Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post Reply
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1226 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by BHCluster »

LBVIEW wrote:Samo sto to nije bio rat "tri strane", vec agresija, prvo jedne, pa onda i druge(kojoj su Ameri pred kraj zavrnuli ruku) susjedne drzave na BiH, i 92-e, l 95-e.
Cuj to? Zar nije bilo "I onda je došao rat" i da su u tom ratu bile "dvije, ratom zavađene države" tzv hb i rs? :oops:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58984
Joined: 03/08/2010 19:04

#1227 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by kakavdanakneiskustvu »

BHCluster wrote:
LBVIEW wrote:Samo sto to nije bio rat "tri strane", vec agresija, prvo jedne, pa onda i druge(kojoj su Ameri pred kraj zavrnuli ruku) susjedne drzave na BiH, i 92-e, l 95-e.
Cuj to? Zar nije bilo "I onda je došao rat" i da su u tom ratu bile "dvije, ratom zavađene države" tzv hb i rs? :oops:

mozda je alijino sarajevo krenulo opkoliti pale,banjaluku
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1228 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by LBVIEW »

insomnia78 wrote:Budale s brda. Ko bi drugi bio
I to sa strane, ne bi to bivse Sarajlije, jok. :oops:
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1229 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by LBVIEW »

kakavdanakneiskustvu wrote:
BHCluster wrote:
LBVIEW wrote:Samo sto to nije bio rat "tri strane", vec agresija, prvo jedne, pa onda i druge(kojoj su Ameri pred kraj zavrnuli ruku) susjedne drzave na BiH, i 92-e, l 95-e.
Cuj to? Zar nije bilo "I onda je došao rat" i da su u tom ratu bile "dvije, ratom zavađene države" tzv hb i rs? :oops:

mozda je alijino sarajevo krenulo opkoliti pale,banjaluku
Pa Alijini su napravili "prsten" oko vekovnih srpskih naselja, kako rece 'predstavnik" Srba u Sarajevu, drug Seovac. :oops: Mozda je on hakirao Bodkinov profil? ;-)
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1230 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by Ommadawn »

Banksy wrote:
Ommadawn wrote:
Rambo Amadeus primjerice.
Bez svetih krava, i on je pjevao Koštunici, s Cecom i Borom Čorbom...

edit:
primjećujem, kao po pravilu, po pitanju i prošlog i današnjeg Sarajeva, svih tema i uvijek, najglasnija je uvijek dijaspora, i to ona koja nije iz Sarajeva...
Da, i?
U čemu je problem?
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#1231 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by Banksy »

Ommadawn wrote:
Banksy wrote:
Ommadawn wrote:
Rambo Amadeus primjerice.
Bez svetih krava, i on je pjevao Koštunici, s Cecom i Borom Čorbom...

edit:
primjećujem, kao po pravilu, po pitanju i prošlog i današnjeg Sarajeva, svih tema i uvijek, najglasnija je uvijek dijaspora, i to ona koja nije iz Sarajeva...
Da, i?
U čemu je problem?
Meni, ni u čemu, sve ok, samo mi klimaju malo te teorije moralnih vertikala.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1232 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by Ommadawn »

Banksy wrote:
Meni, ni u čemu, sve ok, samo mi klimaju malo te teorije moralnih vertikala.
A žulja moje mjesto rođenja, porijeklo i boravak?
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#1233 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by Banksy »

Ommadawn wrote:
Banksy wrote:
Meni, ni u čemu, sve ok, samo mi klimaju malo te teorije moralnih vertikala.
A žulja moje mjesto rođenja, porijeklo i boravak?
Ne, zašto?
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4885
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#1234 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by ¤ jelena ¤ »

Ommadawn wrote:
i agree wrote:uze brega lovu a vi i dalje hejtujte :lol:
Uzimala je i moja komšinica. Jebavali je svi koji su imali da plate.
Eh sad što su joj sina zajebavali na ulici i u školi, pogotvo ako je obukao nešto novo i skupo “koliko ti se mater napušila kurčeva za to?” je druga stvar.
A najglasniji i najodvratniji u zajebavanju bili oni čije su tate najviše tih novih i skupih stvari platile.
User avatar
piupiu
Posts: 16714
Joined: 05/01/2008 05:08

#1235 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by piupiu »

Ommadawn wrote:
i agree wrote:uze brega lovu a vi i dalje hejtujte :lol:
Uzimala je i moja komšinica. Jebavali je svi koji su imali da plate.
Eh sad što su joj sina zajebavali na ulici i u školi, pogotvo ako je obukao nešto novo i skupo “koliko ti se mater napušila kurčeva za to?” je druga stvar.
Ona je svoje pare pošteno zaradila. Prodala svoje, nije tvoje. Za razliku od velikog "patriotskog" izdajničko-lopovskog konglomerata muških kurvi koji raskućiše Bosnu, rastjeraše tri i zadužiše pet narednih generacija - sve s ustima punim morala, Boga i domovine. :oops:
breuer
Posts: 7209
Joined: 06/07/2009 15:44

#1236 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by breuer »

nema bezvjeznijeg i dosadnijeg tipa na cjelokupnoj exYU rock sceni...a valjda je takva i masa, bezvezna i dosadna, čim je to bilo najslušanije...
User avatar
piupiu
Posts: 16714
Joined: 05/01/2008 05:08

#1237 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by piupiu »

¤ jelena ¤ wrote:
Ommadawn wrote:
i agree wrote:uze brega lovu a vi i dalje hejtujte :lol:
Uzimala je i moja komšinica. Jebavali je svi koji su imali da plate.
Eh sad što su joj sina zajebavali na ulici i u školi, pogotvo ako je obukao nešto novo i skupo “koliko ti se mater napušila kurčeva za to?” je druga stvar.
A najglasniji i najodvratniji u zajebavanju bili oni čije su tate najviše tih novih i skupih stvari platile.
Sve pršti od lažnog morala. :twisted:
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#1238 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by i agree »

piupiu wrote:
Ommadawn wrote:
i agree wrote:uze brega lovu a vi i dalje hejtujte :lol:
Uzimala je i moja komšinica. Jebavali je svi koji su imali da plate.
Eh sad što su joj sina zajebavali na ulici i u školi, pogotvo ako je obukao nešto novo i skupo “koliko ti se mater napušila kurčeva za to?” je druga stvar.
Ona je svoje pare pošteno zaradila. Prodala svoje, nije tvoje. Za razliku od velikog "patriotskog" izdajničko-lopovskog konglomerata muških kurvi koji raskućiše Bosnu, rastjeraše tri i zadužiše pet narednih generacija - sve s ustima punim morala, Boga i domovine. :oops:
cuj to a nisam znao da je brega puco po sarajevu,bosni,krao,imas neki klip?sliku,dokaz neki?volio bih to vidjet..
RtrnOfSalisbury
Posts: 3616
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#1239 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by RtrnOfSalisbury »

prigovor. glede davanja usluga tatama nidje se ne spominje i eventualno koristenje usluga od strane mama i placanje istije gore navedenoj koni :-?
izvrsen je veliki pritisak na tate i ovo je flagrantni i eklatantni i dokazati primjer vrsenja pritiska na tate i dezavuisanja njihovije licnosti. mogo je grebovic makar jedno pismo napisat i za tate
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4885
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#1240 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by ¤ jelena ¤ »

piupiu wrote:
¤ jelena ¤ wrote:
Ommadawn wrote: Uzimala je i moja komšinica. Jebavali je svi koji su imali da plate.
Eh sad što su joj sina zajebavali na ulici i u školi, pogotvo ako je obukao nešto novo i skupo “koliko ti se mater napušila kurčeva za to?” je druga stvar.
A najglasniji i najodvratniji u zajebavanju bili oni čije su tate najviše tih novih i skupih stvari platile.
Sve pršti od lažnog morala. :twisted:
Najljepše rečeno. :|
User avatar
piupiu
Posts: 16714
Joined: 05/01/2008 05:08

#1241 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by piupiu »

i agree wrote:
piupiu wrote:
Ommadawn wrote: Uzimala je i moja komšinica. Jebavali je svi koji su imali da plate.
Eh sad što su joj sina zajebavali na ulici i u školi, pogotvo ako je obukao nešto novo i skupo “koliko ti se mater napušila kurčeva za to?” je druga stvar.
Ona je svoje pare pošteno zaradila. Prodala svoje, nije tvoje. Za razliku od velikog "patriotskog" izdajničko-lopovskog konglomerata muških kurvi koji raskućiše Bosnu, rastjeraše tri i zadužiše pet narednih generacija - sve s ustima punim morala, Boga i domovine. :oops:
cuj to a nisam znao da je brega puco po sarajevu,bosni,krao,imas neki klip?sliku,dokaz neki?volio bih to vidjet..
Ko je rekao da jeste? Govorim o stranačko-"patriotskom" pljačkaškom frontu.
User avatar
piupiu
Posts: 16714
Joined: 05/01/2008 05:08

#1242 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by piupiu »

Ommadawn wrote:Tema je čovjek koji je mogao da utiče na svijest ljudi koje je zabavljao od 1974 pa bi možda time i mogao spriječiti rat. Možda!
Tema je čovjek koji je javno mogao osuditi bombardovanje Vukovara, Sarajeva, Dubrovnika, Zagreba, baš onako kao i Rambo Amadeus.
A nije.
I sad mi se javlja tu sa tri pisma.
Neka se goni u tri lijepe pičke materine.
Čuj 'možda mogao spriječiti rat'. Uticati na svijest. Spriječiti rat. Pa to samo ima u Batmanu i Supermanu. Bolan, po Sarajevu hoda 5000 većih šupaka od Bregovića. Izdajnici koji sve raskrčmiše, koji su doveli zemlju do totalne infrastrukturne, ekonomske i ekološke - da ne zaboravim i moralne - propasti, 4 miliona ljudi drže taocima 25 godina zato što im tako odgovara, a ti izmišljaš holidvudske scenarije kako je neki muzičar mogao zaustaviti rat. Ali bitnija je tema l' se Bregović ulizivao Karadžiću sred rata, posred Beograda ili nije. Reci 'šupak' i završi.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66854
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#1243 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by plain vanilla »

DANI: Dobro, ali kako si mogao raditi na filmu koji finansira Jugoslovenska narodna armija, koja u tom trenutku razara tvoj grad?

BREGOVIC: (šutnja) Mislim... Ja sam kompozitor i nemam pojma ko šta finansira.

DANI: Nemoj mi reci da nisi znao ko finansira taj film.

BREGOVIC: Ma, kako... To ja ne znam ni da jest...

DANI: Ma, kako ne znaš!? Pa, na odjavnoj špici Undergrounda, uz tvoje ime, stoji i zahvala Jugoslovenskoj narodnoj armiji!
:zzzz:
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1244 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by LBVIEW »

plain vanilla wrote:
DANI: Dobro, ali kako si mogao raditi na filmu koji finansira Jugoslovenska narodna armija, koja u tom trenutku razara tvoj grad?

BREGOVIC: (šutnja) Mislim... Ja sam kompozitor i nemam pojma ko šta finansira.

DANI: Nemoj mi reci da nisi znao ko finansira taj film.

BREGOVIC: Ma, kako... To ja ne znam ni da jest...

DANI: Ma, kako ne znaš!? Pa, na odjavnoj špici Undergrounda, uz tvoje ime, stoji i zahvala Jugoslovenskoj narodnoj armiji!
:zzzz:
Ma dobro to, al' sta je sa "patriotsko - izdajnicko - lopovskim konglomeratom"? K'o biva, nema tema o njima, te ako ovog jadu nazoves pravim imenom podrzavas ove gorepomenute. :-)
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#1245 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by Bodkin »

Ne znam jel veca komedija sto neki ne smiju da napisu da je cetnik i velikosrbin sto ocigledno misle ili to sto se sa tim cetnikom i velikosrbinom koji je ocigledno opet podrzavao unistavanje sarajeva slika IZ ili mu sda dopusta da svira na njihovom festivalu i jos ga kao zvijezdu docekaju
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1246 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by LBVIEW »

Cuj ne smiju. :-) Pa lik o kojem se prica jeste bio na onoj strani, JA mu dala pare za muziku, kmeco u Solunu nad sudbinom istih, drugovi mu Ludovan, Nogo...
A nije smijesno vec zalosno to sto ovi nazovi zastitnici "bosnjackih nacionalnih interesa" rade, i to sve u cilju boljitka onih koje kao brane, njihovim novcem. :oops: Sta je sljedece, mozda Nemanja na crvenom tepihu?
User avatar
plain vanilla
Posts: 66854
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#1247 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by plain vanilla »

Bodkin wrote:Ne znam jel veca komedija sto neki ne smiju da napisu da je cetnik i velikosrbin sto ocigledno misle ili to sto se sa tim cetnikom i velikosrbinom koji je ocigledno opet podrzavao unistavanje sarajeva slika IZ ili mu sda dopusta da svira na njihovom festivalu i jos ga kao zvijezdu docekaju
Ne treba amnestirati cetnike time sto ces Bregovica nazvati jednim od njih. Bregovic je supak.
Masa male raje koja je napustila BiH prije ili tokom rata, trudila se mnogo da pomogne BiH, skupljali su pomoc, slali pare, lijekove, sta je ko mogao. A danas nam je ta ista dijaspora trn u oku i vazda predmet ismijavanja.
Istovremeno, Bregovic je javna licnost, kako sam kaze, umjetnik. Biti javna, poznata licnost, nosi odredjeni teret, odgovornost. Njihova je rijec puno veca i znacajnija nego rijec male raje. Narocito ako se smatras umjetnikom. Tad se u usrana vremena moras izdici i ne mozes sranja pravdati parama, kao sto npr Neso Galija radi.
Bregovic se cak ne pravda da nije znao, sam kaze da je izabrao. I poslije rata nisam cula da se nesto pokajao, kaze da je mogao birati i izabrao. I zato je supak.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58984
Joined: 03/08/2010 19:04

#1248 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by kakavdanakneiskustvu »

plain vanilla wrote:
Bodkin wrote:Ne znam jel veca komedija sto neki ne smiju da napisu da je cetnik i velikosrbin sto ocigledno misle ili to sto se sa tim cetnikom i velikosrbinom koji je ocigledno opet podrzavao unistavanje sarajeva slika IZ ili mu sda dopusta da svira na njihovom festivalu i jos ga kao zvijezdu docekaju
Ne treba amnestirati cetnike time sto ces Bregovica nazvati jednim od njih. Bregovic je supak.
Masa male raje koja je napustila BiH prije ili tokom rata, trudila se mnogo da pomogne BiH, skupljali su pomoc, slali pare, lijekove, sta je ko mogao. A danas nam je ta ista dijaspora trn u oku i vazda predmet ismijavanja.
Istovremeno, Bregovic je javna licnost, kako sam kaze, umjetnik. Biti javna, poznata licnost, nosi odredjeni teret, odgovornost. Njihova je rijec puno veca i znacajnija nego rijec male raje. Narocito ako se smatras umjetnikom. Tad se u usrana vremena moras izdici i ne mozes sranja pravdati parama, kao sto npr Neso Galija radi.
Bregovic se cak ne pravda da nije znao, sam kaze da je izabrao. I poslije rata nisam cula da se nesto pokajao, kaze da je mogao birati i izabrao. I zato je supak.

:thumbup:
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#1249 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by Bodkin »

plain vanilla wrote:
Bodkin wrote:Ne znam jel veca komedija sto neki ne smiju da napisu da je cetnik i velikosrbin sto ocigledno misle ili to sto se sa tim cetnikom i velikosrbinom koji je ocigledno opet podrzavao unistavanje sarajeva slika IZ ili mu sda dopusta da svira na njihovom festivalu i jos ga kao zvijezdu docekaju
Ne treba amnestirati cetnike time sto ces Bregovica nazvati jednim od njih. Bregovic je supak.
Masa male raje koja je napustila BiH prije ili tokom rata, trudila se mnogo da pomogne BiH, skupljali su pomoc, slali pare, lijekove, sta je ko mogao. A danas nam je ta ista dijaspora trn u oku i vazda predmet ismijavanja.
Istovremeno, Bregovic je javna licnost, kako sam kaze, umjetnik. Biti javna, poznata licnost, nosi odredjeni teret, odgovornost. Njihova je rijec puno veca i znacajnija nego rijec male raje. Narocito ako se smatras umjetnikom. Tad se u usrana vremena moras izdici i ne mozes sranja pravdati parama, kao sto npr Neso Galija radi.
Bregovic se cak ne pravda da nije znao, sam kaze da je izabrao. I poslije rata nisam cula da se nesto pokajao, kaze da je mogao birati i izabrao. I zato je supak.
Svi se slazu da je supak. Tu nema govora. Odlucio je da pliva u srbiji 92-99. Ono sto se potencira na temi je da je on velikosrpski nacionalista ali nije to nista novo. Andric, bregovic i slicni se “otkrivaju”. Ceka se tema o coli
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4885
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#1250 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by ¤ jelena ¤ »

A šta ćemo s onom: nije važno šta se kaže, nego ko ti kaže...
Post Reply