Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#3201 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by GandalfSivi »

Kolinda wrote: Ma ja, zato ja i dođem ovdje da me naučite o političkoj situaciji u državi :zzzz:
Biti uzurpator i to braniti nije lako, lažno se predstaviti samo radi stolice isto nije lako ali to su vaši problemi i nosite se s njima.
Odlican si primjer. Ja o argumentima, ti o floskulama. Ja o gramatici, ti o uzurpatorima. Nije problem majstore, obrazuj se, nauci par stvari o politici, ustavu, pravu i pravdi, vrati se kad god hoces, prohaberit cemo o cemu god hoces, ali nemoj spinovati kada ti ne odgovara, mogu te prozvati svaki put za to, mozda se i umorim, ali znam da ovo nije prica za tebe, nego za one koji ce citati ovo, pa onda nastavim. Ako je tebi okay biti dvorska luda sa tvojim spinovima, sve okay, ali ako te stavim gdje ti je mjera zvog toga, nemoj se ljutiti...
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#3202 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Kolinda »

GandalfSivi wrote:
Kolinda wrote: Ma ja, zato ja i dođem ovdje da me naučite o političkoj situaciji u državi :zzzz:
Biti uzurpator i to braniti nije lako, lažno se predstaviti samo radi stolice isto nije lako ali to su vaši problemi i nosite se s njima.
Odlican si primjer. Ja o argumentima, ti o floskulama. Ja o gramatici, ti o uzurpatorima. Nije problem majstore, obrazuj se, nauci par stvari o politici, ustavu, pravu i pravdi, vrati se kad god hoces, prohaberit cemo o cemu god hoces, ali nemoj spinovati kada ti ne odgovara, mogu te prozvati svaki put za to, mozda se i umorim, ali znam da ovo nije prica za tebe, nego za one koji ce citati ovo, pa onda nastavim. Ako je tebi okay biti dvorska luda sa tvojim spinovima, sve okay, ali ako te stavim gdje ti je mjera zvog toga, nemoj se ljutiti...
Gdje si mjero nisam te prepoznao, nedmenost može biti uzrokovana plinovima unutar organizma. Tako da ti preporučam Flobian on će umanjiti to pretjerano ispuštanje vjetrova.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#3203 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by GandalfSivi »

Kolinda wrote:
GandalfSivi wrote:
Kolinda wrote: Ma ja, zato ja i dođem ovdje da me naučite o političkoj situaciji u državi :zzzz:
Biti uzurpator i to braniti nije lako, lažno se predstaviti samo radi stolice isto nije lako ali to su vaši problemi i nosite se s njima.
Odlican si primjer. Ja o argumentima, ti o floskulama. Ja o gramatici, ti o uzurpatorima. Nije problem majstore, obrazuj se, nauci par stvari o politici, ustavu, pravu i pravdi, vrati se kad god hoces, prohaberit cemo o cemu god hoces, ali nemoj spinovati kada ti ne odgovara, mogu te prozvati svaki put za to, mozda se i umorim, ali znam da ovo nije prica za tebe, nego za one koji ce citati ovo, pa onda nastavim. Ako je tebi okay biti dvorska luda sa tvojim spinovima, sve okay, ali ako te stavim gdje ti je mjera zvog toga, nemoj se ljutiti...
Gdje si mjero nisam te prepoznao, nedmenost može biti uzrokovana plinovima unutar organizma. Tako da ti preporučam Flobian on će umanjiti to pretjerano ispuštanje vjetrova.
Upravo o tome pricam...
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#3204 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by putokaz1 »

Građanski savez,bivša stranka,Pas koji laje ne ujeda
User avatar
BHCluster
Posts: 23431
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#3205 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by BHCluster »

cyprus wrote:
BHCluster wrote:Dobra ova teorija, nisu uspjeli ni preci prag od 3% ALI su uspjeli "istraumatizirati dio glasačkog tijela koji je poletio da "šukne" Draganu Čoviću".
Teorija?
Sta je drugo?
User avatar
512MB
Posts: 10582
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#3206 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by 512MB »

Leverage wrote:Reuf i Emir su svu svoju energiju potrošili kako bi u Predsjedništvo smjestili Komšića, a valjda su mislili da će na krilima tog bandwagona i oni dobiti dovoljno da se uguraju u Skupštinu KS.

Wrong.
I na ovom im neizmjerno hvala.
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#3207 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by malakh »

Kolinda wrote: Ma ja, zato ja i dođem ovdje da me naučite o političkoj situaciji u državi :zzzz:
Biti uzurpator i to braniti nije lako, lažno se predstaviti samo radi stolice isto nije lako ali to su vaši problemi i nosite se s njima.
uzurpator čega? koga?
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3208 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by cyprus »

BHCluster wrote:
cyprus wrote:
BHCluster wrote:Dobra ova teorija, nisu uspjeli ni preci prag od 3% ALI su uspjeli "istraumatizirati dio glasačkog tijela koji je poletio da "šukne" Draganu Čoviću".
Teorija?
Sta je drugo?
Opis predizborne kampanje Građanskog saveza, odnosno koalicije DF-GS...
User avatar
BHCluster
Posts: 23431
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#3209 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by BHCluster »

cyprus wrote:
Opis predizborne kampanje Građanskog saveza, odnosno koalicije DF-GS...
I uspjeli su sto se tice Komsica a ne kod sebe? I to ima smisla?
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#3210 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Bosanac sa dna kace »

A jesu oni za bojkot hrvatskih proizvoda, tačnije firmi koje finansiraju HDZ aparthejd?
User avatar
Leverage
Posts: 9515
Joined: 27/05/2018 16:32

#3211 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Leverage »

Pa ima jer su agitovali za Komšića dok sebe i GS teško da su i spomenuli. Komšić, Čović, Dodik, plan B, i tako verglaju mjesecima, a kandidovali se za kanton.
User avatar
BHCluster
Posts: 23431
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#3212 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by BHCluster »

Leverage wrote:Pa ima jer su agitovali za Komšića dok sebe i GS teško da su i spomenuli. Komšić, Čović, Dodik, plan B, i tako verglaju mjesecima, a kandidovali se za kanton.
A Čović nevinasce nije nista uradio da isprovocira glasace?
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3213 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by cyprus »

BHCluster wrote:
cyprus wrote:
Opis predizborne kampanje Građanskog saveza, odnosno koalicije DF-GS...
I uspjeli su sto se tice Komsica a ne kod sebe? I to ima smisla?
Da. Strategija je bila očito da se zakače na Komšićev eventualni uspjeh i da ih on povuče, međutim, prc... Greška u procjeni... Komšić nije čestito uspio pogurati ni svoju stranku, a pogotovo ne GS... Većini ljudi koji su glasali za Komšića je bilo daleko važnije da šuknu "onim ozdol", nego da podrže DF ili GS...

I šta to ovdje nema smisla?
User avatar
Leverage
Posts: 9515
Joined: 27/05/2018 16:32

#3214 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Leverage »

BHCluster wrote:
Leverage wrote:Pa ima jer su agitovali za Komšića dok sebe i GS teško da su i spomenuli. Komšić, Čović, Dodik, plan B, i tako verglaju mjesecima, a kandidovali se za kanton.
A Čović nevinasce nije nista uradio da isprovocira glasace?
:-)

Vidim da je uradio dovoljno kad si ti u pitanju.

Ali za one koji su možda i sumnjali, tu je bio Suljagić da odagna i najmanju sumnju da je Čović najveća opasnost nakon Velikog permskog izumiranja.
User avatar
BHCluster
Posts: 23431
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#3215 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by BHCluster »

cyprus wrote:
BHCluster wrote:
cyprus wrote:
Opis predizborne kampanje Građanskog saveza, odnosno koalicije DF-GS...
I uspjeli su sto se tice Komsica a ne kod sebe? I to ima smisla?
Da. Strategija je bila očito da se zakače na Komšićev eventualni uspjeh i da ih on povuče, međutim, prc... Greška u procjeni... Komšić nije čestito uspio pogurati ni svoju stranku, a pogotovo ne GS... Većini ljudi koji su glasali za Komšića je bilo daleko važnije da šuknu "onim ozdol", nego da podrže DF ili GS...

I šta to ovdje nema smisla?
Nema smisla to sto se radi o nebitnom liku (Suljagiću) koji je u ranu onga Karamatića, utjecaj na politiku ova dva lika je nikakva medjutim oni su ipak savrseni politickim opcijama koje ne znaju i nezele da potrose vrijeme i resurse shireci stranku/poruku.
User avatar
BHCluster
Posts: 23431
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#3216 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by BHCluster »

Leverage wrote:
BHCluster wrote:
Leverage wrote:Pa ima jer su agitovali za Komšića dok sebe i GS teško da su i spomenuli. Komšić, Čović, Dodik, plan B, i tako verglaju mjesecima, a kandidovali se za kanton.
A Čović nevinasce nije nista uradio da isprovocira glasace?
:-)

Vidim da je uradio dovoljno kad si ti u pitanju.

Ali za one koji su možda i sumnjali, tu je bio Suljagić da odagna i najmanju sumnju da je Čović najveća opasnost nakon Velikog permskog izumiranja.
Medjutim tu je bio Covic da ga sa svojim nastupima demantuje. :lol:
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#3217 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by JoseMujica »

hiljadu mu saopćenja zar smo dovde došli :roll:
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#3218 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Capsicum »

Evo i mene, iako vidim mnogi se ponadali da se neću pojaviti nakon izbora.

Moje mišljenje oko rezultata GS-a na ovim izborima... Neko je već o tome pisao, imali su 3 cilja:
- da Komšić pobijedi
- da uđu u parlament FBiH bez kompenzacionih mandata
- da uđu u skupštinu KS samostalno

Od tri cilja, ostvarili su 2. U KS su podbacili, to je činjenica, a razloga ima mnogo. Jedan je generalno loš rezultat ljevice, koji su pojavom nove verzije SDA postali još manje atraktivni, odnosno biračko tijelo KS pokazuje već neko vrijeme trend skretanja udesno. Htjeli to neki priznati ili ne, Kifla je osim glasova SBB-a i BPS-a, pokupio i vrlo značajan broj glasača ljevice, a da nije ni okrznuo matičnu SDA. Drugi razlog vjerovatno leži u tome što se kampanja najviše fokusirala na izbor Komšića. A nije beznačajno ni to što je odvojen nastup na nivou kantona za razliku od ostalih nivoa doveo do konfuzije do određenog broja birača.

Naše državno uređenje je takvo kakvo jeste, veliki dio političke moći je skoncentrisan na nivou kantona, iako se laiku čini kako su to samo niže administrativne jedinice bez značajnog uticaja na bilo šta... Laicima se čini da kad se kandiduješ za nivo kantona, da onda nemaš šta pričati o stvarima koje se tiču viših nivoa vlasti. Zato smiješno i banalno djeluju kritike na to što su se Suljagić i Bajrović našli na listi za KS. Istina, mogli su oni ići i na veći nivo i moja je lična želja bila da budu, ali u nekom od intervjua je Suljagić baš pričao da su još kad je bilo priče kako su njih dvojica prepreka nekom zajedničkom nastupu ljevice, odlučili da njihov ego ne bude prepreka takvom nastupu. I nisu bili. I možete o njima misliti šta hoćete, slagati se s njima dvojicom ili ne, ali morate priznati da su, kao niko do sada, stavili svoj ego po strani i podržali u prvom redu Komšića (s kojim su imali lične razmirice i dovoljno razloga da nikad ne progovore sa istim) te sam DF s kojim su izašli u koaliciji na nivou FBiH i države. Pokazali su odgovornost prema državi i ja im skidam kapu na tome.

Njihova egzistencija ne zavisi od rezultata na izborima i njihov politički angažman nije njime direktno uslovljen, a to znači da ih se nećete tako lako riješiti :D Nek samo zadrže svoje generalne političke stavove i energiju koju imaju, ja ću ih cijeniti zbog toga. A rezultat kao rezultat je takav kakav jeste. Narod sam odlučuje da će ga radije predstavljati propali glumci, sportisti, umjetnici ili oni zbog kojih su se godinama patili s nedostatkom vode. Sam pao - sam se ubio.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#3219 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by GandalfSivi »

Capsicum wrote:Evo i mene, iako vidim mnogi se ponadali da se neću pojaviti nakon izbora.

Moje mišljenje oko rezultata GS-a na ovim izborima... Neko je već o tome pisao, imali su 3 cilja:
- da Komšić pobijedi
- da uđu u parlament FBiH bez kompenzacionih mandata
- da uđu u skupštinu KS samostalno

Od tri cilja, ostvarili su 2. U KS su podbacili, to je činjenica, a razloga ima mnogo. Jedan je generalno loš rezultat ljevice, koji su pojavom nove verzije SDA postali još manje atraktivni, odnosno biračko tijelo KS pokazuje već neko vrijeme trend skretanja udesno. Htjeli to neki priznati ili ne, Kifla je osim glasova SBB-a i BPS-a, pokupio i vrlo značajan broj glasača ljevice, a da nije ni okrznuo matičnu SDA. Drugi razlog vjerovatno leži u tome što se kampanja najviše fokusirala na izbor Komšića. A nije beznačajno ni to što je odvojen nastup na nivou kantona za razliku od ostalih nivoa doveo do konfuzije do određenog broja birača.

Naše državno uređenje je takvo kakvo jeste, veliki dio političke moći je skoncentrisan na nivou kantona, iako se laiku čini kako su to samo niže administrativne jedinice bez značajnog uticaja na bilo šta... Laicima se čini da kad se kandiduješ za nivo kantona, da onda nemaš šta pričati o stvarima koje se tiču viših nivoa vlasti. Zato smiješno i banalno djeluju kritike na to što su se Suljagić i Bajrović našli na listi za KS. Istina, mogli su oni ići i na veći nivo i moja je lična želja bila da budu, ali u nekom od intervjua je Suljagić baš pričao da su još kad je bilo priče kako su njih dvojica prepreka nekom zajedničkom nastupu ljevice, odlučili da njihov ego ne bude prepreka takvom nastupu. I nisu bili. I možete o njima misliti šta hoćete, slagati se s njima dvojicom ili ne, ali morate priznati da su, kao niko do sada, stavili svoj ego po strani i podržali u prvom redu Komšića (s kojim su imali lične razmirice i dovoljno razloga da nikad ne progovore sa istim) te sam DF s kojim su izašli u koaliciji na nivou FBiH i države. Pokazali su odgovornost prema državi i ja im skidam kapu na tome.

Njihova egzistencija ne zavisi od rezultata na izborima i njihov politički angažman nije njime direktno uslovljen, a to znači da ih se nećete tako lako riješiti :D Nek samo zadrže svoje generalne političke stavove i energiju koju imaju, ja ću ih cijeniti zbog toga. A rezultat kao rezultat je takav kakav jeste. Narod sam odlučuje da će ga radije predstavljati propali glumci, sportisti, umjetnici ili oni zbog kojih su se godinama patili s nedostatkom vode. Sam pao - sam se ubio.
Ja samo da ti pozelim dobrodoslicu nazad...
Heartbeats
Posts: 719
Joined: 26/06/2012 21:51

#3220 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Heartbeats »

It ain't over till the fat lady sings
[youtube]https://youtu.be/15xQ4TVwpzI[/youtube]
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#3221 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Mirza007 »

cyprus wrote:
BHCluster wrote:
cyprus wrote:
Opis predizborne kampanje Građanskog saveza, odnosno koalicije DF-GS...
I uspjeli su sto se tice Komsica a ne kod sebe? I to ima smisla?
Da. Strategija je bila očito da se zakače na Komšićev eventualni uspjeh i da ih on povuče, međutim, prc... Greška u procjeni... Komšić nije čestito uspio pogurati ni svoju stranku, a pogotovo ne GS... Većini ljudi koji su glasali za Komšića je bilo daleko važnije da šuknu "onim ozdol", nego da podrže DF ili GS...

I šta to ovdje nema smisla?
Ne znam na temelju cega izvlacis taj zakljucak ali su se generalno ljudi mobilizirali usljed ocite namjere dvojca bez kormilara da dalje uruse, obesmisle i na koncu dovedu BiH do raspada pri cemu bi se rahmetili HZHB pripojila Hrvatskoj a PC Srbiji. Nema tu nikakve nove politike, nego postoje konstantne vrijednosti veliko srpsko-hrvatske politike koje se svode u sustini na otimanje teritorija susjedne drzave (imas to dokazano kroz sporazume Cvjetkovic - Macek te Tudjman - Milosevic te konkretne poteze Covic - Dodik). Ove politicare koje vidis u BiH ne predstavljaju puno vise do expozitura vladajucih politika u susjednim drzavama.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#3222 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Capsicum »

Heartbeats wrote:It ain't over till the fat lady sings
Samo da popravim link
Heartbeats
Posts: 719
Joined: 26/06/2012 21:51

#3223 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Heartbeats »

Ne znam koliko pratite Emira i Reufa na onom tviteru, ali koliko je Emir HDZ i UZP odradio, tako je i Refa RS ovih dana.
Satrao, prokazao, da su i Deutche Welle morali vijest mijenjati i izvinjenje slati.
Ali eto, milja glasova u KS, ono progresivna sredina pa neće ljudi teških tema.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#3224 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Capsicum »

Što bi twiteraši rekli "unpopular opinion" :D
Nije ovo priča za Republiku Sarajevo. Tu su neke druge stvari bitnije.
Heartbeats wrote:Ne znam koliko pratite Emira i Reufa na onom tviteru, ali koliko je Emir HDZ i UZP odradio, tako je i Refa RS ovih dana.
Satrao, prokazao, da su i Deutche Welle morali vijest mijenjati i izvinjenje slati.
Ali eto, milja glasova u KS, ono progresivna sredina pa neće ljudi teških tema.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#3225 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by JThomas »

željko komšić - sda pobjeđuje - emir suljagić - i hdz pobjeđuje :thumbup:

evo ne morate plaćati pr eksperte za slogan za sljedeće izbore :thumbup:
Locked