Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

ASurogat
Posts: 96
Joined: 03/02/2019 00:37

#1 Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by ASurogat »

Ja sam ovu temu otvorio zbog hercegovačkog gradića Stoca.

Bošnjaci Stoca su prošli ratnu golgotu, pogotovo u onom drugom ratu kojeg nazivamo sukob HVO-a i ARBiH. Totalno nespremni i pomalo naivni za susjede su imali Hrvate koji su zacrtali sebi da je Stolac hrvatski grad i da je dio ekskluzivnog prostora namijenjenog hrvatskom narodu. Za ostvarenje tog cilja bilo je potrebno učiniti ono što se obično učini. Stolac je bio većinski bošnjački grad, a trebalo ga je učiniti gradom bošnjačke manjine ili još bolje gradom bez Bošnjaka. Zločinačka hrvatska politika predvođena HDZ-ov je odvodila bošnjačke civile u koštanu bolnicu i u najozloglašeniji logor u Hercegovini Dretelj. Vršen je teror nad jedinim narodom, a grad je čišćen.

Na svu sreću odaziv za povratkom u Stolac se može nazvati najuspiješnim povratkom u mjesto u kojem je jedan narod bio većina i tu se Bošnjacima Stoca divim. Ljudi su htjeli i vratili se na svoje.

Ovo je ratni uvod čisto da me pojedini dežurni ne bi prozvali mrziteljem Bošnjaka i islamofobom. A sad o onom što sam htio.

Studirao sam s nekoliko Stočana Bošnjaka, išao na neke kurseve, baš se družio.

I ono što me općenito zaprepastilo isključivo kod Bošnjaka grada Stoca (a tu naravno uračunavam i visoravan Dubrave koja je hajmo reći stolačko predgrađe) je ta nevjerovatna i ničim opravdana turkofilija. Jedna totalna zaluđenost Turskom kao državom, turskom historijom, običajima, jezikom, turskim narodom, turskim političkim vodstvom.

A ono što me potaklo da okrenem temu je sljedeće. HDZ u Stocu realno do države BiH i njenih zakona drži ko do lanjskog snijega. Na zgradi općine koliko se sjećam se nalazi zastava hrvatskog naroda iako bi na jednoj takvoj zastavi se mogle nalazit samo tri zastave - grada tj. općine, kantona i države (jer FBiH nema svoju zastavu). I Bošnjaci Stoca se logično bore protiv toga. I Bošnjaci Stoca su osnovali udruženje građana koje se zove pazite sad ovo "Vatan". Ja sam prvi put čuo za tu riječ, a znam dosta turcizama koje i sam koristim bez ikakvog stida / ustručavanja jer nemam komplekse. Ali molim vas čemu jedno udruženje koje bi se trebalo baviti promocijom države BiH, zaštitom Bošnjaka i bosanskog jezika da nosi naziv "Vatan". Da pojasnim vatan je turska riječ odnosno riječ iz turskog jezika što znači "Domovina". Zar nam je riječ domovina strana, pa se mora koristit riječ iz turskog jezika koju vala niko i ne koristi? To je sitnica, znam, al vrag je u detaljima. Čemu Vatan?

Isto tako kad je bio pokušaj vojnog puča u Turskoj prije par godina sve moje kolege s faxa što su iz Stoca su bili toliko zaluđeni podrškom Erdoganu da su ga nazivali Sultanom i halifom muslimanskog svijeta. To su frštale objave po fb o Erdoganu, kao da je od Allaha poslan. O te patetike mi se kenjalo, određe osobe sam izbacio tad s fb. I dan danas ona stranica na fb Republika Turska, što se Hercegovine tiče komotno mogu reć da više Bošnajaka Stoca ono prati nego Bošnjaka Mostara.

I mi svi znamo kako određni hrvatski i srpski nacionalisti/šovinisti Bošnjake zovu Turcima. A to je u Stocu baš rašireno i dan danas nažalose. I sad s Vatanom Bošnjaci Stoca žele reći "ne možete nas vi trpat u koš s Turcim, mi ćemo sami."

Da ne bude da je samo o Stocu riječ kao jakom proturskom uporištu, evo recite mi vi još koji grad koji je tako paćenićki naklonjen Turskoj.

Sad ćete svi reći to je zbog vjere, kao Turci je donijeli. Pa vjera nije turska, niti je nastala u njihovoj narodnoj motilogiji. I Turcima je neko donio vjeru, oni je rašili, a širili su je i drugi. Otišla Turska s ovih prostora i prije nego je Republika postala, ima skoro 200 godina. Ljudi i dalje bez ikakvog validnog opravdanja imam dojam samo čekaju da se sagnu, da Turčin raskopča pantale i u usta im uvali hašimagu.
ScoobyDooby
Posts: 76
Joined: 18/02/2021 16:14

#2 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by ScoobyDooby »

O cemu ti razmisljas,utorkom u podne :-)
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by Truba »

Bas sam nedavno bio u stocu
Propo grad ko kauc u ovom gpdisnjem dobu
Na ulazu te doceka grafit
Popusite penis

A isao sam na faks sa curom iz stoca
Bila izbjeglica u njemackoj
Sasma ok zena
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#4 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by @mba »

ASurogat wrote: 16/03/2021 12:11 Ja sam ovu temu otvorio zbog hercegovačkog gradića Stoca.

Bošnjaci Stoca su prošli ratnu golgotu, pogotovo u onom drugom ratu kojeg nazivamo sukob HVO-a i ARBiH. Totalno nespremni i pomalo naivni za susjede su imali Hrvate koji su zacrtali sebi da je Stolac hrvatski grad i da je dio ekskluzivnog prostora namijenjenog hrvatskom narodu. Za ostvarenje tog cilja bilo je potrebno učiniti ono što se obično učini. Stolac je bio većinski bošnjački grad, a trebalo ga je učiniti gradom bošnjačke manjine ili još bolje gradom bez Bošnjaka. Zločinačka hrvatska politika predvođena HDZ-ov je odvodila bošnjačke civile u koštanu bolnicu i u najozloglašeniji logor u Hercegovini Dretelj. Vršen je teror nad jedinim narodom, a grad je čišćen.

Na svu sreću odaziv za povratkom u Stolac se može nazvati najuspiješnim povratkom u mjesto u kojem je jedan narod bio većina i tu se Bošnjacima Stoca divim. Ljudi su htjeli i vratili se na svoje.

Ovo je ratni uvod čisto da me pojedini dežurni ne bi prozvali mrziteljem Bošnjaka i islamofobom. A sad o onom što sam htio.

Studirao sam s nekoliko Stočana Bošnjaka, išao na neke kurseve, baš se družio.

I ono što me općenito zaprepastilo isključivo kod Bošnjaka grada Stoca (a tu naravno uračunavam i visoravan Dubrave koja je hajmo reći stolačko predgrađe) je ta nevjerovatna i ničim opravdana turkofilija. Jedna totalna zaluđenost Turskom kao državom, turskom historijom, običajima, jezikom, turskim narodom, turskim političkim vodstvom.

A ono što me potaklo da okrenem temu je sljedeće. HDZ u Stocu realno do države BiH i njenih zakona drži ko do lanjskog snijega. Na zgradi općine koliko se sjećam se nalazi zastava hrvatskog naroda iako bi na jednoj takvoj zastavi se mogle nalazit samo tri zastave - grada tj. općine, kantona i države (jer FBiH nema svoju zastavu). I Bošnjaci Stoca se logično bore protiv toga. I Bošnjaci Stoca su osnovali udruženje građana koje se zove pazite sad ovo "Vatan". Ja sam prvi put čuo za tu riječ, a znam dosta turcizama koje i sam koristim bez ikakvog stida / ustručavanja jer nemam komplekse. Ali molim vas čemu jedno udruženje koje bi se trebalo baviti promocijom države BiH, zaštitom Bošnjaka i bosanskog jezika da nosi naziv "Vatan". Da pojasnim vatan je turska riječ odnosno riječ iz turskog jezika što znači "Domovina". Zar nam je riječ domovina strana, pa se mora koristit riječ iz turskog jezika koju vala niko i ne koristi? To je sitnica, znam, al vrag je u detaljima. Čemu Vatan?

Isto tako kad je bio pokušaj vojnog puča u Turskoj prije par godina sve moje kolege s faxa što su iz Stoca su bili toliko zaluđeni podrškom Erdoganu da su ga nazivali Sultanom i halifom muslimanskog svijeta. To su frštale objave po fb o Erdoganu, kao da je od Allaha poslan. O te patetike mi se kenjalo, određe osobe sam izbacio tad s fb. I dan danas ona stranica na fb Republika Turska, što se Hercegovine tiče komotno mogu reć da više Bošnajaka Stoca ono prati nego Bošnjaka Mostara.

I mi svi znamo kako određni hrvatski i srpski nacionalisti/šovinisti Bošnjake zovu Turcima. A to je u Stocu baš rašireno i dan danas nažalose. I sad s Vatanom Bošnjaci Stoca žele reći "ne možete nas vi trpat u koš s Turcim, mi ćemo sami."

Da ne bude da je samo o Stocu riječ kao jakom proturskom uporištu, evo recite mi vi još koji grad koji je tako paćenićki naklonjen Turskoj.

Sad ćete svi reći to je zbog vjere, kao Turci je donijeli. Pa vjera nije turska, niti je nastala u njihovoj narodnoj motilogiji. I Turcima je neko donio vjeru, oni je rašili, a širili su je i drugi. Otišla Turska s ovih prostora i prije nego je Republika postala, ima skoro 200 godina. Ljudi i dalje bez ikakvog validnog opravdanja imam dojam samo čekaju da se sagnu, da Turčin raskopča pantale i u usta im uvali hašimagu.


ima tema „republika turska“ hos geldiniz :D
broj dva
Posts: 4549
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#5 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by broj dva »

Turkofilija je i meni cudna pojava. Mislim, znam da nas "gotive" jer smo im nekadasnja kolonija. I da nisu bili ravnodusni (kao i neke druge nacije) na etnicko ciscenje i ratne zlocine i ostale ratne pojave.
Ali drzave nemaju prijatelje, samo saveznike iz interesa. Na kraju krajeva boli prosjecnog turka za prosjecnog bosnjaka (i obrnuto) ali potencirati Islam i istorijske veze (koje se svode na to da su dosli, pobili, zavladali i vladali stoljecima iz svog interese a ne radi toga sto smo se pozelili kebaba i baklave) trentutno "pije vode" i kod nas i u turskoj radi prirode nase (kleptomani maskirani kao nacionalno osvjesteni vjernici) i turske (religiozno inspirisan despot koji sa zaviscu gleda na "ovlasti" sultana i sanja kako turci handre armence, grke i ostale) vlade.
Da zavladaju neki drugi ljudi, okrenuti ekonomiji ili demokratiji ne bi se te veze tako potencirale.
Makar ja tako razmisljam ali znam da malo znam pa mozda i grjesim.
P.S Stolcu sve najbolje, taj grad je i za BiH prilike poprilicno napacen mada dok su ljudi ukopani u sovinisticko-ideoloske rovove ja ne vidim kada ce im ruze procvjetati.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#6 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by putokaz1 »

Novi pazar je nastrojen Turskoj
User avatar
Istinu govorim
Posts: 428
Joined: 30/12/2020 18:15
Location: Fašista, šovinista, nacionalista, govornik bosanskog i sve ono što vi mrzite

#7 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by Istinu govorim »

putokaz1 wrote: 18/03/2021 15:51 Novi pazar je nastrojen Turskoj
Bio bi nastrojen više Bosni, da Sarajevo zanima išta mimo Sarajeva
User avatar
desni
Posts: 1498
Joined: 10/03/2012 01:21

#8 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by desni »

Stolac je na putu ka Neumu :bih:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#9 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by Tito_i_Partija »

putokaz1 wrote: 18/03/2021 15:51 Novi pazar je nastrojen Turskoj
Cijeli Sandzak je nastrojen Turskoj. Nikad nisam vidio da neko toliko voli Tursku, cak i vise od samih Turaka koje sam licno upozn'o.
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#10 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by Point. »

Tito_i_Partija wrote: 19/03/2021 03:31
putokaz1 wrote: 18/03/2021 15:51 Novi pazar je nastrojen Turskoj
Cijeli Sandzak je nastrojen Turskoj. Nikad nisam vidio da neko toliko voli Tursku, cak i vise od samih Turaka koje sam licno upozn'o.
Upravo tako. Ne znam sandžakliju da nema tursku zastavu u autu ili kući, proslavlja pobjede Turske a za ljetovanje ne postoji druga država osim Turske, tj Alanje i Antalije.
Rockman
Posts: 148
Joined: 24/04/2020 17:52

#11 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by Rockman »

ASurogat wrote: 16/03/2021 12:11 Ja sam ovu temu otvorio zbog hercegovačkog gradića Stoca.

Bošnjaci Stoca su prošli ratnu golgotu, pogotovo u onom drugom ratu kojeg nazivamo sukob HVO-a i ARBiH. Totalno nespremni i pomalo naivni za susjede su imali Hrvate koji su zacrtali sebi da je Stolac hrvatski grad i da je dio ekskluzivnog prostora namijenjenog hrvatskom narodu. Za ostvarenje tog cilja bilo je potrebno učiniti ono što se obično učini. Stolac je bio većinski bošnjački grad, a trebalo ga je učiniti gradom bošnjačke manjine ili još bolje gradom bez Bošnjaka. Zločinačka hrvatska politika predvođena HDZ-ov je odvodila bošnjačke civile u koštanu bolnicu i u najozloglašeniji logor u Hercegovini Dretelj. Vršen je teror nad jedinim narodom, a grad je čišćen.

Na svu sreću odaziv za povratkom u Stolac se može nazvati najuspiješnim povratkom u mjesto u kojem je jedan narod bio većina i tu se Bošnjacima Stoca divim. Ljudi su htjeli i vratili se na svoje.

Ovo je ratni uvod čisto da me pojedini dežurni ne bi prozvali mrziteljem Bošnjaka i islamofobom. A sad o onom što sam htio.

Studirao sam s nekoliko Stočana Bošnjaka, išao na neke kurseve, baš se družio.

I ono što me općenito zaprepastilo isključivo kod Bošnjaka grada Stoca (a tu naravno uračunavam i visoravan Dubrave koja je hajmo reći stolačko predgrađe) je ta nevjerovatna i ničim opravdana turkofilija. Jedna totalna zaluđenost Turskom kao državom, turskom historijom, običajima, jezikom, turskim narodom, turskim političkim vodstvom.

A ono što me potaklo da okrenem temu je sljedeće. HDZ u Stocu realno do države BiH i njenih zakona drži ko do lanjskog snijega. Na zgradi općine koliko se sjećam se nalazi zastava hrvatskog naroda iako bi na jednoj takvoj zastavi se mogle nalazit samo tri zastave - grada tj. općine, kantona i države (jer FBiH nema svoju zastavu). I Bošnjaci Stoca se logično bore protiv toga. I Bošnjaci Stoca su osnovali udruženje građana koje se zove pazite sad ovo "Vatan". Ja sam prvi put čuo za tu riječ, a znam dosta turcizama koje i sam koristim bez ikakvog stida / ustručavanja jer nemam komplekse. Ali molim vas čemu jedno udruženje koje bi se trebalo baviti promocijom države BiH, zaštitom Bošnjaka i bosanskog jezika da nosi naziv "Vatan". Da pojasnim vatan je turska riječ odnosno riječ iz turskog jezika što znači "Domovina". Zar nam je riječ domovina strana, pa se mora koristit riječ iz turskog jezika koju vala niko i ne koristi? To je sitnica, znam, al vrag je u detaljima. Čemu Vatan?

Isto tako kad je bio pokušaj vojnog puča u Turskoj prije par godina sve moje kolege s faxa što su iz Stoca su bili toliko zaluđeni podrškom Erdoganu da su ga nazivali Sultanom i halifom muslimanskog svijeta. To su frštale objave po fb o Erdoganu, kao da je od Allaha poslan. O te patetike mi se kenjalo, određe osobe sam izbacio tad s fb. I dan danas ona stranica na fb Republika Turska, što se Hercegovine tiče komotno mogu reć da više Bošnajaka Stoca ono prati nego Bošnjaka Mostara.

I mi svi znamo kako određni hrvatski i srpski nacionalisti/šovinisti Bošnjake zovu Turcima. A to je u Stocu baš rašireno i dan danas nažalose. I sad s Vatanom Bošnjaci Stoca žele reći "ne možete nas vi trpat u koš s Turcim, mi ćemo sami."

Da ne bude da je samo o Stocu riječ kao jakom proturskom uporištu, evo recite mi vi još koji grad koji je tako paćenićki naklonjen Turskoj.

Sad ćete svi reći to je zbog vjere, kao Turci je donijeli. Pa vjera nije turska, niti je nastala u njihovoj narodnoj motilogiji. I Turcima je neko donio vjeru, oni je rašili, a širili su je i drugi. Otišla Turska s ovih prostora i prije nego je Republika postala, ima skoro 200 godina. Ljudi i dalje bez ikakvog validnog opravdanja imam dojam samo čekaju da se sagnu, da Turčin raskopča pantale i u usta im uvali hašimagu.
bošnjaci iz stoca su svi bili u HVO i HOS dalje da ne pišem!
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#12 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by Grean »

A u cemu je problem biti nastrojen Turskoj, Rusiji, Njemackoj kao savezniku?

Zasto Poljaci vole Amerikance, do te mjere da su skoro opcinjeni s njima?
Zasto Rumuni imaju najblize veze sa Francuzima od svih drugih zapadnoevropskih zemalja?
Zasto Skandinavci ili Holandjani vole i postuju Engleze vise nego bilo koga sa kontinentalnog dijela Evrope?
Zasto Srbi vole Ruse koji ih realno guraju kad god mogu a ovi bi ih valjda trebali mrziti ili sta li?

Tema je deplasirana ali ne mozes da ne prokomentarises.

I da...
Istinu govorim wrote: 18/03/2021 16:02
putokaz1 wrote: 18/03/2021 15:51 Novi pazar je nastrojen Turskoj
Bio bi nastrojen više Bosni, da Sarajevo zanima išta mimo Sarajeva


Za Sandzak te odnos Sarajeva ali i cijele BiH prema njima ovo je konstanta.

Kao sto Zukorlic rece nikad necu razumjeti taj nedostatak senzibiliteta naroda u BiH za Sandzak, kad je bila debata u Sa u studiju hoce li imaginarni put Sa-Bg preko Bijeljine i Tuzle ili Uzica i Visegrada, kad su skocili na njega ovi iz Tuzlanskog kantona ko' sta nas briga za povezivanje Sandzaka sa Sarajevom.

To je problem a ne to sto se neko raduje uspjesima Turske koja ce ti sutra sigurno prije pomoci ako zaguzva nego recimo Francuska, Rusija pa i Njemacka koja je u prvu ruku hrvatski saveznik na Balkanu, kao sto su ti onomad oruzje dostavljali Iran i Pakistan a ne zemlje kojima se mi uvlacimo u supak ne bi li se pokazali veci Europejci.
Palmalma
Posts: 1530
Joined: 15/01/2020 09:30

#13 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by Palmalma »

Nije problem sto smo mi vise naklonjeni nekome nego drugome. Problem je sto je SDA za ove tri decenije, nakon Daytona, propustila priliku da izgradi jake institucije BiH, koji su jedini garant drzave.

Sve je drugo obicna propaganda koja odgovara samo porodici Izetbegovic i ostalim nacionalistima u zemlji preko koje se enormno bogate.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#14 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by _BataZiv_0809 »

Zenica. Zbog turskog kontigenta mirovnih snaga stacioniranog u gradu, a koji su dosta toga dobrog i korisnog uradili za grad, generalna percepcija Turske je jako pozitivna.
Scopio
Posts: 418
Joined: 04/11/2012 13:03

#15 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by Scopio »

U mom kraju u većinski muslimanskim selima ima uvijek turska zastava u selu postavljena. Nit je Turska išta tu uložila nit ti ljudi pričaju turski.. kad ih zoveš Turcima onda se ljute, kažu da su Bošnjaci
Rockman
Posts: 148
Joined: 24/04/2020 17:52

#16 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by Rockman »

Scopio wrote: 19/03/2021 09:24 U mom kraju u većinski muslimanskim selima ima uvijek turska zastava u selu postavljena. Nit je Turska išta tu uložila nit ti ljudi pričaju turski.. kad ih zoveš Turcima onda se ljute, kažu da su Bošnjaci
nek se probaju u turskoj nazvat bošnjacima odma u zatvor ideš
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#17 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by plain vanilla »

Beograd
Rockman
Posts: 148
Joined: 24/04/2020 17:52

#18 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by Rockman »

plain vanilla wrote: 19/03/2021 09:27 Beograd
ja bio neki dan, išao za pasoš predat srpski svakako će 30o godina srbija prije u EU nego ovaj jad, tamo su turci investirali preko milijardu eura u fabrike i radna mjesta

ako si rođen u jugoslaviji prije rata imaš pravo na srpski pasoš ma kako se zvao i nije važno u kojoj si bivšoj republici nastanjen.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#19 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by Kikibombona »

Grean wrote: 19/03/2021 08:28A u cemu je problem biti nastrojen Turskoj, Rusiji, Njemackoj kao savezniku?
To je kao da pitaš u cemu je problem biti nastrojen organizovanoj mafiji, narko kartelima i sl. U civilizacijskom, organizacijskom i drustveno-politickom smislu drzave poput Rusije i Turske su strasno zaostale. Radi se o de facto diktaturama, najblaze receno autoritarnim rezimima gdje se ne postuju osnovna ljudska prava. Radi se o drzavama gdje se lideri postavljaju na pijadestal bozanstva oko kojih se gradi kult ličnosti. To je danas civilizacijska zaostalost i primitivizam.

Ako dijete ima loseg uzora, ako se divi kriminalcu umjesto doktoru, velike su šanse da ce krenuti krivim putem.

Nismo mi slucajno KURČINA od drzave. Za to postoje razlozi. Zasto se vecinska BiH divi likovima poput Putina, Erdogana, Chaveza, Sadama, Kastra i sl.? Zato sto smo zatucani. I zato smo bijeda, zato nista ne uspijevamo uraditi kako treba.

...

Uvjeren sam milion posto da uzore vidimo u Svedjanima, Fincima ili Islandjanima, bili bi na pola puta da krenemo putem razvoja. Veoma je bitan taj uzor, ideal. Veoma je bitno da li politicki razmisljas na nacin da je rjesenje apsolutni vodja poput Erdogana ili uredjen sistem poput onog u Svedskoj, gdje su institucije iznad svakog pojedinca i gdje je praktično nevazno hoce li premijer biti Svenson, Isakson, Anderson ili Johanson.

Mene strasno zalosti kada vidim da ogromna vecina naseg naroda velica Erdogana i Putina. Dok smo takve svijesti i razmisljanja, nikad necemo napraviti iskorak. Sada vidim da se hvali Vucic i titulira kao sposoban lider. Zasto hvalimo sposobnosti Vucica a ne sposobnosti uredjenje zemlje kao sto je Slovenija?

Ovaj narod ce ubiti primitivizam. Mi cemo nestati. Ovo od rata naovamo je pokazatelj da nismo sposobni voditi drzavu.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#20 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by Grean »

Scopio wrote: 19/03/2021 09:24 U mom kraju u većinski muslimanskim selima ima uvijek turska zastava u selu postavljena. Nit je Turska išta tu uložila nit ti ljudi pričaju turski.. kad ih zoveš Turcima onda se ljute, kažu da su Bošnjaci
Vade vama frcu
foxtrot
Posts: 11
Joined: 10/11/2020 18:53

#21 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by foxtrot »

Scopio wrote: 19/03/2021 09:24 U mom kraju u većinski muslimanskim selima ima uvijek turska zastava u selu postavljena. Nit je Turska išta tu uložila nit ti ljudi pričaju turski.. kad ih zoveš Turcima onda se ljute, kažu da su Bošnjaci
U kojim selima, lažove?
DonerKebab
Posts: 66
Joined: 22/08/2020 13:58

#22 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by DonerKebab »

Scopio wrote: 19/03/2021 09:24 U mom kraju u većinski muslimanskim selima ima uvijek turska zastava u selu postavljena. Nit je Turska išta tu uložila nit ti ljudi pričaju turski.. kad ih zoveš Turcima onda se ljute, kažu da su Bošnjaci
Nas i "Turaka" 2 milijarde!
Scopio
Posts: 418
Joined: 04/11/2012 13:03

#24 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by Scopio »

foxtrot wrote: 21/03/2021 15:07
Scopio wrote: 19/03/2021 09:24 U mom kraju u većinski muslimanskim selima ima uvijek turska zastava u selu postavljena. Nit je Turska išta tu uložila nit ti ljudi pričaju turski.. kad ih zoveš Turcima onda se ljute, kažu da su Bošnjaci
U kojim selima, lažove?
Opare, Duratbegovic dolac,Voljice, Privor
foxtrot
Posts: 11
Joined: 10/11/2020 18:53

#25 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by foxtrot »

Scopio wrote: 21/03/2021 18:01
foxtrot wrote: 21/03/2021 15:07
Scopio wrote: 19/03/2021 09:24 U mom kraju u većinski muslimanskim selima ima uvijek turska zastava u selu postavljena. Nit je Turska išta tu uložila nit ti ljudi pričaju turski.. kad ih zoveš Turcima onda se ljute, kažu da su Bošnjaci
U kojim selima, lažove?
Opare, Duratbegovic dolac,Voljice, Privor
Ne laži i ne izmišljaj, jadno i prejeftino.
Post Reply