Gradonačelnica Sarajeva

Post Reply
noviforumas
Posts: 3001
Joined: 12/08/2016 22:28

#4351 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by noviforumas »

Fasista, promoter nadriljekarstva, stovatelj lika i djela Jovana Deretica... mogla je komotno i Miroljubu Petrovicu cestitati. Doduse, on je vec imao autorsku emisiju na TVSA, pa mozda i nema potrebe.
palermo
Posts: 22361
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#4352 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by palermo »

Ateista wrote: 31/01/2023 11:56
palermo wrote: 31/01/2023 11:52

Vise puta. A treci put uzastopce prvaci. I ona se ne sjeti da cestita. Niti normalnoj raji smeta sto nema cestitke.
Ako su dolazili organizovano, onda stvarno sramota sto i njima nije cestitatala. :D
Naravno da je sramota. Plus toliko nasih ljudi u Danskoj. Al eto, ima jos vremena, moze veceras ili sutra na sabahu da cestita
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10795
Joined: 27/04/2021 22:52

#4353 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by tramvajtrojka »

palermo wrote: 31/01/2023 11:56
tramvajtrojka wrote: 31/01/2023 11:53

et prilike da se Mostar pokaze u tom svjetlu kad vec imate spomenik Bruce Leeu zasto ga ne bi imali i za danske rukometase :mrgreen: :mrgreen:
Mi slavimo hrvatske nogometase. Ne samo da cestitamo, nego ih u stopu pratimo. Eto, drago mi je sto se I Sarajevo pridruzilo tom vladajucem trendu. Sto su ti normalna raja
pa sta se onda zalite na nas da podrzavamo komsije kad ev po tvom i vi isto to radite :? :?
palermo
Posts: 22361
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#4354 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by palermo »

tramvajtrojka wrote: 31/01/2023 12:00
palermo wrote: 31/01/2023 11:56

Mi slavimo hrvatske nogometase. Ne samo da cestitamo, nego ih u stopu pratimo. Eto, drago mi je sto se I Sarajevo pridruzilo tom vladajucem trendu. Sto su ti normalna raja
pa sta se onda zalite na nas da podrzavamo komsije kad ev po tvom i vi isto to radite :? :?
Pa ja samo protestujem sto nije cestitala I rukometasima Danske. I ne znam sta normalna raja o tome misle.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24854
Joined: 08/09/2005 20:08

#4355 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Haris.ba »

palermo wrote: 31/01/2023 12:02 Pa ja samo protestujem sto nije cestitala I rukometasima Danske. I ne znam sta normalna raja o tome misle.
Rukometasi Danske imaju veliku mahanu. Ne znaju slaviti kako treba...

Image
palermo
Posts: 22361
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#4356 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by palermo »

Haris.ba wrote: 31/01/2023 12:19
palermo wrote: 31/01/2023 12:02 Pa ja samo protestujem sto nije cestitala I rukometasima Danske. I ne znam sta normalna raja o tome misle.
Rukometasi Danske imaju veliku mahanu. Ne znaju slaviti kako treba...

Image
Da, ne znaju dotaci emocije ljudi.... ..
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#4357 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Bodkin »

Haris.ba wrote: 31/01/2023 11:24
Bodkin wrote: 31/01/2023 10:58

Jer tri prsta su zlocinacki simbol pretpostavljam
Ne. To je tajni znak za prizivanje vanzemaljaca iz sazvjezdja Veliki pas.
To ima vise smisla :thumbup:
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#4358 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Bodkin »

Samo u svoj tor i po svojim pravilima i svojoj historiji
Ispade labud u pravu vec godinama jebote zivot
palermo
Posts: 22361
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#4359 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by palermo »

Kako je lijepo vidjeti da jos ima normalne raje....
User avatar
lotPi
Posts: 496
Joined: 19/09/2005 13:59

#4360 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by lotPi »

fgr85 wrote: 30/01/2023 02:28
dr_arsla wrote: 10/01/2023 14:42 Ako je iko multietnički obrazovan ( mada ne kontam konstrukciju) u ovoj zemlji onda su to Jevreji. Dakle i gradonačelnica.
Ziv bio nemoj lupati gluposti, zena nije jevrejka. Potice iz bosnjacke porodice Londrc od oca Hasana i majke Branke Djindjic pravoslavke.

I sta onda ako je Jevrejka?
Jel ' se to u BiH moras pravdati da nisi Jevrej!?

*ebote, gdje smo stigli!
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#4361 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by moonca »

. cilj je pohvaliti se.. da si Jevrej ... kao George Santos :wink:
Anquilla
Posts: 2397
Joined: 25/04/2016 19:31

#4362 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Anquilla »

Ispade nenormalno da nekom smeta sto Novak pravi selfie sa navijacima koji drze cetnicku zastavu :-)

Da neko Benjaminu pita smatra li tu zastavu fasistickom, sta mislite, sta bi odgovorila?
Uostalom, pretpostavljm da je i vecina vas smatra fasistickom, ali vam, eto, ne smeta Novakov selfie.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24854
Joined: 08/09/2005 20:08

#4363 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Haris.ba »

Anquilla wrote: 31/01/2023 13:23 Ispade nenormalno da nekom smeta sto Novak pravi selfie sa navijacima koji drze cetnicku zastavu :-)

Da neko Benjaminu pita smatra li tu zastavu fasistickom, sta mislite, sta bi odgovorila?
Uostalom, pretpostavljm da je i vecina vas smatra fasistickom, ali vam, eto, ne smeta Novakov selfie.
Ti si sda taliban. Gdje smijes reci da ti se ne svidja neki potez gradonacelnice?

Jos ces biti proskribiran ko antisemita....

Gluho bilo sta se desava Sarajevu. Nakon Skake dobismo haman lijevu verziju Skake.
User avatar
Ateista
Posts: 46570
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#4364 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Ateista »

Anquilla wrote: 31/01/2023 13:23 Ispade nenormalno da nekom smeta sto Novak pravi selfie sa navijacima koji drze cetnicku zastavu :-)

Da neko Benjaminu pita smatra li tu zastavu fasistickom, sta mislite, sta bi odgovorila?
Uostalom, pretpostavljm da je i vecina vas smatra fasistickom, ali vam, eto, ne smeta Novakov selfie.
Nije pitanje smeta li nekom taj selfi, vecini sigurno smeta, ali na taj nacin skoro svakom mozes naci nesto da mu zamjeris.
Iz ugla jedne gradonacelnice, Novak je komsija, cest gost u sarajevu, ima investicije i prijatelje u bih i pri tome nema nekih ozbiljnijih nacionalistickih izliva i mrlja u karijeri tog tipa, sasvim korektno je cestitati mu kao i cestitati bilo kome od komsija na nekom velikom uspjehu.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24854
Joined: 08/09/2005 20:08

#4365 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Haris.ba »

Ateista wrote: 31/01/2023 16:26 Nije pitanje smeta li nekom taj selfi, vecini sigurno smeta, ali na taj nacin skoro svakom mozes naci nesto da mu zamjeris.
Iz ugla jedne gradonacelnice, Novak je komsija, cest gost u sarajevu, ima investicije i prijatelje u bih i pri tome nema nekih ozbiljnijih nacionalistickih izliva i mrlja u karijeri tog tipa, sasvim korektno je cestitati mu kao i cestitati bilo kome od komsija na nekom velikom uspjehu.
Gdje Novak ima investicije u Sarajevu? Ili, je sada uzima posao i gradnocalniku Visokog ili Istocnog Sarajeva?

Nije normalno simpatizeru pocetniku ista cestitati.
Anquilla
Posts: 2397
Joined: 25/04/2016 19:31

#4366 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Anquilla »

Ateista wrote: 31/01/2023 16:26
Anquilla wrote: 31/01/2023 13:23 Ispade nenormalno da nekom smeta sto Novak pravi selfie sa navijacima koji drze cetnicku zastavu :-)

Da neko Benjaminu pita smatra li tu zastavu fasistickom, sta mislite, sta bi odgovorila?
Uostalom, pretpostavljm da je i vecina vas smatra fasistickom, ali vam, eto, ne smeta Novakov selfie.
Nije pitanje smeta li nekom taj selfi, vecini sigurno smeta, ali na taj nacin skoro svakom mozes naci nesto da mu zamjeris.
Iz ugla jedne gradonacelnice, Novak je komsija, cest gost u sarajevu, ima investicije i prijatelje u bih i pri tome nema nekih ozbiljnijih nacionalistickih izliva i mrlja u karijeri tog tipa, sasvim korektno je cestitati mu kao i cestitati bilo kome od komsija na nekom velikom uspjehu.
Pa onda se vrati stranicu unazad, kad ja kažem da ne čestita u moje ime, ispadoh nenormalna, da su nekakvi nacionalisti u pravu, da haman nema suživota.

Nit' je Novaku ovo prvi ispad, nit' skoro svakom ovako nešto može naći.
Kenan Kamenjaš se slikao sa zastavom ARBiH na EP u košarci, neki sa zastavom sa ljiljanima, ne znam jesi li upratio tada medijske napise kako nosaju "ratne" zastave, a očekuju da cijela BiH navija za njih.
I to je jedan jedini put, u više decenija, koliko ja pratim određene sportove, da je neki sportista koji voli ovu državu dao neki "povod" (ako se Kenanova zastava tako može nazvati) etnonacionalistima.

Tako da, neka Benjamina čestita, ja imam pravo da se ne slažem s njenom čestitkom.
Ne smatram se nenormalnom, samo mislim da zarad toga što je neko čest gost u Sarajevu ne trebam zatvoriti oba oka i "saviti kičmu".
Last edited by Anquilla on 31/01/2023 17:50, edited 1 time in total.
Anquilla
Posts: 2397
Joined: 25/04/2016 19:31

#4367 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Anquilla »

Haris.ba wrote: 31/01/2023 15:54
Anquilla wrote: 31/01/2023 13:23 Ispade nenormalno da nekom smeta sto Novak pravi selfie sa navijacima koji drze cetnicku zastavu :-)

Da neko Benjaminu pita smatra li tu zastavu fasistickom, sta mislite, sta bi odgovorila?
Uostalom, pretpostavljm da je i vecina vas smatra fasistickom, ali vam, eto, ne smeta Novakov selfie.
Ti si sda taliban. Gdje smijes reci da ti se ne svidja neki potez gradonacelnice?

Jos ces biti proskribiran ko antisemita....

Gluho bilo sta se desava Sarajevu. Nakon Skake dobismo haman lijevu verziju Skake.
:)

Bukvalno, ništa protiv Benjamine, štaviše u većini stvari je podržavam.

Mislim da je bila malo neinformisana u vezi događanja na ovom AO - OK Novak kao sportista, ali Novak i njegov otac su, bar meni, njegov veliki sportski uspjeh u Australiji stavili u drugi plan.
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#4368 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by pemanapemani »

Anquilla wrote: 31/01/2023 17:41
Ateista wrote: 31/01/2023 16:26

Nije pitanje smeta li nekom taj selfi, vecini sigurno smeta, ali na taj nacin skoro svakom mozes naci nesto da mu zamjeris.
Iz ugla jedne gradonacelnice, Novak je komsija, cest gost u sarajevu, ima investicije i prijatelje u bih i pri tome nema nekih ozbiljnijih nacionalistickih izliva i mrlja u karijeri tog tipa, sasvim korektno je cestitati mu kao i cestitati bilo kome od komsija na nekom velikom uspjehu.
Pa onda se vrati stranicu unazad, kad ja kažem da ne čestita u moje ime, ispadoh nenormalna, da su nekakvi nacionalisti u pravu, da haman nema suživota.

Nit' je Novaku ovo prvi ispad, nit' skoro svakom ovako nešto može naći.
Kenan Kamenjaš se slikao sa zastavom ARBiH na EP u košarci, neki sa zastavom sa ljiljanima, ne znam jesi li upratio tada medijske napise kako nosaju "ratne" zastave, a očekuju da cijela BiH navija za njih.
I to je jedan jedini put, u više decenija, koliko ja pratim određene sportove, da je neki sportista koji voli ovu državu dao neki "povod" (ako se Kenanova zastava tako može nazvati) etnonacionalistima.

Tako da, neka Benjamina čestita, ja imam pravo da se ne slažem s njenom čestitkom.
Ne smatram se nenormalnom, samo mislim da zarad toga što je neko čest gost u Sarajevu ne trebam zatvoriti oba oka i "saviti kičmu".
:thumbup:
User avatar
Ateista
Posts: 46570
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#4369 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Ateista »

Haris.ba wrote: 31/01/2023 16:29
Ateista wrote: 31/01/2023 16:26 Nije pitanje smeta li nekom taj selfi, vecini sigurno smeta, ali na taj nacin skoro svakom mozes naci nesto da mu zamjeris.
Iz ugla jedne gradonacelnice, Novak je komsija, cest gost u sarajevu, ima investicije i prijatelje u bih i pri tome nema nekih ozbiljnijih nacionalistickih izliva i mrlja u karijeri tog tipa, sasvim korektno je cestitati mu kao i cestitati bilo kome od komsija na nekom velikom uspjehu.
Gdje Novak ima investicije u Sarajevu? Ili, je sada uzima posao i gradnocalniku Visokog ili Istocnog Sarajeva?

Nije normalno simpatizeru pocetniku ista cestitati.
Investicije u BiH, ono sto ja znam je u Visokom oni tereni za tenis.
Po meni je sasvim OK da mu se cestita, ne bih rekao da je cetnik niti je javno govorio protiv BiH i slicno, ne treba bas traziti dlaku u jajetu.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24854
Joined: 08/09/2005 20:08

#4370 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Haris.ba »

Ateista wrote: 31/01/2023 20:49 Investicije u BiH, ono sto ja znam je u Visokom oni tereni za tenis.
Po meni je sasvim OK da mu se cestita, ne bih rekao da je cetnik niti je javno govorio protiv BiH i slicno, ne treba bas traziti dlaku u jajetu.
Zamisljam nekog Jevreja kako cita da nema veze sto se neki sportista slika sa slikom Hitlera. Nije sportista nikada javno govorio protiv Izraela.....ne treba traziti dlaku u jajetu....

User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#4371 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Edin H. »

Hakiz wrote: 10/01/2023 17:34 Ma, jeste lijepo kada neko zna te formalnosti, ali kada forma postane važnija od suštine, ne valja.

Ili to i jeste suština?

Da sam se naljutio svaki put kada mi ljudi čestitaju Bajram, a ja ateista sa "Bošnjačkim" imenom :lol:

Sa druge strane, taj strah da se mora čestitati vjerski praznik, pa i Bajram ateisti, govori kakvo društvo smo postali. Sa jedne strane zlonamjerno, gledamo hoće li ko šta prema nama zgriješiti, ne čestitati, a sa druge strane uplašeno, šta ako ne čestitaš kome "moraš".

Kako god pogledamo, loše društvo smo postali.
Ovo je počelo u ratu, odjednom kolege osobito Srbi i Hrvati mi počeše čestitali Bajram, a znaju da sam ateista. :-)

Znam da nije zlonamjerno, ali ne znam šta da odgovorim.
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#4372 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Styling »

Edin H. wrote: 31/01/2023 22:42
Hakiz wrote: 10/01/2023 17:34 Ma, jeste lijepo kada neko zna te formalnosti, ali kada forma postane važnija od suštine, ne valja.

Ili to i jeste suština?

Da sam se naljutio svaki put kada mi ljudi čestitaju Bajram, a ja ateista sa "Bošnjačkim" imenom :lol:

Sa druge strane, taj strah da se mora čestitati vjerski praznik, pa i Bajram ateisti, govori kakvo društvo smo postali. Sa jedne strane zlonamjerno, gledamo hoće li ko šta prema nama zgriješiti, ne čestitati, a sa druge strane uplašeno, šta ako ne čestitaš kome "moraš".

Kako god pogledamo, loše društvo smo postali.
Ovo je počelo u ratu, odjednom kolege osobito Srbi i Hrvati mi počeše čestitali Bajram, a znaju da sam ateista. :-)

Znam da nije zlonamjerno, ali ne znam šta da odgovorim.
Najviše ateista i ima među Bošnjacima.
User avatar
Ateista
Posts: 46570
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#4373 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Ateista »

Haris.ba wrote: 31/01/2023 22:31
Ateista wrote: 31/01/2023 20:49 Investicije u BiH, ono sto ja znam je u Visokom oni tereni za tenis.
Po meni je sasvim OK da mu se cestita, ne bih rekao da je cetnik niti je javno govorio protiv BiH i slicno, ne treba bas traziti dlaku u jajetu.
Zamisljam nekog Jevreja kako cita da nema veze sto se neki sportista slika sa slikom Hitlera. Nije sportista nikada javno govorio protiv Izraela.....ne treba traziti dlaku u jajetu....

Neke stvari mu nisu trebale, ali covjek je poznat i razni ljudi ga salijecu, slikaju se sa njim, poklanjaju mu stvari i slicno. Nije opravdanje za ovu sliku, ali sve to ne znaci da je on sam cetnik i podrzava tu ideologiju, ne kazem ni da nije, pojma nemam. Samo smatram da se zato sto ne previse poznat i medijski eksponiran njemu trazi dlaka u jajetu i svako trazi nesto sto bi mu mogao zamjeriti, ko zna, mozda bi i cetnici izvukli nesto sto je rekao ili sa cim se slikao da mu zamjere.
Zato kazem, po meni je najbitnije ono sto on jasno i glasno kaze, jer ima isto tako poznatih koji svasta pricaju, da li zbog toga sto to stvarno misle ili da se ulizu domacoj publici. Na isto nacin, Novak se cini mi se trudi da se ne uplice u politiku i takve price, sad da li je to njegov stvarni stav ili on pokusava da bude fin sa svima ni to ne znam, ali opet postujem to sto nema tih glupih i nacionalistickih izjava.
Ova slika mu jeste glupost i potpuno suvisna, to stoji.

Edit, da povucemo paralelu sa reprezentacijom hrvatske, ono za dom spremni im je totalno suvisno, ali je i pored toga ok im cestitati na uspjehu.
Last edited by Ateista on 01/02/2023 08:33, edited 1 time in total.
User avatar
Ateista
Posts: 46570
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#4374 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Ateista »

Anquilla wrote: 31/01/2023 17:41
Ateista wrote: 31/01/2023 16:26

Nije pitanje smeta li nekom taj selfi, vecini sigurno smeta, ali na taj nacin skoro svakom mozes naci nesto da mu zamjeris.
Iz ugla jedne gradonacelnice, Novak je komsija, cest gost u sarajevu, ima investicije i prijatelje u bih i pri tome nema nekih ozbiljnijih nacionalistickih izliva i mrlja u karijeri tog tipa, sasvim korektno je cestitati mu kao i cestitati bilo kome od komsija na nekom velikom uspjehu.
Pa onda se vrati stranicu unazad, kad ja kažem da ne čestita u moje ime, ispadoh nenormalna, da su nekakvi nacionalisti u pravu, da haman nema suživota.

Nit' je Novaku ovo prvi ispad, nit' skoro svakom ovako nešto može naći.
Kenan Kamenjaš se slikao sa zastavom ARBiH na EP u košarci, neki sa zastavom sa ljiljanima, ne znam jesi li upratio tada medijske napise kako nosaju "ratne" zastave, a očekuju da cijela BiH navija za njih.
I to je jedan jedini put, u više decenija, koliko ja pratim određene sportove, da je neki sportista koji voli ovu državu dao neki "povod" (ako se Kenanova zastava tako može nazvati) etnonacionalistima.

Tako da, neka Benjamina čestita, ja imam pravo da se ne slažem s njenom čestitkom.
Ne smatram se nenormalnom, samo mislim da zarad toga što je neko čest gost u Sarajevu ne trebam zatvoriti oba oka i "saviti kičmu".
Naravno, tvoje je pravo da ne zelis da cestita u tvoje ime.
Uvijek ce se naci oni koji se ne slazu sa izjavama predstavnika vlasti i to je normalno.
User avatar
_Reds_
Posts: 9367
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#4375 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by _Reds_ »

Radi li šta ova kapitalno, osim ovih čestitanja, želja, pozdrava i projekcija na zgradi ?
Post Reply