Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#26 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by mO k3 »

Hajde i da je tako da su bosnjaci naklonjeni Turskoj , opet nismo tako puno kao sto su bosanski hrvati i bosanski srbi , koji zelee da budu veci srbi od srba u srbiji ili veci hrvati od hrvata u hrvatskoj
User avatar
sinuhe
Posts: 11484
Joined: 03/06/2011 11:33

#27 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by sinuhe »

Jesu li Srbija i Hrvatska daleke strane zemlje? Neki dan umro dugogodisnji gradonacelnik Zagreba koji je rodjen i odrastao u BiH. Drzavljanin BiH.
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#28 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by Truba »

Pomogao mnogima u bih donacijama
Lug
Posts: 2530
Joined: 09/02/2009 15:27

#29 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by Lug »

Kikibombona wrote: 19/03/2021 10:23
Grean wrote: 19/03/2021 08:28A u cemu je problem biti nastrojen Turskoj, Rusiji, Njemackoj kao savezniku?
To je kao da pitaš u cemu je problem biti nastrojen organizovanoj mafiji, narko kartelima i sl. U civilizacijskom, organizacijskom i drustveno-politickom smislu drzave poput Rusije i Turske su strasno zaostale. Radi se o de facto diktaturama, najblaze receno autoritarnim rezimima gdje se ne postuju osnovna ljudska prava. Radi se o drzavama gdje se lideri postavljaju na pijadestal bozanstva oko kojih se gradi kult ličnosti. To je danas civilizacijska zaostalost i primitivizam.

Ako dijete ima loseg uzora, ako se divi kriminalcu umjesto doktoru, velike su šanse da ce krenuti krivim putem.

Nismo mi slucajno KURČINA od drzave. Za to postoje razlozi. Zasto se vecinska BiH divi likovima poput Putina, Erdogana, Chaveza, Sadama, Kastra i sl.? Zato sto smo zatucani. I zato smo bijeda, zato nista ne uspijevamo uraditi kako treba.

...

Uvjeren sam milion posto da uzore vidimo u Svedjanima, Fincima ili Islandjanima, bili bi na pola puta da krenemo putem razvoja. Veoma je bitan taj uzor, ideal. Veoma je bitno da li politicki razmisljas na nacin da je rjesenje apsolutni vodja poput Erdogana ili uredjen sistem poput onog u Svedskoj, gdje su institucije iznad svakog pojedinca i gdje je praktično nevazno hoce li premijer biti Svenson, Isakson, Anderson ili Johanson.

Mene strasno zalosti kada vidim da ogromna vecina naseg naroda velica Erdogana i Putina. Dok smo takve svijesti i razmisljanja, nikad necemo napraviti iskorak. Sada vidim da se hvali Vucic i titulira kao sposoban lider. Zasto hvalimo sposobnosti Vucica a ne sposobnosti uredjenje zemlje kao sto je Slovenija?

Ovaj narod ce ubiti primitivizam. Mi cemo nestati. Ovo od rata naovamo je pokazatelj da nismo sposobni voditi drzavu.
:thumbup:
Lug
Posts: 2530
Joined: 09/02/2009 15:27

#30 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by Lug »

turgut wrote: 22/03/2021 21:12
ASurogat wrote: 16/03/2021 12:11 Ja sam ovu temu otvorio zbog hercegovačkog gradića Stoca.

Bošnjaci Stoca su prošli ratnu golgotu, pogotovo u onom drugom ratu kojeg nazivamo sukob HVO-a i ARBiH. Totalno nespremni i pomalo naivni za susjede su imali Hrvate koji su zacrtali sebi da je Stolac hrvatski grad i da je dio ekskluzivnog prostora namijenjenog hrvatskom narodu. Za ostvarenje tog cilja bilo je potrebno učiniti ono što se obično učini. Stolac je bio većinski bošnjački grad, a trebalo ga je učiniti gradom bošnjačke manjine ili još bolje gradom bez Bošnjaka. Zločinačka hrvatska politika predvođena HDZ-ov je odvodila bošnjačke civile u koštanu bolnicu i u najozloglašeniji logor u Hercegovini Dretelj. Vršen je teror nad jedinim narodom, a grad je čišćen.

Na svu sreću odaziv za povratkom u Stolac se može nazvati najuspiješnim povratkom u mjesto u kojem je jedan narod bio većina i tu se Bošnjacima Stoca divim. Ljudi su htjeli i vratili se na svoje.

Ovo je ratni uvod čisto da me pojedini dežurni ne bi prozvali mrziteljem Bošnjaka i islamofobom. A sad o onom što sam htio.

Studirao sam s nekoliko Stočana Bošnjaka, išao na neke kurseve, baš se družio.

I ono što me općenito zaprepastilo isključivo kod Bošnjaka grada Stoca (a tu naravno uračunavam i visoravan Dubrave koja je hajmo reći stolačko predgrađe) je ta nevjerovatna i ničim opravdana turkofilija. Jedna totalna zaluđenost Turskom kao državom, turskom historijom, običajima, jezikom, turskim narodom, turskim političkim vodstvom.

A ono što me potaklo da okrenem temu je sljedeće. HDZ u Stocu realno do države BiH i njenih zakona drži ko do lanjskog snijega. Na zgradi općine koliko se sjećam se nalazi zastava hrvatskog naroda iako bi na jednoj takvoj zastavi se mogle nalazit samo tri zastave - grada tj. općine, kantona i države (jer FBiH nema svoju zastavu). I Bošnjaci Stoca se logično bore protiv toga. I Bošnjaci Stoca su osnovali udruženje građana koje se zove pazite sad ovo "Vatan". Ja sam prvi put čuo za tu riječ, a znam dosta turcizama koje i sam koristim bez ikakvog stida / ustručavanja jer nemam komplekse. Ali molim vas čemu jedno udruženje koje bi se trebalo baviti promocijom države BiH, zaštitom Bošnjaka i bosanskog jezika da nosi naziv "Vatan". Da pojasnim vatan je turska riječ odnosno riječ iz turskog jezika što znači "Domovina". Zar nam je riječ domovina strana, pa se mora koristit riječ iz turskog jezika koju vala niko i ne koristi? To je sitnica, znam, al vrag je u detaljima. Čemu Vatan?

Isto tako kad je bio pokušaj vojnog puča u Turskoj prije par godina sve moje kolege s faxa što su iz Stoca su bili toliko zaluđeni podrškom Erdoganu da su ga nazivali Sultanom i halifom muslimanskog svijeta. To su frštale objave po fb o Erdoganu, kao da je od Allaha poslan. O te patetike mi se kenjalo, određe osobe sam izbacio tad s fb. I dan danas ona stranica na fb Republika Turska, što se Hercegovine tiče komotno mogu reć da više Bošnajaka Stoca ono prati nego Bošnjaka Mostara.

I mi svi znamo kako određni hrvatski i srpski nacionalisti/šovinisti Bošnjake zovu Turcima. A to je u Stocu baš rašireno i dan danas nažalose. I sad s Vatanom Bošnjaci Stoca žele reći "ne možete nas vi trpat u koš s Turcim, mi ćemo sami."

Da ne bude da je samo o Stocu riječ kao jakom proturskom uporištu, evo recite mi vi još koji grad koji je tako paćenićki naklonjen Turskoj.

Sad ćete svi reći to je zbog vjere, kao Turci je donijeli. Pa vjera nije turska, niti je nastala u njihovoj narodnoj motilogiji. I Turcima je neko donio vjeru, oni je rašili, a širili su je i drugi. Otišla Turska s ovih prostora i prije nego je Republika postala, ima skoro 200 godina. Ljudi i dalje bez ikakvog validnog opravdanja imam dojam samo čekaju da se sagnu, da Turčin raskopča pantale i u usta im uvali hašimagu.
samo za tebe Image
turski kulturni centar..
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#31 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by Droog »

Kikibombona wrote: 19/03/2021 10:23
Grean wrote: 19/03/2021 08:28A u cemu je problem biti nastrojen Turskoj, Rusiji, Njemackoj kao savezniku?
To je kao da pitaš u cemu je problem biti nastrojen organizovanoj mafiji, narko kartelima i sl. U civilizacijskom, organizacijskom i drustveno-politickom smislu drzave poput Rusije i Turske su strasno zaostale. Radi se o de facto diktaturama, najblaze receno autoritarnim rezimima gdje se ne postuju osnovna ljudska prava. Radi se o drzavama gdje se lideri postavljaju na pijadestal bozanstva oko kojih se gradi kult ličnosti. To je danas civilizacijska zaostalost i primitivizam.

Ako dijete ima loseg uzora, ako se divi kriminalcu umjesto doktoru, velike su šanse da ce krenuti krivim putem.

Nismo mi slucajno KURČINA od drzave. Za to postoje razlozi. Zasto se vecinska BiH divi likovima poput Putina, Erdogana, Chaveza, Sadama, Kastra i sl.? Zato sto smo zatucani. I zato smo bijeda, zato nista ne uspijevamo uraditi kako treba.

...

Uvjeren sam milion posto da uzore vidimo u Svedjanima, Fincima ili Islandjanima, bili bi na pola puta da krenemo putem razvoja. Veoma je bitan taj uzor, ideal. Veoma je bitno da li politicki razmisljas na nacin da je rjesenje apsolutni vodja poput Erdogana ili uredjen sistem poput onog u Svedskoj, gdje su institucije iznad svakog pojedinca i gdje je praktično nevazno hoce li premijer biti Svenson, Isakson, Anderson ili Johanson.

Mene strasno zalosti kada vidim da ogromna vecina naseg naroda velica Erdogana i Putina. Dok smo takve svijesti i razmisljanja, nikad necemo napraviti iskorak. Sada vidim da se hvali Vucic i titulira kao sposoban lider. Zasto hvalimo sposobnosti Vucica a ne sposobnosti uredjenje zemlje kao sto je Slovenija?

Ovaj narod ce ubiti primitivizam. Mi cemo nestati. Ovo od rata naovamo je pokazatelj da nismo sposobni voditi drzavu.
100%.
Albanci se okrenuli USA i ljudi napravise jos jednu drzavu sebi (na stranu sto i amerima odgovara)

Al ima tu i do oblikovanja javnog mjenja. Okrenes tv, u prime timeu na 70% kanala su turske serije. Onda pojedini portali bombarduju vijestima o turskom napretku (koji jeste evidentan, ali preuvelican - da nije - ne bi turci masovno i dan danas isli u Njemacku i sl). Skoro vijest kako su napravili turci dron, a dole u komentarima ide lavina masturbiranja kao da smo ga mi napravili. Mislim ok, nemam nista protiv samo mi se malo gadi.

Sjecam se prije par godina, na klixu mislim da je izasla vijest o ulaganjima (ili donacijama nisam siguran) stranih zemalja u BiH. Koji sok medju turkofilima kad su vidjeli da Turska nije ni medju prvih 10.

Malo su se raji oci otvorile i kad su pocele da izlaze statistike oko ulaganja, pa je Turska nama slala milijardu selama a Srbiji milijardu ulaganja. Al opet vecinom je to u urbanim sredinama dok je u ruralnim i dalje manje vise isto.
Samo me zanima, kad toliko vole Tursku i mastaju o njoj, zasto su brate guzve ispred ambasada onih, kako kazes "uređenih zemalja" a ispred Turske zjapi prazno.
Ovo isto se moze primjeniti na Srbiju i njihovo drk.anje na Rusiju.

I kad nesto kazes protiv Turske, odmah te gledaju kao nekog mrzitelja islama i sl...a ti musliman.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#32 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by Sanjarko »

Sta je falilo Chavezu? Bolji bio od pola Merickih predsjednika, pogotovo od zadnja 3.
ASurogat
Posts: 96
Joined: 03/02/2019 00:37

#33 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by ASurogat »

Znači poturstvo i dalje jako u BIH.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#34 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by cyprus »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/nacelni ... /210326006
"Podržali smo i vrtiće 'Sultan Fatih' i 'Anđeli', povećali smo im subvencije kako bismo olakšali roditeljima, a naravno tu je i podrška gradskom vrtiću Novog Travnika", zaključio je Dujo.
Sunce ti poljubim :zid:
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#35 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by MehmedPasaMoric »

Visoko :lol: ljudi svrsavaju na Tursku, a na par kilometara od carsije imaju selo i crkvu u cijem dvoristu pociva veliki Stjepan II Kotromanic... Mislim da veceg grada paradoksa nema ne samo u BiH nego u cijelom svijetu
Labirint
Posts: 2001
Joined: 24/06/2013 14:37

#36 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by Labirint »

cyprus wrote: 26/03/2021 10:14 https://www.klix.ba/vijesti/bih/nacelni ... /210326006
"Podržali smo i vrtiće 'Sultan Fatih' i 'Anđeli', povećali smo im subvencije kako bismo olakšali roditeljima, a naravno tu je i podrška gradskom vrtiću Novog Travnika", zaključio je Dujo.
Sunce ti poljubim :zid:
E čuj vrtić Sultan Fatih :tooo: :tooo:

Uzimo im djecu odavde prije 500 godina i slao ih po vrtićima u Konju pa kao omaž :D
Piaty
Posts: 5725
Joined: 01/12/2020 00:58

#37 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by Piaty »

Fatmir je tu turkofiliju opisao otprilike kao "ne znam sta je to toliko fasicinantno da Bosnjacka tikva bude toliko zaljubljena u turske brkove".

Rodjen sam malo do pred rat i ja to nikad ALI NIKAD nisam mogao shvatiti kod Bosnjaka. Kao djeca smo se lozili na Amere, Nijemce i slicno. Ne na narode, nego na filmove, muziku, sport itd. Zapad opcenito, ta kultura i to. Logika jel.

Citajuci nasu historiju sam kasnije shvatio sta je Turska za Bosnu bila, tako da bi za Tursku navijao samo protiv Srbije mozda.

Da se razumijemo i ovo, klanjam vec godinama, muslimaaan, mumiin hahaha i sve to. Ali ne vidim logiku lozenja na jednu odavno sekulariziranu drzavu Tursku.

Eh da, koristim turcizme i ja, of kors, ali to za Vatan u Stocu je odvratno. Dobro mi imamo Stolac ikakako sa tim mentolima odozdo.
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#38 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by breuer »

MehmedPasaMoric wrote: 26/03/2021 10:51 Visoko :lol: ljudi svrsavaju na Tursku, a na par kilometara od carsije imaju selo i crkvu u cijem dvoristu pociva veliki Stjepan II Kotromanic... Mislim da veceg grada paradoksa nema ne samo u BiH nego u cijelom svijetu
pun svijet tih primjera, šta je englesko naslijeđe nego mix 4-5 osvajača i svakog podjednako poštuju i baštine do dana današnjeg
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#39 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by Vitezanin »

I Bošnjake i Srbe i Hrvate bije jedan kompleks koji se zove kompleks malih naroda: potreba da te neko veliki prigrli i zaštiti. U BiH taj sistem radi super, kao sat: jedni malo ispale više neki oblik nacionalizma, odmah u drugom kolektivu kreće potreba da urade isto. Dakle, jedan nacionalizam hrani drugi. Ovi istaknu hrvatsku trobojku: opa, idemo mi, stavljaj zastavu Turske. I tako u krug.

S druge strane, ova tri vanjska faktora također doprinose jer igraju na kartu emocija. Jer jebiga, ostvaruju svoje vanjskopolitičke ciljeve. Kod polupismenih kolektiva, kao kod nas, to super pali. Stigla donacija, ajmo kolo raspaliti, slaviti slavnu povijest i veze. Turska tu radi odličan posao jer im je vizualni aspekt jako bitan (pogledati otvaranje nekih projekata kod nas, pogledati program u Zetri od prije par godina itd.). Na utjecaj iz Srbije i Hrvatske smo navikli, sad i Bošnjaci imaju svoga konja za trku.

Svaki put kad podignete zastavu, bilo koju od ove tri, ovu zemlju volite manje. Ne zanima me, tvrdite suprotno koliko hoćete. Ali ako nekome srce zaigra na zastavu Turske, time se diskreditira svaki prigovor upućen Hrvatima i Srbima i njihovom odnosu prema BiH. Voljeti ili imati simpatije prema nekoj državi je ok. Ali ovo što vidimo nije pitanje simpatija nego pitanje vlastite identifikacije. To dovodi u pitanje budućnost ove zemlje. Međutim, treba biti realan i priznati da se radi o dijelu populacije i da ne govorimo o nekom homogenom stavu.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#40 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by 90minut »

breuer wrote: 26/03/2021 11:06
MehmedPasaMoric wrote: 26/03/2021 10:51 Visoko :lol: ljudi svrsavaju na Tursku, a na par kilometara od carsije imaju selo i crkvu u cijem dvoristu pociva veliki Stjepan II Kotromanic... Mislim da veceg grada paradoksa nema ne samo u BiH nego u cijelom svijetu
pun svijet tih primjera, šta je englesko naslijeđe nego mix 4-5 osvajača i svakog podjednako poštuju i baštine do dana današnjeg
Šuti nemoj mu ništa pisati nek' živi u svom mozgu to je najveca kazna.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#41 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by MehmedPasaMoric »

breuer wrote: 26/03/2021 11:06
MehmedPasaMoric wrote: 26/03/2021 10:51 Visoko :lol: ljudi svrsavaju na Tursku, a na par kilometara od carsije imaju selo i crkvu u cijem dvoristu pociva veliki Stjepan II Kotromanic... Mislim da veceg grada paradoksa nema ne samo u BiH nego u cijelom svijetu
pun svijet tih primjera, šta je englesko naslijeđe nego mix 4-5 osvajača i svakog podjednako poštuju i baštine do dana današnjeg
Koji od tih osvajaca im je donio jednog Shakespeara kojeg postuju i bastine? Da nije Alzir :lol:
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#42 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by breuer »

MehmedPasaMoric wrote: 26/03/2021 12:09
breuer wrote: 26/03/2021 11:06
MehmedPasaMoric wrote: 26/03/2021 10:51 Visoko :lol: ljudi svrsavaju na Tursku, a na par kilometara od carsije imaju selo i crkvu u cijem dvoristu pociva veliki Stjepan II Kotromanic... Mislim da veceg grada paradoksa nema ne samo u BiH nego u cijelom svijetu
pun svijet tih primjera, šta je englesko naslijeđe nego mix 4-5 osvajača i svakog podjednako poštuju i baštine do dana današnjeg
Koji od tih osvajaca im je donio jednog Shakespeara kojeg postuju i bastine? Da nije Alzir :lol:
pogledaj ti svoj nick prvo
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#43 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by MehmedPasaMoric »

breuer wrote: 26/03/2021 12:10
MehmedPasaMoric wrote: 26/03/2021 12:09
breuer wrote: 26/03/2021 11:06

pun svijet tih primjera, šta je englesko naslijeđe nego mix 4-5 osvajača i svakog podjednako poštuju i baštine do dana današnjeg
Koji od tih osvajaca im je donio jednog Shakespeara kojeg postuju i bastine? Da nije Alzir :lol:
pogledaj ti svoj nick prvo
Pogledaj ti malo udzbenik historije iz osnovne skole, braca Moric su bilo heroji ustanka i pobune protiv okupatora zbog cega su i kukavicki pogubljeni
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#44 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by breuer »

a ime je dobio po srednjevjekovnom bosanskom banu pretpostavljam
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#45 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by Truba »

Samo nemojte istovremenog podrzavanja okupatora osloboditelja i branitelja te ljubavi prema kraljevskoj lozi i onome ko je prekinuo

Ja sam vegan
Ja jedem meso
Mi postojimo
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#46 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by deogest »

Yebala te Turska vise
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#47 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by breuer »

Black swan wrote: 26/03/2021 12:52 Samo nemojte istovremenog podrzavanja okupatora osloboditelja i branitelja te ljubavi prema kraljevskoj lozi i onome ko je prekinuo

Ja sam vegan
Ja jedem meso
Mi postojimo
ljudi imaju pravo podržavati koga žele i kako osjećaju, ko kaže da BiH identitetu nisu doprinijeli i Stjepan Kotromanić i Mehmed Fatih...

na kraju krajeva, Sarajevo je prvi put spaljeno od strane bosanskog kralja :D
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#48 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by MehmedPasaMoric »

breuer wrote: 26/03/2021 12:19 a ime je dobio po srednjevjekovnom bosanskom banu pretpostavljam
Covjeka cine djela a ne ime... Jovan je i Tintor i Divjak ali su razliciti kao nebo i zemlja, isti slucaj sa Mehmedom Moricem i Sultanom Mehmedom. Ocigledno nisi dorastao ovoj temi
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#49 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by breuer »

MehmedPasaMoric wrote: 26/03/2021 13:00
breuer wrote: 26/03/2021 12:19 a ime je dobio po srednjevjekovnom bosanskom banu pretpostavljam
Covjeka cine djela a ne ime... Jovan je i Tintor i Divjak ali su razliciti kao nebo i zemlja, isti slucaj sa Mehmedom Moricem i Sultanom Mehmedom. Ocigledno nisi dorastao ovoj temi
:lol:
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#50 Re: Gradovi i sela izrazito naklonjeni Turskoj

Post by Truba »

breuer wrote: 26/03/2021 12:55
Black swan wrote: 26/03/2021 12:52 Samo nemojte istovremenog podrzavanja okupatora osloboditelja i branitelja te ljubavi prema kraljevskoj lozi i onome ko je prekinuo

Ja sam vegan
Ja jedem meso
Mi postojimo
ljudi imaju pravo podržavati koga žele i kako osjećaju, ko kaže da BiH identitetu nisu doprinijeli i Stjepan Kotromanić i Mehmed Fatih...

na kraju krajeva, Sarajevo je prvi put spaljeno od strane bosanskog kralja :D
Volim i ja sve nase vojske :D
Post Reply