Gradonačelnica Sarajeva

Post Reply
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#2726 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by pici »

vatrogasac wrote: 24/07/2021 23:01
pici wrote: 24/07/2021 17:03

opet bosnjace vrli, ko je spominjao reisa u citavoj ovoj prici, ko sto moonca tvrdi da je moja patetika sto se prozivam na "vjeru" doticnih osoba koji je prozivaju... tako je i tvoja patetika pozivanje na reisa i IZ, o kojoj ja nisam slovo prozborio... jevrejka e to nisam znao...selam :bih:
Uglavnom, ne devera mi se sa nečijim stereotipima, koje si pokazao gore pa da te podsjetim na šta sam replicirao. Posebno ne sa nečijim izvlakušama kao nemaš pojma da si rekao. A valjda je i reis vrli vjernik i vrli Bošnjak. I stvarno, zašto bi neki vjernik Bošnjak bio protiv Benjamine?
pici wrote: 24/07/2021 15:21 ... ne kontam vasKe "vjernike" al bas nikako, de me prosvjetli...
Lično od Benjamine ne očekujem mnogo zbog njene pozicije i ovlasti da ne bi razočarenje bilo proporcionalno očekivanjima. Primjetno je da ona ovoj funkciji hoće da poveća važnost pa vidjet ćemo kada bude važnija.
o vrli bosnjace muslimanu ja mislim da navodnici nesta predstavljaju, al et tebi bode oci stereotip koji ja "navodno" imam prema muslimanima... i tacno je da najvise pljuvace Bendjamine boli to sto se ne izjasnjava kao bosnjakinja i sto nije vjerske orjetancije muslimanka... imas u gornjim postovima primjera koliko hoces al to se ne vidi neg moji navodnici o tim "vjenicima" i njihov ne stereotip nego cista fasisticka retotika... opet reisa ubacujes, sta si ti muftija njegov glasnogovornik... de mani se meni suplje i demagogije to mores krezubicama iz sdO... selam :bih:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65331
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2727 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by _BataZiv_0809 »

@mba wrote: 24/07/2021 19:54 Još je Risto Đogo govorio: Koliko još treba da vas ubijemo da prestanete da želite da živimo zajedno.
Odseli se iz Svicarske onda.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#2728 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by vatrogasac »

pici wrote: 24/07/2021 23:24
o vrli bosnjace muslimanu ja mislim da navodnici nesta predstavljaju, al et tebi bode oci stereotip koji ja "navodno" imam prema muslimanima... i tacno je da najvise pljuvace Bendjamine boli to sto se ne izjasnjava kao bosnjakinja i sto nije vjerske orjetancije muslimanka... imas u gornjim postovima primjera koliko hoces al to se ne vidi neg moji navodnici o tim "vjenicima" i njihov ne stereotip nego cista fasisticka retotika... opet reisa ubacujes, sta si ti muftija njegov glasnogovornik... de mani se meni suplje i demagogije to mores krezubicama iz sdO... selam :bih:
A šta sam ti ja rekao, a šta je stereotip?
U osnovi stereotipa nalazi se pogrešno i neopravdano široko poopćavanje te konvencionalno i pojednostavljeno mišljenje, koncepcija ili vjerovanje. Stoga se svaki kolektivni stereotip koji sadrži izrazito emocionalno negativno ocjenjivanje neke etničke, nacionalne, vjerske, socijalne ili druge skupine tumači kao predrasuda.
I ti si na osnovu nekoliko komentara 'poopćio' sve ljude nazora koje nabroja.
Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#2729 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Novak20 »

Bolje pisati o jednom "gafu" iz dobre namjere SDP gradonačelnice Benjamine nego o aktualnom kriminalu i falsificiranju diploma kojim je hrpa esdeaovaca zauzela pozicije koje ne bi mogli sanjati da smo normalno društvo.
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#2730 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by pici »

vatrogasac wrote: 24/07/2021 23:47
pici wrote: 24/07/2021 23:24
o vrli bosnjace muslimanu ja mislim da navodnici nesta predstavljaju, al et tebi bode oci stereotip koji ja "navodno" imam prema muslimanima... i tacno je da najvise pljuvace Bendjamine boli to sto se ne izjasnjava kao bosnjakinja i sto nije vjerske orjetancije muslimanka... imas u gornjim postovima primjera koliko hoces al to se ne vidi neg moji navodnici o tim "vjenicima" i njihov ne stereotip nego cista fasisticka retotika... opet reisa ubacujes, sta si ti muftija njegov glasnogovornik... de mani se meni suplje i demagogije to mores krezubicama iz sdO... selam :bih:
A šta sam ti ja rekao, a šta je stereotip?
U osnovi stereotipa nalazi se pogrešno i neopravdano široko poopćavanje te konvencionalno i pojednostavljeno mišljenje, koncepcija ili vjerovanje. Stoga se svaki kolektivni stereotip koji sadrži izrazito emocionalno negativno ocjenjivanje neke etničke, nacionalne, vjerske, socijalne ili druge skupine tumači kao predrasuda.
I ti si na osnovu nekoliko komentara 'poopćio' sve ljude nazora koje nabroja.
dobro je ovaj put nisi ubacio reisa... mores to macku o rep...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31485
Joined: 16/04/2011 18:46

#2731 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by skafiskafsnjak »

smijesni_ste wrote: 24/07/2021 19:57 Hajde barem ti u Švici nemaš tih problema, ali lijepo je što si zabrinut za situaciju ovdje...
Smijesan si.
Po zelenima, kad neko.ode , treba mu pasos oduzeti, zabraniti ucestvovanje na forumima itd :lol:

Pa niko nije otisao radi ceifa ili mrznje prema drzavi... Volimo.je svi i dalje...samo.ne volimo zelene govnare zbog kojih nismo imali buducnosti dole
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#2732 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by vatrogasac »

pici wrote: 25/07/2021 00:01 ... mores to macku o rep...
Jah, što bi rek'o Dodik. Tradicija postojanja mene na forumu me naučila a posteriori da je ovo drugačije javmo mnijenje od realnog pa i ja kačam mačku o rep. Obično je vrijedno dok si ovdje.
User avatar
Gusar-from-Riga
Posts: 622
Joined: 11/06/2020 18:04

#2733 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Gusar-from-Riga »

vatrogasac wrote: 25/07/2021 11:37
pici wrote: 25/07/2021 00:01 ... mores to macku o rep...
Jah, što bi rek'o Dodik. Tradicija postojanja mene na forumu me naučila a posteriori da je ovo drugačije javmo mnijenje od realnog pa i ja kačam mačku o rep. Obično je vrijedno dok si ovdje.
skim ti raspravljas, s picijem dvorskom ludom, gdje sprca godine, mogu ga i zamisliti uzivo :-)
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#2734 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by pici »

bosnjackim sovinistima smeta fotkanje, grljenje, garderoba a ne smeta im lopovluk njiHovijeH velikasHa... fino pitam jel vam smeta sto gradonacelnica nije bosnjakinja i muslimanka... nemote se kriti iza reisa, IZ i patriJotizma prema domovini... jednostavno pitanje sa kratkim odgovorom... mjesto da kazete hvala dragom allahu sto nam posla ovakvo divno stvorenje i posteno, njima smeta "fotkanje, grljenje, mili moji, garderoba itd... FUJ.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#2735 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Snake Eyes »

Bogic Bogicevic je bio odlican izbor za gradonacelnika ili neko poput njega. Promasaj su i Skaka i aktuelna gradonacelnica.
A oni kojima smeta sto nije muslimanka jednaki su sovinisti poput onih kojima je drago sto nije muslimanka.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2736 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by moonca »

pici wrote: 25/07/2021 12:02 bosnjackim sovinistima smeta fotkanje, grljenje, garderoba a ne smeta im lopovluk njiHovijeH velikasHa... fino pitam jel vam smeta sto gradonacelnica nije bosnjakinja i muslimanka... nemote se kriti iza reisa, IZ i patriJotizma prema domovini... jednostavno pitanje sa kratkim odgovorom... mjesto da kazete hvala dragom allahu sto nam posla ovakvo divno stvorenje i posteno, njima smeta "fotkanje, grljenje, mili moji, garderoba itd... FUJ.
Gdje su i sta rade, prethodni gradonacelnici Sarajeva?
User avatar
vjeshalica
Posts: 16917
Joined: 31/03/2019 14:56

#2737 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by vjeshalica »

pici wrote: 25/07/2021 12:02 bosnjackim sovinistima smeta fotkanje, grljenje, garderoba a ne smeta im lopovluk njiHovijeH velikasHa... fino pitam jel vam smeta sto gradonacelnica nije bosnjakinja i muslimanka... nemote se kriti iza reisa, IZ i patriJotizma prema domovini... jednostavno pitanje sa kratkim odgovorom... mjesto da kazete hvala dragom allahu sto nam posla ovakvo divno stvorenje i posteno, njima smeta "fotkanje, grljenje, mili moji, garderoba itd... FUJ.
Smeta njima mnogo stosta a najvise im smeta pristojnost ove mlade zene. Uglavnom pljuju po njoj SDA krompirušice i raspale seoske nimfomanke koje nisu uspjele. Msm vidi se kad neko izadje iz pristojne kuce od pristojnih roditelja i sama pojava njena je osvjezenje nakon prostacke zabokrecine trecerazrednog sunetlijice.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#2738 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by vatrogasac »

vjeshalica wrote: 25/07/2021 14:53
pici wrote: 25/07/2021 12:02 bosnjackim sovinistima smeta fotkanje, grljenje, garderoba a ne smeta im lopovluk njiHovijeH velikasHa... fino pitam jel vam smeta sto gradonacelnica nije bosnjakinja i muslimanka... nemote se kriti iza reisa, IZ i patriJotizma prema domovini... jednostavno pitanje sa kratkim odgovorom... mjesto da kazete hvala dragom allahu sto nam posla ovakvo divno stvorenje i posteno, njima smeta "fotkanje, grljenje, mili moji, garderoba itd... FUJ.
Smeta njima mnogo stosta a najvise im smeta pristojnost ove mlade zene. Uglavnom pljuju po njoj SDA krompirušice i raspale seoske nimfomanke koje nisu uspjele. Msm vidi se kad neko izadje iz pristojne kuce od pristojnih roditelja i sama pojava njena je osvjezenje nakon prostacke zabokrecine trecerazrednog sunetlijice.
Ovakav vokabular ne koristi ni Bulevar na Klixovim člancima. Prije sofizam nego paralogizam koji je prisutan kao način argumentacije na društvenim mrežama. Padaju standardi na forumu.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65331
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2739 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by _BataZiv_0809 »

Je li to onaj Zubcevic sto su mu radnici prekarijat a on deklarisani ljevicar?
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#2740 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by hadzinicasa »

Povrac na clanak.
User avatar
Styling
Posts: 12488
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#2741 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Styling »

_BataZiv_0809 wrote: 25/07/2021 18:18 Je li to onaj Zubcevic sto su mu radnici prekarijat a on deklarisani ljevicar?
Taj lik ni za sta nije relevantan. Sakupi mahlske price, pisanja pojedinih portala i kao napise osvrt. Nidje veze.
User avatar
Better Man
Posts: 16656
Joined: 01/10/2006 20:10

#2742 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Better Man »

Snake Eyes wrote: 25/07/2021 12:11 Bogic Bogicevic je bio odlican izbor za gradonacelnika ili neko poput njega. Promasaj su i Skaka i aktuelna gradonacelnica.
A oni kojima smeta sto nije muslimanka jednaki su sovinisti poput onih kojima je drago sto nije muslimanka.
Bogić jeste bio odličan izbor, ali budimo realni, čovjek je u godinama i narušenog zdravlja i ova funkcija bi mu bila teret. Bogić trebao biti gradonačelnik u vrijeme dok je bio mlađi. On je bio i ostao veliki gospodin i čovjek je strašno.pametan.
User avatar
relativno84
Posts: 15296
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#2743 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by relativno84 »

I tako Zubcevic u par mjeseci od britkog pera koje razara zelenu hobotnicu do zelenog piskarala. Sam pao sam se ubio, drznuo se da trazi pare za tu sejtansku muziku. Nije hadzija Dino bankomat da tako baca pare. Osim ako si muftija pa obnavljas vozni park.

Sto se tice ovog osvrta na iznenadjenu i potresenu Benjaminu, nije to daleko od istine ali nije nesto lose. Vecina se zalila kako Sakaka od te pozicije pravi nesto sto ona nije, petljajuci se u projekte na koje nema pravo. I to se zavrsilo, sad imamo modela koji se slika i grli jer je to ocito jedina stvar koju treba da radi.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2744 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by moonca »

Nema iskustva... sta je radila/obavljala do ove funkcije...? Pocetak'bombastichan medijski' .. mislim da ce joj ovo biti prva i zadnja .. javna funkcija.
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#2745 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Droog »

Sarajmen wrote: 25/07/2021 21:19 U tom smislu nešto više saznanja ima u biografiji gradonačelnice, link: https://www.sarajevo.ba/bs/article/1184 ... i-galerija

Vidim na istoj stranici, između ostalog, i Javni oglas za prodaju službenih putničkih automobila u vlasništvu grada Sarajeva. Pretpostavljam da po tom pitanju se namjerava uvesti reda i umanjiti budzetski rashod.
Samo nek prodaju. Koji ce im vozila tolika?
Ostaviti 2-3 i cao.
Ako zapne (pokvari se ili nesto) - ima rentacar koji dan.

I moze li mi neko objasniti pojavu furanja samo jedne marke ili grupacije vozila (Skoda, WV, Audi) u svim jbnim ministarstvima, agencijama, parlamentima i ostalim javnim i drzavnim ustanovama???
User avatar
Dinostula
Posts: 3592
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#2746 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Dinostula »

Droog wrote: 27/07/2021 23:46
Sarajmen wrote: 25/07/2021 21:19 U tom smislu nešto više saznanja ima u biografiji gradonačelnice, link: https://www.sarajevo.ba/bs/article/1184 ... i-galerija

Vidim na istoj stranici, između ostalog, i Javni oglas za prodaju službenih putničkih automobila u vlasništvu grada Sarajeva. Pretpostavljam da po tom pitanju se namjerava uvesti reda i umanjiti budzetski rashod.
Samo nek prodaju. Koji ce im vozila tolika?
Ostaviti 2-3 i cao.
Ako zapne (pokvari se ili nesto) - ima rentacar koji dan.

I moze li mi neko objasniti pojavu furanja samo jedne marke ili grupacije vozila (Skoda, WV, Audi) u svim jbnim ministarstvima, agencijama, parlamentima i ostalim javnim i drzavnim ustanovama???
Imas tudje pare i onda kupujes najskuplje i najbolje. :D
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#2747 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by Droog »

Dinostula wrote: 27/07/2021 23:50
Droog wrote: 27/07/2021 23:46

Samo nek prodaju. Koji ce im vozila tolika?
Ostaviti 2-3 i cao.
Ako zapne (pokvari se ili nesto) - ima rentacar koji dan.

I moze li mi neko objasniti pojavu furanja samo jedne marke ili grupacije vozila (Skoda, WV, Audi) u svim jbnim ministarstvima, agencijama, parlamentima i ostalim javnim i drzavnim ustanovama???
Imas tudje pare i onda kupujes najskuplje i najbolje. :D
Dobro, da je najskuplje i najbolje - i nije vala. :mrgreen:

Mislim, fali im malo mastovitosti. :mrgreen:

Eno Jaguara, Alfe Giulie, onda mecke ove nove lijepo izgledaju, mozda neki suv tipa onih Evoque sto voze zene fudbalera po premieršipu...jeftinije recimo onaj Peugeot 508, Renault Talisman

Al jok, daj nam fauve :sad:

:mrgreen:

Al, nije tema jbg. Sorry
izvrsni direktor
Posts: 9023
Joined: 20/12/2018 16:11

#2748 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by izvrsni direktor »

Kad uvoznik Giulie i Evoqa bude neko blizak sda hdz snsd hobotnici, tada ce se ova auto i pojavljivati u voznom parku
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#2749 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by pici »



:thumbup:
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#2750 Re: Gradonačelnica Sarajeva

Post by pici »



:thumbup: :kiss:
Post Reply