Graficki dizajn

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
musicology
Posts: 49
Joined: 24/09/2007 17:18
Location: Sarajevo

#1 Graficki dizajn

Post by musicology »

ljudi, je li zna neko da li u Sarajevu negdje postoji kurs grafickog dizajna za pocetnike...gdje, sta, kako, itd. Bilo kakve informacije ce biti i vise nego korisne...hvala
ciao ciao
Cerridwen
Posts: 18
Joined: 18/05/2007 09:13
Location: Sarajevo

#2

Post by Cerridwen »

Imas u Algebri poicinje 01.10.2007 ako se ne varam, vidjela sam im reklamu u Avazu imaju mogucnost placanja do 12 mjeseci na bezkamatni kredit, zar to nije cool ;) toga nije bilo kad sam ja upisivala seminare kod njih ;(( mozes sve da provjeris mailom na [email protected] ili http://www.algebra.ba tu mozes naci i adresu i tel. i sve sto te interesuje :) Sretno

P.S: ako upises kod njih neces se pokajati, ja sam bila i ljudi su super
ramudavala
Posts: 77
Joined: 16/02/2007 12:20

#3

Post by ramudavala »

takvi kursevi su dobri ako nemas nikakve predstave o graf.dizajnu...inace dzaba ces baciti pare...bolje upisi kakav kurs svedskog :)
User avatar
Truba
Posts: 81769
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4

Post by Truba »

ima fax u kiseljaku

gravički fakultet :lol:
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#5

Post by Lace »

komi wrote:ima fax u kiseljaku

gravički fakultet :lol:
valjda gravicki vakultet :D
Cerridwen
Posts: 18
Joined: 18/05/2007 09:13
Location: Sarajevo

#6

Post by Cerridwen »

Hmm pa nisam bas sigurna da li bacas pare, nakon zavrsetka kursa dobivas ADOBE CERTIFIKAT, mi svi mozemo govoriti da nam dipolme nista ne znace a Bog mi kad trazis poso svi ti je traze. Tako da trebas da znas sta konkretno hoces i sa kojim ciljem ides na edukaciju....
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#7

Post by Tesssa »

Ljudi, nije graficki dizajn kurs kompjutera, zavrsis ga, dobijes certifikat i kao znas nesto. To je citava nauka i potrebno je puno rada, prakse i iskustva da postanes iole dobar graficki dizajner.
_ambassador
Posts: 1102
Joined: 05/09/2006 17:51
Location: kaj ima lima

#8

Post by _ambassador »

dinchy84 wrote:Ljudi, nije graficki dizajn kurs kompjutera, zavrsis ga, dobijes certifikat i kao znas nesto. To je citava nauka i potrebno je puno rada, prakse i iskustva da postanes iole dobar graficki dizajner.
:thumbup:

dinchy, vidio sam par tvojih radova na temi o slikama i dopala su mi se pravo. vidim ti nesto radis u vezi graf. dizajna il se varam?
ja sada trenutno radim sa 3dsMax-om, pokusavam ga savladati da bih mogao preci na pomocni postprodukcijski softver.

mislim da je to sasvim posebna nauka, i jedino sto mozes uciniti da bi bio u tom svijetu jeste biti uporan i kreativan. a sto se tice kurseva, ako to radis kao vlastiti hobi onda ok, ali ako planiras nesto ozbiljnije moraces barem nekoliko istih zavrsiti (mislim da bi fakultet dosta pomogao). ipak, gledaj svoje mogucnosti i sposobnosti. znam ljude (preko drugog foruma) koji sada rade za dreamworks ili pixar, sto su postigli iz ljubavi prema ovom i dosta, dosta rada (bez kakvih kurseva, cisto iskustvo)...
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#9

Post by Tesssa »

Ja evo upisujem 4. godinu grafickog dizajna (dala uslov prije 3 dana, da se pohvalim :D ).

Tek sam sada svjesna koliko sam ustvari na pocetku, koliko me jos rada, istrazivanja, posmatranja ceka...

Polako :D
_ambassador
Posts: 1102
Joined: 05/09/2006 17:51
Location: kaj ima lima

#10

Post by _ambassador »

wow svaka cast
to isto govore strucnjaci, sve sto vise napreduju vide koliko im jos treba da postignu perfekciju

i ja kazem, polako :D
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#11

Post by Tesssa »

hvala :)
HomeArt
Posts: 2076
Joined: 02/09/2004 13:33
Location: Hrasno Hill :)

#12

Post by HomeArt »

dinchy84 wrote:Ja evo upisujem 4. godinu grafickog dizajna (dala uslov prije 3 dana, da se pohvalim :D ).

Tek sam sada svjesna koliko sam ustvari na pocetku, koliko me jos rada, istrazivanja, posmatranja ceka...

Polako :D
Nema grafickog dizajna bez akademije kakav kurs kakvi bakraci. Dok to Meho ne proturi kroz sake i Bojan ne ispegla nista od dizajna. Samo da Amru neko hoce skloniti pa dovesti nekoga ko se fakat razumije u Tipografiju a ne u sminku i krpice. :D

Adobe je samo halat i nista vise
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#13

Post by Tesssa »

Vidim, upucen si :D
HomeArt
Posts: 2076
Joined: 02/09/2004 13:33
Location: Hrasno Hill :)

#14

Post by HomeArt »

dinchy84 wrote:Vidim, upucen si :D
Ma jok samo gledam u kasike, jesam sta pogodio :?
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#15

Post by Tesssa »

:lol: :lol: :lol:

manje-vise :D
HomeArt
Posts: 2076
Joined: 02/09/2004 13:33
Location: Hrasno Hill :)

#16

Post by HomeArt »

dinchy84 wrote::lol: :lol: :lol:

manje-vise :D
Evo da jos probam, hm, ako si dala uslov garant si prenijela historiju :D
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#17

Post by Tesssa »

i Fehima :D
HomeArt
Posts: 2076
Joined: 02/09/2004 13:33
Location: Hrasno Hill :)

#18

Post by HomeArt »

dinchy84 wrote:i Fehima :D
Jest, jest evo sad vidim, ispala mi jedna kasika :D
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#19

Post by Tesssa »

:D :D :D

Da ne zacatavamo vise... :D

Uglavnom, manite se kurseva, nista to ne moze valjati :D
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#20

Post by mamica papucarka »

sahan wrote:
dinchy84 wrote:Ja evo upisujem 4. godinu grafickog dizajna (dala uslov prije 3 dana, da se pohvalim :D ).

Tek sam sada svjesna koliko sam ustvari na pocetku, koliko me jos rada, istrazivanja, posmatranja ceka...

Polako :D
Nema grafickog dizajna bez akademije kakav kurs kakvi bakraci. Dok to Meho ne proturi kroz sake i Bojan ne ispegla nista od dizajna. Samo da Amru neko hoce skloniti pa dovesti nekoga ko se fakat razumije u Tipografiju a ne u sminku i krpice. :D

Adobe je samo halat i nista vise
na ALU se postalo tesko upisat ko prije rata :roll: necu vise da ne lajem :roll:
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#21

Post by Tesssa »

Znam na sta mislis...Necu ni ja, da ne lajem :D
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#22

Post by mamica papucarka »

dinchy84 wrote:Znam na sta mislis...Necu ni ja, da ne lajem :D
jos uvedu prijemni u augustu, pa te ne prime, a ti onda gledaj kud sunce hoda. :roll:

doduse, ima i ALU u Posusju :oops:
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#23

Post by Tesssa »

Ako izlazis na prijemni na akademiji i imas bar malo pameti, upisat ces u julu neki fakultet koji ti je druga opcia, za svaki slucaj.

Ali, slazem se da je malo nebulozno da je prijemni u augustu.Prodjoh traumu, pa znam :lol: :D
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#24

Post by mamica papucarka »

dinchy84 wrote:Ako izlazis na prijemni na akademiji i imas bar malo pameti, upisat ces u julu neki fakultet koji ti je druga opcia, za svaki slucaj.

Ali, slazem se da je malo nebulozno da je prijemni u augustu.Prodjoh traumu, pa znam :lol: :D
jel jos onaj strai radi kao model :D Onaj u plavom odijelu :)
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#25

Post by Tesssa »

modeli su posebna prica, sve pacijenti neki, al dragi ljudi bez obzira.

Jedne godine dosla neka cura na akt da pozira, dobra bas! Kad se proculo nisi imo mjesta da sjednes :lol: :lol: :lol:
Post Reply