Gradonačelnica Sarajeva

Post Reply
User avatar
saibaba
Posts: 1958
Joined: 07/02/2008 13:47

#1676 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by saibaba »

uglavnomja wrote: 10/06/2021 10:53
Qler wrote: 10/06/2021 08:58 Ja ne mogu da vjerujem da je problem sto grupa pametnih i sturcnih ljudi dzapa pomaze gradonacelnicu, pa cisto da joj savjeruju sta od priloga da uzme uz hambas za dorucak? Jebo majku, dokle ovi idu... Ima ih i malo ih je, trebala je jos 10 dovesti stucnjaka, samo da spisak duzi da ovi iz SDA imaju sta pisati. Idite ba u olimpijski muzej mirisite prepone Skakinog odijela...

:thumbup: :D


bendzi ima nekoliko problema (tacnije grijehova) sa kojim rigidni ne mogu da se pomire:
zensko
mlada
lijepa
pametna
sposobna
obrazovana (redovno, sa dokumentacijom, bez rupa u laznom obrazovanju)
nije sda
nema jednobojni torovski identitet
fgr - gradsko dijete
ekipa sarajevskih gromada koja joj je javno dala podrsku pristajuci na formalnu dzabnu funkciju savjetnika
nema oraha u dzepu da je mafija drzi u saci
nije sjela u fotelju da se obogati za jedan mandat, dapace

itd


eeeee jos samo da se pocne malo ljepse i modernije oblaciti
Koja kretenska recenica..
User avatar
Haris.ba
Posts: 24396
Joined: 08/09/2005 20:08

#1677 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Haris.ba »

saibaba wrote: 10/06/2021 11:29 OK.. Jel ima najavljen jedan konkretan projekt koji ce Benji realizovati u toku ceterogodisnjeg mandata ?
Kasarna Jajce.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5938
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#1678 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by studiorum_tuzlaensis »

Jos malo pa ce benja bit najbolji gradonačelnik u historiji Sarajeva, koliko je hvalite.
User avatar
saibaba
Posts: 1958
Joined: 07/02/2008 13:47

#1679 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by saibaba »

Haris.ba wrote: 10/06/2021 11:33
saibaba wrote: 10/06/2021 11:29 OK.. Jel ima najavljen jedan konkretan projekt koji ce Benji realizovati u toku ceterogodisnjeg mandata ?
Kasarna Jajce.
Nebi bas rekao da je to najavljeno kao neki projekat koji ce biti realizovan.. Vise je bila suplja, mislim da ce se to zaustaviti na "prikupljanju tenhicke dokumentacije" i " izradi projektne dokumentacije" .. Ali ako to renovira, ne mora do kraja, nek samo pocne renoviranje ja joj kapu skidam
User avatar
Haris.ba
Posts: 24396
Joined: 08/09/2005 20:08

#1680 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Haris.ba »

https://www.sarajevo.ba/bs/article/1216 ... arnu-jajce
“Informirala sam se o aktivnostima koje je ranije Gradska uprava poduzela za privremenu zaštitu od daljnjeg urušavanja. Održala sam i sastanak na ovu temu sa Farukom Kapidžićem u prostorijama Komisije za očuvanje nacionalnih spomenika BiH”, dodaje Karić.

Istakla je i to da je za obnovu ovog kompleksa u starogradskom naselju Vratnik potreban investitor, ali i saradnja državnih, federalnih i lokalnih organa vlasti.

“Naredni sastanak planiram sa premijerom Novalićem, nakon čega ću predstaviti plan za kasarnu”, zaključila je gradonačelnica.
E ne znam kako onda izgleda najava projekta koji se treba realizirati.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#1681 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by uglavnomja »

studiorum_tuzlaensis wrote: 10/06/2021 11:34 Jos malo pa ce benja bit najbolji gradonačelnik u historiji Sarajeva, koliko je hvalite.
nemoguce,neuporedivo

nekad je gradonacelnik sarajeva bio ono sto je sada kanton+grad

nema sredstva, ovlasti ...


ali je prvi korak ka normalnom, savremenom gradu u kojem se intelektualci nesto pitaju, a ne priuceni sinovi brica ili dosljaci sa prvom generacijom (kupljenih) diploma
User avatar
Haris.ba
Posts: 24396
Joined: 08/09/2005 20:08

#1682 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Haris.ba »

uglavnomja wrote: 10/06/2021 11:47 nemoguce,neuporedivo

nekad je gradonacelnik sarajeva bio ono sto je sada kanton+grad

nema sredstva, ovlasti ...


ali je prvi korak ka normalnom, savremenom gradu u kojem se intelektualci nesto pitaju, a ne priuceni sinovi brica ili dosljaci sa prvom generacijom (kupljenih) diploma
Znaci Ivo Komsic ili Alija Behmen sibicari?
User avatar
saibaba
Posts: 1958
Joined: 07/02/2008 13:47

#1683 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by saibaba »

Haris.ba wrote: 10/06/2021 11:45 https://www.sarajevo.ba/bs/article/1216 ... arnu-jajce
“Informirala sam se o aktivnostima koje je ranije Gradska uprava poduzela za privremenu zaštitu od daljnjeg urušavanja. Održala sam i sastanak na ovu temu sa Farukom Kapidžićem u prostorijama Komisije za očuvanje nacionalnih spomenika BiH”, dodaje Karić.

Istakla je i to da je za obnovu ovog kompleksa u starogradskom naselju Vratnik potreban investitor, ali i saradnja državnih, federalnih i lokalnih organa vlasti.

“Naredni sastanak planiram sa premijerom Novalićem, nakon čega ću predstaviti plan za kasarnu”, zaključila je gradonačelnica.
E ne znam kako onda izgleda najava projekta koji se treba realizirati.
Kako bi po meni trebao da izgleda projekat koji se realizira. Fino obidjes logaciju sa saradnicima i "savjetnicima" bez pompe i novinara.. Pa obidjes koga treba da obidjes vidis ima li ista od toga i jeli to realno da se radi. Kad sve rijesis, finansisku konstrukciju, arhitektonska rijesenja, rokove onda izadjes pred novinare, predstavis projekat i kazes do kada ce biti zavrsen.. Ovo sta je ona uradila je neobavezna posjeta brdu iznad vratnika i slikanje za facebook..
User avatar
saibaba
Posts: 1958
Joined: 07/02/2008 13:47

#1684 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by saibaba »

uglavnomja wrote: 10/06/2021 11:47
studiorum_tuzlaensis wrote: 10/06/2021 11:34 Jos malo pa ce benja bit najbolji gradonačelnik u historiji Sarajeva, koliko je hvalite.
nemoguce,neuporedivo

nekad je gradonacelnik sarajeva bio ono sto je sada kanton+grad

nema sredstva, ovlasti ...


ali je prvi korak ka normalnom, savremenom gradu u kojem se intelektualci nesto pitaju, a ne priuceni sinovi brica ili dosljaci sa prvom generacijom (kupljenih) diploma
aha Skaka nije "dosljak" ali je "priuceni sin brice" kategorija za sebe .. Koja su kategorija Ivo Komšić, Alija Behmen, Semiha Borovac ? jesu li oni "dosljaci" ili "kupljene diplome" ?
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#1685 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by cyprus »

Haris.ba wrote: 10/06/2021 11:55
uglavnomja wrote: 10/06/2021 11:47 nemoguce,neuporedivo

nekad je gradonacelnik sarajeva bio ono sto je sada kanton+grad

nema sredstva, ovlasti ...


ali je prvi korak ka normalnom, savremenom gradu u kojem se intelektualci nesto pitaju, a ne priuceni sinovi brica ili dosljaci sa prvom generacijom (kupljenih) diploma
Znaci Ivo Komsic ili Alija Behmen sibicari?
Ivo Komšić kao da nije ni postojao kao gradonačelnik...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24396
Joined: 08/09/2005 20:08

#1686 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Haris.ba »

cyprus wrote: 10/06/2021 12:31
Ivo Komšić kao da nije ni postojao kao gradonačelnik...
A Skaka iz pastete iskakao. :D

Meni smeta sto se historija pise od onda kada ti odgovara.

Benjamina je izgleda odlican izbor. Samo jos praksa ostaje.
User avatar
tovarish
Posts: 3501
Joined: 26/05/2008 23:57

#1687 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by tovarish »

Ne mora Benjamina ništa uraditi, dovoljno je da ne lupa gluposti i ne krade k'o Sjecikurčić.
izvrsni direktor
Posts: 9144
Joined: 20/12/2018 16:11

#1688 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by izvrsni direktor »

Gradonačelnica Sarajeva organizovala akciju darivanja krvi u Vijećnici

Steta sto se Skaka ovog nije sjetio sad bi u muzeju imali izlozenu iglu kojom je skaka dao krv
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1689 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Truba »

gradonačelnica sa studenticom u pragu :D
nije zabilježeno

iskoči mi na fejsu ne pratim se
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#1690 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Billy The Pljuc »

Image

"Sarajevo će ovu sedmicu biti predstavljeno u Pragu i Češkoj Republici na poseban način.

Delegacija Grada Sarajeva jučer i danas je u službenoj posjeti Pragu.

Naime, u organizaciji Ambasade Bosne i Hercegovine u Češkoj, i udruženja Lastavica, katedra za arhitekturu ČVUT Prag pripremila je izložbu o najimpoznatnijim djelima proslavljenog češkog arhitekta Karela Paržika koji je najveći obol svog rada i karijere ostavio u našem glavnom gradu, projektirajući neke od najznačajnijih građevina, uključujući Zemaljski muzej, Akademiju likovnih umjetnosti, Narodno pozorište, sinagogu, crkvu.sv Josipa, prvi projekat Vijećnice, zgradu Predsjedništva, zgradu današnjeg Pravnog fakulteta i mnoge druge. Karel Paržik pokopan je u Sarajevu, a na njegovu grobu stoji epitaf “Čeh rodom, Sarajlija izborom”, što je i naziv ove izložbe.

Otvaranje vanjske izložbe će se održati u utorak 15.6. 2021. u 14.30 u jednoj od najprometnijih praških ulica, Na Prikope 8. Izložbu će otvoriti gradonačelnik Praga dr.Zdenek Hrib, koji je domaćin gradonačelnici Sarajeva dr. Benjamini Karić. Gradonačelnici će održati zajednički sastanak u praškoj Gradskoj vijećnici gdje će biti govora o suradnji gradova i uvezivanju na kulturnom, ekonomskom i turističkom planu. Prva je ovo posjeta nove gradonačelnice jednom europskom glavnom gradu.

Ambasada Bosne i Hercegovine u Pragu u povodu službene posjete gradonačelnice Karić organizovala je i brojne susrete s češkim zvaničnicima te gospodarstvenicima porijeklom iz Sarajeva i Bosne i Hercegovine.

Poseban kuriozitet je činjenica da je izložbu pripremala diplomatkinja Katedre za arhitekturu u Pragu, Jovanka Višnjevac iz BiH sa svojim mentorom doc.ing.arch. Jaroslavom Dadom.

Na izložbi će biti izložene i fotografije Paržikovih zdanja poznate bh. fotografkinje Aide Redzepagić, napisala je na svom Facebook profilu ambasadorica BiH u Češkoj Republici, Martina Mlinarevic Sopta."
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#1691 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by uglavnomja »

bendzi, jovanka, aida, martina :thumbup:
_Scarlett_
Posts: 804
Joined: 26/05/2018 15:51

#1692 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by _Scarlett_ »

Primijetila sam da su i SDA-ovci odusevljeni Benjaminom.

Valjda jer se pokrije na adekvatnim mjestima (polaganja cvijeca na mezarima i sl.) i jer se ne mijesa u vjerska pitanja.

Sve u svemu ok izbor za grad poput Sarajeva. Malo ljevicarenja, Valter, cirilice i antifasizam, malo Ramazana, pokrivanja, pravljenja somuna s tetkom Zilhom i generalno flertovanja s vjerskom strujom.
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#1693 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Iker C »

Vrati bubicu koju sam ti posudio ili je jos cuvas za ne daj Boze.
_Scarlett_
Posts: 804
Joined: 26/05/2018 15:51

#1694 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by _Scarlett_ »

Benjamina :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Image

Image

Image
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1695 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Truba »

poznata mi je s liturgije :D
User avatar
saibaba
Posts: 1958
Joined: 07/02/2008 13:47

#1696 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by saibaba »

_Scarlett_ wrote: 16/06/2021 11:05 Primijetila sam da su i SDA-ovci odusevljeni Benjaminom.

Valjda jer se pokrije na adekvatnim mjestima (polaganja cvijeca na mezarima i sl.) i jer se ne mijesa u vjerska pitanja.

Sve u svemu ok izbor za grad poput Sarajeva. Malo ljevicarenja, Valter, cirilice i antifasizam, malo Ramazana, pokrivanja, pravljenja somuna s tetkom Zilhom i generalno flertovanja s vjerskom strujom.
Bendji ko pobjednica izbora za miss..
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#1697 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Billy The Pljuc »

_Scarlett_ wrote: 16/06/2021 11:05 Primijetila sam da su i SDA-ovci odusevljeni Benjaminom.

Valjda jer se pokrije na adekvatnim mjestima (polaganja cvijeca na mezarima i sl.) i jer se ne mijesa u vjerska pitanja.

Sve u svemu ok izbor za grad poput Sarajeva. Malo ljevicarenja, Valter, cirilice i antifasizam, malo Ramazana, pokrivanja, pravljenja somuna s tetkom Zilhom i generalno flertovanja s vjerskom strujom.
A kak'i smo kod nas samo i možeš sa dobro gustom čorbom i miješanim mesom zadovoljiti apetite svih.
User avatar
tovarish
Posts: 3501
Joined: 26/05/2008 23:57

#1698 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by tovarish »

Billy The Pljuc wrote: 16/06/2021 13:13
_Scarlett_ wrote: 16/06/2021 11:05 Primijetila sam da su i SDA-ovci odusevljeni Benjaminom.

Valjda jer se pokrije na adekvatnim mjestima (polaganja cvijeca na mezarima i sl.) i jer se ne mijesa u vjerska pitanja.

Sve u svemu ok izbor za grad poput Sarajeva. Malo ljevicarenja, Valter, cirilice i antifasizam, malo Ramazana, pokrivanja, pravljenja somuna s tetkom Zilhom i generalno flertovanja s vjerskom strujom.
A kak'i smo kod nas samo i možeš sa dobro gustom čorbom i miješanim mesom zadovoljiti apetite svih.
Mmmmmmm miješano meso ili u prevodu 1kg janjetine sa ražnja, 1kg janjetine ispod sača i 1kg telećeg pečenja, a može i gratis pile sa ražnja.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#1699 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Billy The Pljuc »

tovarish wrote: 16/06/2021 13:21
Billy The Pljuc wrote: 16/06/2021 13:13
_Scarlett_ wrote: 16/06/2021 11:05 Primijetila sam da su i SDA-ovci odusevljeni Benjaminom.

Valjda jer se pokrije na adekvatnim mjestima (polaganja cvijeca na mezarima i sl.) i jer se ne mijesa u vjerska pitanja.

Sve u svemu ok izbor za grad poput Sarajeva. Malo ljevicarenja, Valter, cirilice i antifasizam, malo Ramazana, pokrivanja, pravljenja somuna s tetkom Zilhom i generalno flertovanja s vjerskom strujom.
A kak'i smo kod nas samo i možeš sa dobro gustom čorbom i miješanim mesom zadovoljiti apetite svih.
Mmmmmmm miješano meso ili u prevodu 1kg janjetine sa ražnja, 1kg janjetine ispod sača i 1kg telećeg pečenja, a može i gratis pile sa ražnja.
A šta je sa onima koji vole svinjetinu :mrgreen:. Negdje nekad, na nekoj od tema znam da je bila žustra rasprava o tome kako se u Sarajevu nema gdje više kao ni kupiti ni pojesti isto. Ne znam iskreno kako je ista završila, nisam učestvovao al' jbga trebalo bi i druge ispoštovati generalno.

Znam da znaš na šta sam mislio, pomalo od svega, roštiljskim žargonom, mada od ovoga što si nabrojao pola kg kralja životinja sa ražnja i u istoj mjeri teletine ispod saća sedmično makar jednom zadovoljava moje potrebe za mesom.
User avatar
tovarish
Posts: 3501
Joined: 26/05/2008 23:57

#1700 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by tovarish »

Billy The Pljuc wrote: 16/06/2021 13:44
tovarish wrote: 16/06/2021 13:21
Billy The Pljuc wrote: 16/06/2021 13:13

A kak'i smo kod nas samo i možeš sa dobro gustom čorbom i miješanim mesom zadovoljiti apetite svih.
Mmmmmmm miješano meso ili u prevodu 1kg janjetine sa ražnja, 1kg janjetine ispod sača i 1kg telećeg pečenja, a može i gratis pile sa ražnja.
A šta je sa onima koji vole svinjetinu :mrgreen:. Negdje nekad, na nekoj od tema znam da je bila žustra rasprava o tome kako se u Sarajevu nema gdje više kao ni kupiti ni pojesti isto. Ne znam iskreno kako je ista završila, nisam učestvovao al' jbga trebalo bi i druge ispoštovati generalno.

Znam da znaš na šta sam mislio, pomalo od svega, roštiljskim žargonom, mada od ovoga što si nabrojao pola kg kralja životinja sa ražnja i u istoj mjeri teletine ispod saća sedmično makar jednom zadovoljava moje potrebe za mesom.
Ma znam šta si mislio, al moje miješano je upgrade i namijenjeno za prave poguzije. A probaj i janje ispod sača, to je druga dimenzija i ništa ne zaostaje za ražnjem.

Vezano za svinjetinu, volim i jedem suhomesnate proizvode, ali regularno svinjsko meso i pečenje mi ne šmeka. Zato nisam naveo. Stvar ukusa, ne nacionalno-vjerskog svjetonazora, jbg.
Post Reply