Gradnja balkona

Post Reply
super_woofer
Posts: 173
Joined: 06/11/2011 12:52

#1 Gradnja balkona

Post by super_woofer »

Zanima me koliko kosta gradnja balkona na zadnjem spratu? Iskustva, ko je gradio, cijena, dozvole??

Zivim na stupinama TZ, to su zgrade sa krivim prozorima :)
User avatar
tf2_spy
Posts: 521
Joined: 15/06/2012 12:38

#2 Re: Gradnja balkona

Post by tf2_spy »

super_woofer wrote:Zanima me koliko kosta gradnja balkona na zadnjem spratu? Iskustva, ko je gradio, cijena, dozvole??

Zivim na stupinama TZ, to su zgrade sa krivim prozorima :)
kako misliš? dogradit balkon na zgradu koja je projektovana bez balkona?
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#3 Re: Gradnja balkona

Post by Heller »

:bih: :mrgreen:
super_woofer
Posts: 173
Joined: 06/11/2011 12:52

#4 Re: Gradnja balkona

Post by super_woofer »

tf2_spy wrote:
super_woofer wrote:Zanima me koliko kosta gradnja balkona na zadnjem spratu? Iskustva, ko je gradio, cijena, dozvole??

Zivim na stupinama TZ, to su zgrade sa krivim prozorima :)
kako misliš? dogradit balkon na zgradu koja je projektovana bez balkona?
Izbit iz gostinske sobe zid, i napraviti balkon..

Image

Nebi skroz prekrivao kao ovaj desni, nego samo izbio ovaj manji prozor stavio vrata i dobru nastresnicu, tj napraviti balkon balkon a ne dograditi sobu?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#5 Re: Gradnja balkona

Post by Alfons Kauders »

super_woofer wrote:
tf2_spy wrote:
super_woofer wrote:Zanima me koliko kosta gradnja balkona na zadnjem spratu? Iskustva, ko je gradio, cijena, dozvole??

Zivim na stupinama TZ, to su zgrade sa krivim prozorima :)
kako misliš? dogradit balkon na zgradu koja je projektovana bez balkona?
Izbit iz gostinske sobe zid, i napraviti balkon..

Image

Nebi skroz prekrivao kao ovaj desni, nego samo izbio ovaj manji prozor stavio vrata i dobru nastresnicu, tj napraviti balkon balkon a ne dograditi sobu?
Sve se moze kad se hoce, ali da sam na tvom mjestu ne bi se zajebavo oko toga, na stranu odobrenje.

Treba ti jedno milja stolarije za ona dva prozora, plus zajebancija oko ugradnje jer neces koristiti postojece otvore pa onda moras dobro 'zakrpiti' krov kad ubacis vrata. Dodaj na to par stoja za nadstresnicu (i vise ako ces prokrom ili nesh kvalitetno, da ne hrdja i da ne legne pod snijegom), tri metra alu ograde su jedno 4-5 stoja, i onda ti valja uraditi keramiku i ostale sitnice - odokativno preko tri milje posla - ako neces fuseraj i ako nista neces sam raditi, mozes proci i dosta skuplje, cetiri i kusur.

Po slikama mi se cini da prozor gleda na hotel, tj. na zapad, sto znaci da bi prije podne bilo ok, ali kad ljeti krene zalaziti sunce na 35C neces se plaho nasjedit na tom balkonu.

Buraz mi ima slicnu terasicu u potkrovlju, orijentisana na zapad... Pravo fin pogled, zalazak sunca ovo ono, al care od juna do septembra je fakat katastrofa za sjesti - cak i kad zadje sunce bude pretoplo, osjetno toplije nego na obicnim balkonima. I ja u stanu imam finu terasicu od 7-8 kvadrata, gleda na istok, gotivan pogled i sve, ali pravo da ti kazem na kraju ispadne da je i ne koristim puno - ljeti je fakat pretoplo za sve osim jutarnje kafe, a kad ko dodje, svi hoce da se zavale u dnevnu radi klime... Jos imaj u vidu da se takve otvorene terase sa strehom prljaju puno vise od klasicnih balkona - nisam se jednom zajebo pa izasao bez papuca, pa mi u dva koraka carape ko kod rudara.

Meni se cini kao previse para i zajebancije za malo ceifa. Ja bi tu lovu zasteko za renoviranje ili kupovinu drugog stana (ako ikad nemjeravas seliti)
super_woofer
Posts: 173
Joined: 06/11/2011 12:52

#6 Re: Gradnja balkona

Post by super_woofer »

To je otprilike i cifra o kojoj sam razmisljao... vidjao sam da su ljudi iskoristili ovaj mali prozor i na njega stavili vrata.. a ovaj veliki prozor nebi ni dirao.. moja strana gleda na hametovu pijacu, tako da poslije 12 nema sunca i to je jedan od glavnih razloga sto hocu da to uradim..

Hvala na odgovoru i svaki naredni je dobro dosao...
crnoplavo
Posts: 1446
Joined: 28/01/2012 15:03

#7 Re: Gradnja balkona

Post by crnoplavo »

super_woofer wrote:
tf2_spy wrote:
super_woofer wrote:Zanima me koliko kosta gradnja balkona na zadnjem spratu? Iskustva, ko je gradio, cijena, dozvole??

Zivim na stupinama TZ, to su zgrade sa krivim prozorima :)
kako misliš? dogradit balkon na zgradu koja je projektovana bez balkona?
Izbit iz gostinske sobe zid, i napraviti balkon..

Image

Nebi skroz prekrivao kao ovaj desni, nego samo izbio ovaj manji prozor stavio vrata i dobru nastresnicu, tj napraviti balkon balkon a ne dograditi sobu?
ma prosiri se jedno pet metara, napravi sobu,
golddigger
Posts: 78
Joined: 19/11/2013 10:45

#8 Re: Gradnja balkona

Post by golddigger »

Da ozivim ovu temu, zanima me kakva sve odobrenja trebaju da se nadogradi balkon na zgradi. U pitanju je prizemlje zgrade. I da li je pokretac teme izgradio lift posto sam i ja iz Tuzle?
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#9 Re: Gradnja balkona

Post by Heller »

golddigger wrote:Da ozivim ovu temu, zanima me kakva sve odobrenja trebaju da se nadogradi balkon na zgradi. U pitanju je prizemlje zgrade. I da li je pokretac teme izgradio lift posto sam i ja iz Tuzle?
Ma deri brate boli te kurac za dozvolama, čork u neboderu izbi noseći zid na Ircu, nikom ništa.
Melany21
Posts: 45
Joined: 14/05/2017 22:10

#10 Re: Gradnja balkona

Post by Melany21 »

Pozdrav,

Da li mi neko moze dati okvirnu informaciju koliko bi kostalo prosirenje balkona nekih 20,30 cm
Post Reply