Gras all about

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3151 Re: Gras all about

Post by wewa »

mali_milojica wrote:
wewa wrote:hajde mi molim te objasni misaoni proces kojim si dosao do ovakve korelacije!
mali_milojica wrote: Imas kazni za neplacenu kartu u GRAS-u,neces izaci na ispit.
Imas kaznu u saobracaju,neces registrovati auto.
Imas kaznu za neplacenu kartu u GRAS vozilima,neces izaci na ispit. Plati kaznu,pa dodji polagati. Punoljetan si,odgovaras za svoje postupke.
Stop svercovanju. Ono sto koristis,plati. Veoma jednostavno.
zamisli da ti sutra nece dijete primiti kod pedijatra jer nisi na vrijeme platio kaznu za saobracajni prekrsaj

ili jesi platio, a teta u racunovodstvu nije rasknjizila

ili je rasknjizila, ali je kolegica koja je mijenja zaboravila poslati obavjestenje drugoj sluzbi koja vodi evidenciju

pricamo o Bosni i Hercegovini, a ne nekoj uredjenoj drzavi.

evo jutros, lola otvara prednja vrata na troli i ulazimo na 4, placamo karte ili imamo kupone.
peti putnik ulazi na druga vrata bez placanja, muskarac igrom slucaja a revizor koji sjedi naprijed ne kaze ni 'a'. isti taj revizor izlazi na narednoj stanici, do kraja linije je jos 12!!!! stanica.

zasto bi onda iko platio kartu?! narod jeste stoka, ali disciplina kicme se decenijama praktikuje samo za one nad kojima i nema potrebe vrsiti represiju. svi ostali prolaze nekaznjeno.
Akibh
Posts: 1978
Joined: 06/07/2009 12:27

#3152 Re: Gras all about

Post by Akibh »

mali_milojica wrote: Mozes li registrovati auto ako imas kazni?
Jel ti to smijesno? Nije,jel de.
Sta je lose u tome da punoljetne osobe placaju cijenu od 53 KM. Hoces na avion,ima cijena za djecu ima za odrasle putnike.
Hoces na bazen,ima cijena za djecu i odrasle.
Necete da placate svi,OK posteno. Necete placati svi,ali oni koji placaju ce placati punu cijenu.
Imas kazni za neplacenu kartu u GRAS-u,neces izaci na ispit.
Ovo ide unedogled ovako... Jesi ti glup ili sta? Vec danima lupas gluposti.
Halo, niko te ne tjera da ides na bazen, niko te ne tjera da se vozis avionom, niko te ne tjera da registrujes auto.

Ides na bazen - naravno platis kartu, ides avionom - platis kartu, vozis auto - natocis gorivo, vozis se u GRAS_u - platis kartu.

Jeb, imas ti i normalnih postova, ne kontam ovo nikako
User avatar
Logovan
Posts: 94337
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3153 Re: Gras all about

Post by Logovan »

mali_milojica wrote: Ko se voza u GRAS vozilima MORA platiti,ko ne koristi GRAS ne mora.
Ko se voza placa punu cijenu,od 53 KM,bez subvencije,osim nekih kategorija (RVI i penzioneri,ali ne svi).
Ne znam sta nije jasno.
Sto se studenata tice,nema cega da se boje. Ako nemaju kazni,znaci da se ne svercaju ili imaju kartu.
Ok, voziš se - platit ćeš, ne voziš se - nećeš ništa plaćati. To i govorim.

Kazne odvojiti od ispita. Kazne ne smiju imati ništa sa ispitima.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3154 Re: Gras all about

Post by mali_milojica »

Logovan wrote:
mali_milojica wrote: Ko se voza u GRAS vozilima MORA platiti,ko ne koristi GRAS ne mora.
Ko se voza placa punu cijenu,od 53 KM,bez subvencije,osim nekih kategorija (RVI i penzioneri,ali ne svi).
Ne znam sta nije jasno.
Sto se studenata tice,nema cega da se boje. Ako nemaju kazni,znaci da se ne svercaju ili imaju kartu.
Ok, voziš se - platit ćeš, ne voziš se - nećeš ništa plaćati. To i govorim.

Kazne odvojiti od ispita. Kazne ne smiju imati ništa sa ispitima.
Imas kaznu,nema registracije vozila.
Zasto kazna ima ista sa registracijom vozila? Hajmo traziti da se i to ukine.
Akibh wrote:
mali_milojica wrote: Mozes li registrovati auto ako imas kazni?
Jel ti to smijesno? Nije,jel de.
Sta je lose u tome da punoljetne osobe placaju cijenu od 53 KM. Hoces na avion,ima cijena za djecu ima za odrasle putnike.
Hoces na bazen,ima cijena za djecu i odrasle.
Necete da placate svi,OK posteno. Necete placati svi,ali oni koji placaju ce placati punu cijenu.
Imas kazni za neplacenu kartu u GRAS-u,neces izaci na ispit.
Ovo ide unedogled ovako... Jesi ti glup ili sta? Vec danima lupas gluposti.
Halo, niko te ne tjera da ides na bazen, niko te ne tjera da se vozis avionom, niko te ne tjera da registrujes auto.

Ides na bazen - naravno platis kartu, ides avionom - platis kartu, vozis auto - natocis gorivo, vozis se u GRAS_u - platis kartu.

Jeb, imas ti i normalnih postova, ne kontam ovo nikako
Nisam glup,ali mi je pun kufer ovih sto nesto zahtjevaju a sve bi djaba. Da se sve placa i da nema dugova,GRAS mozda nebi propao,mozda nebi imali redukcije vode,mozda nebi drhtali svaku zimu hoce li Ruje zavrnuti plin,mozda bi nam grad bio cist.
Prvo krenuti od sebe.
Placaj sve sto koristis i sto je zakonom propisano,glasaj za normalne ljude a ne lopove,pa onda dodjimo i serimo kako ne valja ovo,ne valja ono. Ako imas dug za nesto,glasao si za lopova,otkud onda da lajes da ti je neko kriv za nesto.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3155 Re: Gras all about

Post by wewa »

da drzava funkcionise, imali bismo drzavu.

ovako imamo nakaradan sistem u kojem profitiraju oni koji postavljaju uslove, a ostalima je ostavljeno na savjest, da rade kako misle da treba.
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#3156 Re: Gras all about

Post by perfect_guy »

mali_milojica wrote:
Logovan wrote:
mali_milojica wrote: Ko se voza u GRAS vozilima MORA platiti,ko ne koristi GRAS ne mora.
Ko se voza placa punu cijenu,od 53 KM,bez subvencije,osim nekih kategorija (RVI i penzioneri,ali ne svi).
Ne znam sta nije jasno.
Sto se studenata tice,nema cega da se boje. Ako nemaju kazni,znaci da se ne svercaju ili imaju kartu.
Ok, voziš se - platit ćeš, ne voziš se - nećeš ništa plaćati. To i govorim.

Kazne odvojiti od ispita. Kazne ne smiju imati ništa sa ispitima.
Imas kaznu,nema registracije vozila.
Zasto kazna ima ista sa registracijom vozila? Hajmo traziti da se i to ukine.
ima jer se veže za sredstvo s kojim je (vjerovatno) počinjen prekršaj. koja je direktna relacija prevoza i ispita?
User avatar
Logovan
Posts: 94337
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3157 Re: Gras all about

Post by Logovan »

mali_milojica wrote: Imas kaznu,nema registracije vozila.
Zasto kazna ima ista sa registracijom vozila? Hajmo traziti da se i to ukine.
Nema registracije, jer si učinio saobraćajni prekršaj, a nisi platio. Ovo je ok, logično.

Kakve veze ima kazna u gradskom prevozu i ispita na fakultetu? Gdje ovdje veza, kao u prvom primjeru između registracije i auta? Gras i ispit su apsolutno nespojivi.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3158 Re: Gras all about

Post by mali_milojica »

perfect_guy wrote: ima jer se veže za sredstvo s kojim je (vjerovatno) počinjen prekršaj. koja je direktna relacija prevoza i ispita?
Otkud znas da ima veze.
Napravis remecenje javnog reda i mira,opale ti kaznu od npr 500 KM.
Uhvate te u nedozvoljenoj sjeci sume,opale kaznu od bubam 250 KM.
Ne mozes registrovati auto. Kakve to ima veze sa registrovanjem vozila.

P.S. Da se ogradim :D nisu mene nikada ni u jednom uhvatili,ali se to desava i tako to ide.
wewa wrote:da drzava funkcionise, imali bismo drzavu.

ovako imamo nakaradan sistem u kojem profitiraju oni koji postavljaju uslove, a ostalima je ostavljeno na savjest, da rade kako misle da treba.
Kakvi smo (cast izuzecima kojih je mali broj) bolje nismo ni zasluzili.
Ali to je demokratija,vecina vlada nad manjinom. Demokratija je propala stvar,sve dok dvije budale imaju vecinu nad intelektualcem.
Djaba jednom sto placa sve,kad na njega jednog ima njih 10 koji ne placaju nista. Ode sve u neku stvar kao sto vidimo.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3159 Re: Gras all about

Post by wewa »

mali_milojica wrote:
perfect_guy wrote: ima jer se veže za sredstvo s kojim je (vjerovatno) počinjen prekršaj. koja je direktna relacija prevoza i ispita?
Otkud znas da ima veze.
Napravis remecenje javnog reda i mira,opale ti kaznu od npr 500 KM.
Uhvate te u nedozvoljenoj sjeci sume,opale kaznu od bubam 250 KM.
Ne mozes registrovati auto. Kakve to ima veze sa registrovanjem vozila.
P.S. Da se ogradim,nisu mene nikada ni u jednom uhvatili,ali se to desava i tako to ide.
wewa wrote:da drzava funkcionise, imali bismo drzavu.

ovako imamo nakaradan sistem u kojem profitiraju oni koji postavljaju uslove, a ostalima je ostavljeno na savjest, da rade kako misle da treba.
Kakvi smo (cast izuzecima kojih je mali broj) bolje nismo ni zasluzili.
Ali to je demokratija,vecina vlada nad manjinom. Demokratija je propala stvar,sve dok dvije budale imaju vecinu nad intelektualcem.
Djaba jednom sto placa sve,kad na njega jednog ima njih 10 koji ne placaju nista. Ode sve u neku stvar kao sto vidimo.
pravo na koristenje privatnog vozila, po redu velicina, daleko je ispod prava na obrazovanje.
opet kazem, ova mjera nije namijenjena unapredjenju polozaja studenata, nego sto skorijem punjenju kase grasa, jer vladajuci nisu bili u stanju a ni zainteresirani smisliti nista bolje (bez da se remeti socijalni mir - radnici grasa su dokazano bucnija gomila od indolentnih studenata; moglo bi se tu analizirati i kako ovaj obrazovni sistem pravi ovce od svojih podanika, pa prosjecni radnik grasa sa 40+ godina zivota i nizim stepenom obrazovanja bolje koristi svoja prava od prosjecnog studenta).

nije narod, per se, nigdje bolji. vlast je ta koja je duzna da unaprijedi stanje naroda, pa i da ga sankcionise kada krsi propise. samo sto ova vlast nije tu radi naroda, nego radi sebe i svojih potomaka. narod je tu da puni dzepove.
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#3160 Re: Gras all about

Post by ado_sar »

wewa wrote:
evo jutros, lola otvara prednja vrata na troli i ulazimo na 4, placamo karte ili imamo kupone.
peti putnik ulazi na druga vrata bez placanja, muskarac igrom slucaja a revizor koji sjedi naprijed ne kaze ni 'a'. isti taj revizor izlazi na narednoj stanici, do kraja linije je jos 12!!!! stanica.

zasto bi onda iko platio kartu?! narod jeste stoka, ali disciplina kicme se decenijama praktikuje samo za one nad kojima i nema potrebe vrsiti represiju. svi ostali prolaze nekaznjeno.
Taj sto se sverca je neka jadna fukara. Zar zelis da se izjednacis s njim i da se i ti svercas? Ja ne zelim. Ako se vozim prevozom, platim, ako koristim bilo kakvu uslugu platim. Svercanje je moguce u vecini situacija i u svicarskoj i u njemackoj, ali svabo ipak drzi malo vise do sebe od vecine bosnja. Mi nemamo nimalo srama, izjednacili smo se sa ciganima, koji kradu i kad ih uhvate kao da se nista nije desilo.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3161 Re: Gras all about

Post by wewa »

ado_sar wrote:
wewa wrote:
evo jutros, lola otvara prednja vrata na troli i ulazimo na 4, placamo karte ili imamo kupone.
peti putnik ulazi na druga vrata bez placanja, muskarac igrom slucaja a revizor koji sjedi naprijed ne kaze ni 'a'. isti taj revizor izlazi na narednoj stanici, do kraja linije je jos 12!!!! stanica.

zasto bi onda iko platio kartu?! narod jeste stoka, ali disciplina kicme se decenijama praktikuje samo za one nad kojima i nema potrebe vrsiti represiju. svi ostali prolaze nekaznjeno.
Taj sto se sverca je neka jadna fukara. Zar zelis da se izjednacis s njim i da se i ti svercas? Ja ne zelim. Ako se vozim prevozom, platim, ako koristim bilo kakvu uslugu platim. Svercanje je moguce u vecini situacija i u svicarskoj i u njemackoj, ali svabo ipak drzi malo vise do sebe od vecine bosnja. Mi nemamo nimalo srama, izjednacili smo se sa ciganima, koji kradu i kad ih uhvate kao da se nista nije desilo.
ne zelim ja uopce da odlucujem o tome kakav je ko i kako mu je u zivotu.

zelim da vrijede ista pravila za sve.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3162 Re: Gras all about

Post by mali_milojica »

To je tragedija sto rece :thumbup:
Vlast se vise boji 1500 radnika GRAS-a nego nekoliko hiljada studenata :-)
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#3163 Re: Gras all about

Post by ado_sar »

wewa wrote:
ado_sar wrote:
wewa wrote:
evo jutros, lola otvara prednja vrata na troli i ulazimo na 4, placamo karte ili imamo kupone.
peti putnik ulazi na druga vrata bez placanja, muskarac igrom slucaja a revizor koji sjedi naprijed ne kaze ni 'a'. isti taj revizor izlazi na narednoj stanici, do kraja linije je jos 12!!!! stanica.

zasto bi onda iko platio kartu?! narod jeste stoka, ali disciplina kicme se decenijama praktikuje samo za one nad kojima i nema potrebe vrsiti represiju. svi ostali prolaze nekaznjeno.
Taj sto se sverca je neka jadna fukara. Zar zelis da se izjednacis s njim i da se i ti svercas? Ja ne zelim. Ako se vozim prevozom, platim, ako koristim bilo kakvu uslugu platim. Svercanje je moguce u vecini situacija i u svicarskoj i u njemackoj, ali svabo ipak drzi malo vise do sebe od vecine bosnja. Mi nemamo nimalo srama, izjednacili smo se sa ciganima, koji kradu i kad ih uhvate kao da se nista nije desilo.
ne zelim ja uopce da odlucujem o tome kakav je ko i kako mu je u zivotu.

zelim da vrijede ista pravila za sve.
pa zar ne vrijede ista pravila? Svi putnici su obavzni da plate kartu, to su pravila i za sve su apsolutno ista. Ja sam obisao vecinu svicarskih gradova uzduz i poprijeko koristeci javni prevoz i sta mislis koliko sam vidio revizora? Ni jednog. A svi putnici uredno kupe kartu kada ulaze. Nema cak ni onih prepreka da udjes na stanicu ako nemas kartu. Ta moda nam je dosta iz Turske, zemlje veoma slicne ovoj novopecenoj Bosni.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3164 Re: Gras all about

Post by wewa »

ado_sar wrote:
pa zar ne vrijede ista pravila? Svi putnici su obavzni da plate kartu, to su pravila i za sve su apsolutno ista. Ja sam obisao vecinu svicarskih gradova uzduz i poprijeko koristeci javni prevoz i sta mislis koliko sam vidio revizora? Ni jednog. A svi putnici uredno kupe kartu kada ulaze. Nema cak ni onih prepreka da udjes na stanicu ako nemas kartu. Ta moda nam je dosta iz Turske, zemlje veoma slicne ovoj novopecenoj Bosni.
u teoriji da, u praksi ne.

mi na papiru imamo savrsene propise, savrsenu drzavu, ili barem najbolju mogucu varijantu. sanitarni propisi i standardi su nam, recimo, daleko stroziji od americkih.

praksa nije ni nalik. u praksi su najgori oni koji su na najvisim pozicijama, stega je sporadicna i uvijek usmjerena ka najosjetljivijima. uredjeni sistemi su takvi jer im je uredjenost nasljedna osobina.

dosao tako mujo u englesku, da vidi sta to treba za dobar travnjak na bilinom polju.
veli englez: pa mi eto navodnjavamo, a onda povremeno pokosimo vembli.
i to je sve? pita mujo u cudu
pa jest, veli englez. i onda jedno 300 godina tako.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3165 Re: Gras all about

Post by mali_milojica »

wewa wrote:
ado_sar wrote:
pa zar ne vrijede ista pravila? Svi putnici su obavzni da plate kartu, to su pravila i za sve su apsolutno ista. Ja sam obisao vecinu svicarskih gradova uzduz i poprijeko koristeci javni prevoz i sta mislis koliko sam vidio revizora? Ni jednog. A svi putnici uredno kupe kartu kada ulaze. Nema cak ni onih prepreka da udjes na stanicu ako nemas kartu. Ta moda nam je dosta iz Turske, zemlje veoma slicne ovoj novopecenoj Bosni.
u teoriji da, u praksi ne.

mi na papiru imamo savrsene propise, savrsenu drzavu, ili barem najbolju mogucu varijantu. sanitarni propisi i standardi su nam, recimo, daleko stroziji od americkih.

praksa nije ni nalik. u praksi su najgori oni koji su na najvisim pozicijama, stega je sporadicna i uvijek usmjerena ka najosjetljivijima. uredjeni sistemi su takvi jer im je uredjenost nasljedna osobina.

dosao tako mujo u englesku, da vidi sta to treba za dobar travnjak na bilinom polju.
veli englez: pa mi eto navodnjavamo, a onda povremeno pokosimo vembli.
i to je sve? pita mujo u cudu
pa jest, veli englez. i onda jedno 300 godina tako.
Fazon je sto ljudi na zapadu drzavu zive vec nekih 300-400 godina. Tacno se zna sta moze,a sta ne.
Mi "drzavu" zivimo 25 godina.
Ok,ona Jugoslavija je bila Amerika za ovo danas,ali ipak ima razlika. Nismo bili na rukovodecim pozicijama,drugi su za nas napravili drzavu,mi je samo konzumirali. Problem je kad smo i mi pomislili da to mozemo.
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#3166 Re: Gras all about

Post by ado_sar »

wewa wrote:
ado_sar wrote:
pa zar ne vrijede ista pravila? Svi putnici su obavzni da plate kartu, to su pravila i za sve su apsolutno ista. Ja sam obisao vecinu svicarskih gradova uzduz i poprijeko koristeci javni prevoz i sta mislis koliko sam vidio revizora? Ni jednog. A svi putnici uredno kupe kartu kada ulaze. Nema cak ni onih prepreka da udjes na stanicu ako nemas kartu. Ta moda nam je dosta iz Turske, zemlje veoma slicne ovoj novopecenoj Bosni.
u teoriji da, u praksi ne.

mi na papiru imamo savrsene propise, savrsenu drzavu, ili barem najbolju mogucu varijantu. sanitarni propisi i standardi su nam, recimo, daleko stroziji od americkih.

praksa nije ni nalik. u praksi su najgori oni koji su na najvisim pozicijama, stega je sporadicna i uvijek usmjerena ka najosjetljivijima. uredjeni sistemi su takvi jer im je uredjenost nasljedna osobina.

dosao tako mujo u englesku, da vidi sta to treba za dobar travnjak na bilinom polju.
veli englez: pa mi eto navodnjavamo, a onda povremeno pokosimo vembli.
i to je sve? pita mujo u cudu
pa jest, veli englez. i onda jedno 300 godina tako.
Tacno, a ko je glavni krivac za to? Konkretno u ovom slucaju, gras ili prosjecni bosnjo? Mislis da bi bosnjo placao prevoz i da mu je gras kao neki njemacki prevoznik? I dalje ne bi, nego bi i dalje pisao tutorijale na forumu kako izbjeci naplatu karte, rtv takse, odvoza smeca isl. Mi smo se srozali kao nacija i nema nam pomoci.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18219
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#3167 Re: Gras all about

Post by GandalfSivi »

Ja fakat ne mogu vjerovati kakve se ovdje nebuloze pisu. Kakvo mijesanje krusaka i jabuka. Jeste li vi uopste svjesni kolicine gluposti koja je napisana na zadnje dvije stranice?

Ko se vozi, mora platiti, ko se ne vozi ne mora. U demokratskom drustvu se nikada nikome ne mora dokazivati da li se vozis fucking tramvajem ili ne. Sta kaze lik, ako imaju pare za cigare, onda imaju pare i za tramvaj. Sta koga boli neka stvar za sta ja imam pare? Ako sam u tramvaju bez karte, naplati mi i milju, nije problem. Ali da je nekome dokazujem da se vozim ili ne vozim tramvajem? Nevjerovatno...
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3168 Re: Gras all about

Post by wewa »

super, slozicemo se da mi eto naprosto ne umijemo.
osim sto neki ocito umiju - njihova djeca ne moraju platiti tih 100KM najesen, jer jesen nece docekati ovdje.
njihova djeca se mogu istusirati kad dodju s treninga, jer ne zive ovdje.

a mi cemo, da bismo pokazali kako smo moralni i revnosni, disciplinu zahtijevati od svoje djece. pocisti ispred svojih vrata. pa onda trkni do poljina, da vidis treba li sta sefu. red je.
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#3169 Re: Gras all about

Post by perfect_guy »

kakva je sad situacija s trolama, ima li kakvih zamjena ili?
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#3170 Re: Gras all about

Post by MAN-lion's coach »

perfect_guy wrote:kakva je sad situacija s trolama, ima li kakvih zamjena ili?
101,102,108 ne rade, a cesta je gore svakako zatvorena, ako si prolazio valjda si vidio ogradu.
Rade 103 i 107.
Možda bi bila varijanta starom trasom Kraljice Jelene, ali zračnog voda nema, da bude direktna veza od Dobrinje pa da se isključi na Švrakino-Otoka, umjesto sadašnje 108 Otoka - Dobrinja. :)
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#3171 Re: Gras all about

Post by vješalica »

wewa wrote:
mali_milojica wrote:
wewa wrote:hajde mi molim te objasni misaoni proces kojim si dosao do ovakve korelacije! [quote="mali_milojica"
Imas kazni za neplacenu kartu u GRAS-u,neces izaci na ispit.
[/quote
Imas kaznu u saobracaju,neces registrovati auto.
Imas kaznu za neplacenu kartu u GRAS vozilima,neces izaci na ispit. Plati kaznu,pa dodji polagati. Punoljetan si,odgovaras za svoje postupke.
Stop svercovanju. Ono sto koristis,plati. Veoma jednostavno.[/quote
zamisli da ti sutra nece dijete primiti kod pedijatra jer nisi na vrijeme platio kaznu za saobracajni prekrsaj

ili jesi platio, a teta u racunovodstvu nije rasknjizila

ili je rasknjizila, ali je kolegica koja je mijenja zaboravila poslati obavjestenje drugoj sluzbi koja vodi evidenciju

pricamo o Bosni i Hercegovini, a ne nekoj uredjenoj drzavi.

evo jutros, lola otvara prednja vrata na troli i ulazimo na 4, placamo karte ili imamo kupone.
peti putnik ulazi na druga vrata bez placanja, muskarac igrom slucaja a revizor koji sjedi naprijed ne kaze ni 'a'. isti taj revizor izlazi na narednoj stanici, do kraja linije je jos 12!!!! stanica.

zasto bi onda iko platio kartu?! narod jeste stoka, ali disciplina kicme se decenijama praktikuje samo za one nad kojima i nema potrebe vrsiti represiju. svi ostali prolaze nekaznjeno.[/quote

počinjete lupati u nedogled
sve vam je nejasno
prij cca 10 godina priča mi žena nije mogla izaći iz njemačke (kad se vraćala u BiH) imala dug za plin neki neplaćen račun
a vi se slobodno šprdajte i kopirajte bjeosvjetske metropole
kako kod njih valja,a kod nas ne valja
90% stanja u gradu primitivnog je produkt bagre koja živi ovdje,a nikakve politike,vjere,nacije,bakira i bogova razne vrste
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#3172 Re: Gras all about

Post by perfect_guy »

MAN-lion's coach wrote:
perfect_guy wrote:kakva je sad situacija s trolama, ima li kakvih zamjena ili?
101,102,108 ne rade, a cesta je gore svakako zatvorena, ako si prolazio valjda si vidio ogradu.
Rade 103 i 107.
Možda bi bila varijanta starom trasom Kraljice Jelene, ali zračnog voda nema, da bude direktna veza od Dobrinje pa da se isključi na Švrakino-Otoka, umjesto sadašnje 108 Otoka - Dobrinja. :)
znam, ali kontam da nisu aktivirali bar buseve na staroj 42
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#3173 Re: Gras all about

Post by man_464 »

Jer GRAS je uz VAS.

GRAS: Do 25. augusta besplatan noćni prijevoz na relaciji Vijećnica - Dobrinja
http://www.klix.ba/clanak/170811081

Plus dodatni autobus.

Novi režim vožnje Tuborg autobusa uz dvije dodatne vožnje iza ponoći
http://www.klix.ba/clanak/170811069
User avatar
trambusek88
Posts: 4808
Joined: 03/10/2009 23:51

#3174 Re: Gras all about

Post by trambusek88 »

MAN-lion's coach wrote:
perfect_guy wrote:kakva je sad situacija s trolama, ima li kakvih zamjena ili?
101,102,108 ne rade, a cesta je gore svakako zatvorena, ako si prolazio valjda si vidio ogradu.
Rade 103 i 107.
Možda bi bila varijanta starom trasom Kraljice Jelene, ali zračnog voda nema, da bude direktna veza od Dobrinje pa da se isključi na Švrakino-Otoka, umjesto sadašnje 108 Otoka - Dobrinja. :)
Da nisu godišnji odmori možda bi bio ubačen autobus na liniju Otoka-Dobrinja.
Pojačana je linija 107 Dobrinja-Jezero pošto 102 ne radi.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20515
Joined: 12/08/2013 12:51

#3175 Re: Gras all about

Post by insaneinthebrain »

zanima me zna li neko koje su linije osim ovih sto sad imamo 1-6 jos bile u funkciji, ako su ikad i bile :?
Post Reply