Gradonačelnica Sarajeva

Post Reply
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#876 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by breuer »

Better Man wrote: 10/04/2021 20:51
breuer wrote: 10/04/2021 20:42
KatarinaKosaca wrote: 10/04/2021 20:40 2018 je bio kandidat, ne znam je li dobio. Kako god, reći da su Jevreji ugroženi u Sarajevu je ne samo notorna glupost, nego vrlo podla zlonamjernost prema Gradu.
dobio ove godine
Dobio je priznanje počasni građanin Sarajeva. Šetoaprilsku nije dobio, što je bruka i sramota. Jednom mahalašu i čovjeku, koji ničim nije zaslužio, Braci dadoše nagradu što je bruka i sramota i obezvrijeđivanje nagrade.
vidi fkt :shock: moja greška, ja sam mislio da to sa Bracom nije prošlo, a da je ČIčak dobio ove godine...o sjebah se sad...
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#877 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by KatarinaKosaca »

Može da je bruka i sramota, nepravda itd. Ali, odatle da je to krunski dokaz o ugroženosti Jevreja u Sarajevu, da se i mlada gradonačelnice "proganja radi Jevrejske krvi" je vrhunski čin falsifikata i bezobrazluka prema građanima Sarajeva. Čičak je bio moj dobar poznanik, da ne kažem prijatelj. Nikada se nije ovdje loše osjećao, naprotiv. A sad forumske anonimne spodobe se tobože zalažu za njegova prava. Licemjerje do granice mučnine!
User avatar
pici
Posts: 43592
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#878 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by pici »

KatarinaKosaca wrote: 10/04/2021 20:40
breuer wrote: 10/04/2021 20:33 Stan malo, zar Čičak nije dobio Šestroaprilsku nagradu?
2018 je bio kandidat, ne znam je li dobio. Kako god, reći da su Jevreji ugroženi u Sarajevu je ne samo notorna glupost, nego vrlo podla zlonamjernost prema Gradu.
hoces da kazes da Čičkova supruga laže a i kcerka heroja ovog grada Ramiza Gugača, ime ulice na sipu i betaniji nosi njegovo ime... jel to kato porezna prijavo velis... jel te imalo stid... dze porez
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#879 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by Styling »

KatarinaKosaca wrote: 10/04/2021 21:00 Može da je bruka i sramota, nepravda itd. Ali, odatle da je to krunski dokaz o ugroženosti Jevreja u Sarajevu, da se i mlada gradonačelnice "proganja radi Jevrejske krvi" je vrhunski čin falsifikata i bezobrazluka prema građanima Sarajeva. Čičak je bio moj dobar poznanik, da ne kažem prijatelj. Nikada se nije ovdje loše osjećao, naprotiv. A sad forumske anonimne spodobe se tobože zalažu za njegova prava. Licemjerje do granice mučnine!
“Proganjanje” ili prozivanje nekoga zbog jevrejske krvi je SDA botovima zaostavstina njihovih mladomuslimanskih predaka, raznih Djoza, Busuladzica, Skaka.......
User avatar
pici
Posts: 43592
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#880 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by pici »

KatarinaKosaca wrote: 10/04/2021 21:00 Može da je bruka i sramota, nepravda itd. Ali, odatle da je to krunski dokaz o ugroženosti Jevreja u Sarajevu, da se i mlada gradonačelnice "proganja radi Jevrejske krvi" je vrhunski čin falsifikata i bezobrazluka prema građanima Sarajeva. Čičak je bio moj dobar poznanik, da ne kažem prijatelj. Nikada se nije ovdje loše osjećao, naprotiv. A sad forumske anonimne spodobe se tobože zalažu za njegova prava. Licemjerje do granice mučnine!
znači Čičkova supruga laže... tako napisi... dze porez
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#881 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by KatarinaKosaca »

Styling wrote: 10/04/2021 21:02
KatarinaKosaca wrote: 10/04/2021 21:00 Može da je bruka i sramota, nepravda itd. Ali, odatle da je to krunski dokaz o ugroženosti Jevreja u Sarajevu, da se i mlada gradonačelnice "proganja radi Jevrejske krvi" je vrhunski čin falsifikata i bezobrazluka prema građanima Sarajeva. Čičak je bio moj dobar poznanik, da ne kažem prijatelj. Nikada se nije ovdje loše osjećao, naprotiv. A sad forumske anonimne spodobe se tobože zalažu za njegova prava. Licemjerje do granice mučnine!
“Proganjanje” ili prozivanje nekoga zbog jevrejske krvi je SDA botovima zaostavstina njihovih mladomuslimanskih predaka, raznih Djoza, Busuladzica, Skaka.......
Pa, ne znam kako u istoj rečenici osuđuješ prozivanje nekoga zbog krvi i optužuješ radi predaka :D. Ali, nebitno, nego, ko je koga prozivao radi Jevrejske krvi?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#882 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by Chmoljo »

Teško je proganjati nekoga koga gotovo da nema.

Nazvati ulicu po mustafi busuladžiću, a poslije i školu, govori dovoljno. Govori da bi malo drugačije bilo kada bi broj jevreja bio, ne znam, desetak hiljada.

Sad se antisemitizam završava na: ma bio je hićo u pravu. Ima tu i do nekih globalnih trendova, teorija zavjera, soroš, palestina i tako to, ali i do vehbijskih trabunjanja.

Ne bi bilo kristalne noći, ali bi bilo više incidenata od priglupih idiota i zbog lokal političara kojima je zbog glasova najlakše marvu ujediniti pričom o židovsko masonskoj uroti.
NediM17
Posts: 21691
Joined: 05/11/2009 11:49

#883 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by NediM17 »

Ne spadaju samo jevreji u semitske narode ako cemo bit' posteni, tako da antisemitizam je malo siri pojam.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#884 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by uglavnomja »

Better Man wrote: 10/04/2021 20:51
breuer wrote: 10/04/2021 20:42
KatarinaKosaca wrote: 10/04/2021 20:40 2018 je bio kandidat, ne znam je li dobio. Kako god, reći da su Jevreji ugroženi u Sarajevu je ne samo notorna glupost, nego vrlo podla zlonamjernost prema Gradu.
dobio ove godine
Dobio je priznanje počasni građanin Sarajeva. Šetoaprilsku nije dobio, što je bruka i sramota. Jednom mahalašu i čovjeku, koji ničim nije zaslužio, Braci dadoše nagradu što je bruka i sramota i obezvrijeđivanje nagrade.
sistematski se 30 godina brise ili obezvrijedjuje sve sto podsjeca na vrijeme kad je sarajevo bilo Grad
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#885 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by Chmoljo »

NediM17 wrote: 10/04/2021 21:12 Ne spadaju samo jevreji u semitske narode ako cemo bit' posteni, tako da antisemitizam je malo siri pojam.
Antižidovizam, jel može?

Kako smijemo nazvati da ne relativiziramo? Jer ne sjećam se nekih drugih većih semitskih grupa, osim ovih, poslijeratnih po vikend naseljima i bbiju i sccu.
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#886 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by Emiremir33 »

KatarinaKosaca wrote: 10/04/2021 21:00 Može da je bruka i sramota, nepravda itd. Ali, odatle da je to krunski dokaz o ugroženosti Jevreja u Sarajevu, da se i mlada gradonačelnice "proganja radi Jevrejske krvi" je vrhunski čin falsifikata i bezobrazluka prema građanima Sarajeva. Čičak je bio moj dobar poznanik, da ne kažem prijatelj. Nikada se nije ovdje loše osjećao, naprotiv. A sad forumske anonimne spodobe se tobože zalažu za njegova prava. Licemjerje do granice mučnine!
Nikada se ovdje nije loše osijećao ....u svom gradu
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#887 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by Styling »

KatarinaKosaca wrote: 10/04/2021 21:05
Styling wrote: 10/04/2021 21:02
KatarinaKosaca wrote: 10/04/2021 21:00 Može da je bruka i sramota, nepravda itd. Ali, odatle da je to krunski dokaz o ugroženosti Jevreja u Sarajevu, da se i mlada gradonačelnice "proganja radi Jevrejske krvi" je vrhunski čin falsifikata i bezobrazluka prema građanima Sarajeva. Čičak je bio moj dobar poznanik, da ne kažem prijatelj. Nikada se nije ovdje loše osjećao, naprotiv. A sad forumske anonimne spodobe se tobože zalažu za njegova prava. Licemjerje do granice mučnine!
“Proganjanje” ili prozivanje nekoga zbog jevrejske krvi je SDA botovima zaostavstina njihovih mladomuslimanskih predaka, raznih Djoza, Busuladzica, Skaka.......
Pa, ne znam kako u istoj rečenici osuđuješ prozivanje nekoga zbog krvi i optužuješ radi predaka :D. Ali, nebitno, nego, ko je koga prozivao radi Jevrejske krvi?
SDA botovi novu gradonacelnicu
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#888 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by KatarinaKosaca »

Styling wrote: 10/04/2021 21:21 SDA botovi novu gradonacelnicu
ako ona kaže, a kaže da ima Jevrejske krvi, neka tako bude. :D. Nisam čitala to, ali od nekog komentara do "progona Jevreja", veliki je prostor.
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#889 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by Styling »

KatarinaKosaca wrote: 10/04/2021 21:26
Styling wrote: 10/04/2021 21:21 SDA botovi novu gradonacelnicu
ako ona kaže, a kaže da ima Jevrejske krvi, neka tako bude. :D. Nisam čitala to, ali od nekog komentara do "progona Jevreja", veliki je prostor.
Zato sam i stavila po navodnike. Botovi su joj poceli prebrojavati krvna zrnca pa i na to naisli. Valjda im smeta.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#890 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by KatarinaKosaca »

Styling wrote: 10/04/2021 21:29
KatarinaKosaca wrote: 10/04/2021 21:26
Styling wrote: 10/04/2021 21:21 SDA botovi novu gradonacelnicu
ako ona kaže, a kaže da ima Jevrejske krvi, neka tako bude. :D. Nisam čitala to, ali od nekog komentara do "progona Jevreja", veliki je prostor.
Zato sam i stavila po navodnike. Botovi su joj poceli prebrojavati krvna zrnca pa i na to naisli. Valjda im smeta.
Ne govorimo o istom. Moja reakcija se odnosila na tvrdnju o progonu Jevreja u Gradu, a ne na anonimne Internet komentare. Tu se svi možemo naći progonjeni već po bekom osnovu.
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#891 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by YouAreMyDestiny »

Styling wrote: 10/04/2021 21:02
KatarinaKosaca wrote: 10/04/2021 21:00 Može da je bruka i sramota, nepravda itd. Ali, odatle da je to krunski dokaz o ugroženosti Jevreja u Sarajevu, da se i mlada gradonačelnice "proganja radi Jevrejske krvi" je vrhunski čin falsifikata i bezobrazluka prema građanima Sarajeva. Čičak je bio moj dobar poznanik, da ne kažem prijatelj. Nikada se nije ovdje loše osjećao, naprotiv. A sad forumske anonimne spodobe se tobože zalažu za njegova prava. Licemjerje do granice mučnine!
“Proganjanje” ili prozivanje nekoga zbog jevrejske krvi je SDA botovima zaostavstina njihovih mladomuslimanskih predaka, raznih Djoza, Busuladzica, Skaka.......
Ne znam nikoga, ko je u sda, da nije nekada imao ružan komentar o Jevrejima. Ali zato sve pohvalno pričaju o Busuladžiću.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#892 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by Kikibombona »

Je li to nakon Sanje Renic i Sabine Cudic nasla novu zrtvu, lijepu gradonacelnicu!?

Nevjerovatno.
User avatar
pici
Posts: 43592
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#893 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by pici »

da su sdO botovi nego smradovi... svaBa veli ovako...
NJEMAČKI MEDIJI
Nova gradonačelnica Sarajeva: Etnička grupa? Nevažno!


Na svoj 30. rođendan, Benjamina Karić, gotovo nepoznata javnosti, izabrana je za novu gradonačelnicu Sarajeva, piše Tageszeitung iz Berlina. "Njenim izborom pokazujemo kakvom Sarajevu i BiH težimo", citira TAZ SDP BiH.

„Značajno je što Benjamina Karić ne pripada nijednom od tri "konstitutivna naroda", niti Bošnjacima, ni Hrvatima, ni Srbima i što se svrstala u grupu ‚ostalih‘, ocjenjuje njemački list Tageszeitung (TAZ) u članku pod nazivom: „Etnička grupa – nevažno!". „To su slobodni duhovi, ljudi koji pripadaju manjinskim grupama ili dolaze iz mješovitih brakova i koji se ne žele nacionalistički definirati. To su oni, koji u poslijeratnoj Bosni i Hercegovini nisu imali priliku uzdići se na tako visoku funkciju, jer u bh. institucijama uglavnom dominiraju tri nacionalne stranke."

TAZ podsjeća kako je Sarajevom vladala konzervativno-muslimanska nacionalna stranka SDA, ali da je na izborima u novembru 2020. pobijedio lijevo-liberalni savez na čelu sa socijaldemokratima, čija je potpredsjednica Benjamina Karić. „Pobjednici izbora su željeli pokazati da je glavni grad BiH Sarajevo i dalje grad koji se drži svoje multietničke tradicije i nominirali su Srbina pravoslavca i veoma cijenjenog socijaldemokratu Bogića Bogićevića za gradonačelnika - iako 80 posto grada naseljavaju muslimani. Također se željelo pokazati da je mirni suživot etničkih grupa i dalje moguć uprkos ranama koje je donio rat. Ali izbor gradonačelnika osujetile su spletke SDA a Bogić Bogićević je odustao od kandidature", pojašnjava TAZ.

"Njenim izborom pokazujemo kakvom Sarajevu i BiH težimo"

Njemački list piše i kako je na hiljade ljudi protestiralo protiv mahinacija starog gradonačelnika i njegovih pomagača. A onda je SDP predložio Benjaminu Karić. „Kao osoba iz reda 'ostalih', ona je bez sumnje i simbol multietničnosti grada. Benjamina Karić je mlada, dobro obrazovana i tek druga po redu žena na ovom položaju".

TAZ ukazuje da je nova gradonačelnica diplomirala na dva fakulteta, Pravnom i Odsjeku za istoriju Filozofskog fakulteta . Govori nekoliko jezika, između ostalih engleski i njemački. Napisala je diplomski rad na temu "Pravni položaj jevrejske zajednice u Bosni i Hercegovini od 1918. do 1945. godine" i najmlađa je pravnica u zemlji koji je dobila habilitaciju, odnosno pravo da predaje kao univerzitetska profesorica.

"Njenim izborom pokazujemo kakvom Sarajevu i Bosni i Hercegovini težimo", citira novinar berlinskog TAZ-a glasnogovornika SDP-a i zaključuje: „Ova stranka, koja je godinama kritizirana kao okoštala, sada je pokazala da je u stanju da se rekonstruiše".

https://www.dw.com/bs/nova-gradona%C4%8 ... a-57142791

jos vise im smeta kako veli SSkaka kako su najgori bosnjaci komunjare i gori od ne bosnjaka... Otac i majka Benjamine jer su imenom muslimani... a djetetu dala jevrejsko ime... uzas.
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#894 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by breuer »

pa Busuladžića se ni Konaković nije odrekao...
User avatar
pici
Posts: 43592
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#895 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by pici »

Kikibombona wrote: 10/04/2021 21:39 Je li to nakon Sanje Renic i Sabine Cudic nasla novu zrtvu, lijepu gradonacelnicu!?

Nevjerovatno.
kompeksi su cudo... ovi sa gusterskim mozgom mogu u svoje torove, SSkaka pravi ispracaj u ponedjeljak...
izvrsni direktor
Posts: 9352
Joined: 20/12/2018 16:11

#896 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by izvrsni direktor »

pici wrote: 10/04/2021 21:39 da su sdO botovi nego smradovi... svaBa veli ovako...
NJEMAČKI MEDIJI


. Ali izbor gradonačelnika osujetile su spletke SDA a Bogić Bogićević je odustao od kandidature"[/b], pojašnjava TAZ.


Njemački list piše i kako je na hiljade ljudi protestiralo protiv mahinacija starog gradonačelnika i njegovih pomagača. [/url]
Auuu, daj taj link da im sda botove objade u komentarima stagos
User avatar
pici
Posts: 43592
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#897 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by pici »

izvrsni direktor wrote: 10/04/2021 21:45
pici wrote: 10/04/2021 21:39 da su sdO botovi nego smradovi... svaBa veli ovako...
NJEMAČKI MEDIJI


. Ali izbor gradonačelnika osujetile su spletke SDA a Bogić Bogićević je odustao od kandidature"[/b], pojašnjava TAZ.


Njemački list piše i kako je na hiljade ljudi protestiralo protiv mahinacija starog gradonačelnika i njegovih pomagača. [/url]
Auuu, daj taj link da im sda botove objade u komentarima stagos
https://www.dw.com/bs/nova-gradona%C4%8 ... a-57142791
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#898 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by Kikibombona »

pici wrote: 10/04/2021 21:41
Kikibombona wrote: 10/04/2021 21:39 Je li to nakon Sanje Renic i Sabine Cudic nasla novu zrtvu, lijepu gradonacelnicu!?

Nevjerovatno.
kompeksi su cudo... ovi sa gusterskim mozgom mogu u svoje torove, SSkaka pravi ispracaj u ponedjeljak...
Pametna, postena i lijepa, sve sto ne podnose SDA-ovci.
cimara
Posts: 614
Joined: 02/08/2020 01:18

#899 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by cimara »

Benjamina bi trebala konačno pokrenuti pitanje otete imovine Jevreja od strane komunista.Zamislite mentalni sklop koji kradu imovinu ljudima koji su jedva preživili totalno biolosko istrebljenje od strane nacista.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#900 Re: Gradonačelnik-ca Sarajeva

Post by Kikibombona »

cimara wrote: 10/04/2021 21:49 Benjamina bi trebala konačno pokrenuti pitanje otete imovine Jevreja od strane komunista.Zamislite mentalni sklop govana koji kradu imovinu ljudima koji su jedva preživili totalno biolosko istrebljenje od strane nacista.
:thumbup:
Post Reply