Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post Reply
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58735
Joined: 03/08/2010 19:04

#76 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by kakavdanakneiskustvu »

da priupitam,je li i davorin popović vjerovatno pjevao i predstavljao alijino sarajevo i BiH na eurosongu 1995., a i to je radio u pauzama izmedju bacanja srpske djece lavovima u zoo vrtu?
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#77 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by LBVIEW »

Bodkin wrote:
LBVIEW wrote:
Bodkin wrote: Nije problem. Ne odes na koncert.
Ne znam nesto da se ovoliko palis na to sto je ono licemjerno govno merlin isao da svira u bg
Ma jebo te Merlin, jel' on gdje podrzavao zlocininacki rezim k'o ovaj smrad, da bi nakon toga otisao onima koji su zrtva istog? Supak jeste, samo ni blizu ovoga, zasto poredis neusporedivo? :-)
Ma da. Uvijek je u pitanju supak, debil ili pojedinac. Znam ja da tebi odgovarati nema svrhe jer ti imas svoju matricu i ni mm vani al eto, dosadno veceras
Jebi ga, tako to biva kad samo jedna strana isplanira i u djelo sprovede zlocinacki plan, znam da boli, no cinjenice ostaju. I to nije moja matrica vec ona civiliziranog svijeta.
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#78 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by hizo ramidovic »

kakavdanakneiskustvu wrote:da priupitam,je li i davorin popović vjerovatno pjevao i predstavljao alijino sarajevo i BiH na eurosongu 1995., a i to je radio u pauzama izmedju bacanja srpske djece lavovima u zoo vrtu?
Jeste, samo sto je tada na es trebala ici hanka ali je bila zauzeta gnjecenjem srpskih jaja...navodno su joj uoci pocetka priprema doveli kontingent od 30 srpskih mudonja tj. kandidata za gnjecenje te je bila prisiljena otkazati ucesce...
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#79 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by LBVIEW »

kakavdanakneiskustvu wrote:da priupitam,je li i davorin popović vjerovatno pjevao i predstavljao alijino sarajevo i BiH na eurosongu 1995., a i to je radio u pauzama izmedju bacanja srpske djece lavovima u zoo vrtu?
Po ovim braniteljima lika i djela bivseg reformiste jeste.
User avatar
argyle
Posts: 1853
Joined: 17/10/2010 09:56
Location: Džamahirija Bosna

#80 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by argyle »

User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#81 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by LBVIEW »

CPT wrote:
Škobo Habu wrote:pokušaju da se tadašnji "reformisti" pokažu kao alternativa nadolazećem nacionalističkom ludilu.
Ostatak priče znamo...
Da ce kroz rat prati to "nacionalisticko ludilo"? Da ce preseliti u drzavu odakle je dolazilo to "nacionalisticko ludilo"?
De bolan, kakav crni reformista, lik je poput druga mu rezisera izabrao velikosrpstvo, sto vrlo dobro zna i ovaj sto ga brani, samo se pravi nevjest.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#82 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by Bodkin »

LBVIEW wrote:
Bodkin wrote:
LBVIEW wrote: Ma jebo te Merlin, jel' on gdje podrzavao zlocininacki rezim k'o ovaj smrad, da bi nakon toga otisao onima koji su zrtva istog? Supak jeste, samo ni blizu ovoga, zasto poredis neusporedivo? :-)
Ma da. Uvijek je u pitanju supak, debil ili pojedinac. Znam ja da tebi odgovarati nema svrhe jer ti imas svoju matricu i ni mm vani al eto, dosadno veceras
Jebi ga, tako to biva kad samo jedna strana isplanira i u djelo sprovede zlocinacki plan, znam da boli, no cinjenice ostaju. I to nije moja matrica vec ona civiliziranog svijeta.
Aha, slomio se civilizovani svijet da ga bojkotuje :D i kakve veze ima bregovic sa tim planiranjem i zlocinima? Osim sto je srbin, i tu upada u tvoju matricu “svi srbi zlocinci i kolektivna krivica”. U stvari sve sto mozes je da ovako prosipas zuc po forumu. 2 milje karata su dvije milje

I jos nesto, merlin je nekad u svojoj radnji imao natpis “zabrenjan ulaz psima i srbima”. Ali on je samo debil jelde. Supak. Za njega je trebao bregovic pjevati. Ai to je neuporedivo jelde :D

I srecom pa je bregovic jedini koji nije pjevao niti pricao po novinama. Tako da jebo bregovica. Uopste niie bitan nego ga je lakse staviti u tvoju matricu
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40799
Joined: 29/06/2011 23:39

#83 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by dječak sa šibicama »

Pric`o jednom prilikom Boris Leiner, ili je Jurica Padjen ne znam jebes ga sad, jedan od njih... kaze, stoje na bini jedne davne godine oni kao clanovi grupe Azra na celu sa Stulicem, i sa njima Bregovic, pa kaze Stulic "joj kako mi je doasadilo stajanje na bini, cupkanje, skakanje, da mi je jedan koncert sjest na stolicu i cijeli koncert presjediti i pjevati, sa gitarom u krilu".

Kljucna stvar, i sa njima Bregovic. A sjedenje na stolici... kao i sve u njegovoj karijeri, djon obraz.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58735
Joined: 03/08/2010 19:04

#84 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by kakavdanakneiskustvu »

je li slaviša šućur branio alijino sarajevo,ili samo sarajevo,svoj grad,tad ne bregovicevo,ali naknadno,ipak i bregovicevo sarajevo
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#85 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by Hajvan »

svaki pripadnik socijalnog kostrukta zvani Srbi koji pripada i podrzava tzv socijalni konstrukt nazvan srpska pravoslavna crkva jeste netko tko podrzava zlochine ucinjene i blagosiljane od iste, direktno ili pak indirektno- samim pripadanjem SPC
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#86 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by salik79 »

Bodkin wrote: I jos nesto, merlin je nekad u svojoj radnji imao natpis “zabrenjan ulaz psima i srbima”.
Jeste, a srpska nejac je bacana lavovima u Pionirskoj.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58735
Joined: 03/08/2010 19:04

#87 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by kakavdanakneiskustvu »

salik79 wrote:
Bodkin wrote: I jos nesto, merlin je nekad u svojoj radnji imao natpis “zabrenjan ulaz psima i srbima”.
Jeste, a srpska nejac je bacana lavovima u Pionirskoj.

pimpekova posla
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40799
Joined: 29/06/2011 23:39

#88 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by dječak sa šibicama »

Dino Merlin nikada ne bi imao takav natpis na radnji, ni da je vrijeme radnje ljeto 1992. godine.

Dino Merlin je toliko "bregovicevski" namazan, da dobro zna kako ce doci vrijeme da se pokaje zbog natpisa.

A ovaj sto je pitao Karadzica kako stoji nasa stvar... vjerujem da ce, ako bude morao objasniti, reci kako je eto on mislio na "nasu, bosansku stvar" ono kao kakva nam je buducnost drage mile Bosne. Ne sumnjam da ima spreman odgovor... to su takvi tipusi, sve sa smjeskom.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#89 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by JThomas »

merlin kao sto posto bošnjak/musliman/bosanac nije nikako mogao podržavati velikobošnjački/velikimuslimanski/velikobosanski režim, jer takvog nikad nije bilo. ali pošto je visio iz guzice i visi i danas svim onim režimima kojih jeste bilo...jasno je da je to karakterno u pet deka. kad je mogao u ratu dati ceci pjesmu beograd. i vi našli raspravljati o moralu dvojice najvećih dinar efendija na balkanu...
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#90 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by Bodkin »

salik79 wrote:
Bodkin wrote: I jos nesto, merlin je nekad u svojoj radnji imao natpis “zabrenjan ulaz psima i srbima”.
Jeste, a srpska nejac je bacana lavovima u Pionirskoj.
Da pogodim, jevreji izmislili i pustili u medije
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#91 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by salik79 »

kakavdanakneiskustvu wrote:
salik79 wrote:
Bodkin wrote: I jos nesto, merlin je nekad u svojoj radnji imao natpis “zabrenjan ulaz psima i srbima”.
Jeste, a srpska nejac je bacana lavovima u Pionirskoj.

pimpekova posla
Sjecam se i srpskih leseva koji su u julu '92 plutali Jalom i 5000 zarobljenih srpskih civila na stadionu Tusanj, kao da je jucer bilo.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58735
Joined: 03/08/2010 19:04

#92 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by kakavdanakneiskustvu »

dječak sa šibicama wrote:Dino Merlin nikada ne bi imao takav natpis na radnji, ni da je vrijeme radnje ljeto 1992. godine.

Dino Merlin je toliko "bregovicevski" namazan, da dobro zna kako ce doci vrijeme da se pokaje zbog natpisa.

A ovaj sto je pitao Karadzica kako stoji nasa stvar... vjerujem da ce, ako bude morao objasniti, reci kako je eto on mislio na "nasu, bosansku stvar" ono kao kakva nam je buducnost drage mile Bosne. Ne sumnjam da ima spreman odgovor... to su takvi tipusi, sve sa smjeskom.
:thumbup: :thumbup:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#93 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by salik79 »

Bodkin wrote:
salik79 wrote:
Bodkin wrote: I jos nesto, merlin je nekad u svojoj radnji imao natpis “zabrenjan ulaz psima i srbima”.
Jeste, a srpska nejac je bacana lavovima u Pionirskoj.
Da pogodim, jevreji izmislili i pustili u medije
Ovo su, ipak, tvoji odradili. ;-)
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#94 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by LBVIEW »

Bodkin wrote: Aha, slomio se civilizovani svijet da ga bojkotuje :D i kakve veze ima bregovic sa tim planiranjem i zlocinima? Osim sto je srbin, i tu upada u tvoju matricu “svi srbi zlocinci i kolektivna krivica”. U stvari sve sto mozes je da ovako prosipas zuc po forumu. 2 milje karata su dvije milje

I jos nesto, merlin je nekad u svojoj radnji imao natpis “zabrenjan ulaz psima i srbima”. Ali on je samo debil jelde. Supak. Za njega je trebao bregovic pjevati. Ai to je neuporedivo jelde :D

I srecom pa je bregovic jedini koji nije pjevao niti pricao po novinama. Tako da jebo bregovica. Uopste niie bitan nego ga je lakse staviti u tvoju matricu
Ti si krenuo s prozivkom o "pojedincima", a vrlo dobro znamo na sto ciljas, pa da te prosvijetim.
Dalje, sta lupas, kakva kolektivna srpska krivica i moja "matrica o Srbima kao zlocincima"? Znas vrlo dobro o cemu se radi - liku koji nije ustao protiv zlocina nad svojim sugradjanima(jer bi lafo dao podrsku Aliji) dok je istovremeno prima Slobine pare da bi, shodno sopstvenom logickom slijedu i svirao za istog - samo se pravis blesav i miniras temu.
Sto se Merlina tice, ako je to istina, pokreni temu, sta koji kurac razvodnjavas ovu i relativiziras. A za Merlina smrad nije trebao pjevati, vec za preko 10000 hiljada ubijenih Sarajlija, medju kojima preko 1000 djece , i to je moja matrica o Srbima, jelde? :oops:
I jos jednom, znaci li ako drugi nisu da nije trebao ni on?
To je tvoja matrica po kojoj si i ranije pravdao pojedine likove
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58735
Joined: 03/08/2010 19:04

#95 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by kakavdanakneiskustvu »

salik79 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
salik79 wrote: I jos nesto, merlin je nekad u svojoj radnji imao natpis “zabrenjan ulaz psima i srbima”.
Jeste, a srpska nejac je bacana lavovima u Pionirskoj.

pimpekova posla
Sjecam se i srpskih leseva koji su u julu '92 plutali Jalom i 5000 zarobljenih srpskih civila na stadionu Tusanj, kao da je jucer bilo.[/quote]


a kinđe delibašić imao 100 srpkinja u bodelu
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#96 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by Bodkin »

dječak sa šibicama wrote:Pric`o jednom prilikom Boris Leiner, ili je Jurica Padjen ne znam jebes ga sad, jedan od njih... kaze, stoje na bini jedne davne godine oni kao clanovi grupe Azra na celu sa Stulicem, i sa njima Bregovic, pa kaze Stulic "joj kako mi je doasadilo stajanje na bini, cupkanje, skakanje, da mi je jedan koncert sjest na stolicu i cijeli koncert presjediti i pjevati, sa gitarom u krilu".

Kljucna stvar, i sa njima Bregovic. A sjedenje na stolici... kao i sve u njegovoj karijeri, djon obraz.
Oduvijej je bio djon obraz. Oduvijek je bio plagijator i osrednji muzicar. Ali to nije tema. Ili jeste ali se okrenula na nesto drugo :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40799
Joined: 29/06/2011 23:39

#97 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by dječak sa šibicama »

Umjetnici su tipovi koji guzicu prodaju za flasu viskija.

Posebno kvaziumjetnici.

Mislim da se previse paznje pridaje tim osobama. Ko se sjeca pocetka rata, sve umjetnika i intelektualaca sto je ostalo u Sarajevu, sjedili kod Juke u stabu i pisali mu pjesme za karton viskija koje je Juka negdje mahnuo u svojim junackim pljackaskim pohodima. Od Keme do Gorana Milica, ili onog Mikija sa sesirom, ma svi.

Dobro, nije Hanka, ona je razvlacila pite za 10. brdsku.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#98 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by LBVIEW »

kakavdanakneiskustvu wrote:je li slaviša šućur branio alijino sarajevo,ili samo sarajevo,svoj grad,tad ne bregovicevo,ali naknadno,ipak i bregovicevo sarajevo
Ih, da je samo Alijino, vec i Merlinovo koji u radnju nije pustao pse i Srbe, kako rece drug Bodkin - gled'o na Srni. :mrgreen:
Last edited by LBVIEW on 13/08/2019 22:16, edited 1 time in total.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7432
Joined: 16/01/2007 23:38

#99 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by banjaluka078 »

dječak sa šibicama wrote:Pric`o jednom prilikom Boris Leiner, ili je Jurica Padjen ne znam jebes ga sad, jedan od njih... kaze, stoje na bini jedne davne godine oni kao clanovi grupe Azra na celu sa Stulicem, i sa njima Bregovic, pa kaze Stulic "joj kako mi je doasadilo stajanje na bini, cupkanje, skakanje, da mi je jedan koncert sjest na stolicu i cijeli koncert presjediti i pjevati, sa gitarom u krilu".

Kljucna stvar, i sa njima Bregovic. A sjedenje na stolici... kao i sve u njegovoj karijeri, djon obraz.

Svojevremeno ste Goranu Bregoviću rekli da sebe vidite u belom odelu, kako tu i tamo mašete prstom, a iza vas je sva sila instrumenata, kao kad turski paša ide sa svojom svitom. Nedugo posle Bregović je oformio "Orkestar za svadbe i sahrane"...

- Ja sam to već zaboravio. To ne iznenađuje, kad je čovek na putu onda svakog dana sreće hiljadu ljudi i svakog puta među tih hiljadu ljudi pukne neki štos. Pa, dobro, svako može da obuče belo odelo. Može svako da komponuje ono što on komponuje. Bregović je napravio nekoliko izvrsnih pesama, ali nije napravio tekst za te pesme. Takve su, recimo, "Loše vino" ili "Selma". Ali, samo mu je jedna kompletna - "Zaboravi ako možeš".
User avatar
fakat
Posts: 1954
Joined: 21/06/2008 04:03
Location: suburbia

#100 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by fakat »

Bodkin wrote:
I jos nesto, merlin je nekad u svojoj radnji imao natpis “zabrenjan ulaz psima i srbima”. Ali on je samo debil jelde. Supak. Za njega je trebao bregovic pjevati. Ai to je neuporedivo jelde :D
:shock: :shock:
Prvi put cujem za ovo, rekla-kazala ili neko moze potvrditi? Ne samo to nego nisam ni cuo ni vidio da je igdje u Sarajevu bio takav natpis.
Post Reply