gorenje kuhinjski aparati

milalila
Posts: 3
Joined: 05/01/2011 14:00

#1 gorenje kuhinjski aparati

Post by milalila »

hello, zanima me da li je neko u prosloj godini (2010) kupovao neki od kuhinjskih elemenata (gorenje) i kakvo vam je iskustvo? ja sam mislila kupiti, napu, ugradbenu pecnicu, plocu i frizider:) al jos ne znam koju marku da uzmem gorenje ili electrolux :)
User avatar
SadaMeHuseine
Posts: 281
Joined: 15/12/2010 10:14
Location: Rajvosa

#2 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by SadaMeHuseine »

Electrolux.....u svakom slučaju, ja imam i ploču i rernu...već 4-ta godina, premier liga... :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
Decerto
Posts: 2443
Joined: 14/09/2010 07:58
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
Contact:

#3 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by Decerto »

Pa nije ni Gorenje za bacit ;D
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#4 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by vozač »

milalila wrote:hello, zanima me da li je neko u prosloj godini (2010) kupovao neki od kuhinjskih elemenata (gorenje) i kakvo vam je iskustvo? ja sam mislila kupiti, napu, ugradbenu pecnicu, plocu i frizider:) al jos ne znam koju marku da uzmem gorenje ili electrolux :)
doslovce svaki uređaj se počeo kvariti neposredno nakon isteka garancije, mašina za suđe brundala, majstor popravio, mašina za veš "BEŠUMNA" kvarila se 2-3 puta, kriminalci zvani serviseri iz gorenja tražili skoro 200 Km za opravku, došao majstor koji je to opravio i sredio za 50 KM, daljinski se kvario jedno 16 puta, plastikice na TV-u pucale nekoliko puta, štednjak jedna ploča može grijati samo na najjačem od kad znam za sebe, frižider isto tako, te lampica zajebava, te vrata ne zatvaraju dobro, sad mu se pali neka greška u sistemu lampica stalno blinka, al to srećom može tako i ne mora se popravljati, ako poželim da to popravim koštaće me blizu dvije stoje, ne pada mi na pamet, nek blinka 100 godina što se mene tiče ... tako da, jednom sam se zajebo, al u paketu, nikad više slovenska kvaliteta u moj dom neće ući, nek radi dok može, kad više ne bude moglo, kupiću sve osim gorenja

o servisu i bezobrazluku ovlaštenih, kao i cijenama koje bubaju i načinu na koji otimaju od raje, mogu se knjige napisati
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#5 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by chuchumbamayumbe »

Ja sam čekao jebene dvije plastike za crijevo za usisivač više od 3 mjeseca!
Dijelovi su ukupno koštali 5.20km.
Bili su krajnje neprofesionalni i rekao sam sebi nikada više Gorenje!
frngla
Posts: 3219
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#6 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by frngla »

usisivac radio dugo al' k'o da i nije, samo trljas po cilimu, frizider radi al' k'o da je hrcak/mis zarobljen u njemu pa cici... gorenje a-a
tvile
Posts: 178
Joined: 29/02/2008 20:55

#7 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by tvile »

Mi smo ih zvali da nam zamjene lagere u mašini za veš. Nakon bezbroj poziva, prebacivanja s broja na broj danima, raznoraznih zavrzlama odustali smo od popravke i kupili novu mašinu, naravno NE Gorenje-vu.
Gospoda nas je nazvala nakon 4-5 mjeseci da nam kažu kako su dobili dio i da nam zakažu termin za servis :x :x :-) :-) Toliko o njihovoj uslužnosti, profesionalnosti a o cijenama da ne pišem....
milalila
Posts: 3
Joined: 05/01/2011 14:00

#8 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by milalila »

jaoooo razocarala sam se:))))) preskupi su skuplji i od bosch :S imaju dobar dizajn al cijene uhhh da ne pricam za 4 elementa treba ti 4000 KM :D bas su fensi eheheh :P zato electrolux preostaje :skoljka:
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#9 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by vozač »

drago nam je da smo ti pomogli, forum je inače mjesto za vrhunske savjetodavne usluge i sve to potpuno besplatno :razz:
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#10 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by Trebam te »

.



Kakvo Gorenje? zar to uopste jos postoji? :mrgreen:



.
User avatar
drndalo
Posts: 22799
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#11 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by drndalo »

Ja za razliku od ostalih nemam (jos) problema ni sa jednim proizvodom Gorenja koje kupismo prije malo >5 godina...

Kupili smo sve Gorenjevo osim mas. za sudje, jer je bila preskupa u odnosu na Beko i bojlera koji nismo kupovali... Doduse, ni usisivac nije Gorenje, ali to se pika u "male kucanske aparate"...

Nama je za cash tada bio popust 20% pred novu godinu, i za razliku u cijeni popusta nam je mas. za ves dosla dzaba... Stare njihove masine, sa meh. programatorom... Kupljeno u general servisu, momci unijeli bez ikakvih problema u stan, isplata mogla i na ruke, kad unesu sve u stan...

Nasa iskustva pozitivna... Uz ogradu da nijedan "novodizajnirani" proizvod nismo probali...
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#12 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by Hemel »

ja sam uzeo sve ugradbene elemente ''gorenje'' iz jedinog razloga, servisiranje

ove jos nisam ni isprobao ali znajuci kvalitet ranijih gorenje proizvoda, toplo preporucujem :wink:
User avatar
hana_montana
Posts: 14943
Joined: 13/04/2009 21:50
Location: Kalopsia

#13 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by hana_montana »

i kod mene isto :D jednom blokirala susilica(maci ubacila ping pong lopticu ) dosao serviser odmah sutra :-D
User avatar
van Basten
Posts: 7534
Joined: 21/09/2006 02:59

#14 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by van Basten »

lično mislim da je gorenje kod nas precijenjeno najviše zbog starih ex yu navika i razgranate servisne mreže, ali da mu je cijena proizvoda debelo iznad kvalitete istih. Opet, naići će neko ko će hvaliti, evo i na ovoj temi, a bila je nedavno neka o simplicity liniji gdje su sve sami hvalospjevi išli na gorenje.
Ugl, ja ne bih ( i nisam, osim usisivača kojeg sam dobio na poklon ništa drugo nije gorenje), ali svakom svoje
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#15 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by Nadinka »

Ja sam stvarno pregledala sve brendove kad sam kupovala aparate i na kraju sam se ipak odlucila za gorenje, uzela sma sve u toj simplicity liniji o kojoj smo pricali, i doslo nas je sve oko 3000, malo vise, na onoj akciji (masina za sudje ugradbena+frizider+pecnica+plate+napa+mikrovalna). garancija je 5 godina, a mislim da to sve dodje na isto (vjerovatno se na istom mjestu i proizvodi samo lijepe druge naljepnice :)) i da je skoro pa stvar srece kako ce te sluziti. Mislim da ako se prica o nekoj kvaliteti onda je Bosch stvarno pouzdan, a ovo sve ostalo je tu negdje. electrolux i Zanussi ipak nisu neki cijenjeni brendovi vani.
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#16 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by because_of_you »

SMEĆE :x

Prije 5 godina kupljeni svi kuhinjski uređaji. I kao, sve ok, a i ne bili ok koliko koštaju.

Helem, prije pola godine možda pećnica samo prestala raditi. Displej ok, ali nikakve reakcije "unutra". Zvala njihov servis, kad su mi objasnili šta se sve plaća osim popravke, rekoh, hvala.

I pitam svog majstora da pogleda, čovjek 35 godina iskustva. Izvadio, razmontirao, namučio se plaho. Nikako naći šta ne valja. Kad na kraju, otišao sat. Cijena sata u najboljem slučaju je 300 km :run: :run: (inače u zadnje vrijeme puno njih ode)

Srećom, prespojio mi je neke žice, šta ja znam šta :D , pa sad se makar može upalit, naravno bez reguliranja temperature, ali bolje išta nego ništa...
User avatar
drndalo
Posts: 22799
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#17 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by drndalo »

Bogme, pokusavam izbjeci kupovinu slovenackog kad god to kvalitetno mogu... Sve sam tada obisao, i nasao najbolju ponudu tada... Tada su jedino Gorenje i Beko davali 3 godine garanciju, a kod Gorenja sam prosao 600 KM jeftinije na komplet paketu "bijele tehnike" osim na masini za sudje, koju sam uzeo u Beko-u, za oko 300 KM jeftinije od Gorenja... Moja tadasnja plata je bila tu negdje, znaci skoro 1 platu manje sam potrosio na to sve biranjem tada najbolje ponude za mene... Meni nimalo beznacajno...

Do sad (>5 god.) nije bilo potrebe za zvanjem servisa ni Gorenje, ni Beko...
s@mson
Posts: 894
Joined: 23/03/2007 10:50

#18 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by s@mson »

Nemoj Gorenje..
To nije ono staro Gorenje..
Na nase trziste plasiraju robu nize kvalitete a nju dobiju ugradnjom manje kvalitetnih ulaznih sirovina da bi bila pristupacna cijenom za navedeno trziste...
Ja licno imam lose iskustvo i sa uredjajima i sa servisom...
Nakon mjesec dana se izbrisale oznake na prekidacima za rernu i ringle pa sad napamet ukljucujmo i zna se desiti da pogresno uradimo, ili ja ili supruga i onda je belaj...
Nema rucka...
Ves masina je bila vise na poravku nego sto je sluzila svrsi...
Lezajevi nekih 4 puta dok nije serviser ustanovio da ne valja rotor, nije 100% krug vec je ekscentrican...
U medjuvremenu dva puta motor i grijac nekoliko puta...
Strahota, belaj sebi u kucu kupio...
NIKAD VISE GORENJE!!!
User avatar
L.e.g
Posts: 724
Joined: 30/04/2009 09:27

#19 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by L.e.g »

s@mson wrote:Nemoj Gorenje..
To nije ono staro Gorenje..
Na nase trziste plasiraju robu nize kvalitete a nju dobiju ugradnjom manje kvalitetnih ulaznih sirovina da bi bila pristupacna cijenom za navedeno trziste...
Ja licno imam lose iskustvo i sa uredjajima i sa servisom...
Nakon mjesec dana se izbrisale oznake na prekidacima za rernu i ringle pa sad napamet ukljucujmo i zna se desiti da pogresno uradimo, ili ja ili supruga i onda je belaj...
Nema rucka...
Ves masina je bila vise na poravku nego sto je sluzila svrsi...
Lezajevi nekih 4 puta dok nije serviser ustanovio da ne valja rotor, nije 100% krug vec je ekscentrican...
U medjuvremenu dva puta motor i grijac nekoliko puta...
Strahota, belaj sebi u kucu kupio...
NIKAD VISE GORENJE!!!
Evo ja radim sa kuhinjama i samo ugradjujem aparate Goenje i jos nikada nisam imao problema. U 7 godina su mi prijavljena dva kvara. Jedino da kupci nisu direktno zvali servis, a ne mene.

A igra li se Traviana??? :-)
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#20 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by nosara »

Mrzim slovencuge, ali volem gorenje... :lol:

Ne kupujte najnovije, napucane modele koji su prepuni elektronickih pizdarija, pa se necete nervirat sa kvarovima... uostalom, ako je garancija sada 5 godina, neka se kvari, koga briga... :D
s@mson
Posts: 894
Joined: 23/03/2007 10:50

#21 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by s@mson »

L.e.g wrote: Evo ja radim sa kuhinjama i samo ugradjujem aparate Goenje i jos nikada nisam imao problema. U 7 godina su mi prijavljena dva kvara. Jedino da kupci nisu direktno zvali servis, a ne mene.

A igra li se Traviana??? :-)
Izgleda da sam ja baxuz:(
Mene ovako potrefilo...

Igra se pomalo, sad neka nova verzija pa sve novo...
Uglavnom klika se :D
User avatar
drndalo
Posts: 22799
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#22 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by drndalo »

A jesi li kupovao u Gorenju ili u Robotu ? Za Robot sam cuo svakave kombinacije... :x

Pri kupovini sam ciljano izabrao da zaobidjem elektroniku, samo klik-klik programator, valjda su ga za 40 godina apsolvirali...
User avatar
slobodni armirach
Posts: 5588
Joined: 22/06/2010 17:17
Location: Administrativni Centar Kantona 4

#23 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by slobodni armirach »

Electrolux,
vozac je sasvim dovoljno objasnio.

treba da znate da gorenje najmanje ima veze sa slovenijom, vecina stvari je proizvedeno u Kini.

A sto se tice kvaliteta neke firme, dovoljno govori trzista na kojem je prisutan neki brand. A gorenje to svako nije kad su u pitanju trzista Njemacke, Austrije Italije.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#24 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by nosara »

slobodni armirach wrote:Electrolux,
vozac je sasvim dovoljno objasnio.

treba da znate da gorenje najmanje ima veze sa slovenijom, vecina stvari je proizvedeno u Kini.

A sto se tice kvaliteta neke firme, dovoljno govori trzista na kojem je prisutan neki brand. A gorenje to svako nije kad su u pitanju trzista Njemacke, Austrije Italije.
Ja sam bas pogledao... Frizider, vm, masina za sudje, susilica za gace... Sve Made in Italija... :D
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#25 Re: gorenje kuhinjski aparati

Post by Better Man »

s@mson wrote:Nemoj Gorenje..
To nije ono staro Gorenje..
Na nase trziste plasiraju robu nize kvalitete a nju dobiju ugradnjom manje kvalitetnih ulaznih sirovina da bi bila pristupacna cijenom za navedeno trziste...
Ja licno imam lose iskustvo i sa uredjajima i sa servisom...
Nakon mjesec dana se izbrisale oznake na prekidacima za rernu i ringle pa sad napamet ukljucujmo i zna se desiti da pogresno uradimo, ili ja ili supruga i onda je belaj...
Nema rucka...
Ves masina je bila vise na poravku nego sto je sluzila svrsi...
Lezajevi nekih 4 puta dok nije serviser ustanovio da ne valja rotor, nije 100% krug vec je ekscentrican...
U medjuvremenu dva puta motor i grijac nekoliko puta...
Strahota, belaj sebi u kucu kupio...
NIKAD VISE GORENJE!!!
Imam Gorenje veš mašinu i za ovih 7-8 godina niad ni kvara. Takođe imam Gorenje šporet (rerna, 4 plate, dvije plinske i dvije na struju i to je ona ploča, a ne klasične plate) radi savršeno i nikad ni najmanji kvar, niti se oznake izlizale).
Post Reply