Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
malakh
Posts: 7178
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#2876 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by malakh »

kmirsad wrote: Ni to nije nemoguča pretpostavka... neko je nekome tu... balast... I neko će se riješiti svog balasta. U SDP još poštoje šanse za čiščenje, Kozmetički zahvati i plastične operacije namaju dugoročnu korist
Dakle Denisu ostaje ili da pokuša rasčistititi stranku... ili da ide...ko Selim...
zasto bi covjek radio sizifovski posao, kada moze otici na gotovo ili sebi napraviti stranku po mjeri.

pogotovo ako pobijedi i ako u predsjednistvu bude sjedio skupa sa komsicem, tada bi situacija oko becirbeja bila kristalno jasna.

i da, njegov odlazak i sdpa, sdp ne bi prezivio.
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#2877 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by pemanapemani »

Roccohljup wrote:
Alfons Kauders wrote: Nema frke, sutra cu rado glasati i za Falatara ako treba, pod uslovom da ima vece sanse od Komsica.

Ima li ih? :)

hebiga, imao bi puno veće sanse i sigurniju pobjedu jal on jal neko treći (ala S. Kukić) da je bio zajednicki kandidat ispred cijele lijevice i da ga svi zdušno podrže. ne samo da bi neko novi donio i mozd amalo svjezine u predsjedništvo, već bi te stranke kojima su puna usta brige za državom i narodom zaista i pokazale da im je to na prvom mjestu a ne lični interesi. Međutim, sve je to ukakio ŽK sa svojom samovoljnom kandidaturom (prvo i najvise on mada sui drugi kumovali). Ja lično mislim da je njegov izgovor da je imperativ skinuti čovića šuplja, jer da on (i ostatak ljevice) stvarno misle tako onda bi definitivno skontali da jedan (nepartijski) kandidat uz potporu cijele ljevice i građanskog bloka ima 100% pobjedu protiv UZP vožda. Ovako, svima su zinule guzice na fotelje i pozicija pa će svako svojim putem i sklapati sve moguće pa čak i šejtanske koalicije. Pored toga, tim potezom je (vjerovatno hinjski smišljenom) i izdejstvovao ovaj potez GS da mu pruzi podršku jer su oni od samog pocetka isticali da im je cilj uklanjanje covića te hoce da ostanu dosljedni.
Ali eto da kojim slučajem ŽK i pobjedi covica i ostvari taj cilj koji nikom od nas nije mrzak, šta mi pored toga dobijamo? On ce se uhljebiti naredne 4 godine, šupljirati iz budžaka, a realno nece imati zaleđinu u parlamentima iza sebe bez obzira ko budu pobjednici izbora jer njegova stranka definitivno na svim nivoima (izuzev predsjedništva) ce vjerovatno ostvariti jako lose rezultate (ne bi me zacudilo da ih na nekim nivoima cak i NS i GS presisaju).
Čak i ako se kojim slučajem predomislim do oktobra pa zaokruzim njega za predsjedništvo (mada cisto sumnjam), definitivno necu glasati na ostalim nivoima za njegovo društvo slobodnih preletača i demagoga. Helem, kako god da okrenes, ni naredna vlast nece biti nista značajnije bolja i uspješnija od ove, te je zaocekivati i dalje da tonemo po svim kategorijama i da narod bježi kud stigne.
:thumbup: sve rečeno. Jedino što kod mene ne postoji ni teoretska šansa da glasam za neradnika Komšića.

Dosad su mogli sastaviti sa zemljom HDZ, a samim tim i SDA.

Ali ne, SDP će izabrati bivšeg Premijera FBiH koji je popušio na izborima za "novog" predsjednika.
NS će se skoro raspasti, jer je sekretar stranke prevario ženu koja je Sabinina najbolja prijateljica, pa bi ona razjebala stranku da udovolji haverici.
Suljagić će liječiti frustracije i PTSP na twiteru i zajebati sve što se zajebati dalo.
DF sa ublehom na čelu će postati servis za najam zastupnika SDA, a na kraju će se ubleha kandidovati za člana Predsjedništva, iako za osam godina nije bukvalno ništa uradio, a za 4 godine u Parlamentu nije beknuo. Onda hoće još jedan mandat i sve redom optužuje kako podržavaju Čovića. Ma da mi pokojni stari ustane iz groba, ne bi dobio moj glas sa ovakvim bezobrazlukom.

Onda se busaju u prsa građanštinom i ljubavlju prema Bosni i Hercegovini.
Više je gospodin Muriz Memić uradio za stvaranje pravednije BiH u svoj boli koju prolazi, nego sva nabrojana stoka (izvinite drage životinje) zajedno.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#2878 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Hafis »

malakh wrote:
Hafis wrote: Postoji i ta mogućnost. Sve će ovisiti kakvi su rezultati procjene potpore koju bi Komšić mogao dobiti na izborima.
Ćović je crvena marama za moguće Komšićeve glasače, i kada bi se netko drugi pojavio, Komšićev predizborni ''program'' bi postao besmislen i uslijedio bi njegov fijasko. Sve je moguće.
nije tacno. ko god se kandidira ispred hdza, jasno da ce biti crvena marama za komsica, jer taj isti kandidat bi, da izvines na izrazu, pojeo govno kada bi mu covic to rekao da uradi.

ako se covic pak kandidira, to ce ujedno biti i pocetak kraja njehove politicke karijere. jer postoji mogucnost da nece osvojiti vise od 120 hiljada glasova, a u nekim procjenama ta cifra se vrti i oko 100 hiljada, sto ce u konacinici jednom za sva vremena demaskirati njegovu demagosku politiku i pokazati koliko je hrvate zavio u crno i da je konacno vrijeme da na njegovo mjesto dodje neko novi, ko ce imati vecu podrsku i cija ce politika biti malo drugacija.
Slušaj, ovako mi svejedno za Ćovića.
Međutim kad si već spomenuo 100 000 glasova. Pa zar je to malo ako znamo koliko Hrvata s pravom glasa trenutno živi u BiH, a i obzirom da je i u njih izlaznost kao i svugdje u BiH negdje oko 60%. Može se govoriti o natpolovičnoj većini u svakom slučaju.
Međutim, nije to poanta.
Mislim da je on ipak crvenija marama od bilo kojeg drugog kandidata kojeg bi HDZ mogao postaviti i svih ovih zadnjih dana se rade kalkulacije koje obrađuju moguću komšićevu potporu.
Obzirom da se Bećirević kandidirao, što je najjači udarac koji je Komšić mogao doživjeti, pretpostavljam da su procjene mnogo povoljnije, to jest lošije po komšića i da će se Ćović pojaviti na izborima.
Uz laganu, neiritirajuću kampanju, uz ignoriranje Komšićevih laprdanja i otrovnog Suljagićevog tviteranja, može više nego lako pobijediti.
User avatar
malakh
Posts: 7178
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#2879 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by malakh »

Hafis wrote: Slušaj, ovako mi svejedno za Ćovića.
Međutim kad si već spomenuo 100 000 glasova. Pa zar je to malo ako znamo koliko Hrvata s pravom glasa trenutno živi u BiH, a i obzirom da je i u njih izlaznost kao i svugdje u BiH negdje oko 60%. Može se govoriti o natpolovičnoj većini u svakom slučaju.
Međutim, nije to poanta.
Mislim da je on ipak crvenija marama od bilo kojeg drugog kandidata kojeg bi HDZ mogao postaviti i svih ovih zadnjih dana se rade kalkulacije koje obrađuju moguću komšićevu potporu.
Obzirom da se Bećirević kandidirao, što je najjači udarac koji je Komšić mogao doživjeti, pretpostavljam da su procjene mnogo povoljnije, to jest lošije po komšića i da će se Ćović pojaviti na izborima.
Uz laganu, neiritirajuću kampanju, uz ignoriranje Komšićevih laprdanja i otrovnog Suljagićevog tviteranja, može više nego lako pobijediti.
oko 2 miliona gradjana fbih imaju pravo glasa i isti mogu glasati za draga covica. dakle 100 hiljada naspram 1 miliona (kolike su procjene izlaznosti) je, priznat ces, malo. pogotovo za pobjedu.

slazem se da su komsic i becirevic u koliziji, ali to ponovo ne znaci, niti garantira da komsic nece osvojiti vise od 130 hiljada glasova. da pace, ja mislim da ce imati i preko 150.

kabdidatura dragana covica je mac sa dvije ostrice, jer moze dozivjeti izborni poraz i mozda ostati bez kormila u stranci.

i da, covic je uvijek minimalno napadao komsica, ali njegovi jataci to rade iz dana u dan, a gradjani nisu glupi da ne skontaju ko stoji iza svega. npr. covic nije prebio slavu kukica, ali taj koji je prebio kukica je to uradio zbog dragana covica. da li mu je ovaj to naredio ili ne, stvar je licnog shvatanja.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2880 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Alfons Kauders »

pemanapemani wrote:
Roccohljup wrote:
hebiga, imao bi puno veće sanse i sigurniju pobjedu jal on jal neko treći (ala S. Kukić) da je bio zajednicki kandidat ispred cijele lijevice i da ga svi zdušno podrže. ne samo da bi neko novi donio i mozd amalo svjezine u predsjedništvo, već bi te stranke kojima su puna usta brige za državom i narodom zaista i pokazale da im je to na prvom mjestu a ne lični interesi. Međutim, sve je to ukakio ŽK sa svojom samovoljnom kandidaturom (prvo i najvise on mada sui drugi kumovali). Ja lično mislim da je njegov izgovor da je imperativ skinuti čovića šuplja, jer da on (i ostatak ljevice) stvarno misle tako onda bi definitivno skontali da jedan (nepartijski) kandidat uz potporu cijele ljevice i građanskog bloka ima 100% pobjedu protiv UZP vožda. Ovako, svima su zinule guzice na fotelje i pozicija pa će svako svojim putem i sklapati sve moguće pa čak i šejtanske koalicije. Pored toga, tim potezom je (vjerovatno hinjski smišljenom) i izdejstvovao ovaj potez GS da mu pruzi podršku jer su oni od samog pocetka isticali da im je cilj uklanjanje covića te hoce da ostanu dosljedni.
Ali eto da kojim slučajem ŽK i pobjedi covica i ostvari taj cilj koji nikom od nas nije mrzak, šta mi pored toga dobijamo? On ce se uhljebiti naredne 4 godine, šupljirati iz budžaka, a realno nece imati zaleđinu u parlamentima iza sebe bez obzira ko budu pobjednici izbora jer njegova stranka definitivno na svim nivoima (izuzev predsjedništva) ce vjerovatno ostvariti jako lose rezultate (ne bi me zacudilo da ih na nekim nivoima cak i NS i GS presisaju).
Čak i ako se kojim slučajem predomislim do oktobra pa zaokruzim njega za predsjedništvo (mada cisto sumnjam), definitivno necu glasati na ostalim nivoima za njegovo društvo slobodnih preletača i demagoga. Helem, kako god da okrenes, ni naredna vlast nece biti nista značajnije bolja i uspješnija od ove, te je zaocekivati i dalje da tonemo po svim kategorijama i da narod bježi kud stigne.
:thumbup: sve rečeno. Jedino što kod mene ne postoji ni teoretska šansa da glasam za neradnika Komšića.

Dosad su mogli sastaviti sa zemljom HDZ, a samim tim i SDA.

Ali ne, SDP će izabrati bivšeg Premijera FBiH koji je popušio na izborima za "novog" predsjednika.
NS će se skoro raspasti, jer je sekretar stranke prevario ženu koja je Sabinina najbolja prijateljica, pa bi ona razjebala stranku da udovolji haverici.
Suljagić će liječiti frustracije i PTSP na twiteru i zajebati sve što se zajebati dalo.
DF sa ublehom na čelu će postati servis za najam zastupnika SDA, a na kraju će se ubleha kandidovati za člana Predsjedništva, iako za osam godina nije bukvalno ništa uradio, a za 4 godine u Parlamentu nije beknuo. Onda hoće još jedan mandat i sve redom optužuje kako podržavaju Čovića. Ma da mi pokojni stari ustane iz groba, ne bi dobio moj glas sa ovakvim bezobrazlukom.

Onda se busaju u prsa građanštinom i ljubavlju prema Bosni i Hercegovini.
Više je gospodin Muriz Memić uradio za stvaranje pravednije BiH u svoj boli koju prolazi, nego sva nabrojana stoka (izvinite drage životinje) zajedno.
Podvuceno je ogroman rizik i za GS nakon dogovora o zajednickom nastupu.

Kako bilo, DF i NS su mi se zgadile za sva vremena. I prije su i jedni i drugi povlacili kretenske poteze, ali Komsiceva solo kandidatura uz podjednako debilnu kandidaturu Falatara su za mene previse. Mozemo sad kritivi Komsica sto je "prvi poceo" ali NS je napravila jos goru glupost uzvrativsi istom mjerom. Isto djeca.

Narocito mi je krivo radi samog Borise. Covjek obecava, ima potencijala i neokalan obraz, a NS ga gura u vatru za glupost, zrtvuje ga. Hajde mozda pobijedi (nikakve sanse), pa ne bude zrtva... Ali grehota je takvog covjeka koji se vjerovatno s najboljom namjerom odlucio angazovati, tek tako "potrositi" zbog Komsica.

Zar nam ne bi vise valjao da ga je NS uzela za ministra ili nesto slicno, pod uslovom da udju u vlast? Mlad, zdrav, prav, za 4 godine bi glat prosao u Predsjednistvo, jer ne sumnjam da bi ostavljao dosta bolji dojam i bio popularniji od ovih danas? Dobro, osim Mektica...
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#2881 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by pemanapemani »

Alfons Kauders wrote:



Podvuceno je ogroman rizik i za GS nakon dogovora o zajednickom nastupu.

Kako bilo, DF i NS su mi se zgadile za sva vremena. I prije su i jedni i drugi povlacili kretenske poteze, ali Komsiceva solo kandidatura uz podjednako debilnu kandidaturu Falatara su za mene previse. Mozemo sad kritivi Komsica sto je "prvi poceo" ali NS je napravila jos goru glupost uzvrativsi istom mjerom. Isto djeca.

Narocito mi je krivo radi samog Borise. Covjek obecava, ima potencijala i neokalan obraz, a NS ga gura u vatru za glupost, zrtvuje ga. Hajde mozda pobijedi (nikakve sanse), pa ne bude zrtva... Ali grehota je takvog covjeka koji se vjerovatno s najboljom namjerom odlucio angazovati, tek tako "potrositi" zbog Komsica.

Zar nam ne bi vise valjao da ga je NS uzela za ministra ili nesto slicno, pod uslovom da udju u vlast? Mlad, zdrav, prav, za 4 godine bi glat prosao u Predsjednistvo, jer ne sumnjam da bi ostavljao dosta bolji dojam i bio popularniji od ovih danas? Dobro, osim Mektica...
Normalno da bi nam više valjao da je NS postupila kako si napisao.
Uvijek sam glasao za njih na lokalnim izborima i za barem jedan nivo vlasti na općim izborima. Nisam siguran da ću ovaj put isto uraditi. Ako si ti u stanju staviti stranku pod noge i izazvati ozbiljan potres radi jebačine i ranjenog ega jaranice, onda ćeš sutra isto tako uraditi sa državom. Meni je žao i Peđe, ponaša se ko moj šef, nema autoritet ni muda da sasječe u korjenu egotripove pojedinaca u stranci, a nije samo Sabina u pitanju.

O SDP-u sa Nikšićem, Bijedićem i Grabovicom na čelu ne želim uopšte razmišljati.

O Suljagiću koji je danas veliki Bosanac, sutra još veći Bošnjak musliman, prekosutra bi lizao guzicu Amerikancima, a za tri dana objavi da bi nam najpametnije bilo ići sa Srbima u rusku sferu utjecaja, je blasfemično govoriti kada se ozbiljno polemiše.

O Komšiću i stranci za najam zastupnika je već sve rečeno.


Jebi ga, to su stranke za koje bih ikad glasao, a otišle su u tri pičke materine, ako su ikad i bile izvan tog segmenta. Za koga onda glasati?

P.S. Ostali -demagozi, lopovi, ubice, fašisti i koljači nikad nisu i neće dolaziti u obzir da se za njih glasa, barem kada je moja malenkost u pitanju.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#2882 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by kmirsad »

pemanapemani wrote:
Alfons Kauders wrote:



Podvuceno je ogroman rizik i za GS nakon dogovora o zajednickom nastupu.

Kako bilo, DF i NS su mi se zgadile za sva vremena. I prije su i jedni i drugi povlacili kretenske poteze, ali Komsiceva solo kandidatura uz podjednako debilnu kandidaturu Falatara su za mene previse. Mozemo sad kritivi Komsica sto je "prvi poceo" ali NS je napravila jos goru glupost uzvrativsi istom mjerom. Isto djeca.

Narocito mi je krivo radi samog Borise. Covjek obecava, ima potencijala i neokalan obraz, a NS ga gura u vatru za glupost, zrtvuje ga. Hajde mozda pobijedi (nikakve sanse), pa ne bude zrtva... Ali grehota je takvog covjeka koji se vjerovatno s najboljom namjerom odlucio angazovati, tek tako "potrositi" zbog Komsica.

Zar nam ne bi vise valjao da ga je NS uzela za ministra ili nesto slicno, pod uslovom da udju u vlast? Mlad, zdrav, prav, za 4 godine bi glat prosao u Predsjednistvo, jer ne sumnjam da bi ostavljao dosta bolji dojam i bio popularniji od ovih danas? Dobro, osim Mektica...
Normalno da bi nam više valjao da je NS postupila kako si napisao.
Uvijek sam glasao za njih na lokalnim izborima i za barem jedan nivo vlasti na općim izborima. Nisam siguran da ću ovaj put isto uraditi. Ako si ti u stanju staviti stranku pod noge i izazvati ozbiljan potres radi jebačine i ranjenog ega jaranice, onda ćeš sutra isto tako uraditi sa državom. Meni je žao i Peđe, ponaša se ko moj šef, nema autoritet ni muda da sasječe u korjenu egotripove pojedinaca u stranci, a nije samo Sabina u pitanju.

O SDP-u sa Nikšićem, Bijedićem i Grabovicom na čelu ne želim uopšte razmišljati.

O Suljagiću koji je danas veliki Bosanac, sutra još veći Bošnjak musliman, prekosutra bi lizao guzicu Amerikancima, a za tri dana objavi da bi nam najpametnije bilo ići sa Srbima u rusku sferu utjecaja, je blasfemično govoriti kada se ozbiljno polemiše.

O Komšiću i stranci za najam zastupnika je već sve rečeno.


Jebi ga, to su stranke za koje bih ikad glasao, a otišle su u tri pičke materine, ako su ikad i bile izvan tog segmenta. Za koga onda glasati?

P.S. Ostali -demagozi, lopovi, ubice, fašisti i koljači nikad nisu i neće dolaziti u obzir da se za njih glasa, barem kada je moja malenkost u pitanju.
Za nekoga od ovih koje si gore nabrojao... koje smatraš najboljim... u odnosu na one iz post skriptuma...
Boldirana rečenica pripada onima koje unose malodušnost, osječaj bezpomočnosti i defetizam u one koji imaju vjere u promjene...
Standardna obuka...Ostavite svaku nadu, vi koji izlazite na izbore...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2883 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Alfons Kauders »

pemanapemani wrote:
Alfons Kauders wrote:



Podvuceno je ogroman rizik i za GS nakon dogovora o zajednickom nastupu.

Kako bilo, DF i NS su mi se zgadile za sva vremena. I prije su i jedni i drugi povlacili kretenske poteze, ali Komsiceva solo kandidatura uz podjednako debilnu kandidaturu Falatara su za mene previse. Mozemo sad kritivi Komsica sto je "prvi poceo" ali NS je napravila jos goru glupost uzvrativsi istom mjerom. Isto djeca.

Narocito mi je krivo radi samog Borise. Covjek obecava, ima potencijala i neokalan obraz, a NS ga gura u vatru za glupost, zrtvuje ga. Hajde mozda pobijedi (nikakve sanse), pa ne bude zrtva... Ali grehota je takvog covjeka koji se vjerovatno s najboljom namjerom odlucio angazovati, tek tako "potrositi" zbog Komsica.

Zar nam ne bi vise valjao da ga je NS uzela za ministra ili nesto slicno, pod uslovom da udju u vlast? Mlad, zdrav, prav, za 4 godine bi glat prosao u Predsjednistvo, jer ne sumnjam da bi ostavljao dosta bolji dojam i bio popularniji od ovih danas? Dobro, osim Mektica...
Normalno da bi nam više valjao da je NS postupila kako si napisao.
Uvijek sam glasao za njih na lokalnim izborima i za barem jedan nivo vlasti na općim izborima. Nisam siguran da ću ovaj put isto uraditi. Ako si ti u stanju staviti stranku pod noge i izazvati ozbiljan potres radi jebačine i ranjenog ega jaranice, onda ćeš sutra isto tako uraditi sa državom. Meni je žao i Peđe, ponaša se ko moj šef, nema autoritet ni muda da sasječe u korjenu egotripove pojedinaca u stranci, a nije samo Sabina u pitanju.

O SDP-u sa Nikšićem, Bijedićem i Grabovicom na čelu ne želim uopšte razmišljati.

O Suljagiću koji je danas veliki Bosanac, sutra još veći Bošnjak musliman, prekosutra bi lizao guzicu Amerikancima, a za tri dana objavi da bi nam najpametnije bilo ići sa Srbima u rusku sferu utjecaja, je blasfemično govoriti kada se ozbiljno polemiše.

O Komšiću i stranci za najam zastupnika je već sve rečeno.


Jebi ga, to su stranke za koje bih ikad glasao, a otišle su u tri pičke materine, ako su ikad i bile izvan tog segmenta. Za koga onda glasati?

P.S. Ostali -demagozi, lopovi, ubice, fašisti i koljači nikad nisu i neće dolaziti u obzir da se za njih glasa, barem kada je moja malenkost u pitanju.
A kad zijane i ove godine, opet ce kmecati kako narod ne izlazi na izbore. Jer to, naravno, nema nikakve veze s njihovim visegodisnjim kokosarenjem, svadjama i pljuvanjem.

A NS je zadnjih mjeseci izgubila podrsku radi svojih preseravanja. Od tih svalerancija do danas, na masi primjera su se ponijeli djetinjasno i neozbiljno. Od DF i nisam ocekivao nista drugo - a ovi Pedjini kao da se takmice da ih nadmase po tim infantilnim glupostima. Nevjerovatno.
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#2884 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by pemanapemani »

kmirsad wrote:
pemanapemani wrote:
Alfons Kauders wrote:



Podvuceno je ogroman rizik i za GS nakon dogovora o zajednickom nastupu.

Kako bilo, DF i NS su mi se zgadile za sva vremena. I prije su i jedni i drugi povlacili kretenske poteze, ali Komsiceva solo kandidatura uz podjednako debilnu kandidaturu Falatara su za mene previse. Mozemo sad kritivi Komsica sto je "prvi poceo" ali NS je napravila jos goru glupost uzvrativsi istom mjerom. Isto djeca.

Narocito mi je krivo radi samog Borise. Covjek obecava, ima potencijala i neokalan obraz, a NS ga gura u vatru za glupost, zrtvuje ga. Hajde mozda pobijedi (nikakve sanse), pa ne bude zrtva... Ali grehota je takvog covjeka koji se vjerovatno s najboljom namjerom odlucio angazovati, tek tako "potrositi" zbog Komsica.

Zar nam ne bi vise valjao da ga je NS uzela za ministra ili nesto slicno, pod uslovom da udju u vlast? Mlad, zdrav, prav, za 4 godine bi glat prosao u Predsjednistvo, jer ne sumnjam da bi ostavljao dosta bolji dojam i bio popularniji od ovih danas? Dobro, osim Mektica...
Normalno da bi nam više valjao da je NS postupila kako si napisao.
Uvijek sam glasao za njih na lokalnim izborima i za barem jedan nivo vlasti na općim izborima. Nisam siguran da ću ovaj put isto uraditi. Ako si ti u stanju staviti stranku pod noge i izazvati ozbiljan potres radi jebačine i ranjenog ega jaranice, onda ćeš sutra isto tako uraditi sa državom. Meni je žao i Peđe, ponaša se ko moj šef, nema autoritet ni muda da sasječe u korjenu egotripove pojedinaca u stranci, a nije samo Sabina u pitanju.

O SDP-u sa Nikšićem, Bijedićem i Grabovicom na čelu ne želim uopšte razmišljati.

O Suljagiću koji je danas veliki Bosanac, sutra još veći Bošnjak musliman, prekosutra bi lizao guzicu Amerikancima, a za tri dana objavi da bi nam najpametnije bilo ići sa Srbima u rusku sferu utjecaja, je blasfemično govoriti kada se ozbiljno polemiše.

O Komšiću i stranci za najam zastupnika je već sve rečeno.


Jebi ga, to su stranke za koje bih ikad glasao, a otišle su u tri pičke materine, ako su ikad i bile izvan tog segmenta. Za koga onda glasati?

P.S. Ostali -demagozi, lopovi, ubice, fašisti i koljači nikad nisu i neće dolaziti u obzir da se za njih glasa, barem kada je moja malenkost u pitanju.
Za nekoga od ovih koje si gore nabrojao... koje smatraš najboljim... u odnosu na one iz post skriptuma...
Boldirana rečenica pripada onima koje unose malodušnost, osječaj bezpomočnosti i defetizam u one koji imaju vjere u promjene...
Standardna obuka...Ostavite svaku nadu, vi koji izlazite na izbore...
Znam. Vjerovatno ću i glasati za nekoga od ego šupaka, ali jednostavno više ne može stati pod kožu njihov bezobrazni odnos prema građanima i državi. Djeca će ih proklinjati.

S jedne strane lopovi i fašisti, sa druge egoisti i psihički bolesnici. Ovi drugi su samo za zeru bolji i jebo te više to, ali eto, tako je kako je.
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#2885 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by pemanapemani »

Alfons Kauders wrote:
pemanapemani wrote:
Alfons Kauders wrote:



Podvuceno je ogroman rizik i za GS nakon dogovora o zajednickom nastupu.

Kako bilo, DF i NS su mi se zgadile za sva vremena. I prije su i jedni i drugi povlacili kretenske poteze, ali Komsiceva solo kandidatura uz podjednako debilnu kandidaturu Falatara su za mene previse. Mozemo sad kritivi Komsica sto je "prvi poceo" ali NS je napravila jos goru glupost uzvrativsi istom mjerom. Isto djeca.

Narocito mi je krivo radi samog Borise. Covjek obecava, ima potencijala i neokalan obraz, a NS ga gura u vatru za glupost, zrtvuje ga. Hajde mozda pobijedi (nikakve sanse), pa ne bude zrtva... Ali grehota je takvog covjeka koji se vjerovatno s najboljom namjerom odlucio angazovati, tek tako "potrositi" zbog Komsica.

Zar nam ne bi vise valjao da ga je NS uzela za ministra ili nesto slicno, pod uslovom da udju u vlast? Mlad, zdrav, prav, za 4 godine bi glat prosao u Predsjednistvo, jer ne sumnjam da bi ostavljao dosta bolji dojam i bio popularniji od ovih danas? Dobro, osim Mektica...
Normalno da bi nam više valjao da je NS postupila kako si napisao.
Uvijek sam glasao za njih na lokalnim izborima i za barem jedan nivo vlasti na općim izborima. Nisam siguran da ću ovaj put isto uraditi. Ako si ti u stanju staviti stranku pod noge i izazvati ozbiljan potres radi jebačine i ranjenog ega jaranice, onda ćeš sutra isto tako uraditi sa državom. Meni je žao i Peđe, ponaša se ko moj šef, nema autoritet ni muda da sasječe u korjenu egotripove pojedinaca u stranci, a nije samo Sabina u pitanju.

O SDP-u sa Nikšićem, Bijedićem i Grabovicom na čelu ne želim uopšte razmišljati.

O Suljagiću koji je danas veliki Bosanac, sutra još veći Bošnjak musliman, prekosutra bi lizao guzicu Amerikancima, a za tri dana objavi da bi nam najpametnije bilo ići sa Srbima u rusku sferu utjecaja, je blasfemično govoriti kada se ozbiljno polemiše.

O Komšiću i stranci za najam zastupnika je već sve rečeno.


Jebi ga, to su stranke za koje bih ikad glasao, a otišle su u tri pičke materine, ako su ikad i bile izvan tog segmenta. Za koga onda glasati?

P.S. Ostali -demagozi, lopovi, ubice, fašisti i koljači nikad nisu i neće dolaziti u obzir da se za njih glasa, barem kada je moja malenkost u pitanju.
A kad zijane i ove godine, opet ce kmecati kako narod ne izlazi na izbore. Jer to, naravno, nema nikakve veze s njihovim visegodisnjim kokosarenjem, svadjama i pljuvanjem.

A NS je zadnjih mjeseci izgubila podrsku radi svojih preseravanja. Od tih svalerancija do danas, na masi primjera su se ponijeli djetinjasno i neozbiljno. Od DF i nisam ocekivao nista drugo - a ovi Pedjini kao da se takmice da ih nadmase po tim infantilnim glupostima. Nevjerovatno.
:thumbup: Tačno.

Hajde više stavljajte tu NVZ na papir da rahat mogu nekoga zaokružiti. :)
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#2886 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Roccohljup »

pemanapemani wrote:
Hajde više stavljajte tu NVZ na papir da rahat mogu nekoga zaokružiti. :)
Ma i alfonsije ko fahro....hoce da se moli :D :D :D :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2887 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Alfons Kauders »

Roccohljup wrote:
pemanapemani wrote:
Hajde više stavljajte tu NVZ na papir da rahat mogu nekoga zaokružiti. :)
Ma i alfonsije ko fahro....hoce da se moli :D :D :D :D
Kad NVZ izadje iz ilegale, nece se ni moci zaokruziti nista drugo. :D
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#2888 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by sabina1 »

pemanapemani wrote: NS će se skoro raspasti, jer je sekretar stranke prevario ženu koja je Sabinina najbolja prijateljica, pa bi ona razjebala stranku da udovolji haverici.
pemanapemani ,

ovo sto pistete potpuno je netacno , niti je ona toliko bitna da razjebava stranku niti ima toliku snagu.
Nebitna je.

Ali da , Nasa stranka se moze raspasti u roku od pola mjeseca ako koalira u oktobru sa Konakovicem i Radoncicem.
Ali i taj raspad radi moguce koalicije je korektniji
i posteniji prema glasacima nego ljigavo politicko prezivljavanje u vidu ponovog vracanja u SDP ili u vidu DF I GS.
Pozdrav.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#2889 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by kmirsad »

Šta se misli pod NVZ... :?
Znam onu madnerovu... dobra stranka,,,
nova-stranka-nvz-t93517.html
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#2890 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Roccohljup »

kmirsad wrote:Šta se misli pod NVZ... :?
Znam onu madnerovu... dobra stranka,,,
nova-stranka-nvz-t93517.html
Pa to je to. Samo krenuti u realizaciju projekta :D
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#2891 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by pemanapemani »

sabina1 wrote:
pemanapemani wrote: NS će se skoro raspasti, jer je sekretar stranke prevario ženu koja je Sabinina najbolja prijateljica, pa bi ona razjebala stranku da udovolji haverici.
pemanapemani ,

ovo sto pistete potpuno je netacno , niti je ona toliko bitna da razjebava stranku niti ima toliku snagu.
Nebitna je.

Ali da , Nasa stranka se moze raspasti u roku od pola mjeseca ako koalira u oktobru sa Konakovicem i Radoncicem.
Ali i taj raspad radi moguce koalicije je korektniji
i posteniji prema glasacima nego ljigavo politicko prezivljavanje u vidu ponovog vracanja u SDP ili u vidu DF I GS.
Pozdrav.
Ne znam da li je tačno, ali je činjenica da je otjerala dva jako bitna čovjeka u stranci radi vlastite sujete, odnosno, radi povrijeđene prijateljice. Šta bi bilo da sutra neko nju emotivno povrijedi, a da je u stanju uticati na političke tokove u državi?

Ne sporim da je NS iznad ljigavog SDP i ubleha iz DF i GS, ali opet ponavljam da mi je dopizdilo birati manje zlo ili manje psihički poremećene ili manje egoistične pojedince i stranke.

O koaliciji sa kriminalcem Radončićem i demagogom Konakovićem neću ni razmišljati dok se ne desi, jer su valjda svjesni toga da im potencijalni glasači nikad ne bi oprostili.
Ispada da je starac Bešlagić skoro jedini za koga se vrijedi uhvatiti u NS.

Pozdrav.
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#2892 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by mrgreen »

pemanapemani wrote: Ne znam da li je tačno, ali je činjenica da je otjerala dva jako bitna čovjeka u stranci radi vlastite sujete, odnosno, radi povrijeđene prijateljice. Šta bi bilo da sutra neko nju emotivno povrijedi, a da je u stanju uticati na političke tokove u državi?
Ovo je po meni trač koji se iz nekog razloga ustoličio kao istina (vjerovatno jer tako odgovara NS pljuvacima, a i zbog našeg trač mentaliteta).

Vidjeh nekad kod Zuhrica na twitteru da je jedan od razloga zašto je napustio stranku to što je smatrao da se NS treba ujediniti sa SDP-om i ostalima, a da vrh stranke nije bio istog mišljenja.
Po meni su riječi direktnog aktera vjerodostojnije od nekih tračeva.

I lično sam protiv ujedinjenja NS sa bilo kim, posebno sa ovom tzv. ljevicom, tako da mi je žao što je lik istupio, ali radije onda bez njega.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#2893 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by sabina1 »

pemanapemani wrote:
sabina1 wrote:
pemanapemani wrote: NS će se skoro raspasti, jer je sekretar stranke prevario ženu koja je Sabinina najbolja prijateljica, pa bi ona razjebala stranku da udovolji haverici.
pemanapemani ,

ovo sto pistete potpuno je netacno , niti je ona toliko bitna da razjebava stranku niti ima toliku snagu.
Nebitna je.

Ali da , Nasa stranka se moze raspasti u roku od pola mjeseca ako koalira u oktobru sa Konakovicem i Radoncicem.
Ali i taj raspad radi moguce koalicije je korektniji
i posteniji prema glasacima nego ljigavo politicko prezivljavanje u vidu ponovog vracanja u SDP ili u vidu DF I GS.
Pozdrav.
Ne znam da li je tačno, ali je činjenica da je otjerala dva jako bitna čovjeka u stranci radi vlastite sujete, odnosno, radi povrijeđene prijateljice. Šta bi bilo da sutra neko nju emotivno povrijedi, a da je u stanju uticati na političke tokove u državi?

Ne sporim da je NS iznad ljigavog SDP i ubleha iz DF i GS, ali opet ponavljam da mi je dopizdilo birati manje zlo ili manje psihički poremećene ili manje egoistične pojedince i stranke.

O koaliciji sa kriminalcem Radončićem i demagogom Konakovićem neću ni razmišljati dok se ne desi, jer su valjda svjesni toga da im potencijalni glasači nikad ne bi oprostili.
Ispada da je starac Bešlagić skoro jedini za koga se vrijedi uhvatiti u NS.

Pozdrav.
pemanapemani ,

Sabina Ćudić nije otjerala dva covjeka iz stranke radi vlastite sujete , koliko god vazna zaista bila toliko ipak bitna i mocna - nije.
Necu tvrditi da NIJE ZELJELA ILI DA NIJE POMOGLA ali zbog nje se to nije desilo.

Nimalo ne amnestiram kompletno rukovodstvo Nase stranke, zbog odlaska ta dva covjeka - direktno su oslabili stranku , Marjanovic je slaba utjeha.

Selima Beslagica ne mogu posmatrati drugacije nego klasicnog SDP-ovca sve dok ne dokaze suprotno a mislim da mu vrijeme za dokazivanje ne ide u prilog.

I sama se dovumim oko podrske kao i vi , od sve te sujetne i podijeljene a nafurane ljevice Komsic mi bas dodatno podigne pritisak , ako je on bez mozga ne mora nas sve ostale smatrati i kao idiote.

Srdacan pozdrav.
Last edited by sabina1 on 07/06/2018 14:03, edited 1 time in total.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#2894 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Capsicum »

mrgreen wrote:
pemanapemani wrote: Ne znam da li je tačno, ali je činjenica da je otjerala dva jako bitna čovjeka u stranci radi vlastite sujete, odnosno, radi povrijeđene prijateljice. Šta bi bilo da sutra neko nju emotivno povrijedi, a da je u stanju uticati na političke tokove u državi?
Ovo je po meni trač koji se iz nekog razloga ustoličio kao istina (vjerovatno jer tako odgovara NS pljuvacima, a i zbog našeg trač mentaliteta).

Vidjeh nekad kod Zuhrica na twitteru da je jedan od razloga zašto je napustio stranku to što je smatrao da se NS treba ujediniti sa SDP-om i ostalima, a da vrh stranke nije bio istog mišljenja.
Po meni su riječi direktnog aktera vjerodostojnije od nekih tračeva.

I lično sam protiv ujedinjenja NS sa bilo kim, posebno sa ovom tzv. ljevicom, tako da mi je žao što je lik istupio, ali radije onda bez njega.
Ma to su ovi mučki provokatori iz GS-a izmislili :mrgreen:
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#2895 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by putokaz1 »

4 Stranke su MORALE nastupiti s jednim kandidatom za Predsjedništvo ili bar 2 JAKA a ovo s 3 je veliki Promašaj
Odgovornost ako pobjede SDA i HDZ trebaju preuzeti Lideri SDP,DF,GS i NS i dati NEOPOZIVE OSTAVKE
belfy
Posts: 7696
Joined: 06/08/2007 09:00

#2896 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by belfy »

Alfons Kauders wrote:
pemanapemani wrote:
Roccohljup wrote:
hebiga, imao bi puno veće sanse i sigurniju pobjedu jal on jal neko treći (ala S. Kukić) da je bio zajednicki kandidat ispred cijele lijevice i da ga svi zdušno podrže. ne samo da bi neko novi donio i mozd amalo svjezine u predsjedništvo, već bi te stranke kojima su puna usta brige za državom i narodom zaista i pokazale da im je to na prvom mjestu a ne lični interesi. Međutim, sve je to ukakio ŽK sa svojom samovoljnom kandidaturom (prvo i najvise on mada sui drugi kumovali). Ja lično mislim da je njegov izgovor da je imperativ skinuti čovića šuplja, jer da on (i ostatak ljevice) stvarno misle tako onda bi definitivno skontali da jedan (nepartijski) kandidat uz potporu cijele ljevice i građanskog bloka ima 100% pobjedu protiv UZP vožda. Ovako, svima su zinule guzice na fotelje i pozicija pa će svako svojim putem i sklapati sve moguće pa čak i šejtanske koalicije. Pored toga, tim potezom je (vjerovatno hinjski smišljenom) i izdejstvovao ovaj potez GS da mu pruzi podršku jer su oni od samog pocetka isticali da im je cilj uklanjanje covića te hoce da ostanu dosljedni.
Ali eto da kojim slučajem ŽK i pobjedi covica i ostvari taj cilj koji nikom od nas nije mrzak, šta mi pored toga dobijamo? On ce se uhljebiti naredne 4 godine, šupljirati iz budžaka, a realno nece imati zaleđinu u parlamentima iza sebe bez obzira ko budu pobjednici izbora jer njegova stranka definitivno na svim nivoima (izuzev predsjedništva) ce vjerovatno ostvariti jako lose rezultate (ne bi me zacudilo da ih na nekim nivoima cak i NS i GS presisaju).
Čak i ako se kojim slučajem predomislim do oktobra pa zaokruzim njega za predsjedništvo (mada cisto sumnjam), definitivno necu glasati na ostalim nivoima za njegovo društvo slobodnih preletača i demagoga. Helem, kako god da okrenes, ni naredna vlast nece biti nista značajnije bolja i uspješnija od ove, te je zaocekivati i dalje da tonemo po svim kategorijama i da narod bježi kud stigne.
:thumbup: sve rečeno. Jedino što kod mene ne postoji ni teoretska šansa da glasam za neradnika Komšića.

Dosad su mogli sastaviti sa zemljom HDZ, a samim tim i SDA.

Ali ne, SDP će izabrati bivšeg Premijera FBiH koji je popušio na izborima za "novog" predsjednika.
NS će se skoro raspasti, jer je sekretar stranke prevario ženu koja je Sabinina najbolja prijateljica, pa bi ona razjebala stranku da udovolji haverici.
Suljagić će liječiti frustracije i PTSP na twiteru i zajebati sve što se zajebati dalo.
DF sa ublehom na čelu će postati servis za najam zastupnika SDA, a na kraju će se ubleha kandidovati za člana Predsjedništva, iako za osam godina nije bukvalno ništa uradio, a za 4 godine u Parlamentu nije beknuo. Onda hoće još jedan mandat i sve redom optužuje kako podržavaju Čovića. Ma da mi pokojni stari ustane iz groba, ne bi dobio moj glas sa ovakvim bezobrazlukom.

Onda se busaju u prsa građanštinom i ljubavlju prema Bosni i Hercegovini.
Više je gospodin Muriz Memić uradio za stvaranje pravednije BiH u svoj boli koju prolazi, nego sva nabrojana stoka (izvinite drage životinje) zajedno.
Podvuceno je ogroman rizik i za GS nakon dogovora o zajednickom nastupu.

Kako bilo, DF i NS su mi se zgadile za sva vremena. I prije su i jedni i drugi povlacili kretenske poteze, ali Komsiceva solo kandidatura uz podjednako debilnu kandidaturu Falatara su za mene previse. Mozemo sad kritivi Komsica sto je "prvi poceo" ali NS je napravila jos goru glupost uzvrativsi istom mjerom. Isto djeca.

Narocito mi je krivo radi samog Borise. Covjek obecava, ima potencijala i neokalan obraz, a NS ga gura u vatru za glupost, zrtvuje ga. Hajde mozda pobijedi (nikakve sanse), pa ne bude zrtva... Ali grehota je takvog covjeka koji se vjerovatno s najboljom namjerom odlucio angazovati, tek tako "potrositi" zbog Komsica.

Zar nam ne bi vise valjao da ga je NS uzela za ministra ili nesto slicno, pod uslovom da udju u vlast? Mlad, zdrav, prav, za 4 godine bi glat prosao u Predsjednistvo, jer ne sumnjam da bi ostavljao dosta bolji dojam i bio popularniji od ovih danas? Dobro, osim Mektica...
ovo ^^
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#2897 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by mrgreen »

Image

Nemam nikakve insajderske informacije, tako da su mi ostale teorije samo bapske priče.

S njegovim ličnim mišljenjem o ujedinjenju se ne slažem.
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#2898 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by pemanapemani »

sabina1 wrote:

pemanapemani ,

Sabina Ćudić nije otjerala dva covjeka iz stranke radi vlastite sujete , koliko god vazna zaista bila toliko ipak bitna i mocna - nije.
Necu tvrditi da NIJE ZELJELA ILI DA NIJE POMOGLA ali zbog nje se to nije desilo.

Nimalo ne amnestiram kompletno rukovodstvo Nase stranke, zbog odlaska ta dva covjeka - direktno su oslabili stranku , Marjanovic je slaba utjeha.

Selima Beslagica ne mogu posmatrati drugacije nego klasicnog SDP-ovca sve dok ne dokaze suprotno a mislim da mu vrijeme za dokazivanje ne ide u prilog.

I sama se dovumim oko podrske kao i vi , od sve te sujetne i podijeljene a nafurane ljevice Komsic mi bas dodatno podigne pritisak , ako je on bez mozga ne mora nas sve ostale smatrati i kao idiote.

Srdacan pozdrav.
Vjerovatno ste bolje upućeni i drago mi je da nije toliko moćna u stranci, jer je po meni nedosljedna i pomalo nestabilna osoba.

U potpunosti se slažem za Komšića, a na to ste me davno upozoravali. Očito sam glup u nekim stvarima, pa to nisam odmah mogao shvatiti.


Srdačan pozdrav.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#2899 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by bingov buraz »

Dok je ovakve ljevice SDA može mirno da spava.
Sve goli elitista koji sa narodom za koji se navodno bori nema ništa zajedničko,godine u hladovini opozicije sa dobrim i sigurnim primanjima su napravile od takozvanih oopozicionara vjerne sluge režima.Povremeno se koja kaze kontra SDA jer se zna da kod nas rijeci ne mjenja ništa a i režim nije osvetoljubiv i razumije da opozicija tako mora ponekad.
SDA su paraziti a opozicija paraziti sa punim razumijevanjem za krv žrtve.
Nešto poštenih ljudi je bačeno u zapećak da ne talasaju i veći su im neprijatelji stranačke kolege nego Kirbaš i ekipa.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#2900 Re: Gradjanski savez, nova stranka, osnivac Reuf Bajrovic

Post by Capsicum »

mrgreen wrote:Image

Nemam nikakve insajderske informacije, tako da su mi ostale teorije samo bapske priče.

S njegovim ličnim mišljenjem o ujedinjenju se ne slažem.
Pa jeste, jedan od razloga je to što je naveo. A drugi što ga je gurao gdje ne smije :D
Locked