Grad Lukavac

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
User avatar
Leverage
Posts: 9477
Joined: 27/05/2018 16:32

#26 Re: Grad Lukavac

Post by Leverage »

Eto toliko si mi bitan da me uhvatila huja, nemam pametnijeg posla :lol:

Fakat si umišljen, vidi se to i na ostalim temama. Spusti se na zemlju malo, pričaj normalno s rajom, šta si dig'o nosinu.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#27 Re: Grad Lukavac

Post by seln »

Leverage wrote:Eto toliko si mi bitan da me uhvatila huja, nemam pametnijeg posla :lol:

Fakat si umišljen, vidi se to i na ostalim temama. Spusti se na zemlju malo, pričaj normalno s rajom, šta si dig'o nosinu.
Da je to napisao neko iole vazan, jos bih se i naljutio.
Ali... tri mjeseca na forumu, 250 postova, stav uvrijedjenog provincijalca...
sto bi rek'o dr. muha... pratim.
User avatar
Leverage
Posts: 9477
Joined: 27/05/2018 16:32

#28 Re: Grad Lukavac

Post by Leverage »

Inače je mnogo važno koliko dugo si na forumu i koliko postova imaš, vadi se papir u opštini sa tim podacima :lol:

Bezveze zachatavaš temu glupostima, ali to puno govori o tebi.

GIKIL: Implementiran njemački prvoklasni sistem mjerenja emisija u zrak

https://www.lukavacki.ba/gikil-implemen ... ja-u-zrak/

Nakon što je potpisan ugovor o nabavci opreme renomiranog njemačkog proizvođača koja zadovoljava sve trenutne zahtjeve kako bh. zakonodavstva, tako i zakonodavstva EU, a implementacija projekta kontinuiranog mjerenja emisija u zrak započela u februaru 2018.godine, danas Global Ispat Koksna Industrija d.o.o. Lukavac može reći da je sistem mjerenja emisija u zrak instaliran i prolazi završna testiranja.
-Oprema je prema ranijim najavama tokom prošle sedmice puštena u probni rad koji traje 30 dana. Narednih dana radi se QAL 2 test (umjeravanje mjerne opreme) i nakon toga sva obavezna dokumentacija bit će predata u Federalno ministarstvo okoliša i turizma. Sa završetkom ovih aktivnosti, svi podaci monitoringa emisija u zrak GIKILa će biti kompilirani i dostupni za daljnju analizu i poboljšanja. Također, ovo je bio jedan od osnovnih zahtjeva Komisije za izdavanje okolinske dozvole, te je GIKIL sa ovim sistemom ispunio ovaj uslov- kazao je Jasmin Imširović, menadžer za okoliš.

Podsjetimo, sistem kontinuiranog monitoringa za mjerenje emisija omogućit će cjelokupno praćenje izvora i uzroka zagađenja, te samim time i utvrđivanje odgovornosti i pravovremenu reakciju u cilju smanjenja svake zabilježene prekomjerne emisije.
GIKIL i dalje ažurno nastavlja sa aktivnostima na realizaciji plana za siguran i okolinski prihvatljiv rad GIKIL-a koji obuhvata 45 projekata ukupne vrijednosti oko 5,7 miliona KM koje Uprava GIKIL-a planira realizirati u narednih 6 mjeseci, osim iznosa od 1 milion KM koji se izdvaja za čišćenje.
Također, GIKIL će uskoro podnijeti zahtjev za izdavanje okolišne dozvole uz pomoć certificirane konsultantske kuće za izradu zahtjeva u skladu sa sporazumom, a u toku su i aktivnosti na novim investicionim projektima koji će doprinijeti boljem ekološkom okruženju s ciljem zajedničkog rješavanja ključnih problematika sa kojima se svi suočavamo.
LongDong
Posts: 789
Joined: 22/04/2008 23:08

#29 Re: Grad Lukavac

Post by LongDong »

Lukavcu dat status grada nego šta... vazda su imali to nešto što ih je izdvajalo od ovih ostalih na kantonu
mnoštvo svirki, rokenrol se furo, partiji vrhunski s kraja devedesetih i početkom milenija, dobra navijačka grupa...

e sad ja govorim o nekim prošlim vremenima, ne znam kakva je sad situacija, ali lukavac i lukavčani (donekle i gračanica) sa kompletnim stanjem svijesti meni kao tuzlaku vrlo bliski vezano za te neke nazovimo urbane furke

i da ne zaboravim... pičke su im vazda gorile... predobre, susretljive, darežljive :thumbup:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#30 Re: Grad Lukavac

Post by seln »

LongDong wrote:
i da ne zaboravim... pičke su im vazda gorile.
Dlakave ili misicave?
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#31 Re: Grad Lukavac

Post by Heller »

LongDong wrote:Lukavcu dat status grada nego šta... vazda su imali to nešto što ih je izdvajalo od ovih ostalih na kantonu
mnoštvo svirki, rokenrol se furo, partiji vrhunski s kraja devedesetih i početkom milenija, dobra navijačka grupa...

e sad ja govorim o nekim prošlim vremenima, ne znam kakva je sad situacija, ali lukavac i lukavčani (donekle i gračanica) sa kompletnim stanjem svijesti meni kao tuzlaku vrlo bliski vezano za te neke nazovimo urbane furke

i da ne zaboravim... pičke su im vazda gorile... predobre, susretljive, darežljive :thumbup:
:thumbup:
User avatar
studeni76
Posts: 5380
Joined: 03/06/2009 14:12

#32 Re: Grad Lukavac

Post by studeni76 »

A koji su praktični benefiti grada u odnosu na opštinu, ima li lokalna zajednica koristi od te promjene? Il je sve samo kozmetika i qrčenje, i naravno trošak zbog zamjene svih tabli i dokumenata
User avatar
Leverage
Posts: 9477
Joined: 27/05/2018 16:32

#33 Re: Grad Lukavac

Post by Leverage »

Meščini da imaš prednost kad se povlače pare iz nekih fondova. Kultura i to.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#34 Re: Grad Lukavac

Post by Heller »

Leverage wrote:Meščini da imaš prednost kad se povlače pare iz nekih fondova. Kultura i to.
Ojhaaa eto Živinicama EU para za Izvornu tv, možda vi trebali Unescu kandidovat onaj potez poslije Malina, ispred svake kuće se nešto polovno prodaje, kosilice, televizori veš mašine. Il makar ginisu najduža jacapi na planeti.
User avatar
Leverage
Posts: 9477
Joined: 27/05/2018 16:32

#35 Re: Grad Lukavac

Post by Leverage »

Heller wrote:
Leverage wrote:Meščini da imaš prednost kad se povlače pare iz nekih fondova. Kultura i to.
Ojhaaa eto Živinicama EU para za Izvornu tv, možda vi trebali Unescu kandidovat onaj potez poslije Malina, ispred svake kuće se nešto polovno prodaje, kosilice, televizori veš mašine. Il makar ginisu najduža jacapi na planeti.
Živinice su opština.

Nema ništa oko Malina da pripada Lukavcu, samo Živinicama i Tuzli.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#36 Re: Grad Lukavac

Post by Heller »

Leverage wrote:
Heller wrote:
Leverage wrote:Meščini da imaš prednost kad se povlače pare iz nekih fondova. Kultura i to.
Ojhaaa eto Živinicama EU para za Izvornu tv, možda vi trebali Unescu kandidovat onaj potez poslije Malina, ispred svake kuće se nešto polovno prodaje, kosilice, televizori veš mašine. Il makar ginisu najduža jacapi na planeti.
Živinice su opština.

Nema ništa oko Malina da pripada Lukavcu, samo Živinicama i Tuzli.
Znam, vidiš da sam počeo sa Živinice trebaju...
User avatar
Leverage
Posts: 9477
Joined: 27/05/2018 16:32

#37 Re: Grad Lukavac

Post by Leverage »

Heller wrote: Znam, vidiš da sam počeo sa Živinice trebaju...
Piše "možda vi", pa sam preletio i pročitao to kao "možda bi vi", a zapravo si promašio slovo i treba da piše "možda bi".
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#38 Re: Grad Lukavac

Post by Heller »

Leverage wrote:
Heller wrote: Znam, vidiš da sam počeo sa Živinice trebaju...
Piše "možda vi", pa sam preletio i pročitao to kao "možda bi vi", a zapravo si promašio slovo i treba da piše "možda bi".
typo :thumbup:
User avatar
Leverage
Posts: 9477
Joined: 27/05/2018 16:32

#39 Re: Grad Lukavac

Post by Leverage »

Nacionalni spomenici Tuzlanskog kantona: Vila Solvay u Lukavcu

https://www.lukavacki.ba/nacionalni-spo ... u-lukavcu/

Image

Objekat Vila “Solvay” izgrađen je u austrougarskom periodu i predstavlja najznačajnije dobro graditeljskog i kulturno-historijskog naslijeđa na području općine Lukavac. Prvobitno vila “Solvay” nije zamišljena kao stambeni objekat već kao zdravstvena ustanova. Izgrađena je 1911/12. godine i u narodu je poznata pod nazivom “Vila” ili “Milerova vila”.
Dolaskom Fritza Mülera za direktora kompanije “Solvay” dvadesetih godina XX stoljeća, objekat mijenja ulogu i postaje stambena vila.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#40 Re: Grad Lukavac

Post by shake69 »

Leverage wrote:Nacionalni spomenici Tuzlanskog kantona: Vila Solvay u Lukavcu

https://www.lukavacki.ba/nacionalni-spo ... u-lukavcu/

Image

Objekat Vila “Solvay” izgrađen je u austrougarskom periodu i predstavlja najznačajnije dobro graditeljskog i kulturno-historijskog naslijeđa na području općine Lukavac. Prvobitno vila “Solvay” nije zamišljena kao stambeni objekat već kao zdravstvena ustanova. Izgrađena je 1911/12. godine i u narodu je poznata pod nazivom “Vila” ili “Milerova vila”.
Dolaskom Fritza Mülera za direktora kompanije “Solvay” dvadesetih godina XX stoljeća, objekat mijenja ulogu i postaje stambena vila.
Zanimljivo. Sta je tu sada? Moze li se obici i pogledati ili je pod kljucem?
User avatar
Leverage
Posts: 9477
Joined: 27/05/2018 16:32

#41 Re: Grad Lukavac

Post by Leverage »

shake69 wrote: Zanimljivo. Sta je tu sada? Moze li se obici i pogledati ili je pod kljucem?
Uglavnom je pod ključem. Tu se ponekad održavaju izložbe i slične kulturne manifestacije.

Inače vila je u vlasništvu SSL-a (fabrike sode), tako da se svako korištenje mora završiti s njihovom upravom.
sumirprimus
Posts: 80769
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#42 Re: Grad Lukavac

Post by sumirprimus »

Heller wrote:
LongDong wrote:Lukavcu dat status grada nego šta... vazda su imali to nešto što ih je izdvajalo od ovih ostalih na kantonu
mnoštvo svirki, rokenrol se furo, partiji vrhunski s kraja devedesetih i početkom milenija, dobra navijačka grupa...

e sad ja govorim o nekim prošlim vremenima, ne znam kakva je sad situacija, ali lukavac i lukavčani (donekle i gračanica) sa kompletnim stanjem svijesti meni kao tuzlaku vrlo bliski vezano za te neke nazovimo urbane furke

i da ne zaboravim... pičke su im vazda gorile... predobre, susretljive, darežljive :thumbup:
:thumbup:
lukavac je prava raja to svako znaaa svako znaaaa :izet:
osim toga uvijek sam u vesternima navijo za indijance a sijuksi su mi jedni od drazih. :D :thumbup:
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#43 Re: Grad Lukavac

Post by putokaz1 »

Grad Lukavac:Jaruške,Berkovica,Huskići,Tumare mjesta gdje se dopisuju glasovi
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#44 Re: Grad Lukavac

Post by plain vanilla »

https://www.sodalive.ba/aktuelnosti/luk ... ropi-foto/


Istraživanjem smo uspjeli pronaći šture informacije, a park bi prema najavama investitora trebao sadržavati:

Ogroman Roller Coaster
Dvoranu za kuglanje sa 16 staza i 4 staze za VIP
Karting za djecu i odrasle
Više od 40 različitih sprava za zabavu
Više od 50 sprava za djecu
Ogromno dječije igralište
Rođendanska dvorana
Specijalna zona “Dobrodošli u budućnost” koja uključuje VR i veliki broj lasera
Mnoštvo restorana i trgovina
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#45 Re: Grad Lukavac

Post by Nadzorna_ploca »

:lol:
Koja djeca bolan nacelnice kad su nam djeca vani. Ko ce ih praviti i radjati, ti i tvoja hanuma necete sigurno.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#46 Re: Grad Lukavac

Post by plain vanilla »

Nadzorna_ploca wrote: 18/11/2019 08:30 :lol:
Koja djeca bolan nacelnice kad su nam djeca vani. Ko ce ih praviti i radjati, ti i tvoja hanuma necete sigurno.
i djecu ce da napravi :mrgreen:
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#47 Re: Grad Lukavac

Post by Nadzorna_ploca »

plain vanilla wrote: 18/11/2019 08:32
Nadzorna_ploca wrote: 18/11/2019 08:30 :lol:
Koja djeca bolan nacelnice kad su nam djeca vani. Ko ce ih praviti i radjati, ti i tvoja hanuma necete sigurno.
i djecu ce da napravi :mrgreen:
Poslat cu ja svoju aBd da mu dodju. Valjda bude nacelnik jos 10 godina :mrgreen:
Sumerian
Posts: 16
Joined: 08/07/2014 11:00
Location: The Blue Lake

#48 Re: Grad Lukavac

Post by Sumerian »

seln wrote: 06/09/2018 13:23
Leverage wrote: Da, isto kao što ni Pančevo nikad nije postalo grad zbog blizine Beograda. Takvih primjera imaš na stotine širom svijeta, jednostavno nikakav argument.

I šta je to "pravi grad", zbog čega bi blizina nekog drugog grada onemogućavala "krivi grad" da postane "pravi grad".

Razlozi zbog kojih Lukavac danas ne liči na grad sam već naveo, to su pravi razlozi, a ovo što ti pričaš je bezveze.
Da te nije malo uhvatila huja? Cemu ljutnja?
Niti sam spominjao Pancevo, niti bilo koji drugi grad.
Napisao sam da Lukavac ne moze postati pravi grad zbog blizine Tuzle.
Moze li Vogosca zbog blizine Sarajeva, Mali Mokri Luk zbog blizine Beograda ili Meaux zbog blizine Pariza... to je drugi par cipela.
I ti brate hladno strpa Pariz i Tuzlu u istu recenicu... svaka ti cast!
Da je Lukavac trazio ovaj status prije 10 godina, i sam bih imao sta da kazem kontra te ideje, jer smatram da ovakav kakav jest, ne zasluzuje da mu se tepa takvim epitetima...ali...!
Kad se Listice, Zivinice, Kojekakvi Stocevi i kocevi danas zovu gradom,i mi eto hocemo da nas se gleda s malo vise postovanja :D
Sad za ozbiljno, mislim da su ove aplikacije uglavnom vezane za politicku manipulaciju mandatima nacelnika opstina, kojima zakon nakon 3 mandata ne dozvoljava ponovnu kandidaturu, dok bi kao gradonacelnici imali legalitet ostat u istoj fotelji, dapace, cak i puno udobnijoj, Gradonacelnickoj :izet:
Karikaturist
Posts: 3647
Joined: 20/12/2020 10:03

#49 Re: Grad Lukavac

Post by Karikaturist »

Listica i Zivinice koliko ja mogu upratiti obrcu pare i ulaze se nesto, sto se za Lukavac tesko moze reci. Osim sto nicu zgrade od agfanistanskih para.
Lukavac po strukturi mozda i najvise izgleda kao grad(u odnosu na okolinu) ali tamo kao da je vrijeme stalo podavno.
Sumerian
Posts: 16
Joined: 08/07/2014 11:00
Location: The Blue Lake

#50 Re: Grad Lukavac

Post by Sumerian »

Karikaturist wrote: 29/08/2021 14:41 Listica i Zivinice koliko ja mogu upratiti obrcu pare i ulaze se nesto, sto se za Lukavac tesko moze reci. Osim sto nicu zgrade od agfanistanskih para.
Lukavac po strukturi mozda i najvise izgleda kao grad(u odnosu na okolinu) ali tamo kao da je vrijeme stalo podavno.
Dobro si to primijetio, ali dali onda po tvom misljenju i trznici Arizona treba dat status grada? obrcu pare i ulazu u nesto ( cujem da planiraju napravit par WC-ova da ne pishaju po cesti vise...)

Lukavac je za razliku od navedeni ipak samo industrijsko mjesto, pored toliko fabrika nema se bogzna u sta ulozit...
Post Reply