Gras all about

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
JuzerNejm__
Posts: 78
Joined: 30/03/2021 15:21

#5226 Re: Gras all about

Post by JuzerNejm__ »

NediM17 wrote: 31/07/2021 19:54 Vozis ti trolu ovdje.
Nego, nadje li iskusnu cimericu, to je najbitnije, jebes fakultet i gras.
:lol: ja sam rekao može i u pp ako smeta nekome...
Našao sam ali cimera sad za sad hahahah cimerice obično traže cimericu
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#5227 Re: Gras all about

Post by NediM17 »

Nas'o cimera, a nit' si upis'o fakultet nit' si nas'o stan. :mrgreen:
JuzerNejm__
Posts: 78
Joined: 30/03/2021 15:21

#5228 Re: Gras all about

Post by JuzerNejm__ »

NediM17 wrote: 31/07/2021 20:15 Nas'o cimera, a nit' si upis'o fakultet nit' si nas'o stan. :mrgreen:
Hahahha pa normalno da sam upisao ali i da nisam, mogao sam na drugom roku... opet mi treba cimer, a i stan sam pronašao samo više njih na različitim lokacijama + moram vidjet sa cimerom koji njemu odgovara, ne znam šta je tu čudno
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#5229 Re: Gras all about

Post by NediM17 »

Pa vidim da spominjes cas AG, pa PMF.
Jebes cimera, sebi nagodi.
JuzerNejm__
Posts: 78
Joined: 30/03/2021 15:21

#5230 Re: Gras all about

Post by JuzerNejm__ »

NediM17 wrote: 31/07/2021 20:34 Pa vidim da spominjes cas AG, pa PMF.
Jebes cimera, sebi nagodi.
A too, ma to je zbog predavanja neka predavanja u nekom semestru budu na pmfu tako sam čuo mislim od ovih sa starijih godina svog faksa.. Pa mislim logično da sebičnost proradi i gledam stanove po sebi :lol: i te koje sam našao da mi se sviđaju nudim cimeru, koji se god i njemu svidi od ponuđenih meni valja, trebam i njemu da odgovara normalno, jer nismo na istom faksu, možda mu budžet manji od mog itd...
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#5231 Re: Gras all about

Post by P308 »

high_volume wrote: 31/07/2021 19:48
Black swan wrote: 31/07/2021 11:08

15.8. Pocinju
Spremni smo
Kupio sam nove tene
Kupi ti još jedne, trebat će ti... I dvoje zimskih cipela, sa debelim đonom, nahodat ćeš se do završetka rekonstrukcije ove pruge :(
Odakle informacija da radovi krecu 15.8.? Nema nigdje zvanicno objavljeno. Uglavnom se koristi rijec "uskoro" :?
Pa dobro, radit ce tramvaj npr. od Nedzarica dok se bude radio dio Ilidza-Nedzarici, valjda? I tako dalje...znaci od dijelova gdje ima okretaljka?
A da ce biti haos, hoce sigurno ... jos pocinje i skola. Ali strpiti se, isplatit ce se.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17006
Joined: 31/03/2019 14:56

#5232 Re: Gras all about

Post by vjeshalica »

Tesla Edison wrote: 31/07/2021 19:47 Najbolja stvar je ta što ovaj stečaj ne može niko više zaustaviti, posebno ne ovi dušebrižnici sa foruma.

Ako sutra i krenu u štrajk, ne bi niko ni osjetio jer ovaj Gras više ne radi nego što radi, a svakako bi to bila prilika za ekspresnu podjelu otkaza neradnicima, i to bez otpremnine.

Drugo, ona priča da preduzeće staro 100+ godina je više nego smiješna. Gras postoji manje od 40 godina. Ranije je bio GSP pa Električni tramvaj prije toga, a to su sve neovisni pravni subjekti. Gras je nastao pred olimpijadu i od tada do danas je bio sinonim za pljačku i gubitke. Poslije rata su primili donacija da su mogli 5 novih "grasova" napraviti i sve su sjebali. Što je najgore, koliko su krali direktori, vlade, isto toliko su krali i (ne)radnici, pa prodavali dijelove, krali naftu i nema šta sve ne.

Ovaj karcinom zvani Gras treba hirurški odstraniti. Zdravo tkivo i potrebnu radnu snagu prebaciti u novo preduzeće i da se ovo već jednom završi. Podnijeti krivične prijave protiv lopina, kreditom nek vlada sanira dugove dobavljačima i riješen problem.

Da i mi jednom odahnemo kad je prijevoz u pitanju.
Najgore je sto ti mislis da neko ima angazman da utice na desavanja u bilo kojoj firmi pa tako i u Grasu. Šizofrenija je zajebana boleśčina.
nlt
Posts: 2550
Joined: 18/05/2014 18:02

#5233 Re: Gras all about

Post by nlt »

Ide nova firma, evo prijedlog
KJKP JGP SARAJEVO
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5234 Re: Gras all about

Post by Truba »

Napisao je neko na forumu
15.8. Nedjelja
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#5235 Re: Gras all about

Post by Tesla Edison »

vjeshalica wrote: 31/07/2021 22:49
Tesla Edison wrote: 31/07/2021 19:47 Najbolja stvar je ta što ovaj stečaj ne može niko više zaustaviti, posebno ne ovi dušebrižnici sa foruma.

Ako sutra i krenu u štrajk, ne bi niko ni osjetio jer ovaj Gras više ne radi nego što radi, a svakako bi to bila prilika za ekspresnu podjelu otkaza neradnicima, i to bez otpremnine.

Drugo, ona priča da preduzeće staro 100+ godina je više nego smiješna. Gras postoji manje od 40 godina. Ranije je bio GSP pa Električni tramvaj prije toga, a to su sve neovisni pravni subjekti. Gras je nastao pred olimpijadu i od tada do danas je bio sinonim za pljačku i gubitke. Poslije rata su primili donacija da su mogli 5 novih "grasova" napraviti i sve su sjebali. Što je najgore, koliko su krali direktori, vlade, isto toliko su krali i (ne)radnici, pa prodavali dijelove, krali naftu i nema šta sve ne.

Ovaj karcinom zvani Gras treba hirurški odstraniti. Zdravo tkivo i potrebnu radnu snagu prebaciti u novo preduzeće i da se ovo već jednom završi. Podnijeti krivične prijave protiv lopina, kreditom nek vlada sanira dugove dobavljačima i riješen problem.

Da i mi jednom odahnemo kad je prijevoz u pitanju.
Najgore je sto ti mislis da neko ima angazman da utice na desavanja u bilo kojoj firmi pa tako i u Grasu. Šizofrenija je zajebana boleśčina.
Džaba pišeš i trošiš živce. Grasu su dani odbrojani ;)
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10473
Joined: 27/04/2021 22:52

#5236 Re: Gras all about

Post by tramvajtrojka »

Tesla Edison wrote: 01/08/2021 09:41
vjeshalica wrote: 31/07/2021 22:49

Najgore je sto ti mislis da neko ima angazman da utice na desavanja u bilo kojoj firmi pa tako i u Grasu. Šizofrenija je zajebana boleśčina.
Džaba pišeš i trošiš živce. Grasu su dani odbrojani ;)
abd i mi da docekamo u bliskoj budućnosti zatvorenu stanicu novu prugu i tramvaj kad udjes u njega da je cist i da nema primjese grasovih ubleha :thumbup: :thumbup: :thumbup:

ovaj grad ce se toliko promjeniti sa normalnim javnim prevozom da ce to biti nevjerojatno

samo sad treba izdrzati pritisak neradnika i kleptomana vec su krenuli uzese nam posoooo sa trazenjem ostavke ministra i da im vlada nastavlja placati njihove tuzbe koje blokiraju firmu gasi ih forto pa vladaj vjecno :thumbup:
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#5237 Re: Gras all about

Post by Hakiz »

vjeshalica wrote: 31/07/2021 22:49
Tesla Edison wrote: 31/07/2021 19:47 Najbolja stvar je ta što ovaj stečaj ne može niko više zaustaviti, posebno ne ovi dušebrižnici sa foruma.

Ako sutra i krenu u štrajk, ne bi niko ni osjetio jer ovaj Gras više ne radi nego što radi, a svakako bi to bila prilika za ekspresnu podjelu otkaza neradnicima, i to bez otpremnine.

Drugo, ona priča da preduzeće staro 100+ godina je više nego smiješna. Gras postoji manje od 40 godina. Ranije je bio GSP pa Električni tramvaj prije toga, a to su sve neovisni pravni subjekti. Gras je nastao pred olimpijadu i od tada do danas je bio sinonim za pljačku i gubitke. Poslije rata su primili donacija da su mogli 5 novih "grasova" napraviti i sve su sjebali. Što je najgore, koliko su krali direktori, vlade, isto toliko su krali i (ne)radnici, pa prodavali dijelove, krali naftu i nema šta sve ne.

Ovaj karcinom zvani Gras treba hirurški odstraniti. Zdravo tkivo i potrebnu radnu snagu prebaciti u novo preduzeće i da se ovo već jednom završi. Podnijeti krivične prijave protiv lopina, kreditom nek vlada sanira dugove dobavljačima i riješen problem.

Da i mi jednom odahnemo kad je prijevoz u pitanju.
Najgore je sto ti mislis da neko ima angazman da utice na desavanja u bilo kojoj firmi pa tako i u Grasu. Šizofrenija je zajebana boleśčina.
Pa, čini seda je vlada KS rekla, ako ne možemo uticati na dešavanje u Grasu, možemo uticati na postojanje Grasa.

I biće da ga neće biti.

K'o što izreka kaže, iskali ste, evo vam ga.
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#5238 Re: Gras all about

Post by Hakiz »

Tesla Edison wrote: 31/07/2021 19:47

Ako sutra i krenu u štrajk, ne bi niko ni osjetio jer ovaj Gras više ne radi nego što radi, a svakako bi to bila prilika za ekspresnu podjelu otkaza neradnicima, i to bez otpremnine.
Po zakonu, ne možeš dati otkaz radniku dok je u štrajku ili zbog toga što štrajkuje, štrajk je njegovo zakonsko pravo.

Ali, po zakonu, nema ni plate (doprinosa takođe) dok si u štrajku, ne smiješ ometati rad onih koji rade umjesto tebe, a za blokiranje ulica postoji sila, oružana ako treba, u obliku policije koja ulice deblokira. Smiješ čak, nekada i moraš, štrajkovati u krugu preduzeća, ali ne smiješ blokirati dolazak na posao i preduzeću ometati rad onih koji neće da štrajkuju ili onih koje poslodavac dovede da privremeno umjesto tebe rade dok ti štrajkuješ.

Ima zakon o štrajku, pa neka štrajkuju po zakonu, nije problem.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17006
Joined: 31/03/2019 14:56

#5239 Re: Gras all about

Post by vjeshalica »

tramvajtrojka wrote: 01/08/2021 09:45
Tesla Edison wrote: 01/08/2021 09:41

Džaba pišeš i trošiš živce. Grasu su dani odbrojani ;)
abd i mi da docekamo u bliskoj budućnosti zatvorenu stanicu novu prugu i tramvaj kad udjes u njega da je cist i da nema primjese grasovih ubleha :thumbup: :thumbup: :thumbup:

ovaj grad ce se toliko promjeniti sa normalnim javnim prevozom da ce to biti nevjerojatno

samo sad treba izdrzati pritisak neradnika i kleptomana vec su krenuli uzese nam posoooo sa trazenjem ostavke ministra i da im vlada nastavlja placati njihove tuzbe koje blokiraju firmu gasi ih forto pa vladaj vjecno :thumbup:
:lol:
User avatar
vjeshalica
Posts: 17006
Joined: 31/03/2019 14:56

#5240 Re: Gras all about

Post by vjeshalica »

Hakiz wrote: 01/08/2021 09:47
vjeshalica wrote: 31/07/2021 22:49

Najgore je sto ti mislis da neko ima angazman da utice na desavanja u bilo kojoj firmi pa tako i u Grasu. Šizofrenija je zajebana boleśčina.
Pa, čini seda je vlada KS rekla, ako ne možemo uticati na dešavanje u Grasu, možemo uticati na postojanje Grasa.

I biće da ga neće biti.

K'o što izreka kaže, iskali ste, evo vam ga.
:lol:

Jebes vladu koja ne moze uticati na stanje onoga cemu je vlasnik,osim toga, ako i ne moze, onda sa tim pokazuje da nije u stanju napraviti promjene. A kad Grasa ne bude, onda nece biti ni servisiranja potreba socijalnog sloja i forumskih besposlenika. :lol:
User avatar
vjeshalica
Posts: 17006
Joined: 31/03/2019 14:56

#5241 Re: Gras all about

Post by vjeshalica »

Hakiz wrote: 01/08/2021 09:57
Tesla Edison wrote: 31/07/2021 19:47

Ako sutra i krenu u štrajk, ne bi niko ni osjetio jer ovaj Gras više ne radi nego što radi, a svakako bi to bila prilika za ekspresnu podjelu otkaza neradnicima, i to bez otpremnine.
Po zakonu, ne možeš dati otkaz radniku dok je u štrajku ili zbog toga što štrajkuje, štrajk je njegovo zakonsko pravo.

Ali, po zakonu, nema ni plate (doprinosa takođe) dok si u štrajku, ne smiješ ometati rad onih koji rade umjesto tebe, a za blokiranje ulica postoji sila, oružana ako treba, u obliku policije koja ulice deblokira. Smiješ čak, nekada i moraš, štrajkovati u krugu preduzeća, ali ne smiješ blokirati dolazak na posao i preduzeću ometati rad onih koji neće da štrajkuju ili onih koje poslodavac dovede da privremeno umjesto tebe rade dok ti štrajkuješ.

Ima zakon o štrajku, pa neka štrajkuju po zakonu, nije problem.
Hajdeee??? :mrgreen:
Član 8.
U toku štrajka organiziranog pod uvjetima i na način utvrđenim ovim zakonom,
kolektivnim ugovorom i pravima sindikata o štrajku, poslodavac ne može zaposliti
nove zaposlenike koji bi zamijenili učesnike u štrajku.

Član 9.
Zaposleniku koji je sudjelovao u štrajku plaća se može smanjiti srazmjerno vremenu sudjelovanja u štrajku, u skladu sa kolektivnim ugovorom i pravilnikom o radu.


Dakle, kolektivni ugovor i pravilnici definisu sta moze i sta ne moze,a ne sta ti lupas i izmisljas. Navedi, dalje ako nema plate i doprinosa, nema ni staza? Haha forum obiluje glupostima.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#5242 Re: Gras all about

Post by Tesla Edison »

vjeshalica wrote: 01/08/2021 10:00
Hakiz wrote: 01/08/2021 09:47

Pa, čini seda je vlada KS rekla, ako ne možemo uticati na dešavanje u Grasu, možemo uticati na postojanje Grasa.

I biće da ga neće biti.

K'o što izreka kaže, iskali ste, evo vam ga.
:lol:

Jebes vladu koja ne moze uticati na stanje onoga cemu je vlasnik,osim toga, ako i ne moze, onda sa tim pokazuje da nije u stanju napraviti promjene. A kad Grasa ne bude, onda nece biti ni servisiranja potreba socijalnog sloja i forumskih besposlenika. :lol:
Piši kumu Gliši.....

Nema efekta, Gras je u nadležnosti Bakija :lol:
User avatar
vjeshalica
Posts: 17006
Joined: 31/03/2019 14:56

#5243 Re: Gras all about

Post by vjeshalica »

:lol:
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#5244 Re: Gras all about

Post by Hakiz »

vjeshalica wrote: 01/08/2021 10:00

Jebes vladu koja ne moze uticati na stanje onoga cemu je vlasnik,osim toga, ako i ne moze, onda sa tim pokazuje da nije u stanju napraviti promjene.
To je posebna priča i to apsolutno stoji.
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#5245 Re: Gras all about

Post by Hakiz »

vjeshalica wrote: 01/08/2021 10:04
Hakiz wrote: 01/08/2021 09:57

Po zakonu, ne možeš dati otkaz radniku dok je u štrajku ili zbog toga što štrajkuje, štrajk je njegovo zakonsko pravo.

Ali, po zakonu, nema ni plate (doprinosa takođe) dok si u štrajku, ne smiješ ometati rad onih koji rade umjesto tebe, a za blokiranje ulica postoji sila, oružana ako treba, u obliku policije koja ulice deblokira. Smiješ čak, nekada i moraš, štrajkovati u krugu preduzeća, ali ne smiješ blokirati dolazak na posao i preduzeću ometati rad onih koji neće da štrajkuju ili onih koje poslodavac dovede da privremeno umjesto tebe rade dok ti štrajkuješ.

Ima zakon o štrajku, pa neka štrajkuju po zakonu, nije problem.
Hajdeee??? :mrgreen:
Član 8.
U toku štrajka organiziranog pod uvjetima i na način utvrđenim ovim zakonom,
kolektivnim ugovorom i pravima sindikata o štrajku, poslodavac ne može zaposliti
nove zaposlenike koji bi zamijenili učesnike u štrajku.

Član 9.
Zaposleniku koji je sudjelovao u štrajku plaća se može smanjiti srazmjerno vremenu sudjelovanja u štrajku, u skladu sa kolektivnim ugovorom i pravilnikom o radu.


Dakle, kolektivni ugovor i pravilnici definisu sta moze i sta ne moze,a ne sta ti lupas i izmisljas. Navedi, dalje ako nema plate i doprinosa, nema ni staza? Haha forum obiluje glupostima.
Očigledno je zakon o štrajku mijenjan u odnosu na onaj kada sam ja štrajkovao. OK.

Ali, čemu nervoza?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5246 Re: Gras all about

Post by _BataZiv_0809 »

A kako uticati na firmu koja ne zna ni koliko je kome duzna, koja se bavi prevozom a ima manjak vozaca usprkos visku radnika, koju je opljackao svako od portira do generalnog direktora?

Stecaj dabome, iako je za njega i 2010. bilo kasno.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24396
Joined: 08/09/2005 20:08

#5247 Re: Gras all about

Post by Haris.ba »

Nije zakon mijenjan.

Vec je kolektivnim ugovorima dato da se moze strajkovati, a plata ide. Sto je samo po sebi idiotizam, al tako je kako je.

Mislim da se i dan danas potpisuju kolektivni sa tom odredbom. Pa imas "strajk" u zdravstvu godinama.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17006
Joined: 31/03/2019 14:56

#5248 Re: Gras all about

Post by vjeshalica »

Hakiz wrote: 01/08/2021 10:46
vjeshalica wrote: 01/08/2021 10:00

Jebes vladu koja ne moze uticati na stanje onoga cemu je vlasnik,osim toga, ako i ne moze, onda sa tim pokazuje da nije u stanju napraviti promjene.
To je posebna priča i to apsolutno stoji.
To ce se i desiti. Nece biti promjene.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#5249 Re: Gras all about

Post by Tesla Edison »

Sarajevo, stanica Ilidža, 23.09.2022. godine:

Image

:bih:
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5250 Re: Gras all about

Post by Truba »

Nisam stigo kupit kupon a nemam vise karata :mrgreen:
Rade li oni sto ih prodaju sutra od 7.00
7.30 ili 8.00...
Post Reply