Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

zebih62
Posts: 64
Joined: 24/08/2015 15:16

#851 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by zebih62 »

Better Man wrote: 16/08/2023 12:50
zebih62 wrote: 16/08/2023 11:31

Ma naravno najradje tamo i odem..ali generalno kod nas se uglavnom prodaju polovne ploce iz 80-tih izdanja sa ex-yu prostora ,koje neko pronadje na tavanu ili podrumu nemamo mi bas neko traziste.
A obirom da sam djuturum sjecam se da sam i za vrijeme Juge isao u Trst po ploce (umjesto po farmerke :-D )
Imali su u Sarajevo disku orginalno, tj. prvo izdanje jedinog albuma Šarlo Akrobate. Ploča je bila u savršenom stanju, a isto i omot. kao da je tek ispod izašla iz proizvodnje. Oni je otkupili za 70 ili 80 KM, a prodali za 150 KM. Tiraž tog albuma je bio mali, pa je samim tim vrijednost te ploče veća. Imaš ljudi koji su tako sačuvali i očuvali ploće u savršenom stanju.
Sve je to ok zna se naci i takvih slucajeva...ali kad sam rekao da mi nismo neko trziste vise sam mislio da recimo ako hoces nesto ...lupam ..Jazz-a..Funk-a ,alternativne muzike ili nesto sto je van mainstreama kod nas nikad nije bilo nekog izbora pa tako nema ni trzista polovnih ploca u nekom znacajnom obimu.
Zato me cudi kako recimo shopovi po Zagrebu imaju zavidan izbor polovnih vinila za razliku od nas .
Je li kod njih trziste jace nego nase...vjerojatno jest ali svaki put naletim na nesto sto nije bilo izdano u Jugi , dok su kod nas uglavnom samo Yu izdanja i pritom ne mislim na domacu muziku.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#852 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Better Man »

zebih62 wrote: 16/08/2023 14:46
Better Man wrote: 16/08/2023 12:50

Imali su u Sarajevo disku orginalno, tj. prvo izdanje jedinog albuma Šarlo Akrobate. Ploča je bila u savršenom stanju, a isto i omot. kao da je tek ispod izašla iz proizvodnje. Oni je otkupili za 70 ili 80 KM, a prodali za 150 KM. Tiraž tog albuma je bio mali, pa je samim tim vrijednost te ploče veća. Imaš ljudi koji su tako sačuvali i očuvali ploće u savršenom stanju.
Sve je to ok zna se naci i takvih slucajeva...ali kad sam rekao da mi nismo neko trziste vise sam mislio da recimo ako hoces nesto ...lupam ..Jazz-a..Funk-a ,alternativne muzike ili nesto sto je van mainstreama kod nas nikad nije bilo nekog izbora pa tako nema ni trzista polovnih ploca u nekom znacajnom obimu.
Zato me cudi kako recimo shopovi po Zagrebu imaju zavidan izbor polovnih vinila za razliku od nas .
Je li kod njih trziste jace nego nase...vjerojatno jest ali svaki put naletim na nesto sto nije bilo izdano u Jugi , dok su kod nas uglavnom samo Yu izdanja i pritom ne mislim na domacu muziku.
U ex Yu su slabo izdavačke kuće licencno objavljivali albume i grupe izvan mainstrema. Pojam je bio kad je nekadašnji Jugoton, danas Croatia Records objavio album Goo od Sonic Youth. A i to je bilo zato što su Sonic Youth potpisali za Geffen, čiji katalog su oni objavljivali. Ili kad je taj isti Jugoton objavio debi album tada novg britanskog banda iz Manchestera Stone Roses.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#853 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by dale cooper »

zebih62 wrote: 16/08/2023 14:46
Better Man wrote: 16/08/2023 12:50

Imali su u Sarajevo disku orginalno, tj. prvo izdanje jedinog albuma Šarlo Akrobate. Ploča je bila u savršenom stanju, a isto i omot. kao da je tek ispod izašla iz proizvodnje. Oni je otkupili za 70 ili 80 KM, a prodali za 150 KM. Tiraž tog albuma je bio mali, pa je samim tim vrijednost te ploče veća. Imaš ljudi koji su tako sačuvali i očuvali ploće u savršenom stanju.
Sve je to ok zna se naci i takvih slucajeva...ali kad sam rekao da mi nismo neko trziste vise sam mislio da recimo ako hoces nesto ...lupam ..Jazz-a..Funk-a ,alternativne muzike ili nesto sto je van mainstreama kod nas nikad nije bilo nekog izbora pa tako nema ni trzista polovnih ploca u nekom znacajnom obimu.
Zato me cudi kako recimo shopovi po Zagrebu imaju zavidan izbor polovnih vinila za razliku od nas .
Je li kod njih trziste jace nego nase...
vjerojatno jest ali svaki put naletim na nesto sto nije bilo izdano u Jugi , dok su kod nas uglavnom samo Yu izdanja i pritom ne mislim na domacu muziku.
Sasvim sigurno da jeste. U mene je otac isto bio strastveni kolekcionar i imao je prilično lijepu kolekciju uglavnom original izdanja
naručivanih ili kupovanih u inostranstvu i sjećam se da je prije rata, kada je prodavao dio svega toga, išao u Beograd u studentski
centar gdje su bili organizovani sajmovi za prodaju i razmjenu ploča. Zagreb je imao slične manifestacije. Da ne govorim kako se
prodavalo i razmjenjivalo i putem oglasa u muzičkim časopisima u bivšoj Jugoslaviji. Tako da ne čudi to što u Zagrebu postoji kvalitetna
ponuda polovnih ploča i to što nije riječ o domaćim licenciranim izdanjima.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#854 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Hajvan »

kupuju ljudi, uvoze, i polovne ploce
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#855 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by dale cooper »

Hajvan wrote: 16/08/2023 15:42 kupuju ljudi, uvoze, i polovne ploce
Naravno, sada je to nikada lakše.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#856 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Hajvan »

mislio sam na preprodavace u gorepomenutim mjestima
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#857 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by dale cooper »

Jasno mi je na šta si mislio. :)
zebih62
Posts: 64
Joined: 24/08/2015 15:16

#858 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by zebih62 »

dale cooper wrote: 16/08/2023 15:36
zebih62 wrote: 16/08/2023 14:46

Sve je to ok zna se naci i takvih slucajeva...ali kad sam rekao da mi nismo neko trziste vise sam mislio da recimo ako hoces nesto ...lupam ..Jazz-a..Funk-a ,alternativne muzike ili nesto sto je van mainstreama kod nas nikad nije bilo nekog izbora pa tako nema ni trzista polovnih ploca u nekom znacajnom obimu.
Zato me cudi kako recimo shopovi po Zagrebu imaju zavidan izbor polovnih vinila za razliku od nas .
Je li kod njih trziste jace nego nase...
vjerojatno jest ali svaki put naletim na nesto sto nije bilo izdano u Jugi , dok su kod nas uglavnom samo Yu izdanja i pritom ne mislim na domacu muziku.
Sasvim sigurno da jeste. U mene je otac isto bio strastveni kolekcionar i imao je prilično lijepu kolekciju uglavnom original izdanja
naručivanih ili kupovanih u inostranstvu i sjećam se da je prije rata, kada je prodavao dio svega toga, išao u Beograd u studentski
centar gdje su bili organizovani sajmovi za prodaju i razmjenu ploča. Zagreb je imao slične manifestacije. Da ne govorim kako se
prodavalo i razmjenjivalo i putem oglasa u muzičkim časopisima u bivšoj Jugoslaviji. Tako da ne čudi to što u Zagrebu postoji kvalitetna
ponuda polovnih ploča i to što nije riječ o domaćim licenciranim izdanjima.
Ma znam ...samo naglas razmisljam.
I danas u ZG imaju sajmovi za prodaju ploca par puta godisnje...bio sam dvaputa ..sasvim se slucajno zadesio u gradu ..i uvijek kazem sebi zapisi datume i naravno da nisam nikad :-) .
A sta se sve tu nadje malo je koliko god odredis za potrositi.
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#859 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by zomri »

Bezze na olxu kad naletim na profil ovog lika

https://olx.ba/profil/bootleggerr/aktivni

Uđite na bilo koji oglas za ploče. Laki je malo nervozan :(

A da ima sve, ima.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#860 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Hajvan »

zomri wrote: 09/11/2023 20:36 Bezze na olxu kad naletim na profil ovog lika

https://olx.ba/profil/bootleggerr/aktivni

Uđite na bilo koji oglas za ploče. Laki je malo nervozan :(

A da ima sve, ima.
hahahah


mislim, i da ima nesto s moje wishliste, ne bih kupio koliko se nasere u oglasu...
djeluje zaparvo kao osaba s problemom
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#861 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by zomri »

Nažalost da, i to se još čini da je lik hoarder. Ima 5 Paket aranžmana samo. Vjerovatno je godinama skupljao vinile kad nisu bili popularni, inače ne znam kako drugačije objasniti ovoliku kolekciju.

Elem, čuvajte se ljudi...
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#862 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by dale cooper »

zomri wrote: 10/11/2023 07:49 Nažalost da, i to se još čini da je lik hoarder. Ima 5 Paket aranžmana samo. Vjerovatno je godinama skupljao vinile kad nisu bili popularni, inače ne znam kako drugačije objasniti ovoliku kolekciju.

Elem, čuvajte se ljudi...
Ma bootleger je poznat sa Pik/Olx teme na forumu. Izvor vječite sprdačine i smjeha. :mrgreen: Dok je bila ona stara Olx stranica bilo je dobrih komentara i upita od strane potencijalnih kupaca koji su samo dolijevali ulje na vatru. :D Mislim da se i skontalo da je riječ o nekom liku iz Banja Luke, valjda je imao i neki FB profil pa ljudi skontali da je u pitanju isti lik. :D
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#863 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by zomri »

dale cooper wrote: 10/11/2023 10:38
zomri wrote: 10/11/2023 07:49 Nažalost da, i to se još čini da je lik hoarder. Ima 5 Paket aranžmana samo. Vjerovatno je godinama skupljao vinile kad nisu bili popularni, inače ne znam kako drugačije objasniti ovoliku kolekciju.

Elem, čuvajte se ljudi...
Ma bootleger je poznat sa Pik/Olx teme na forumu. Izvor vječite sprdačine i smjeha. :mrgreen: Dok je bila ona stara Olx stranica bilo je dobrih komentara i upita od strane potencijalnih kupaca koji su samo dolijevali ulje na vatru. :D Mislim da se i skontalo da je riječ o nekom liku iz Banja Luke, valjda je imao i neki FB profil pa ljudi skontali da je u pitanju isti lik. :D
Slabo idem na tu temu pa nisam upratio. Zna li se pozadina svega, odakle mu ovolika izdanja?

Primjetio sam da lik hoće da se ispoštuje cijena sa discogs što je malo je reći nerealno na našem tržištu.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#864 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by dale cooper »

zomri wrote: 10/11/2023 11:06
dale cooper wrote: 10/11/2023 10:38
zomri wrote: 10/11/2023 07:49 Nažalost da, i to se još čini da je lik hoarder. Ima 5 Paket aranžmana samo. Vjerovatno je godinama skupljao vinile kad nisu bili popularni, inače ne znam kako drugačije objasniti ovoliku kolekciju.

Elem, čuvajte se ljudi...
Ma bootleger je poznat sa Pik/Olx teme na forumu. Izvor vječite sprdačine i smjeha. :mrgreen: Dok je bila ona stara Olx stranica bilo je dobrih komentara i upita od strane potencijalnih kupaca koji su samo dolijevali ulje na vatru. :D Mislim da se i skontalo da je riječ o nekom liku iz Banja Luke, valjda je imao i neki FB profil pa ljudi skontali da je u pitanju isti lik. :D
Slabo idem na tu temu pa nisam upratio. Zna li se pozadina svega, odakle mu ovolika izdanja?

Primjetio sam da lik hoće da se ispoštuje cijena sa discogs što je malo je reći nerealno na našem tržištu.
Nemam pojma stvarno, samo mi je poznat njegov "genij". :mrgreen:

Ma da, nerealno je očekivati da će ovdje, osim jako, jako malog postotka ljudi, biti dovoljno onih koja će moći iskeširati toliku lovu.

Ako si upratio (mislim da je pisao Stereogum i P4K o tome) i sam Discogs je u problemima zbog nabijanja nekih svojih marži i postotka od prodaje ploča ljudima koji dilaju ploče preko njihove stranice kao i sve većim i nerealnijim nabijanjima cijena samog vinila.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#865 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by Hajvan »

Bootleger, "{naziv artikla} i jos 15 slika" pa ne znas ni sto prodaje
u opisu jos dodatno zbuni sa svojim izljevima nadmoci ponad zamisljenih prekupaca :lol:
dva puta sam pokusao kupiti neke albume od Zappe... uredno i uljudno se javio, pitao za stanje i cijene
dobio odgovor u formi nebuloza i odustao od lika
nekad mi djeluje da slike koje postvlja nisu iz njegove kolekcije- previse se razlikuju scene, ponekad kao da je iz radnje ili nekog sajma vinila...
uglavnom, zivopisan lik
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#866 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by dale cooper »

Hajvan wrote: 10/11/2023 11:22 Bootleger, "{naziv artikla} i jos 15 slika" pa ne znas ni sto prodaje
u opisu jos dodatno zbuni sa svojim izljevima nadmoci ponad zamisljenih prekupaca :lol:
dva puta sam pokusao kupiti neke albume od Zappe... uredno i uljudno se javio, pitao za stanje i cijene
dobio odgovor u formi nebuloza i odustao od lika
nekad mi djeluje da slike koje postvlja nisu iz njegove kolekcije- previse se razlikuju scene, ponekad kao da je iz radnje ili nekog sajma vinila...
uglavnom, zivopisan lik
Znači pokušao si kupiti? :lol: :D

Da, fakat, lik postavi da prodaje ploču ne znam...Miles Davisa recimo. A u slikama još 15 različitih albuma (a jedan je možda taj Miles Davis za kojeg je objavio oglas), a nigdje informacije o stanju ploče koju je postavio da prodaje, pa čak i često bez naziva samog albuma. Imam osjećaj tačno da mu služi stranica za bildanje krhkog ega i hvalenje kolekcije koju posjeduje. A što kažeš upitno je i da li su fotografije zaista iz njegove kolekcije ili su fotkane negdje drugo.
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#867 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by zomri »

nije teško iskopati profil, sam ga reklamira. baš je lik :D

enivej, opet uzurpiram temu ali šta ću: zna li neko ima li gdje u bih ovako nešto, stalci za male desktop zvučnike?

Image

ima u bg i zg ali kod nas nisam ništa našao, bar ne online. neću skoro tamo, a poštarina dođe skoro kao cijena stalaka pa se ne isplati baš.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#868 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by dale cooper »

zomri wrote: 18/11/2023 14:42 nije teško iskopati profil, sam ga reklamira. baš je lik :D

enivej, opet uzurpiram temu ali šta ću: zna li neko ima li gdje u bih ovako nešto, stalci za male desktop zvučnike?

Image

ima u bg i zg ali kod nas nisam ništa našao, bar ne online. neću skoro tamo, a poštarina dođe skoro kao cijena stalaka pa se ne isplati baš.
Ne znam koliko si voljan platiti?

Imaš na Amazonu ove:

https://www.amazon.com/Kanto-SE2-Elevat ... r=8-6&th=1

30$ dolara. I ako bi recimo poručio preko Kupi Global koji naplaćuju poštarinu 16$ po kilogramu (ovi su stalci negdje oko kilograma)
ispalo bi te oko 50$. Ne znam sad koliko si upoznat sa uslugom Kupi Globala (ili Pesota), ali imaš teme o ovim firmama na forumu pa
se možeš informisati, a piše sve i na njihovim stranicama. Uglavnom to su package forwarding tip firmi koji su puno isplatniji što se
tiče poštarine nego da poručis direktno od Amazona.

edit: Imaš i ove, koji su bliže dizajnu ovih stalaka koje si postavio gore na slici:

https://www.amazon.com/Kanto-S2-Desktop ... 6SBU6&th=1

20$ i puno su lakši.
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#869 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by zomri »

dale cooper wrote: 18/11/2023 15:44
zomri wrote: 18/11/2023 14:42 nije teško iskopati profil, sam ga reklamira. baš je lik :D

enivej, opet uzurpiram temu ali šta ću: zna li neko ima li gdje u bih ovako nešto, stalci za male desktop zvučnike?

Image

ima u bg i zg ali kod nas nisam ništa našao, bar ne online. neću skoro tamo, a poštarina dođe skoro kao cijena stalaka pa se ne isplati baš.
Ne znam koliko si voljan platiti?

Imaš na Amazonu ove:

https://www.amazon.com/Kanto-SE2-Elevat ... r=8-6&th=1

30$ dolara. I ako bi recimo poručio preko Kupi Global koji naplaćuju poštarinu 16$ po kilogramu (ovi su stalci negdje oko kilograma)
ispalo bi te oko 50$. Ne znam sad koliko si upoznat sa uslugom Kupi Globala (ili Pesota), ali imaš teme o ovim firmama na forumu pa
se možeš informisati, a piše sve i na njihovim stranicama. Uglavnom to su package forwarding tip firmi koji su puno isplatniji što se
tiče poštarine nego da poručis direktno od Amazona.

edit: Imaš i ove, koji su bliže dizajnu ovih stalaka koje si postavio gore na slici:

https://www.amazon.com/Kanto-S2-Desktop ... 6SBU6&th=1

20$ i puno su lakši.
hvala @dale cooper

trenutno razmatram opcije da ne platim više od dostave unutar bih. ovo su baš ti kanto s2 stalci i ima ih kod Playera u HR i SR, a naš Player u Bijeljini ih nema i nije u mogućnosti sada nabaviti. Našao sam neke studijske izolatore za monitore na olx ali em su preveliki em preskupi em ne znam da li imaju dovoljan ugao da "podignu" zvučnike prema ušima :?

https://olx.ba/artikal/50715997

jedina nada mi je @Hakiz on ima slične male desktop zvučnike pa se nadam da je on ovu bitku ranije izborio.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#870 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by dale cooper »

zomri wrote: 18/11/2023 18:17

hvala @dale cooper

trenutno razmatram opcije da ne platim više od dostave unutar bih. ovo su baš ti kanto s2 stalci i ima ih kod Playera u HR i SR, a naš Player u Bijeljini ih nema i nije u mogućnosti sada nabaviti. Našao sam neke studijske izolatore za monitore na olx ali em su preveliki em preskupi em ne znam da li imaju dovoljan ugao da "podignu" zvučnike prema ušima :?

https://olx.ba/artikal/50715997

jedina nada mi je @Hakiz on ima slične male desktop zvučnike pa se nadam da je on ovu bitku ranije izborio.
Nadam se da ćeš pronaći nešto za sebe. Znam koliko je zajebano kod nas pronaći ovakve stvari...nažalost. :|
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#871 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by zomri »

Najgore je što sam bio u ZG za vikend, uzeo zvučnike a nisam stalke. Dodjem kuci, vidim trebaju biti usmjereni :facepalm:
Ali hajde, skontaću nešto.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#872 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by dale cooper »

zomri wrote: 18/11/2023 21:30 Najgore je što sam bio u ZG za vikend, uzeo zvučnike a nisam stalke. Dodjem kuci, vidim trebaju biti usmjereni :facepalm:
Ali hajde, skontaću nešto.
E jebiga. :D Koje si zvučnike uzeo? :)
User avatar
vaučer
Posts: 9192
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#873 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by vaučer »

Naručio Haustor-Bolero reizdanje s Croatia Records. Jedva čekam to zavrtiti na ploči. ❤️
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#874 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by zomri »

dale cooper wrote: 18/11/2023 21:31
zomri wrote: 18/11/2023 21:30 Najgore je što sam bio u ZG za vikend, uzeo zvučnike a nisam stalke. Dodjem kuci, vidim trebaju biti usmjereni :facepalm:
Ali hajde, skontaću nešto.
E jebiga. :D Koje si zvučnike uzeo? :)
Nista specijalno, audioengine a2 rabljene. Onako entry-level hifi za malo ljepsu zvucnu sliku oko kompa. Malo ih treba EQat ali u sustini ok su za moje potrebe.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#875 Re: Gramofoni, gramofondzije, gramofonske ploce

Post by dale cooper »

zomri wrote: 18/11/2023 23:31
dale cooper wrote: 18/11/2023 21:31
zomri wrote: 18/11/2023 21:30 Najgore je što sam bio u ZG za vikend, uzeo zvučnike a nisam stalke. Dodjem kuci, vidim trebaju biti usmjereni :facepalm:
Ali hajde, skontaću nešto.
E jebiga. :D Koje si zvučnike uzeo? :)
Nista specijalno, audioengine a2 rabljene. Onako entry-level hifi za malo ljepsu zvucnu sliku oko kompa. Malo ih treba EQat ali u sustini ok su za moje potrebe.
Ah da, više nego solidni zvučnici koliko sam mogao pročitati. Sa srećom, da ih se naslušaš, da te dobro služe i da ih nekada zamjeniš za još bolje. :)
Post Reply