Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#51 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by breuer »

Black swan wrote: 26/03/2021 14:27
breuer wrote: 26/03/2021 12:55
Black swan wrote: 26/03/2021 12:52 Samo nemojte istovremenog podrzavanja okupatora osloboditelja i branitelja te ljubavi prema kraljevskoj lozi i onome ko je prekinuo

Ja sam vegan
Ja jedem meso
Mi postojimo
ljudi imaju pravo podržavati koga žele i kako osjećaju, ko kaže da BiH identitetu nisu doprinijeli i Stjepan Kotromanić i Mehmed Fatih...

na kraju krajeva, Sarajevo je prvi put spaljeno od strane bosanskog kralja :D
Volim i ja sve nase vojske :D
u Španiji koliko znam isto cijene i kraljevske i republikanske vojnike iz Građanskog rata
User avatar
Truba
Posts: 81734
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#52 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by Truba »

Mozda obican i mobiliziran puk

Nisu kraljevi nego frankovi kad je regent umri kralj je instaliran 1975
to su nacionalisti:D okuopljeni monarhisti tradicionalisti falangisti i aktikomunisti u jednu formaciju :D
erentedia
Posts: 352
Joined: 13/03/2021 19:24

#53 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by erentedia »

breuer wrote: 26/03/2021 12:55
Black swan wrote: 26/03/2021 12:52 Samo nemojte istovremenog podrzavanja okupatora osloboditelja i branitelja te ljubavi prema kraljevskoj lozi i onome ko je prekinuo

Ja sam vegan
Ja jedem meso
Mi postojimo
ljudi imaju pravo podržavati koga žele i kako osjećaju, ko kaže da BiH identitetu nisu doprinijeli i Stjepan Kotromanić i Mehmed Fatih...

na kraju krajeva, Sarajevo je prvi put spaljeno od strane bosanskog kralja :D
Balijska posla.

Tomaš je 1459. spalio predgrađe utvrde Hodidjed, tačno.
Al zaboravljaš da su Turci istu utvrdu preuzeli 1420ih ne mogu se tačno sjetiti koje godine, ugl ucjenjivali su Tvrtka II.
Na kraju došli su na našu zemlju, čovjek svoje branio.

A ovo je za vrtić je tuga i jad. Pored toliko naših intelektualaca...pa ako je trebao biti podoban za Turke jer je Tika donirala izgradnju istog zašto nisu uzeli ime Handan-sultanija (porijeklom iz Bosne) ili Rustem-paša, Sokolović i bezbroj njih....
User avatar
ma_zdra'o
Posts: 247
Joined: 09/08/2009 03:40

#54 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by ma_zdra'o »

Bosnjaci u BiH su naklonjeni Turskoj jer zele biti dio neke vece grupe, vece nacije, drzave. To je kompleks malih naroda Balkana.
Ljudi u BiH takodjer imaju nejasan i nesiguran stav prema proslosti i historijskim dogadjajima. Historijom se manipulise, stoga se i velicaju okupatori.

Balticke nacije su isto tako male ali su ponosne i ne priklanjaju se nikome. Oni bi nam mogli biti dobar primjer kako se treba razvijati.

Bosnjaci u Turskoj s druge strane su prakticno Turci nazalost. Pogotovo Sandzaklije.
Razlog je turski nacionalizam kojim ih filuju u skolama od malih nogu. Ali ipak vecina istice da su Bosnjaci i cuvaju neke obicaje i vokabular.
Posebno oni koji zive u selima diljem Turske u malim bosnjackim zajednicama.
User avatar
BHDragons
Posts: 367
Joined: 18/08/2020 15:24

#55 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by BHDragons »

Tuga je da u Sarajevu nema kip Tvrtku I ili Kulinu banu ili Husein-kapetanu, a slavimo okupatore. Da se ne lažemo donijeli su ti okupatori dosta dobrih stvari, kao i loših naravno, ali okupator je okupator makar zlatan bio.
Post Reply