Gradnja kuce - trosak

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5744
Joined: 04/08/2020 19:22

#76 Re: Gradnja kuce - trosak

Post by -Chesterfield- »

mali jomu wrote: 15/08/2022 19:27
-Chesterfield- wrote: 15/08/2022 17:24

Znaš li možda koliko milimetara prozor treba biti u malteru - ljepilu..? Ima li neki standard ili to otprilike?
Mislim na debljinu špalete... Nisam još obradio sa vanjske strane a planirao sam roletne naknadno ugraditi...

Image



Pogledaj kako se postavlja, pa ako si negdje pogrijesio, ispravis...








Nisi me razumio šta sam pitao. A pitanje je bilo koliko milimetara štok prozora treba biti u malteru. Ima ona zaštita na prozoru - traka. Ta zaštita ne pokriva par milimetara pa bi logično bilo da se malter nanese do zaštite.

Uglavnom... kod mene je bilo otprilike... :D

Image
User avatar
sime_cipol
Posts: 16835
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#77 Re: Gradnja kuce - trosak

Post by sime_cipol »

cable_stayed_bridge wrote: 28/08/2022 22:36 Koliko orijentaciono traje procedura za dobivanje građevinske dozvole za gradnju porodicne kuce cca 70-75m2 u osnovi, prizemlje i jedan eventualno dva sprata? Interesuje me za Sarajevo, ukoliko je neko u zadnje vrijeme radio vjerovatno otprilike se moze procijeniti vrijeme
Drug je krajem godine dobio gradjevinsku. Dobijanje urbanističke, gradjevinske i ostalih dozvola trajalo je oko 18mj
Trebam napomenuti da je sve on sam ganjao u slobodno vrijeme. I vjerujem kad bi se platilo nekome da ganja (advokatu npr) i ko zna sve fazone i folove, da bi islo brze.
U pitanju je Opstina NG.
mala_maja
Posts: 7
Joined: 13/03/2013 14:26

#78 Re: Gradnja kuce - trosak

Post by mala_maja »

Napravi li iko ovdje kucu? :D
Inace zanima me vase misljenje o Ytong kuci? Ima li neko nekakvo iskustvo?
Dobra mi je stvar sto na stranici imaju kalkulator, ukucas kvadrsturu izadje okvirna cijena. Znaci ja sam pokudala sa kucom od 85m2 i kuca premium, znaci materijal izadje oko 30k. E sad, ja nemam pojma ni koliko bi uopste izaslo otorilike materijal da je blok.
User avatar
Didier
Posts: 2240
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#79 Re: Gradnja kuce - trosak

Post by Didier »

Koja je najbolja firma za montažne kuće kod nas?

Uradio bih rado nešto od imitacije kamena. Imam neku zemlju između Stoca i Neuma, ali s obzirom da sam totalni laik za gradnju, spreman sam platiti malo više, a imati manje rizika.

Jasno mi je da me svako može zajebati, ali zato i pitam koja je najbolja firma za takve stvari?
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#80 Re: Gradnja kuce - trosak

Post by MehmedPasaMoric »

Iskreno nisam cuo da bilo ko pravi montazne kuce od kamena, ima ih dosta koji prave ali od drveta... Inace kamen je daleko najbolji materijal, steta sto malo ko zna raditi sa njim kako treba
kakolijeciti
Posts: 54
Joined: 31/07/2014 19:35
Contact:

#81 Re: Gradnja kuce - trosak

Post by kakolijeciti »

Cure i dečki, oprostite što ovako upadam ali namjerno malo želim reklamirati firmu (tim radnika koji stvarno dobro rade) koja radi na području Mostara i Hercegovine. Ako nekom treba hidroizolacija, kvalitetno urađena i u dogovorenom roku, slobodno ih kontaktirajte i dogovarajte. Bave se isključivo hidroizolacijom i termoizolacijom. Kome treba, neka zove ili pošalje e-mail sa pitanjima.
https://izolacijedzaja.com/
Rade najviše u Mostaru, ali znam da idu Livno, Jablanica, Stolac ... i gdje se već dogovore.
Last edited by kakolijeciti on 12/12/2022 21:29, edited 1 time in total.
kakolijeciti
Posts: 54
Joined: 31/07/2014 19:35
Contact:

#82 Re: Gradnja kuce - trosak

Post by kakolijeciti »

Didier wrote: 17/11/2022 19:50 Koja je najbolja firma za montažne kuće kod nas?

Uradio bih rado nešto od imitacije kamena. Imam neku zemlju između Stoca i Neuma, ali s obzirom da sam totalni laik za gradnju, spreman sam platiti malo više, a imati manje rizika.

Jasno mi je da me svako može zajebati, ali zato i pitam koja je najbolja firma za takve stvari?
Mislim da je https://promo.ba/ najduže prisutna u BiH, pa tako i među najboljima.
djama
Posts: 1795
Joined: 19/07/2013 20:52

#83 Re: Gradnja kuce - trosak

Post by djama »

Koliko je danas prosjek gradnje kuce po m2 do useljenja izuzev podnog grijanja i toplotnih pumpi jer bi to posebno mogao da zavrsim po povoljnijim cijenama.
Htio bi da pravim kucu nekih 100-120m2 stambene povrsine, zemlju imam pa da se raspitam na vrijeme.
I da li ima neka firma koja radi sistem kljuc u ruke a ne da ja hvatam majstore pojedinacno za sve tipove radova.
Hvala
User avatar
mirota
Posts: 2390
Joined: 11/01/2018 11:42

#84 Re: Gradnja kuce - trosak

Post by mirota »

djama wrote: 01/02/2024 13:40 Koliko je danas prosjek gradnje kuce po m2 do useljenja izuzev podnog grijanja i toplotnih pumpi jer bi to posebno mogao da zavrsim po povoljnijim cijenama.
Htio bi da pravim kucu nekih 100-120m2 stambene povrsine, zemlju imam pa da se raspitam na vrijeme.
I da li ima neka firma koja radi sistem kljuc u ruke a ne da ja hvatam majstore pojedinacno za sve tipove radova.
Hvala
zavisno od materijala ali od 1000/1400 km po kvm
Post Reply