Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#201 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Ommadawn »

Jeb' ti mene ako ja razumijem išta šta je lik s napisanim htio reći.
Pravi Valter
Posts: 353
Joined: 22/12/2011 09:38
Contact:

#202 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Pravi Valter »

Ommadawn wrote:Jeb' ti mene ako ja razumijem išta šta je lik s napisanim htio reći.
Napravio sam grešku te mu poslao upit za neke naslove. Odgovor je bio upravo u stilu koji je prezentiran. Valjda frustracija, šta li već?, što ploče ne idu dinamikom i cijenama koje je on zamislio. Posebna priča je omalovažavanje svega i svakoga a što, opet veoma vidljivo, baš i ne zna opismeniti. Ali, nije on tema emisije
User avatar
muha_sa
Posts: 128455
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#203 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by muha_sa »

Pravi Valter wrote:
Ommadawn wrote:Jeb' ti mene ako ja razumijem išta šta je lik s napisanim htio reći.
Napravio sam grešku te mu poslao upit za neke naslove. Odgovor je bio upravo u stilu koji je prezentiran. Valjda frustracija, šta li već?, što ploče ne idu dinamikom i cijenama koje je on zamislio. Posebna priča je omalovažavanje svega i svakoga a što, opet veoma vidljivo, baš i ne zna opismeniti. Ali, nije on tema emisije
:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:
Pravi Valter
Posts: 353
Joined: 22/12/2011 09:38
Contact:

#204 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Pravi Valter »

E jbg, sad moram opet na kupanje kol'ko me izbalavi :kiss:
User avatar
mayab
Posts: 26957
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#205 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by mayab »

Pravi Valter wrote:
Ommadawn wrote:Jeb' ti mene ako ja razumijem išta šta je lik s napisanim htio reći.
Napravio sam grešku te mu poslao upit za neke naslove. Odgovor je bio upravo u stilu koji je prezentiran. Valjda frustracija, šta li već?, što ploče ne idu dinamikom i cijenama koje je on zamislio. Posebna priča je omalovažavanje svega i svakoga a što, opet veoma vidljivo, baš i ne zna opismeniti. Ali, nije on tema emisije
:lol: :lol: :lol: :lol:
Odoh sada na olx , da "ga detaljno pregledam" , pa da ga stagod pitam, pa da vidimo dijagnozu :lol: :lol:
Pravi Valter
Posts: 353
Joined: 22/12/2011 09:38
Contact:

#206 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Pravi Valter »

mayab wrote:
Pravi Valter wrote:
Ommadawn wrote:Jeb' ti mene ako ja razumijem išta šta je lik s napisanim htio reći.
Napravio sam grešku te mu poslao upit za neke naslove. Odgovor je bio upravo u stilu koji je prezentiran. Valjda frustracija, šta li već?, što ploče ne idu dinamikom i cijenama koje je on zamislio. Posebna priča je omalovažavanje svega i svakoga a što, opet veoma vidljivo, baš i ne zna opismeniti. Ali, nije on tema emisije
:lol: :lol: :lol: :lol:
Odoh sada na olx , da "ga detaljno pregledam" , pa da ga stagod pitam, pa da vidimo dijagnozu :lol: :lol:
Hajde de, pa nam javi :lol: :lol:
User avatar
Altsa
Posts: 7281
Joined: 19/03/2004 18:31

#207 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Altsa »

Hakiz wrote:
stubrijez wrote:
Druze niposto alkohol nema potrebe. Deterdzenta za sudje slobodno i mlake vode, posusi magicnom krpom. Alkohol je dokazani neprijatelj vinila. Ja sam cak i uvrnute ploce od vrucine ispravljo izmedju dva stakla stegnem i nad lonac kipuce vode :) Desilo mi se par puta u transportu se uvrnu negdje ih valjda ostave na suncu u paketu. Sto se tice Toske ona je imala gore rucicu za redanje ploca ali to je tako neubjedljivo izgledalo da sumnjam da je iko to koristio bar ja nisam vidio. Ja sam imo Trubadur isto to imo, plasticna rucica, uzas... a vamo nategnes rucicu nazad da krene motor, bas gomila nepotrebnih sitnica. Bolje dd su stavili veliki tanjir barem da ploca ne visi sa strane. A nisu bas bili jeftini...
Ma, samo UV čistač, sve ostalo je bezveze. CIjena, prava sitnica :)

U stara vremena smo ponekada čistili alkoholom. Aceton nismo smjeli koristiti, on je uništavao ploče.
Toskinu rucicu koristio i to mnogo puta. Bila bas korisna.
Tuzno je da u Sarajevu ne mozes kupiti ni Cd-a ni ploce. ne govorim o polovnim vec novim izdanjima.
User avatar
Altsa
Posts: 7281
Joined: 19/03/2004 18:31

#208 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Altsa »

mfeed wrote:jel iko imo tosku 20? bio je nekakav dzuboks mode, ono, naredas jedno pet ploca na onu osovinu na sredini pa ploce padaju jedna po jedna kad se prethodna ploca zavrsi, bas onako bilo suptilno kad hekne ona naredna ploca. jbg, meni bilo uzbudljivije nego sad T1200.
Imao ja i redao ploce. niti su se ploce ostetile niti je motor zavijao. normalno nisma redao 10 ploca ali do 5 jesam i nije bilo problema.
r_faruk
Posts: 4661
Joined: 20/01/2003 00:00

#209 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by r_faruk »

Tuzno je da u Sarajevu ne mozes kupiti ni Cd-a ni ploce. ne govorim o polovnim vec novim izdanjima
mozes zvezde granda i zvijezda moRes biti ti :) :D (doduse samo cd)
User avatar
Better Man
Posts: 16656
Joined: 01/10/2006 20:10

#210 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Better Man »

r_faruk wrote:
Tuzno je da u Sarajevu ne mozes kupiti ni Cd-a ni ploce. ne govorim o polovnim vec novim izdanjima
mozes zvezde granda i zvijezda moRes biti ti :) :D (doduse samo cd)
Imaš u Magazi i knjižari u BBI (bivši Tropic shop), ali ponuda je mala i ne prati trend izdavanja albuma, tj. da kad se nešto objavi u svijetu imaš odmah i tu kupit. U Magazi su uglavnom ploče ex Yu izvođača, tj. izdanja Croatie records, a u BBi su bile strane ploče.
User avatar
Altsa
Posts: 7281
Joined: 19/03/2004 18:31

#211 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Altsa »

to je smijesna ponuda.
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#212 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Hajvan »

neki dan na buvljaku kod Koreje nadjoh novu plocu Silent Kingdoma, reizdanje albuma Legends Of An Old Grave na zlatnom vinilu.




Image

prvo izdanje je izgledalo ovako:

Image


uglavnom, relativno nepoznt bend ima snage da izdaje ploce (pa i ponovljena izdanja), dok neki poznatiji bendovi sma(t)raju da vinil je prevazidjen ili nemaju volje za tim… bas bih volio Konvoj ili Sikter u LP formatu imati :)
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#214 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Hakiz »

Hajvan wrote:uglavnom, relativno nepoznt bend ima snage da izdaje ploce (pa i ponovljena izdanja), dok neki poznatiji bendovi sma(t)raju da vinil je prevazidjen ili nemaju volje za tim… bas bih volio Konvoj ili Sikter u LP formatu imati :)
Paradoksalno, nekada je lakše nepoznatom bendu. Naime, oni vjerovatno nisu toliko vezani raznim ugovorima sa izdavačem (zato i jesu nepoznati, da su pod ugovorim sa nekim izdavačem, pogotovo velikim izdavačem, ne bi bili nepoznati, izdavač bi ih reklamirao, gurao na radio stanicama, TV-u itd). Takvi bendovi imaju "umjetnički integritet" pa često sami jadni skuckaju novac i štampaju ploče.

Poznati bend je pod ugovorom sa nekim gigantom tipa Sony Music, a protiv takvih giganata bendovi nemaju novca da se bore na sudovima. Tako da ako izdavač kaže nema ploče, nema ploče. Kraj priče.
User avatar
Izmedju CVile i DMalte
Posts: 951
Joined: 15/08/2005 08:23

#215 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Izmedju CVile i DMalte »

Ode Chris Cornell, ne znam kad cu opet zavrtiti Louder Than Love :sad:
User avatar
Better Man
Posts: 16656
Joined: 01/10/2006 20:10

#216 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Better Man »

Izmedju CVile i DMalte wrote:Ode Chris Cornell, ne znam kad cu opet zavrtiti Louder Than Love :sad:
Zavrti ga sad u čast istinskoj legendi. Odrastao sam uz njega i Soundgarden.
User avatar
Izmedju CVile i DMalte
Posts: 951
Joined: 15/08/2005 08:23

#217 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Izmedju CVile i DMalte »

I ja sam odrastao uz Seattle, SubPop i SST ploce i diskove, a Soundgarden je bio prvi metal bend za nemetalce, tezi i masniji od bilo kojeg metal benda....ti si ga gledao u zivo, vjerujem u Lisinskom prosle godine, ja ne stigoh kupiti karte koje su planule za 15 minuta, ne da mi je zao....ekipa gore (ili dole) je dobila najboljeg pjevaca, a nama ostadose Pink shabani i Grand brene, ybg....
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#218 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Ommadawn »

"You gave me a life, now show me how to live"
P.U.M.
User avatar
Better Man
Posts: 16656
Joined: 01/10/2006 20:10

#219 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Better Man »

Izmedju CVile i DMalte wrote:I ja sam odrastao uz Seattle, SubPop i SST ploce i diskove, a Soundgarden je bio prvi metal bend za nemetalce, tezi i masniji od bilo kojeg metal benda....ti si ga gledao u zivo, vjerujem u Lisinskom prosle godine, ja ne stigoh kupiti karte koje su planule za 15 minuta, ne da mi je zao....ekipa gore (ili dole) je dobila najboljeg pjevaca, a nama ostadose Pink shabani i Grand brene, ybg....
u Royall Albert Hallu. On i još jedan muzičar koji ga je pratio na violončelu i na drugoj gitari. Koncert je bio spektakularan. Koristio je 7 gitara. U publici, tačnije u loži je bio Jimmy Page i Cornell ga je u jednom trenutku pozdravio i u njegovu čast odsvirao pjesmu od Zeppelina Thank You.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#220 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Ommadawn »

U posluzi u kojoj inače uzimam namirnice, udaljenoj nekih 150 metara od moje zgrade, nedavno se pojavio mali monter u kojem prodaju vinile. Uglavnom reizdanja klasičnih pop i rock albuma. Uzmem danas Abbey Road od Beatles.
Ipak, bio bih najsretniji kada bi tu bilo najnovijih izdanja.
User avatar
Altsa
Posts: 7281
Joined: 19/03/2004 18:31

#221 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Altsa »

[yt][/yt]
Ommadawn wrote:U posluzi u kojoj inače uzimam namirnice, udaljenoj nekih 150 metara od moje zgrade, nedavno se pojavio mali monter u kojem prodaju vinile. Uglavnom reizdanja klasičnih pop i rock albuma. Uzmem danas Abbey Road od Beatles.
Ipak, bio bih najsretniji kada bi tu bilo najnovijih izdanja.
pretpostavljam da nije u pitanju SA.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#222 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Ommadawn »

Altsa wrote:[yt][/yt]
Ommadawn wrote:U posluzi u kojoj inače uzimam namirnice, udaljenoj nekih 150 metara od moje zgrade, nedavno se pojavio mali monter u kojem prodaju vinile. Uglavnom reizdanja klasičnih pop i rock albuma. Uzmem danas Abbey Road od Beatles.
Ipak, bio bih najsretniji kada bi tu bilo najnovijih izdanja.
pretpostavljam da nije u pitanju SA.
Nije jebiga... Ali mozda nekad i bude.
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#223 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Hajvan »

NISU PROŠLOST
Prva berza gramofonskih ploča u Sarajevu okupila veliki broj ljubitelja pucketavog zvuka

Image

Image

Image

U caffe baru Vinyl smještenom u Radićevoj ulici u Sarajevu danas je održana prva berza gramofonskih ploča i audio opreme. Iznenađujuće veliki broj posjetilaca bio je dio ove nesvakidašnje manifestacije, a cilj je da ovaj događaj postane tradicionalan i u glavnom gradu BiH.
"Danas je bilo sedam izlagača i mnogo više ljudi nego što smo očekivali. Ljudi su donijeli ploče, kasete, CD-ove, audio opremu i zaista smo zadovoljni posjetom", rekao nam je Dino Muzur iz Rock & Soul Recordsa koji je organizator ove berze.

Cilj je da berze ploča budu organizirane svake prve subote u mjesecu te da postanu tradicija i u Sarajevu.

"Živio sam dugo vremena u Los Angelesu i tamo sam se bavio ovim hobijem, odnosno išao sam po tim berzama i snadbijevao trgovine i prodavnice ploča. U posljednje vrijeme, otkad sam u Sarajevu, svakog mjeseca idem u Beograd na njihove berze. Tamo je to sve na jednom većem i profesionalnijem nivou, a nadam se da ćemo i mi ovo održati i učiniti uspješnijim", rekao je Muzur.

U planu je da naredna berza bude održana u subotu, 1. jula, u caffe baru Vinyl.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#224 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Ommadawn »

Je li ko pazario šta?
Malo-pomalo biće tu nečeg.
User avatar
stubrijez
Posts: 1068
Joined: 09/11/2012 11:12

#225 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by stubrijez »

Hajvan wrote:
NISU PROŠLOST
Prva berza gramofonskih ploča u Sarajevu okupila veliki broj ljubitelja pucketavog zvuka

Image

Image

Image

U caffe baru Vinyl smještenom u Radićevoj ulici u Sarajevu danas je održana prva berza gramofonskih ploča i audio opreme. Iznenađujuće veliki broj posjetilaca bio je dio ove nesvakidašnje manifestacije, a cilj je da ovaj događaj postane tradicionalan i u glavnom gradu BiH.
"Danas je bilo sedam izlagača i mnogo više ljudi nego što smo očekivali. Ljudi su donijeli ploče, kasete, CD-ove, audio opremu i zaista smo zadovoljni posjetom", rekao nam je Dino Muzur iz Rock & Soul Recordsa koji je organizator ove berze.

Cilj je da berze ploča budu organizirane svake prve subote u mjesecu te da postanu tradicija i u Sarajevu.

"Živio sam dugo vremena u Los Angelesu i tamo sam se bavio ovim hobijem, odnosno išao sam po tim berzama i snadbijevao trgovine i prodavnice ploča. U posljednje vrijeme, otkad sam u Sarajevu, svakog mjeseca idem u Beograd na njihove berze. Tamo je to sve na jednom većem i profesionalnijem nivou, a nadam se da ćemo i mi ovo održati i učiniti uspješnijim", rekao je Muzur.

U planu je da naredna berza bude održana u subotu, 1. jula, u caffe baru Vinyl.
Ko je ovaj Muzur, njemu nisu sve na broju... cuj vratio se iz LA u Sarajevo. Il sam ja nesto prosutio pa ne znam sta on zna? Mozda je dobio poso u precjednistvu ili ministarstvu.
Post Reply