Goražde: Dok drugi bh. gradovi životare, na Drini se rađa no

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#26 Re: Goražde: Dok drugi bh. gradovi životare, na Drini se rađ

Post by mO k3 »

Danguba wrote:Svaka im cast.
Srce mi je ko Igman kada cujem takve stvari.

:thumbup:
Znaci može se .... :thumbup:

Zar nije al jazeera pravila reportažu sirom bih preko godinu dana i zaključak je bio da se u Bosni može lijepo živjeti ...
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#27 Re: Goražde: Dok drugi bh. gradovi životare, na Drini se rađ

Post by _mufljuz_ »

BarbaDue wrote:
_mufljuz_ wrote:gorazde grad heroj - moram reci da me je licno sramota sto nikad nisam otiso u gorazde i bihac - ali to je sve politika kriva... puca se i kurci autoputem kroz BIH dok sa isturenim "enklavama" propisne ceste nemamo....

rahmetli Zaimaga je sigurno sretan kad vidi da mu nije smrt bila uzaludna 8-)
evo nekakvi mi trnci kroz čitavo tjelo prođoše kad pročitah ovo. :-)

znajte bosanci i hercegovci da su vas goraždani željni. jedva čekaju da dođete i da vas domačinski ugoste.
željna vas je drina, ni sami ne znate koliko.


i sami vidite da možemo bez vas, al' dođite u goražde, pokažite da je i ovo bosna i hercegovina. dođite, skupa
će nam biti lakše i bolje.
mater mu jebem jaro - meni je uvijek bila zelja kupit 3-4 solidna dzipa - prikolice + raftove sa opremom i udri turiste na veselje, janjetina, rostiljanje u prirodi - keša bi bilo ko u prici .....a drina se ubila za to...
User avatar
gnjev
Posts: 3357
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#28 Re: Goražde: Dok drugi bh. gradovi životare, na Drini se rađ

Post by gnjev »

zisko ziza i bekto preciza
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#29 Re: Goražde: Dok drugi bh. gradovi životare, na Drini se rađ

Post by BarbaDue »

mufljuz, svako mjesto u bih ima toliko ideja i opcija da to nije humano...al znaš šta je najgore za
uspjeh jedne zajednice? nerad, zavist, lopovluk. kad toga nema i kad u jednoj zajednici preovlada
bratstvo i sloga uspjeh je zagarantovan. bez obzira kolika to zajednica bila, dvočlana porodica ili
milijunski grad...svejedno.
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#30 Re: Goražde: Dok drugi bh. gradovi životare, na Drini se rađ

Post by weredsf »

Dr.medicine wrote:Mene samo kopka zasto je hanuma Bekto presjecala vrpcu pri otvaranju Al Shidi?
Nije ona Hanuma, to je kcerka od vlasnika, njegova supruga radi u pogonu svaki dan skupa sa svojim muzem Redzom
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#31 Re: Goražde: Dok drugi bh. gradovi životare, na Drini se rađ

Post by seoBIH »

CItam malo komentare na dnevnik.hr pa ne znam jesu li izmisljeni ili ne, ali kazu da raja radi za 500KM, da se ugovor potpisuje svaki mjesec, a cesto se radnik otpusti, pa opet zaposli sa biroa kako bi poslodavac dobio poticaj?
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#32 Re: Goražde: Dok drugi bh. gradovi životare, na Drini se rađ

Post by BarbaDue »

@123456789, pusti komentare, istina je uvjek negdje između.

http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/gorazd ... 28912.html
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#33 Re: Goražde: Dok drugi bh. gradovi životare, na Drini se rađ

Post by weredsf »

123456789 wrote:CItam malo komentare na dnevnik.hr pa ne znam jesu li izmisljeni ili ne, ali kazu da raja radi za 500KM, da se ugovor potpisuje svaki mjesec, a cesto se radnik otpusti, pa opet zaposli sa biroa kako bi poslodavac dobio poticaj?
To bas nema veze sa istinom, ja se poznajem sa vlasnikom i znam situaciju oko radnika, cinjenica je da ih fali i da ima dosta radnika iz Foce koji dolaze u Gorazde da rade, ima tu i desetak radnika (inzinjera) iz Srbije, prije svega iz Kragujevca koji rade kod njega.Radi se jako puno jer se rokovi moraju postovati, ipak on radi sa Audi, Porsche, Mercedes i tu nema kasnjenja.
Malo je poznata cinjenica da se plastika na zmigavcima za Golf 7 proizvodi u Gorazdu, svaka je proizvedena tamo, da radi svjetla za Porsche Macan koji tek izlazi na traziste itd itd
Rizvan
Posts: 1275
Joined: 27/11/2013 09:25

#34 Re: Goražde: Dok drugi bh. gradovi životare, na Drini se rađ

Post by Rizvan »

weredsf wrote:
To bas nema veze sa istinom, ja se poznajem sa vlasnikom i znam situaciju oko radnika, cinjenica je da ih fali i da ima dosta radnika iz Foce koji dolaze u Gorazde da rade, ima tu i desetak radnika (inzinjera) iz Srbije, prije svega iz Kragujevca koji rade kod njega.Radi se jako puno jer se rokovi moraju postovati, ipak on radi sa Audi, Porsche, Mercedes i tu nema kasnjenja.
Malo je poznata cinjenica da se plastika na zmigavcima za Golf 7 proizvodi u Gorazdu, svaka je proizvedena tamo, da radi svjetla za Porsche Macan koji tek izlazi na traziste itd itd
Jasno mi je da mala sredina poput Goražda mora dovoditi inženjere sa strane, i druga specijalistička zanimanja, ali odakle vam to da fali radnika? Pa u Goraždu je više od 3000 nezaposlenih, nezaposlenost iznosi više od 30% ukupne radne snage. Radnika itekako ima, a mislim da je ova priča sa dovođenjem radnika sa strane prenapuhana radi politikanstva.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#35 Re: Goražde: Dok drugi bh. gradovi životare, na Drini se rađ

Post by BarbaDue »

nezaposlenih radnika na birou za zapošljavanje def. ima, ali je takođe istina da ljudi dolaze odsvukud nebi li našli posla. i nalaze ga, ja znam momka koji je došao čak iz cazina. momak zamislite radi :wink:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#36 Re: Goražde: Dok drugi bh. gradovi životare, na Drini se rađ

Post by JThomas »

šta će seljaci, fabriku otvorili da fukara radi 8-)

a u nas šidi svijetli k'o vegas 8-)
User avatar
motorna_pila
Posts: 1422
Joined: 24/09/2013 04:00

#37 Re: Goražde: Dok drugi bh. gradovi životare, na Drini se rađ

Post by motorna_pila »

123456789 wrote:CItam malo komentare na dnevnik.hr pa ne znam jesu li izmisljeni ili ne, ali kazu da raja radi za 500KM, da se ugovor potpisuje svaki mjesec, a cesto se radnik otpusti, pa opet zaposli sa biroa kako bi poslodavac dobio poticaj?
Ma svašta se radi, to def. stoji , ali nekako mi djeluje previše izrabljivacki da ljudi u proizvodnji rade za tako mizerne pare, a negdje sam čuo da kad moraju da ispoštuju rokove da rade po 12 sati u komadu za 5 stoja.

Po meni to je uzas i što je još gore, oni su zadovoljni time, ko nek se samo radi, pa makar i za mizeriju.

:roll:

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
iz zadnje klupe
Posts: 916
Joined: 27/07/2012 18:10

#38 Re: Goražde: Dok drugi bh. gradovi životare, na Drini se rađ

Post by iz zadnje klupe »

Gdje se god nesto puno hvale, mala doza skepse nije na odmet...

Sjecam se prije par godina, hvalospjeva (FTV, SB) u korist Širbegovića. a on lopov i robovlasnik par exelance, ne placa radnike, ne kazem da je Bekto takav, ali treba spustiti loptu na zemlju, sve sto se se previse uzdize u nebo (Aluminij mi pada napamet) blato mu ne gine...
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#39 Re: Goražde: Dok drugi bh. gradovi životare, na Drini se rađ

Post by BarbaDue »

Reportaža

jedna malo starija reportaža HRT-a, ali je vrijedna pogledati :-D

<3 Goražde <3
Rizvan
Posts: 1275
Joined: 27/11/2013 09:25

#40 Re: Goražde: Dok drugi bh. gradovi životare, na Drini se rađ

Post by Rizvan »

http://www.szzbpk.ba/oglasi.htm

Na ovoj stranici možete pratiti oglase za posao u Goraždu. Ja sam je burkmarkovao, ko zna možda uskoro i emigriram u Goražde. :D
Straza
Posts: 315
Joined: 02/05/2014 13:52

#41 Re: Goražde: Dok drugi bh. gradovi životare, na Drini se rađ

Post by Straza »

Osnovana farma koza.

Image


Image


Na lokalitetu Bulozi u općini Pale-Prača pri kraju je izgradnja farme koza. Riječ je o investiciji vrijednoj oko 1,5 mil KM koja bi, već na proljeće mogla u potpunosti oživjeti ovaj dio općine. Izgradnja objekata finansirana je komercijalnim kreditom turske Ziraat banke iz fonda za poljoprivredu, izvijestio je portal GorazdeOnline.ba, a prenosi Indikator.ba.


http://www.avaz.ba/vijesti/teme/od-farm ... anovnistvo

Ispitivanjem tržišta uočeno je da je potražnja za organskom hranom na tržištu BiH sve veća, a planinski prostor između Goražda i Prače dio je netaknute prirode ovog kraja, gdje prvo stado od 130 koza već pronalazi sve što mu je potrebno. Do proljeća, ističe Bičo, broj grla bit će povećan na oko 300, a ukupni kapacitet savremene štale u Bulozima je 500 koza.

Turistički kompleks

- Kupljena su i tri konja, tako da ćemo građanima i gostima našeg turističkog kompleksa ponuditi i taj vid rekreacije, te ćemo pokrenuti i prvu školu jahanja u ovom kantonu - dodaje Bičo. Proširenjem kapaciteta bit će otvoreno sedam novih radnih mjesta, od čega su četiri radnika već primljena.


Ovo se nalazi u sklopu turistickog kompleksa Bijele Vode.

http://www.bijelevode.ba


Image

Image

Image
Straza
Posts: 315
Joined: 02/05/2014 13:52

#43 Re: Goražde: Dok drugi bh. gradovi životare, na Drini se rađ

Post by Straza »

Turisticki Kompleks : Ranc Brajlovic Ustikolina

Image

Image

Image

Image


Image

Image

Image

Image

Image

Image


Image
Straza
Posts: 315
Joined: 02/05/2014 13:52

#44 Re: Goražde: Dok drugi bh. gradovi životare, na Drini se rađ

Post by Straza »

Bingo gradi najveći tržni centar u Goraždu – posao za 100 radnika


Goražde bi do kraja jula 2014. godine trebalo dobiti jedan od najvećih tržnih centara u regiji. Naime, kompanija Bingo odlučila je otvoriti tržni centar u našem gradu, a u sam centar koji će biti smješten na 20 000 m2 biće investirano preko 10. 000.000,00 KM.

http://www.gorazde.ba/index.php?option= ... &Itemid=34




Posao za novih 100 radnika. Uza regija Gorazde je u pravoj ekspanziji. Napredak na svim poljima. Proizvodnja, turizam, stocarstvo, poljoprivreda, turizam... Potencijali su ogromni.


:thumbup:
legenda reala
Posts: 745
Joined: 13/08/2011 00:53

#45 Re: Goražde: Dok drugi bh. gradovi životare, na Drini se rađ

Post by legenda reala »

Ma dosta se preuveličava, ono dobro je kako je u ostalim gradovima, ali nije Švicarska kako to Rambo(načelnik) predstavlja po medijima ;-)

a plate, pa eto zavisi od firme do firme, Bekto ima najbolje plate, ali se najviše i radi


a o broju ljudi na birou, pa ima 3 hiljade, al bar hiljadu od te tri ne traži posao prijavljeni su samo zbog zdravstvenog osiguranja ;-)
Straza
Posts: 315
Joined: 02/05/2014 13:52

#46 Re: Goražde: Dok drugi bh. gradovi životare, na Drini se rađ

Post by Straza »

Bitno je pogledati koja je polazna tacka i kakvi su trendovi. A polazna tacka je bila izuzetno losa a trendovi su pozitivni.

Uspon Gorazda je primjetan na svim poljima. Svida mi se ovaj prijekat farme koza. Taj kraj je stvoren za stocarstvo a danas imamo puno nenaseljenih ili polunapustenih sela. Nadam de ce biti jos ovakvih farmi.

Imali neke novogradnje u Gorazdu?


---------

Dzamija i Islamski centar :thumbup:
Image
User avatar
newlevel
Posts: 1168
Joined: 30/03/2013 23:51

#47 Re: Goražde: Dok drugi bh. gradovi životare, na Drini se rađ

Post by newlevel »

Sve je to dobro za cuti, samo da su plate malo vece. Sta ce jadan narod, drzi se parole:" Bolje ista, nego nista". A privatnici u tome uzivaju.

Dok cijene goriva, hrane, struje, vode i cega jos ne, rastu, platu su svima pa i ovim sretnicima u Gorazdu na stand by.

I kad se ponos stavi na jednu stranu, realnost na drugu, obicni smo robovi.

Sent from my Nokia 3310
Straza
Posts: 315
Joined: 02/05/2014 13:52

#48 Re: Goražde: Dok drugi bh. gradovi životare, na Drini se rađ

Post by Straza »

newlevel wrote:Sve je to dobro za cuti, samo da su plate malo vece. Sta ce jadan narod, drzi se parole:" Bolje ista, nego nista". A privatnici u tome uzivaju.

Dok cijene goriva, hrane, struje, vode i cega jos ne, rastu, platu su svima pa i ovim sretnicima u Gorazdu na stand by.

I kad se ponos stavi na jednu stranu, realnost na drugu, obicni smo robovi.

Sent from my Nokia 3310

Dosta vise s tim kukanjem

Nismo cigani
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#49 Re: Goražde: Dok drugi bh. gradovi životare, na Drini se rađ

Post by Liberalism »

newlevel wrote:Sve je to dobro za cuti, samo da su plate malo vece. Sta ce jadan narod, drzi se parole:" Bolje ista, nego nista". A privatnici u tome uzivaju.

Dok cijene goriva, hrane, struje, vode i cega jos ne, rastu, platu su svima pa i ovim sretnicima u Gorazdu na stand by.

I kad se ponos stavi na jednu stranu, realnost na drugu, obicni smo robovi.

Sent from my Nokia 3310
Gdje li su to vece place?

U Hrvatskoj?
User avatar
Ludzak
Posts: 5372
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#50 Re: Goražde: Dok drugi bh. gradovi životare, na Drini se rađa no

Post by Ludzak »

Osobe koje traže zapošljenje: 3685 (februar)
Dipl. pravnik: 56
dipl.menadžer: 16
magistar poljoprivrede: 16
dipl. ekonomista: 11
magistar mašinstva: 6
dipl. žurnalista: 8
inžinjer šimarstva: 5
...

Đaba ti sve ako nema posla za fakutetlije. Nije tako bajno kao što se preuvelićava, al' kako je tako je. Ko kod Bekta radi taj nema vremena ni trošiti pare.
Post Reply