Gradonačelnica Sarajeva

Post Reply
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#2302 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by KraljicaIzJajca »

exliberal-ex wrote: 25/06/2021 14:51
KraljicaIzJajca wrote: 25/06/2021 08:48
exliberal-ex wrote: 24/06/2021 23:53 Ocito je da mnogima kojima su puna usta Bosne smeta svaki pokusaj otvaranja i priblizavanja medju narodime... sve rade da nema nikakvih pomaka a smijesno mi je kad se krene iz pozicije ako hoce sa nama onda moraju.....pa ide lista

Nemoraju, jebe se srbima i hrvatima za Sarajevom..evo proslo je 20+ godina od prestanka rata i prezivjeli su .. samo meni nije jedno jasno, sta mislite uradit sa svim onima koji se neslazu sa vasom verzijom istine i istorije....
Mnogo Srba radi u Sarajevu, a živi u Istočnom Sarajevu, u odnosu na broj zaposlenih muslimana u BL.

Kako se praviš blesav, Draško je četnik, kako se sprijateljiti sa takvim političarem?

Gradonačelnici ne mogu promjeniti školski obrazovni sistem, u kojem mladost uči različite povijesti.
Zato sto su dio jednog grada, zato sto su u Sarajevu drzavne institucije gdje su oni zaposleni, da je obrnut slucaj bosnjaci ( ne muslimani ) bi isto tako radili , pravis se mutava.

Gradonacelnici nemogu promjenit skolski sistem ali mogu dat primjer i poticaj da se pocne normalno razgovoarat.
Pa ako mene koji sam iz Sarajeva i prezivio taj isti rat u gradu nazivas cetnikom sto se neslazem sa tvojim misljenjem kako mislis promjenit misljenje nekog iz BL ili Posusja?

Ili nezelis da promjenis jer ti odgovara evropska Gaza i Zapadna Obala?
Previše pametuješ za osobu koja živi u Kanadi, i živi u prošlosti.

Koliko Bošnjaka radi u državnoj službi u Istočnom Sarajevu?

Dosadan si sa pričom da si iz SA (možda si iz Istočnog) ili, si možda u SA, ali na tadašnjoj srpskoj zoni.

Ne pišeš da si se borio u Armiji BiH?
Hakiz
Posts: 40549
Joined: 30/07/2015 20:01

#2303 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Hakiz »

KraljicaIzJajca wrote: 25/06/2021 14:50
Hakiz wrote: 25/06/2021 14:43
KraljicaIzJajca wrote: 25/06/2021 14:40

Koje službe?
Nije važno, govorim generalno. Može se sarađivati ovako ili onako, ali svi smo mi sebični. Ako ja moram uzeti slobodne dane na poslu da odem u Banju Luku po neki papir, ili neko iz Banje Luke u Sarajevo, dakle osim što izgubim dnevnicu na poslu imam i troškove puta, možda i spavanja, onda tu nema saradnje, koliko god mediji i press-službe o tome pisale. Elite se svakako druže, mene interesuje kakvu korist ima "obični" čovjek.

A to bi značilo objedinjavanje administrativnog prostora BiH, što je u suprotnosti sa željom za otcjepljenjem i proklamacijom "RS je država". I nema tu koristi za malog čovjeka, koliko god se gradonačelnici ljubili i grlili. I pili vode sa fontane ili česme uz Begovu...

Doduše, ovdje ima čovjek problem sa papirima iz grada u grad u samoj Federaciji :lol:
Entiteti imaju svoj individualni administrativni dio, kao mnoge države svijeta, ne razumijem, kako da se administrativno drugačije udruže, jer su dio jedne države.
Pa o tome i govorim. Entiteti nisu države, država je BiH, nema racionalnog razloga da administrativni prostor BiH nije jedinstven. To je zločinačka politika, ko ne radi na tome objedinjavanju, radi na dijeljenju BiH. Lako je administrativno se udružiti što se tehnologije tiče, problem pravi politika.

I ako nema saradnje da se ta politika promijeni, čemu saradnja? To bi trebali biti uslovi svih razgovora, da obični čovjek lakše, brže i jeftinije obavlja svakodnevne poslove. Valjda se treba raditi u korist građana? A to ne bi samo pomoglo onome ko iz FBiH treba nešto u RS-u, pomoglo bi i onom ko iz RS-a treba nešto u FBiH.
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#2304 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by KraljicaIzJajca »

Hakiz wrote: 25/06/2021 14:52
KraljicaIzJajca wrote: 25/06/2021 14:47
Hakiz wrote: 25/06/2021 14:43

Nije važno, govorim generalno. Može se sarađivati ovako ili onako, ali svi smo mi sebični. Ako ja moram uzeti slobodne dane na poslu da odem u Banju Luku po neki papair, ili onaj iz Banje Luke u Sarajevo, dakle osim što izgubim dnevnicu na poslu imam i troškove puta, možda i spavanja, onda tu nema saradnje, koliko god mediji i press-službe o otome pisale. Elite se svakako druže, mene interesuje kakvu korist ima "obični" čovjek.
Ne možeš pisati tako, i u svom gradu gubiš vrijeme da uzmeš neki papir iz službe.

Iz BL možeš dobiti poštom, ako imaš osobu u BL.

Ne može ni u SA netko za tebe vaditi tvoje povjerljive dokumente.
Ne neko za mene. Treba mi papir iz Banje Luke. Živim u Sarajevu. Ili popunim forular na web stranici službe ili odem u kancelariju u Sarajevu, potvrdim identitet i po službenoj dunosti mi, u plavoj koverti papir dođe ili kući na adresu ili u tu kancelariju pa dođem da ga podignem. Ali da ja ne moram u Banju Luku. Ljudi po Evropi dobijaju tako papire godinama. Formular na web siteu službe, popune i dobiju. Doduše, treba elektronski potpis, a što njega koče je razlog upravo taj da se ne bi objedinio administrativni prostor BiH.
Aha, elektronski potpis, eh, pa u BiH do jučer nije postojala platforma za online učenje, a ti se čudiš o nemanju elektronskog potpisa.
Hakiz
Posts: 40549
Joined: 30/07/2015 20:01

#2305 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Hakiz »

KraljicaIzJajca wrote: 25/06/2021 14:59
Hakiz wrote: 25/06/2021 14:52
KraljicaIzJajca wrote: 25/06/2021 14:47

Ne možeš pisati tako, i u svom gradu gubiš vrijeme da uzmeš neki papir iz službe.

Iz BL možeš dobiti poštom, ako imaš osobu u BL.

Ne može ni u SA netko za tebe vaditi tvoje povjerljive dokumente.
Ne neko za mene. Treba mi papir iz Banje Luke. Živim u Sarajevu. Ili popunim forular na web stranici službe ili odem u kancelariju u Sarajevu, potvrdim identitet i po službenoj dunosti mi, u plavoj koverti papir dođe ili kući na adresu ili u tu kancelariju pa dođem da ga podignem. Ali da ja ne moram u Banju Luku. Ljudi po Evropi dobijaju tako papire godinama. Formular na web siteu službe, popune i dobiju. Doduše, treba elektronski potpis, a što njega koče je razlog upravo taj da se ne bi objedinio administrativni prostor BiH.
Aha, elektronski potpis, eh, pa u BiH do jučer nije postojala platforma za online učenje, a ti se čudiš o nemanju elektronskog potpisa.
Prestar sam ja da se bilo čemu više čudim :lol:
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#2306 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by KraljicaIzJajca »

Hakiz wrote: 25/06/2021 14:58
KraljicaIzJajca wrote: 25/06/2021 14:50
Hakiz wrote: 25/06/2021 14:43

Nije važno, govorim generalno. Može se sarađivati ovako ili onako, ali svi smo mi sebični. Ako ja moram uzeti slobodne dane na poslu da odem u Banju Luku po neki papir, ili neko iz Banje Luke u Sarajevo, dakle osim što izgubim dnevnicu na poslu imam i troškove puta, možda i spavanja, onda tu nema saradnje, koliko god mediji i press-službe o tome pisale. Elite se svakako druže, mene interesuje kakvu korist ima "obični" čovjek.

A to bi značilo objedinjavanje administrativnog prostora BiH, što je u suprotnosti sa željom za otcjepljenjem i proklamacijom "RS je država". I nema tu koristi za malog čovjeka, koliko god se gradonačelnici ljubili i grlili. I pili vode sa fontane ili česme uz Begovu...

Doduše, ovdje ima čovjek problem sa papirima iz grada u grad u samoj Federaciji :lol:
Entiteti imaju svoj individualni administrativni dio, kao mnoge države svijeta, ne razumijem, kako da se administrativno drugačije udruže, jer su dio jedne države.
Pa o tome i govorim. Entiteti nisu države, država je BiH, nema racionalnog razloga da administrativni prostor BiH nije jedinstven. To je zločinačka politika, ko ne radi na tome objedinjavanju, radi na dijeljenju BiH. Lako je administrativno se udružiti što se tehnologije tiče, problem pravi politika.

I ako nema saradnje da se ta politika promijeni, čemu saradnja? To bi trebali biti uslovi svih razgovora, da obični čovjek lakše, brže i jeftinije obavlja svakodnevne poslove. Valjda se treba raditi u korist građana? A to ne bi samo pomoglo onome ko iz FBiH treba nešto u RS-u, pomoglo bi i onom ko iz RS-a treba nešto u FBiH.
Pravno, imaju pravo na određenu razinu autonomije, a administrativni dio je i problem nemanja redovnog rada IT sektora.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#2307 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by exliberal-ex »

saibaba wrote: 25/06/2021 09:00
exliberal-ex wrote: 24/06/2021 23:53 Ocito je da mnogima kojima su puna usta Bosne smeta svaki pokusaj otvaranja i priblizavanja medju narodime... sve rade da nema nikakvih pomaka a smijesno mi je kad se krene iz pozicije ako hoce sa nama onda moraju.....pa ide lista

Nemoraju, jebe se srbima i hrvatima za Sarajevom..evo proslo je 20+ godina od prestanka rata i prezivjeli su .. samo meni nije jedno jasno, sta mislite uradit sa svim onima koji se neslazu sa vasom verzijom istine i istorije....
Sta je napredak ? Bratststvo sa Cetnicima ? Sta mi imamo od toga ? meni bi napredak bio da je gradonacelnica uspostavila kontakte sa Minhenom, sa Bečom, sa evropskim gradovima.. od kojih mozeš nesto nauciti a pateticni zagrljaji sa malim cetnikom iz banjaluke su za Sarajevo nazadak a ne napredak.. Napredak su naravno za stanovukovica kojem se dolazi na noge i dize rejting..
Postoje kontakti i sa tim gradovima...pa pola voznog parka koje gras ima je doslo na racun tih kontakata, to niko nebrani sta vise pozeljno je zbog broja nasih ljudi koji zivi tamo sta je to problem.
Problematicno je sto sto i najmanji pokusaj priblizavanja na lokalnom nivou odmah bude sasjecen od kvazi patriota, nemozes sa cetnicima i ustasama....jel vi razumjete da nazivat srbina cetnikom ili hrvata ustasom nije pogrdni naziv za njih......
Ko se sjeca redukcija vode od prije par godina...ima vodovod od tilave gradonacelnik istocnog sarajeva ( smijesan naziv ) rekao moze se otvorit pa jel skaka ili neko drugi rekao necu ja cetnicku vodu a grad nema vode za pice..dok mu nisu poceli jebavat mater da bi nakraju popustio....

I onda kazu srbi ce jesti travu ali ce i dalje srbovat....tito dragi
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#2308 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by KraljicaIzJajca »

Hakiz wrote: 25/06/2021 15:01
KraljicaIzJajca wrote: 25/06/2021 14:59
Hakiz wrote: 25/06/2021 14:52

Ne neko za mene. Treba mi papir iz Banje Luke. Živim u Sarajevu. Ili popunim forular na web stranici službe ili odem u kancelariju u Sarajevu, potvrdim identitet i po službenoj dunosti mi, u plavoj koverti papir dođe ili kući na adresu ili u tu kancelariju pa dođem da ga podignem. Ali da ja ne moram u Banju Luku. Ljudi po Evropi dobijaju tako papire godinama. Formular na web siteu službe, popune i dobiju. Doduše, treba elektronski potpis, a što njega koče je razlog upravo taj da se ne bi objedinio administrativni prostor BiH.
Aha, elektronski potpis, eh, pa u BiH do jučer nije postojala platforma za online učenje, a ti se čudiš o nemanju elektronskog potpisa.
Prestar sam ja da se bilo čemu više čudim :lol:
Nemoj tako, dok god se čudiš, znaš da si živ. :))
User avatar
konektovan
Posts: 40650
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2309 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by konektovan »

Kakva bolan tilava, pa imaš redukcije u istočnom sarajevu, ne mogu sebi da riješe problem a kamoli KS... :-)
Hakiz
Posts: 40549
Joined: 30/07/2015 20:01

#2310 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Hakiz »

KraljicaIzJajca wrote: 25/06/2021 15:03
Hakiz wrote: 25/06/2021 15:01
KraljicaIzJajca wrote: 25/06/2021 14:59

Aha, elektronski potpis, eh, pa u BiH do jučer nije postojala platforma za online učenje, a ti se čudiš o nemanju elektronskog potpisa.
Prestar sam ja da se bilo čemu više čudim :lol:
Nemoj tako, dok god se čudiš, znaš da si živ. :))
Onda nisam živ :lol:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2311 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by General War »

exliberal-ex wrote: 25/06/2021 15:01
saibaba wrote: 25/06/2021 09:00
exliberal-ex wrote: 24/06/2021 23:53 Ocito je da mnogima kojima su puna usta Bosne smeta svaki pokusaj otvaranja i priblizavanja medju narodime... sve rade da nema nikakvih pomaka a smijesno mi je kad se krene iz pozicije ako hoce sa nama onda moraju.....pa ide lista

Nemoraju, jebe se srbima i hrvatima za Sarajevom..evo proslo je 20+ godina od prestanka rata i prezivjeli su .. samo meni nije jedno jasno, sta mislite uradit sa svim onima koji se neslazu sa vasom verzijom istine i istorije....
Sta je napredak ? Bratststvo sa Cetnicima ? Sta mi imamo od toga ? meni bi napredak bio da je gradonacelnica uspostavila kontakte sa Minhenom, sa Bečom, sa evropskim gradovima.. od kojih mozeš nesto nauciti a pateticni zagrljaji sa malim cetnikom iz banjaluke su za Sarajevo nazadak a ne napredak.. Napredak su naravno za stanovukovica kojem se dolazi na noge i dize rejting..
Postoje kontakti i sa tim gradovima...pa pola voznog parka koje gras ima je doslo na racun tih kontakata, to niko nebrani sta vise pozeljno je zbog broja nasih ljudi koji zivi tamo sta je to problem.
Problematicno je sto sto i najmanji pokusaj priblizavanja na lokalnom nivou odmah bude sasjecen od kvazi patriota, nemozes sa cetnicima i ustasama....jel vi razumjete da nazivat srbina cetnikom ili hrvata ustasom nije pogrdni naziv za njih......
Ko se sjeca redukcija vode od prije par godina...ima vodovod od tilave gradonacelnik istocnog sarajeva ( smijesan naziv ) rekao moze se otvorit pa jel skaka ili neko drugi rekao necu ja cetnicku vodu a grad nema vode za pice..dok mu nisu poceli jebavat mater da bi nakraju popustio....
I onda kazu srbi ce jesti travu ali ce i dalje srbovat....tito dragi
:lol: :thumbup:
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#2312 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by KraljicaIzJajca »

Hakiz wrote: 25/06/2021 15:04
KraljicaIzJajca wrote: 25/06/2021 15:03
Hakiz wrote: 25/06/2021 15:01

Prestar sam ja da se bilo čemu više čudim :lol:
Nemoj tako, dok god se čudiš, znaš da si živ.
Onda nisam živ :lol:
Još imaš šanse da oživiš na vrijeme. :lol:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#2313 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by exliberal-ex »

KraljicaIzJajca wrote: 25/06/2021 14:56
Previše pametuješ za osobu koja živi u Kanadi, i živi u prošlosti.

Koliko Bošnjaka radi u državnoj službi u Istočnom Sarajevu?

Dosadan si sa pričom da si iz SA (možda si iz Istočnog) ili, si možda u SA, ali na tadašnjoj srpskoj zoni.

Ne pišeš da si se borio u Armiji BiH?
Koliko ti imas godina da znam s kim pricam....

gdje sam bio tokom rata?

Posto si novi clan ponovit cu ...gdje vecina patriota nije smjela ni prici, dok su oni vojovali po podrumima ja sam bio u prvoj slavnoj pravoslavnoj...
dok nisu rekli netrebaju nama srbi na linij ajd ti na ekonomiju..jesu me zajebali

....zanimljivo je da sam kasnije saznao da mi je dio familije bio na drugoj strani isto vrijeme...mogli smo se fino sastat umjesto sto smo cucali po rovovima....
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#2314 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by KraljicaIzJajca »

exliberal-ex wrote: 25/06/2021 15:08
KraljicaIzJajca wrote: 25/06/2021 14:56
Previše pametuješ za osobu koja živi u Kanadi, i živi u prošlosti.

Koliko Bošnjaka radi u državnoj službi u Istočnom Sarajevu?

Dosadan si sa pričom da si iz SA (možda si iz Istočnog) ili, si možda u SA, ali na tadašnjoj srpskoj zoni.

Ne pišeš da si se borio u Armiji BiH?
Koliko ti imas godina da znam s kim pricam....

gdje sam bio tokom rata?

Posto si novi clan ponovit cu ...gdje vecina patriota nije smjela ni prici, dok su oni vojovali po podrumima ja sam bio u prvoj slavnoj pravoslavnoj...
dok nisu rekli netrebaju nama srbi na linij ajd ti na ekonomiju..jesu me zajebali

....zanimljivo je da sam kasnije saznao da mi je dio familije bio na drugoj strani isto vrijeme...mogli smo se fino sastat umjesto sto smo cucali po rovovima....
Ovakva pisanja ne razumijem, ozbiljno!

Tko te je istjerao iz vojske, koje vojske?

Znam Srbe, nijedan nije bio istjeran iz Armije BiH.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2315 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by General War »

KraljicaIzJajca wrote: 25/06/2021 15:11
exliberal-ex wrote: 25/06/2021 15:08
KraljicaIzJajca wrote: 25/06/2021 14:56
Previše pametuješ za osobu koja živi u Kanadi, i živi u prošlosti.

Koliko Bošnjaka radi u državnoj službi u Istočnom Sarajevu?

Dosadan si sa pričom da si iz SA (možda si iz Istočnog) ili, si možda u SA, ali na tadašnjoj srpskoj zoni.

Ne pišeš da si se borio u Armiji BiH?
Koliko ti imas godina da znam s kim pricam....

gdje sam bio tokom rata?

Posto si novi clan ponovit cu ...gdje vecina patriota nije smjela ni prici, dok su oni vojovali po podrumima ja sam bio u prvoj slavnoj pravoslavnoj...
dok nisu rekli netrebaju nama srbi na linij ajd ti na ekonomiju..jesu me zajebali

....zanimljivo je da sam kasnije saznao da mi je dio familije bio na drugoj strani isto vrijeme...mogli smo se fino sastat umjesto sto smo cucali po rovovima....
Ovakva pisanja ne razumijem, ozbiljno!

Tko te je istjerao iz vojske, koje vojske?

Znam Srbe, nijedan nije bio istjeran iz Armije BiH.
Ti bas potenciras ovo pitanje bez ikakvog razloga i nicim izazvana, :-)
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#2316 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by KraljicaIzJajca »

General War wrote: 25/06/2021 15:15
KraljicaIzJajca wrote: 25/06/2021 15:11
exliberal-ex wrote: 25/06/2021 15:08

Koliko ti imas godina da znam s kim pricam....

gdje sam bio tokom rata?

Posto si novi clan ponovit cu ...gdje vecina patriota nije smjela ni prici, dok su oni vojovali po podrumima ja sam bio u prvoj slavnoj pravoslavnoj...
dok nisu rekli netrebaju nama srbi na linij ajd ti na ekonomiju..jesu me zajebali

....zanimljivo je da sam kasnije saznao da mi je dio familije bio na drugoj strani isto vrijeme...mogli smo se fino sastat umjesto sto smo cucali po rovovima....
Ovakva pisanja ne razumijem, ozbiljno!

Tko te je istjerao iz vojske, koje vojske?

Znam Srbe, nijedan nije bio istjeran iz Armije BiH.
Ti bas potenciras ovo pitanje bez ikakvog razloga i nicim izazvana, :-)
Postaješ naporan sa bespotrebnim komentiranjem.
noviclan
Posts: 10987
Joined: 31/10/2013 06:48

#2317 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by noviclan »

Image
Hakiz
Posts: 40549
Joined: 30/07/2015 20:01

#2318 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Hakiz »

KraljicaIzJajca wrote: 25/06/2021 15:11
Tko te je istjerao iz vojske, koje vojske?

Znam Srbe, nijedan nije bio istjeran iz Armije BiH.
Žuč, zima, oko 3 ujutro. Dolazi Zahid Panjeta, obilazi vojsku, diže moral. Nas trojica. Kako se ti zoveš, kako ti, kako ti. Odvoji nas dvojicu, kaže, ne vjerujte onome trećem, nije naš. Htio je reći, nas dvojica Bošnjačka imena, treći Srpsko. Nisam mu htio reći da sam ateista, Ostali, i da mu je priča... hajde da ne budem grub, Zahida više nema pa da ga ne vrijeđam. Ko će se svađati u gluho doba noći, možda bi i potegli jedan na drugog. A taj Srbin mi je bio bolji od tebe, moj Zahide...

Možda nisu istjerivani, ali nisu ni baš bili poželjni.
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#2319 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by malakh »

klixoris wrote: 25/06/2021 14:48
malakh wrote: 25/06/2021 14:39 doduše, već je imala jednu pozitivnu i korisnu stvar, što je ukinula službena auta. sada je red na projekte.
Ispravila je i Skakin pokusaj da se na staroj zeljeznickoj stanici na Bistriku stavi naziv iskljucivo na latinicnom pismu, iako je originalno bilo i cirilicno.
Jos da ona ili Mandic maknu ono kamenje sa (plagiranim) citatima A. Izetbegovica sto je Ajnadzic pred kraj mandata razbacao po Centru i makne ili ispravi onu plocu sa zicare, sa potpisom Skake, gdje je zaboravio spomenuti glavnog donatora bez kojeg zicare ne bi bilo, i sto se mene tice dovoljno za jednu godinu mandata
kriterij ti ko kod klupe iz ljeta u zlatnoj dolini.
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#2320 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by breuer »

noviclan wrote: 25/06/2021 15:19 Image
:lol:
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#2321 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by LBVIEW »

exliberal-ex wrote: 25/06/2021 14:51
KraljicaIzJajca wrote: 25/06/2021 08:48
exliberal-ex wrote: 24/06/2021 23:53 Ocito je da mnogima kojima su puna usta Bosne smeta svaki pokusaj otvaranja i priblizavanja medju narodime... sve rade da nema nikakvih pomaka a smijesno mi je kad se krene iz pozicije ako hoce sa nama onda moraju.....pa ide lista

Nemoraju, jebe se srbima i hrvatima za Sarajevom..evo proslo je 20+ godina od prestanka rata i prezivjeli su .. samo meni nije jedno jasno, sta mislite uradit sa svim onima koji se neslazu sa vasom verzijom istine i istorije....
Mnogo Srba radi u Sarajevu, a živi u Istočnom Sarajevu, u odnosu na broj zaposlenih muslimana u BL.

Kako se praviš blesav, Draško je četnik, kako se sprijateljiti sa takvim političarem?

Gradonačelnici ne mogu promjeniti školski obrazovni sistem, u kojem mladost uči različite povijesti.
Zato sto su dio jednog grada, zato sto su u Sarajevu drzavne institucije gdje su oni zaposleni, da je obrnut slucaj bosnjaci ( ne muslimani ) bi isto tako radili , pravis se mutava.

Gradonacelnici nemogu promjenit skolski sistem ali mogu dat primjer i poticaj da se pocne normalno razgovoarat.
Pa ako mene koji sam iz Sarajeva i prezivio taj isti rat u gradu nazivas cetnikom sto se neslazem sa tvojim misljenjem kako mislis promjenit misljenje nekog iz BL ili Posusja?

Ili nezelis da promjenis jer ti odgovara evropska Gaza i Zapadna Obala?
A kako bi nazvali osobu koja genocidnu babuskaru Bilju, koja je zastupala teoriju o "genetskom otpadu", samtra nevinom? Ni Mile Budak nije bio kriv, je li tako? :lol:
Last edited by LBVIEW on 25/06/2021 15:42, edited 2 times in total.
User avatar
saibaba
Posts: 1958
Joined: 07/02/2008 13:47

#2322 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by saibaba »

exliberal-ex wrote: 25/06/2021 15:01
saibaba wrote: 25/06/2021 09:00
exliberal-ex wrote: 24/06/2021 23:53 Ocito je da mnogima kojima su puna usta Bosne smeta svaki pokusaj otvaranja i priblizavanja medju narodime... sve rade da nema nikakvih pomaka a smijesno mi je kad se krene iz pozicije ako hoce sa nama onda moraju.....pa ide lista

Nemoraju, jebe se srbima i hrvatima za Sarajevom..evo proslo je 20+ godina od prestanka rata i prezivjeli su .. samo meni nije jedno jasno, sta mislite uradit sa svim onima koji se neslazu sa vasom verzijom istine i istorije....
Sta je napredak ? Bratststvo sa Cetnicima ? Sta mi imamo od toga ? meni bi napredak bio da je gradonacelnica uspostavila kontakte sa Minhenom, sa Bečom, sa evropskim gradovima.. od kojih mozeš nesto nauciti a pateticni zagrljaji sa malim cetnikom iz banjaluke su za Sarajevo nazadak a ne napredak.. Napredak su naravno za stanovukovica kojem se dolazi na noge i dize rejting..
Postoje kontakti i sa tim gradovima...pa pola voznog parka koje gras ima je doslo na racun tih kontakata, to niko nebrani sta vise pozeljno je zbog broja nasih ljudi koji zivi tamo sta je to problem.
Problematicno je sto sto i najmanji pokusaj priblizavanja na lokalnom nivou odmah bude sasjecen od kvazi patriota, nemozes sa cetnicima i ustasama....jel vi razumjete da nazivat srbina cetnikom ili hrvata ustasom nije pogrdni naziv za njih......
Ko se sjeca redukcija vode od prije par godina...ima vodovod od tilave gradonacelnik istocnog sarajeva ( smijesan naziv ) rekao moze se otvorit pa jel skaka ili neko drugi rekao necu ja cetnicku vodu a grad nema vode za pice..dok mu nisu poceli jebavat mater da bi nakraju popustio....

I onda kazu srbi ce jesti travu ali ce i dalje srbovat....tito dragi
Ja ne znam u kojem se ti drustvu kreces ali za ove Srbe koja ja poznajem i sa kojima se druzim bi to shvatili itekako pogrdno.. ( glupo mi je da ih uopste posmatram kroz prizmu nacionalne pripadnosti zato sto su mi jarani ali kad ti to tako kazes ). pa naravno da je pozeljno sto vise kontakata sa Evroposkim gradovima ali ja te kontakte kod benjamine ne vidim,bila je kod zilhe, na bistriku, vratniku i kod Četnika u BL i to je to koliko sam upratio.
Sarajevo je mali ali poznat grad, Sto zbog opsade, olimpijade, atentata.. Nikako da dobijemo jednog gradonacelnika koji ce to iskoristiti.. benjamini uspjeh sto je primio gradonacelnik banjaluke.. Mislim halo ba.. Povezi se malo sa Istambulom, Barselonom, Bečom te veze postoje ali mi nemamo nekoga ko to moze da potegne.. Nikako da nas zapadne gradonacelnik tog kalibra.. Da se razumijeno nije to bio ni Skaka ni Komšić ni ovi ostali od poslije rata .. Skaka je uradio neke stvari lokalno Muzej, Stanicu, tako da se moze reci da je nesto ostalo iza njega .. Benjamina ispravlja natpise na tablama .. Mislim... Ok ispravi sta trebas da ispravis ali tolika reklama i pompa za pet cirilicnih slova ... Bojim se da je to njen domet
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#2323 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by exliberal-ex »

KraljicaIzJajca wrote: 25/06/2021 15:11
exliberal-ex wrote: 25/06/2021 15:08

Koliko ti imas godina da znam s kim pricam....

gdje sam bio tokom rata?

Posto si novi clan ponovit cu ...gdje vecina patriota nije smjela ni prici, dok su oni vojovali po podrumima ja sam bio u prvoj slavnoj pravoslavnoj...
dok nisu rekli netrebaju nama srbi na linij ajd ti na ekonomiju..jesu me zajebali

....zanimljivo je da sam kasnije saznao da mi je dio familije bio na drugoj strani isto vrijeme...mogli smo se fino sastat umjesto sto smo cucali po rovovima....
Ovakva pisanja ne razumijem, ozbiljno!

Tko te je istjerao iz vojske, koje vojske?

Znam Srbe, nijedan nije bio istjeran iz Armije BiH.
E to je ono o cemu ja pricam....
Ti znas samo svoju istinu i onda kad ti neko kao ja dodje i kaze nas postroje kod zraka pred izlazak na treskavicu pa kazu srbi i hrvati korak naprijed...i pola jedinice izadje e vi neidete na treskavicu vi ostajete u gradu, naredba odozgo...
mi nazad a oni sto su ostali jebu aliji i oca i mater sto oni moraju :), nedugo nakon toga sve nas prebace na ekonomiju...
Pa bila je direktiva da nesmije biti 2 srbina u rovu, par puta nam se desilo da pola linije drze srbi pa ispadne panika dovlaci iz drugih jedinica da se "izmjesa".
Dodje mi komandir i kaze brate srbine ako odlucis bjezat ostavi nam barem oruzje oni tvoji imaju i viska.

Vidis to su istine o kojim se neprica i kad ih ja kazem onda sam cetnik...
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#2324 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by exliberal-ex »

Hakiz wrote: 25/06/2021 15:21
KraljicaIzJajca wrote: 25/06/2021 15:11
Tko te je istjerao iz vojske, koje vojske?

Znam Srbe, nijedan nije bio istjeran iz Armije BiH.
Žuč, zima, oko 3 ujutro. Dolazi Zahid Panjeta, obilazi vojsku, diže moral. Nas trojica. Kako se ti zoveš, kako ti, kako ti. Odvoji nas dvojicu, kaže, ne vjerujte onome trećem, nije naš. Htio je reći, nas dvojica Bošnjačka imena, treći Srpsko. Nisam mu htio reći da sam ateista, Ostali, i da mu je priča... hajde da ne budem grub, Zahida više nema pa da ga ne vrijeđam. Ko će se svađati u gluho doba noći, možda bi i potegli jedan na drugog. A taj Srbin mi je bio bolji od tebe, moj Zahide...

Možda nisu istjerivani, ali nisu ni baš bili poželjni.
Eh Panjete......ko ih nezna.
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#2325 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by KraljicaIzJajca »

exliberal-ex wrote: 25/06/2021 15:35
KraljicaIzJajca wrote: 25/06/2021 15:11
exliberal-ex wrote: 25/06/2021 15:08

Koliko ti imas godina da znam s kim pricam....

gdje sam bio tokom rata?

Posto si novi clan ponovit cu ...gdje vecina patriota nije smjela ni prici, dok su oni vojovali po podrumima ja sam bio u prvoj slavnoj pravoslavnoj...
dok nisu rekli netrebaju nama srbi na linij ajd ti na ekonomiju..jesu me zajebali

....zanimljivo je da sam kasnije saznao da mi je dio familije bio na drugoj strani isto vrijeme...mogli smo se fino sastat umjesto sto smo cucali po rovovima....
Ovakva pisanja ne razumijem, ozbiljno!

Tko te je istjerao iz vojske, koje vojske?

Znam Srbe, nijedan nije bio istjeran iz Armije BiH.
E to je ono o cemu ja pricam....
Ti znas samo svoju istinu i onda kad ti neko kao ja dodje i kaze nas postroje kod zraka pred izlazak na treskavicu pa kazu srbi i hrvati korak naprijed...i pola jedinice izadje e vi neidete na treskavicu vi ostajete u gradu, naredba odozgo...
mi nazad a oni sto su ostali jebu aliji i oca i mater sto oni moraju :), nedugo nakon toga sve nas prebace na ekonomiju...
Pa bila je direktiva da nesmije biti 2 srbina u rovu, par puta nam se desilo da pola linije drze srbi pa ispadne panika dovlaci iz drugih jedinica da se "izmjesa".
Dodje mi komandir i kaze brate srbine ako odlucis bjezat ostavi nam barem oruzje oni tvoji imaju i viska.

Vidis to su istine o kojim se neprica i kad ih ja kazem onda sam cetnik...
Opravdana sumnja, ali te nije nitko istjerao, već si odlučio otići u suprotnu vojsku, nisi jedini.

Odlaskom u suprotnu vojsku si dokazao da su sumnje bile opravdane.
Post Reply