Granična policija - konkurs

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Nikii
Posts: 3
Joined: 10/05/2019 10:46

#1101 Re: Granična policija - konkurs

Post by Nikii »

Veliki pozdrav svima na forumu i čestitke nominiranim za X.klasu. Ne znam da li je već bilo slično pitanje ali može li netko pobliže objasniti kako izgleda taj test osobnosti na ljek.pregledu,kakva su pitanja?
Nonchy
Posts: 89
Joined: 16/03/2017 11:40

#1102 Re: Granična policija - konkurs

Post by Nonchy »

Nikii wrote:Veliki pozdrav svima na forumu i čestitke nominiranim za X.klasu. Ne znam da li je već bilo slično pitanje ali može li netko pobliže objasniti kako izgleda taj test osobnosti na ljek.pregledu,kakva su pitanja?
Uglavnom gluposti, tipa da li si ikada piškio u krevet, da li si ikada išta ukrao ...itd Najvažnije je da odgovaraš iskreno jer se pitanja ponavljaju, samo drugačije postavljena.
Nikii
Posts: 3
Joined: 10/05/2019 10:46

#1103 Re: Granična policija - konkurs

Post by Nikii »

Nonchy wrote:
Nikii wrote:Veliki pozdrav svima na forumu i čestitke nominiranim za X.klasu. Ne znam da li je već bilo slično pitanje ali može li netko pobliže objasniti kako izgleda taj test osobnosti na ljek.pregledu,kakva su pitanja?
Uglavnom gluposti, tipa da li si ikada piškio u krevet, da li si ikada išta ukrao ...itd Najvažnije je da odgovaraš iskreno jer se pitanja ponavljaju, samo drugačije postavljena.
@nonchy kolegice zahvaljujem ti se na odgovoru. Vjerujem da su pitanja na tom testu lagana ali čula sam da mnogi kandidati upravo radi tog testa nisu prošli ljekarski pregled. A jesu li barem odgovori prilagođeni,može li se lako odgovoriti na takva pitanja jer vjerujem da su svi u dječjoj dobi piškili u krevet ili ukrali nešto?? Kako odgovoriti na takvo pitanje a da ne ispadne da trenutno piškim u krevet i da kradem?
Nonchy
Posts: 89
Joined: 16/03/2017 11:40

#1104 Re: Granična policija - konkurs

Post by Nonchy »

Nikii wrote:
Nonchy wrote:
Nikii wrote:Veliki pozdrav svima na forumu i čestitke nominiranim za X.klasu. Ne znam da li je već bilo slično pitanje ali može li netko pobliže objasniti kako izgleda taj test osobnosti na ljek.pregledu,kakva su pitanja?
Uglavnom gluposti, tipa da li si ikada piškio u krevet, da li si ikada išta ukrao ...itd Najvažnije je da odgovaraš iskreno jer se pitanja ponavljaju, samo drugačije postavljena.
@nonchy kolegice zahvaljujem ti se na odgovoru. Vjerujem da su pitanja na tom testu lagana ali čula sam da mnogi kandidati upravo radi tog testa nisu prošli ljekarski pregled. A jesu li barem odgovori prilagođeni,može li se lako odgovoriti na takva pitanja jer vjerujem da su svi u dječjoj dobi piškili u krevet ili ukrali nešto?? Kako odgovoriti na takvo pitanje a da ne ispadne da trenutno piškim u krevet i da kradem?
Pa pita se kroz cijeli život u tome i jeste "caka" baš zbog toga i padaju. Naravno da si piškila dok si bila mala i naravno da si krala, bar trešnje u susjede haha. Uz to i imaš iq test, možda i na tome padaju
Nikii
Posts: 3
Joined: 10/05/2019 10:46

#1105 Re: Granična policija - konkurs

Post by Nikii »

Nikii wrote:Veliki pozdrav svima na forumu i čestitke nominiranim za X.klasu. Ne znam da li je već bilo slično pitanje ali može li netko pobliže objasniti kako izgleda taj test osobnosti na ljek.pregledu,kakva su pitanja?
Uglavnom gluposti, tipa da li si ikada piškio u krevet, da li si ikada išta ukrao ...itd Najvažnije je da odgovaraš iskreno jer se pitanja ponavljaju, samo drugačije postavljena.[/quote]

@nonchy kolegice zahvaljujem ti se na odgovoru. Vjerujem da su pitanja na tom testu lagana ali čula sam da mnogi kandidati upravo radi tog testa nisu prošli ljekarski pregled. A jesu li barem odgovori prilagođeni,može li se lako odgovoriti na takva pitanja jer vjerujem da su svi u dječjoj dobi piškili u krevet ili ukrali nešto?? Kako odgovoriti na takvo pitanje a da ne ispadne da trenutno piškim u krevet i da kradem?[/quote]

Pa pita se kroz cijeli život u tome i jeste "caka" baš zbog toga i padaju. Naravno da si piškila dok si bila mala i naravno da si krala, bar trešnje u susjede haha. Uz to i imaš iq test, možda i na tome padaju[/quote]

Ali također padaju i ako piške i kradu,pretpostavljam.
IQ test je sa onim kockicama i tako to,to nije teško ako imaš dovoljno vremena za razmišljanje. Trešnje smo svi krali,pogotovo mi iz doline Neretve.
Nonchy
Posts: 89
Joined: 16/03/2017 11:40

#1106 Re: Granična policija - konkurs

Post by Nonchy »

Ne vjerujem da je itko pao jer je bio iskren, vjerovatno su lagali na tom testu i nije im se poklapalo jer se ponavljaju pitanja. Ako ti na jednom odgovoris sa da, a na drugo isto pitanje sa ne, naravno da si pao xd
Onda smo blizu ako si dolina Neretve :D
la vita
Posts: 5
Joined: 11/01/2019 13:44

#1107 Re: Granična policija - konkurs

Post by la vita »

Čestitke i od mene! Ima li neko informacije o tome kad će biti naredni konkurs?
Nonchy
Posts: 89
Joined: 16/03/2017 11:40

#1108 Re: Granična policija - konkurs

Post by Nonchy »

la vita wrote:Čestitke i od mene! Ima li neko informacije o tome kad će biti naredni konkurs?
Pretpostavljam iza Bajrama, tako je prošle godine bilo.
la vita
Posts: 5
Joined: 11/01/2019 13:44

#1109 Re: Granična policija - konkurs

Post by la vita »

Nonchy wrote:
la vita wrote:Čestitke i od mene! Ima li neko informacije o tome kad će biti naredni konkurs?
Pretpostavljam iza Bajrama, tako je prošle godine bilo.
Hvala.
sarkasticna
Posts: 188
Joined: 06/03/2017 18:34

#1110 Re: Granična policija - konkurs

Post by sarkasticna »

Nonchy wrote:
la vita wrote:Čestitke i od mene! Ima li neko informacije o tome kad će biti naredni konkurs?
Pretpostavljam iza Bajrama, tako je prošle godine bilo.

Prije da će biti na jesen.
blacky5
Posts: 32
Joined: 31/01/2017 20:10

#1111 Re: Granična policija - konkurs

Post by blacky5 »

Ima li nade za novi konkurs?
Abdel__111
Posts: 60
Joined: 30/11/2018 13:41

#1112 Re: Granična policija - konkurs

Post by Abdel__111 »

Nakon uspostave vlasti mozemo tek ocekivati nesto.
sarkasticna
Posts: 188
Joined: 06/03/2017 18:34

#1113 Re: Granična policija - konkurs

Post by sarkasticna »

Abdel__111 wrote:Nakon uspostave vlasti mozemo tek ocekivati nesto.
Znaci da se ne nadamo uskoro.
Abdel__111
Posts: 60
Joined: 30/11/2018 13:41

#1114 Re: Granična policija - konkurs

Post by Abdel__111 »

sarkasticna wrote:
Abdel__111 wrote:Nakon uspostave vlasti mozemo tek ocekivati nesto.
Znaci da se ne nadamo uskoro.
SIPA ceka imenovanje direktora ,Granicna ceka imenovanje direktora jer Galic treba da ide na čelo FUP-a ,FUP ceka takoder oficijalno imenovanje Galica ,OSA ceka na imenovanje direktora. Al’ nazalost nista od toga nema bez Vijeca ministara.
Abdel__111
Posts: 60
Joined: 30/11/2018 13:41

#1115 Re: Granična policija - konkurs

Post by Abdel__111 »

Najava konkursa za novembar najvjerovatnije kao sto glasine kruze ,opet se ceka odluka rukovodstva ,140 obicnih policajaca i 10 mlađih inspektora , XI generacija.
blacky5
Posts: 32
Joined: 31/01/2017 20:10

#1116 Re: Granična policija - konkurs

Post by blacky5 »

Sutra će vijeće ministara donijeti odluku o prijemu 150 policajaca i 10 mladji inspektora. Ostatak je samo GP da raspišu konkurs
Abdel__111
Posts: 60
Joined: 30/11/2018 13:41

#1117 Re: Granična policija - konkurs

Post by Abdel__111 »

Idemo ,nova tura ,nova avantura. :run:
vjeverica23
Posts: 18
Joined: 16/03/2019 10:29

#1118 Re: Granična policija - konkurs

Post by vjeverica23 »

Abdel__111 wrote:Idemo ,nova tura ,nova avantura. :run:

Kada ce novi konkurs, zna li netko gdje je zapelo?
Abdel__111
Posts: 60
Joined: 30/11/2018 13:41

#1119 Re: Granična policija - konkurs

Post by Abdel__111 »

Ma ko ce im znat. Jos nije popunjeno sve na akademiji ,dva kandidata su odustala ,pa ima naknadni dodatni intervju na stranici 5-6 kandidata ja mislim.
vjeverica23
Posts: 18
Joined: 16/03/2019 10:29

#1120 Re: Granična policija - konkurs

Post by vjeverica23 »

Abdel__111 wrote:Ma ko ce im znat. Jos nije popunjeno sve na akademiji ,dva kandidata su odustala ,pa ima naknadni dodatni intervju na stranici 5-6 kandidata ja mislim.

Kada krene konkursna procedura opet se cijela oduži na 8mjeseci do 12 mjeseci..... Previse vremena bas
vjeverica23
Posts: 18
Joined: 16/03/2019 10:29

#1121 Re: Granična policija - konkurs

Post by vjeverica23 »

Abdel__111 wrote:Ma ko ce im znat. Jos nije popunjeno sve na akademiji ,dva kandidata su odustala ,pa ima naknadni dodatni intervju na stranici 5-6 kandidata ja mislim.

Moze li mi netko detaljnije objasniti sto se tice fizickog testiranja.
Plivanje ide samo sa skakonice ili se moze iz vode krenuti ili i sa ruba bazena skociti?
Kako broje sklekove, prsima se dira pod i ruke se ispruzaju do kraja?
Koverta test se radi na parketu ili ima neka podloga?
Kako se trbusnjaci rade? Obe ruke prekrizene iza glave i podizanje ili?

Unaprijed hvala
Abdel__111
Posts: 60
Joined: 30/11/2018 13:41

#1122 Re: Granična policija - konkurs

Post by Abdel__111 »

Plivanje mozes sa skakaonice i iz vode ,preporuka sa skakaone pa kako god da skocis ugrabis 4-5 sekundi na samom skoku.
Ja sam prsima dodirivao pod i uradio 17 ,al’ sta sve priznaju ,to uopste nije sklek ,natezanje cisto.
Koverta se radi na tatami strunjacama ,podloga je tvrda i dobro prijenja noga jer bos radis to.
Obje ruke prekrizene iza glave i udarac laktovima od pod ,al’ opet kakvih slucajeva ima ,pa im se prizna jer imaju vjerovatno nekoga iza leđa ,stela radi cuda.
vjeverica23
Posts: 18
Joined: 16/03/2019 10:29

#1123 Re: Granična policija - konkurs

Post by vjeverica23 »

Abdel__111 wrote:Plivanje mozes sa skakaonice i iz vode ,preporuka sa skakaone pa kako god da skocis ugrabis 4-5 sekundi na samom skoku.
Ja sam prsima dodirivao pod i uradio 17 ,al’ sta sve priznaju ,to uopste nije sklek ,natezanje cisto.
Koverta se radi na tatami strunjacama ,podloga je tvrda i dobro prijenja noga jer bos radis to.
Obje ruke prekrizene iza glave i udarac laktovima od pod ,al’ opet kakvih slucajeva ima ,pa im se prizna jer imaju vjerovatno nekoga iza leđa ,stela radi cuda.

Jel na kraju svake vjezbe kazu koji je rezultat ili ih se mora upitati?
A sto se tice magnot testa, nakon prevrtanja i kada se krene uzeti kimono, jel se moze sunozno(sa dvije noge) skakutati unazad ili je potrebno naizmjenicno nogama unazad do kimona, a tako mislim i unaprijed kada je kimono medu koljenima jel se moze sa dvije noge sunozno?
vjeverica23
Posts: 18
Joined: 16/03/2019 10:29

#1124 Re: Granična policija - konkurs

Post by vjeverica23 »

vjeverica23 wrote: 24/10/2019 11:06
Abdel__111 wrote:Plivanje mozes sa skakaonice i iz vode ,preporuka sa skakaone pa kako god da skocis ugrabis 4-5 sekundi na samom skoku.
Ja sam prsima dodirivao pod i uradio 17 ,al’ sta sve priznaju ,to uopste nije sklek ,natezanje cisto.
Koverta se radi na tatami strunjacama ,podloga je tvrda i dobro prijenja noga jer bos radis to.
Obje ruke prekrizene iza glave i udarac laktovima od pod ,al’ opet kakvih slucajeva ima ,pa im se prizna jer imaju vjerovatno nekoga iza leđa ,stela radi cuda.

Jel na kraju svake vjezbe kazu koji je rezultat ili ih se mora upitati?
A sto se tice magnot testa, nakon prevrtanja i kada se krene uzeti kimono, jel se moze sunozno(sa dvije noge) skakutati unazad ili je potrebno naizmjenicno nogama unazad do kimona, a tako mislim i unaprijed kada je kimono medu koljenima jel se moze sa dvije noge sunozno?
vjeverica23 wrote: 24/10/2019 11:06
Abdel__111 wrote:Plivanje mozes sa skakaonice i iz vode ,preporuka sa skakaone pa kako god da skocis ugrabis 4-5 sekundi na samom skoku.
Ja sam prsima dodirivao pod i uradio 17 ,al’ sta sve priznaju ,to uopste nije sklek ,natezanje cisto.
Koverta se radi na tatami strunjacama ,podloga je tvrda i dobro prijenja noga jer bos radis to.
Obje ruke prekrizene iza glave i udarac laktovima od pod ,al’ opet kakvih slucajeva ima ,pa im se prizna jer imaju vjerovatno nekoga iza leđa ,stela radi cuda.

Jel na kraju svake vjezbe kazu koji je rezultat ili ih se mora upitati?
A sto se tice magnot testa, nakon prevrtanja i kada se krene uzeti kimono, jel se moze sunozno(sa dvije noge) skakutati unazad ili je potrebno naizmjenicno nogama unazad do kimona, a tako mislim i unaprijed kada je kimono medu koljenima jel se moze sa dvije noge sunozno?



Ima li itko novih saznanja kas bi mogao konkurs?
Abdel__111
Posts: 60
Joined: 30/11/2018 13:41

#1125 Re: Granična policija - konkurs

Post by Abdel__111 »

vjeverica23 wrote: 24/11/2019 15:19
vjeverica23 wrote: 24/10/2019 11:06
Abdel__111 wrote:Plivanje mozes sa skakaonice i iz vode ,preporuka sa skakaone pa kako god da skocis ugrabis 4-5 sekundi na samom skoku.
Ja sam prsima dodirivao pod i uradio 17 ,al’ sta sve priznaju ,to uopste nije sklek ,natezanje cisto.
Koverta se radi na tatami strunjacama ,podloga je tvrda i dobro prijenja noga jer bos radis to.
Obje ruke prekrizene iza glave i udarac laktovima od pod ,al’ opet kakvih slucajeva ima ,pa im se prizna jer imaju vjerovatno nekoga iza leđa ,stela radi cuda.

Jel na kraju svake vjezbe kazu koji je rezultat ili ih se mora upitati?
A sto se tice magnot testa, nakon prevrtanja i kada se krene uzeti kimono, jel se moze sunozno(sa dvije noge) skakutati unazad ili je potrebno naizmjenicno nogama unazad do kimona, a tako mislim i unaprijed kada je kimono medu koljenima jel se moze sa dvije noge sunozno?
vjeverica23 wrote: 24/10/2019 11:06
Abdel__111 wrote:Plivanje mozes sa skakaonice i iz vode ,preporuka sa skakaone pa kako god da skocis ugrabis 4-5 sekundi na samom skoku.
Ja sam prsima dodirivao pod i uradio 17 ,al’ sta sve priznaju ,to uopste nije sklek ,natezanje cisto.
Koverta se radi na tatami strunjacama ,podloga je tvrda i dobro prijenja noga jer bos radis to.
Obje ruke prekrizene iza glave i udarac laktovima od pod ,al’ opet kakvih slucajeva ima ,pa im se prizna jer imaju vjerovatno nekoga iza leđa ,stela radi cuda.

Jel na kraju svake vjezbe kazu koji je rezultat ili ih se mora upitati?
A sto se tice magnot testa, nakon prevrtanja i kada se krene uzeti kimono, jel se moze sunozno(sa dvije noge) skakutati unazad ili je potrebno naizmjenicno nogama unazad do kimona, a tako mislim i unaprijed kada je kimono medu koljenima jel se moze sa dvije noge sunozno?



Ima li itko novih saznanja kas bi mogao konkurs?

Na cekanju je i FUP i Granicna policija. Konkursi su odobreni.
Sad kad ce tacno ,ne zna se ,to je do policijskih agencija.

Skromno misljenje da nece prije imenovanja direktora tih agencija.
Post Reply