Gras all about

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
lajkujMe
Posts: 12115
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#1 Gras all about

Post by lajkujMe »

Posto vidim da nema ovakve teme na ovom forumu a ima tkz ogranicenih tema kao sto su gras-karte, ili revizori, pa sam mislio hajd sad da ima opcenita tema o nasem "dragom" grasu

tema obuhvaca:

Vozni park
Usluznost
Uprava
Cijene
Redovi voznje
Projekti i buducnost grasa
Vijesti

Hajde da ja pocnem, ko zna koliko Novih tramvaja gras ima a to su Satra II i Satra III, i koliko je u planu ovih tramvaja?

A vijest hmm eto nes vjerovati ali obnavljaju prugu od barscarsije do marijin dvora. :thumbup:
User avatar
perfect_guy
Posts: 6502
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#2 Re: Gras all about

Post by perfect_guy »

lajkujMe wrote:Posto vidim da nema ovakve teme na ovom forumu a ima tkz ogranicenih tema kao sto su gras-karte, ili revizori, pa sam mislio hajd sad da ima opcenita tema o nasem "dragom" grasu

tema obuhvaca:

Vozni park
Usluznost
Uprava
Cijene
Redovi voznje
Projekti i buducnost grasa
Vijesti

Hajde da ja pocnem, ko zna koliko Novih tramvaja gras ima a to su Satra II i Satra III, i koliko je u planu ovih tramvaja?

A vijest hmm eto nes vjerovati ali obnavljaju prugu od barscarsije do marijin dvora. :thumbup:
trenutno mislim da ih ima 11+3

a da krenem redom:
uslužnost - nula bodova
uprava - uljepšano ime za hrpu lopova
cijene - u odnosu na standard nerealno visoke (dobro, ipak ih treba razumjeti, treba ih razumjeti, valja nahraniti 500 radnika viška)
redovi vožnje - hiljadu puta ispričano, pridržavanje u bus i kombi saobraćaju katastrofa
projekti - jadna firma čiji se projekti svode samo na obnovu pruge
User avatar
Beauty01
Posts: 651
Joined: 10/04/2011 12:09
Location: Black pearl

#3 Re: Gras all about

Post by Beauty01 »

Evo sta mi se malocas desilo:
22:36h, 19.06.2011., nalazim se u autobusu Mojmilo-Dobrinja. Namjeravam da izadjem na posljednjoj stanici na Dobrinji, i stanem na prva vrata. Vozac otvara vrata, prije mene izlazi zena. U trenutku kada ja izlazim, vozac zatvara vrata!!!!!!!!!!!! Ja guram od sebe vrata (pri cemu sam dobila nateknuce malog prsta), derem se "aaaaaaaaaaaj" i vozac nakon NEKOLIKO SEKUNDI otvara vrata!!!!!!! :x :x :x
Zatim bez ikakvog izvinjenja krece na okretaljku, govoreci u prolazu "nije do mene". Nije do mene?!
Zar se vrata sama zatvaraju????????? Prahne vratima da se zatvore, i bas kad sam ja izlazila zatvorise se. :x
Vozac je godina 30-40, punije gradje, onaj pravi krkanski odvratni tip, sto bi svakoj djevojci bio na prvi pogled odvratan. Imam i svjedoka, zena koja je u autobusu ostala iza mene sve je to vidjela. Poslije me pitala jesam li dobro i rekla da je svojim ocima vidjela kako je on namjerno pritisnuo dugme za zatvaranje vrata u trenutku kada sam ja izlazila. LAZE da je to bilo slucajno, jer ne bi me drzao nekoliko sekundi (meni se to cinilo kao vjecnost) stisnutu medju vratima.
Prepala sam se toliko da nisam imala snage da se vratim, da se svadjam, ali sad sam toliko ljuta, toliko iznervirana, da bih sve dala da ga mogu :x :x :x :x :x
User avatar
opa22
Posts: 1683
Joined: 02/04/2010 15:20

#4 Re: Gras all about

Post by opa22 »

ah taj GRAS najgori od sve djece, ne znam sta cemo vise s njim, ne mozemo sa njim a ni bez njega, monopol je cudo
User avatar
H4v4t4R
Posts: 166
Joined: 05/03/2011 21:41

#5 Re: Gras all about

Post by H4v4t4R »

Beauty01 wrote:Evo sta mi se malocas desilo:
22:36h, 19.06.2011., nalazim se u autobusu Mojmilo-Dobrinja. Namjeravam da izadjem na posljednjoj stanici na Dobrinji, i stanem na prva vrata. Vozac otvara vrata, prije mene izlazi zena. U trenutku kada ja izlazim, vozac zatvara vrata!!!!!!!!!!!! Ja guram od sebe vrata (pri cemu sam dobila nateknuce malog prsta), derem se "aaaaaaaaaaaj" i vozac nakon NEKOLIKO SEKUNDI otvara vrata!!!!!!! :x :x :x
Zatim bez ikakvog izvinjenja krece na okretaljku, govoreci u prolazu "nije do mene". Nije do mene?!
Zar se vrata sama zatvaraju????????? Prahne vratima da se zatvore, i bas kad sam ja izlazila zatvorise se. :x
Vozac je godina 30-40, punije gradje, onaj pravi krkanski odvratni tip, sto bi svakoj djevojci bio na prvi pogled odvratan. Imam i svjedoka, zena koja je u autobusu ostala iza mene sve je to vidjela. Poslije me pitala jesam li dobro i rekla da je svojim ocima vidjela kako je on namjerno pritisnuo dugme za zatvaranje vrata u trenutku kada sam ja izlazila. LAZE da je to bilo slucajno, jer ne bi me drzao nekoliko sekundi (meni se to cinilo kao vjecnost) stisnutu medju vratima.
Prepala sam se toliko da nisam imala snage da se vratim, da se svadjam, ali sad sam toliko ljuta, toliko iznervirana, da bih sve dala da ga mogu :x :x :x :x :x
obicno se iz busa izlazi na srednja i zadnja vrata. prva sluze samo za ulazak u bus. ostatk price je skoro pa nevazan :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6 Re: Gras all about

Post by Truba »

kakva im je ono taktika jutros ne možeš ući u tramvaj na malti :lol: :lol: :lol:
User avatar
Beauty01
Posts: 651
Joined: 10/04/2011 12:09
Location: Black pearl

#7 Re: Gras all about

Post by Beauty01 »

H4v4t4R wrote:
Beauty01 wrote:Evo sta mi se malocas desilo:
22:36h, 19.06.2011., nalazim se u autobusu Mojmilo-Dobrinja. Namjeravam da izadjem na posljednjoj stanici na Dobrinji, i stanem na prva vrata. Vozac otvara vrata, prije mene izlazi zena. U trenutku kada ja izlazim, vozac zatvara vrata!!!!!!!!!!!! Ja guram od sebe vrata (pri cemu sam dobila nateknuce malog prsta), derem se "aaaaaaaaaaaj" i vozac nakon NEKOLIKO SEKUNDI otvara vrata!!!!!!! :x :x :x
Zatim bez ikakvog izvinjenja krece na okretaljku, govoreci u prolazu "nije do mene". Nije do mene?!
Zar se vrata sama zatvaraju????????? Prahne vratima da se zatvore, i bas kad sam ja izlazila zatvorise se. :x
Vozac je godina 30-40, punije gradje, onaj pravi krkanski odvratni tip, sto bi svakoj djevojci bio na prvi pogled odvratan. Imam i svjedoka, zena koja je u autobusu ostala iza mene sve je to vidjela. Poslije me pitala jesam li dobro i rekla da je svojim ocima vidjela kako je on namjerno pritisnuo dugme za zatvaranje vrata u trenutku kada sam ja izlazila. LAZE da je to bilo slucajno, jer ne bi me drzao nekoliko sekundi (meni se to cinilo kao vjecnost) stisnutu medju vratima.
Prepala sam se toliko da nisam imala snage da se vratim, da se svadjam, ali sad sam toliko ljuta, toliko iznervirana, da bih sve dala da ga mogu :x :x :x :x :x
obicno se iz busa izlazi na srednja i zadnja vrata. prva sluze samo za ulazak u bus. ostatk price je skoro pa nevazan :mrgreen:
Ta cinjenica je apsolutno nevazna, jer izlazim na prva vrata kada sam na okretaljci, tj. kada nema niko da udje-a to mi je u pola 11 navece, na Dobrinji, gdje nigdje zive duse nema u to doba, i sigurnije. Znaci po tebi je to sto sam ja krenula na prva vrata opravdanje za ucinjeno od strane vozaca hahahahaahaha :lol:
User avatar
El Vanjcho
Posts: 235
Joined: 16/06/2011 04:51
Location: sa druge strane jastuka

#8 Re: Gras all about

Post by El Vanjcho »

Image

Image

Image
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25620
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#9 Re: Gras all about

Post by BHF_Manijak »

Uuu ova zadnja slika strasna fakat, nisam ocigledno bio u toku, jel se to desilo ove zime?! :shock: :shock: :-?
User avatar
opa22
Posts: 1683
Joined: 02/04/2010 15:20

#10 Re: Gras all about

Post by opa22 »

Skupština se ne slaže
Izvještaj za 2010: GRAS u gubitku 21.700.000 KM
Na redovnoj sjednici Skuštine KJKP GRAS jednoglasno je odbijeno usvajanje Izvještaja o poslovanju za 2010. godinu, u kojem stoji da je gubitak ove firme 21.700.000 KM.

Image
Članovi Skupštine i Nadzornog odbora su naglasili da od nove uprave preduzeća očekuju pripremu Plana poslovanja za 2011. godinu koji bi trebao da bude precizan i konkretan sa jasno izraženim novčanim sredstvima i predočenim aktivnostima koje se trebaju uraditi na prevazilaženju problema poslovanja.

Dogovoreno je da 30. juna 2011. godine Skupština preduzeća održi proširenu sjednicu na kojoj će biti prisutni članovi Uprave i Nadzornog odbora, kako bi se razmatrao Plan poslovanja, te program mjera za konsolidaciju preduzeća. Skupština preduzeća očekuje da će se kroz Plan poslovanja iznaći sistemska i druga unutrašnja rješenja za prevazilaženje postojeće situacije, saopšteno je iz Ureda za odnose s javnošću GRAS-a

Skupština je također razmatrala Izvještaj eksternog revizora o izvršenoj reviziji finansijskih izvještaja preduzeća za 2010. godinu. U Izvještaju je, između ostalih, data preporuka da se sačini program konsolidacije preduzeća, te da se pristupi hitnom iznalaženju rješenja za prevazilaženje iz postojeće situacije. S obzirom da je Skupština konstatovala da u Izvještaju nedostaju određena pojašnjenja te da ga je potrebno dopuniti, dogovoreno je da se usvajanje Izvještaja prolongira za narednu sjednicu Skupštine, za koju je planirano prisustvo eksternog revizora.
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#11 Re: Gras all about

Post by Truba »

pripremu Plana poslovanja za 2011.

a pola godine prošlo

lepo boba mi :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Sed
Posts: 133
Joined: 14/03/2011 16:18
Contact:

#12 Re: Gras all about

Post by Sed »

Može li mi neko objasniti vezu između GRAS-a i Sandžaklija? Onako ukratko. Primjetih da svaki put kad se na portalu pojavi vijest o ovom preduzeću, nađe se i par (desetaka) komentara o Sandžaku, lopovima, mafiji...
User avatar
El Vanjcho
Posts: 235
Joined: 16/06/2011 04:51
Location: sa druge strane jastuka

#13 Re: Gras all about

Post by El Vanjcho »

BHF_Manijak wrote:Uuu ova zadnja slika strasna fakat, nisam ocigledno bio u toku, jel se to desilo ove zime?! :shock: :shock: :-?

Nije, ovo je iz januara ili februara 2009. ne sjecam se tacno.

On je izgubio kontrolu nad vozilom gore skroz na vrhu ove ulice, vidi se lijevo Amko Komerc, tu okrece kad silazi sa Komatina pa lijevo ide prema Hambinoj carini i dalje preka Soukbunaru.
Kocnice otkazale niz Komatin i u punoj brzini se sorgao niz Sirokacu, pokupio sva auta eto vidi se da ih je samljeo, i zaustavio se pred ovom kucom (sad je tu umjeto kamene, metalna ograda, duplo veca nego ova na slici, smijesno malo ali ljudi se istraumirali)

Nekim cudom povrijedjenih nije bilo, osim par putnika koji imali modrice i slicno.

Neispravno vozilo, bilo je samo pitanje vremena. A nije im prvi put da im kombiji rikavaju, ali ovo je bilo bas na najgorem mjestu.
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#14 Re: Gras all about

Post by Truba »

kakav im je ono fol sa stajanjem na malti
konacno su me poslusali da nam zabrane ulaz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

taktika im je dobra ali se moram adaptirati sto prije
odoše noge i novčanik :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#15 Re: Gras all about

Post by neo7 »

komi wrote:kakav im je ono fol sa stajanjem na malti
konacno su me poslusali da nam zabrane ulaz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

taktika im je dobra ali se moram adaptirati sto prije
odoše noge i novčanik :lol: :lol: :lol: :lol:
Moze pojasnjenje za tu taktiku Č:D nisam primjetio
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#16 Re: Gras all about

Post by Truba »

stoje po 2 na vratima kad tramvaj stane na malti socijalnom i pofalićima
i ne možeš ući u tramvaj dok ne kupiš kartu
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#17 Re: Gras all about

Post by neo7 »

Dobro to je cesta pojava ispred televizije :D Posebno ujutro :)...slicno je i na Otoci
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#18 Re: Gras all about

Post by Truba »

dakle idu prema gradu... :mrgreen: sad moram 15 minuta ranije krenuti :roll:
User avatar
butterfly_01
Posts: 548
Joined: 13/02/2011 23:18

#19 Re: Gras all about

Post by butterfly_01 »

Imam pitanje: jesu li ikome napisali kaznu koju mora platiti? i da su mu pri tome policiju zvali?
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8484
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#20 Re: Gras all about

Post by kokuz_sa »

imamo
-najskuplje karte u regionu(u Beogradu karta oko 70Kf,jeste da ima veci broj stanovnika al ima i vise prevoznika)
-najskuplje kazne u regionu(kod nas 26.5KM u splitu 12KM)
-najneispravnija vozila(kocnice,grijanje,svako malo nesto se zapali u tramvaju)
-najbezobraznije revizore(ovdje primjeri nisu potrebni)
-Gras jedini drzi monopol za prevoz ljudi u gradu Sarajevu i okolici i opet ima milionski gubitak
-svake godine sine mjenjaju, isto da prevoze beton a ne ljude pa tako brzo propadaju sine
-svaki normalan prvoznik ljeti pojaca broj vozila samo gras smanji( kao ne ide raja u skolu,pa manje vozila u ljetnom periodu)
-samo kod nas ima da u sred zime nema grijanja u tramvajima a u sred ljeta radi im grijanje(zimi grijanje radi samo do drugih vrata)
-jedini prevoznik koji moze svojim redom voznje guzicu obrisat(nikad nista ne rade po navedenom redu voznje)
-projekt buducnosti-hoce trolu il tramvaj za hrasnicu i za kasindolsku dole gdje li vec..ma sevap im je zabraniti i ovo sto prevoze a kamol im dat da i tu prave linije..
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#21 Re: Gras all about

Post by StupskaBitanga »

kokuz_sa wrote:imamo
-najskuplje karte u regionu(u Beogradu karta oko 70Kf,jeste da ima veci broj stanovnika al ima i vise prevoznika)
-najskuplje kazne u regionu(kod nas 26.5KM u splitu 12KM)
-najneispravnija vozila(kocnice,grijanje,svako malo nesto se zapali u tramvaju)
-najbezobraznije revizore(ovdje primjeri nisu potrebni)
-Gras jedini drzi monopol za prevoz ljudi u gradu Sarajevu i okolici i opet ima milionski gubitak
-svake godine sine mjenjaju, isto da prevoze beton a ne ljude pa tako brzo propadaju sine
-svaki normalan prvoznik ljeti pojaca broj vozila samo gras smanji( kao ne ide raja u skolu,pa manje vozila u ljetnom periodu)
-samo kod nas ima da u sred zime nema grijanja u tramvajima a u sred ljeta radi im grijanje(zimi grijanje radi samo do drugih vrata)
-jedini prevoznik koji moze svojim redom voznje guzicu obrisat(nikad nista ne rade po navedenom redu voznje)
-projekt buducnosti-hoce trolu il tramvaj za hrasnicu i za kasindolsku dole gdje li vec..ma sevap im je zabraniti i ovo sto prevoze a kamol im dat da i tu prave linije..
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :bih:
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#22 Re: Gras all about

Post by atko »

@kokuz_sa ... sve sto zboris mudro zboris ... al ruku an srce zaboravio si jos samo jednu al vrlo vaznu stavku ...

-imamo i najgore korisnike tog istog prevoza ...
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#23 Re: Gras all about

Post by sheilak »

kokuz_sa wrote:imamo
-najskuplje karte u regionu(u Beogradu karta oko 70Kf,jeste da ima veci broj stanovnika al ima i vise prevoznika)
-najskuplje kazne u regionu(kod nas 26.5KM u splitu 12KM)
-najneispravnija vozila(kocnice,grijanje,svako malo nesto se zapali u tramvaju)
-najbezobraznije revizore(ovdje primjeri nisu potrebni)
-Gras jedini drzi monopol za prevoz ljudi u gradu Sarajevu i okolici i opet ima milionski gubitak
-svake godine sine mjenjaju, isto da prevoze beton a ne ljude pa tako brzo propadaju sine
-svaki normalan prvoznik ljeti pojaca broj vozila samo gras smanji( kao ne ide raja u skolu,pa manje vozila u ljetnom periodu)-s
amo kod nas ima da u sred zime nema grijanja u tramvajima a u sred ljeta radi im grijanje(zimi grijanje radi samo do drugih vrata)
-jedini prevoznik koji moze svojim redom voznje guzicu obrisat(nikad nista ne rade po navedenom redu voznje)
-projekt buducnosti-hoce trolu il tramvaj za hrasnicu i za kasindolsku dole gdje li vec..ma sevap im je zabraniti i ovo sto prevoze a kamol im dat da i tu prave linije
..
:thumbup:
User avatar
dottore
Posts: 1349
Joined: 06/02/2008 18:18
Location: Canton SA

#24 Re: Gras all about

Post by dottore »

kad vec pises ovo naj naj, da dodam, najveci broj besplatnih voznji... ko je jos vidio da kupi kartu za tramvaj ili trolejbus.... :mrgreen:
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#25 Re: Gras all about

Post by The Realist »

I najveći broj besposličara i kvaziradnika. Danas je kontrola minimalno 3 osobe bez karte "uhvatila" i NIJEDNOJ nisu ništa uradili, čak nisu ni rekli da napusti tramvaj. Pa koji qrac oni rade?
Post Reply