Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post Reply
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#1251 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by Bodkin »

¤ jelena ¤ wrote:A šta ćemo s onom: nije važno šta se kaže, nego ko ti kaže...
Tako sda dodje i ostade na vlasti
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58960
Joined: 03/08/2010 19:04

#1252 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by kakavdanakneiskustvu »

ništa sds,ništa hdz,sav problem je što je sda došla na vlast
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#1253 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by Bodkin »

Jeste, u pravu si. To sam mislio. Sds i hdz su buducnost. Problem je samo sda
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1255 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by Ommadawn »

plain vanilla wrote:
Bodkin wrote:Ne znam jel veca komedija sto neki ne smiju da napisu da je cetnik i velikosrbin sto ocigledno misle ili to sto se sa tim cetnikom i velikosrbinom koji je ocigledno opet podrzavao unistavanje sarajeva slika IZ ili mu sda dopusta da svira na njihovom festivalu i jos ga kao zvijezdu docekaju
Ne treba amnestirati cetnike time sto ces Bregovica nazvati jednim od njih. Bregovic je supak.
Masa male raje koja je napustila BiH prije ili tokom rata, trudila se mnogo da pomogne BiH, skupljali su pomoc, slali pare, lijekove, sta je ko mogao. A danas nam je ta ista dijaspora trn u oku i vazda predmet ismijavanja.
Istovremeno, Bregovic je javna licnost, kako sam kaze, umjetnik. Biti javna, poznata licnost, nosi odredjeni teret, odgovornost. Njihova je rijec puno veca i znacajnija nego rijec male raje. Narocito ako se smatras umjetnikom. Tad se u usrana vremena moras izdici i ne mozes sranja pravdati parama, kao sto npr Neso Galija radi.
Bregovic se cak ne pravda da nije znao, sam kaze da je izabrao. I poslije rata nisam cula da se nesto pokajao, kaze da je mogao birati i izabrao. I zato je supak.
:thumbup:
User avatar
piupiu
Posts: 16714
Joined: 05/01/2008 05:08

#1256 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by piupiu »

LBVIEW wrote: Ma dobro to, al' sta je sa "patriotsko - izdajnicko - lopovskim konglomeratom"? K'o biva, nema tema o njima, te ako ovog jadu nazoves pravim imenom podrzavas ove gorepomenute. :-)
Netačno. Kompletno društvo traći ogromnu količinu vremena i energije baveći se totalno nebitnim stvarima, ispraznim mahalanjem i samopravičnim moralisanjem o sporednim dogadjajima i likovima. To i jeste cilj ovakvih tema. Da se društvo bavi glupostima, dok se sve ne rasproda i ne sruši, i na kraju ne pocijepa. Činjenica je da su ovi koje pominjem oni koje zaista treba raskrinkavati i na čije marifetluke treba trošiti energiju - jer će, u protivnom, oni potrošiti i nas i sve što je naše. A ti moš' pisati zajedljive komentare do prekosutra. Bregović je za moj, tvoj ili bilo čiji život totalno nebitan.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58960
Joined: 03/08/2010 19:04

#1257 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by kakavdanakneiskustvu »

pa onda je nebitno 95 % tema na ovom forumu,sve osim politike je onda nebitno
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1258 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by LBVIEW »

piupiu wrote:
LBVIEW wrote: Ma dobro to, al' sta je sa "patriotsko - izdajnicko - lopovskim konglomeratom"? K'o biva, nema tema o njima, te ako ovog jadu nazoves pravim imenom podrzavas ove gorepomenute. :-)
Netačno. Kompletno društvo traći ogromnu količinu vremena i energije baveći se totalno nebitnim stvarima, ispraznim mahalanjem i samopravičnim moralisanjem o sporednim dogadjajima i likovima. To i jeste cilj ovakvih tema. Da se društvo bavi glupostima, dok se sve ne rasproda i ne sruši, i na kraju ne pocijepa. Činjenica je da su ovi koje pominjem oni koje zaista treba raskrinkavati i na čije marifetluke treba trošiti energiju - jer će, u protivnom, oni potrošiti i nas i sve što je naše. A ti moš' pisati zajedljive komentare do prekosutra. Bregović je za moj, tvoj ili bilo čiji život totalno nebitan.
Cek, u kojem svojstvu ti meni porucujes sto i ko bi trebalo biti bitno za moj zivot(makar na ovom podforumu i temi) - moderatora ili nekog vrhovnog tumaca drustvenopolitickih tokova koji kao mesija "skida "paucinu" s mojih ociju?
A cinjenica je da takvih tema u kojima se otkrivaju marifetluci gorepomenutih ima i previse, nije valjda da bi i na ovoj trebalo raspravljati o njima? Da ne spominjem kako je ovaj, o kojem je ovdje rijec, po svojoj ljudskoj prirodi, dakle kao varalica, oportunista i beskicmenjak, dio tog "tima" kojeg gore spominjes, tako da ovo gore izreceno "pada u vodu".
Škobo Habu
Posts: 9088
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#1259 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by Škobo Habu »

Jebo te, ova tema još aktuelna? :ljulja:
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1260 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by LBVIEW »

kakavdanakneiskustvu wrote:pa onda je nebitno 95 % tema na ovom forumu,sve osim politike je onda nebitno
Sveta krava, odnosno vol.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#1261 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by Bodkin »

piupiu wrote:
LBVIEW wrote: Ma dobro to, al' sta je sa "patriotsko - izdajnicko - lopovskim konglomeratom"? K'o biva, nema tema o njima, te ako ovog jadu nazoves pravim imenom podrzavas ove gorepomenute. :-)
Netačno. Kompletno društvo traći ogromnu količinu vremena i energije baveći se totalno nebitnim stvarima, ispraznim mahalanjem i samopravičnim moralisanjem o sporednim dogadjajima i likovima. To i jeste cilj ovakvih tema. Da se društvo bavi glupostima, dok se sve ne rasproda i ne sruši, i na kraju ne pocijepa. Činjenica je da su ovi koje pominjem oni koje zaista treba raskrinkavati i na čije marifetluke treba trošiti energiju - jer će, u protivnom, oni potrošiti i nas i sve što je naše. A ti moš' pisati zajedljive komentare do prekosutra. Bregović je za moj, tvoj ili bilo čiji život totalno nebitan.
Ti sto ih spominjes na njegov zivot nemaju nikakav uticaj. Zato je najgladniji na temama o bregovicu ili andricu
User avatar
Truba
Posts: 82162
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1263 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by Truba »

ala smaraju s ovim likom više gdje god okrenem on nešto o ratu o izvlačenju bedevije
ova glazbeno lopovska spodoba koja pripada prošlosti koja je iza nas
PM72
Posts: 17912
Joined: 30/04/2012 16:54

#1264 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by PM72 »

Nek ti je Škoro golem glazbenik
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58960
Joined: 03/08/2010 19:04

#1265 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by kakavdanakneiskustvu »

da se ponovim,ljigavac i šupak na kvadrat
broj dva
Posts: 4585
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#1266 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by broj dva »

kakavdanakneiskustvu wrote: 30/04/2024 11:57 da se ponovim,ljigavac i šupak na kvadrat
I ako ćemo iskreno, osrednji umjetnik. Nije totalna karina, nije Jala brat ali ne treba ga ni u zvjezde okivati
User avatar
Truba
Posts: 82162
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1267 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by Truba »

Ne ulazim u umjestnost nego karakter
Ko si ba?
Covjeculjak iz proslosti
Dinosaur
Jos truni o ratu i juzi

Daj na covjece vise
giannibelif
Posts: 2072
Joined: 28/01/2017 22:11

#1268 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by giannibelif »

Klasični kapitalistički umjetnik iz neuređenog društvenog sistema. Negdje u nekom intervjuu je rekao da je grabio imovinu zbog straha od siromaštva, tako da taj sindrom proizvoda gladnog qurca je vidljiv golim okom.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2847
Joined: 14/01/2019 04:56

#1269 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by Porodice Foht »

giannibelif wrote: 01/05/2024 10:16 Klasični kapitalistički umjetnik iz neuređenog društvenog sistema. Negdje u nekom intervjuu je rekao da je grabio imovinu zbog straha od siromaštva, tako da taj sindrom proizvoda gladnog qurca je vidljiv golim okom.
Vala ostario bas na ovom posljednjem intervjuu a od silnih nekretnina po svijetu "kupljenih iz straha od siromastva", i ja sam to procitao, ako se ne varam pet, ce se okoristiti njegove cure. Sta kaze, posto smo mi mjesoviti "odlucile su da jedna bude pravoslavka, jedna katolkinja a treca muslimanka!" :-)
User avatar
Truba
Posts: 82162
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1270 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by Truba »

Da pjeva na engleskom bio bi redovito na sudovima
I bankrot majstor
Ovako...dinosaur koji je navikao biti u sredistu paznje ali raspadom juge i promjenim sistema pao je fakticki u nemilost i zaborav
A to njih boli
Piaty
Posts: 5775
Joined: 01/12/2020 00:58

#1271 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by Piaty »

Truba wrote: 30/04/2024 11:53 ala smaraju s ovim likom više gdje god okrenem on nešto o ratu o izvlačenju bedevije
ova glazbeno lopovska spodoba koja pripada prošlosti koja je iza nas
breskurac i on i njegov đurđevdan i kalašnjikov.

ravno loženju turbo folku
DonieBrasco
Posts: 15831
Joined: 31/08/2016 16:09

#1272 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by DonieBrasco »

Brgovic, Colic, Dzinovic, Nele, i mnogi drugi ista govna.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16557
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#1273 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by sime_cipol »

DonieBrasco wrote: 01/05/2024 11:56 Brgovic, Colic, Dzinovic, Nele, i mnogi drugi ista govna.
Ne provaljuj se.
User avatar
drag_gost
Posts: 5564
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#1274 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by drag_gost »

sime_cipol wrote: 01/05/2024 11:57
DonieBrasco wrote: 01/05/2024 11:56 Brgovic, Colic, Dzinovic, Nele, i mnogi drugi ista govna.
Ne provaljuj se.
Vala bas.
Post Reply