Gradonačelnica Sarajeva

Post Reply
Novak20
Posts: 13947
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#2151 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Novak20 »

Ovdje svaka politička tema završi na bitnim pitanjima WWII ili sa početka '90.-ih.

Gradonačelnica Sarajeva je mlada i politički neiskusna pa ju je Draško uhvatio u zagrljaj na iznenađenje.

Neće drugi put, sigurno.
KraljicaIzJajca
Posts: 3981
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#2152 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by KraljicaIzJajca »

Novak20 wrote: 24/06/2021 13:17 Ovdje svaka politička tema završi na bitnim pitanjima WWII ili sa početka '90.-ih.

Gradonačelnica Sarajeva je mlada i politički neiskusna pa ju je Draško uhvatio u zagrljaj na iznenađenje.

Neće drugi put, sigurno.
Deset godina u SDP, od 2019, dopredsjednica. Kako je politički neiskusna? :)

Draško je klasični četnik u politici.On ne smeta svojim Srbima.
Novak20
Posts: 13947
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#2153 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Novak20 »

Kakve to veze ima što je Benjamina 10 godina u politici ?

Rođena je 1991. i tek sada je vidjela Draška (?) uživo.
KraljicaIzJajca
Posts: 3981
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#2154 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by KraljicaIzJajca »

Novak20 wrote: 24/06/2021 13:41 Kakve to veze ima što je Benjamina 10 godina u politici ?

Rođena je 1991. i tek sada je vidjela Draška (?) uživo.
Napisao si da je politički neiskusna.
Novak20
Posts: 13947
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#2155 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Novak20 »

KraljicaIzJajca wrote: 24/06/2021 13:43
Novak20 wrote: 24/06/2021 13:41 Kakve to veze ima što je Benjamina 10 godina u politici ?

Rođena je 1991. i tek sada je vidjela Draška (?) uživo.
Napisao si da je politički neiskusna.
Pa i jeste.

Deset godina se vrtila samo po Sarajevu.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#2156 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Bodkin »

konektovan wrote: 24/06/2021 11:37
_BataZiv_0809 wrote: 24/06/2021 11:16
konektovan wrote: 24/06/2021 10:36 Citam maloprije komentare na BL net portalu za susret Draska i Benjamine...haos zivi....
Sta kazu?
U BL je drasko izdajnik srpskog naroda....mozda jedan komentar podrske za susret,...ostalo je balije, itd..
Pa to je to. Isti kao ovdje na forumu samo ogledalo :D
KraljicaIzJajca
Posts: 3981
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#2157 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by KraljicaIzJajca »

Bodkin wrote: 24/06/2021 14:30
konektovan wrote: 24/06/2021 11:37
_BataZiv_0809 wrote: 24/06/2021 11:16

Sta kazu?
U BL je drasko izdajnik srpskog naroda....mozda jedan komentar podrske za susret,...ostalo je balije, itd..
Pa to je to. Isti kao ovdje na forumu samo ogledalo :D
Ona je u kategoriji "ostali"!

Koga je razočarala?
KraljicaIzJajca
Posts: 3981
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#2158 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by KraljicaIzJajca »

Kad su me ranije mediji pitali kakav mi je stav, kakvu saradnju želim – rekla sam da želim povezati Sarajevo sa svim drugim gradovima. Sa posebnom radošću sam nedavno razgovarala sa gradonačelnikom Mostara Kordićem. 22. juna idem u Banjaluke. Imam vrlo jasan stav. Ja svoje stavove nosim gdje god idem i oni ostaju nepromijenjeni. Po pitanju svoga stava mogu citirati jednog od najvećih rimskih pravnika Ulpijana: “Pošteno živjeti, nikoga ne vrijeđati i svakom dati šta mu pripada".
Kako je povezala SA sa BL, twiterom, instagramom :?
konami666
Posts: 2499
Joined: 11/05/2015 21:57

#2159 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by konami666 »

Siromašnim i neobrazovanim ljudima smeta svaki pogled u budućnost. Razlog toga je zato sto znaju da njih na toj slici nema. Zato oni svaki dan vuku Nazad u prošlost ili da stvari ostanu kakve jesu.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#2160 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by uglavnomja »

konami666 wrote: 24/06/2021 15:27 Siromašnim i neobrazovanim ljudima smeta svaki pogled u budućnost. Razlog toga je zato sto znaju da njih na toj slici nema. Zato oni svaki dan vuku Nazad u prošlost ili da stvari ostanu kakve jesu.
i onim koji su se obogatili kradjom donacija i budzeta na racun anamo onih
Hakiz
Posts: 40369
Joined: 30/07/2015 20:01

#2161 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Hakiz »

konami666 wrote: 24/06/2021 15:27 Siromašnim i neobrazovanim ljudima smeta svaki pogled u budućnost. Razlog toga je zato sto znaju da njih na toj slici nema. Zato oni svaki dan vuku Nazad u prošlost ili da stvari ostanu kakve jesu.
Ti neobrazovani i siromašni ljudi su od 1992. do 1995. ostajali invalidi ili ginuli da bi sada nove generacije gradile budućnost ne samo sa potomcima onih koji su ih ubijali i pravili invalidima a koji slave ratne zločince, nego i sa onima koji su im to direktno radili.

Svi oni (mi) koji smo ostajali invalidi ili ginuli za ove nove generacije koje planiraju saradnju sa slavljenicima ratnih zločinaca a koji time pljuju na nas, i ostale žrtve, su (smo) na kraju ispali glupi.

A nisam ni spomenuo silovane, žive spaljene, poklane ili "samo" snajperima i granatama "brzo" ubijane po gradovima i selima.

Još jednom ću ponoviti, možeš u roku službe raditi sa nekim od "njih", jer ti je to dio posla, tako je država postavljena pa nemaš izbora, ali ne smije ti biti drago, ne zato što sarađuješ, nego što moraš imati posla sa pojedincem koji slavi Karadžića i Mladića. Nema srdačnosti, zagrljaja, osmijeha, samo poslovno. Sve dok se ne pospu pepelom. Kada Stanivuković u Potočarima uradi ono šta je uradio Brandt 1970, onda se grli sa njim i osmjehuj mu se, moja gradonačelnice. Do tada samo "Dobar dan" i idemo raditi, ništa prisnije.

I ne, nije ovo protiv Srba, nego protiv slavljenika zločina i zločinaca. Pa ko se osjeća slavljenikom, njegov problem.

Strpite se još malo, naša mladosti koja ide u budućnost, pomrijećemo relativno brzo, što od bolesti, što od starosti, što od siromaštva koje spomenu forumaš kojeg citiram, mi koji smo to prošli ili se sjećamo, pa vas nećemo podsjećati na teške teme.

Onda ćete moći, neopterećeni prošlosti, ruku pod ruku sa Stanivukovićem(ima), pohrliti u svijetlu budućnost.

Sretan vam put.
User avatar
konektovan
Posts: 40496
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2162 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by konektovan »

Hakiz wrote: 24/06/2021 16:36
konami666 wrote: 24/06/2021 15:27 Siromašnim i neobrazovanim ljudima smeta svaki pogled u budućnost. Razlog toga je zato sto znaju da njih na toj slici nema. Zato oni svaki dan vuku Nazad u prošlost ili da stvari ostanu kakve jesu.
Ti neobrazovani i siromašni ljudi su od 1992. do 1995. ostajali invalidi ili ginuli da bi sada nove generacije gradile budućnost ne samo sa potomcima onih koji su ih ubijali i pravili invalidima a koji slave ratne zločince, nego i sa onima koji su im to direktno radili.

Svi oni (mi) koji smo ostajali invalidi ili ginuli za ove nove generacije koje planiraju saradnju sa slavljenicima ratnih zločinaca a koji time pljuju na nas, i ostale žrtve, su (smo) na kraju ispali glupi.

A nisam ni spomenuo silovane, žive spaljene, poklane ili "samo" snajperima i granatama "brzo" ubijane po gradovima i selima.

Još jednom ću ponoviti, možeš u roku službe raditi sa nekim od "njih", jer ti je to dio posla, tako je država postavljena pa nemaš izbora, ali ne smije ti biti drago, ne zato što sarađuješ, nego što moraš imati posla sa pojedincem koji slavi Karadžića i Mladića. Nema srdačnosti, zagrljaja, osmijeha, samo poslovno. Sve dok se ne pospu pepelom. Kada Stanivuković u Potočarima uradi ono šta je uradio Brandt 1970, onda se grli sa njim i osmjehuj mu se, moja gradonačelnice. Do tada samo "Dobar dan" i idemo raditi, ništa prisnije.

I ne, nije ovo protiv Srba, nego protiv slavljenika zločina i zločinaca. Pa ko se osjeća slavljenikom, njegov problem.

Strpite se još malo, naša mladosti koja ide u budućnost, pomrijećemo relativno brzo, što od bolesti, što od starosti, što od siromaštva koje spomenu forumaš kojeg citiram, mi koji smo to prošli ili se sjećamo, pa vas nećemo podsjećati na teške teme.

Onda ćete moći, neopterećeni prošlosti, ruku pod ruku sa Stanivukovićem(ima), pohrliti u svijetlu budućnost.

Sretan vam put.
:thumbup:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2163 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by moonca »

_id=17418461 wrote:24/06/2021 16:36 Nema srdačnosti, zagrljaja, osmijeha, samo poslovno. Sve dok se ne pospu pepelom. Kada Stanivuković u Potočarima uradi ono šta je uradio Brandt 1970, onda se grli sa njim i osmjehuj mu se, moja gradonačelnice. Do tada samo "Dobar dan" i idemo raditi, ništa prisnije.

To zavisi i od nje donekle... u prijateljskom razgovoru, ' otvorit mu oci' kako drugi vrsnjaci razmisljaju, ne iz njegove okoline ne ' njegovi' ...sto vishe susreta.. to bolje....
..sad, on je taj koji je pokazao 'toplinu' ako nije prethodno dogovoreno -kako ce izgledati scenario za foto....je pozitivno od njega..... bilo bi komicno da se 'otimala' :zoka:
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#2164 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Snake Eyes »

@Hakiz :thumbup:
Hakiz
Posts: 40369
Joined: 30/07/2015 20:01

#2165 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Hakiz »

moonca wrote: 24/06/2021 16:49
...bilo bi komicno da se 'otimala' :zoka:
Pa, jeste, bilo bi komično.
Athletic Bilbao
Posts: 82
Joined: 06/05/2021 21:16

#2166 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Athletic Bilbao »

...
Last edited by Athletic Bilbao on 02/07/2021 07:16, edited 1 time in total.
KraljicaIzJajca
Posts: 3981
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#2167 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by KraljicaIzJajca »

Hakiz wrote: 24/06/2021 16:36
konami666 wrote: 24/06/2021 15:27 Siromašnim i neobrazovanim ljudima smeta svaki pogled u budućnost. Razlog toga je zato sto znaju da njih na toj slici nema. Zato oni svaki dan vuku Nazad u prošlost ili da stvari ostanu kakve jesu.
Ti neobrazovani i siromašni ljudi su od 1992. do 1995. ostajali invalidi ili ginuli da bi sada nove generacije gradile budućnost ne samo sa potomcima onih koji su ih ubijali i pravili invalidima a koji slave ratne zločince, nego i sa onima koji su im to direktno radili.

Svi oni (mi) koji smo ostajali invalidi ili ginuli za ove nove generacije koje planiraju saradnju sa slavljenicima ratnih zločinaca a koji time pljuju na nas, i ostale žrtve, su (smo) na kraju ispali glupi.

A nisam ni spomenuo silovane, žive spaljene, poklane ili "samo" snajperima i granatama "brzo" ubijane po gradovima i selima.

Još jednom ću ponoviti, možeš u roku službe raditi sa nekim od "njih", jer ti je to dio posla, tako je država postavljena pa nemaš izbora, ali ne smije ti biti drago, ne zato što sarađuješ, nego što moraš imati posla sa pojedincem koji slavi Karadžića i Mladića. Nema srdačnosti, zagrljaja, osmijeha, samo poslovno. Sve dok se ne pospu pepelom. Kada Stanivuković u Potočarima uradi ono šta je uradio Brandt 1970, onda se grli sa njim i osmjehuj mu se, moja gradonačelnice. Do tada samo "Dobar dan" i idemo raditi, ništa prisnije.

I ne, nije ovo protiv Srba, nego protiv slavljenika zločina i zločinaca. Pa ko se osjeća slavljenikom, njegov problem.

Strpite se još malo, naša mladosti koja ide u budućnost, pomrijećemo relativno brzo, što od bolesti, što od starosti, što od siromaštva koje spomenu forumaš kojeg citiram, mi koji smo to prošli ili se sjećamo, pa vas nećemo podsjećati na teške teme.

Onda ćete moći, neopterećeni prošlosti, ruku pod ruku sa Stanivukovićem(ima), pohrliti u svijetlu budućnost.

Sretan vam put.
Njena funkcija, kao načelnice grada su briga o budžetu grada i posjete, a ukoje se ide samo da se zadovolji forma.

Večina ne razumiju službu načelnice grada. :D

Tweet i Instagram su obavezni.

Oboje su održali govor, pun besmislenih fraza o miru i prijateljstvu. Nijedno nije obrazložilo, kako će njihov susret utjecati na budučnost države. :lol:
User avatar
drndalo
Posts: 22797
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#2168 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by drndalo »

LBVIEW wrote: 24/06/2021 13:06
drndalo wrote: 24/06/2021 11:42
LBVIEW wrote: 23/06/2021 23:36

Sad tvrdis kako niije opravdano, a ranije si izvalio: "donekle je razumljivo". :oops: A taj drugi ugao gledanja na desavanja je zlocinacki, s toga mani me naknadnog salonskog moraliziranja. Upravo zbog toga ti i postavih hipoteticko pitanje da li bi i za neku osvetu u buducnosti "donekle imao razumijevanje"? Da ne spominjem kako, prije nego sto si poceo "donekle razumijevati" potkozarske cetnike, uopce nisi kriticki analizirao njihove tvrdnje. Npr. nesto ne vidim da su se "svetili" po Hrvatskoj, cija je vojska u NDH najodgovornija za zlocine na Kozari, niti su ti spominjali ulogu Radicevih cetnika u izrucenju vlastitog naroda ustasama. Isto tako ti nisu rekli kako je uloga Bosnjaka u tim zlocinima bila minorna.
Sto se mojih tice, nisu vracali po princiipima onih tvojih, a a nije da nisu mogli. Sto ne znaci kako to ne bi u buducnosti upravo zbog bezobrazluka pojedinih koji, I danas imaju donekle razumijevanja za Keratetm, Omarsku, Tomasicu, Jakarinu Kosu, Kozarac... :oops:
Naravno da opet iskrivljujes moje rijeci, ali sta ocekivati od tebe kao objektivnog... Nikad mi to nije bilo razumljivo, ono sto sam rekao je da nije bas sve tako linearno kao tvoje tvrdnje: Sva partizanska djeca tada postadose Cetnici sada... Toga je ocito bilo, i nicim nije opravdano. Onome ko zeli da shvati sta je kod nekih od tih ljudi moglo pokrenuti takva sranja, ono sto napisah moze znaciti nesto (ne opravdati, po 100x). Netacno je i da se nisu "svetili" po HR, ali kako ces ti to znati, kad su "samo tebe ganjali da zatuku"...?
Stipu vadjenje sada, rekao si "donekle razumljivo" u svom prvom postu. Ti potkozarski cetnici s partizanskim spomenicama u pordicama, onako horski, grakcu o "strahu od ponavljanja NDH", pa su jadni, mater im jebem, sta ce, kud ce, morali pociniti "preventivni" genocid, iako
im je "JNA" ranije predala vlast na tom podrucju. Kazem ti, prije nego sto nekome ko je iz tog kraja krenes objasnjavati sta i kako, upoznaj se s cinjenicama, umjesto sto slijepo vjerujes cetnickim babuskarama.
Sto se Hrvatske tice, palili i ubijali jesu, samo ni blizzu onome sto su radili u okupiranom dijelu B. Krajine, a to je genocid nad Bosnjacima. :twisted:
Ja koji vjerujem "cetnickim babuskarama" koje su by the way cijeli rat u svom stanu primile i zivjele sa 2 Bosnjakinje, radnom kolegicom i njenom majkom koje su protjerane iz svog stana, te im time pomogle da prezive, se ponosim time da poznajem takve ljude, za razliku od tebe, koji se "ljudom" ocito ne moze nazvati. Da li si bio takav i prije, ili je to samo posljedica tvoje licne traume, ne znam, ali znam da si sjeban...

Mislim ko imalo odgojen od svoje matere i oca moze nekoga nepoznatog nazvati kako ti castis ljude epitetima, bez ikakve zadrske...? Previse si dozvoljavas, cak i da si 100% u pravu, a nikad niko nije 100% u pravu...
Last edited by drndalo on 24/06/2021 17:24, edited 1 time in total.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#2169 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by LBVIEW »

Hakiz wrote: 24/06/2021 16:36
konami666 wrote: 24/06/2021 15:27 Siromašnim i neobrazovanim ljudima smeta svaki pogled u budućnost. Razlog toga je zato sto znaju da njih na toj slici nema. Zato oni svaki dan vuku Nazad u prošlost ili da stvari ostanu kakve jesu.
Ti neobrazovani i siromašni ljudi su od 1992. do 1995. ostajali invalidi ili ginuli da bi sada nove generacije gradile budućnost ne samo sa potomcima onih koji su ih ubijali i pravili invalidima a koji slave ratne zločince, nego i sa onima koji su im to direktno radili.

Svi oni (mi) koji smo ostajali invalidi ili ginuli za ove nove generacije koje planiraju saradnju sa slavljenicima ratnih zločinaca a koji time pljuju na nas, i ostale žrtve, su (smo) na kraju ispali glupi.

A nisam ni spomenuo silovane, žive spaljene, poklane ili "samo" snajperima i granatama "brzo" ubijane po gradovima i selima.

Još jednom ću ponoviti, možeš u roku službe raditi sa nekim od "njih", jer ti je to dio posla, tako je država postavljena pa nemaš izbora, ali ne smije ti biti drago, ne zato što sarađuješ, nego što moraš imati posla sa pojedincem koji slavi Karadžića i Mladića. Nema srdačnosti, zagrljaja, osmijeha, samo poslovno. Sve dok se ne pospu pepelom. Kada Stanivuković u Potočarima uradi ono šta je uradio Brandt 1970, onda se grli sa njim i osmjehuj mu se, moja gradonačelnice. Do tada samo "Dobar dan" i idemo raditi, ništa prisnije.

I ne, nije ovo protiv Srba, nego protiv slavljenika zločina i zločinaca. Pa ko se osjeća slavljenikom, njegov problem.

Strpite se još malo, naša mladosti koja ide u budućnost, pomrijećemo relativno brzo, što od bolesti, što od starosti, što od siromaštva koje spomenu forumaš kojeg citiram, mi koji smo to prošli ili se sjećamo, pa vas nećemo podsjećati na teške teme.

Onda ćete moći, neopterećeni prošlosti, ruku pod ruku sa Stanivukovićem(ima), pohrliti u svijetlu budućnost.

Sretan vam put.
:thumbup:
KraljicaIzJajca
Posts: 3981
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#2170 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by KraljicaIzJajca »

Hakiz wrote: 24/06/2021 17:01
moonca wrote: 24/06/2021 16:49
...bilo bi komicno da se 'otimala' :zoka:
Pa, jeste, bilo bi komično.
A tek ovo :

''Benjamina zna sve o Banjaluci našoj. Naša je poruka da pravimo Republiku Srpsku, Bosnu i Hercegovinu, da svi mogu u njoj da žive i da se osjećaju kao ljudi. Narodu je više dosta tenzija, mržnje, prijetnji, ucjena, po bilo kojoj osnovi, vjerskoj, nacionalnoj ili političkoj. Ponosan sam što je Banjaluka grad bez podjela, ali treba još da prelazimo duge kilometre puta koji je pred nama. No svaki veliki put, pa i onaj koji je prekinut punih 27 godina, bez zvaničnih susreta, mora da počne sa prvim zvaničnim susretom”, poručio je Stanivuković. :D
User avatar
BHCluster
Posts: 23357
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2171 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by BHCluster »

Hakiz wrote: 24/06/2021 16:36
konami666 wrote: 24/06/2021 15:27 Siromašnim i neobrazovanim ljudima smeta svaki pogled u budućnost. Razlog toga je zato sto znaju da njih na toj slici nema. Zato oni svaki dan vuku Nazad u prošlost ili da stvari ostanu kakve jesu.
Ti neobrazovani i siromašni ljudi su od 1992. do 1995. ostajali invalidi ili ginuli da bi sada nove generacije gradile budućnost ne samo sa potomcima onih koji su ih ubijali i pravili invalidima a koji slave ratne zločince, nego i sa onima koji su im to direktno radili.

Svi oni (mi) koji smo ostajali invalidi ili ginuli za ove nove generacije koje planiraju saradnju sa slavljenicima ratnih zločinaca a koji time pljuju na nas, i ostale žrtve, su (smo) na kraju ispali glupi.

A nisam ni spomenuo silovane, žive spaljene, poklane ili "samo" snajperima i granatama "brzo" ubijane po gradovima i selima.

Još jednom ću ponoviti, možeš u roku službe raditi sa nekim od "njih", jer ti je to dio posla, tako je država postavljena pa nemaš izbora, ali ne smije ti biti drago, ne zato što sarađuješ, nego što moraš imati posla sa pojedincem koji slavi Karadžića i Mladića. Nema srdačnosti, zagrljaja, osmijeha, samo poslovno. Sve dok se ne pospu pepelom. Kada Stanivuković u Potočarima uradi ono šta je uradio Brandt 1970, onda se grli sa njim i osmjehuj mu se, moja gradonačelnice. Do tada samo "Dobar dan" i idemo raditi, ništa prisnije.

I ne, nije ovo protiv Srba, nego protiv slavljenika zločina i zločinaca. Pa ko se osjeća slavljenikom, njegov problem.

Strpite se još malo, naša mladosti koja ide u budućnost, pomrijećemo relativno brzo, što od bolesti, što od starosti, što od siromaštva koje spomenu forumaš kojeg citiram, mi koji smo to prošli ili se sjećamo, pa vas nećemo podsjećati na teške teme.

Onda ćete moći, neopterećeni prošlosti, ruku pod ruku sa Stanivukovićem(ima), pohrliti u svijetlu budućnost.

Sretan vam put.
Moj duboki naklon.
KraljicaIzJajca
Posts: 3981
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#2172 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by KraljicaIzJajca »

''Mi ne želimo da prošlost i različita razmišljanja o mnogim temama kvare našu priliku da danas pružimo ruku i da gradimo prijateljstva. Ponosan sam što sam domaćin ovog značajnog, a u suštini jednostavnog ljudskog susreta'', kazao je Stanivuković.

Karić je istakla da je njen cilj pružiti ruku prema svim bh. gradovima, te "da gradimo budućnost, podržavamo mladost i ostavljamo iza sebe sve ono što su različitosti i što može biti kamen spoticanja".

:-)
izvrsni direktor
Posts: 9321
Joined: 20/12/2018 16:11

#2173 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by izvrsni direktor »

Kolko bidim, rjesenje koje nacionalisti zagovaju je da se mrzimo dok ne pocrkamo. :-)
Da odbijamo svaku saradnju sa njima, ali pri tome da ih tjeramo da bosnu vole.
Rjesenje je da se ne ide u banjaluku, ali da im ne dozvolimo nikad da se otcijepe.
Rjesenje je da trazimo od njih da odu u srebrenicu ali u isto vrijeme da pljujemo one koji odu do banjaluke.

Bakir i dodik su ponosni na vas. A vjerujem i oni sto su osudjeni u hagu. Tacno ste onakvi kakvi su zeljeli da budete.
Podjele dok ne pocrkaju svi!
Hakiz
Posts: 40369
Joined: 30/07/2015 20:01

#2174 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Hakiz »

izvrsni direktor wrote: 24/06/2021 18:04 Kolko bidim, rjesenje koje nacionalisti zagovaju je da se mrzimo dok ne pocrkamo. :-)
Da odbijamo svaku saradnju sa njima, ali pri tome da ih tjeramo da bosnu vole.
Rjesenje je da se ne ide u banjaluku, ali da im ne dozvolimo nikad da se otcijepe.
Rjesenje je da trazimo od njih da odu u srebrenicu ali u isto vrijeme da pljujemo one koji odu do banjaluke.

Bakir i dodik su ponosni na vas. A vjerujem i oni sto su osudjeni u hagu. Tacno ste onakvi kakvi su zeljeli da budete.
Podjele dok ne pocrkaju svi!
Karikiraš. Moj pravo dobar drug je Srbin. Nemam ja problem sa Srbima i da se sa njima sarađuje.

Ne može se sarađivati sa nekim tridesetogodišnjakom likom u Minhenu koji ima istetoviranu (nacističku, ima i budističkih koje su dobre) svastiku i u sobi mu je slika Adolfa. To što je Nijemac je slučajno i nebitno. Ima 80 miliona drugih Nijemaca sa kojima se i može i treba sarađivati. Tako se ne može sarađivati sa nekim ko kaže da je Ratko heroj. To što je Srbin, pa još i gradonačelnik, je slučajno i nebitno. Ima milion drugih Srba sa kojima se i može i treba sarađivati.

Mora biti linija ispod koje se ne ide. Ako je nema, onda je sve moguće, dozvoljeno, i šta je najgore, ispade poželjno.

Ali, znam ja da to nije neshvatanje napisanog nego namjerno izvrtanje. Daj, ba, da zaboravimo prošlost, ko će razmišljati, valja se truditi, obrazovati, prevaspitavati, trpjeti zbog nekih glupih principa i ko zna šta sve ne. Šta ovaj stari kaki? Ovako zaboravimo i idemo dalje. Šta je bilo? Ništa. K'o rek'o? Zeko rek'o. Je li tako :wink:

Samo, kada dođe četvrtak, nemoj da se bunite.
izvrsni direktor
Posts: 9321
Joined: 20/12/2018 16:11

#2175 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by izvrsni direktor »

Hakiz wrote: 24/06/2021 18:19 [ truditi, obrazovati, prevaspitavati
Sve ono sto svakom dobro odgojenom sda-ovcu i snsd-ovcu najvise smeta. Obrazovanje, trud, prevaspitavanje...
U skladu s tim i imamo sramotne rezultate pisa testiranja. Ali to nikome ne smeta, smeta sto je neko otisao u banja luku da razgovara.
Post Reply