Granap "kupujmo domace"

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

filio dei
Posts: 71
Joined: 11/02/2005 22:25

#76

Post by filio dei »

BigusDickus wrote:
jokeren wrote:
BigusDickus wrote:Jos kad bi neko napravio onaj cjenovnik kako treba... :D

Pazi redoslijeda:
3 DE ORANGE 0.5.L. KOM 1,60
3 DE ORANGE ANTIBAKTERIAL KOM 3,00
ABRAZIVNA KRPA TOP STAR 4.KOM. KOM 0,99
AJVAR UPRZENI 340.GR. KOM 2,60
AJVAR UPRZENI 680 GR. KOM 3,90
AMG ROLL 16.M. KOM 1,50

...abecedno poredani artikli :roll: ...nidje veze... :D
a gdje ti to vidis gresku u abecednom redoslijedu, skole ti koju si pohadjao?

oh, kako je lijep osjecaj ispasti budala dok pokusavas ismijati drugog... zar ne, BigusDickus?
Kako je lijepo pametovati kad ne kontas poentu. :roll:

Koja je svrha cjenovnika sa abecedno nabacanim artiklima, bez ikakve kategorizacije. Za neke od nabrojanih artikala ne mozes biti siguran ni o cemu se radi. Zamisli ovaj isti cjenovnik, samo sa nekih 5000 artikala. Po mom misljenju bi bio skoro potpuno neupotrebljiv.

Nadam se da je sada jasnije...
Sto je vise razlicitih artikala u asortimanu, time je veca potreba za listama sa abecednim redoslijedom. a cjenovnik se koristi da saznas cijenu artikla za koji si zainteresovan. Dakle, vec si upoznat o cemu se radi.

Uostalom, kad jednog dana otvoris svoju vlastitu radnju, niko ti ne brani da posao organizujes onako, kako ti (a po mogucnosti i ostatak modernog svijeta) nalazis najefikasnijim.
suljo i mujo
Posts: 5
Joined: 09/02/2005 20:35

#77

Post by suljo i mujo »

filio dei wrote:
w!t@ wrote:znaci kupujte u vizi, merkatoru, onom francuskom - ali iskljucivo bosansko.
bosanska je pamet zaista nemjerljiva.

Valjda treba da kazes kupujte bosanske proizvode u bosanskim trgovinama. Kupujuci bosanske proizvode u slovenackim trgovinama dajete, istina, jedan dio novca bosanskim proizvodjacima, ali istovremeno umjesto bosanskim, pare idu slovenackim trgovcima.

Kako si zamislio bosanski trgovci da opstanu, strucnjak?
ovo je najpametniji komentar koji sam do sada procitao. Ucinio sam isto i zaista od sada znam gdje da kupujem. Svaka cast i ovom komentaru koji me je postakao da odem gore. Svi uglavnom pricamo, ali fali nam akcije. http://www.kupujmodomace.net samo naprijed
w!t@
Posts: 151
Joined: 02/06/2004 22:07
Location: GRAČANICA

#78

Post by w!t@ »

suljo i mujo wrote:
filio dei wrote:
w!t@ wrote:znaci kupujte u vizi, merkatoru, onom francuskom - ali iskljucivo bosansko.
bosanska je pamet zaista nemjerljiva.

Valjda treba da kazes kupujte bosanske proizvode u bosanskim trgovinama. Kupujuci bosanske proizvode u slovenackim trgovinama dajete, istina, jedan dio novca bosanskim proizvodjacima, ali istovremeno umjesto bosanskim, pare idu slovenackim trgovcima.

Kako si zamislio bosanski trgovci da opstanu, strucnjak?
ovo je najpametniji komentar koji sam do sada procitao. Ucinio sam isto i zaista od sada znam gdje da kupujem. Svaka cast i ovom komentaru koji me je postakao da odem gore. Svi uglavnom pricamo, ali fali nam akcije. http://www.kupujmodomace.net samo naprijed
e u pm, vidi se da ste proctali temu od prve stranice, al malo jucer...
nisam ja to napisao ja sam to citirao,to je napisao nick fadil schtil, a ne ja ...
pa drugi put gospodo malo citati temu od prvog komentara a ne izmedju redova...znaci obavezno stivo za vas prva stranica pa malo detaljnije citanje...
suljo i mujo
Posts: 5
Joined: 09/02/2005 20:35

#79

Post by suljo i mujo »

ne kontam mozda si u pravu, ali ne vidim u cemu je problem ???? mozes malo pojasniti, i nadam se da si ozbiljan momak, nemoras psovati, jer ova vrsta komunikacije mnogo toga ostavi ne doreceno pa se mozda ne razumijemo, a u stvarnosti mislimo isto...fakat pojasni neznam sta si htio reci, a i vise nemogu pofatati ko je koga citiro. moja je poenta, da se ode u tu radnju i potrosi koja para, a za sve ostalo izvinjavam se ako me neko nije shvatio.
mesak
Posts: 7
Joined: 09/02/2005 07:32
Location: Sarajevo

#80

Post by mesak »

Svaka cast "suljo i mujo". Pravo govoris. Sve je naklapanje ovako ili onako, nego konkretna podrska je da se potrosi koja para gore, jer fakat covjeku treba pomoci da opstane. Ukoliko ova radnja opstane, onda je to dokaz da nismo dobri samo u "tapsanju po ramenu" vec i u konkretnim potezima. Do sada sam vidio mnogo primjera gdje svi govore kako je to super, kako je ovo ili ono, no niko ne kupuje u bosanskim radnjama, svi i dalje trce u Merkator i Wisu. Sta je to s nama. Ovo me podsjeca na dvojicu prijatelja kada su trebali preskociti ponor. Jedan je drugom govorio (bbodrio ga), hajde ti prvi, mozes ti to, hajde. kad je ovaj skocio, ovaj se nasmijao i rekao: "Znao sam da si budala, ali tolika, nisam znao".
Umjesto da ga je odvratio od skoka, on ga je podsticao.
I ovdje, svi podsticu, ali niko da potrosi marku u radnji. Ja sam licno potrosio vec preko 1000 KM, i vise nigdje ne kupujem nego gore.
enes03
Posts: 2
Joined: 09/02/2005 12:58
Location: tuzla

#81

Post by enes03 »

Stvarno mi nista nije jasno ili bolje receno sve mi je jasno. Pa viditeli kakve mi gluposti valjamo. Od sasvim normalne stvari koja postoji bilo gdje u svijetu mi napravili polemiku ko u skupstini samo nam fali jos i Mirnes. Normalne stvari a sta je ovdje normalno. Grupica ljudi pokusa da na jednom mjestu prikupi (a normalno proda i zaradi) nase BH proizvode, pa jos to pokusa da prezentira i na netu (stid ih bilo pa to smiju samo veliki i skroz pametni sta oni hoce tu). Mi im priljepimo barcodove sive ekonmije, kriminala, nepostojanja kontrola itd.

A jeste li se zapitali a ko je to trebao postaviti pa da ovo bude normalno i jednostavno a ne da ova grupica ljudi mora voditi borbu izgleda i sa samim sobom. Pa ljudi sta je ovo, nase nevalja a oni ce nam donjeti dobro.Jadni smo ti mi kad moramo raspravljati o ovakvim glupostima.

Umjesto da podrzimo ideju i stvarno da se zapitama a gdje su porezi i doprinosi i stvarno ko i kako kontroira proizvode, kako oni dolaze u ovu zemlju (koji su to datumi na proizvodima, ko ih to prestampava), kaoko se proizvode.

Tacno sto je bolje pa neka se i prodaje ali molim Vas stvorima normalno trziste gdje i nas proizvod ima sansu.
camelina
Posts: 22
Joined: 24/01/2005 13:23

#82

Post by camelina »

meni je drago vidjeti da su diskutanti svijesni cinjenica da kupovinom bosnskih proizvoda stvaramo preduslove za odrzivu buducnost.

sta cekate, idite na Breku!!!
mesak
Posts: 7
Joined: 09/02/2005 07:32
Location: Sarajevo

#83

Post by mesak »

Tako je: "sta cekate, idite na Breku!!!
Samo bih svima porucio jedno:
Ova grupica ima ciste namjere u svemu. Cilj im je da se probudi svijest ljudi o kupovini samo domaceg (kao u Hrvatskoj: "Kupujte Hrvatsko").
Oni nemaju namjeru od drzave uzimati niti marku kroz utaju poreza i prodaje proizvoda na crno. Oni znaju da s etako ne moze donijeti dobro ovoj drzavi. Nikada nece vrsiti utaju poreza niti jedan KM, to sigurno. Ovo nije biznis, ovo je misija. Ovo treba da radi nasa drzava (drzavni organi) ako im je cilj dobrobit naroda. Obzirom da ne mozemo cekati na njih, idite na Breku.
Post Reply