gorenje kuhinjski aparati

User avatar
drndalo
Posts: 22823
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#51 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by drndalo »

drndalo wrote:Ja za razliku od ostalih nemam (jos) problema ni sa jednim proizvodom Gorenja koje kupismo prije malo >5 godina...

Kupili smo sve Gorenjevo osim mas. za sudje, jer je bila preskupa u odnosu na Beko i bojlera koji nismo kupovali... Doduse, ni usisivac nije Gorenje, ali to se pika u "male kucanske aparate"...

Nama je za cash tada bio popust 20% pred novu godinu, i za razliku u cijeni popusta nam je mas. za ves dosla dzaba... Stare njihove masine, sa meh. programatorom... Kupljeno u general servisu, momci unijeli bez ikakvih problema u stan, isplata mogla i na ruke, kad unesu sve u stan...

Nasa iskustva pozitivna... Uz ogradu da nijedan "novodizajnirani" proizvod nismo probali...
Situacija je jos uvijek ista... Sve radi, ni nakasljalo se nije... Doduse, nista nije kupljeno u Robotu...
♥ Julianna ♥
Posts: 8314
Joined: 19/06/2008 16:43
Location: U koži krokodila

#52 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by ♥ Julianna ♥ »

Gorenje skroz OK.
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#53 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by Altsa »

nosara wrote:Mrzim slovencuge, ali volem gorenje... :lol:

Ne kupujte najnovije, napucane modele koji su prepuni elektronickih pizdarija, pa se necete nervirat sa kvarovima... uostalom, ako je garancija sada 5 godina, neka se kvari, koga briga... :D
ne, potrazit cemo i kupiti modele iz '68 kako bi smo svi bili sretni, zadovoljni i ne iznervirani :lol: :lol:
User avatar
lasakad
Posts: 87
Joined: 06/05/2011 10:56

#54 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by lasakad »

Prosle sedmice sam bila u Gorenju jer treba da kupimo pecnicu i prodavac mi preporucuje Indesit???E sad ne znam da li zbog bolje zarade,ili je stvarno Indesit bolji od Gorenja...Kad sam pitala zasto kaze"Nije Gorenje vise sto je bilo"..
S tim da je garancija 5 godina i za Gorenje i za Indesit,popust od 10% za gotovinsko placanje,i dodatnih 5% ako zamijenite stari aparat za novi..Znaci ukupno 15% popusta
Jos uvijek nismo odlucili sta da kupimo :?
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#55 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by Altsa »

lasakad wrote:Prosle sedmice sam bila u Gorenju jer treba da kupimo pecnicu i prodavac mi preporucuje Indesit???E sad ne znam da li zbog bolje zarade,ili je stvarno Indesit bolji od Gorenja...Kad sam pitala zasto kaze"Nije Gorenje vise sto je bilo"..
S tim da je garancija 5 godina i za Gorenje i za Indesit,popust od 10% za gotovinsko placanje,i dodatnih 5% ako zamijenite stari aparat za novi..Znaci ukupno 15% popusta
Jos uvijek nismo odlucili sta da kupimo :?
pa, indesit :D :D
User avatar
drndalo
Posts: 22823
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#56 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by drndalo »

lasakad wrote:Prosle sedmice sam bila u Gorenju jer treba da kupimo pecnicu i prodavac mi preporucuje Indesit???E sad ne znam da li zbog bolje zarade,ili je stvarno Indesit bolji od Gorenja...Kad sam pitala zasto kaze"Nije Gorenje vise sto je bilo"..
S tim da je garancija 5 godina i za Gorenje i za Indesit,popust od 10% za gotovinsko placanje,i dodatnih 5% ako zamijenite stari aparat za novi..Znaci ukupno 15% popusta
Jos uvijek nismo odlucili sta da kupimo :?
A da ti nisi bila u General Servisu ? Koji je prije bio Gorenje servis, plus prodaja ? Oni su u medjuvremenu postali uvoznici Indesita, pa su prva ruka, time i vecu zaradu imaju na tome...
User avatar
lasakad
Posts: 87
Joined: 06/05/2011 10:56

#57 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by lasakad »

drndalo wrote:
lasakad wrote:Prosle sedmice sam bila u Gorenju jer treba da kupimo pecnicu i prodavac mi preporucuje Indesit???E sad ne znam da li zbog bolje zarade,ili je stvarno Indesit bolji od Gorenja...Kad sam pitala zasto kaze"Nije Gorenje vise sto je bilo"..
S tim da je garancija 5 godina i za Gorenje i za Indesit,popust od 10% za gotovinsko placanje,i dodatnih 5% ako zamijenite stari aparat za novi..Znaci ukupno 15% popusta
Jos uvijek nismo odlucili sta da kupimo :?
A da ti nisi bila u General Servisu ? Koji je prije bio Gorenje servis, plus prodaja ? Oni su u medjuvremenu postali uvoznici Indesita, pa su prva ruka, time i vecu zaradu imaju na tome...

Na Dolac Malti sam bila....Jel to sad General Servis???
User avatar
L.e.g
Posts: 724
Joined: 30/04/2009 09:27

#58 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by L.e.g »

lasakad wrote:Prosle sedmice sam bila u Gorenju jer treba da kupimo pecnicu i prodavac mi preporucuje Indesit???E sad ne znam da li zbog bolje zarade,ili je stvarno Indesit bolji od Gorenja...Kad sam pitala zasto kaze"Nije Gorenje vise sto je bilo"..
S tim da je garancija 5 godina i za Gorenje i za Indesit,popust od 10% za gotovinsko placanje,i dodatnih 5% ako zamijenite stari aparat za novi..Znaci ukupno 15% popusta
Jos uvijek nismo odlucili sta da kupimo :?
Posalji sifre aparata gorenje na pp i dobijes extra cijene ;-)
User avatar
lasakad
Posts: 87
Joined: 06/05/2011 10:56

#59 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by lasakad »

L.e.g wrote:
lasakad wrote:Prosle sedmice sam bila u Gorenju jer treba da kupimo pecnicu i prodavac mi preporucuje Indesit???E sad ne znam da li zbog bolje zarade,ili je stvarno Indesit bolji od Gorenja...Kad sam pitala zasto kaze"Nije Gorenje vise sto je bilo"..
S tim da je garancija 5 godina i za Gorenje i za Indesit,popust od 10% za gotovinsko placanje,i dodatnih 5% ako zamijenite stari aparat za novi..Znaci ukupno 15% popusta
Jos uvijek nismo odlucili sta da kupimo :?
Posalji sifre aparata gorenje na pp i dobijes extra cijene ;-)
ok
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#60 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by Kaligrafija »

Ja sto se nacitah ovde lazi od konkurencije...sram da ih bude... :P Cuj sve proizvedeno u Kini , hahahaha...smijesno...Znaci nasih 7000-10000 hiljada zaposlenih u proizvodnji u Sloveniji i Srbiji nista ne rade , onako sjede bezveze...!' :P Tacno se prepoznaju postovi konkurencije na ovoj temi i stvarnih forumasa i korisnika Gorenja...
5 godina garancije na aparate , i ovi sto pricaju crko im aparat u garanciji i oni ga bacili,
lazuuuuuuuuuuuuuuu , mi ako se desi kvar koji se ne moze popraviti ili je preskupo za popravku , mi taj aparat zamijenimo za NOVI...Servis , nek dodje bilo ko kod nas u servis u Blazuju , da ga ja provedem kroz radnju , licno cu mu citati cijene rezervnih dijelova , na lageru ima oko 5 hiljada artikala UVIJEK , ako kaze da neko ima vise rezervnih dijelova i da je jeftiniji , ja cu pojesti aparat po vasem izboru!!! Druga stvar , evo prijavite kvar na 033 755 600 , u roku najvise od 5 dana , serviser ce doci na vasu kucnu adresu!

Evo ovde imate i neke od ovlaštenih servisa u drugim mjestima , a lista nije kompletna , jer imamo i puno servisa u manjim mjestima...
http://www.gorenje.ba/support/servisna_mreza

Evo i link od supporta , ako imate nekih nedoumica...
http://www.gorenje.ba/support/gorenje_commerce

Evo link gdje mozete pogledati proizvode...
http://www.gorenje.ba

Druga stvar , Gorenje je odavno izaslo izvan granica Slovenije i to je jedna velika grupacija...
http://www.gorenjegroup.com/en/about_go ... nje_brands

Neke od dizajnerskih kuca sa kojim suradjujemo dovoljno govore same za sebe:
Pininfarina
Ora Ito
Karim Rashid
itd.

Takodje prica da su aparati za Njemacko ili druga trzista drugaciji nego u BiH , nije istinita...
Jedina stvar na koju mozete obratiti paznju pri kupovini aparata su ENERGETSKI RAZREDI npr. A,B,C... , radi se
o potrosnji elektricne energije, tako "A" razred trosi najmanje el. energije i pravi znacajne uštede i tako redom...

I jos jedna stvar , dio dokupnih programa skoro svi proizvodjaci nabavljaju u Kini i Turskoj, ali ako neko misli da je to lose, onda stvarno nema pojma... Gdje su Turska i Kina , a gdje smo mi , mislim stvarno , "zaista"... :lol: :lol: :lol:

Od sad kod nas u Gorenju , mozete nabaviti i super kvalitetno posudje Korkmaz iz Turske , neka neko kaze kako ne valja, jer je iz Turske... :lol: :lol: :lol:
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#61 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by ladyblue18 »

Jes jes inace svi mi koji imamo mahom losa iskustva radimo u Boschu, kako nas provali. :run:
dona868
Posts: 90
Joined: 26/06/2011 13:41

#62 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by dona868 »

lasakad wrote:Prosle sedmice sam bila u Gorenju jer treba da kupimo pecnicu i prodavac mi preporucuje Indesit???E sad ne znam da li zbog bolje zarade,ili je stvarno Indesit bolji od Gorenja...Kad sam pitala zasto kaze"Nije Gorenje vise sto je bilo"..
S tim da je garancija 5 godina i za Gorenje i za Indesit,popust od 10% za gotovinsko placanje,i dodatnih 5% ako zamijenite stari aparat za novi..Znaci ukupno 15% popusta
Jos uvijek nismo odlucili sta da kupimo :?
Je li mislis na General servis...to nije gorenje...oni su sad zastupici Indesita
Sad vidim da mislis na General Servis.
Ma iskreno sve uzimam sa rezervom i ne znam kome da vjerujem. Imala sam negativno iskustvo sa Gorenje masinom za susenje vesa...par puta dolazio majstor u okviru garancije, od Gorenja jos imam masinu za ves i frizider ..to sve fercera. Ali sad sebi opremama stan i moram uzeti sve aparate opet i bas sam zbunjena :?
Zux
Posts: 906
Joined: 30/03/2005 22:03

#63 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by Zux »

Usisivac i mikrovalna Gorenje mi rade bez problema vise od 2 godine. General servis na Malti vise nije direktni zastupnik Gorenja vec duze vrijeme. Za Indesit jesu, ciji šporet imam, takodje fercera perfektno. Ova prica da je Gorenje smece zaista zvuci pretjerano, jer to ipak nije tacno. Ali isto tako ne vjerujem da su puno bolji (ako su ikako) od proizvodjaca kao sto su Beko, Ariston, Indesit i sl. To je sve u "5 deka". Kvalitetom odskacu vjerovatno Siemens, Miele, Bosch, ali cijena im je zaista hajvanski visoka. Proizvodnja u Kini? Pa sta i da jeste. Velika vecina opreme ovog tipa ili dijelova za njih je iz Kine, ne samo ovih aparata nego i elektronike (neki dan procitah podatak da se 97% svih displaya proizvodi u Kini). To ne znaci da ne valja, jer i tamo postoje fabrike i "fabrike", velika je Kina cuo sam :D
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#64 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by starii »

nije kvalitet gorenja sto je nekad bio, kupio sam kod njih nov frizider i kad sam ga otvorio kod kuce vidio da nisu unutrasnju plastiku izlili kako treba a nov..helem zahvalio sam im se, vratio svoje pare i rekao nek to prodaju nekom slovencu :)
User avatar
lasakad
Posts: 87
Joined: 06/05/2011 10:56

#65 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by lasakad »

dona868 wrote:
lasakad wrote:Prosle sedmice sam bila u Gorenju jer treba da kupimo pecnicu i prodavac mi preporucuje Indesit???E sad ne znam da li zbog bolje zarade,ili je stvarno Indesit bolji od Gorenja...Kad sam pitala zasto kaze"Nije Gorenje vise sto je bilo"..
S tim da je garancija 5 godina i za Gorenje i za Indesit,popust od 10% za gotovinsko placanje,i dodatnih 5% ako zamijenite stari aparat za novi..Znaci ukupno 15% popusta
Jos uvijek nismo odlucili sta da kupimo :?
Je li mislis na General servis...to nije gorenje...oni su sad zastupici Indesita
Sad vidim da mislis na General Servis.
Ma iskreno sve uzimam sa rezervom i ne znam kome da vjerujem. Imala sam negativno iskustvo sa Gorenje masinom za susenje vesa...par puta dolazio majstor u okviru garancije, od Gorenja jos imam masinu za ves i frizider ..to sve fercera. Ali sad sebi opremama stan i moram uzeti sve aparate opet i bas sam zbunjena :?
Ni ja ne znam sta da radim,ali imam dovoljno vremena da razmislim...Ja imam pec od Gorenja,stara je ja mislim 16 godina,i sve jos uvijek funkcionise besprijekorno,ali posto planiramo kuhinju zamijeniti trebaju nam ugradbeni elementi..Najvise me plasi rerna,tj.da nece peci kao ova moja stara :)..Suprug poznaje nekog servisera iz Gorenja pa cemo i sa njim se konsultovati...
dona868
Posts: 90
Joined: 26/06/2011 13:41

#66 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by dona868 »

Haj pa javi :-D
Ja znam da su i Koncar rerne, tj. sporeta dobra ali mi se ne dasad u kuhinji mjesati, npr. da kupim rernu koncar, masinu za sudje Indesit i sl. Najvise bi volila da je sve ista marka.....eto mislila sam Gorenje pa sad ne znam :? ...a nemam bas vremena da razmisljam....slj sedmice to moram rijesiti
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#67 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by kojeime »

"Kvalitetom odskacu vjerovatno Siemens, Miele, Bosch, ali cijena im je zaista hajvanski visoka. Proizvodnja u Kini? Pa sta i da jeste. Velika vecina opreme ovog tipa ili dijelova za njih je iz Kine, ne samo ovih aparata nego i elektronike..."

Negdje sam procitao da Miele vise ne proizvodi u Kini, vratili su proizvodnju u Evropu. I ne samo oni, u posljenje vrijeme su neke firme, narocito iz Njemacke, vratile proizvodnju iz Kine u Njemacku.

Kako svatih, bez obzira sto kineski radnici rade pod specifikacijama evropskih "vlasnika" ipak im je kvatiet opao proizvodnjom u Kini. Pa im je ime pocelo gubiti ugled i odlucili su da im jeftina proizvodnja ipak ne donosi toliko koristi. Na stranu to sto je i u Evropi svake godine sve jeftinija radna snaga, jos "malo" pa ce radnici u Evropi i Kini imati iste plate i uslove rada. U Kini ce se popravljati, u Evropi pogrosavati.
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#68 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by kojeime »

Meni poznata osoba ima Gorenje ugradbenu pecnicu, onu iz linije Simplicity i ima samo rijeci hvale za nju. Kupljena u salonu na Skenderiji.
slavemaster
Posts: 361
Joined: 15/03/2008 17:50
Location: 10.sprat

#69 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by slavemaster »

zdravo svima

imam gorenje masinu za sudje, stara preko 10 godina
radila dobro sve dosad, nekad davno se malo promjenio zvuk pa pocela da riba :D al radila...
e sad je nedavno pocela da pusta vodu, radnom, jedno pranje pusta dva ne pusta pa dva pusta pa jedno ne pusta itd.zvali servis 7 dana drzali masinu i rekli 'nama ne pusta al vam je otislo nekolko dijelova koji nemaju veze s vasim problemom' koje su promjenili i naplatili (sad ne riba) al nakon 7 dana opet voda, malo nekako gubim povjerenje u te majstore..

je li imao neko slicno iskustvo i iskustvo sa servisima i majstorima...treba mi alternativa...beze ulagat u popravak ako ne vrijedi

hvala na odgovoru svako dobro :D
ekola
Posts: 152
Joined: 05/12/2009 09:07

#70 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by ekola »

Kaligrafija wrote:Ja sto se nacitah ovde lazi od konkurencije...sram da ih bude... :P Cuj sve proizvedeno u Kini , hahahaha...smijesno...Znaci nasih 7000-10000 hiljada zaposlenih u proizvodnji u Sloveniji i Srbiji nista ne rade , onako sjede bezveze...!' :P Tacno se prepoznaju postovi konkurencije na ovoj temi i stvarnih forumasa i korisnika Gorenja...
5 godina garancije na aparate , i ovi sto pricaju crko im aparat u garanciji i oni ga bacili,
lazuuuuuuuuuuuuuuu , mi ako se desi kvar koji se ne moze popraviti ili je preskupo za popravku , mi taj aparat zamijenimo za NOVI...Servis , nek dodje bilo ko kod nas u servis u Blazuju , da ga ja provedem kroz radnju , licno cu mu citati cijene rezervnih dijelova , na lageru ima oko 5 hiljada artikala UVIJEK , ako kaze da neko ima vise rezervnih dijelova i da je jeftiniji , ja cu pojesti aparat po vasem izboru!!! Druga stvar , evo prijavite kvar na 033 755 600 , u roku najvise od 5 dana , serviser ce doci na vasu kucnu adresu!

Evo ovde imate i neke od ovlaštenih servisa u drugim mjestima , a lista nije kompletna , jer imamo i puno servisa u manjim mjestima...
http://www.gorenje.ba/support/servisna_mreza

Evo i link od supporta , ako imate nekih nedoumica...

http://www.gorenje.ba/support/gorenje_commerce

Evo link gdje mozete pogledati proizvode...
http://www.gorenje.ba

Druga stvar , Gorenje je odavno izaslo izvan granica Slovenije i to je jedna velika grupacija...
http://www.gorenjegroup.com/en/about_go ... nje_brands

Neke od dizajnerskih kuca sa kojim suradjujemo dovoljno govore same za sebe:
Pininfarina
Ora Ito
Karim Rashid
itd.

Takodje prica da su aparati za Njemacko ili druga trzista drugaciji nego u BiH , nije istinita...
Jedina stvar na koju mozete obratiti paznju pri kupovini aparata su ENERGETSKI RAZREDI npr. A,B,C... , radi se
o potrosnji elektricne energije, tako "A" razred trosi najmanje el. energije i pravi znacajne uštede i tako redom...

I jos jedna stvar , dio dokupnih programa skoro svi proizvodjaci nabavljaju u Kini i Turskoj, ali ako neko misli da je to lose, onda stvarno nema pojma... Gdje su Turska i Kina , a gdje smo mi , mislim stvarno , "zaista"... :lol: :lol: :lol:

Od sad kod nas u Gorenju , mozete nabaviti i super kvalitetno posudje Korkmaz iz Turske , neka neko kaze kako ne valja, jer je iz Turske... :lol: :lol: :lol:
Posto vidim da imas upliva u situaciju u GORENJU, interesuje me po kojem osnovu napuknuce ploce od el. stednjaka ne ulazi u garanciju...Prijavim to, kazu poslace strucnjaka na lice mjesta...Dodje "strucnjak" od 19 god i napravi par fotografija, kaze mora na komisiju da utvrdi kako je pukla ploca...Danima mi se niko ne javlja, ja nazovem oni kazu "pa rekao vam je kolega da mehanicka ostecenja ne ulaze u garanciju"...A kolega nije to ni spomenuo...Da je ljudski faktor uticao na pucanje ploce, na mjestu gdje je udareno morala bi biti malo vise razbijena a ploca ima samo dvije tanke linije pucanja, uopste nema mjesto udara...Naravno da ja ne mogu dokazati da je nisam razbio jer meni nece vjerovati na rijec a nemam ni video nadzor u kuhinji i njihova je zadnja, a meni preostaje da kupim novu plocu...Ispade da je apsolutno nemoguce da pukne sama od sebe...A ti mi reci jeli moguce i dali se prije to desavalo i sta ja sada da radim???

I ako neko zna dali postoji mogucnost da se prikopca ploca od nekog drugog proizvodjaca na gorenje rernu, jer se pali preko dugmadi na rerni???
ekola
Posts: 152
Joined: 05/12/2009 09:07

#71 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by ekola »

Ima li tih odgovora, jest da je tema zamrla ali hajmo je malo dici...
ekola
Posts: 152
Joined: 05/12/2009 09:07

#72 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by ekola »

???
ekola
Posts: 152
Joined: 05/12/2009 09:07

#73 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by ekola »

Kao rjesenje u gorenje servisu mi nude da mi zamijene to staklo a ono kosta 280-300 KM...Onako vrsljajuci po oglasima, u pokusaju da pronadjem mozda istu plocu, pronadjem nekoliko koje se prodaju ali sa istim problemom, znaci puklo im staklo pa ih ljudi prodaju za 50 KM, ispravne ploce sa napuknutim staklom...Izgleda da smo bas nepazljivi prema ovim gorenje aparatima... :x :x :x
ahasoho
Posts: 225
Joined: 04/04/2012 11:22

#74 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by ahasoho »

Kakvi su koncar sporeti? Mislim kupiti jedan pa me zanimaju iskustva. Onaj sporet s ravnom plocom. Jedni kazu bez veze, drugi ih hvale. Pa kako covjek da bude pametan kupiti ga ili ne :cry:
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#75 Re: Odg: gorenje kuhinjski aparati

Post by manekenka u penziji »

ahasoho wrote:Kakvi su koncar sporeti? Mislim kupiti jedan pa me zanimaju iskustva. Onaj sporet s ravnom plocom. Jedni kazu bez veze, drugi ih hvale. Pa kako covjek da bude pametan kupiti ga ili ne :cry:
Mi imamo koncarov kombinovani bojler i nisam zadovoljna. Kod mojh je duplo manji (ne znam koja marka) a puno bolje grije. Doduse, nije se nikad pokvario.
Post Reply