Gradonačelnica Sarajeva

Post Reply
User avatar
Haris.ba
Posts: 24797
Joined: 08/09/2005 20:08

#4226 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Haris.ba »

Je li Vizental neki duznosnik Izraela?

Ima li sta o stavu zvanicnog Izraela? Jer, ja koliko znam taj stav je bio izrazito prosrpski.
Last edited by Haris.ba on 08/12/2022 10:49, edited 1 time in total.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14578
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#4227 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by DaysleepeR »

The Society for Threatened Peoples (STP) is deeply disappointed about the fact that the International Court of Justice (ICJ) in The Hague has refused to reopen the genocide trial of Bosnia-Herzegovina against Serbia. “This decision is a slap in the face of the surviving victims and an affront to the Jewish personalities who – with a clear perspective – identified the terrible crimes of the Serbian troops against the Muslim Bosnians as acts of genocide, including Simon Wiesenthal, Marek Edelman, the Commander of the Warsaw Ghetto Resistance, Elie Wiesel, Bernard-Henri Levy, and Henry Siegman, the President of the American Jewish Congress,” stated Tilman Zülch, the founder of the STP, in Göttingen on Friday.

The STP had started to document the crimes as early as in 1992, including the establishment of more than 200 concentration and rape camps with over 200,000 inmates, the expulsion of 2.2 million Bosniaks, the systematic assassination of members of the Bosnian elites, the three-year bombardment of the UN Protection Zone Sarajevo, which claimed 11,000 dead (including 1,500 children) as well as the destruction of 1,189 mosques and Quran schools. “Most of the 150,000 civilians who lost their lives in the war were Muslim Bosnians. The Serbian aggression had been directed against them with the aim of creating an ‘ethnically pure’ region of Grand Serbia,” Zülch stated.

https://www.gfbv.de/en/news/bosnia-no-g ... rbia-8486/
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14578
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#4228 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by DaysleepeR »

Haris.ba wrote: 08/12/2022 10:48 Je li Vizental neki duznosnik Izraela?

Ima li sta o stavu zvanicnog Izraela. Jer, ja koliko znam taj stav je bio izrazito prosrpski.
Vizental ti je ko Lagumdžija, slučajni prolaznik.

Hajd ti do kladionice, vidi imal šta pametnije, jebo ove trivijalne teme
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18226
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#4229 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by GandalfSivi »

Haris.ba wrote: 08/12/2022 10:48 Je li Vizental neki duznosnik Izraela?

Ima li sta o stavu zvanicnog Izraela. Jer, ja koliko znam taj stav je bio izrazito prosrpski.
Sad se vec brukas, realno…
User avatar
Haris.ba
Posts: 24797
Joined: 08/09/2005 20:08

#4230 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Haris.ba »

DaysleepeR wrote: 08/12/2022 10:49
Haris.ba wrote: 08/12/2022 10:48 Je li Vizental neki duznosnik Izraela?

Ima li sta o stavu zvanicnog Izraela. Jer, ja koliko znam taj stav je bio izrazito prosrpski.
Vizental ti je ko Lagumdžija, slučajni prolaznik.

Hajd ti do kladionice, vidi imal šta pametnije, jebo ove trivijalne teme
Ma ja. Odmah uvrede.

Pitam te fino. Daj mi stavove zvanicnog Izraela.
PM72
Posts: 17744
Joined: 30/04/2012 16:54

#4231 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by PM72 »

Nemojte tako.Plafon naše međunarodne saradnje sa Bliskim istokom je poziv ratnog profitera Budnje palestinskom ambasadoru na večeru u ilidžanske Terme da bi ga istjerao iz restorana jer je prznio i bio glasan.Od fukare možeš samo vaške dobit
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#4232 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Vitezanin »

Slučajno ili ne, odlazak Benjamine u Izrael ispada kao damage control nakon jednog od najjadnijih diplomatskih nastupa BiH u posljednjih nekoliko godina (mislim dakako na Biserku od prije koji dan). Sasvim je irelevantno šta bilo ko misli o Iranu ili Izraelu, ali BiH nema nikakav luksuz niti pravo na ovavke diplomatske promašaje poput susreta s iranskim šefom diplomacije u Sarajevu. Onaj ko ne razumije geopolitička kretanja u svijetu i kako se zemlje poput BiH trebaju tu ponašati: ne može vam se pomoći. Pogotovo u trenutku u kojem živimo.

Argument "Iran nam je pomogao u ratu" suštinski pokazuje da ljudi ovdje uopće ne razumiju vanjsko-političke interese BiH i kako diplomacija fercera. Na kraju krajeva, nadam se da oni, koji donose odluke i za BiH (mislim tu primarno na faktore van BiH) razumiju da je ovaj Biserkin promašaj na kraju samo (nadam se samo) iskorišten za jeftine populističke igrice SDA za svoje biračko tijelo (ono koje im je preostalo).
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45463
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4233 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Chmoljo »

Vitezanin wrote: 08/12/2022 10:52 Slučajno ili ne, odlazak Benjamine u Izrael ispada kao damage control nakon jednog od najjadnijih diplomatskih nastupa BiH u posljednjih nekoliko godina (mislim dakako na Biserku od prije koji dan). Sasvim je irelevantno šta bilo ko misli o Iranu ili Izraelu, ali BiH nema nikakav luksuz niti pravo na ovavke diplomatske promašaje poput susreta s iranskim šefom diplomacije u Sarajevu. Onaj ko ne razumije geopolitička kretanja u svijetu i kako se zemlje poput BiH trebaju tu ponašati: ne može vam se pomoći. Pogotovo u trenutku u kojem živimo.

Argument "Iran nam je pomogao u ratu" suštinski pokazuje da ljudi ovdje uopće ne razumiju vanjsko-političke interese BiH i kako diplomacija fercera. Na kraju krajeva, nadam se da oni, koji donose odluke i za BiH (mislim tu primarno na faktore van BiH) razumiju da je ovaj Biserkin promašaj na kraju samo (nadam se samo) iskorišten za jeftine populističke igrice SDA za svoje biračko tijelo (ono koje im je preostalo).
a čisto da ne ostane nedorečeno, to "Iran nam je pomogao u ratu" ima i svoju cijenu.

Pogorelice i ostale pičke materine. plodno tlo za širenje uticaja. jok eto oni to što su duševni. :lol:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24797
Joined: 08/09/2005 20:08

#4234 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Haris.ba »

Chmoljo wrote: 08/12/2022 10:55 a čisto da ne ostane nedorečeno, to "Iran nam je pomogao u ratu" ima i svoju cijenu.

Pogorelice i ostale pičke materine. plodno tlo za širenje uticaja. jok eto oni to što su duševni.
Istina. I treba to zajedno spominjati.

Ali, ne treba izmisljati da je Izrael imao nekakav probosanski stav.

Treba konkretno reci. Benjamina je otisla da proba pruziti glas u prostor koji je Dodik i Covic dobrano popunio.

Kada je Covke bio ispod Al Akse, novinari su ga pitali jeste li u Izraelu. To je jedna od cijena odnosa.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#4235 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Vitezanin »

Chmoljo wrote: 08/12/2022 10:55
Vitezanin wrote: 08/12/2022 10:52 Slučajno ili ne, odlazak Benjamine u Izrael ispada kao damage control nakon jednog od najjadnijih diplomatskih nastupa BiH u posljednjih nekoliko godina (mislim dakako na Biserku od prije koji dan). Sasvim je irelevantno šta bilo ko misli o Iranu ili Izraelu, ali BiH nema nikakav luksuz niti pravo na ovavke diplomatske promašaje poput susreta s iranskim šefom diplomacije u Sarajevu. Onaj ko ne razumije geopolitička kretanja u svijetu i kako se zemlje poput BiH trebaju tu ponašati: ne može vam se pomoći. Pogotovo u trenutku u kojem živimo.

Argument "Iran nam je pomogao u ratu" suštinski pokazuje da ljudi ovdje uopće ne razumiju vanjsko-političke interese BiH i kako diplomacija fercera. Na kraju krajeva, nadam se da oni, koji donose odluke i za BiH (mislim tu primarno na faktore van BiH) razumiju da je ovaj Biserkin promašaj na kraju samo (nadam se samo) iskorišten za jeftine populističke igrice SDA za svoje biračko tijelo (ono koje im je preostalo).
a čisto da ne ostane nedorečeno, to "Iran nam je pomogao u ratu" ima i svoju cijenu.

Pogorelice i ostale pičke materine. plodno tlo za širenje uticaja. jok eto oni to što su duševni. :lol:
Godinama u ambasadama i drugim lobističkim mjestima BiH sjede isključivo stranački podanici, a ne diplomati-eksperti, a ovaj Biserkin eksces (i ostali koje godinama gledamo) su samo posljedica toga. Totalno nerazumijevanje značaja diplomacije i pravilnog igranja jedne malene zemlje, poput naše, na geopolitičkoj mapi svijeta nas, bukvalno, može koštati države. Podrška Palestincima i divljenje fascinantnoj iranskoj kulturi nije diplomacija. Ali, susret s iranskim diplomatom jeste. Tj. jeste promašaj u postojećoj situaciji u svijetu. Al' džaba objašnjavati. Možda će nam Iran trebati za 10 godina, ko zna. Ali sada nam ne treba. Biserka se sada slobodno može susresti i sa šefom ruske diplomacije, šteta je već načinjena.
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#4236 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by animals »

Nikakve razlike posjeta Dodika Rusiji i ovo sa Iranom..
totalno nerazumjevanje politike i realnosti..
Zato i jesmo crna rupa Evrope..
User avatar
Truba
Posts: 81649
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4237 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Truba »

BAK-eV wrote: 08/12/2022 10:18
Truba wrote: 08/12/2022 09:14 samo zamislite da danas u zagrebu slavonskom brodu i osijeku postoje "logori" gdje žive izbjeglice iz posavine,,,kao element pritiska na rs i srbiju

samo zamislite život gdje se izbjeglice nisu intergriale nego je i 5. generacija zapravo ne sirijac npr ili jordanac ili gdje već imaju izbjegličke logore nego palestinac... a palestinu vidjeli na mapi

svaki je narod izgubio neku teritoriju pa je prešao preko toga... eto hrvati...grci...meksikanci..nijemci...talijani...možeš do sutra nabrajati
samo su palestinci posebni
saće 100 godina od formiranja izraela oni se još ne mogu pomiriti da je neko jači i da je pobijedio

ne znam... na pamet mi padaju srbi donjeg vakufa...ilijaša... prave li oni ikakve probleme u mjestima gdje sada žive... izgubili poklopili se idemo dalje život teče

sad ti isti koji su handrili palestince da ništa ne poptisuju imaju separatne ugovore s izraelom uživaju i jedni i drugi samo nagužen palestinac
Pa eto reci im da uzmu pasos Libana, Sirije, Jordana.
Sta cekaju? :roll:

Cekaj malo ..... oni nece da budu izbjeglice, ali im Libanska i Sirijska vlada ne da pasose! :run:

Zamisli, da Posavljaci u Zagrebu ili Srbi iz Drvara u Beogradu ne mogu dobiti pasos i drzavljanstvo, zdravstvenu zasttitu ....
Pa to sam ja i napisao ne znam sta pokusavas replikom

Izgubis rat= ponasas se kako pobjednik kaze i prihvatis sto nudi
I cao idemo dalje
Ali jok arapska mitologija
BAK-eV
Posts: 1856
Joined: 17/10/2012 18:53

#4238 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by BAK-eV »

Truba wrote: 08/12/2022 11:50
Pa to sam ja i napisao ne znam sta pokusavas replikom

Izgubis rat= ponasas se kako pobjednik kaze i prihvatis sto nudi
I cao idemo dalje
Ali jok arapska mitologija
Izgubili su i rat i drzavu.
Sad su bez statusa u tudjoj drzavi (Palestinci u Libanu recimo)!

A ti to predstavljas, kao da su u svojoj drzavi ili ostatku svoje drzave.
A nisu!
Avis
Posts: 85
Joined: 07/12/2022 16:44

#4239 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Avis »

Image
Image
Image
Image

Pokojni Hugo Chaves, bivsi predsjednik Venecuele imao je osjecaj za pravdu, znao je ko su velike, a ko male ribe, znao ih je imenovati. I uvijek je stajao na strani ugnjetavanih, obespravljenih.
Bio je sve ono sto Benjamina nije. Benjamina je pokazala ko je i sta je time sto se sa osmijehom slikala sa predsjednikom genocidne drzave.
User avatar
Truba
Posts: 81649
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4240 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Truba »

BAK-eV wrote: 08/12/2022 12:12
Truba wrote: 08/12/2022 11:50
Pa to sam ja i napisao ne znam sta pokusavas replikom

Izgubis rat= ponasas se kako pobjednik kaze i prihvatis sto nudi
I cao idemo dalje
Ali jok arapska mitologija
Izgubili su i rat i drzavu.
Sad su bez statusa u tudjoj drzavi (Palestinci u Libanu recimo)!

A ti to predstavljas, kao da su u svojoj drzavi ili ostatku svoje drzave.
A nisu!
Kad izgubis
Uzmes sta ti se nudi
Nudilo se svasta od 1948.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24797
Joined: 08/09/2005 20:08

#4241 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Haris.ba »

GandalfSivi wrote: 08/12/2022 10:49
Haris.ba wrote: 08/12/2022 10:48 Je li Vizental neki duznosnik Izraela?

Ima li sta o stavu zvanicnog Izraela. Jer, ja koliko znam taj stav je bio izrazito prosrpski.
Sad se vec brukas, realno…
Pa ne znam. Evo, pitam. Je li on (bio) zvanicni predstavnik Izraela?

Nije bruka ne znati.
User avatar
Login77777
Posts: 8645
Joined: 18/05/2021 09:11

#4242 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Login77777 »

Chmoljo wrote: 07/12/2022 22:51
Avis wrote: 07/12/2022 22:16
Zlocinac je zlocinac, bez obzira bio on zidov ili musliman, kao i onaj ko ih podrzava.
Znaci ti muslimani iz komentara o posjeti iranca su isto zlocinci?
Ja ti mislio jutros jos napisati da neces dobiti odgovor na pitanje. Ali zadrzao se tamo na temi „politicka desavanja u BiH“ i zaboravio poslje. :mrgreen:
BAK-eV
Posts: 1856
Joined: 17/10/2012 18:53

#4243 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by BAK-eV »

Truba wrote: 08/12/2022 19:38 Kad izgubis
Uzmes sta ti se nudi
Nudilo se svasta od 1948.
Tako je!

Medjutim to je druga tema.
Ali tim izvalis glupost na jednoj temi, skreces na drugu.
Standadno s tvoje strane! :roll:
Avis
Posts: 85
Joined: 07/12/2022 16:44

#4244 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Avis »

Image
Image

Atallah Hanna arhiepiskop grcko-pravoslavnog patrijarhata u Jerusalemu kritikuje Izrael zbog zlocina prema Palestincima. Delozaciju palestinskih porodica iz njihovih domova nazvao je etnickim ciscenjem. A sta Benjamina radi? Pokusava nam Izrael predstaviti u najboljem svjetlu. Svako ko ima imalo morala, ljudskosti u sebi treba se zapitati ko je i sta je to gradonacelnica Sarajeva? Ima li ona imalo ljudskosti u sebi dok se smijesi slikajuci se sa predsjednikom Izraela, dok oni ubijaju Palestince.


Takodjer, Hanna kritikuje i politicare iz RS zbog njihovih veza cionistima.
Hakiz
Posts: 40394
Joined: 30/07/2015 20:01

#4245 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Hakiz »

Avis wrote: 08/12/2022 23:55 Image
Image

Atallah Hanna arhiepiskop grcko-pravoslavnog patrijarhata u Jerusalemu kritikuje Izrael zbog zlocina prema Palestincima. Delozaciju palestinskih porodica iz njihovih domova nazvao je etnickim ciscenjem. A sta Benjamina radi? Pokusava nam Izrael predstaviti u najboljem svjetlu. Svako ko ima imalo morala, ljudskosti u sebi treba se zapitati ko je i sta je to gradonacelnica Sarajeva? Ima li ona imalo ljudskosti u sebi dok se smijesi slikajuci se sa predsjednikom Izraela, dok oni ubijaju Palestince.


Takodjer, Hanna kritikuje i politicare iz RS zbog njihovih veza cionistima.
Saradnja sa Izraelom je možda nemoralna, ali je pragmatična.

Benjamina je političar, a kako se vidi iz trenutne situacije, politika je svedena na pragmu i očišćena od morala.

Zato se ne uzbuđuj, to joj je u roku službe. Gadan pos'o, al' neko ga mora radit'.

Uz to, biti u Evropi i protiviti se Izraelu, a sa druge strane učestvovati u evropskim sportskim takmičenjima u kojima učestvuje i Izrael (relimo Liga prvaka) ili drugim manifestacijama (recimo Evrovizija) je, takođe, nemoralno.

Pa, da naši klubovi, i kada se kvalifikuju, odbiju participirati, da ne učestvuju u Ligi prvaka, Kupu UEFA, evropskim prvenstvima iz raznih sportova itd, može tako?
lacrima
Posts: 954
Joined: 29/07/2012 18:12

#4246 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by lacrima »

Da smo pametni kampirali bi u Izraelu. Milenijske Gordijeve cvorove visoke politike na Bliskom Istoku bi raspetljavali a nismo sposobni ni za sta.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45463
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4247 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Chmoljo »

Avis wrote: 08/12/2022 23:55 Image
Image

Atallah Hanna arhiepiskop grcko-pravoslavnog patrijarhata u Jerusalemu kritikuje Izrael zbog zlocina prema Palestincima. Delozaciju palestinskih porodica iz njihovih domova nazvao je etnickim ciscenjem. A sta Benjamina radi? Pokusava nam Izrael predstaviti u najboljem svjetlu. Svako ko ima imalo morala, ljudskosti u sebi treba se zapitati ko je i sta je to gradonacelnica Sarajeva? Ima li ona imalo ljudskosti u sebi dok se smijesi slikajuci se sa predsjednikom Izraela, dok oni ubijaju Palestince.


Takodjer, Hanna kritikuje i politicare iz RS zbog njihovih veza cionistima.
šta ima u jemenu? imal tamo ciJonista?
Avis
Posts: 85
Joined: 07/12/2022 16:44

#4248 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Avis »

Chmoljo wrote: 10/12/2022 01:03
Avis wrote: 08/12/2022 23:55 Image
Image

Atallah Hanna arhiepiskop grcko-pravoslavnog patrijarhata u Jerusalemu kritikuje Izrael zbog zlocina prema Palestincima. Delozaciju palestinskih porodica iz njihovih domova nazvao je etnickim ciscenjem. A sta Benjamina radi? Pokusava nam Izrael predstaviti u najboljem svjetlu. Svako ko ima imalo morala, ljudskosti u sebi treba se zapitati ko je i sta je to gradonacelnica Sarajeva? Ima li ona imalo ljudskosti u sebi dok se smijesi slikajuci se sa predsjednikom Izraela, dok oni ubijaju Palestince.


Takodjer, Hanna kritikuje i politicare iz RS zbog njihovih veza cionistima.
šta ima u jemenu? imal tamo ciJonista?
Image
Image

Ima i tamo cionista-muslimana. Postoje cionisti jevreji, cionisti krscani, cionisti muslimani.
Kao sto postoje i jevreji, i krscani i muslimani, ljudi, koji su protiv cionista, koji znaju:
- da je u Izraelu rasizam ozvanicen zakonima,
- da je Izrael drzava koja dodje i srusi vam kucu bez ikakvog razloga
-da je Izrael drzava koja dodje u kucu i uhapsi, pretuce, i ubije covjeka bez ikakvog razloga
-da je Izrael drzava u kojoj je zivot psa vrijedniji od zivota palestinskog djeteta
Izrael je drzava nastala na krvi, ubijanju i kostima Palestinaca.
Izrael je jedina drzava na svijetu koja je ozakonila apartheid u kojem jedni zakoni vrijede za jevreje, a drugi za Palestince.
Izrael je drzava koja trenutno drzi najveci logor za ljude na svijetu. Gaza.

I svako, ko ovo zna, i ko ima imalo ljudskosti u sebi, ne bi se nikad slikao sa predsjednikom takve drzave i to sa osmijehom, obratite paznju na ovo, NIKO KO IMA LJUDSKOSTI U SEBI NE BI SE SLIKAO NASMIJESEN SA PREDSJEDNIKOM TAKVE DRZAVE, kao sto je to uradila Benjamina Karic.
User avatar
Truba
Posts: 81649
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4249 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Truba »

Postoje samo pobjednici i porazeni...oni koji gube i oni koji dobivaju

I svi se ponasaju u skladu s tim rezultatima
Osim nekih naroda...padaju mi na pamet palestinci, armenci u karabahu, arapi u i oko izralea, srbi na kosmetu i srbiji,

A neki se narodi koji poraz pretvore u pobjedu i negiraju realnost izuzetno ismijavaju na ovom forumu
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10717
Joined: 27/04/2021 22:52

#4250 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by tramvajtrojka »

Avis wrote: 11/12/2022 09:41
Chmoljo wrote: 10/12/2022 01:03

šta ima u jemenu? imal tamo ciJonista?
Image
Image

Ima i tamo cionista-muslimana. Postoje cionisti jevreji, cionisti krscani, cionisti muslimani.
Kao sto postoje i jevreji, i krscani i muslimani, ljudi, koji su protiv cionista, koji znaju:
- da je u Izraelu rasizam ozvanicen zakonima,
- da je Izrael drzava koja dodje i srusi vam kucu bez ikakvog razloga
-da je Izrael drzava koja dodje u kucu i uhapsi, pretuce, i ubije covjeka bez ikakvog razloga
-da je Izrael drzava u kojoj je zivot psa vrijedniji od zivota palestinskog djeteta
Izrael je drzava nastala na krvi, ubijanju i kostima Palestinaca.
Izrael je jedina drzava na svijetu koja je ozakonila apartheid u kojem jedni zakoni vrijede za jevreje, a drugi za Palestince.
Izrael je drzava koja trenutno drzi najveci logor za ljude na svijetu. Gaza.

I svako, ko ovo zna, i ko ima imalo ljudskosti u sebi, ne bi se nikad slikao sa predsjednikom takve drzave i to sa osmijehom, obratite paznju na ovo, NIKO KO IMA LJUDSKOSTI U SEBI NE BI SE SLIKAO NASMIJESEN SA PREDSJEDNIKOM TAKVE DRZAVE, kao sto je to uradila Benjamina Karic.
Image
Image

vidi kako lijepo izgleda u Solomonovom hramu ispred dome of the rock :thumbup: :thumbup:

pravi ljude prave prava savezništva
Post Reply