Gradonačelnica Sarajeva

Post Reply
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#7151 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Haris.ba »

Better Man wrote: 14/03/2024 15:32 Onda bi je sigurno isključili iz SDP-a.
Mozda bi ona Neku iskljucila iz Sdpa....

Ne znam kako ne vidite da u Sdp se profilira posebna struja koja moze zavrsiti novim DFom
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55692
Joined: 15/12/2008 16:53

#7152 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by ultima_palabra »

Haris.ba wrote: 14/03/2024 15:34
Better Man wrote: 14/03/2024 15:32 Onda bi je sigurno isključili iz SDP-a.
Mozda bi ona Neku iskljucila iz Sdpa....

Ne znam kako ne vidite da u Sdp se profilira posebna struja koja moze zavrsiti novim DFom
Pricali smo o tome ima dvije godine. Rumeni, Irfo, rodjena Londrc, ko jos?
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#7153 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Haris.ba »

ultima_palabra wrote: 14/03/2024 15:37 Pricali smo o tome ima dvije godine. Rumeni, Irfo, rodjena Londrc, ko jos?
Becirevic, Steta (jos nije odlucio)....
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#7154 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by sumirprimus »

Haris.ba wrote: 14/03/2024 15:38
ultima_palabra wrote: 14/03/2024 15:37 Pricali smo o tome ima dvije godine. Rumeni, Irfo, rodjena Londrc, ko jos?
Becirevic, Steta (jos nije odlucio)....
mislim da je mislio na denisa pod rumeni :D
talijan97
Posts: 311
Joined: 26/11/2019 18:18

#7155 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by talijan97 »

Bodkin wrote: 14/03/2024 13:59 Sabina je za ovu mahalsku papanku merkel u najmanju ruku
Botino
Bitvin
Posts: 249
Joined: 08/02/2024 20:43

#7156 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Bitvin »

Better Man wrote: 14/03/2024 15:31
Benjamina se sramno ponijela prema porodicama žrtava Cacinih zločina, jer je odbila da se nađe s njima, odnosno da ih primi i sasluša njihovo mišljenje u vezi spomenika na Kazanima. Čak ni sve žrtve nisu navedene na spomeniku.
Kad ih je odbila? Ako su neki mitomani s idejama o "157 hiljada protjeranih Srba iz Sarajeva", naravno da se s takvima nema šta sastajati.
User avatar
shbc
Posts: 3361
Joined: 20/07/2012 12:13

#7157 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by shbc »

Ebote koji kult licnosti zenska stvara :lol:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#7158 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Chmoljo »

sumirprimus wrote: 14/03/2024 14:34 znam ja vrlo dobro sta znaci, zato ga i koristim.
plastican primjer sirije ja postavljam ovde kao kontru na svu patetiku i dreku oko palestine, gdje se 10 + godina sutilo ili jos gore ismijavalo od dobrog dijela forumasa stand sa lubvenicam i sl. a sta se pisalo nije tesko upratiti. tad je saxx bio glavna meta.
koja priroda rata? to sto ljudi poistovjecuju rat u gazi sa nacistima, ili jos gore sa nasim ratom, ili ukrjainom? mada nigdje nece reci da je hamas presao liniju i u danu ubio preko hiljadu izraelaca i sam time izazvao odogovr izraela ovakav kakav je ,ne ti licno ,ali tebe trigeruje sve ostalo pisano o gazi. dakle ista je tu emocija. da da ja spamujem, a kada likovi ovde pocnu lijepiti klipove i jutujub snimke jedan za drugim u ponjavama to ignorirate jer ne odudara od vecinskog narativa. sve je u oku posmatraca.
evo ga opet podvriskujem, ja podvrisjukem dok vi zuc kidate ovde na forumu i lijepite vi meni razne etikete ak ces vec o etiketama, sam sta sve od cioniste, ČIFUTA, NACISTE,bla bla truc. koliko se ovde patetiste i iznose neistine recimo o genocidu u gazi. ili poredjenje sa nacistima koje hladno prolazi nekaznjeno a kad ja ukazem na stvarnu kolaboraciju arapa sa nacistima onda.....
ratni zlocini da, prekomjerena upotreba sile, nad civilnim stanovnistvom da, ali genocid ne. to sto ovde mnog ifuraju arapsku i al dzazira propagandu isto je vecinski narativ ni meni nista ne znaci.
ja se istresam, :lol:
vecinski narativ na ovoj temi je lud. doduse, vecina je podrzavala i asada. tako da me ne cudi. ovde je problem samo to sto se radi o jevrejima kontra muslimana. nista vise. kao dominantan razlog istupanja, vrijedjanja, histerije i patetike.
ja ne pametujem ja samo ukazujem na sulud stav vecine. i ne zelim se dodvoriti takvom stavu jok.
jbo izrael, mrznja koja ovde izbija nije normalna.
ne interesujes ni ti mene vjeruj , cuj ne interesujes me a non stop odgovara, kavi ste vi ljudi, kada me se vrijdalo za istinu ovde sutili ste, a skakali kao oprzeni kada bih ja bocnuo, to meni dovoljno govori.
Mnogo opštih mjesta, poluistina i tlapnje. Kako pokazati da te boli kurac za djecom tamnije boje kože a da ne kažeš da te boli kurac za djecom tamnije boje kože :thumbup:

Klasika.

Poređenje sa nacistima je u stvari poprilično spot on.

Od aparthejda, etničkog čišćenja, do diskriminacije vlastitog stanovništva zbog boje kože. I pri tome ne mislim na arape nego na jevreje pridošle iz arapskih zemalja. Ni zatvaranje maloljetnika im nije strano. Na lijepe oči.

Sjećam se i ja sarajevoxxx i nkegoovg ignorisanja glavosječa. Ti naravno imaš selektivnu amneziju.

No, off topic je, a ti kao i uvijek cirkuzaš. :thumbup:
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6773
Joined: 20/02/2013 14:14

#7159 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Cherry-Cherry »

Benjamina, Irfan i Denis će na kraju otići kod Komšića. A moguće nekad i u sda, samo im je ofirno direkt.
Osmi Socrates
Posts: 8108
Joined: 19/10/2020 15:33

#7160 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Osmi Socrates »

Njoj ne da je ofirno, nego je i nemoguće, jer ona nije na mjesto gradonačelnice došla tako što su je izabrali građani nego je došla zbog dogovora tri stranke, i zato što je članica jedne od tih stranaka.

Kako su je postavili, tako je mogu i smjeniti, preko Gradskog Vijeća. Naravno, moraju imati i izgovor. :lol:

Ne znam koliko je njima u interesu da je sada smjenjuju, ali da moraju razgovarati o njenom ponašanju, to je pod moranje. Ne služi koalicija samo da se zgrabi vlast, nego je i instrument kontrole pojedinih stranaka, pa i njihovih članova, ako se javi potreba za tim.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#7161 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Better Man »

Bitvin wrote: 14/03/2024 16:18
Better Man wrote: 14/03/2024 15:31
Benjamina se sramno ponijela prema porodicama žrtava Cacinih zločina, jer je odbila da se nađe s njima, odnosno da ih primi i sasluša njihovo mišljenje u vezi spomenika na Kazanima. Čak ni sve žrtve nisu navedene na spomeniku.
Kad ih je odbila? Ako su neki mitomani s idejama o "157 hiljada protjeranih Srba iz Sarajeva", naravno da se s takvima nema šta sastajati.
Odbila ih je kad se konačno pokrenula priča da se na Kazanima postavi spomenik Cacinim žrtvama. I to nisu mitomani, već porodice koje i danas žive u Sarajevu. Ako može na vijećnici da stoji ploča sa natpisom koje odgovoran za njeno spaljivanje, onda je isto tako na spomeniku na Kazanima trebalo da piše da je ratni zločinac Caco odgovoran za smrt nevinih građana Sarajeva i to ne sa Srba, već i Bošnjaka i Hrvata i ostalih.
Last edited by Better Man on 15/03/2024 13:31, edited 1 time in total.
giannibelif
Posts: 1995
Joined: 28/01/2017 22:11

#7162 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by giannibelif »

Upravo tako, znam porodicu koja nije egzaktno srpska cijela, izgubili su člana, djed od sedamdesetak u trenutku zločina.
seksi_ideje
Posts: 1091
Joined: 29/07/2022 15:43

#7163 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by seksi_ideje »

Better Man wrote: 14/03/2024 11:09
seksi_ideje wrote: 14/03/2024 00:03 Benjamini nije mjesto u SDP-u. Kazani i njen nacin ponasanja su meni sve rekli sta trebam da znam o njoj. Takodjer sto nikad nije podrzala pride. Njeni zadnji ispadi oko sjajni umjetnika i losi osoba dijeluju kao nesto cemu se niti jedan jedini autokrata nebi posramio.
Žena sebe smatra socijaldemokratom, a u putu se nije srela sa socijaldemokratijom. Kad treba imenom i prezimenom navesti zločince koji su napadali i rušili ovaj grad je uredu, ali kad treba navesti iste takve zločince s naše strane, koji su ukaljali svoje ime i ime ARBiH, tad to nije uredu. Ona se našla govoriti i određivati koje dobar, a ko nije. Pa jedna Jasmila Žbanić je na promociji ove države uradila više nego će Benjamina uraditi za svog života. Dovoljno je spomenuti njen govor kad je u Berlinu primila Zlatnog medvjeda, kojim je opalila šamar Evropi u vezi ratnih zločinaca, da ne spominjem dalje.


Mene je stvarno sokiralo to ponasanje. Ko je ona zapravo da govori ko je los, a ona eto, tako divna i krasna? To je vec jedan ozbiljan signal da je njen ego daleko veci nego sto bi trebao biti.

A mene generalno zabrinjava taj trend kod SDP -a da odredjeni likovi vise mirisu na SDFA nego na SDP. A ima i nekoliko.

Uz to bi Benjamina trebala biti malo opreznija oko moguceg ulazka u sukob sa Sabinom. Ukoliko bi doslo do jedne ozbiljne debate pred kamerama ne bih ona dobro prosla protiv Sabine. Tako da, bilo bi joj bolje da suti i postavlja objave o obonovi razni fasada, sto joj je i zadatak.
giannibelif
Posts: 1995
Joined: 28/01/2017 22:11

#7164 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by giannibelif »

Binaš nije postala slučajno političarka i dobila mandat na grebalici zakulisnih kombinacija. Ovu bi zakucala argumentima bez problema kao što to radi sa 99 posto oponenata.
HelaS
Posts: 5670
Joined: 22/09/2018 13:21

#7165 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by HelaS »

Cherry-Cherry wrote: 14/03/2024 21:38 Benjamina, Irfan i Denis će na kraju otići kod Komšića. A moguće nekad i u sda, samo im je ofirno direkt.
Tačno tako :thumbup:
User avatar
piupiu
Posts: 16645
Joined: 05/01/2008 05:08

#7166 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by piupiu »

jasko_ba wrote: 14/03/2024 07:17 jebeno je kad covjeka krene lajk na fejsbuku, valja to odrzavati :-)
:lol: Bravooo :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#7167 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Truba »

binkica je na izravnim izborima gubila i dobivala
a bendzi je ušlja na malja vrata konstruktom

dok bendzi ne izdađe na megdan narodu može binkici samo nosat cekere
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#7168 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by KraljicaIzJajca »

Osmi Socrates wrote: 14/03/2024 22:20 Njoj ne da je ofirno, nego je i nemoguće, jer ona nije na mjesto gradonačelnice došla tako što su je izabrali građani nego je došla zbog dogovora tri stranke, i zato što je članica jedne od tih stranaka.

Kako su je postavili, tako je mogu i smjeniti, preko Gradskog Vijeća. Naravno, moraju imati i izgovor. :lol:

Ne znam koliko je njima u interesu da je sada smjenjuju, ali da moraju razgovarati o njenom ponašanju, to je pod moranje. Ne služi koalicija samo da se zgrabi vlast, nego je i instrument kontrole pojedinih stranaka, pa i njihovih članova, ako se javi potreba za tim.
Da joj napokon skinu umiljati osmijeh sa lica dok priča, to bi bila velika šteta. :lol:

Sad ozbiljno, muž liže Sebijine stope, jer radi u njenoj bolnici, tak' da, Bendžica može nastaviti sa cerekanjem.
giannibelif
Posts: 1995
Joined: 28/01/2017 22:11

#7169 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by giannibelif »

Otkako je počela objedovati sa desnicom fizički je propala još više. Pokupi se taj oreol, dzaba.
sumirprimus
Posts: 81696
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#7170 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by sumirprimus »

...
palermo
Posts: 22372
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#7171 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by palermo »

Haris.ba wrote: 14/03/2024 15:34
Better Man wrote: 14/03/2024 15:32 Onda bi je sigurno isključili iz SDP-a.
Mozda bi ona Neku iskljucila iz Sdpa....

Ne znam kako ne vidite da u Sdp se profilira posebna struja koja moze zavrsiti novim DFom
Pa ja mislim da ovi mladi SDP- ovi lavovi zapravo ne zele niti hoce biti u sjeni NiP-a......ne vjerujem u neki novi DF, prije mislim da ce Nerku oni doci glave.

A Bendzi je populista par excellance, al opet nekako mi izgleda prilicno licemjerno toliko se zgrazavati nad njenim populizmom, kad ona nista druge ne radi nego kopira Kiflu....doduse sa drugacijom pozadinom al metoda je ista..
caros
Posts: 1362
Joined: 16/03/2012 19:05

#7172 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by caros »

giannibelif wrote: 15/03/2024 10:04 Otkako je počela objedovati sa desnicom fizički je propala još više. Pokupi se taj oreol, dzaba.
Ošini po fizičkom izgledu žene, totalno si progresivno-liberalan.
palermo wrote: 15/03/2024 10:45
Haris.ba wrote: 14/03/2024 15:34
Better Man wrote: 14/03/2024 15:32 Onda bi je sigurno isključili iz SDP-a.
Mozda bi ona Neku iskljucila iz Sdpa....

Ne znam kako ne vidite da u Sdp se profilira posebna struja koja moze zavrsiti novim DFom
Pa ja mislim da ovi mladi SDP- ovi lavovi zapravo ne zele niti hoce biti u sjeni NiP-a......ne vjerujem u neki novi DF, prije mislim da ce Nerku oni doci glave.

A Bendzi je populista par excellance, al opet nekako mi izgleda prilicno licemjerno toliko se zgrazavati nad njenim populizmom, kad ona nista druge ne radi nego kopira Kiflu....doduse sa drugacijom pozadinom al metoda je ista..
SDP i NS su generalno nebitni, totalni nosilac trojke je NiP, a znamo čiji su njihovi glasači. Koalicija koja nema budućnost. Zato SDP i prelazi u populizam jer će se drugačije ugasiti.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#7173 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Haris.ba »

caros wrote: 15/03/2024 11:28 SDP i NS su generalno nebitni, totalni nosilac trojke je NiP, a znamo čiji su njihovi glasači. Koalicija koja nema budućnost. Zato SDP i prelazi u populizam jer će se drugačije ugasiti.
Stvar je koalicionog kapaciteta. Sda je udario samar realnosti kada po prvi put nisu mogli naci dovoljno kurbana da koaliraju.

Sdp i Ns su bile pragmaticne i skontale da nikada u vlast nece ako ne naprave dogovor sa Nip. A, i Nip razumije da nema dovoljno kapaciteta samostalno.

Jos dugo vremena ce trajati koalicija dok se sa vrha to zeli. Vidjeli smo na primjeru carki u opcini Centar i NS. Pa u NS je Sdp fakticki u nejavnoj koaliciji sa Sda.

Nip uzgleda kao nosilac trojke, ali u najboljoj poziciji je Sdp. Jer trenutno NiP tesko da moze sa Sda, Ns isto tako. Trenutno je jedino Sdp taj koji moze najlakse ici sa Sda. Pa vec u dva kantona su i vlast (mada je tu i znip pripomogao).
Odatle i odredjena javna tisina Nipovaca na neke stvari, a Sdpova javna reagiranja mogu bez tolikih filtera.
palermo
Posts: 22372
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#7174 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by palermo »

Haris.ba wrote: 15/03/2024 11:41
caros wrote: 15/03/2024 11:28 SDP i NS su generalno nebitni, totalni nosilac trojke je NiP, a znamo čiji su njihovi glasači. Koalicija koja nema budućnost. Zato SDP i prelazi u populizam jer će se drugačije ugasiti.
Stvar je koalicionog kapaciteta. Sda je udario samar realnosti kada po prvi put nisu mogli naci dovoljno kurbana da koaliraju.

Sdp i Ns su bile pragmaticne i skontale da nikada u vlast nece ako ne naprave dogovor sa Nip. A, i Nip razumije da nema dovoljno kapaciteta samostalno.

Jos dugo vremena ce trajati koalicija dok se sa vrha to zeli. Vidjeli smo na primjeru carki u opcini Centar i NS. Pa u NS je Sdp fakticki u nejavnoj koaliciji sa Sda.

Nip uzgleda kao nosilac trojke, ali u najboljoj poziciji je Sdp. Jer trenutno NiP tesko da moze sa Sda, Ns isto tako. Trenutno je jedino Sdp taj koji moze najlakse ici sa Sda. Pa vec u dva kantona su i vlast (mada je tu i znip pripomogao).
Odatle i odredjena javna tisina Nipovaca na neke stvari, a Sdpova javna reagiranja mogu bez tolikih filtera.
Koalicija ce trajati do prve objave izbornih rezultata. Nakon toga, zavisno od rezultata,svatko ce se pozicionirati. SDP je tu u najlagodnijoj situaciji.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55692
Joined: 15/12/2008 16:53

#7175 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by ultima_palabra »

palermo wrote: 15/03/2024 10:45
Haris.ba wrote: 14/03/2024 15:34
Better Man wrote: 14/03/2024 15:32 Onda bi je sigurno isključili iz SDP-a.
Mozda bi ona Neku iskljucila iz Sdpa....

Ne znam kako ne vidite da u Sdp se profilira posebna struja koja moze zavrsiti novim DFom
Pa ja mislim da ovi mladi SDP- ovi lavovi zapravo ne zele niti hoce biti u sjeni NiP-a......ne vjerujem u neki novi DF, prije mislim da ce Nerku oni doci glave.

A Bendzi je populista par excellance, al opet nekako mi izgleda prilicno licemjerno toliko se zgrazavati nad njenim populizmom, kad ona nista druge ne radi nego kopira Kiflu....doduse sa drugacijom pozadinom al metoda je ista..
Samo sto glasaci NIPa i SDPa nisu bas isti. Sa Kiflom znas sta dobijas, ali mislim da je SDP obecavao nesto drugo.
Post Reply