona Sarajevo i po rutama koje je odobrilo isto Ministarstvo te da je isti slučaj bio i jučer i svih prethodnih dana, mjeseci, godina od kada ta linija postoji. Cijena karte je također po odluci Ministarstva.
User avatar
Matzan
Posts: 7007
Joined: 16/01/2015 13:25

#4159 Re: Gras all about

Post by Matzan »

Sankcije za uposlene koji ne poštuju Sporazum o korištenju jedinstvenog kupona za penzionere

mediha.zugic 12.06.2019

Nakon više pritužbi od strane građana o tome kako uposlenici KJKP "Gras" na pojedinim linijama ne poštuju Sporazum o korištenju jedinstvenog kupona za penzionere, koji je potpisan između Ministarstva saobraćaja Kantona Sarajevo, KJKP “Gras” d.o.o. Sarajevo i “Centrotransa”, resorno ministarstvo je poslalo upozorenje Upravi KJKP “Gras”.

U upozorenju je zatraženo da uposlenici “Gras”-a poštuju Sporazum, te da se protiv onih koji to ne budu izvršavali poduzmu mjere u skladu s važećim Pravilnikom o radu.

Shodno upozorenju, v.d. generalni direktor KJKP “Gras" je izdao naredbu svima u odgovornom lancu, uključujući vozače tramvaja, trolejbusa, autobusa i minibusa, da se pridržavaju Sporazuma.

U slučaju nepoštivanja ove naredbe, bit će pokrenuta prijava radi povrede radne obaveze.
http://vlada.ks.gov.ba/aktuelnosti/novo ... sporazum-o
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#4160 Re: Gras all about

Post by Tesla Edison »

Još jedan udar na Gras. Legalizacija švercovanja.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#4161 Re: Gras all about

Post by славянин »

TESLA_EDISON wrote:Još jedan udar na Gras. Legalizacija švercovanja.
Mozes zamisliti... potpisali sporazum i onda se ocekuje da ga postuju... kakva nepravda prema grasu !
trolejbus1921
Posts: 186
Joined: 07/01/2019 21:56

#4162 Re: Gras all about

Post by trolejbus1921 »

TESLA_EDISON wrote:Još jedan udar na Gras. Legalizacija švercovanja.
Nemoj se brukati molim te.

U svakom normalnom gradu jedna karta vrijedi za sve prevoznike.

Branim GRAS ali se brukaš sa izjavama tipa ovog
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#4163 Re: Gras all about

Post by Tesla Edison »

trolejbus1921 wrote:
TESLA_EDISON wrote:Još jedan udar na Gras. Legalizacija švercovanja.
Nemoj se brukati molim te.

U svakom normalnom gradu jedna karta vrijedi za sve prevoznike.

Branim GRAS ali se brukaš sa izjavama tipa ovog
Zašto Gras da priznaje kupone koje je neko kupio kod drugog prijevoznika? Drugi prijevoznik ubire profit, plati mu se karta a taj putnik i ne uđe u njegovo vozilo.

Čisti udar na Gras kako bi otišao u stećaj. I ovo malo prihoda hoće da mu unište. Ako je Grasovoj službi naplate imalo stalo do dobrobiti preduzeća ni pod kojim pritskom ne smije popustiti i treba svakog putnika sa kartom drugog prijevoznika sankcionisati kao da je bez karte tj. naplatiti mu doplatnu kartu od 26.60KM.

Ovim se otvara pandorina kutija. Mogu ja sad reći da obavljam gradski prijevoz, registrovati d.o.o. i prodavati karte, ubirati profit jer te karte važe i kod Grasa iako nemam niti jedan autobus. Meni fino, pare same dolaze a budale iz Grasa voze "moje" putnike.
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#4164 Re: Gras all about

Post by Mišo_Kovač »

TESLA_EDISON wrote:
trolejbus1921 wrote:
TESLA_EDISON wrote:Još jedan udar na Gras. Legalizacija švercovanja.
Nemoj se brukati molim te.

U svakom normalnom gradu jedna karta vrijedi za sve prevoznike.

Branim GRAS ali se brukaš sa izjavama tipa ovog
Zašto Gras da priznaje kupone koje je neko kupio kod drugog prijevoznika? Drugi prijevoznik ubire profit, plati mu se karta a taj putnik i ne uđe u njegovo vozilo.

Čisti udar na Gras kako bi otišao u stećaj. I ovo malo prihoda hoće da mu unište. Ako je Grasovoj službi naplate imalo stalo do dobrobiti preduzeća ni pod kojim pritskom ne smije popustiti i treba svakog putnika sa kartom drugog prijevoznika sankcionisati kao da je bez karte tj. naplatiti mu doplatnu kartu od 26.60KM.

Ovim se otvara pandorina kutija. Mogu ja sad reći da obavljam gradski prijevoz, registrovati d.o.o. i prodavati karte, ubirati profit jer te karte važe i kod Grasa iako nemam niti jedan autobus. Meni fino, pare same dolaze a budale iz Grasa voze "moje" putnike.
Moraju poštovati sporazum koji je VLASNIK potpisao. Nije na krezavoj sandzackoj kamarili iz GRASa da odlucuje o tome...
User avatar
geralt
Posts: 5118
Joined: 14/09/2017 12:45

#4165 Re: Gras all about

Post by geralt »

Vise ljudi ce se sa GRASovom kartom voziti u Centrotransu nego obratno.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#4166 Re: Gras all about

Post by Tesla Edison »

geralt wrote:Vise ljudi ce se sa GRASovom kartom voziti u Centrotransu nego obratno.
Pa za koji dan će drugi prijevoznik objaviti saopštenje u kojem stoji da Grasove karte više ne važe kod njih jer nije isplativo dok će Gras morati prihvatati karte drugog prijevoznika.

Ovo treba presjeći u startu i ne dozvoliti niti jednom putniku sa drugom kartom prijevoz u Grasovim vozilima. Pojačati kontrole i sankcionisati bez opomene. Ima odluka Grada Sarajeva, Sl. Novine 12/89 gdje fino stoji kolika je kazna za putnika sa neporpisnom kartom. Putnik bez karte je običan kriminalac jer krade. Švercovanje je krađa.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#4167 Re: Gras all about

Post by славянин »

TESLA_EDISON wrote:
geralt wrote:Vise ljudi ce se sa GRASovom kartom voziti u Centrotransu nego obratno.
Pa za koji dan će drugi prijevoznik objaviti saopštenje u kojem stoji da Grasove karte više ne važe kod njih jer nije isplativo dok će Gras morati prihvatati karte drugog prijevoznika.

Ovo treba presjeći u startu i ne dozvoliti niti jednom putniku sa drugom kartom prijevoz u Grasovim vozilima. Pojačati kontrole i sankcionisati bez opomene. Ima odluka Grada Sarajeva, Sl. Novine 12/89 gdje fino stoji kolika je kazna za putnika sa neporpisnom kartom. Putnik bez karte je običan kriminalac jer krade. Švercovanje je krađa.
Samo sto je isti taj gras potpisao odluku kojoj karte su vazece i propisne.Kako bi se znaci neki penzioner koji zivi na vratniku vozio kuci ? Plati vama mjesecnu pa onda i centrotransu jel ? Tvoj stav pokazuje samo koliko vas boli briga za gradjane tj. da je bitno samo da tipla pada u djep i da se sto manje radi.
trolejbus1921
Posts: 186
Joined: 07/01/2019 21:56

#4168 Re: Gras all about

Post by trolejbus1921 »

TESLA_EDISON wrote:
trolejbus1921 wrote:
TESLA_EDISON wrote:Još jedan udar na Gras. Legalizacija švercovanja.
Nemoj se brukati molim te.

U svakom normalnom gradu jedna karta vrijedi za sve prevoznike.

Branim GRAS ali se brukaš sa izjavama tipa ovog
Zašto Gras da priznaje kupone koje je neko kupio kod drugog prijevoznika? Drugi prijevoznik ubire profit, plati mu se karta a taj putnik i ne uđe u njegovo vozilo.

Čisti udar na Gras kako bi otišao u stećaj. I ovo malo prihoda hoće da mu unište. Ako je Grasovoj službi naplate imalo stalo do dobrobiti preduzeća ni pod kojim pritskom ne smije popustiti i treba svakog putnika sa kartom drugog prijevoznika sankcionisati kao da je bez karte tj. naplatiti mu doplatnu kartu od 26.60KM.
U kojem gradu si vidio da karte ne vrijede kod drugih prevoznika.

U BG nekih 30-40% prevoza obavljaju privatnici i jedna karta vrijedi kod svakog prevoznika.

A ovim se cak smanjuje profit CTS jer ce neko gdje vozi samo CTS uzeti GRAS kupon jer mu odgovara zbog tramvaja i trole.

Pa se mozda CTS povuce sa nekih linija.

Mozda ti vozaci odu u GRAS gdje su plate vece i gdje vozaci ne voze po 9h dnevno.

Pa mozda Vlada KS nabavi novih voznih jedinica u minibuskom i autobuskom sektoru i svi sretni.

I ja bi volio da imamo jednog DOBROG javnog prevoznika u citavom Kantonu ali jbg bolje da voze 2 prevoznika pod jednim tarifnim sistemom kad vec jedan ne moze pokriti sve(krivac tome Vlada KS)

Sto je reako @slavirin u postu iznad sta ce neki dedo sa Mihrivoda,Sirokace ili Vratnika.Da placa dvije mjesecne jel
Ovim se otvara pandorina kutija. Mogu ja sad reći da obavljam gradski prijevoz, registrovati d.o.o. i prodavati karte, ubirati profit jer te karte važe i kod Grasa iako nemam niti jedan autobus. Meni fino, pare same dolaze a budale iz Grasa voze "moje" putnike.
Lupam tvoja firma Tesla_Edison d.o.o se prijavila na tender za linije 27,27a,43,46,24.
1.Na tenderu za te linije ne bi ni dobio jer nemas autobusa
2.Ako kojim slucajem prodjes na tenderu kada se ustanovi da ne odrzavas linije skinu te i kraj price
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#4169 Re: Gras all about

Post by tempuser »

Nekih dan poredanih 5 gradskih autobusa MB Connecto starih cca 15 godina od Litvatransa Banovici. Svi autobusi su 100% amortizovani i otpisani, koriste se do isteka registracije, ali i dalje svi unificirani k'o jedan, video nadzor, opravni izvana i iznutra, grafita s vana 0, potpisa unutra 0, pocjepanih sjedala 0, za Grasove mezare izgledaju ko japanska zeljeznica.
E sad se pitam da li su ljudi iz Banovića, Živinica, Tuzle itd po kulturi življenja napredna civilizacija, idu li tamo djeca u školu autobusima, ili je to jos jedan dokaz da je Gras leglo nerada i parazita.
trolejbus1921
Posts: 186
Joined: 07/01/2019 21:56

#4170 Re: Gras all about

Post by trolejbus1921 »

tempuser wrote:Nekih dan poredanih 5 gradskih autobusa MB Connecto starih cca 15 godina od Litvatransa Banovici. za Grasove mezare izgledaju ko japanska zeljeznica.
Grasov mezar
Image
Litvatransova japanska zeljeznica
Image
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#4171 Re: Gras all about

Post by tempuser »

Upravo tako, japanska zeljeznica, svjetlosnim godinama ispred grasa.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16917
Joined: 31/03/2019 14:56

#4172 Re: Gras all about

Post by vjeshalica »

Hahahah iz koje godine je ta zeljeznica iz bOnovića? Hahhaha sta sve covjek nece procitati
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#4173 Re: Gras all about

Post by tempuser »

Litvatrans bus je star 15 godina i otpisuje se u odlicnom stanju. Sika iz 2014, a bus izgleda i dalje ovako.
Kakve je buseve Gras vozio 2014. i kako izgleda autobus u Grasu kad zavrsi sluzbu?
trolejbus1921
Posts: 186
Joined: 07/01/2019 21:56

#4174 Re: Gras all about

Post by trolejbus1921 »

Ovaj bus je facelift turkisha-Mercedes-a O345 koji su donirani od strane Istanbula
Bus na slici-MAN LIONS CITY G CNG je star 13 godina.Objasni kako je Connecto O345 koji se u visokopodnoj varijanti prestao proizvoditi 2007 bolji od NISKOPODNOG plinskog busa koji se prestao proizvoditi 2017.
Image
A evo kakva se stoka voza.
Image
Image
Image
Image
Inace klima radi u gb 359 koji vozi za Kamenicu,turiscki FAP.
Od turkisa 100% radi na 360-374,danas sam se u 372 vozio klima puse samo valja stoki objasnit da radi klima.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#4175 Re: Gras all about

Post by The 51st State »

Valja stoki objasniti da imaju kamere I internet, pa lijepo mu slozis muriju I prijavu kad izadje Iz vozila.
Post Reply