Gras all about

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
thekupus
Posts: 6773
Joined: 25/06/2011 22:38

#4101 Re: Gras all about

Post by thekupus »

man_464 wrote:
thekupus wrote:Hahaha ovaj se upecao, vrh
Pecanje mi je omiljena aktivnost.

Ne mogu da vjerujem. Napisem jedan post, upali se šumski požar od 500 postova iza.

I onda satro ja se upecao.

Vela havle, vela kuvete. :lol:
Eto te ko Đuro :lol: :lol:

Ma vidim ja da ste se dogovorili međusobno vi grasovci sa teme da trolate što više možete, simpatično je to :thumbup:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#4102 Re: Gras all about

Post by tempuser »

thekupus wrote: Eto te ko Đuro :lol: :lol:

Ma vidim ja da ste se dogovorili međusobno vi grasovci sa teme da trolate što više možete, simpatično je to :thumbup:
I dalje lik ne konta! :lol: :lol: :lol:
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#4103 Re: Gras all about

Post by славянин »

man_464 wrote:
thekupus wrote:Hahaha ovaj se upecao, vrh
Pecanje mi je omiljena aktivnost.

Ne mogu da vjerujem. Napisem jedan post, upali se šumski požar od 500 postova iza.

I onda satro ja se upecao.

Vela havle, vela kuvete. :lol:
Bilo bi bolje da uzivas u mentalnom opustanju dok peres eventualno neki autobus ili trolejbus. :lol:
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#4104 Re: Gras all about

Post by Tesla Edison »

nlt wrote:I šta je to- naštiman tender, pa se čude što im padaju tenderi :lol:

Pa pogledaj im ono groblje autobusa, pa ondje može ući ko hoće i skinuti šta god hoće sa vozila.
Valjda se kad već rashoduju vozila, dijelovi se vade i dobiju inventarski broj te se pravilno uskladište
Skladištenje je bespotrebni trošak pogotovo što dio odmah ide na drugi bus čim se skine.
nlt
Posts: 2548
Joined: 18/05/2014 18:02

#4105 Re: Gras all about

Post by nlt »

TESLA_EDISON wrote:
nlt wrote:I šta je to- naštiman tender, pa se čude što im padaju tenderi :lol:

Pa pogledaj im ono groblje autobusa, pa ondje može ući ko hoće i skinuti šta god hoće sa vozila.
Valjda se kad već rashoduju vozila, dijelovi se vade i dobiju inventarski broj te se pravilno uskladište
Skladištenje je bespotrebni trošak pogotovo što dio odmah ide na drugi bus čim se skine.
A poneki i na pik ili ti ga olx ili možda na autopijacu
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4106 Re: Gras all about

Post by konektovan »

Tacno kad vidis, kako grasovci pišu o grasu, tu firmu treba zakopati za sva vremena, muka covjeku bude kad vidi koliko su to bezobrazni i licemjerni ljudi... :-)
User avatar
Maharadza
Posts: 16698
Joined: 30/01/2013 15:13

#4107 Re: Gras all about

Post by Maharadza »

konektovan wrote:Tacno kad vidis, kako grasovci pišu o grasu, tu firmu treba zakopati za sva vremena, muka covjeku bude kad vidi koliko su to bezobrazni i licemjerni ljudi... :-)
Meni je samo žalosno i smiješno kako ti uhljebi (generalno, ne samo ovi gras-ovci) ne razumiju da s tim svojim propagandnim piskaranjem i odbranom neodbranjivog samo još više provociraju gnjev i odbojnost obične raje prema njima. I kasnije će se žaliti "nemamo podršku naroda, niko nas ne voli a mi žrtve, kme.." - pa kako ćeš očekivati podršku ili simpatije od bilo koga kada si beskonačno bezobrazan?!
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#4108 Re: Gras all about

Post by tempuser »

Za vrijeme zadnje strajka kad je situacija sa prevozom u gradu kulminirala bolje je bilo reci da si osudjeni kriminalac nego radnik Grasa.
User avatar
Radar71
Posts: 7271
Joined: 21/07/2010 15:43

#4109 Re: Gras all about

Post by Radar71 »

kad će te nove trole u saobraćaj?
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20376
Joined: 12/08/2013 12:51

#4110 Re: Gras all about

Post by insaneinthebrain »

sa' ce, samo sto nije. za par mjeseci :zzzz: :run:
trolejbus1921
Posts: 186
Joined: 07/01/2019 21:56

#4111 Re: Gras all about

Post by trolejbus1921 »

@dresdener78 izvinjavam ako smaraam(a smaram) koji bi ti tarifni sistem(iz kojeg grada) najvise volio da bude u Sarajevu,neki presjek buducih planova kao sirenje i sl a ukljuci i prigradsku zeljeznicu.
PS sta mislis o ovim stajalistima iz Krakowa skinu sa IG profila @niskopodlogowiec(niskopodna vozila na Poljskom) on se bavi saobracajem i gradskim prevozom
Image
Image
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#4112 Re: Gras all about

Post by high_volume »

Koshpa wrote:Image
Ovaj autobus nije prljav od blata, kako se čini, to je nešto drugo na njegovoj karoserij. Isti autobus danas u Hadžićima

Image
Image
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4113 Re: Gras all about

Post by konektovan »

Sta god da je u pitanju, nema opravdanja da ovakav bus vozi, ali naravno, dezurni grasovski uhljebi ne vide ništa loše u tome jer, u "planu" je nova reklama za taj bus,.... :( :-)
Ova slika autobusa u sustini, moze opisati samo stanje grasa, od menadzmenta do obicne halapucije koja se uhljebila, misleci, ne moze nam niko ništa,.... :-)
User avatar
scarface32
Posts: 874
Joined: 12/12/2004 11:54

#4114 Re: Gras all about

Post by scarface32 »

konektovan wrote:Sta god da je u pitanju, nema opravdanja da ovakav bus vozi, ali naravno, dezurni grasovski uhljebi ne vide ništa loše u tome jer, u "planu" je nova reklama za taj bus,.... :( :-)
Ova slika autobusa u sustini, moze opisati samo stanje grasa, od menadzmenta do obicne halapucije koja se uhljebila, misleci, ne moze nam niko ništa,.... :-)
Ma kakve su nam ulice, rijeke,sume sto se cudimo kakav nam je gras. Prljavi smo do bola, ne vodimo racuna ni o cemu sto je zajednicko.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#4115 Re: Gras all about

Post by Tesla Edison »

konektovan wrote:Sta god da je u pitanju, nema opravdanja da ovakav bus vozi, ali naravno, dezurni grasovski uhljebi ne vide ništa loše u tome jer, u "planu" je nova reklama za taj bus,.... :( :-)
Ova slika autobusa u sustini, moze opisati samo stanje grasa, od menadzmenta do obicne halapucije koja se uhljebila, misleci, ne moze nam niko ništa,.... :-)
Registracija se uredno vidi, autobus ispravan i saobraćaja što je prioritet te exterijer nema nikakvog uticaja na to.

Kad bude neko bolje vrijeme, biće i vozila oprana a sada je to sporedno i nema potrebe trošiti novac na to pogotovo kada Gras kuburi sa financijama iz dana u dan. Nema dijelova, nema novca a da se sad bespotrebno troši novac na pranje i uklanjanje ljepila. Dokle god nema uticaja na red vožnje i ispravnost vozila, neka ga. Svakako je to vozilo dalo svoje i ubrzo će ili reklama ili na groblje. Čistiti ovakvo vozilo je bacanje para.
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4116 Re: Gras all about

Post by konektovan »

TESLA_EDISON wrote:
konektovan wrote:Sta god da je u pitanju, nema opravdanja da ovakav bus vozi, ali naravno, dezurni grasovski uhljebi ne vide ništa loše u tome jer, u "planu" je nova reklama za taj bus,.... :( :-)
Ova slika autobusa u sustini, moze opisati samo stanje grasa, od menadzmenta do obicne halapucije koja se uhljebila, misleci, ne moze nam niko ništa,.... :-)
Registracija se uredno vidi, autobus ispravan i saobraćaja što je prioritet te exterijer nema nikakvog uticaja na to.

Kad bude neko bolje vrijeme, biće i vozila oprana a sada je to sporedno i nema potrebe trošiti novac na to pogotovo kada Gras kuburi sa financijama iz dana u dan. Nema dijelova, nema novca a da se sad bespotrebno troši novac na pranje i uklanjanje ljepila. Dokle god nema uticaja na red vožnje i ispravnost vozila, neka ga. Svakako je to vozilo dalo svoje i ubrzo će ili reklama ili na groblje. Čistiti ovakvo vozilo je bacanje para.
Sta je ovo, reci da se zahebajes???? Pricas lafo o nekakvoj ustedi, bacanju para, a narokali 200 miliona duga?! :-)
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#4117 Re: Gras all about

Post by high_volume »

konektovan wrote:
TESLA_EDISON wrote:
konektovan wrote:Sta god da je u pitanju, nema opravdanja da ovakav bus vozi, ali naravno, dezurni grasovski uhljebi ne vide ništa loše u tome jer, u "planu" je nova reklama za taj bus,.... :( :-)
Ova slika autobusa u sustini, moze opisati samo stanje grasa, od menadzmenta do obicne halapucije koja se uhljebila, misleci, ne moze nam niko ništa,.... :-)
Registracija se uredno vidi, autobus ispravan i saobraćaja što je prioritet te exterijer nema nikakvog uticaja na to.

Kad bude neko bolje vrijeme, biće i vozila oprana a sada je to sporedno i nema potrebe trošiti novac na to pogotovo kada Gras kuburi sa financijama iz dana u dan. Nema dijelova, nema novca a da se sad bespotrebno troši novac na pranje i uklanjanje ljepila. Dokle god nema uticaja na red vožnje i ispravnost vozila, neka ga. Svakako je to vozilo dalo svoje i ubrzo će ili reklama ili na groblje. Čistiti ovakvo vozilo je bacanje para.
Sta je ovo, reci da se zahebajes???? Pricas lafo o nekakvoj ustedi, bacanju para, a narokali 200 miliona duga?! :-)
Preko 300 miliona KM
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#4118 Re: Gras all about

Post by tempuser »

konektovan wrote:Sta god da je u pitanju, nema opravdanja da ovakav bus vozi, ali naravno, dezurni grasovski uhljebi ne vide ništa loše u tome jer, u "planu" je nova reklama za taj bus,.... :( :-)
Ova slika autobusa u sustini, moze opisati samo stanje grasa, od menadzmenta do obicne halapucije koja se uhljebila, misleci, ne moze nam niko ništa,.... :-)
Jasta u planu, ko i za tramvaj koji je u bojama banke koja ne postoji vec 5 god! :lol:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#4119 Re: Gras all about

Post by tempuser »

konektovan wrote:
Sta je ovo, reci da se zahebajes???? Pricas lafo o nekakvoj ustedi, bacanju para, a narokali 200 miliona duga?! :-)
A skidanje ljepila je ukljuceno u cijenu brendiranja!
Sljedeca faza je, dok kod Gras kuburi s parama nema potrebe da se prevoze putnici, to je rasipanje para!
Doduse, to je vec bilo kad su samovoljno i bez najave ukidali linije i preskakali red voznje jer nisu imali cime da voze! :D
nlt
Posts: 2548
Joined: 18/05/2014 18:02

#4120 Re: Gras all about

Post by nlt »

Ne treba prati vozila je to košta? Hmm
A treba uhljebe u kancelarijama isplatiti po 1500 min KM mjesečno, ali to očito nije problem
User avatar
mk ultra
Posts: 19130
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#4121 Re: Gras all about

Post by mk ultra »

Image
User avatar
oldtajmer
Posts: 4824
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#4122 Re: Gras all about

Post by oldtajmer »

bas me zanima hoce li to ispuniti ili ce biti jos jedna ubleha,ali skoro sam slusao fortu na nekom radiju i par puta govori kako ce vlada do kraja godine nabaviti 20 trola i kako je to gotov posao
The BEN10
Posts: 7557
Joined: 19/09/2011 09:03

#4123 Re: Gras all about

Post by The BEN10 »

oldtajmer wrote:bas me zanima hoce li to ispuniti ili ce biti jos jedna ubleha,ali skoro sam slusao fortu na nekom radiju i par puta govori kako ce vlada do kraja godine nabaviti 20 trola i kako je to gotov posao
https://www.klix.ba/biznis/ministarstvo ... /190516070
Ministarstvo saobraćaja Kantona Sarajevo, ovom prilikom, poziva sve zainteresirane dobavljače i proizvođače trolejbusa i minibusa da sudjeluju u projektu Modernizacija javnog prijevoza u Kantonu Sarajevo, te održe javne prezentacije svojih proizvoda.
Zainteresirani svoje prezentacije mogu zakazati do 24. maja 2019. godine po mogućnosti u pisanoj formi i to na sljedeću adresu: Ministarstvo saobraćaja KS, ulica Reisa Džemaludina Čauševića 1, 71 000 Sarajevo, BiH, ili na e-mailove: [email protected]. ili [email protected].

Kako se navodi u ovom pozivu, prezentacije će se održati u periodu od 27. do 31. maja 2019. godine, a svaki od ponuđaća će imati priliku da prezentira svoje proizvode, te da odgovori na sva pitanja koja su važna za ovu nabavku.

Dodatne informacije, možete naći na sljedećim linkovima: www.vlada.ks.gov.ba/bs i www.vlada.ks.gov.ba/eng.
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#4124 Re: Gras all about

Post by man_464 »

славянин wrote:
man_464 wrote:
thekupus wrote:Hahaha ovaj se upecao, vrh
Pecanje mi je omiljena aktivnost.

Ne mogu da vjerujem. Napisem jedan post, upali se šumski požar od 500 postova iza.

I onda satro ja se upecao.

Vela havle, vela kuvete. :lol:
Bilo bi bolje da uzivas u mentalnom opustanju dok peres eventualno neki autobus ili trolejbus. :lol:
Vela havle, vela kuvete.
Narod ili je glup, ili slijep ili gluh. Kakav ja i pranje autobusa.
Što se tiče mog pranja, domet mi je erlemayer tikvica ili menzura na poslu.

Ja kažem, ja napišem jedan post - šumski požar iza. Evo maksuz nisam mjesec pisao, odmorio, mentalno opustio. Mogu ti reć, dobro je malo ovaj klix napustiti na mjesec jer sam odmorio od tvojih i Goranovih umobolnih ideja i postova. Naravno nastale su zbog opšteg nezadovoljstva jer se niste adekvatno uhljebili kako vi to kažete, pa su vam svi na svijetu krivi i ništa vam ne valja. :wink:
nlt wrote:Ne treba prati vozila je to košta? Hmm
A treba uhljebe u kancelarijama isplatiti po 1500 min KM mjesečno, ali to očito nije problem
Ne iznoši laži. Pogledaj plate u grasu i prosjek istih. :wink:
tempuser wrote:
konektovan wrote:
Sta je ovo, reci da se zahebajes???? Pricas lafo o nekakvoj ustedi, bacanju para, a narokali 200 miliona duga?! :-)
A skidanje ljepila je ukljuceno u cijenu brendiranja!
Sljedeca faza je, dok kod Gras kuburi s parama nema potrebe da se prevoze putnici, to je rasipanje para!
Doduse, to je vec bilo kad su samovoljno i bez najave ukidali linije i preskakali red voznje jer nisu imali cime da voze! :D
Pomenuti autobus vozi ovako ima i godina, uklanjanje reklame bi uklonilo i očajni lak ispod. Ovaj autobus treba dobro izribati i lakirati. Nema posebne priče. U suštini bitno je da je ispravan, vidi se registracija, garažni broj je tu.
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#4125 Re: Gras all about

Post by man_464 »

thekupus wrote:
man_464 wrote:
thekupus wrote:Hahaha ovaj se upecao, vrh
Pecanje mi je omiljena aktivnost.

Ne mogu da vjerujem. Napisem jedan post, upali se šumski požar od 500 postova iza.

I onda satro ja se upecao.

Vela havle, vela kuvete. :lol:
Eto te ko Đuro :lol: :lol:

Ma vidim ja da ste se dogovorili međusobno vi grasovci sa teme da trolate što više možete, simpatično je to :thumbup:
Opet bulazniš. Na temi nema ni jedan radnik grasa, dok vas iz Centrotransa - Sežarija ima barem 10ak. :D
Post Reply